Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Uit de Provincie can steun te verleenen aan de verbouwers van consumptie-aardappelen. Of geadviseerd zal worden, om op eet- aardappelen een accijns te heffen, zooals in landbouwkringen veelal verlangd wordt is het blad niet hekend. Het blad herinnert er aan, dat de con sumptie-aardappelen reeds bijna waarde loos zijn geworden; de prijs is reeds ge daald van 30 tot 35 cent per mud (voor de boeren). De oogst wordt dit jaar ge schat op 42.3 millioen mud, waarvan voor binnenlandsch verbruik ongeveer noodig zal zijn 24 millioen mud. De landbouwmaatschappijen (Holland, Friesland, Zeeland en Brabant, die te sa men circa 75.000 bunder van de 150.000 totaal verbouwen, dus de helft) wenschen een dusdanige Aardappelcrisiswet, dat het product op de veilingen een minimum prijs van 4 cents per K.G. zal opbrengen, waarvan 2.5 cent aan den verbouwer zal worden uitgekeerd en 1.5 cent in een stabilisatiefonds wordt gestort. Alle aard appelen zouden dan uitsluitend over vei lingen mogen worden verkocht. Men rekent, dat vóór 1 Januari 12 mil lioen mud zal worden geconsumeerd, zoo dat, wanneer de wet met 1 Januari in werking zou treden, er tot den nieuwen oogst 30.5 millioen mud zou overblijven, waarvan dan nog een 12 millioen mud zal worden geconsumeerd (de winteraard appelen zijn reeds opgeslagen!), terwijl er 18.5 millioen of bijna 1300 millioen kilo buiten de consumptie zou moeten blijven, die dan gesteund zou moeten worden door het aardappel-stabilisatiefonds. In dit fonds zou de opbrengst komen van 1.5 cent per kilo over 12 millioen mud of 840 millioen K.G., dat is dus ruim 12.5 millioen gulden, welk bedrag, na aftrek van uitvoerings- en controleposten (b.v. f 600.000), zou moeten worden verdeeld over 1300 millioen K.G. of wel bijna een cent (0.9) per K.G. of plm. S3 cent per mud van 70 K.G. Deze laatste, dus voor de mensohelijke consumptie overtollig zijnde aardappelen zouden moeten worden uitgevoerd of als veevoeder verbruikt. Het blad voegt er nog aan toe, dat de met aardappelen be- teelde oppervlakte dit jaar wel grooter is dan in normale jaren, doch niet veel, n.l. plm. 7 pet. De pensioenikorting. In de raadsvergadering van 29 Juni j.l. zegden B. en W. nadere mededeeüngen c.q. voorstellen toe naar aanleiding van de toen overgelegde lijst van gemeente- personeel zonder pensioensgrondslag, maar op hetwelk toch, ingevolge het raadsbesluit van 27 April sub c korting wordt toegepast, en van het adres der af- deeling Middelburg van den Algem. Ned. Ghr. Ambtenaarsbond, ter zake van die korting en de tijdelijke vermindering van belooning voor het personeel der godshui zen. B. en W. overwogen ampel de ter zake in den raad reeds gevoerde discussie en meenen, dat er voldoende termen aan wezig zijn om op de bedoelde personen geen korting toe te passen en stellen dit voor met de bedoeling, dat het tot 1 Mei j.l. zal terugwerken. Vanaf 1 Januari zal dan aan korting minder ontvangen worden f 742.88, en over 1932 2/3 daarvan of f320.46. B. en W. zijn voornemens de sjouwers bij gemeente-werken C. Meliefste en P. Beekman, eerlang vast aan te stel len, waardoor zij de volle pet. gekort krijgen en de mindere ontvangst per jaar daalt tot f 551.96. Het bovengenoemde adres zonden B. en W. toe aan het bestuur der Godshui zen en leggen het antwoord van dat be stuur ook aan den raad over. In casu be treft bet dat gedeelte van het personeel, hetwelk o* civielrechtelijke orbeids-over eenkomst werkzaam is. Blijkens dat antwoord, wordt de kortixig toegepast sedert 15 Juli 1932 sn is aan B. en Tv', gevraagd, of zij zich «j dan niet vereenigtm met Je opinie van de meerder heid van hot Bestuur der Go-A uuizen, dat de korting dient beperkt te blijven tot de belooning, die in geld genoten wordt, en niet moet worden uitgestrekt tot het naar de geldswaarde geschatte bedrag van de emolumenten, sooaJs „vrije kost en inwo ning." Inderdaad zijn ook B. en W. van oor deel, dat de korting op laatstbedoeld be drag zou leiden tot een niet wel te recht vaardigen aftrek op het geldelijk bedrag van het loon. Derhalve hebben zij aan het bestuur der Godshuizen kermis gegeven, dat zij zich met de opvatting van de meer derheid vereenigen. Een minderheid van de commissie van financiën is van meening, dat de goede trouw een beletsel is om dit voorstel aan te nemen en te doen gelden voor 1932, om dat de korting opgenomen is in de maat regelen tot sluitend maken der begrooting, waarin Gedep. Staten berustten. Andera zouden Gedep. Staten tegen een goedkeu ring der begrooting zeker bezwaar hebben gemaakt. De meerderheid is het hier mede niet eens en meent, dat deze voorgeschiedenis geen beletsel behoeft te zijn om het voor st-.1! aan te nemen. Efeïi lid wil de moeilijkheid ontgaan door niet op Je gewone wijze een wijzi- gingsbesluii is omen en dit aan Ged. Staten ter gc<*f?.>. iring te zen'dsa, maar het zou in dit geval van Gedeputeerde Staten wiltsn .sxzoeken, deze wijziging toe te staan. De commissie meent, dat het betrokken onderdeel van het kortingsibesluit eeniga- rias aan de aandacht van den raad ont snapt is. Voor zoover toch de werknemers, waar over het hier gaat, in dienst der gemeente zijn volgens een burgerrechtelijke over eenkomst, ontbreekt aan de gemeente de bevoegdheid om deze overeenkomst een zijdig te wijzigen. De gemeente had óf de aangegane overeenkomst moeten beëindi gen met inachtneming van en opzeggings termijn om daarna een nieuwe overeen komst aan te gaan óf met onderlinge over eenstemming van beide partijen de over eenkomst kunnen wijzigen, maar een een zijdige wijziging van de aangegane over eenkomst door de gemeente komt de com missie in strijd voor met de wettelijke bepalingen. De commissie meent, dat, indien men ook op het loon van deze werknemers de korting wil toepassen, men een der door de commissie voorgestelde wegen zal moe ten 'bewandelen. B. en W. zeggen in hun antwoord, dat het hen overdreven lijkt in casu, gelijk de minderheid doet, van „goede trouw" en „plicht om het gegeven woord te houden" te spreken. B. en W. zijn bereid de noodige begroo- tingswijziging afzonderlijk aan Ged. Sta ten ter goedkeuring in te zenden. De op arbeidsovereenkomst aangestelden namen met een korting genoegen en zij moeten dus ook geacht worden de wijziging der overeenkomst te hebben aanvaard. Zij, die reeds gekort zijn, en die nu daarvan wor den uitgesloten, zullen het geld terug krijgen. Bij het opmaken der lijst zijn B. en W. geleid door de overweging, dat van kor ting behooren vrij te blijven de verschil lende werkvrouwen en schoonmaaksters, de werklieden, die als gevolg van de kor ting, 'n lager loon zouden gaan genieten dan is vastgesteld in de alhier geldende arbeids-overeenkomst en een der klerken van de Arbeidsbeurs, omdat de betrokkene in geheel lossen dienst ia en eiken dag 'kan bedankt worden. Reeds voor f 8,40 per maand kunt U zich thans een Philips radio-installatie aanschaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Dooden van zeehonden een sport geworden? Aan het verslag der Tweede Kamer betreffende het wets ontwerp wijziging en verhooging van het vijfde hoofdstuk der rijksbegrooting (bin- nenlandsche zaken) voor het dienstjaar 1931 wordt ontleend, dat bij art. 166 ge vraagd werd, of de desbetreffende premie nog wel noodig is. Het dooden van zee honden is ioi een sport geworden, de be oefenaars daarvan zullen de zeehonden- jacht zeker niet opgeven, indien de premie komt te vervedien, zoodat dan nog vol doende zeehonden zullen gedood worden. Ook werd gevraagd of de verhooging van dit artikel wellicht het gevolg is van het onlangs gebleken feit, dat staarten van gedoode zeehonden meer dan ééns werden ingeleverd; voor één zeehond werd dan ook meer dan eens premie betaald. 'Nieuwe inspecteur van het loodswezen. Bij Kon. besluit is be vorderd met 1 November tot schout bij nacht de kapitein ter zee N, J. van Laer; tevens is hem opgedragen do betrekking van inspecteur-generaal van het loods wezen, de betonning, bebakening en ver lichting, alsmede Nederlandsch perma- ment commissaris voor het gemeenschap pelijk toezicht over de betonning, bebake ning en loodswezen op de schelde, onder eervolle ontheffing van directeur van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 4e en 5e district te Rot terdam. Middelburg. Gisteravond kwam de A.R. Kiesvereenigimg /Nederland en Oranje" in een druk bezochte vergadering bijeen in het Mil. Tehcis alhier, onder leiding van Mr. P. Dieleman. Besproken werd de verkiezingoactie die noodzakelijk wordt in verband met de ver kiezingen voor de Tweede Kamer in 1933. Besloten werd iedere maand een ver gadering te beleggen, waarop actueele on derwerpen zullen worden behandeld. Bij de bespreking van het verkiezings manifest kwamen enkele wenschen naar voren, die niet tot uitdrukking komen in dat manifest. Gevraagd werd achter de zinsnede „bevordering van Zondagsrust" maatregelen te bevorderen tegen de gevol gen der tegenwoordige sportverdwazing, waardoor hinder op straat ontstaat. De vergadering sprak zich ook uit tegen de beschikbaarstalling der publieke vervoer middelen voor demonstraties op Zondag, en voor de wering van politieke betoogin gen op de publieke straat. Voorts werd er op gewezen, dat bij het „waakzaam toezicht op de gemeenten" het staatsrechterlijk beginsel der autonomie niet aangerand worde. De voorzitter deelde mee, dat leden, die vragen hebben, deze in een daarvoor be stemde vragenbus kunnen doen. Binnenkort zal een vergadering worden belegd, waarop v.n.l. jonge menschen zul len worden uitgenoodigd ter bespreking van actief verkiezingswerk. Vlisslngen. Heden (Woensdag; wordt hier een cursus :.n huisvlijt voor vxrkloo- zen geopend, i":; Nieuwe Middeikerk, de Gereformeerde Kerk die buiten dienst is, werd voor dit doel beschikbaar gesteld. Een groot aantal werkloozen n-.~mt aan dezen cursus deel. Met een openingswoord van den 'burgemeester werd cursus gistermiddag geopend verklaard, waarbij de burgemeester dank bracht aan allen, die de totstandkoming hebben bevorderd. De voorzitter van het Comité, de heer P. G. Laernoes, sloot zich hierbij aan en omvatte in zijn dankbetuiging hen, die in geld of in materialen iets voor den cursus beschikbaar stelden. Er zullen nog meer cursussen geopend worden, nl. in de Ne- derlandsche en de Engelsche taal en in schilderen enz. Gisterenmiddag had de jaarlijksche uitreiking plaats van medailles, getuig schriften en gratificatiën voor 40- en 25- jarigen dienst aan de Kon. Mij „De Schelde alhier, en wel aan 2 ambtenaren, 2 bazen en 36 werklieden. De uitreiking deed de directie in tegenwoordigheid van hoofdambtenaren, afdeelingschefs, het be stuur der bazenvereeniging, het bestuur der arbeidersvereeniging, de bazen der fabrieksafdeelingen, waaruit werklieden voor de medaille in aanmerking kwamen alsmede het bestuur van het departement Middelburg van de Ned. Mij voor Nijver heid en Handel. Onder het aanbieden van hartelijke ge- lukwenschen reikte de directie uit: De gouden medaille van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" met bijbehoorende grati ficatie, voor 40-jarigen dienst aan 1 amb tenaar, 1 baas en 9 werklieden, n.l. H. J. Wijtenburg, J. Abrahamse, J. Bijleveld, J. Embregts, P. Geljon, J. Jansen, P. Kuij- pers, A. Laport, W. Nagelkerke, A. San- derse en W. Sanderse. Een zilveren medaille van de Maat schappij met bijbehoorende gratificatie voor 25-jarigen dienst aan 1 ambtenaar en 1 baas, n.1. J. P. Verheul en C. P. Parent. De zilveren medaille met vereerend ge tuigschrift van de Ned. Mij voor Nijver heid en Handel en gratificatie van „De Schelde", voor 25-jarigen dienst aan de volgende 27 werklieden: J. J. Amoldus, A. Corré, A. Daane, J. Davidse, J. J. Dek ker, F. v. d. Dood, H. v. Driel, D. van Eenennaam, J. Florusse, P. G. A. Gil lissen, A. Harpe, D. de Hondt, J. Hoots- mans, I. Hubregtse, C. H. Lagendijk, B. Leeuwenburg, J. Louwerse, A. de Nooijer, F. de Nooijer, J. J. de Nooijer, P. G. J. den Outer, F. Polderman, W. C. du Pré, H. G. Spapé, A. J. Stouthart, J. de Voogd en D. J. S. de Waal. In totaal zijn tot nu toe uitgereikt aan: 240 ambtenaren, bazen en werklieden de gouden medaille voor 40-jarigen dienst, 99 ambtenaren en bazen de zilveren me- daile voor 25-jarigen, 764 werklieden de zilveren medaille met getuigschrift voor 25-jarigen dienst en 29 ambtenaren, bazen en werklieden de gratificatie der maat schappij voor 50-jarigen dienst Heinkenszand. Met dank ontvangen door de wijkzuster twee giften resp. groot f 10 en f 1 voor de wijkverpleging. Kruiningen. Maandagavond sprak in 't Zondagsschoolgefbouw de heer Van Roe kei uit Arnhem, over het werk der barm hartigheid. Op onderhoudende wijze be handelde spreker de zorg voor ouden van dagen, ongelukkigen en weezen in vroe ger dagen en thans. Met lichtbeelden werd alles verduidelijkt, waardoor het aandach tig gehoor een leerzamen avond bezorgd werd. Ds ter Haar Romeny dankte spre ker voor den breeden kijk, welken hij de vele aanwezigen op dit werk der barm hartigheid had gegeven. Biezelinge. Aan de dijkwerkers aan de waterkeering van den Calamiteuzen Wil lem Annapolder, J. Nieuwdorp en J. Baas, die dezen dienst met ingang van 1 Novem ber eervol met pensioen hebben verlaten, is door burgemeester Bierens meegedeeld, dat H. M. de Koningin hun de bronzen medaille Oranje Nassau heeft verleend. Rilland-Bath. Gisteren vergaderde de Raad. Een adres van B. en W. der ge meente Willemstad aan de Tweede Ka mer der Staten-Generaal inzalke overbrug ging van den Moerdijk, wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een adres van den Raad der gemeente Sint-Maartensdijk in zake verlaging van jaarwedden wordt eveneens voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de plaatselijke afdeelingen van den Algm. Nc-d. Bouwarbeidersbond en S.D.A.P. wordt voor kennisgeving aan genomen. De heer van Gorsel zegt zich bij één opmerking uit het adres te willen aan sluiten, namelijk om de werkverschaffing zooveel mogelijk te zoeken binnen de ge meente. De voorzitter antwoordt dat dit ook het streven is van B. en W. De volgende voorstellen worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het bedrag per leerling der Openbare Lagere Scholen over 1930 wordt vastgesteld op f 11.50. De vergoeding aan de bijzondere scholen over dat jaar wordt vastgesteld R.K. school f362.25, Ghr. School a. d. Hoofdweg f 531.87/4, Ghr. School Zand- baan f 586.50 en Bijz. Neutrale School in den Volckerpolder f 350.75. Met uitzonde ring van de in de tweede plaats genoemde school heeft tevens de drie-jaarlijksche verrekening plaats, die uitwijst, dat alle scholen op hun volle vergoeding over 1930 aanspraak kunnen maken. De heer West- strate merkt op, dat hem uit de stukken is gebleken, dat vanwege de school aan de Zandbaan verschillende uitgaven niet zijn aanvaard. De voorzitter licht toe, dat tot een bedrag van f303 de uitgaven voor deze school niet zijn te beschouwen als die, welke voor vergoeding ir: aanmerking komen. Practisch heeft dit echter ditmaal geen gevolg, daar de uitgeven ten behoeve van deze school het maaifïurnvbedrag der uitkeering nog belangrijk overschrijden. De driejaarlijksche ve.'-;ekemng wordt z.h.s. vastgesteld. Nu voïgi behandeling der begrooting. De voorzitter deelt mee*:-.-, dat B. en W. er in zijn geslaagd de begrooting samen te stellen zonder belastingverhooging. Bij de algemeene beschouwingen merkt de heer Van Gorsel op, dat z.i. deze be grooting te ruim is opgezet. De post voor de electrificatie is met f2300 verhoogd boven bet bedrag, dat de P.Z.E.M. becij ferde. Hij aoht het volstrekt geen bezwaar om voor kapitaalsuitgaven een leening aan te gaan over een ruim tijdsverloop. Z.i. waren de 25 opcenten op de gemeente fondsbelasting niet noodig geweest. De voorzitter antwoordt, dat uit den Raad zelf aangedrongen is om de electrificatie uit te breiden buiten den opzet der P. Z. E. M., waarom met de mogelijkheid dezer meerdere uitgave werd rekening gehou den. Het is steeds zijn streven geweest om de kapitaalsuitgaven door reservee ring te dekken en hij meent, dat de Raad geen spijt heeft over de gevolgde gedrags lijn. Buiten de bedrijven heeft de gemeente geen schuld. Het hooge 'bedrag der tel kens terugkeerende renten is voor menige gemeente een ondraaglijke last. De voor zitter wijst op onderscheidene posten (o.a. werkloosheidsverzekering, werkverschaf fing), die sterk kunnen tegenvallen, terwijl het de vraag is of sommige ramingen der belastinginspectie zich zullen handhaven. Afgedacht van de financieel® mogelijkheid zou een kleine belastingverlaging voor één jaar psychologisch minder gunstig wer ken, daar uitgaven en inkomsten vrijwel in evenwicht zijn, zoodat een volgend jaar de opcenten niet zouden kunnen worden gemist. In verband met een ingekomen adres van W. Koning Wz. c.s. om over te gaan tot intrekking van de zakelijke belasting op het bedrijf, constateeren B. en W.t daarbij herinnerend aan tal van voorgaan de besprekingen in den Raad, dat deze belasting past bij de structuur der ge meente en in het samenstel van plaatse lijke lasten niet kan worden gemist. Wel besloot de Raad ten vorigen jare de belas ting te verlagen van f 12 of f 10 per ar beider, daarbij in het uitzicht stellende om zoo mogelijk tot f 8 te dalen. B. en W. meenen daartoe een voorstel te kunnen doen, dat in de begrooting tot uiting komt. Da heer Dronkers merkt op in de be grooting naast de andere posten voor werkloosheidsbestrijding geen post te hebben gevonden voor een steunregeling. Zou zulks niet gewenscht zijn? De heer Van GoTsel wijst op den post „verlies gasbedrijf, die aanmerkelijk lager werd geraamd dan de beide vorige jaren aanwijzen. De heer Van 't Leven stelt de vraag of het bedrag, dat is uitgetrokken voor on derhoud der brandbluschmiddelen, vol doende is en vraagt hoe de staat is van het materieel. Hij is verder van oordeel, dat de subsidie aan het Burg. Armbestuur lager kon zijn, wanneer men in het bij zonder van N.-H., maar ook van' R.K. zijde zijn roeping meer bewust was. De heer Dansen meent, dat in sommige geval len toch wel gesteund wordt, maar voor verpleging zou zulks niet noodig zijn. Weth. Van de Sande moet, hoewel 'het zijn Kerk geldt, erkennen, dat er meer zou kunnen worden gedaan. Het geld, dat ten behoeve van de armen wordt gegeven, moet ook aan hen worden besteed. De voorzitter, de verschillende sprekers beantwoordende, zegt, dat B. en W. heb ben rekening gehouden met het standpunt van den Raad, die aan werkverschaffing de voorkeur geeft boven steunverleening. Natuurlijk moet geholpen worden, waar dat noodig is, maar B. en W. zullen het hunne doen om een steunregeling, die de- moraliseerend werkt, zoolang mogelijk bui ten de deur te houden. De post „verlies gasbedrijf" kon niet anders worden ge raamd, daar deze steunt op de reeds in het voorjaar opgemaakte cijfers der be grooting voor het gasbedrijf. Intusschen mag men wel aannemen, dat de uitkom sten niet belangrijk gunstiger zullen zijn dan vorige jaren. De post „onderhoud brandbluschmidde len" kan toereikend worden geacht. Het materieel verkeert in behoorlijken staat. De opmerking van den heer Van 't Leven inzake armenzorg is juist. De diaconale verzorging is een eersto belang en eere zaak van de Kerk. Dit neemt niet weg, dat bij gebreke de menschen moeten worden geholpen. De begrooting wordt z.h.st. aan genomen. Daarna sluiting. Ellewoutsdijk. Loop der bevolking ge durende de maand October 1932. Vertrok ken: Leunis Jan Looy naar Bergen op Z., stichting „Vrederust"; Anthonie Laurus Huijzen naar Rotterdam, Voorhaven 56a; Sijbren Jan de Gruijter naar Eindhoven, Frederiklaan 29. St Laurer.3. Voor de betrekking van ge meenteveldwachter alhier hebben zich 84 sollicitanten aangemeld. Meliskerke. Loop der bevolking. Ingeko men: Komelis Verhage van Zoutelande; Vertrokken: Levina Stunra naar Middel burg. Grijpskerke. Loop der bevolking. Inge komen: Hendrik Adriaan Tissink en ge zin van Middelburg; Maarten Riemens v. Middelburg. VertrokkenAdriaan de Potter naar Koudekerke (Z-); Jan Jakobsen naar Se- rooskerke (W.); Jacob Zwemer naar Mid delburg; Jannetje Tissink naar Seroos- kerke (W.); Bartel Ton naar Vrouwepol der; Abraham Davidse naar Wissekerke. 'agtekerke. Loop der bevolking. Ver trokken: Cath. Joh. de Visser naar Zou- telanca. Ka-vflsk Gisteren was het 30 jaar geleden, dat dhr J. L. Plansoen, gemeen te- cy'dwachter alhier, in dienst bij de po litie is getreden. Dit feit ging niet onopgemerkt voorbij. Na in waardeerenJ^ woorden toegespro ken se Afij» door den burgemeester, werd den juh-uiwte het ceretee&ea op de borat gespeld in tegenwoordigheid der beide wethouders en den gemeentesecretaris. Wissekerke. Maandag vergaderde de ge meenteraad. Alle leden aanwezig, voorzit ter burgemeester Geuze. Nadat door het nieuw benoemde raads lid P. G. Leendertse de vereischte eeden waren afgelegd, nam deze zitting. De rekening van den keuringsdienst voor de Noord-B evelandsche gemeenten sloot met een batig slot van f 179.87. Door de N.V. Autobusdienst werd de rekening 1931 overgelegd. Tot schoonmaakster der O.L. school te Geeredijk werd benoemd mej. Geuze-Anthonissen. Verzoek van J. G. Leendertse Mz. om vergunning voor een radio-centrale te Kamperland, werd door velen bespraken. Op voorstel van de heeren De Boer en Schippers werd beslo ten om de geleidingen, voor zoover de ge meente zeggenschap heeft, ondergronds te doen geschieden. Het verzoek werd met de stem van den heer Leendertse tegen, ingewilligd. De begrooting van Burgerlijk Armbestuur werd vastgesteld op f 2133.73. De wijziging in de auto-concessie der N.V. Autobusdienst, werd aanvaard, wat betreft de Zondagdienat. Tegen de andere dagen als Nieuwjaar, Paschen, Pinksteren e.d. werd bezwaar gemaakt, daar er die dagen behoefte is aan busdienst. Het verzoek van A. Bakker om in aan merking te komen als gemeente-timmer man bij toer-beurt, werd ingewilligd. Ver zoek van E. G. de Regt, om het pad in de Oost-Voorstraat te verharden, werd ter afdoening naar B. en W. verwezen. Ver zoek van eenige 'bewoners der Dr psdijk, om plaatsing van een lantaarn tusschen H. Hoek en M. de Vos, werd aangenomen, in zooverre dat twee bestaande lantaarns verplaatst zullen worden. Verzoek van W. de Jonge en Th. Verburg, om bijdrage voor aansluiting aan het electrisch net. Verwe zen naar B. en W. ter nader onderzoek. Vastgesteld werd een verordening op de arbeidsbemiddeling en werkloosheidsver zekering. Op de aanvraag van Ged. Sta ten om het oordeel van den raad, over verlaging der jaarwedde van wethouders en den ambtenaar van den Burgerlijken Stand, stellen B. en W. voor, een verla ging van 2 y> pet. Dit werd verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor de beide wethou ders en de heeren De Boer en De Ridder. Vastgesteld werd, het plan, van verbete ring van den weg, WissenkerkeEindweg Hoveyn, zulks als werkverschaffingsob ject. Verzoek om medewerking ter verbete ring van waterafvoer door het waterschap Willem en andere. Besloten werd zulks te doen indien het Rijk mede helpt. Verzoek van den modernen Bouwvak arbeidersbond, inzake werkverschaffing en steunregeling, werd voor kennisgeving aangenomen, wegens voorgenoemde werk- objecten. Bij de rondvraag vraagt dhr Den Boer, of het mogelijk zou zijn, als de bestrating van het nieuwe wegvak tot E. v. d. Moere is gelegd, het tusschenliggende gedeelte, langs de Bewaarschool, ook te bestraten. De voorzitter zal een begrooting doen op maken. De heer De Ridder informeert naar de door de telefonie opgebroken be strating. De voorzitter zegt, dat het eerste half jaar de onderhoud voor rekening der telefonie komt. Tholen. Maandag j.l. stond alhier voor het Kantongerecht terecht de 79-jarige P. S. alhier, wegens herhaalde dronkenschap. Tijdens deze rechtzaak, welke door een gioot publiek werd bijgewoond, was de hilariteit onder het publiek groot, daar verdachte tijdens zijn verhoor er de gekste gezegden uitflapte, zoodat het ook de hee ren der rechterlijke macht was aan te zien dat zij moeite hadden zich ernstig te hou den. Tegen S. werd geëischt 2 boeten elk van f 100 of 2 maal 6 w. hechtenis en 2 maal 6 weken hechtenis voorw. met een proeftijd van een jaar. Op de schietbaan van de schiet- vereeniging „Koningin Wilhelmina", werd het seizoen scherpe baan geweer M.g. 5 beëindigd door het houden van een onder linge wedstrijd, bestaande uit vier series, maximum 200 punten. Door 20 leden werd hieraan deelgeno men, terwijl de volgende prijzen werden behaald: le prijs L. v. d. Vaate, 187 punten; 2e. Jan. Berrevoets 178 p.; 3e. J. Quist Czn. 175 p.; 4e M. P. Voets 173 p.; 5e. P. G. Marico 171 p.; 6e. M. v. d. Slikke Sr 167 p.; 7e. J. M. Bal 164 p.; 8e. G. v. Noort 157 p.; 9e. J. C. Stout jesdijk 153 p. Vanaf volgende week zullen de oefenin gen gehouden worden op Maandag in het gymnastieklokaal der U L. O.-school aan de Markt. DE TEELT VAN SUIKERBIETEN. Een ongewenschte handel In de garantie van regeeringssteun. Tengevolge van den grooten bietenoogst per H.A. is, naar men aan de „N. R. Ct" meldt, een ongewenschte handel in de garantie van regeeringssteun voor het te len van suikerbieten ontstaan. De commissie inzake steun aan de sui kerbietenteelt heeft nu een waarschuwing gepubliceerd tegen dezen handel. De com missie deelt in deze publicatie mede, den minister van economische zaken en arbeid te zullen adviseeren in een eventueele steunregeling voor het jaar 1933 de bepa ling op te nemen, dat zij, van wie blijkt, dat zij in 1932 handel in garantie hebben gedreven, van den steun voor 1933 zullen worden uitgesloten. Het is te hopen, dat deze maatregel het gewenschte effect zal hebben, en voorts, dat de telers hun kalmte zullen bewaren en niet in een soort paniekstemming de zen misplaatsten handel, te hunnen na deel®, willen bevorderen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2