Een Meisjesgezicht kkm Bieten rooien PUROL WOENSDAG 26 OCTOBER 1932 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. 22 Postchèque en Girorekening 44455. Staten-Generaal Buitenland Lansbury is, naar men vreet, Hender Binnenland. Met algemeens stemmen is besloten, Belangrijkste Nieuws. er Redactie. vergadering dat eenige n bij de sa- amLtenaren ondexgetee- <rting tot 10 en, maar bij cing bad ge- ■emeester en die functïo- van den hun sala- Ged. Staten .eekende dat ook moest, >n tot 10 pet. rndat we op *n ook voor pet. op Be- i pet. op de de Gom. tot jge aan den rgesteld f 25 id de (helft te ijwielen be- Nu is ech- nog verder ssie, gehou- 3ewaansciio- deze is ook ;egeven. Niet elle, zoo mo de ve el ver- nbillijike van ngetoond z.i. >isch gesteld personeel, voor de ver- 150 in zijn ibsidie gege- rlingen, dan öt dit gelijk igedacht van eten zijn. mitief huist, .'ka tot hou- daarin ge- onie en par- worden, in- en van sub- g wilt plaat- nlkbaar. LAAN JE Jz. IN ZUID- IA. het commu- k maakt van welk wereld- istische pro- en georga- wordt vanuit merika, zoo Benheid", is ondissemen- n bijv. Chili 9de arron- lparaiso als Jruguay, Ar- ;uay het 7de ormen. dat men k in Argen- de commu- anda begint ïeeft het Mi- nenlandsche gepubliceerd van een ie Posterijen ie herkomst che en anar- nur. Daarbij vaststellen, kwerken af- lit Uruguay, geheel La- werden ver- intevideo ge- welke voor md waren, van de ver- Aires", aldus ende, in Ar te zijn. mmunistisch inië heeft nu ez Orando in voorstel in- ten doel nunisme als te beschou- wij mo- -ken, dat het een derge- ook in an- irige landen werd in den stig ontvan- een kan men at de anti- propaganda sndig bespro- wordt ook ansche pers. ft men een samenzwe- dekken; ver zijn gearres- r ook Elias verbinding jofdzetel der tevideo. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad ,J)e Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goea Telefoonnummer 11. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 80 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. TWEEDE KAMER. Bedrijfsradenwet. De Tweede Kamer is gisteren met de behandeling van de Bedrijfsradenwet ge reed gekomen. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen twee amendementen van den beer Kuiper (R. K.) om bij bet beroep tegen een beslissing der arbeidsinspectie den minister te verplichten advies van den bedrijfsraad in te winnen en tot ver ruiming van de uitvoerende taak der be drijf sr aden. De beer K u p e r s (S. D.) lichtte een amendement toe om aan de bedrijfsraden onder beperkende voorwaarden bet recht van enquête te geven. Dit amendement werd na bestrijding door de beeren Kortenhorst, A me - link, Wijnkoop en Minister Ver schuur met 56 tegen 29 stemmen ver worpen. Het wetsontwerp werd daarna aan genomen met 67 tegen 19 stemmen. (Tegen: de liberalen, communisten, Stk. Geref., 2 Gbr. Hist. Langman en Weit- kamp, en de heeren Braat (plattel.), Pee- reboom (H. G. S.) en Kortenhorst (R. Kath.). Justitieele ontwerpen. Daarna kwamen de volgende onderwer pen aan de orde: 1. Verdere ontwikkeling van de berech ting van burgerlijke en handelszaken door een enkelvoudige Kamer der rechtbank; 2. vaststelling van een leeftijdsgrens, bij bet bereiken waarvan aan verschillende bij de rechtspraak betrokken ambtenaren ontslag wordt verleend; 3. wijziging van de voorschriften be treffende bet openbaar ministerie in bur gerlijke zaken. Bij sub 2 stelde de heer T i 1 a n u s (G. H.) voor om den leeftijdsgrens voor de rechterlijke ambtenaren niet te bepalen op 70, maar op 65 jaar. Het werd echter na bestrijding door Minister Donner ver worpen met 62 tegen 22 stemmen. De ontwerpen werden daarna z. k. st. aangenomen. Opcenten op invoerrechten en den accijns op bier. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met bet wetsontwerp inzake tijdelijke hef fing van opcenten op alle invoerrechten, en op den accijns op bier. De heer Bierema (Lib.) merkt op, dat bet onmogelijk is, zich bij dit voor stel los te maken van bet complex van dekkingsmaatregelen, dat wordt vastge steld. Kan men bij een tarief van 13 pet., zooals dit wordt voorgesteld, nog spreken van een fiscaal tarief? Spr. antwoordt ontkennend. Dr Golijn zeide verleden jaar dat met 10 pet. de uiterste grens der fis caliteit is bereikt. Spr. sluit zich daarbij aan en meent tevens, dat het verhoogde tarief in strijd zal zijn met bet verdrag van Oucby. Voor onze handelspolitiek kunnen er groote moeilijkbeden uit voort vloeien. Hij beeft dan ook tegen het voor stel groot bezwaar. Het houdt de in ons land zoo noodzakelijke verlaging der pro ductiekosten tegen. Wie waarborgt de tij delijkheid van bet tarief? Het volgende jaar zal men weer groote moeilijkheden hebben om de begrooting sluitend te ma ken en dan is het verleidelijk, de verhoo ging te handhaven. Er zijn dan nog spe ciale artikelen, waarvoor de verhooging in bet bijzonder bezwaarlijk is, zooals thee, benzine en sigaretten. Ook tegen verhooging van den bierac cijns zijn ernstige bezwaren, juist nu er overleg gaande is met de brouwerijen over het gebruik van inlandsche gerst. Vermin dering van bet biergebruik leidt ook tot een verminderd gebruik van grondstoffen. Spr. geeft den minister in overweging zoo spoedig mogelijk een technische her ziening van ons tarief voor te bereiden. Hij gelooft, dat wij daarmede meer baten kunnen krijgen bij een minder hoog ta rief. De liberale fractie is niet in staat den minister bier te volgen. De beer Fleskens (R. K.) meent, dat bet ontwerp noodig is. Ware dit niet het geval, dan zou spr. er geen voorstan der van zijn, omdat deze verbooging de fouten, die ons tarief bevat, nog accentu eert. Men heeft in plaats van dit voorstel een verhooging der tabaksbelasting aan bevolen, maar spr. acht het niet moge lijk, nu nog meer lasten op de bedrijven te leggen. Voor de sigaretten-industrie geldt hetzelfde. Spr. merkt op, dat de laatste accijnsverhooging op de sigaretten niet in de schatkist is terecht gekomen, omdat een verschuiving plaats had naar de goedkoopere sigaret. Men heeft voorts een couponbelasting in overweging gegeven. Zulk een belas ting laat echter geheel de draagkracht buiten beschouwing en is een gecamou fleerde beffing in eens. Verder bestrijdt hij verbooging der suc cessiebelasting. Onder de aandacht van den Minister brengt bij een radiobelasting van f 5, welke belasting f 3 millioen zou opbrengen. Spr zal in ieder geval vóór het wets ontwerp stemmen. De heer Kersten (S. G. P.) betoogt, dat bet ontwerp eenmaal aangenomen, de crisis zal verscherpen. Industrie en han del zullen er door getroffen worden, de landbouwartikelen worden er duurder door, zonder dat de prijs der producten stijgt. Dat bier en alcohol duurder wor den acht spr. geen ramp, ook niet de in voering van een radio- en verzwaring van een sigarettenbelasting, want het ge mis van deze weelde en dat genot zullen de degelijkheid bevorderen. Wel is spr. tegen verbooging van een der eerste le vensartikelen, de thee. Dat houders van luxe auto's meer voor benzine betalen, is niet erg, maar kleine menschen worden door de beffing ook ge troffen en daartegen beeft spr, bedenkin gen. Evenzoo tegen het duurder maken van suiker, welke weer hoofdzakelijk zal neerkomen op de groote gezinnen, waar van er thans zoovele schier niet kunnen rondkomen. Gaarne zal spr. nader de toelichting van den minister vernemen; tegen som mige der voorgestelde verhoogingen heeft spr. geen bezwaar. Maar spr. en zijn frac tie zullen niet voor het ontwerp kunnen stemmen, als ze niet nader door den mi nister overtuigd worden. De vergadering werd daarna verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. aardappelen rooien en andere land arbeid, veroorzaakt kloven in de handen en maakt ze ruw en pijnlijk. Dit verzacht en geneest men met Doos 30, 60 en 90 ct. Pruisen en het Düitsche rijk. Gisteren heeft de president van het rijksgerechtshof, dr Bumke, uitspraak gedaan in bet geschil tusschen Pruisen en het rijk. De uitspraak van den rijkspresident luidt als volgt; De verordening van den rijkspresident van 20 Juli 1932 tot herstel van de open bare veiligheid en orde in bet gebied van het land Pruisen is vereenigbaar met de rijksgrondwet, voorzoover zij den rijks kanselier tot rijkscommissaris voor bet land Pruisen benoemt en hem machtigt, Pruisische ministers tijdelijk uit hun ambtsbevoegdheden te ontzetten en deze bevoegdheden zelf op zich te nemen of over te dragen aan andere personen als commissarssen van het rijk. Deze machtiging gaat echter niet zoo ver, dat het Pruisische staatsministerie en zijn leden de vertegenwoordiging van het land Pruisen in den rijksdag, in den rijksraad of tegenover den landdag, den staatsraad of andere landen ontnomen mag worden. Voorzoover de bezwaren hierop geen betrekking hebben, worden zij afgewezen. Het Belgische parlement wordt ontbonden. Onder voorzitterschap van koning Al- bert is gisteren een ministerraad gehou den. Besloten werd dat het parlement niet meer zal worden bijeengeroepen en bij koninklijk besluit, dat Vrijdag of Zaterdag a.s. in de Staatscourant zal worden ge publiceerd, zal worden ontbonden. De ver kiezingen voor Kamer en Senaat zullen 27 November a.s. worden gehouden. De pro vinciale staten zullen eveneens worden ontbonden en de provinciale verkiezingen worden op 4 December a.s. gehouden. Hpt nieuwe parlement zal op 20 December a.s. bijeenkomen. Motie van wantrouwen tegen de Engelsche regeering verworpen. Gisterenmiddag heeft Lansbury in bet Lagerhuis de volgende motie van wan trouwen ingediend: Omdat >zij geen doeltreffende maatrege len beeft kunnen nemen tegen den econo- mischen toestand in Engeland, zooals blijkt uit bet toenemend aantal werkloo- zen, en uit den aandrang, onder voor wendsel van bezuinigingen in de burger lijke administratie, om de werkeloozen te onderwerpen aan een onderzoek naar bun middelen van bestaan, evenals uit het voeren van een politiek, waarvoor zij geen machtiging ontvangen heeft, en die tegen gesteld is aan het herstel van den wereld handel, heeft de Britsche regeering het vertrouwen van het land en van 't Lager huis verloren. son opgevolgd als leider der Arbeiders partij. Het Lagerhuis heeft met 462 tegen 55 stemmen de motie van wantrouwen in de regeering verworpen. Geregelde Zeppelindienst op Zuid-Amerika. In een onderhond met een Zwitserscben journalist heeft dr Ecfcener nadere inlich tingen gegeven over de tochten van de Zeppelin naar Zuid-Amerika gedurende de komende jaren. Door de in dit jaax ge maakte tochten, aldus Eckener, heeft de Braziliaansche regeering zich ten volle overtuigd van de veiligheid van het lucht schip, zoodat ziji zich bereid beeft ver klaard de middelen ter beschikking te stellen voor den bouw van een luchtsche penhal te Rio de Janeiro. Met den dienst op Zuid-Amerika gedurende een 'groot aantal jaren kan op zijn vroegst laat in den herfst van het volgende jaar worden begonnen, omdat voor den bouw van een Zeppelin minstens een jaax vereischt wordt. Groote hongermarsch naar Washington in voorbereiding. De Amerikaansche geheime politie is in het bezit gekomen van materiaal, waaruit blijkt, dat den 4 December een geweldige communistische „hongermarsch" uit alle staten naar Washington wordt georgani seerd. Er worden reeds bizondere maat regelen getroffen ter bescherming van bet Witte Huis, het 'Departement van Finan ciën en andere regeeringsgebouwen, zoo mede van de ambtenaren en andere per sonen in staatsdienst. Verloren milliarden. Ongehoorde sommen gelds zijn door de Amerikaansche multi-millionnairs tenge volge van de economische crisis verloren. Slechts tien van de zestig rijkste Ameri kanen zijn aan den geweldigen beurs krach ontkomen, terwijl een aantal van de grootste familievermogens door de zware successiebelasting en den fenome- nalen ,val der koersen bijna geheel zijn opgezogen. De Mellons, Morgans en Astors behoo- ren tot de weinige gelukkige multi-mil lionnairs die den storm zonder ernstige verliezen doorstaan hebben. Het Ford-vermogen, dat voor een groot deel in staatspapieren belegd is, schijnt eveneens vrijwel intact te zijn gebleven. Van de filmmagnaten is alleen William Fox er met een blauw oog afgekomen. De slinking der groote vermogens blijkt echter het beat uit de nalatenschappen der tijdens de depressie gestorven mil- lionnairs. De bankier George F. Baker, wiens vermogen aanvankelijk op een half milliard dollar geschat werd, liet verle den jaar nog „slechts" 75 millioen dol lar na. Het vermogen van Julius Rosenwald was van ruim 200 millioen tot 45 millioen geslonken. De Kodak-koning George Eastman, die zooals bekend, zelfmoord pleegde, bezat nog „slechts" 25 millioen dollar. In de hausse-periode werd zijn vermogen op 4 a 500 millioen dollar geschat. Mortimer Schiff, aandeelhouder van Kuhn, Loeb Go. liet 10 millioen dollar na, terwijl bij vroeger zeker bet vijfvou dige bezat. Samuel Mather, ijzer- en staalmagnaat uit Cleveland liet inplaats van een vermo gen van 100 millioen dollar nog „slechts" acht en een half millioen na. Zwaar getroffen zijn vooral de Vander- bilts. De aandeelen van de New-Yorksche central railway waarin een groot deel van het familievermogen belegd is, daalden van 256.50 in 1929 tot 22. Sidney Z. Mitchell, die vier jaar gele den als een der rijkste mannen van Ame rika gold, zag de aandeelen zijner maat schappij in den loop der laatste jaren van 189 tot 2 dalen. Het particulier vermogen van den ouden John D. Rockefeller zou van min stens 500 millioen dollar tot 150 millioen geslonken zijn. Korte berichten. De vleeschprijzen te Moskou' zijn de laatste dagen siterk opgeloopen. De nieuwe verhooging der vleeschprijzen is een ver der teeken, dat wijst op inflatie der Sov jet-Russische valuta. De Turksehe politie heeft een fabriek van heroïne ontdekt en een centrale op slagplaats vanwaar het verdoovende mid del naar het buitenland werd gezonden. Een gToote bende, waaronder verscheiden vrouwen, is gearresteerd. De politie meent, dat er nog ander e opslagplaatsen bestaan. De Japansche ministerraad heeft Dinsdag het besluit der ministers van Buiteniandsche Zaken en Marine in zake de verwerping van het ontwapeningsvoor stel van Hoover bevestigd. Steun aan de binnenvaart. Naar gemeld wordt is het wetsvoorstel tot regeling van de bevrachting in de binnenvaart in handen van den Raad van State. Begrooting Leeningfonds. Bij bet afdeelingsonderzoek der Twee de Kamer over bet wetsontwerp tot vast stelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Leeningfonds-1914 voor 1933, werd o.m. opgemerkt, dat bij het in 1930 vastgestelde aflossingsplan, was gerekend op de algeheele liquidatie van de crisisleeningen uit den oorlogstijd in 1959 met behulp van een afloopende bijdrage uit het aanwezige saldo van het fonds. Uit de reeds eerder en thans bekend geworden cijfers blijkt, dat van liquidatie in 1959 geen sprake zal kunnen zijn. Waarschijnlijk zal zelfs over een of twee jaren het nog aanwezige saldo geheel ver dwenen zijn. Naar werd opgemerkt, biedt ook deze situatie weder een duidelijk tee ken dat de moeilijkheden door de crisis ontstaan, zich nog gedurende vele jaren zullen doen gevoelen. Nieuw lid Tweede Kamer. Daar de heer W. Steinmetz te Amster dam bedankt heeft voor de benoeming tot lid van de Tweede Kamer is thans in de vacature-Guit benoemd verklaard me vrouw A. SteenboffSmulders te Baarn, die echter wegens ziekte de benoeming niet zal kunnen aarvaarden. verliest nimmer zijn frissche teint en soe pele gaafheid, wanneer men voor de ver zorging van het gelaat „Zij "-Crème ge bruikt. In prijzen van 20—3045 en 75 cent. De strijd over de tariefsverhooging. Gisteravond werd gemeld, dat het wel zoo goed als zeker is dat het ontwerp tot tijdelijke verbooging van bet tarief zal worden verworpen. De geheele linkerzijde zal tegen bet ontwerp stemmen en vermoedelijk ook de Staatk. Gereformeerden, enkele Antirevo lutionairen en de H. G. S.-man. Het „Handelsblad" wist echter heden morgen uit gewoonlijk goed-ingelichte bron te melden, dat een parlementaire meerderheid, bestaande uit alle katho lieke en christelijk-historische Kamerle den, versterkt met het overgroote deel der anti-revolutionnairen zonder dr Go- lijn i bereid gevonden is het regeerings- plan tot het heffen van 30 opcenten op de invoerrechten, te steunen. De aanneming van het wetsontwerp zou hiermede verze kerd zijn en een regeeringscrisis verme den De afsluitdijk van het IJseimeer. Yan verschillende kanten is in de laat ste dagen belangstelling aan den dag ge legd voor de ingebruikneming van den af sluitdijk Noord-HollandFriesland. Het „Vaderland" verneemt daarom trent, dat, hoewel de weg over den dijk zelf voor het verkeer vrijwel gereed is, het nog wel eenige maanden zal duren alvorens de algeheele openstelling zal kunnen geschieden, en wel omdat de aan- sluitwegen bij Wieringen c.a. en in Fries land nog niet klaar zijn om het te ver wachten drukke autoverkeer over den dijk op te vangen. Tegen het aanstaande voorjaar zal men echter in elk geval op deze openstelling kunnen rekenen. De voorgenomen aanleg van een spoor lijn over den afsluitdijk zal stellig 8 a 10 millioen gulden kosten en het is niet te verwachten, dat de Ned. Spoorwegen in de tegenwoordige tijdsomstandigheden dergelijke sommen zullen beschikbaar hebben voor dit doel. Voordat de spoor wegaansluiting tot stand komt, zullen er stellig nog wel eenige jaren mee been gaan. Het conflict op de Westlandsche veilingen. Gisteravond is te Den Haag een zeer druk bezochte vergadering gehouden van aangeslotenen bij de Centrale van Ver- eenigingen voor den Aardappelen-, Groenten- en Fruithandel, in welke bij eenkomst uitvoerig van gedachten werd gewisseld over het Maandag j.l. ontstane geschil op de veilingen in het "Westland in zake de betaling van het z.g. eenmalige fust. De handelaars, zoowel binnenland- sche groothandelaars als exporteurs wa ren eenstemmig van oordeel, dat dit fust zichzelf betaalt door den hoogeren prijs, dien de daarin verpakte producten ter veiling opbrengen, zoodat het onbilllijk werd geacht, dat dit fust nog eens extra wordt berekend, zelfs voor een hoogeren prijs dan de aanschaffingskosten. Binnenland. Het ontwerp Bedrijfsradenwet aangeno men. Bezuiniging bij de spoorwegen. De strijd over de tariefsverhooging. Buitenland. Nieuwe verkiezingen in België. Het geschil tusschen Pruisen en bet Düit sche Rijk. om voor de laatste maal aan den Bond Westland vérstrekkende voorstellen te doen, ten einde tot een bevredigende op lossing van bet hangende geschil te komen. Nieuwe wetsontwerpen. De dezer dagen ingediende wetsontwer pen tot steun aan verbouwers van fruit en warmoezerij-gewassen en tot regeling van den invoer van schoeisel en leest- klaar schoenwerk zullen Donderdag a.s in de af deelingen der Tweede Kamer: worden onderzocht. De Wieringermeer. Meer en meer wordt de Wieringermeer in bet verkeer met het oude land opge nomen. Woensdagmorgen zal de naaml. venn. H.A.L.V. te Alkmaar den eersten autobusdienst in bet nieuwe gebied ope nen. De bus rijdt regelmatig de route Kolhorn, Middenmeer, Slootdorp, De Terp, Wieringerwaard en omgekeerd en geeft aansluiting op de bussen die een verbinding met den trein te Schagen on derhouden. Bezuiniging bij de spoorwegen. Naar het „Leidsch Dagblad" verneemt, zal binnenkort bij de Nederlandsche Spoorwegen al bet personeel, dat den leeftijd van 60 jaar bereikt heeft, gepen- sionneerd worden. Tengevolge van dezen maatregel zal een groote afvloeiing van (ouder) personeel plaats hebben. Van de 600 boofdgeleiders en arbeider remmers, die overcompleet zijn, zullen 200 man bij den treindienst ingedeeld worden; de andere 400 man zullen bij weg en werken te werk worden gesteld. Het administratief personeel der Ned. Spoorwegen, dat dienst doet op het sta tion te Esschen (België) en uit dien hoof de ook te Esschen en omgeving woonach tig is, zal, naar men verneemt, ingaande 1 December a.s. naar Roosendaal over geplaatst worden, teneinde de werkzaam heden, welke tot dusver te Esschen ge schiedden, te Roosendaal te verrichten. HET GASTHUISTEKORT TE GOES. Zooals men zich 'herinneren zal, beeft het bureau der Vereeniging van Nederl. Gemeenten, ingevolge opdracht van B. en W. van Goes, rapport uitgebracht over de vraag, of de gemeente Goes verplicht was de tekorten van bet Gasthuis bij te passen. In dit rapport wordt o.a. gezegd, dat de gemeente niet zonder meer aansprakelijk gesteld mag worden voor deze tekorten, aangezien bier sprake is van wanbeleid. Dit rapport beeft, zooals te begrijpen is, heel wat stof opgejaagd. In de te Goes verschijnende bladen zijn hierover ver schillende artikelen verschenen. Opmerke lijk is daarbij de houding van de Goesche Courant. Dit blad laakte bet destijds, dat andere bladen bet rapport der Vereen, van Ned. 'Gemeenten opnamen, speelde dus de censor over de andere bladen, nam bet bewuste rapport ook nimmer op, zoodat tot heden de inhoud daarvan niet aan hare lezers werd medegedeeld en nam gisteravond wel het contra-rapport van het Gasthuisbestuur op, nog wel vóór bet aan de pers was verstrekt. Waar wij destijds den hoofdinhoud van het rapport der Vereeniging van Ned. Ge meenten hebben opgenomen, laten wij hieronder nu volgen de hoofdzaken uit het verweer van het Gasthuisbestuur. Het Gasthuisbestuur zond dezer dagen een „memorie van antwoord" op bet rap port van de Vereeniging van Ned. Ge meenten inzake de exploitatie-tekorten aan B. en W. en raadsleden dezer gemeente. Het Bestuur van, het Gasthuis, de op vatting van B. en W. omtrent het rap port der Vereen, van Ned. Gemeenten niet kennende en evenmin uitgenoodig om zijd eigen meening kenbaar te maken, achtte 't raadzaam met de weerlegging van de beschuldigingen in 't rapport neergeschre ven, te wachten tot na de in uitzicht ge stelde bijeenkomst met B. en W. Deze door het Gasthuisbestuur zoo zeer verlangde bespreking beeft 22 September 1.1. plaats gehad. Het was bet Bestuur aangenaam toen te vernemen, dat uitdrukkingen, als „mis leiding" en „grove nalatigheid" in het rap port voorkomende door B. en W. afge keurd werden. Het Bestuur 'heeft toen de gelegenheid te baat genomen, om zijn misnoegen te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 1