Openbare Verkoopinp en Verpachtingen Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws, Rumoerige vergadering. D«? afdeeling Leeuwarden van het N. J. V. had gisteravond een propagandavergadering belegd. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Advertentiën. Neuzen en kon derhalve hot kanaal bij Bath missen. Alles bijeengenomen is het bureau van oordeel, dat hoe de beslis sing in de verdere kanaalplannen ook moge uitvallen er geen reden is de reeds zoover gevorderde verbeteringen van het kanaal door Z.-Bevéland en de vernieu wing van de spoorbrug te Vlake stop te zetten. Het stelt daarom voor een adres te richten tot den Raad van Ministers met verzoek niet te voldoen aan den wenech der Kamer voor Westelijk Noord-Brabant om de voor 1933 en 1934 nog toe te stane gelden voor verbreeding van het kanaal HansweertWemeldinge te besteden in Westelijk Noord-Brabant. In de laatstgehouden vergadering der Kamer zegde de voorzitter toe een adres van de Neutrale Middenstandsver- eeniging te Zierikzee, destijds gericht tot het bureau en door dit bureau ook beant woord, te beschouwen als tot de Kamer gericht, zulks naar aanleiding van een verzoek van den h^er Klok. Dit schrijven betrof het vrij vervoer van goederen in auto's op het veer Anna Jacobapolder Zijipe. Reeds in de vergadering der Kamer van 29 Januari j.L, vestigde de heer v. d. Berg de aandacht op deze aangelegenheid en zegde de voorzitter bespreking in het bureau toe. Naar aanleiding daarvan schreef het bureau aan den heer v. d. Berg o.a., dat het toch niet aangaat tegen het kosteloos vervoer te ageeren, waar de Kamer steeds heeft aangedrongen op goed'koope krachten in het algemeen en speciaal ook op de Provinciale stoomboot diensten. In 1928 vroeg de kamer zelfs aan Ged. Staten automobielen en derhalve ook de vrachten dier auto's kosteloos over te zet ten, aangezien de veren als verbindingen zijn te beschouwen van de wegen en toch ook voor de brugverbindingen over de groote rivieren van de gebruikers geene vergoeding wordt gevorderd. Het bureau achtte dan toen ook geene termen aanwe zig, terzake voorstellen aan de Kamer te doen. Het staat ook thans nog geheel op dit standpunt en stelt voor het schrijven van de Neutrale Middenstandsvereeniging te Zierikzee voor kennisgeving aan te nemen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Papendrecht, J. D. Kleijne te Willige-Langerak. Aangenomen naar Hedel, E. J. Beens cand. te Oudenrijn (Utr.). Bedankt voor Benthuizen, Jaarsveld, Giesen-Oudkerk, Hoornaar, Leerbroek en Rijnsaterwoude, E. J. Beens cand. te Oudenrijn (Utr.). Voor Achlum en Hit- sum, J. v. d. Heide te Hindeloopen. Geref. Kerken. Drietal te Wolvega, G. F. Hajer te Oud- Schoonebeek, G. W. van Houte te Nije- veen en N. Streefkerk te Wormer. Beroepen te Weesp, D. Ringnalda Jr. te Middelburg. Bedankt voor Kampen, M. van Dijk te Nieuweroord. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Arnhem, L. H. v. d. Meiden te 's Gravenhage (Gentr.) en S. v. d. Mo len te Rotterdam (Gentr.). Rem. Broederschap. Viertal te Rotterdam, N. Blokker te Utrecht, dr A. H. Haentjens te Haarlem, W. Mackenzie te Amsterdam en W. J. Wegerif te Utrecht. Afscheid Ds Voors. Zon dagmiddag nam Ds Voors onder groote belangstelling afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Zierikzee. Z.Eerw. had voor deze gelegenheid tot tekst gekozen: 2 Gor. 519 b: „God heeft het woord der ver zoening in ons gelegd". Na de predicatie werden verschillende toespraken gehou den, o.a. tot de kerkelijke colleges en het kerkelijk personeel, het college van B. en W., de ringbroeders en tenslotte tot de gemeente, die werd opgewekt voor haar leeraar te bidden, inplaats van critiek op hem uit te oefenen. De scheidende predi kant werd toegesproken door Ds Barnouw namens de gemeente en door Ds Waar denburg van Bruinisse namens de classis. Hulpprediker. Bij de Ned. Herv. Kerk te St. Kruis is door den Kerkeraad benoemd tot hulpprediker ds J. B. M. Dalfsen te Aardenhurg. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor bet propaedeutisch examen theologie dhr W. G. P. den Boer van Zierikzee. Het einde van een smok- kelproces. De rechtbank te Wuppertal heeft Maandag uitspraak gedaan in een der grootste smokkelaffaires die de laat- jaren zijn voorgekomen. De beide hoofd- beklaagden worden veroordeeld tot gevan genisstraffen van een jaar en zes maan den en een geldboete van ieder een mil- lioen mark, alsmede resp. 100.000 en 50.000 mark schadevergoeding. Volgens berekeningen van deskundigen hebben de smokkelaars in twee jaar tijds ongeveer 25.000 K.G. aan smokkelwaar ingevoerd en daarbij den staat voor ten minste 2H millioen mark aan niet betaalde invoer rechten benadeeld. De vergadering is in een geweldige herrie ontaard, waaraan pas een einde kwam, toen tegen het slot ongeveer de helft der aanwezigen door de politie uit de zaal verwijderd was. De communisten en O.S.P,-ers hadden een groot aantal kaarten opgekocht. Toen de voorzitter zou openen werd namens de communistische partij onmid dellijk debat geëischt. Het weigerend ant woord van den voorzitter gaf al dadelijk tot groot kabaal aanleiding. Over de kwestie al of niet debat werd geruimen tijd en allesbehalve rustig, ge debatteerd. Ten slotte ging men over tot het zingen van het Wilhelmus, wat voor de communisten het sein was om de In ternationale in te zetten. Daarna kwam de heer Somer uit Assen aan het woord. Zijn rede ging in het kruisvuur van interrupties grootendeels verloren. De komst van oud-minister J. J. C. van Dijk gaf tot nieuwe wederzijdsche de monstraties aanleiding. Voor in de zaal zong men „Wij willen Holland houden", achter: „De Internationale". Men liet den heer Van Dijk niet uit spreken. Ten slotte werd het hem te bar en het bestuur liet de politie ontbieden. Eenige agenten en rechercheurs versche nen. Onder het zingen van de Interna tionale werd de achterzaal gedeeltelijk ontruimd. Een enkele onwillige werd met den sterken arm verwijderd. De vergadering had verder een rustig verloop. Meisje aangerand. Te Heerlen is Zondagavond op den Valkenburgerweg een 24-jarige dienstbode door een tot nu toe onbekend persoon aangerand. De man greep het meisje vast en wierp haar in de greppel naast den weg, terwijl hij haar geschreeuw trachtte te smoren door haar de keel dicht te knijpen. Het meisje verweerde zich dapper en op haar hulpgeroep maakte de onverlaat zich uit de voeten. Londen in het duister. Lon den was gistermiddag in algeheele duis ternis gehuld en de dag was donkerder dan de nacht. Volgens een officieels verklaring is de oorzaak van het verschijnsel een volko men windstilte en de vorming van een dichte mistwolk boven de stad. Keuring van dekhengsten. Hedenmorgen had te Middelburg de najaarskeuring van dekhengsten (koud- bloed) plaats. Gekeurd zijn 12 paarden. Voor 5 jaar zijn goedgekeurd: Bailly de Laboureur, geboren 1925, eigenaar J. B. Koppejan Ezn te Zoutelande; Lodewijk van Luntershoek, geboren 1925, eigenaar L. Wisse te Aagtekerke; Faintan, geboren 1923, eigenaar J. Maljaars Wzn te Oost- kapelle en Hippolyte, geboren 1923, eige naar J. B. Koppejan Ezn te Zoutelande. Voor één jaar zijn goedgekeurd: Karei I, geboren 1930, eigenaar A. A. van Nieu- wenhuijzen te N.- en St.-Joosland; Iman, geboren 1925, eigenaars van 't Westeinde en Vermue, Nieuwdorp en Simplon, gebo ren 1918, eigenares H. V. „Walcheren" te Grijpskerke. Getoond moest worden Ma- nola's Karei, geboren 1924, eigenaars van 't Westeinde en Vermue, die reeds voor 1932, 1933 en 1934 goed was verklaard en ook nu nog kon worden goedgekeurd. De overige vier dieren werdén afge keurd. Over vogelcholera. In de laatste dagen is plotseling de hoendercholera erg in de mode, niet om dat dit een nieuwe ziekte is en ook niet omdat zij in erge mate voorkomt, maar omdat er aan het vogelcholera-vraagstuk een nieuw gezichtspunt gekomen is, n.l. of deze ziekte ook gevaar voor den mensch kan opleveren. Ik wil daarom nu de lezers eens even op de hoogte van deze vraagstukken bren gen, doch ik begin met het einde n.l., wat te doen als er cholera in de buurt is of als we cholera op het oog hebben? Kijk eens, de lezers die geregeld mijn artikelen vol gen weten al die vragen zelf reeds ge makkelijk op te lossen, doch voor dege nen die nog niet zoo gezouten zijn in het moderne bestrijdingssysteem van besmet telijke ziekten, zeg ik even het volgende: Als gij hoort van ziekte in de buurt of ergens anders, pas dan op met den aan koop van nieuwe dieren en houdt als gij kunt marktkooplui, met hondenkarren rondrijdende kooplui, enz. van uw terrein af. .Mij zijn gevallen bekend waar iemand in het Zuiden des lands een partij kippen kocht ergens uit het Noorden. De kooper krijgt groote sterfte doch heeft inmiddels te goeder trouw weer een partij dieren verkocht j aan iemand in Gelderland, die er op één dag 's morgens 40 dood vond. Zoo sprong dus in een paar dagen tijd een lading smetstof over twee verschillen de streken van ons land. Wees dus voorzichtig met aankoop van dieren en zet ze in geen geval bij uw eigen kippen. Houdt ze minstens een week in quarantaine. Hebt ge sterfte, stuur dan onmiddellijk op naar de Rijks- seruminrichting to Rotterdam, dat liedje herhaal ik heel vaak, maar het blijkt noo- dig te zijn. Is de ziekte onderkend neem dan een kloek besluit, zet alles wat ziek lijkt in een groote kist op een laag kalk, meng het strooisel dat nog in bet hok ligt met kalk, breng het weg, reinig het hok, ontsmet het -met 5 pet. creoline en strooi dan op den bodem en op de mest- plankea weer een laag kalk. Laat daar de kippen maar wat in loopeiu de» mest i die er in valt is snel ontsmet en na een paar dagen is het grootste gevaar voor bij. Raadpleeg inmiddels Uw dierenarts, die al naar omstandigheden kan hande len en de dieren door seruminspuitin gen of met entstof kan trachten te redden. Ziedaar dus het eind van de zaak en nu het begin. De cholera is een der oudst bekende kippenziekten en werd reeds in de tijden der Fransche revolutie in Noord-Italië beschreven. Later in 1825 trad zij in Frankrijk op en langzamer hand drong zij door naar andere landen van Europa. In 1898 stierven er, in Duitschland duizenden dieren aan deze ziekte en in Japan is zij zelfs ook al be kend. Zij komt vrijwel in alle landen voor, doch merkwaardig genoeg vindt men vaak in de nieuwste artikelen (b.v. deze week nog in het weekblad „Avicul- tura"), dat de ziekte in Engeland niet voor zou komen. Dit is totaal onjuist, zij komt er wel voor, alleen meestal onder een anderen vorm dan in andere landen. Jammer genoeg wordt er nog te veel op dit gebied geschreven door menschen die niet geheel op de hoogte zijn en dan ook meestal terecht hun naam maar liever niet bij hun artikelen zetten. Op ander gebied is het systeem van leentje-buur spelen bij elkaar niet zoo erg, op het ge bied van ziekten echter kan het gevaar lijk worden en is mijn standpunt, dat ar tikelen welke over ziekten handelen, behoorlijk met den vollen naam van den schrijver geteekend behooren te worden. De smetstof der cholera is feitelijk het eerst door Pasteur in 1880 ontdekt of in reincultuur gekweekt en Pasteur nam daarmede ook zijn beroemde proeven omtrent het inenten met verzwakte smet stoffen. Omtrent den aard der smetstof zijn wij tamelijk goed ingelicht, wij we ten dat het een eigenaardig gevormde bacil is die tot de groote groep der z.g. ovale bacillen behoort. Met één druppeltje smetstof kan men millioenen kippen doo- den, dus zoo op het oog is deze smetstof al zeer kwaadaardig. Daar staat echter weer tegenover dat men kippen en eenden soms ongestraft met de smetstof voeren kan en dat de bacillen zelfs in gezonde vogels aangetroffen zijn. We kunnen nu omtrent dergelijke feiten wel mooie theo- riën opstellen en dat doen we natuurlijk bij gelegenheid ook wel, maar bij ons zelf moeten we bekennen, dat we van de nuk ken van deze smetstof nog bitter weinig begrijpen. Soms zien we op een bedrijf waar eenden, ganzen en kippen loopen al deze diersoorten ziek worden, soms vallen de eenden bij bosjes dood en blijven de kippen gezond. We werken bij dergelijke smetstoffen met een massa onbekende factoren, waarvan de eene groep in de smetstof zelf zit en waarvan de andere groep in de dieren zit. We zeggen dan: de kippen of eenden zijn bijzonder gevoe lig voor de smetstof en een andere keer dat de dieren ongevoelig zijn. Maar waar om ze nu eens gevoelig zijn en dan weer riet dat weten we meestal niet. Mogelijk dat slecht drinkwater, slecht weer, slecht voer, hooge leg, rui, kouvatten, kortom van alles en nog wat, den eenen keer de dieren gevoelig maakt, mogelijk dat er nog veel meer factoren zijn. Bij laboratoriumproeven zijn we gauw genoeg klaar, want vrijwel elke vogelsoort laat zich door inspuiting besmetten en als men bij kippen wat smetstof in de oogen brengt of in den neus dan sterven ze meestal al zeer snel. Hoewel wij bij laboratoriumproeven zien dat kippen en eenden niet gemakke lijk ziek worden als zij besmet materiaal eten, nemen we toch aan, dat in de prak tijk de meeste besmetting plaats vindt door het drinkwater of het voer. Ook zijn kippen die de ziekte gehad hebben of die ongevoelig zijn en de bac teriën met mest of urine kwijt raken, dus de z.g. smetstofdragers, zeer gevaar lijk. Vroeger werd de ziekte veelal door dergelijke smetstofdragers in ons land gebracht, n.l. met transporten Italiaan- sche kippen, die meestal via België in ons land kwamen en in België en Holland een ware bron van ellende vormden. Thans heeft zoowel België als Holland maatregelen getroffen die den invoer van zieke dieren tegen gaat, zoodat beide lan den thans veel minder last hebben van de cholera. Uit mijn gezegde blijkt, dat men ook niet de Italianen altijd de schuld mocht geven, want de kippen waren vaak bij verzending goed, doch hadden de smetstof in haar lichaam. Kwamen ze dan tijdens het transport in de benauwd heid of leden ze dorst, honger of koude, dan overviel de ziekte hen en trad vaak tijdens het transport reeds op. Vandaar den naam „transport-ziekte" die men wel aan de cholera gaf. Allerlei in het wild vliegende vogels, muizen en ratten, kunnen ook de smet stof overbrengen en in den laatsten tijd schijnen vooral wilde eenden besmetting overgebracht te hebben. Ook bloedmijten en zelfs vliegenmaden die op gestorven dieren gezeten hebben, kunnen de smet stof overbrengen. In dit opzicht is dus voor den pluimveehouder voorzichtigheid geboden. Over de verschijnselen bij cho lera en de gevaren voor den mensch in een volgend artikel. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Doodslag. De rechtbank te Maas tricht heeft uitspraak gedaan ia de zaak tegen de 56-jarige M. K., te Kerkrad*, huisvrouw van v. S,s ter zake van dood slag op haar eigen dochter Alloissa O. Het O, M. had 15 jaar geëischt. De rechtbank heeft haar tot 8 jaar gevange nisstraf veroordeeld. DEN BOSCH. De krijgsraad deed heden uitspraak in de zaak tegen den kajdet- sergeant te Breda P. F. Dorhout Mees, die op 14 Juli te Haarlem een Duitsche dienst bode met zijn auto aanreed, tengevolge waarvan het slachtoffer is overleden. De uitspraak luidde drie maanden hechtenis en ontzegging van het recht motorrijtui gen te besturen voor één jaar. PARIJS. De studie-commissie van den Oppersten Raad der nationale defensie is gisteravond opnieuw bijeengekomen tot een verder onderzoek van de Fransche veiligheids- en ontwapeningsplannen. De vergadering heeft geduurd tot vannacht één uur. Er is overeenstemming bereikt tussohen de regeeringen en de leden van den generalen staf. Het rapport zal bij de ontwapeningscommissie te Genève worden ingediend. Het tijdstip, waarop dit ge schieden zal, is echter onzeker. PARIJS. Te Arpajon heeft een botsing plaats gehad tusschen een 'benzinetank- auto en een goederentrein. Er ontstond een ontploffing, gevolgd door brand. Da auto, een aantal wagons en een tweetal in de omgeving staande huizen verbrandden. Uit de resten van de vernielde auto is later het lijk van den chauffeur geborgen. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Oct, 2.30 u. Londen 8.158.22. Parijs 9.75>9.79. Brussel 34.5534.60. New-York 2.48 K2.48%. Berlijn 58.9959.03. Goes, 25 Oct. 1932. Haver 5, kookerwten 10, br. boonen 8.509.50, schokkers 913.50, maan zaad 4142.25, karwijzaad 19.60 gld. Aanvoer zeer gering; handel flauw. Eieren per 100 stuks 6.40, middenpr. p. 25 st. f 1.60, winkelpr. 7,5 ct,; boter p. kilo 1.50, middenpr. p. pond 75 ct., win kelprijs 85 Ct. Fabrieksboter 85 ct.; eendeieren 5, poeleieren 4 ct., afwijkende boter 60 ct. Noteering van de handelaren: Boter 72,5 ct, eieren 6.40, eendeieren 5, kleine eieren 4 gld. V. P. Z. Aanvoer 3481 eieren. Prijs f 6.70 p. 100 stuks. MIDDELBURG, 24 Oct 1932. Op de vei ling deden: Zeeuwsche Blauwe Aardappe len 4350, Bonte Aardappelen 33—34 ct., beiden per 25 K.G. Koolrapen 1—2, Sprui ten 5—25, Veldsla 12—13, Witlof 10, Uien 15, Peeën 12, Spinazie 1622, Kroten 1, Stamsnijboonen 6, Wagenaarsboonen 17—18, Stokprincessen 12—37, Stamprin- cessen 1629, Nero 11—14, Kassnijboonen 51, Kapprincessen 2740 ct., alles per K.G. Pluimen 1719, Bezantius 6 ct., beiden per bos. Pompoen 1 ct. per K.G. Witte kool f 1.70 per 100 K.G. Peen 1—3%, Rapen 0.1—3%, Kroten 1 3, Rammenas 12,5, Prei 2,5—4,5, Knol- selderie 1—2,5, Selderie 0.1—1,5, Radijs 1 1% ct., alles per bos. Savoye kool 1,5 —5,5, Roode kool 3,55%, Witte kool 2,5 4,5, Boerekool 1—2,5, Andijvie 0,1—1,5, Kropsla 11,5, Bloemkool 1—22, Komkom mers 5 ct, alles per stuk. VLISSINGEN. Veiling van 24 Oct. Late Blauwe 60 ct. per 35 Kg.; N. Poi- teau 716, Maagdepeer 14, B. Aremberg 25, Zwijndrechtsche Wijnpeer 11, B. An- tinette 15, Due. de Brabant 22, Doyenne de Comice 31, J. de Molnes 13, Goudrei- net 1016, Zure Bellefleur 8, Framboos appel 14, Groninger Kroon 1518, Mis pels 56, Bramen 1516, Tomaten 7 16, Wagenaars 1620, Snijboonen 39 44, Princes 2024, Uien 35, Spinazie 12, Koolraap 2, Spruiten 1823, Kroten 2—3 ct, alles per Kg.; Boerekool 11,5, roodekool 45,5, savoyekool 46,5, Bloemkool 820, Sla Y*.2,5 ct., alles per stuk; Radijs 33,5, Prei 3,56, Rammenas 3,5, Peeën 22,5, Rapen 2 3,5, Kroten 2—4, Gladiolen 5—6 ct., alles per bos; Veldsla 817, Peterselie 69, Andijvie 744 ct., alles per kist. GOES. Geboren: Samuel, z. v. Laurens Duvekot en Jacoba Glerum; Christiaan, z. v. Jan van Fraassen en Johanna Ma ria Borgs. Over de maand Sept. 1932 OUB-VOSSEMEER. Geboren: Wille- mina Jacoba, d. v. G. Potappel en J. van Haaf ten; Elisabeth Cornela Anna, d. v. A. van den Houten en G. D. Hoek; Arendje Maria, d. v. W. G. Droogers en J. van der Wege. Overleden: Cornelis Marinus Stoutj es- dijk, 82 j., wedn. van Francina Meijll. Maarten Cornelis Polderman, 78 j., wedn. van Adriana Breure; Abraham Jacobus van Gorsel, 52 j., wedn. van Maria Hoog- strate. Gehuwd: Marinus Korsman, 22 j. jm. te Tholen en Suzanna Maria Janse, 17 j.; Hendrik Gijsbertus Rollé, 25 j. te Medem- blik en Cornelia Maria Keyzere. GOES, Gisteren had de heer W. v. d. Velde het ongeluk met zijxL linkerhand be kneld te raken tusschen de ketting van zijn motorfiets. De verwondingen waren van dien aard, dat hedenmorgen, drie vingers van zijn linkerhand moesten ge amputeerd worden. Programma van Woensdag 26 Oei. 1932. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. N. C. R. V.- programma. 8.00 Bijbellezing. 8.15 Gra- mofoonplaten. 10.00 Zang. 10.30 Morgen wijding. 11.00 Concert. 11.30 Orgelcon cert. 1.00 Concert. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Concert. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Le zing. 8.00 Concert. Amerefoortsch Man nenkoor. 9.00 Lezing. 9.30 Vervolg con cert. HILVERSUM, 296 M. V. A. R. ^-pro gramma. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. MAARSSEN. Uit de Vecht is opgehaald het lijk van een onbekenden jongenman, naar schatting 25 30 jaar oud. Oct. 25 Goes, Luxe bestel- en vrachtauto's, de Wilde en Heijboer. 28 Serooskerke, hofsteedje, v. d. Harst. 25 Oost-Souburg, hofstede te Ritthem, Blaupot ten Cate. 26 Oostkapelle, dubb. woonhuizen, in boedel, Blaupot ten Cate. 27 Heinkenszand, woonhuizen en bouw land, v. Werkum en Jonkers. 28 Zoutelande, 2 huizen met erf en schuurtje, Blaupot ten Cate. Nov. 1 St. Laurens, inspan (b. d. Molen), Blaupot ten Gate. 2 Krabbendijke, pakhuis en erf, Van Dijke. 2 Wissenkerke, 17 perc. bouwland en 1 perc. weiland, Sadee en Jonkers. 3 Nisse, weiland, Sadee en Jonkers. 3 Wolphaartsdijk, woonhuis, erf en in boedel, v. Dissel. 9 Westkapelle, huizen en bouwland, Loeff. 15 Middelburg, inspan „Hofstede Oost- perk", Struve. Stoomvaart-Mij. Nederland. POELAU LAUT, uitr., pass. 22 Perim. POELAU ROEBIAH, 24 v. Hamburg n. Amsterdam. Rotterdamsche Lloyd. BALOERAN, uitr., 24 te Belawan. INDRAPOERA, uitr., p. 23 Finisterre. KOTA PINANG, thuisr., 24 te Suez. PALEMBANG, thuisr., 23 te Marseille. SIBAJAK, thuisr., 23 v. Sabang. TAPANOELI, uitr., pass. 23 Perim. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 26 Oct.: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Westelijke tot Z.-W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige re gen, zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 753. Licht op voor fietsers: Woensdag 5 u. 22 min. Heden overleed plotseling onze zorgzame Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder WILLEMINA DE BREE, in den leeftijd van 56 jaar. J. BEEKMAN, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Vlissingen, 22 October 1932. Samaritaanslop 5. Heden overleed mijn gelief de Echtgenoote WILLEMINA BOONE, in den ouderdom van 54 jaar. Sterke de Heere mij in dit zware verlies. W. WOUTERSE. Ritthem, 23 October 1932.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3