DE ZEEUW TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILKING Wat er deze week voorviel JOAN CARISBROKE Zoeklichtjes. Brieven uit Middelburg. FEUILLETON. Dames- en Klnderoonfeotle Tapijten Gordijnen Bedden Ledikanten en aanverwante artikelen Is Gemeenteraad van Goes VAN ZATERDAG 29 OCTOBER 1932, Nr 25. In de politieke wereld was de voorbij- gane week er een vol spanning. Zou het tot een regeeringscrisis komen? Het dreigde wel en de heer Golijn en met hem zoo goed als de geheele A.R. Tweede Ka merfractie ging zelfs voor de dreigemen ten van Minister de Geer niet uit der weg. Het gevolg is geweest, dat de be raadslaging over de verhooging der tarie ven is geschorst tot na de begrootingsde- batten. De bedrijfsradenwet kreeg in de Twee de Kamer een ongedacht groote meerder heid. Een succes voor minister Ver schuur. Het wetsontwerp tot steun aan den tuinbouw is nu ook bekend geworden en zal ongetwijfeld stof voor veel bespreking opleveren. Nu reeds verluidt, dat er groe pen zijn, die lang niet tevreden zijn over den in uitzicht gestelden steun. Onzen Minister van Waterstaat komt zeker een woord van lof toe voor den moed, dien hij getoond heeft door in ai- wijking van het advies van den Radio- raad de demonstratie der S.D.A.P. tegen de regeering op 8 November niet te doen uitzenden. Hij is dus iemand, die neen durft zeggen. Ook in Engeland is zeker behoefte aan regeeringsmannen, die krachtig het gezag handhaven. Er is n.l. een duizendkoppige menigte werkloozen onder aanvoering van communisten naar Londen gekomen om daar op oproerige wijze te demon- streeren tegen de regeering. België heeft deze week zijn nieuwe ka binet en staat aan den vooravond van nieuwe verkiezingen. De maand November zal een drukke verkiezingsmaand worden: Duitschland, Amerika en nu ook België! CXXXH. Amice, In de drie grootste steden van Zeeland: Vlissingen, Middelburg en Goes (Terneu- zen zonderen wij hier uit), zijn de zieken huiskwesties aan de orde van den dag. Wat zou daarvan wel de oorzaak zijn? Och, die ligt voor de hand. Wanneer al les voor den wind gaat, is het gewoonlijk pais en vree. Wanneer de ontvangsten van dien aard zijn, dat de uitgaven be hoorlijk kunnen worden gefinancierd en de gemeentekas niet behoeft te worden aangesproken, dan loopt alles op rolletjes en vallen er geen woorden. Doch als, zoo als in Middelburg, het ziekenhuis jaren lang zich zelf heeft bedropen en de Ge meenteraad heeft kunnen volstaan jaar aan jaar de rekening over het afgeloopen jaar goed te keuren en de begrooting voor het volgende vast te stellen en er komt dan een tijd, dat, om welke reden ook, de kas van het ziekenhuis hoe langer hoe leeger raakt, den bodem laat zien en ten slotte een beroep moet worden gedaan op de evenzeer ledige gemeentekas, dan komt Leiden in last. Dit is vooral in Middelburg het geval. Tot voor een jaar of twee, drie kon het Zieken- of Gasthuis zichzelf redden. Krachtige figuren als de heeren Fokker en Herman Snijders zorgden er voor, dat bij het gemeentebestuur niet om hulp be hoefde te worden aangeklampt. Zij zou den dat beneden zich hebben geacht en het eenvoudig niet gewild hebben. Doch sinds een paar jaar heeft de toestand zich ge wijzigd. Een kostbare verbouwing, een vervolmaking van den geneeskundigen staf, een drukkend werktijdenbesluit, het verrijzen links en rechts van nieuwe zie kenhuizen te Goes en te Vlissingen en de daardoor ontstane geweldige concurrentie, onderlinge geschillen tusschen de func tionarissen en de gevolgen daarvan wa ren de oorzaak, dat de gulden dagen door EMMA JANE WORBOLSE. 61). 1 o— „Ik zal niet ontkennen, dat het allemaal waar is, wat je daar zegt, lieve, maar ge dane zaken nemen nu eenmaal geen keer. De vraag is nu maar, wat staat ons te doen?/ „Voor het öogehblik niets, zou ik zeg gen. Maar als de rector eenmaal weer zijn zaken behartigen kan, spreek dan vrij uit en laat hem zelf de consequenties aan vaarden. De rector heeft je toch zeker voor alles een ontvangbewijs gegeven? Wat is het toch jammer, dat men alles maar niet rechtstreeks aan jou heeft af gedragen. Hier is het even veilig als in de Bank van Engeland. Menschen, die in zorg zitten, moesten op deze wijze niet in verleiding gebracht." „Hij is onze tesaurier geweest voor al lerlei dingen, zoolang hij hier predikant is. En tot op heden heeft er nooit een cent aan gemankeerd. Misschien ben ik nu ook wel veel te achterdochtig en God vergeve me erg kwaaddenkend; best mogelijk, dat er geen vuiltje aan de lucht is en dat al onze vrees een uitvloeisel is van onze slechte gedachten. Zijn eerwaar wegvloten en Moeder Zorg de gebouwen binnentrad. Zoo kwam het Gasthuis te Middelburg te staan voor een tekort over 1930 van pl.m. f 39.600, welk tekort over 1931 aan groeide tot f 56.760 of met niet minder dan 40 percent. En over 1932 zal het waarschijnlijk een evenmin rooskleurige toestand worden, terwijl voor 1933 het nadeelig saldo weer een paar duizend gulden hooger geraamd moest worden dan voor 1932. Zooals te voorzien was moest voor 1933 de ontvangst aan ver- pleeggelden belangrijk lager worden ge raamd, n.l. niet minder dan met f 14.210. Daarvoor zijn allerlei oorzaken. Natuur lijk de invloed van de crisis allereerst Personen die zich of hun familie vroeger in de eerste klasse lieten opnemen, gaan nu in de tweede. Die in de tweede zich lieten verplegen, komen nu in de derde klasse. Nu men in Vlissingen in een con fessioneel Protestantsch of Roomsch- Katholiek Ziekenhuis een plaatsje kan vinden, gaat men het neutrale voorbij. En dan zijn er nog oorzaken, die men zoo niet in het openbaar kan noemen. Dit alles werkt er toe mede, dat het j aantal verpleegdagen sterk vermindert. Eerste-klas-patiënten worden zeldzaam, ook de tweede-klas-patiënten verminde ren sterk. Nu zou het gewone gevolg van dit al les zijn, dat men, zooveel mogelijk met behoud van de eischen eener goede ver pleging, de tering eenigszins naar de ne ring ging zetten. Doch dat doet men niet. Men wil de richting uit van eene univer- siteits-kliniek met zij het niet offi cieels professoren en assistenten, mot specialisten op allerlei onderdeel der me dische wetenschap, met een keur van ver- pleegpersoneel in groot aantal, met de nieuwste en duurste instrumenten. Daar bij nog als onmiddellijk gevolg sterk naar boven loopende salarissen voor enkele functionarissen. Dit moet natuurlijk spaak loopen. Voor al wanneer over korten afstand, zooals van Vlissingen naar Goes, over een ruim te van een goede 30 kilometer, de zieken huizen van velerlei schakeering elkander afwisselen. In overige deelen van ons land is dat anders gesteld, doch iedere min of meer op zichzelf staande Zeeuw- sche gouw eischt haar eigen ziekenhuis op. Wellicht komen, als de tijden eens wat beter mochten worden, er in Zeeland nog meer bij. In Middelburg wordt, zooals wij boven reeds zeiden, over 1931 een kleine f 60.000 van de gemeentekas gevraagd en daar zal het op den duur wel niet bij blijven, zoo althans niet andere banen worden inge slagen. Ten einde eens een proef te nemen, of het niet anders kan, zijn door den Raad van Middelburg Burgem. en Wethouders uitgenoodigd om zich met het bestuur der Godshuizen te verstaan en na te gaan of op verschillende met name genoemde punten, niet wat meer den weg van bezuiniging kan worden ingeslagen. Ge noemd zijn de salarieering van den xa- diotherapeut, het aantal pleegzusters, de ziekenauto-exploitatie. Mr Portheine, die in deze richting een voorstel deed, zeilde min of meer in het kielzog van een vaar tuig, dat den grootsten winddruk had te doorstaan en dien opving, de veilige ha ven binnen. Het grootste deel der raads leden hielp een handje mee. Hoewel de plannen om de gemeentebegrooting voor 1933 kloppend te maken nog niet bekend zijn bij den ingang van Slachtmaand, wierpen min of meer vermoedde gewel dige maatregelen, wellicht wel „paarde- middelen" hun slagschaduwen vooruit. Men behoeft niet tot de „ingewijden" te behooren, om daarvan een duister voor gevoel te krijgen. Als de uitgaven op ver schillend gebied steeds stijgen, de inkom sten uit belastingen, leveranties en derge lijke steeds dalen, dan kan men niet op den vorigen groeten voet blijven voort leven en is men genoopt het voorbeeld te volgen van overleggende huisvrouwen, die zich in deze critieke tijden afvragen of zij het in het vervolg, in plaats met eene volslagen dienstbode, niet met een „halfwasje" kunnen doen. Vriendschappelijk groetend, t.t., METELLUS. de heeft misschien het geld allang gereed liggen.' Hij lijkt me er trouwens de man niet naar, om zoo zijn reputatie te wa gen." Eenigen tijd later, het was op een zon- nigen Decembermorgen, kwam de kerk voogd, zijn waardigheid ten spijt, zijn huis binnenstormen, roepend om zijn vrouw, die in de keuken was. „Mary, Mary, kom eens even, ik heb je noodig". Zooiets overkomt je altijd op een ongelegen oogenblik, dierbare echtvriend kan dat nu niet na het eten, als ik me verkleed heb en op m'n gemak zit?" „Neen, zoolang kan ik niet wachten; laat die pudding nu maar staan, of beter nog, laat Fanny of Lottie maar roeren, dan leeren ze nog wat en kom dan even bij me in de salon." „Nü, wat is er nou," vroeg juffrouw Baxter eenige oogenblikken later, terwijl ze, haar handen aan haar schort afve gend, binnentrad en zich in haar Zou- dagschen armstoel zette. „Maak wat vöort mijn eten staat te bederven en dan ben jij de eerste, die aanmerkingen maakt. Wat is er aan de hand; ik hoop toch, dat je niet weer onnoodig geld uitgegeven hebt, zoo als laatst, toen je je knollen voor citroenen hebt laten verkoopen? Je moest je eigen lijk schamen een man van jou leeftijd en ondervinding, en vader van zeven on schuldige babies," Ingezonden Mededeeling. voor Manufaoturen. GOES HULST TWEE DOMINEE'S EN EEN LUITENANT. De „Avondpost" schrijft: Wat is er eigenlijk met den heer ds Lingbeek aan de hand? Wil hij het gezellige eiland Urk weer verlaten? Men weet: Verleden jaar heeft hij bedankt als Kamerlid (is opgevolgd door den jeugdi gen luitenant Peereboom) om dominee te worden op Urk. Van meer dan één kant is hem toen lof toegezwaaid, vanwege zijn liefde voor „het wondere ambt", die hem er niet tegen op deed zien, het Binnen hof te verruilen voor de pastorie op Urk. Reeds aanstonds werd er toen gemom peld, dat het eigenlijk een pensioenkwes tie gold. Wij weten het niet. Maar een feit is, dat ds Lingbeek nu weer bovenaan op de lijst van de Hervormd-Gerefor- meerde Staatspartij is gesteld. Nummer twee werd ds Ekering; nummer drie lui tenant Peereboom. Wat beteekent dit? Wil ds Lingbeek weer terug naar het parlement? Of: hebben we hier te doen met twee trek paarden, dien den luitenant weer binnen de Kamer moeten sleepen? Dit staat vast: ds Lingbeek's naam bo ven aan de lijst beteekent wat stem men méér. Nu kan de lijst een stootje velen. Van de ongeveer 36.000 stemmen, die zij in 1929 kreeg, kunnen er eenige duizenden af, zonder den zetel in gevaar te brengen. Maar toch is het zaakje, als de luitenant aan bet hoofd komt, niet beelemaal safe. Voorloopig moeten we dus bij dit geval een vraagteeken plaatsen. Wil ds Lingbeek nu weer van Urk naar Den Haag? Is het ds Ekering ook ernst? Zoo ja, dan kan de luitenant het leger weer gaan .opfleuren. Of staat het anders en moet de uniform door twee toga's naar binnen worden ge loodst? (Slot.) Voorstel om de gemeente garant te doen zijn voor ren te en aflossing eener door bet Gasthuis aan te gane tijdelijke kasgeld-leening groot 15.000. De fin. com. vraagt, hoe met deze f 15.000 de exploitatie weer kan worden voortgezet. Ze zou liever schoon schip ma ken en stelt voor een leening van f 60.000 aan te gaan. De voorzitter merkt op, dat dit een vooruitloopen is op de zaken. Het Gast- huisbestuur heeft een leening van f 15.000 gevraagd en dus is het praemaJtuur uit eigen beweging een grootere leening aan te gaan. Dhr v. Poelgeest kan zich voorstel len, dat het Gasthuisbestuur al dankbaar was voor de leening van f 15.000. Spr. noemt het een druppel op een gloeiende plaat, en de schuldeischers mogen wel hard loopen, anders krijgen ze niets. Spr. gelooft niet ver van de waarheid af te zijn, als hij het tekort op het oogenblik op f 80.000 b e- groot. De toestand is onhoudbaar. Laten we den drenkeling op het droge helpen en f 60.000 leenen. Dhr v. Meile vindt de vergelijking met een drenkeling niet erg vleiend. Het „Wind je niet zoo op, kind, niets van dit alles is er aan de hand; en ik ben over- dankbaar, dat er ten hoogste twee van onze spruiten als babies kunnen geclassi ficeerd worden. Nota bene, de jongste wordt vijf binnenkort, en God zij dank, is hij wat een flinke jongen!" „Zul je me nu eindelijk eens vertellen, wat er aan de hand is, lieve man? Ik heb waarlijk geen tijd te verliezen, met Kerst mis voor de deur en de jurkjes en hoed jes van de meisjes nog niet in orde. Je hebt toch soms de jonge Hudson weer niet opnieuw zijn meel gegeven, zonder te betalen? Ik zag vanmorgen, dat hij met je stond te smoezen. Den laatsten keer heef hij ook niet betaald en voor de boo- nen evenmin; en ze zeggen, dat hij het huis voor zijn jonge vrouw heeft ingericht om door een ringetje te halen! En je moet zien wat voor japonnetjes ze draagt!" „Maar beste, je ratelt zoo door, dat ik er geen speld tusschen. kan krijgen; hoe kan ik nu zoo het nieuws vertellen? Het heeft niets met dat alles, waar je het over hebt, uit te staan ik heb mijn verstand ook nog wel. 't Is over den rector!" „Och arme. Hij is toch niet erger?" „Integendeel, miss Martin zegt, dat hij vooruitgaat. Ik sprak haar juist. Ik was juist het kerkhof opgeloopen om te zien, of Wicks dat hek naar eisch hersteld had, en toen zag ik Miss Martin aankomen met Joan. Ze groette me minzaam zooals we Gasthuisbestuur heeft om |f 15.000 ge vraagd. Wat later nog gebeuren moet, kan worden afgewacht. Dhr d e R o o vraagt of B. en W. eenig idee hebben van het werkelijke tekort. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. de zaak eens van allen kant willen bekijken. Dhr de Roo heeft geen antwoord ge kregen. De voorzitter geeft een ontwijkend antwoord. Dhr d e R o o concludeert, dat B. en W. zich nog niet voldoende op de hoogte hebben gesteld. De voorzitter: we zijn nog niet voldoende op de hoogte gesteld. Dhr de Roo: B. en W. moeten toe zicht oefenen op de financiëele handelin gen van het Gasthuisl Dhr Visscher zegt, dat we in een jaar geen stap verder met het Gasthuis zijn gekomen. De voorstelling door den voorzitter gegeven, is wel wat naïef. Spr. vraagt: kan het Gasthuisbestuur met f15.000 zijn exploitatie op redelijke wijze voortzetten? De voorzitter waarschuwt tegen een gaan zitten op den stoel van het Gast huisbestuur. We zijn in het afgeloopen jaar wel wat verder gekomen. We heb ben gekregen het rapport der Vereen, van Ned. gemeenten en de Memorie van Ant woord van het Gasthuisbestuur. De laat ste is nu gezonden naar de Vereen, van Ned. Gemeenten. Dhr Qrucq zegt, dat de voorzitter formeel gelijk heeft. Maar het gaat bij spr. niet om het bedrag, maar of het Gasthuisbestuur zijn schulden kan be talen. De voorzitter: dan ligt het op den weg van het Gasthuisbestuur om meer te vragen. Dhr v. d. Wart zet uiteen, hoe die f 15.000 in de wereld is gekomen. Op de begrooting 1932 stond een bedrag van ruim f 14.000 als tekort van 1930 door de gemeente te betalen. De fin. commissie wil nu schoon schip maken. Dat is een ander systeem. Spr. gelooft, dat het te kort nu niet verder van de f 60.000 af zal zijn. Spr. gevoelt meer voor schoon schip maken. Als weer gewacht moet worden op het tweede rapport der Vereen, van Ned Gemeenten, duurt het wel drie maanden. Weth. Goedbloed gelooft niet, dat het rapport der Vereen, van Ned. Gemeen ten lang op zich zal laten wachten. Het zou praematuur zijn, verder le gaan dan B. en W. willen. We moeten niet op de definitieve beslissing vooruitloopen. Bin nenkort komt er een voorstel aan den Raad tot definitieve oplossing. Eenig ge duld is de kwestie toch wel waard. Dhr v. Poelgeest geeft een uiteen zetting van de voorgeschiedenis dezer zaak. Spr. heeft geen behoefte te wach ten op het rapport der Vereen, van Ned. Gemeenten. Dit heeft de zaak niets ver der gebracht. B. en W. kunnen zooveel advies vragen als ze willen, maar de Raad heeft daarop niet te wachten. Dhr Visscher wil de kasgeldleening los beschouwen van de geheele Gasthuis kwestie. Spr. vraagt of de exploitatie voortgang kan hebben met deze f 15.000. De voorzitter herinnert er aan, dat het Gasthuisbestuur van een bepaald sys teem uitgaat. Dhr Cruqc: dat systeem aanvaard ik niet. Dhr v. d. Wart gelooft, dat het Gast huisbestuur zeker de voorkeur zal geven aan het voorstel-v. Poelgeest. Spr. vraagt of B. en W. accoord zullen gaan met een aanvullende leening van f 45.000. Dan is het een 'kwestie van veertien dagen. Weth. Goedbloed wil Izach daar over absoluut niet uitlaten. Dhr v. Poelgeest gelooft, dat B. en W. zich wat beter op de hoogte moesten stellen. 'Ze houden zich meestal van den domme. De fin. com. heeft een paar maal met 'B. en W. vergaderd, maar toen heeft spr. gezegddat doe ik niet meer. De tegenwoordige fin. com. wilde graag dat van haar gewoon zijn en toen vroeg ze, of ik even wilde binnen komen, voor een zaak, naar ze zeide, die moest worden af gedaan. „Die comité-vergadering is nog steeds niet aan de orde gekomen, mijnbeer Baxter; is bet niet mogelijk, dat deze toch doorgaat, zonder den rector?" Ik zeide haar, dat dit heel makkelijk geregeld kon worden, als er maar iemand was, die bem kon vertegenwoordigen en als de beschei den en het geld maar aanwezig waren. Ze antwoordde mij, dat ze alles keurig in orde bad bevonden, dat de balans op een halve cent klopte en dat het geld op de bank was; en verder, dat de rector er zich bezorgd over maakte, dat de zaak zonder hem geen voortgang zou kunnen hebben en dat bet hem stellig een genoegen zou doen, als allen eens tezamen in de sacris tie kwamen met bijvoorbeeld een van de jonge dames om hem te vertegenwoordi gen, om de chèque van den rector voor bet aangegeven bedrag af te dragen". „Een chèque kan zijn bedrag aan geld waard zijn, maar het kan ook wel eens niet meer dan scheurpapier zijn! Ik voor mij zou het liever zonder zoo'n papiertje doen, als bet van dominee Garisbroko af komstig is, als ik jou was, Samuel!" „Reken maar gerust, dat bet geld er is, daar is Miss Martin de vrouw niet naar Het is zuivere koffie, daar kun je staat op maken". „Zij kan zelf wel bedrogen uitkomen In De politiek schijnt bij velen dan maar in een slecht blaadje te staan. Ik moet er niets van hebben, hoorde ik onlangs iemand zeggen en hij zette daarbij een gezicht alsof hij een fascis tische wonderoliekuur moest ondergaan. Hij stond er, als ik het goed begreep, naar zijn besef te hoog voor. Een wonderlijke opvatting, althans voor een geloovig christen. Vooreerst al om practische redenen. Hoe zou 'ter, om nu slechts één ding te noemen, met ons Christelijk onderwijs voorstaan, als onze voortrekkers niet aan politiek hadden gedaan, toen de z.g. vrij zinnige politiek het Christelijk onderwijs trachtte dood te drukken! De vraag stel len is haar beantwoorden. Maar dit is niet het voornaamste. Hoofd zaak is, dat we ook in het staatkundig leven onzen God hebben te dienen, Zijne ordinantiën tot toepassing hebben te brengen en de eere van Zijnen naam te verhoogen. En wie daarvoor te hoog staat bevindt zich op een heel gevaarlijke hoogte. Laten we dat wel verstaan, met name in den komenden winter. OPMERKER. inlichtingen bij B. en W. inwinnen, maar zonder resultaat. Spr. beeft toen in die gecombineerde vergadering {13 Nov. 1931) hetzelfde be pleit, wat bij nu verdedigt, hl. schoon schip maken met bet Gasthuis. Het Gast huisbestuur is bescheiden geweest, maar de manier om te helpen, is zooals de fin. com. wil. Dhr Visscher vraagt nogmaals of met f 15.000 een goede exploitatie mo gelijk is. De voorzitter: herhaaltwe heb ben ons gehouden aan hetgeen het Gast huisbestuur heeft gevraagd. Dhr Visscher: raadt dan het Gast huisbestuur aan meer te vragen. B. en W. geven wat het vraagt. Dhr de Roo geeft toe, dat B. en W. formeel sterk staan. Dhr v. d. Does zegt, dat de zaak voor de R.K.-fractie alles behalve helder is. Dhr Visscher: dan had u voor een commissie moeten stemmen. Dhr Simons: zouden we dan meer weten? Dhr Visscher: natuurlijk. Dhr v. d. Does zou alle voorstellen willen aanhouden tot de definitieve beslis sing valt. Dhr Eclkhardt: vraagt, wat het Gasthuisbestuur als zekerheid stelt tegen over de f 15.000. Spr. zou het verkeerd vinden f60.000 te gaan leenen. Dhr G r u c q wil voor f 60.000 stemmen, maar zich nu nog niet uitspreken over de vraag, of de gemeente het tekort moet betalen. Dhr Hollestelle vraagt of de Rott. Bank de leening van f 15.000 op f 60.000 zal willen brengen. Dhr v. Poelgeest kan hierop een toestemmend antwoord geven. Het voorstel van de fin. com. om f 60.000 te leenen wordt aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. (Tegen de heeren Goedbloed, v. Melle, Eckhardt, Simons, v. d. Does en Vermaire.) Dhr Simons acht deze beslissing een principieele. Dhr Visscher ontkent dit. De voorzitter eveneens. Rondvraag. De voorzitter doet nu eenige mededeelingen. De steunregeling voor werkloozen is nog steeds niet door den Minister goed gekeurd. Voor de vierde maal is nu daar op bij den Minister sterk aangedrongen. Verder is het plan voor den aanleg van een sportveld naar de fin. com. gezonden. In voorbereiding is een regeling voor de verstrekking van goedkoope margarine aan bepaalde gezinnen. Hiervan zouden in Goes 15 gezinnen profiteeren. I elk geval zou ik je raden op je tellen te passen. Het menschdom is nu eenmaal slecht". Echter, na dit gedenkwaardige gesprek, dat er een klein denkbeeld van kan geven, hoe dominee Garisbroke reeds in de ach ting van zijn gemeenteleden was gedaald, bleek al spoedig, dat de zaak wel degelijk „zuivere koffie" was. De lang verwachte vergadering zou wel degelijk gehouden worden en het geld was er ook. En de menschen begonnen reeds berouw te krij gen over hun haastig oordeel, dat geheel bezijden de waarheid was gebleken. De le zer echter, die een blik achter de scher men wordt gegund, heeft zeker reeds be grepen hoo de vork in den steel zat. Zoo- dra de zieke de sleutels aan Meliora had overgedragen, bad deze nauwkeurig ken nis genomen van des rectors financieele aangelegenheden. De stukken van het or gelfonds waren er zonder mankeeren, het geld ontbrak echter. Meliora bemerkte echter tot haar voldoening, dat het bedrag hetgeen ze had willen bijpassen, en dat veilig berustte op een zekere bank te Cost- woldbury, voldoende was om de comité- leden te bevredigen. Het eenige wat haar nog restte, was de moeilijke taak, den rec tor op de hoogte te brengen van haar plannen. Sedert zijn ziekte was de kwes tie niet meer ter sprake gekomen. ("VVordt vervolgd,) Ingezonden Mededeeling. VRAAGT LETOPHET FABRIEKSMERK

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5