en Verpachtingen W VAN MELLE'S KOEK, OVERAL VERKRIJGBAAR! DINSDAQ Y NOVEMBER 1932 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. 27 T Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Uit de Provincie. slokte, het v^u che ziekte ton ta gebeuren of aar blijven we een dood dier dist niet direct rst een tang of >t daar in, zoo- nden in aanra/- waar het dier uwe creolina of sschen. pest en k U later wel kan ik volstaan nder een koppel i uitbreekt dan egelijk en ster- el achtereenvol ger vaak gezien .nnen een week ziekte loopt het we nu eens één, rven (bij eenden roor), dan weer enz. Zoodoende reken en weken vallend groota j der ziekte, het ieze ziekte doet als cholera (let jenden vermage- '.wrichten of ge- (enigen tijd door- e etter blijken te diarrhee, soma man dus weken- eel smetstof ver- n begrijpt waar sleden gesproken len; welnu, hier (val; evenals bij ibaar onschuldi- stekingen op een berusten. Als ik aeid der postdui- zult u zien hoe ks te maken heb- Leen, dat de ge- vleugels der dui- ;ige bacil veroor- 'oor den mensch rijn. nden er na den vertel ik liever (king te besparen maken. Laat dat •ioloog over, laat hoe geleerd hij l, op uw erf een ander dier open irlijker speelgoed ttelijke ziekten en om in zijn on- lucifers tusscben oe maar wat ik u ode dieren op of er een dikke laag (bben. wat van de cho- iteen, dat we met ewapend er niet jn. In het drink- van gevaar bo- chinosol voegen, smiddel dat zijn ,s er veel vuil in sel gebruikte kev- :t weinig waarde gevaar voor den ige bestudeering gevaar niet zeer gebruik van aan zeer zeker af te jnkel bericht, dat aan hun banden rregen na besmet- ens is er een be- 3en kippenhok ge- aolera geheerscht (rnstig ziek, bra- Overigens is eir Meestal worden 1 doorgekookt of doch met drink- rs. Hier en daar ïog water uit ka- onken, zOnder dat ;efilterd is. Dit is ;e raden en als nu •einigd wordt met eenden en kippen het gebruik af- ïr TE HENNEPE. betreffende, kun- worden gezonden jrgaardesingel 96a ;el voor antwoord (lden. m ierc (b. d. Molen), en (rwoonhuizen bouwland en üadee en Jonkers, sverktuigen, geiten, ins van Oranje, dó ,dee en Jonkers. Donhuis, erf en in- en bouwland, en en erf, Van en bouwter- Hofstede Oost- :huis thuis n Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Poatchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Toezicht op de Gemeenten. In ons nummer van 22 October j.I. heb ben wij bij de bespreking van het Verkie zingsmanifest der A.-R. partij, gewezen op het gevaar dat aan de zelfstandigheid van de gemeenten wat al te veel wordt ge tornd. Het manifest vraagt een waakzaam toezicht op de gemeenten; maar het ge vaar dreigt, dat de hoogere autoriteiten al te waakzaam worden en dat het toe zicht ontaardt in een niet-gemotiveerde onder-curateelestelling. Tegelijkertijd werd echter erkend, dat met name wat in de grootere gemeenten soms geschiedt, een verscherpt toezicht noodzakelijk kan maken. Wat de vorige week in den gemeente raad van Goes gebeurde wijst mede in deze richting. De feiten zijn bekend. Het gasthuisbestuur vroeg aan de ge meente garant te zijn voor een kasgeld- leening van f 15000. Staande de vergadering werd echter door een groep leden die hieromtrent van te voren tot overeenstemming was geko men, een voorstel gedaan om dit bedrag te verhoogen tot f 60.000. En dit voorstel, waaromtrent de min derheid zich niet eens van te voren had kunnen beraden zij was er zorgvuldig buiten gehouden ging er zonder moeite door. Waarom ook niet? De rekening kan toch, zoo noodig, aan de belastingbetalers worden gepresenteerd? Gelukkig spreekt de gemeenteraad, of beter een groep leden, hier niet het laat ste woord. Verwacht mag worden, dat het college van Ged. Staten er voor zal waken, dat dit zoo lichtvaardig genomen besluit, niet wordt goedgekeurd. En zoo blijkt ook hier weer, hoe nood zakelijk het is dat een waa kzaam toezicht op de gemeenten wordt uit geoefend. Het ideaal is zooveel mogelijk zelfstan digheid. Maar als er bij de gemeentebesturen blijkt te zijn een gebrek aan verantwoor delijkheidsbesef dan zal een verscherpt toezicht niet uit kunnen blijven. President von Hindenburg. Evenals ieder jaar, heeft ook thans rijkspresident von Hindenburg de gods dienstoefening in de Drievuldigheidskerk te Berlijn bij de opening van ihet universi teit-studiejaar bijgewoond. De rijkepresident verklaarde, dat hij in deze godsdienstoefening en in de deelname er aan door de studeerende jeugd een uiting ziet van christelijke deugd, welke zij tot haar levenseinde moge bewaren, want alleen een vast Godsvertrouwen helpt den mensch ook over den zwaarsten tijd heen. Verraad militaire geheimen. Wegens verraad vein militaire gehei men heeft het rijksgerecht den tot de com munistische partij behoorenden electricien Thiele uit Niemegk veroordeeld tot drie jaren tuchthuisstraf en vijf jaren eerver lies. Thiele had zijn vertrouwenspost als voorzitter van den bedrijfsraad van het Bitterfelder werk der I. G. Farbenindustrie misbruikt om fabrieksgeheimen aan een vertegenwoordiger der Sovjets mede te deelen. Overstroomingen in BelgiB. Het Sennedal ligt reeds onder water; te Halle, Anderlecht en Vorst staan ver schillende straten blank. In de Rupelstreek vreest men dat de dijken van de Nethe en de Wijle weer zullen bezwijken, zooals in 1928 gebeurde. In de streek van Bergen zijn talrijke weiden ondergeloopen. In de Brusselsche voorstad Anderlecht is het water in sommige straten zoodanig gestegen, dat de bewoners hun huizen niet zonder booten verlaten kunnen. In de gemeente Vorst zijn enkele fabrie ken ondergeloopen. In de wijk Verweijdde bij Brussel, wer den den bewoners levensmiddelen bezorgd door de brandweer in auto's en op onbe reikbare plaatsen, in bootjes. De geheele linkeroever van het kanaal van Gharleroi staat Mank en ook daar konden menschen, die uitgegaan waren, niet meer thuis komen. Bij Luik is de Maas anderhalven meter gestegen en staan de velden vanaf Wandre tot aan. de Nederlandsche grens blank. Storm boven Engeland. Er heeft boven Engeland een der zwaarste stormen gewoed sedert de laat ste jaren. 1 o?9 KanafiW>oot „Maid of Kent", die passagiers aan boord had, was wil loos aan de golven prijsgegeven en deed vergeefsche pogingen om de haven van Folkestone binnen te loopen. Pas den ne genden keer, nadat de passagiers twee verschrikkelijke uren hadden doorge maakt, slaagde de boot erin, veilig binnen te komen. In den mond van de Theems zonk een bark, waarvan kapitein en bemanning op het laatste oogenblik konden worden ge red. Een motorschoener werd op de rot sen geworpen en zwaar beschadigd. Korte Berichten. Onder voorzitterschap van den heer Trip kwam de voorbereidende commissie voor de economische en financieele we reldconferentie te Genève bijeen. De com missie stelde twee subcommissies samen, één voor advies inzake het vraagstuk van de handelsbelemmeringen, en één voor de financieele vraagstukken. Een visschersboot, die Zondag van het Zweedsche eiland Gothland was ver trokken met 17 jonge mannen, die een be zoek wilden brengen aan een in de Oost zee kruisende Russische flottilje, wordt sedert vermist. - Onbekende daders hebben gister middag in een eenheidsprijzenwinkel te Hamburg traangasbommen geworpen, zoodat zoowel publiek als personeel over haast de vlucht moest nemen. Gedurende twee uur kon niemand in den winkel komen. De stad Johannesburg is in den nacht op Maandag door een hevige aard beving geteisterd. Bizonderheden omtrent de aangerichte schade zijn nog niet be kend. Het Russisch hooggerechtshof heeft een stationschef ter dood veroordeeld we gens het veroorzaken van een spoorweg ongeluk en enkele andere beambten tot zware gevangenisstraffen. Teneinde de stad New-York te hel pen uit den financieelen noodtoestand, waarin zij is geraakt, hebben de New- Yorksche bankiers besloten de stad een voorloopig crediet van 21.5 millioen dol lar te verstrekken, indien het gemeente bestuur bereid is belangrijke bezuinigin gen in te voeren en de salarissen der ge meente-ambtenaren te verlagen. Platteland en Kantonrechter. De Chr. Boeren- en Tuindersbond, de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond en het Kon. Ned. Landbouwcomité hebben zich met een uitvoerig schrijven tot den minister van Justitie gewend, waarin er vooral bezwaren worden ontwikkelt tegen de opheffing van 48 Kantongerechten. De plattelandsbevolking toch komt voor allerlei zaken, met uitzondering van die van strafrechterlijken aard, min of meer geregeld in aanraking met den kanton rechter. In allerlei juridische kwesties dient vooral in kleine plaatsen deze rech terlijke ambtenaar als een ware „juge de paix" den boerenstand van voorlichting en advies. Na de tot standkoming van bo vengenoemd wetsontwerp zullen de justi- ciabelen vrij algemeen een aanmerkelijk grooteren afstand moeten afleggen om het kantongerecht té kunnen bereiken. De veel verbeterde verkeerstoestanden doen hieraan niets af. Thans is in vrijwel iedere belangrijke marktplaats een kan tongerecht gevestigd en het behoeft geen nadere toelichting, dat in dezen tijd elke nieuwe financieele last de landbouwende bevolking uitermate onwelkom is. Genoemde landbouworganisaties beplei ten nu een stelsel van zitdagen, op welke wijze met betrekkelijk weinig kosten de bestaande goede rechtsbedeeling voor de plattelandsbevolking zoo ruim mogelijk gehandhaafd zou kunnen blijven. Daar naast wordt gevraagd ter standplaats van den kantonrechter der op te heffen Kan tons 'n klerk blijvend te stationeeren voor het loopende werk en buiten justitieele voorlichting. Uitvoer van tuinbouwproducten. Op de vragen van den heer Kampschoër betreffende bevordering van den uitvoer van tuinbouwproducten door middel van een georganiseerden internationalen goe- derenruil, beeft minister Verschuur ge antwoord dat deze actie dient gesteund te worden, mits bij deze actie aan ver schillende eischen wordt voldaan, met na me, dat de te verkrijgen meer-uitvoer niet ten koste van andere ondernemingen hier te lande geschiedt, dus zuiver het karakter van additioneelen export draagt. Mede omdat dit laatste slechts van een centraal punt uit beoordeeld kan worden, is de minister van meening, dat het beter ware, dat deze actie gecentraliseerd ge schiedde en onder toezicht van de over heid. Of een practische uitwerking mogelijk zal zijn, hangt met name af van de plan nen, welke van particuliere zijde worden uitgewerkt. De minister meent te weten, dat deze plannen zich reeds in de rich ting van centraliiatie bewegen. Tegen verhooging van invoerrechten. De Grootwinkelbedrijven in Levensmid delen in Nederland, bobben zich tot den Minister gewend met het verzoek de voor gestelde invoerrechten alsnog uit het wets ontwerp te lichten. Daar zij hun artikelen, hetzij zelf ge- importeerd of van importeurs betrokken, direct aan den consument verkoopen, is het onmogelijk voor hen, die verhoogde rechten op haar koopers te verhalen, ter wijl het zeer terecht groote ontevreden heid zou verwekken, wanneer reeds bij voorbaat de prijzen werden verhoogd zoo lang het ontwerp geen wet is. Het is dus zuiver om practische bezwa ren, dat zij den minister verzoeken de voorgestelde navordering achterwege te laten en zij doen dit met te meer vrijmoe digheid, daar het wetsontwerp, zooals het thans luidt, de speculatieve importeurs heeft weerhouden groote hoeveelheden op te slaan. De V. A. R. A. op 8 November. Aan de „N. R. Ct." ontleenden wij een berichtje over een mededeeling van den heer A. de Vries, voorzitter van de V. A. R. A., inzake de plannen van die radio- vereeniging ten aanzien van de demon stratie der S. D. A. t. op 3 November te 's-Gravenhage. De verocders; tiling van 't den uitgevoerd door de Nederlandsche Dokmaatschappij te zamen met de Am- sterdamsche Droogdok-maatschappij. De schepen zullen elk twee zeven-cylin- ders, enkel werkende twee-tact „Werk- spoor-Sulzer" motoren krijgen, die 6500 As. P.K. zullen ontwikkelen en die gele verd worden door „Werkspoor". DE AFSLUITDIJK DER VOORMALIGE ZUIDERZEE. De onrustbarende berichten tegen gesproken. Naar aanleiding van de onrustbarende berichten in het „Leeuw. Nwsbl.' heeft een correspondent van de „N. R. Crt." een speciaal onderzoek ingesteld. Met toestemming van den directeur- generaal van de Zuiderzeewerken heeft de heer Baars technisch ambtenaar, alle gewenschte inlichtingen verschaft. Van de geheimzinnigheid waarvan het Friesche blad gewaagde, zegt hij, geen spoorl De heer Baars antwoordde op onze vragen in het kort, dat er niets is ge beurd, dat niet verwacht kon worden. Ook de uitschuring van den zeebodem bij de uitwateringssluizen, waaromtrent reeds vroeger bericht is, werd verwacht, alleen niet zoo spoedig, wel in die mate. Ten Binnenland. De beperking van de tarweteelt. Hoofdbestuur der Z. L. M. Hoog water. Uitbreiding haven Terneuzen. De geruchten over den afsluitdijk der Zuiderzee. Buitenland. Overstroomingen in België. Storm boven Engeland. Provinciale Staten van Zeeland. De opening der najaarszitting der Pro vinciale Staten van Zeeland is bepaald op Dinsdag 6 December a.s. des avonds om half acht uur. Onmiddellijk na deze opening zullen de Staten in afdeelings- vergaderingen bijeenkomen. De openbare zitting der Staten is be paald op Donderdag 5 Januari 1933, des morgens om 10 uur. In deze zitting zal onder meer de begrooting in behandeling komen. Het adres-St Maartensdijk. Men schrijft ons: Naar wij vernemen is door Ged. Staten Ingezonden Mededeeling. blad, dat de heer De Vries gezinspeeld zou hebben op'n mogelijke uitzending via den S. A. R. O. V.-zender te T euven. blijkt niet juist te zijn. Althans „Het Volkvan gisteravond deelt mede: „De V. A. R A. zal een ooggetuige-ver slag van de betooging op gramofoonplaten laten opnemen Ook de redovot ringen zul len op gramofoonplaten worden opgeno men. Deze gramofoonplaten worden den volgenden avond in den zendtijd van de V. A. R. A, gedraaid en uitgezonden". Cumulatie van exportslachtingen. Het lid der Tweede Kamer, de beer Keestra, beeft den minister van Economi sche Zaken en Arbeid gevraagd: 1. Is bet den minister bekend: a. dat de Nederlandsche Varkenscen- trale, krachtens de Crisis-Varkenswet, be schikkend over een uitvoermonopolie van varkensvleescb, de slachtingen met be stemming voor export, in bepaalde ex portslagerijen cumuleert, en waarvan bet gevolg is, dat in deze een buitengewone bedrijvigheid heerscht, terwijl anderen met werkeloosheid, althans met belangrijke vermindering van werkgelegenheid heb ben te kampen; b. dat als gevolg dezer maatregelen, de exportafdeelingen van eenigc openbare slachthuizen, o.a. te Bergen op Zoom en Breda, waar, vóór de inwerkingtreding der Grisis-Varkenswet voortdurend ten be hoeve van export geslacht werd, thans volkomen zijn stilgelegd; c. dat deze gemeenten aldus belangrijke financieele nadeelen lijden, als gevolg van het verminderde gebruik hunner openba re slachthuizen, en dat de werkgelegen heid hierdoor in ongunstigen zin bein- vloed wordt? 2. Is de Minister bereid te bevorderen, dat de Varkenscentrale aan deze gemeen ten alsnog een aandeel in de daarvoor in aanmerking komende slachtingen verlee- nen zal, c.q. dat den betrokken gemeen ten door de Varkenscentrale een billijke schadevergoeding zal worden verleend? Steun voor de tarweboeren. Op vragen van den beer van den Heu vel betreffende één der voorwaarden voor het verleenen van steun aan de tarwe- verbouwers in 1933 beeft Minister ver schuur geantwoord, dat bet zijn voorne men is om den steun aan de tarweverbou- wers in zijn tegenwoordigen omvang slechts te handhaven, indien waarborg be staat, dat geen tarweverbouwer meer tar we voor de bereiding van tarwemeel of tarwebloem zal leveren dan afkomstig is van ten hoogste een derde van zijn bouw land. Het niet van toepassing verklaren van deze voorwaarde op landbouwers, die kun nen aantoonen normaal een grooter getal H.A. tarwe te hebben verbouwd, zou zijn het scheppen van een onbillijkheid tegen over andere landbouwers. Ook zou de noodzakelijkheid ontstaan van een con trole, welke practisch zeer moeilijk is uit te voeren. Werk voor den scheepsbouw. De Stoomvaart Maatschappij „Neder land" heeft besloten haar stoomschepen „Mapia", „Manoeran" en „Madoera" te verbouwen tot motorschepen met een snel heid van 15.5 mijl, waarvoor o.m. een ver lenging van het voorschip noodig is. Het scheepsbouwkundige werk zal wor- einde die uitschuring te herstellen heeft men aan de Zuid- en aan de Noordzijde der uitwateringssluizen door middel van baggermolens den bodem gelijk gemaakt en daarna door zinkstukken den bodem verder voorzien. Men is nu klaar met het oostelijke complex. De heer Baars voegde hieraan toe: vrij ontveinzen ons niet, dat hierop later wellicht nog eens moet wor den teruggekomen door bijstorten van steen, de plaatsing van een tweede zink- stuk, of op andere wijze. "Wat betreft de scheuren, die volgens het Leeuwarder Nieuwsblad in het beton van de uitwateringssluizen op te merken zouden zijn, zeide de heer Baars, dat dit geen eigenlijke scheuren zijn. Er zijn wel dilatatie-voegen, die op den leek den in druk maken dat er scheuren ontstaan zijn maar inderdaad is dat niet zoo. Het is de werking van de krimp- en uitzetvoegen, die in elk betonnen bouwwerk voorko men. Het uitdrijven van mastiek uit de dilatatievoegen bewijst ten overvloede, wat hier eigenlijk het geval is. Nog eens, van scheuren kan geen sprake zijn. Het werk, dat thans in de pijlers en landhoofden van de uitwateringssluizen geschiedt, houdt dan ook niet het minste verband met het ontstaan van scheuren in het beton, of eenig gevaar, dat het werk zou loopen. De werkzaamheden die nen om de sluisdeuren, die nu bij Zuid tot Zuidwesterstorm door het water heen en weer bewogen kunnen worden, vast te zetten. Dit vastzetten komt goedkooper uit dan het aanbrengen van leidammen ten Zuiden van de uitwateringssluizen. Dat de kettingen, waaraan de schuiven han gen, van zware tegenwichten zijn voor zien, is niets bijzonders, dat vindt men bij iedere lift. En dat de binnenschuiven nu dienst doen, vindt zijn oorzaak niet hierin, dat het geheele bouwwerk verzakt, maar eenvoudig daarin, dat men de bui- tenschuiven heeft opgehaald, zooals van tijd tot tijd moet geschieden om het aan gloeien van zeepokken te beperken en roestvorming tegen te gaan. Er wordt op het oogenblik alleen ge spuid met het Oostelijk complex van uit wateringssluizen omdat de bodemvoorzie ning van het Westelijke complex nog niet gereed is. Deze capaciteit, vermeerderd met die van de drie complexen aan de Hollandsche zijde, is meer dan voldoende om den normalen waterafvoer te verzeke ren. Dat desniettemin het peil van het IJsselmeer hooger is dan anders en de omliggende landen waterbezwaar hebben is te wijten aan den zwaren regenval, niet aan een gebrek of daaruit voortkomend huiten werking stellen van de uitwate ringssluizen van den Zuiderzeedijk. Nadat de heer Baars aldus onze vragen had beantwoord, heeft hij ons in de gele genheid gesteld op en onder de bruggen van de uitwateringssluizen met eigen oogen te zien wat hij ons verteld had. En vrij mogen verklaren, dat onze rondwan deling, gedeeltelijk rondvaart, zijn mede deelingen in alle opzichten bevestigde, voor zoover wij als leek in staat zijn dit te constateeren. Wij zagen niets dan normale naden, met alleen hier en daar barstjes, waar het cementwater door de mastiekvoegen is geloopen. Ook kan het zijn, dat het uit druipen van mastiek den indruk kan wek ken, dat er scheuren zijn ontstaan. Van de alarmeerende berichten blijft niets j over. afwijzend beschikt op het adres van den Raad der Gemeente St Maartensdijk, in zake de jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in Zeeland. De aan de Gemeenteraden in Zeeland ge vraagde adhaesie-betuiging daarop en de behandeling daarvan in die colleges kan dus wel achterwege blijven. De Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden en de kanalenkwestie. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden, te Mid delburg, heeft besloten niet te voldoen aan het verzoek van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Westelijk Noord- Brabant te Breda om te vragen de gelden voor de verbreeding van bet kanaal door Zuid-Beveland niet daar, maar aan de uitvoering van een kanaal Dintelsas Bath te besteden. Naar aanleiding hiervan schrijft het „Dagbl. v. N.-Br.": Na de Rotterdamsche verklaring j.I. Vrijdag te Maastricht afgelegd en het ver zoek van de Kamer van Koophandel te Dordrecht aan de regeering om tot uit voering der Brabantsche plannen over te gaan, zal 't de Middelburgsche Kamer wel duidelijk worden, dat zij in den lande een wel zeer uitzonderlijke positie in neemt. Wij hopen, dat de Kamer van Koop handel voor de Zeeuwsche Eilanden zich nog eens beraden zal, en er toe over zal gaan, om een bevoegd spreker uit te noo- digen, die hare leden kan voorlichten omtrent de groote nationale belangen, die op het spel staan bij een spoedige verwe zenlijking van het kanaalplan Dintelsas Bath. Uitbreiding haven Terneuzen. Totaal-kosten geraamd op 9.350.00 gld. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van per- ceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten noodig voor uitbreiding van de havenwerken te Terneuzen, behoo- rende tot het 'kanaal van Terneuzen. De haven van Terneuzen, aldus de me morie vau toelichting, is voor haar be drijf bijna geheel aangewezen op het achtergelegen deel van België en Noord- Frankrijk als achterland, voor welk dicht bevolkt en nijver gebied haar geographi- sche ligging zeer gunstig is. ■Het havenbedrijf is er voornamelijk ge richt op het transitoverkeer, veelal ge paard gaande met opslag van massale goederen. Uit den aard van dit bedrijf vloeit voort de behoefte aan uitgestrekte opslagterrei nen, al dan niet bebouwd met loodsen, ge legen aan diep water en voorzien van goe de spoorwegverbindingen. Sedert geruimen tijd voldoen de be staande inrichtingen niet meer aan de verkeersbehoeften aldaar. Het is te verwachten, dat, indien het economische leven zich gaat herstellen, de behoefte aan uitgebreidere haveninrich tingen te Terneuzen zich sterk zal doen gevoelen. Daarom is een plan ontworpen, hetwelk beoogt den aanleg van drie ka- naalhavens nabij, Sluiskil, waarvan ver wacht mag worden, dat zij in de naaste toekomst voor de», ontwikkeling van bet havenverkeer van Terneuzen voldoende zullen zijn,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 1