Pijnlijke Spieren? SLOANS LINIMENT °PUNT Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Zenuwachtig, Slapeloos en Overspannen MiJnhardt'sZenuwtabletten Onderwijs. Gemengd Nieuws. Gemeenteraad van Vlissingen. Zijn uw kalmeert hoesten imaakt slijm los! «brengt verlichting f 15.000 (het tekort over de laatst afge sloten rekening), waarvoor de gemeente dan garant zou zijn. B. en W. waren be reid gevonden dit aan den Raad voor te stellen. Maar zie, de financieels commissie kwam met een ander voorstel. Wat nooit vertoond is, werd nu vertoond. Veel meer dan gevraagd is, werd gegeven. De kleinst mogelijke meerderheid v. den Raad (7 te gen 6) besloot een leening aan te gaan, even groot als het bedrag van het totaal der tekorten (f 60.000). Een wonderlijke houding, waarbij de heeren v. d. Wart (regent van het Gast huis) en Van Poelgeest (wiens vrouw re gentes is) niet de kieschheid hadden bui ten stemming te blijven. De heer Van Poelgeest, die zich wel zeer onhoffelijk tegenover B. en W. gedroeg had zelfs de groote vrijmoedigheid genomen, om vooraf alvast aan de Rott. Bank te vragen of ze genegen was de f 45.000 er bij te leenen. Het is wel kras! Och, er is nog meer te vertellen, wat vóór de Raadsvergadering is gebeurd. Het is wellicht goed, omdat wij het uit absoluut betrouwbare bron weten, dit ook meteen maar te publiceeren. Dan weet het publiek, dat straks betalen mag, hoe er „gewerkt" is (om nu maar geen ander minder parlementair woord te gebruiken). Een groep van liberale, Christelijk Historische en so ciaal-democratische Raadsle den (een mooie combinatie!) heeft Woensdagavond over de Gasthuiskwestie ten Stadhui- ze vergaderd en daar hun hou ding bepaald. De Vrijheids- bond had daarbij de leiding en de wethouders, plus de A. R. en R. K. leden waren zorgvuldig geweerd. Alleen moeten wij tot eer van den heer Vermaire verklaren, dat hij zich voor dit spelletje niet geleend heeft en weigerde naar de pijpen van den Vrijheidsbond te dansen. Als straks definitief en principieel de Gasthuiskwestie zóó beslist moet worden, is het wel droevig gesteld. Er wordt blijk baar aardig achter de schermen gewerkt en het lijkt wel, of de tijd teruggekeerd is, dat de liberale heeren op de soos Goes regeerden. Er moet zoo weinig mogelijk worden ge publiceerd. Zelfs de publicatie van het rapport der Vereen, vein Ned. Gemeenten zit blijkbaar den heer Van Poelgeest nog leelijk dwars. Alles had in den doofpot gestopt moeten worden, alsof daar in Goes al niet genoeg in zit. Vertrouwd mag echter worden, dat ons Gedeputeerd college als de meerderheid van den Raad het dan niet doet, zal wa ken voor de financiën der gemeente en in de ongetwijfeld moeilijke Gasthuiskwestie een rechtvaardige beslissing, zonder aan zien des persoons zal nemen. Moet het met de Gasthuiskwestie zoo doorgaan, dan wordt een ondragelijke last op de burgerij gelegd. We zullen eens zien, welk beeld de begrooting voor 1933 ook zonder het Gasthuistekort zal vertoo- nen. Optimistisch zijn we niet! Gisterenmiddag vergaderde de gemeen teraad vem Vlissingen. Na beëediging en installatie van den heer J. Marijs als lid Sbledk uit een mededeeling, dat de leening van f 185.000 door Ged. Staten is goed gekeurd. Van de over te leggen stukken werd een verzoek van het Bestuur d^' Vereeniging van Groenten- en Fruithandelaren om aan alle handelaren, die van buiten de gemeente hier hun waar verkoopen, op te leggen een ventvergunning te betalen in handen gesteld van B. en W. om ad vies. Dhr R r ij e wees er op, dat de com missie van de groenten- en fruitveiling dis reeds scuitvoerfeaar heeft verklaard. Verder san verzoek van do a-tdeeiing YlissiiijSsa der O.S.P. om hen, via langer dan 3 maanden werkloos zij®, een vier voudige ui'xeeriXLg te geven ineens, voor het aanschaffen van kleeding, dekking en schoeisel. Dit onderschreef de heer van Oor schot., De heer v. Spanning achtte goed keuring van zulk een besluit niet te ver wachten, maar gaf wel enkele wenken inzake ae dubbel uitgetrokkenen. De voorzitter zegde toe, dat men die zal nagaan. Hst voorstel inzake de tijdelijke korting op de iaarwedden van de wethouders en de ambtenaren van den Burg. Stand, nam de raad zonder discussie of h.st. aan. 'Bij bet voorstel tot wijziging der ge- meentebegrooting 1932, zette de beer de Me ij de mogelijkheid van werkverrui ming uiteen door middel van demping der sloot bij den Singelweg. Dit werd goed gekeurd. Aan de schoolvereeniging werd f8989 verstrekt voor bet aanschaffen van leer middelen. De ziekenhuisverpleging. De voorzitter opende zelf de discussies en wees op bet vergeten door de tegen standers van de noodzakelijkheid van rente en aflossing van nieuwbouw van een gemeente rieken'huis of dringend noo- dige verbeter «r in de hopeloos ver ouderde bastaai'.i? ziekenverpleging van bet Gasthuis. Ook wijst spr. $sr op, dat het oude gast huis niet verder erksud zal blijven als op- leidings inrich 'og. Wat dus reeds van groote beteekenis is, ook al zal de nieuwe regeling aki direct het eerste jaar voor deel opleveren. Ze voorkomt in ieder geval dat de zie- kenhuisverpleging voor de gemeente veel meer gaat kosten. Het rapport der Vereen, voor behoud van het Gasthuis staat verre achter bij dat van den heer De Meij en betoogt o.a. ten onrechte dat de t.b.c.-verpleging ach teruit zal gaan. De verpleegprijs te Middelburg is de zelfde als in Bethesda. Of de tramkosten bij familiebezoek zullen warden betaald, zal Maatschappelijk Hulpbetoon moeten beoordeelen. Spr. weerlegt de cijfers door genoemde vereeniging gepubliceerd, zulks onder en kele interrupties van de heeren Harts en van Oorschot, resp. voorzitter en sec retaris dier vereeniging. Spr. zou willen dat in het algemeen nog meer werd ingezien dat na 13 jaren van krachtige actie alle zieken dan toch ein delijk door de vastgestelde regeling van af 1 Jan. 1933 het voordeel zullen deelach tig worden in nieuwe, ruime, modern ge outilleerde ziekenhuizen door zeer kun dige doktoren behandeld te worden. Dhr Van Hal, krachtig ondersteund door den heer Van Oorschot, be toogde dat vele nieuwe cijfers naar voren zijn gekomen en stelde uitstel voor. Dit werd verworpen met alleen de socialisten en dhr Harts voor (12—7). Dhr V a n H a 1 zeide nu, dat al zijn de neuzen geteld, men zich er niet zonder meer bij neer kan leggen. Spr. is van meening dat het Gasthuis voor verpleging van zieken moet blijven bestemd. Spr. behandelt uitvoerig de kwestie van den verpleegprijs en wat moet bijgepast worden door de gemeente. Allerlei facto ren kunnen tot opname aanleiding zijn, o.a. de woningtoestanden, vooral in de oude stad, en ook familieomstandigheden. Zal de controle zich met deze zijde van het vraagstuk inlaten? Spr. hoopt van wel. Inzake de tarieven noemt spr. deze voor zeer velen te hoog. Spr. voorziet ook moeilijkheden van de zijde van Maatschappelijk Hulpbetoon en van Sociale Zaken. De ziekenhuizen bestaan van de zieken en dat moeten de heeren van rechts ook voelen als Christelijke Barmhartig heid. Het is verkeerd aan de Christelijke zie kenhuizen te laten medebetalen door hen, die er buiten staan. Spr. vraagt of het St. Josephziekenhuis zelfom deze tarieven heeft gevraagd. Waarom gaf men vroeger toen Bethesda nog niet bestond geen geld voor verbetering van het Gasthuis? Spr. acht het geen tijd voor verhooging der tarieven, nu men alles doet om de loonen naar beneden te brengen. Spr. meent, waar men anders ieder halfje omdraait, men nu uit gaat geven onder schijn van bezuiniging. Men gaat ook hen, die buiten de regeling vallen, mee laten betalen in Bethesda. Dhr Harts noemt het praeadvies van de meerderheid van B. en W. weinig be- teekenend van inhoud. Er werd destijds gezegd, dat men weer ouden van dagen zou kunnen opnemen. Maar de ruimte wordt er nu niet voor bestemd. Men schrijft nu aan regenten, dat voor de ouden van dagen geen verbetering kan worden verkregen. Spr. weet, dat er leden der commissie zijn, die 3*4 week geleden overtuigd waren dat het een dure zaak zal worden en nu praten zij weer anders. Wat is er bin nenskamers gebeurd? De heer VanOorschot zegt, dat men heden de executie doet plaats hebben van de gemeentel, ziekenhuisverpleging en dat voor een groot deel om Bethesda uit den penibelen toestand te helpen. Men wil na het bijzonder onderwijs ook de bij zondere ziekenverpleging uit de openbare kas steunen. Spr. bepleit, dat d- zieken verpleging niet in handen van een deel der bevolking' moet zijn. Op 29 April heeft de meerderheid van den Raad zich achter een voorstel gesteld zonder de ünanciëele gevolgen te kennen. Toen is reeds aangedrongen op vrije zie kenhuiskeuze als voorname voorwaarde. Maar integendeel heft men die vrije zie kenhuiskeuze op, door hét Gasthuis te sluiten. Spr. wijst er op, dat de burge meester vroeger toch ook streed voor ge meentelijke ziekenverzorging. Spr. verwijt de R.-K. en de A.-R., dat zij huichelen. De heer Laernoes zal moeten aantoonen, dat dit een financieel voordeel voor de gemeente zal zijn. Cp den chirurg kan niets meer worden bezuinigd en >jian zoekt men het op den internist. Dit raakt dan volgens spr. spe ciaal de proletarische klasse. De contro- leerende geneesheer heeft mede te zorgen voor een 20 pet. bezuiniging op het aan tal verpleegden. Natuurlijk zullen de kosten voor de ouden van dagen stijgen, nu deze af- deeling op zichzelf staat. Er is met den raad niets aan te vangen. Men had de correspondentie met het Gasthuis te Middelburg moeten overleg gen! Het tarief wordt overgelegd zonder dat vooraf met de raadsleden overleg is ge pleegd. Het tarief pakt een groot u.antal min vermogenden ernstig aan. Velen zullen 100 pet. meer moeten gaan betalen, en dat in dezen tijd. Tot de V.B.-ers zegt spr., da„ zij als be zuinigers niet mede kunnen werken aan het verhoogen Jvzer uitgaven. Na een verwarde discussie nam do raad met 10 tegen 9 stemmen het voetstel van den burgemeester aan om des avonds te 8 uur weder te vergaderen. De viyZ.-dem. en socialistiEcke fracties wildon aanhou ding. Avondvergadering. In de avondvergadering waren de 6 so cialisten en dhr Harts weggebleven. De voorzitter vond daarin geen reden om niet voort te werken en zoo werd het eerst met alg meene stemmen het voorstel van wet houder de Meij om de beslissing over op heffing van het gasthuis nog drie jaar aan te houden verworpen. Eveneens met algemeene stemmen ver- eenigde de raad zich met het voorstel der meerderheid van B. en W. en benoemd vervolgens tot chirurg arts A. Staver- man, tot internist arts A. P. Smitt, tot röntgeoloog dr Henrard en tot gemeente- geneeskundige arts R. Grippeling. Meisje in vlammen omgekomen. Haar vader zwaar gewond. To Hansweert is gisteren de vijftien jarige dochter van den caféhouder Schou- wenaar bij een benzineontploffing in de vlammen omgekomen. Omstreeks half zes was de caféhouder P. Sc'houwenaar bezig met benzine aftap pen, waarin hij werd 'bijgestaan door zijn vijftienjarige dochter Marie. Het meisje heeft 'haar vader bijgelicht met een lampje. Plotseling vatte de ben zine in het vat vlam en een ontploffing volgde. Het vat was geplaatst in een klein gebouwtje achter het café, een voormalige bakkerij. De vlammen van de brandende benzine deelden zich direct aan de om geving mede en in een oogwenk stond het gebouwtje in lichte laaie. 'Doordat de benzinevoorraad direct bij de deur lag zaten vader en dochter als in een val gevangen. Op hun gegil snelden eenige buren toe om te trachten hen door het dak te redden. Toen echter binnen eenige ontploffingen plaats hadden, moes ten zij zelf de vlucht nemen. Kort daarop hernieuwden zij him moedige reddings pogingen. Door de pannen van het dak te halen slaagden zij' er in Schouwenaar te bereiken en te reiden. Het bleek, dat de man nog op den oven van de bakkerij had weten te klimmen, doch toen hadden zijn krachten hem begeven. Het meisje echter was niet te vinden. Zij: kwam in de vlam men om. Haar vader werd met hevige brand wonden overdekt opgenomen. Dr Nieu- wenhuizen uit Kruiningen verleende de eerste geneeskundige hulp. De toestand van den man is zorgwekkend. Zijn over brenging naar het Gasthuis te Goes was noodzakelijk. Zijn toestand was heden morgen nog ernstig. Men slaagde er in na een halfuur met een slang op de waterleiding den brand te 'blussehen. Het gebouwtje was afgebrand. De beste soort Levertraan met hoog vitamingehalte wederom in prijs ver laagd bij A. C. VAN DER REST, Goes. (Adv.) 39 AGENTEN op Zuid- en Noord- Beveland waarborgen de beste service bij aanschaffing van een N.S.F. of Philips- radiotoestel. Hoofdagent: J. M. Polder man, Goes, Tel. 129. (Adv.) Verplaatst met ingang van 1 Novem ber a.s. de adjunct-commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. M. van Pienbroek van Neuzen naar het post- en telegraafkantoor te Vlissingen. Goes. Naar wij vernemen bestaat het voornemen bij de regeering om den Prov. Keuringsdienst van Waren, thans geves tigd te Goes, onder te brengen bij dien te Breda. Vein de zijde van het Gemeentebe stuur worden pogingen eiangewend om dit te voorkomen. Aan het slot van ons verslag over de vergadering van Patrimonium met Chris telijke middenstanders, schreven wij' „Mochten er zijn, die een Christelijke middenstandsorganisatie willen oprichten, dan kunnen zij zich met bet Bestuur dier organisatie in verbinding stellen." Hoewel wij meenden, dat deze zin vól kernen duidelijk de woorden van den voor zitter weergeeft, willen wij, daar ons blijkt, dat misverstand in ontstaan, er ten overvloede nog op wijzen, dat bedoeld is, dat men voor de oprichting van een Chr. middenstandsvereeniging zich in verbin ding dient te stellen met het Hoof dbestuur van die vereeniging en niet van Patrimo nium. Kloetinge. Gistermiddag had de 16-jarige M. N., toen hij zich per fiets naar zijn werk begaf, het ongeluk zoodanig met een anderen wielrijder in aanraking te komen, dat hij viel en zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen, waarbij bleek, dat hij de rechterpols had gebroken. Rilland. Do Ring Zuid-Beveland-Oost van den Ned. Bond, van J. V. op G. G. hield gisteravond in het Geref. kerkge bouw de eerste ringvergadering in dit sei zoen. Dhr v. Elsacker van Wemeldinge leidde in: „Principiëele studie" en dhr Minnaard van Kruiningen: „Moeilijkhe den van den Jongelingsleeftijd'. De op komst was zeer goed. Hansweert. Gisternacht Lad alhier een ernstige vechtpartij plaats tusschen een vijftal jongelui, waarbij haA nog al erg toeging en de messen werden getrokken. Zekere de K. werd zoodanig getroffen, dat geneeskundige hu!# ïïteest worden ingeroepen. Kapelle. Gisterenavond werd in het lokaal „Obadja" de eindl&s gehouden van het practische bloemschikken, welke cur sus gegeven was op initiatief van de ver eeniging van oud-leerlingen van den Tuinbouwcursus. De voorzitter der versenising van oud leerlingen der Tuinbouwcureussen dankte Ingezonden Mededeeling. Smeer de pijnlijke plek licht in met Sloan's Liniment. Het dringt onmiddellijk door, verspreidt een tintelende warmte door de ge wrichten en spieren, en verdrijft de pijn en gevoeligheid. Sloan's is een zegen voor athleten, arbeiders in de open lucht, en alle personen, die blootgesteld zijn aan het winterweer. Het beveiligt U tegen rheumatiek. Schaf U nog heden een flacon aan. Gebruik het bij Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, Verkoud heden op de Borst, Ver stuikingen, Kneuzingen. in welgekozen bewoordingen namens de deelnemers den heer M. Reijerse, Oostwal Goes, die als onderwijzer was opgetreden voor het gegeven onderricht. Wemeldinge. Aan het einde van de gisterenavond gehouden raadsvergadering deelde de Burgemeester mede, dat hij met ingang van 15 December 1932 eervol ontslag uit zijn ambt had aangevraagd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Avereest, A. J. W. Grol man te Wijnjeterp. Te Driesum, J. D. Kleyne te Willige-Langerak. Geref. Kerken. Viertal te Kampen (twee pred. pi), Mr G. M. den Hartogh, Hazerswoude; P. Prins te Deventer; H. Versluys te Zeg- waart en J. de Waard te Rijnsburg. Tweetal te Ede, J. Bos te Monnikendam en W. Tom te Sappemeer. Emeritaat. De classis Gronin gen van Geref. kerken heeft eervol emeri taat verleend om gezondheidsredenen aan ds G. H. A. v. d. Vegte te Groningen. Het Prov. Kerkbestuur van N.-Hol- land heeft aan ds H. J. Heynes, Ned. Herv. predikant te Landsmeer met ingang van 1 Jan. 1933 eervol emeritaat verleend. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds Raams van Kloetinge. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. ds de Vries. Veere, 9.30 u. ds Dippel te Middelburg. Hansweert, 9.30 en 6.30 u. ds v. Selms Waarde vm. ds Hoogenraad, nm. dhr van Roekei te Arnhem. Wissenkerke, vm. leesdienst, nm. ds Lou weree. i J Geersdijk, vm. ds Louwerse, nm. leesd. zullen Uw zenuwen kalm eer en en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Met ingang van 1 Jan. a.s. is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan J. A. H. Abeleven, inspecteur van het L. O. in de inspectie Goes. Promotiën. Aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam zijn gepromoveerd tot doctor in de Godgeleerdheid Ds J. Schelhaas H«. te Tzummarum en D s G. G. Berkouwerte Watergraafsmeer. Te Utrecht slaagde voor de acte G V. 0. dhr J. Kleinepier te Scheveningen, vroeger hoofd der school te Zoutelande. Geslaagd voor machinisten-examen voorloopig diploma J. Heuseveldt te Mid delburg. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE MIDDELBURG. In da Vrijdagavond gehouden vergade ring van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden, werd z. h. st. besloten tot aansluiting als lid bij de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Italië en Milaan. Subsi dies voor te houden winkelweken kende de kamer toe aan de vereeniging Handels belangen te Kapelle en de Commissie voor een winkelweek te Kloetinge, ieder f 25 en Vreemdelingenverkeer te Zierikzee f 80 Bij de behandeling der begrooting der Kamer voor 1933 stelde dhr Jeronimus voor er bij den minister en de Staten-Ge- neraal nog weer eens op aan te dringen om de bijdragen voor het handelsregister te verlagen. Hij kreeg van verschillende zijden steun, doch de voorzitter achtte het voorstel vreemd aan de orde van den dag en verzocht den voorsteller het tegen de volgende vergadering c-p tijd nogmaals in te dienen, wat deze toezegde. Dhr 'tei '- v .--re stelde voor de jaarwedde van den secretaris ^an f 4500 op f 4000 ter dK te brengen, doch hij ondervond zoo veel bestrijding, dat hij het voorstel weer introk Z. h. st. vereenigde de kamer zich met het v-oorste" vaa h«t bureau ost er bij den Raad van Ministers op a&s te dringen, niet te voldoen aan het verzoek van de Kamer voor Westelijk Noord-Rrabant te Breda om de gelden voor 1933 en 1934 bestemd voor werken aan het kanaal door Zuid-Beveland niet daar, maar aan het kanaal door West-Brabant te besteden. Eveneens vereenigde de Kamer zich met het voorstel om den minister van Water staat te verzoeken een commissie in te stellen, waarin vertegenwoordigers vain alle soorten van verkeer plaats nemen en welke commissie het geheele verkeers- vraagstuk grondig zal onderzoeken. Met op twee na algemeene stemmen vereenigde de vergadering zich met het voorstel om aan de Neutrale Middenstandsvereeniging te Zierikzee te melden, dat de kamer geen termen vindt te bevorderen, dat het vrije vervoer van goederen, die per vrachtauto met het veer Zijpe-Anna Jacobapolder worden overgebracht wordt opgeheven en ook voor de goederen vracht wordt bere kend. Bij de rondvraag bepleitte dhr Jeroni mus het trachten mogelijk te maken, dat brieven, die des avonds aankomen na de laatste postbestelling nog tegen een ver goeding door den geadresseerde kunnen worden bezorgd en ook te verzoeken brie ven voor het buitenland bestemd tot aan de grensstations ook aan de spoorwegen te kunnen toevertrouwen, net als reeds veel met binnenlandsche brieven geschiedt met niet-posttreinen. Dhr de Vos betoogde de wenschelijkheid, er op aan te dringen, dat met de outillage van de haven te Vlissingen, waarvoor ook de Kamer een belangrijke bijdrage ver leende zal worden voortgemaakt. Boter smokkelen bij Nijme- gen. Nederlandsche douane-beambten hebben Donderdagavond in den Ooypol- der, ter hoogte van de Groenlanden, bij Nijmegen, aangehouden drie mannen, die per rijwiel ieder ongeveer honderd pond margarine vervoerden, afkomstig uit Duitschland. Twee van de smokkelaars wisten te ontkomen. De derde Van Eek genaamd uit Leuth, werd gearresteerd. De smokkelwaar en de rijwielen werden in beslag genomen. Het smokkelen van boter en margarine begint de laatste dagen ook in de om geving van Nijmegen groote afmetingen aan te nemen. Totnutoe beperkte het zich tot kleine hoeveelheden voor eigen ge bruik, die de grensbewoners over de grens brachten. Het is de eerste aanhouding met een partij van eenige beteekenis. Polderdijk doorgebroken. Tengevolge van den hoogen waterstand is de dijk van den polder „De Bloksloot" bij Joure doorgebroken. Het vee is uit den polder gehaald. Een groot gedeelte staat reeds onder water. Men tracht met zakken zand het gat te dichten. aangedaan^jj) vraag het oordeel van uw dokter AGENTEN ES MEINDERGMA-DEN HAAG Door een trein gegre pen. Donderdagmiddag zijn de ploegbaas Mols en de ploegwerker Langenberg, bei den uit Oisterwijk, die per rijwiel over het langs de spoorlijn liggende pad uit de richting Tilburg kwamen gereden, op 't moment dat ze de spoorbaan wilden af rijden, gegrepen door een hun achterop komenden balast-trein. Ze werden van de fiets geslingerd maar kwamen gelukkig buiten de rails terecht. M. werd met een bloedende hoofdwonde opgenomen, terwijl L. bewusteloos was. Nadat geneeskundige hulp was verleend, werden beiden naar hun woningen over gebracht. Hun toestand is vrij ernstig. HET KAMPENSCHE VOORBEELD. Niet geschikt voor het geheele land. Het schijnt ons toe, zegt de Standaard, dat de Gemeenteraad van Kampen een wijs besluit heeft genomen. Hij ging accoord met 'het voorstel van B. en W. om de erven, waarvan de pacht afloopt, thans uit te geven in zoogenaamde mobiele pacht. In normale tijden worden de erven tel kens voor den tijd van vier jaren ver pacht tegen een pachtsom, welke door des-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2