Rechtzaken Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Afloop Verkopingen en Aanbestedingen landbouwer Jacob de Ruiter, wiens hof« stede nabij de onheilsplek, een „beruohte" bocht in den rijweg, is gelegen, een hevi- gen slag hoorde. Hij snelde naar buiten, doch zag aan vankelijk niets. Toen hij over den weg naar den wallekant liep, zag hij echter een over den kop geslagen auto langzaam wegzinken in het kanaal. Vreeselijke kre ten kwamen uit den wagen, die weldra geheel verdwenen was. He nog steeds brandende koplichten en een sterk borre len van het water gaven toen de plaats aan waar hij lag. Het kanaal is ter plaatse 3.5 M. diep. De doodelijk verschrikte man was eerst niet in staat om iets te doen. Toen hij tot bezinning gekomen was, snelde hij naar huis en naar de buren om hulp te halen. Men was weldra met materiaal ter plaat se, doch bij de eerste pogingen om den auto te lichten, braken de aangebrachte touwen. Inmiddels waren eenige passee- rende automobilisten snel naar Purmer- end en Ilpendam doorgereden, om politie en autoriteiten te waarschuwen. Na korten tijd kwam zoowel uit Pur- merend als uit Ilpendam hulp opdagen. Uit Purmerend een kraanwagen, waar mede onmiddellijk pogingen in het werk werden gesteld om den auto te lichten. Het duurde echter geruimen tijd voordat men daarin slaagde. Toen de wagen hal verwegen was opgetrokken, bleek, dat een der inzittenden half uit het portier hing. Men trachtte hem er verder uit te trekken, doch dit gelukte niet. Evenmin konden toen de andere slachtoffers nog worden bevrijd. Eerst moest de auto geheel wor den opgehaald. Het reddingswerk werd ernstig bemoei lijkt door een groot aantal nieuwsgierigen, die allen trachtten te helpen en daardoor de reddingspogingen eerder bemoeilijkten dan het werk bevorderden. De politie had het terrein niet afgezet, zoodat iedereen opdrong. Toen de wagen tenslotte, na anderhalf uur, was gelicht, werd eerst een ongeveer veertienjarige jongen uit het voertuig ge haald. Daarna twee mannen en ten slotte een vrouw. Zij bleken allen reeds overle den te zijn. De lijken werden in den ge- reedstaanden ziekenauto gelegd en naar het Gemeentelijk Ziekenhuis te Purmer end overgebracht. De wagen moet in de bocht geslipt zijn, waarop de bestuurder krachtig heeft ge remd. Met een der zijkanten de linker zijkant was geheel ingedeukt is de auto toen tegen een boom geraakt, daar omheen gedraaid, en vervolgens over den kop ge slagen en het water in geschoten. Toen het ongeval geschiedde, begon het reeds donker te worden. Het was regen achtig weer en de asfaltweg was glad. De plaats ia bij alle automobilisten, die dezen weg kennen, berucht. In betrekke lijk korten tijd is dit reeds het vijftiende ongeval, dat hier gebeurd is. Herhaaldelijk komen hier de auto's te gen de boomen terecht. Het bericht van dit vreeselijke ongeluk verwekte gisteravond groote ontroering te Hillegersberg, waar de omgekomen fami lie Smit woonachtig was. De heer Smit, die een rijwiel- en motorenzaak heeft in de Jan Sonjéstraat te Rotterdam, was er zeer gezien. Hun eenig kind, de veertien jarige jongen, die thans met zijn ouders den dood heeft gevonden, was een leerling van de M. U. L. O.-school te Hillegers berg. De heer Smit stond bekend als een zeer voorzichtig rijder. Het gezin was Zater dagochtend naar de Beemster gereden voor familie-bezoek en keerde Zondagmid dag dus vandaar terug. Vliegmachine in een on weersbui. Het Zweedsche vliegtuig, dat vliegt op de lijn Malmö—Amsterdam, ge raakte Zaterdagmiddag boven Duitschland in een onweersbui. De bliksem sloeg op de antenne van de vliegmachine, met het gevolg, dat de bodem van de cabine licht beschadigd werd. Het toestel kon zonder oponthoud door vliegen naar Schiphol, waar het met de elf passagiers, die niets van het gebeurde hebben gemerkt, veilig landde. Katoen als wegbedekking. In het Amerikaansche katoendistrict wor den thans proeven genomen met katoen als wegbedekking, en de resultaten moe ten in alle opzichten schitterend zijn. In verschillende staten, zooals Texas, Zuid-Carlina en Louisiana, rijden de auto's reeds over deze katoenen wegen, die volgens het katoentextiel-instituut om hun goede hoedanigheden en ook uit het oogpunt van bezuiniging hun bestaans recht bewezen hebben. Bij den aanleg van deze wegen wordt een katoendek gelegd op een onderlaag van zand en kiezel en klei, vlakgemaakt met asfalt. Over het kantoendek komt weer een laag asfalt, waardoor een water dichte wegbedekking verkregen wordt, die het geheele wegmateriaal verstevigt. In Zuid-Carolina ligt al zes jaar zulk een katoenen wegbedekking, zonder dat er ooit iets aan gerepareerd is en nog steeds is de weg in goeden toestand. „Onvakkundige" bandieten. Zaterdag zouden duikers pogingen doen, om uit de East River voor een waarde van 50.000 dollar aan staven goud op te duiken, die, naar men aanneemt, daar ter plaatse in het water zijn geworpen door bandieten, die een overval hebben ge pleegd op een fabriek van goudsmeed werk te Brooklyn, waar zij de staven goud buit maakten. Zij dachten echter, dat het koper was en wierpen hun buit toen in het water. Zes mannen en twee vrouwen, die van medeplichtigheid aan het plegen van den overval worden verdacht, zijn gearres teerd, 4 Doodeiyk aut0M>«g«lttk bij Wouw. Gistermiddag omstreeks half 5 heeft in de nabijheid der gemeente Wouw een ernstig ongeval plaats gehad. Een auto, waarin drie dames en twee heeren gezeten waren, komende uit de richting Bergen op Zoom, reed, even na het pas- seeren van een anderen wagen, in volle vaart tegen een boom ter zijde van den weg. Vermoedelijk is een wiel in aanra king gekomen met een steen, waardoor de bestuurder, de heer S. uit Nieuw Borg- vliet, de macht over het voertuig verloor. De auto werd totaal vernield. Het eerste slachtoffer, dat te voorschijn werd ge haald, de 24-jarige mej. R. Noordhuizen uit Bergen op Zoom, werd met ingedrukte borstkas een woning binnengedragen, al waar zij een uur later overleed. Een zus ter van den bestuurder en haar vriendin netje, Mej. A. de V., uit Bergen op Zoom, zijn met verwondingen naar het Gasthuis overgebracht. De heer S.s die bewusteloos over het stuurrad lag, en het vijfde slacht offer, de heer K. uit Halsteren, bleken minder ernstige kwetsuren te hebben op- geloopen en konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Nader vernemen wij, dat de toestand van Mej. S. reden tot bezorgdheid geeft. Er werden o.a. ernstige been- en arm- fracturen geconstateerd. (De Courant). Door de Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard: J. Broodman, melkrijder te Oosterland. Rechtercommis saris Mr A. van der Hoop, Rechter. Cu rator: Mr G. J. B. du Croo, Advocaat te Zierikzee. Wegens gebrek aan baten is opgeheven het faillissement van E. Tournois, koop man te Schoondijke. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 26 Oct. 1932. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel, buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: J. K., te Middelburg f2 of 2 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht, terwijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren verloopen zijn, sedert een vroegere schuldigverklaring van denzelf den persoon aan eenig strafbaar feit on herroepelijk is geworden: S. W. te Me- liskerke: f 5 of 1 w. t.sch. Met een motorrijtuig rijden zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer met Iet ter en niet op de eerste vordering van de daartoe bevoegde ambtenaren het num mer- en rijbewijs vertoonen: D. v. L., te Nieuw- en St. Joosland: drie geldboeten elk van f 3 of 3 d, h. voor iedere boete. Te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. voorwerpen langs de huizen te koop aanbieden: P. 0., gedomicilieerd te Terneuzen: f2 of 2 d. h. LEMMER. Gisteravond is de jachtop ziener W. Otten te Ossenzijl door een tweetal stroopers aangevallen en zoodanig met de kolf van een geweer bewerkt, dat hij zwaar gewond naar het ziekenhuis te Oldemark moest worden weggebracht. AMSTERDAM. De beide verdachten in de Bergensche vergiftigingszaak, die ver oordeeld waren tot 5 jaar gevangenisstraf hebben in die straf berust. MEPPEL. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het stationsgebouw der Nederlandsche Spoorwegen. Uit een brand werd een bedrag van f 500af 600 gestolen. Een bedrag van f 2000, dat in een andere afdeeling was geborgen, bleef onaangeroerd. Van de daders ontbreekt elk spoor. GENEVE. Hedenmorgen is de commis sie van deskundigen ter voorbereiding van de Economische Wereldconferentie te Genève bijeengekomen. Tot voorzitter werd gekozen de president van de Neder landsche Bank, Mr. J. L. A. Trip. Opleving In Amerika? WASHINGTON. Het departement van Arbeid heeft een overzicht gepubliceerd van den stand der arbeidsmarkt. In ver schillende industrieën en ook in den land bouw valt eenige opleving te constatee- ren. Over het algemeen werd naar ver klaard werd, eenige opleving waargeno men. PARIJS. De hevige stormen hebben aan de westkust van Frankrijk belangrijke schade aangericht. Tal van schepen kwa men met ernstige averij in de havens. HAMBURG. In verhand met de gevoer de verkiezingsactie zijn gisteren 11 per sonen ernstig en 14 personen licht ge wond. Hoofdbestuur Z. L, M. Hedenmiddag vergaderde in het Land- bouwhuis te Goes het Hoofdbestuur der Z.L.M. onder voorzitterschap van den heer Mr P. Dieleman. De voorzitter doet na opening der ver gadering en vaststelling dor notulen ver schillende mededeelingen, waarvan wij de volgende noemen: Opdat de belangen van de bereiders van boerenboter in Zeeland niet in het gedrang zouden komen, zijn door de Crisiscommissie uit de Zeeuwsche land bouworganisaties aan den Minister eenige wijzigingen voorgesteld van het ontwerp tot tijdelijke hulpverleening aan de melk- i veehouderij. Deze wijzigingen werden door den Minister overgenomen. Aan de op richting van den Bond van Boerenboter- producenten in Zeeland werd door de Z.L.M, medewerking verleend. Aan het Kon. Ned. Landbouw-Comité werd verzocht alle pogingen, in het werk. te stellen tot het verkrijgen van een ver hooging van het invoerrecht op slacht- paarden. Aan de afdeelingen werd een circulaire gezonden, waarin werd gevraagd de klach ten op te geven, die bestaan t.a.v. de vermindering van het aantal postbestel lingen. De ingekomen gegevens werden verwerkt tot een rapport, dat zal worden aangeboden aan de Inspectie van het Postwezen in Zeeland en waarbij ver zocht zal worden aan de geuite bezwaren tegemoet te komen. Medewerking werd verleend aan de samenstelling der Kamers van Crisis pachtzaken, ingesteld ingevolge de Cri sispachtwet 1932. Door het Boekhoudbureau der Z.L.M. werden vele adviezen en inlichtingen ge geven en verzoekschriften opgesteld voor aanvragen tot pachtverlaging, die bij den kantonrechter werden ingediend. In verband met het voornemen der Regeering tot opheffing van eenige kan tongerechten in onze provincie over te gaan, werd tot den Minister van Justitie het verzoek gericht, de leden van de Cri- sispachtcommissies, die zitting hebben bij de kantongerechten, die zullen worden opgeheven, toe te voegen aan de andere kantongerechten. Door de Z.L.M. werd medegewerkt aan de totstandkoming van de Gewestelijke Varkenscentrale voor Zeeland Tot lid van verdienste der Maatschap pij werd benoemd de heer F. P. Polderdijk I te Nieuw- en St.-Joosland. De reorganisatieplannen in de Afdeeling Axel hebben tot heden nog geen voort gang gevonden. In de betreffende afdee ling werden de bezwaren van het ont breken van dorpsafdeelingen niet gevoeld. Nogmaals werd bij het Kon. Ned. Land bouw-Comité aangedrongen stappen te doen teneinde opheffing van betaling van sociale lasten voor het landbouwbedrijf te verkrijgen. Door de 3 centrale landbouworganisa ties werd bij den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid verzocht eventueele steunmaatregelen ten behoeve van de sui kerbietenteelt voor het komende jaar zoo spoedig mogelijk bekend te maken. Aan het Kon. Ned. Landbouw-Comité werd verzocht tot den Minister van Ju stitie het verzoek te richten een wets ontwerp te willen indienen, in verband met een concept-ontwerp van credietver- leening, dat den Minister is aangeboden. Door de oprichting van den Nederland- schen Algemeenen Keuringsdienst is de zoo zeer gewenschte eenheid op het ge bied der keuring van gewassen tot stand gekomen. Het valt zeer te betreuren, dat het eer ste optreden van de N.A.K. samenvalt met een jaar van minder gunstigen afzet van goedgekeurd pootgoed naar het buiten land. Verschillende besprekingen in en buiten Zeeland werden gewijd aan het vraagstuk van den afzet van den grooten aardappel oogst tegen verhoogden prijs. Algemeen is men van gevoelen, dat er maatregelen moeten worden genomen. Inmiddels zijn voorstellen tot steunverleening via het Kon. Ned. Landbouw-Comité bij de Land- bouw-Crisiscommissie ingediend. De Landbouwvereeniging „Nooit Ge dacht" te Grijpskerke heeft besloten met 19 stemmen voor en 16 stemmen tegen, zich los te maken van de Z.L.M. Een nieuwe afdeeling wordt morgenavond te Grijpskerke opgericht. In verband met de plannen tot ver breeding van het kanaal door Zuid-Beve land is door de Z.L.M. een uitvoerig adres gericht tot den Minister van Waterstaat, waarbij is verzocht bij de uitvoering dezer werken rekening te willen houden met de belangen der gebruikers der aanlig gende gronden. Door de 3 centrale landbouworganisa ties werd tot den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid het verzoek ge richt de beperkende bepalingen van den uitzaai van tarwe op te heffen, een richt prijs van f 12 voor het volgend jaar vast te stellen en het mengpercentage op 40 te brengen. In den Raad van Beroep van den Bond van Boerenboterproducenten in Zeeland werden voor de Z.L.M. aangewezen tot lid de heer A. I. Leenhouts te Retranche- ment en als plv. lid de heer P. Scheele de Putter te Biezelinge. Daar bij de uitvoering van uiencontrole door het U.C.B. niet voldoende rekening wordt gehouden met de belangen der landbouwers-uientelers werd 't Kon. Ned. Landbouwcomité medegedeeld, dat het dringend noodzakelijk werd geacht, dat het U.C.B. geheel wordt gereorganiseerd, zoodanig, dat meerdere decentralisatie van het U.C.B. voor de verschillende culturen waarover controle wordt uitgeoefend tot stand kome. Ingesteld werd een Commissie om een rapport samen te stellen voor het K.N. L.C. inzake uiencontrole, waarin zitting hebben de heeren Ir A. W. v. d. Plassche, J. HuijssenDieleman en Ir J. D. Dorst. In verband met de lage prijzen, die de lupine opbrengt, welke cultuur voor Schouwen van belang kan worden geacht, werd tot het Kon. Ned. Landbouwcomité het verzoek gericht aandrang te willen oefenen op Nederlandsche instellingen aan het gebruik van inlandsch zaad de voorkeur te geven boven het buiten- landsche. Door het vertrek van den heer Sieben- ga, die een benoeming aanvaardde als Secretaris van den Nederlandschen Alge meenen Keuringsdienst lijdt de Zeeuw sche landbouw en in het bijzonder de Z.L.M., een gevoelig verlies. Door het Hoofdbestuur werd als zijn opvolger benoemd de heer Ir J. D. Dorst te Leeuwarden, die op 22 Augustus 1932 als Secretaris der Z. L. M, in functie trad. Spr. verwelkomt den heer Dorst in de eerste Hoofdbestuursvergadering, die hij bijwoont. De heer Dorst dankt het H.B. voor de benoeming en doet een beroep op allen, om hem te helpen bij het volbrengen van zijn taak. Bij het punt postbestellingen klaagt dhr de Regt over de weinige gelegenheden tot postverzending ('s morgens om 6 uur en 's avonds om 5 uur). Bij het punt kantongerechten stelt de voorzitter voor nog verder te gaan en ook te protesteeren tegen de voorge nomen opheffing van kantongerechten. Het zal nu straks voorkomen, dat iemand uit Retranchement, Ellewoutsdijk en Ril- land-Bath naar Middelburg moet om b.v. een eed in een civiele zaak af te leggen. Spr. heeft destijds in een andere kwali teit geadviseerd tot instellen van rei zende kantonrechters. Dan kunnen toch enkele griffiers, enz. worden uitgespaard. De kantongerechten worden nu veel te groot. De kantonrechters zullen er met de muts naar moeten gooien. De bezuiniging, die het Rijk tracht te verkrijgen, moet door het platteland wor den betaald. Dhr Gast steunt dit. De bezuiniging, die men wil, is een afwentelingssysteem op den weg van het platteland. Dhr K1 o m p e heeft gehoord, dat de kantonrechter te Bergen op Zoom te Tho- len zitting zal blijven houden. Dhr P. Scheele gelooft niet, dat dit in de bedoeling ligt. Het voorstel van den voorzitter wordt z.h.st. aangenomen. Huishoudschool te Zierikzee De secretaris deelt mede, dat de aanbe steding heeft plaats gehad. De hoogste inschrijver voor de gebouwen schreef in voor f41.000, de laagste (J. H. Tieleman) voor f 30.684. Voor het schilderswerk werd ingeschreven het hoogst door J. de Graaf te Goes voor f2396 en het laagst door H. Deurlo te Oosterland voor f 1210. Het werk wordt opgedragen aan Tieleman en Deurlo. Ontwatering Oostelijk Z.- Vlaanderen. De voorzitter deelt mede, dat aan de Prov. Staten zal worden voorgesteld voor Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen een ontwateringswaterschap te stichten. Het Rijksbureau voor ont watering zal adviezen indienen. Suikerbietensteun. De heer P. Scheele vraagt of er nog niets bekend is van den suikerbietensteun. Dhr W. Kakebeeke antwoordt ont kennend. Dhr Stevens kan in het openbaar omtrent den vlassteun ook niets zeggen. Dhr P. Scheele dringt nogmaals op spoedige bekendmaking aan. Besloten wordt een krachtig verzoek in dien geest te doen. (De vergadering duurt voort.) MIDDELBURG. Gehuwd: L. Schroe- vers, 23 j. en J. La Brujeere, 23 j.; N. J. Dekker, 23 j. en M. H. Petermeijer, 26 j. Bevallen: C. de LeeuwVerrijzer, d.; M. M. HubregtseLakerveld, d. Overleden: P. de Witte, 56 j., geh. met A. de Lange. GOES. Geboren: Albrecht Petrus Hen- drikus, z. v. Hendrikus Antonius Hooij en Cornelia Remijn; Catharina Maria, d.v. Pieter Arij Verplalcke en Maatje Siep- man; Johannes Josephus, z.v. Petrus Jo- sephus Maria Verheeke en Maria Elisa beth van der Loo; Jonny, z. v. Franciscus Dirkse en Adriana Labeur. Overleden: Elisabeth Raas, 25 j., echt- genoote van Jan Zuidhof, te 's Heer Arendskerke; Pieter van Baaien, 89 j., weduwnaar van Prientje de Muijnck; Pie ter Schouwenaar, 41 j., te Kruiningen, echtgenoot van Jannetje Feijtel. Rotterdam, 31 Oct. 1933. Veemarkt. Aanvoer: 539 Koeien en Ossen, 237 vette Kalveren, 686 Schapen en Lammeren, 1916 Varkens. Prijzen per Vï kg.Koeien 12.5>15, 24—26, 30—32; Ossen 15—17, 21—23, 2528; vette Kalveren 3035, 4045, 5560; Lammeren 911; Varkens 14 14.5—15. Aanvoer van koeien en ossen grooter dan vorige week Maandag, handel redelijk en de prijzen vooral in de 2de kwaliteit stijgende, een beste koe 2 cent boven no teering; stieren niet genoteerd wegens on voldoende aanvoer; vette kalveren tame lijke aanvoer, willige handel, prijzen over de geheele linie hooger, een priima kalf 2 Yi cent boven noteering. Wolvee minder ter markt, handel vlot, prijzen een tikje stijver, er was nogal kooplust voor het Buitenland, voor een prima hok werd 2)4 cent boven noteering betaald; aanvoer van varkens zeer ruim, hoewel van handel bijna geen sprake, daar de regeering alle var kens kocht a f 0.15, er waren ook eenige moeilijkheden doordat er ongestempelde varkens ter markt waren, die door de Re geering niet gekocht werden. Prijzen ge lijk vorige week Maandag. Zouters niet aangevoerd. Zaden Karwijzaad 18—19; Lijnzaad ïfliwcw Mooi «saai tL=»7; Blauw 40—42 Vlas; 1800 <fcg» (blauw 45-—1V5; 1450 kg. Holl. geel 4060; 1400 kg. Groningsch 4050; 2000 kg, dauw root 34—40; matige belangstelling minder kwaliteit. Aardappelen: Brielgebe aigonh. 7; Blauwe eigeab, 0.90—1,20; Zeeuwsche bonte en Zeeuwsche blauwe 1,50—1.90; Poters 0.601,10; Bravo's 1,00—2.00, Westl. ronde 34. Redelijke aanvoer, handel kalm. Graanmarkt: Gerst 4.55.5; Ha ver 4.505.25; Erwten: kleine groene 8 12, prima er boven betaald, schokkers 1214, verder 811; Bruine boomen 8.50 9.25, verder er boven betaald. La plata mais 71 per last. MIDDELBURG. Veiling van 28 Oct, Aardappelen: Zeeuwsche blauwe 3750, bonte 25 ct. p. 35 k.g.; koolrapen 0.12, spruiten 222, veldsla 214, uien 14, spinazie 620, peen 13, roode kool 1, witte kool 1, narcissen 6, Wagenaarsboo- nen 1519, stokprincessen 3638, stam- princessen 1029, postelein 1821, sui- kerboonen 1617, nero 10, kassnijboo- nen 5460, kasprincessen 3041, rente gevers 35 ct. alles per K.G.; primula's 7,5 ct. p. stuk; chrysanten' 47, pluimen 16, snijgroen 9, gladiolen 34, dahlia's 2—3 ct. p. bos. Peen 1,252, rapen 0,12, kroten 1 3, rammenas 1,52, prei 24,5, sa- voye kool 1,54, roode kool 1,54,5, witte kool 1,54, boerekool 12,5, sel derie 0,52, knodselderie 1,5, andijvie 0,1 1,25, kropsla 11,5, bloemkool 112, radijs 11,5 ct. Meloenen 214, tomaten 819, bl. druiven 2542, bramen 13, aardbeien 14, mispels 78, grambozen 44 ct. GOES, 29 Oct. 1932. Peren: Joseph, de Malines 19, Gointesse de Paris 14-17, Nouveau Poiteau 15-19, Groene Chau- montel 7-10, Brederodes 13, Afval- en Kroetperen 2-5, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinet 10-18, Groninger Kroon 12-15, Oranje Reinet 11, Sterappel 16-17, Rembour Mortier 6, Pomme d'Oranje 10-13, Zoet Campagner 10-14, Zoete Ruster 9-11, Afval- en Kroetappels 1-4, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven 16-27. id. II 12-17, Mispels 8-10, alles per 100 K.G. Bloemen 4-10 per 100 bos. Hazen 1.31-2.31, Patrijzen 33-35, Een den 25, alles per stuk. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 31 Oct. 1933. Kassnijboonen 2353; Princesseboonen 24; Spruiten 1618; idem 2e soort 10 11; Spinazie 1213; Wortelen 3; Uien 3; idem 2e soort 12; Tomaten 9; Fram bozen 7; Bl. Druiven 2930; idem 2e soort 12—17; alles per 100 kg. Bloemen 67; Wortelen 48; Prei 89, alles per 100 bos; Bloemen 2122 per 100 pot; Bloemkool 613; idem 2e soort 26; Wittekool 4; Roodekool 6; Kropsla 1.30— 1.60; Andijvie 0.401.30, alles per 100 st. Wisselkoersen. Amsterdam, 31 Oct., 2.30 u. Londen 8.158.20. Parijs 9.749.79)4. Bruseel 34.55—34.60. New-York 2.48%2.49. Berlijn 59.0459.09. Ged. Staten van Zeeland gunden het verbeteren van een deel van den weg KoewachtSt. Janssteen onder Heikant aan W. J. en A. de Bruijn te Terneuzen voor f38092. Het maken van 8 duikers in den Rijksweg onder 's H. Arendskerke heeft de Rijkswaterstaat bij overeenkomst opge dragen aan J. en H. Stouten te Ooster land voor f 9100. De Rijkswaterstaat droeg het ver vangen van een deel rijkspakwerk langs den oostelijken havendam te Breskens op aan P. J. van de Sande aldaar voor f 9463. Het vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaatsen, gebouwen en verdere inrichtingen van het kanaal door Walcheren beeft de Waterstaat ge gund aan J. J. Polderman te Krabben- dijke voor f 2720. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Nov.: Meest matige, later afnemende wind uit Westelijke richtingen. Aanvankelijk gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag 5 p, 13 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3