Uit de Provincie. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Stukken voor den Gemeenteraad van Vlissingen verbinden aan het wetsontwerp tot het heffen van 80 opcenten op de invoerrech ten, dat de volgende week bij de Tweede Kamer in behandeling komt, en waarte gen, zooals men weet, bij verreweg de meerderheid in de Kamer zeer ernstige bezwaren bestaan. Verwacht wordt, dat in deze omstan digheden het wetsontwerp, zij het met 'n kleine meerderheid, zal worden aange nomen. Het „Hbld" weet echter te melden, dat dit bericht in dezen vorm in elk geval voorbarig is. Van zeer bevoegde zijde vernamen wij, dat de regeering hieromtrent nog geen enkel besluit genomen heeft. Iets anders is, dat in parlementairen kring, naarmate het oogenblik nadert, waarop het betrokken wetsontwerp aan de orde zal komen (dit zal de volgende week zijn) 't gerucht, dat minister De Geer de portefeuillekwestie zou stellen aan kracht toeneemt, terwijl velen het ver moeden uiten, dat het daarbij niet zal blijven, doch dat tenslotte zal blijken, dat de geheele regeering met hem zou wen- schen te staan of te vallen. Een en ander behoort natuurlijk tot de mogelijkhe- d e n, doch zeker is het nog geenszins. Het Gasthuistekort. In de Vrij dagmiddag te houden Raadsvergadering komt o.a. aan de orde het Gasthuis tekort. B. en W. deelen mede, dat op 22 Sep tember j.I. een bespreking heeft plaats gehad tusschen het Bestuur van het Gasthuis en B. en W. met betrekking tot het bekende rapport der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Het Gasthuisbestuur heeft naar aanlei ding van die besprekingen toegezegd een verweerschrift tegen den inhoud van dit rapport te zullen indienen; dit is tot heden nog niet ontvangen, B. en W. hebben zich voorioopig op het standpunt gesteld, dat de Gemeente niet verplicht kan worden om tekorten eener zelfstandige instelling als het Gast huis, onverschillig op welke wijze ze zijn ontstaan, te dekken. Bij den opzet van het ziekenhuis is herhaaldelijk te kennen ge geven, dat de exploitatie geen tekorten zou opleveren. Nu integendeel blijkt, dat er jaarlijks een groot deficit is, moet eerst worden nagegaan: a. welke hiervan de oorzaken zijn; b. of en zoo ja, op welke wijze en in hoever deze oorzaken kunnen worden weggenomen; c. indien hierna nog tekorten overblij ven, of deze door de Gemeente zullen worden gedekt, met behoud van den tegenwoordigen vorm van exploitatie, dan wel of het noodig zal zijn, de inrichting op andere basis te grondvesten. Een en ander kan niet plaats hebben, alvorens het contra-rapport van het Gast huisbestuur zal zijn ontvangen en be sproken. Intusschen verdient het aanbeveling, naar middelen om te zien, opdat de ex ploitatie voortgang kan hebben. De gevonden oplossing komt hierop neer, dat het Gasthuis een kasgeldleening sluit tot het vereischte bedrag, hetwelk door het Bestuur wordt geraamd op f 15.000.en dat de Gemeente zich garant stelt voor de betaling van rente en af lossing. De Rotterdamsche Bankvereeni- ging heeft zich bereid verklaard, een zoo danige leening te verstrekken 5 pCt. Rapport salariscommissie. B. en W. geven hun meening over het rap port der salariscommissie ingesteld bij Raadsbesluit van 11 December 1928. Dit rapport is uitgebracht in Augustus 1930. Naar aanleiding van een rapport van de commissie voor georganiseerd overleg is later nog gevolgd een aanvullend rappcrt dor salaris r. ommissie. Tot zoover was de zaak gekomen, toen de economische crisis zich 1» sterkere mato doad gevoelen. Daar zoov-b.3t rap port der- saiariseommissie als dat der com missie voor georganiseerd o>erieg voor stellen inhouden tot salarisverhooging voor sommige groepen van personeel, daar leek net tijdstip daartoe B. en W. ongewsnscht oi achtten zij het beter om gunstiger tijden af te wachten, die helaas nog steeds niet zijn ingetreden. B en W. geven hun meening als volgt weer: le. het rapport der -salariscommissie is onvolledig en geeft op onderscheidene plaatsen blijk, niet met voldoende ken nis van zaken of liever gezegd, niet na een voldoende diep-gaand onderzoek te zijn samengesteld; 2e. aan den wensch van den Raad, dat aanwijzingen zouden worden gegeven, welk8 zouden kunnen leiden tot het op heffen van ongelijkheden, z.g. „gladstrij ken van plooien" is niet voldaan, integen deel zijn door de salariscommissie voor stellen gedaan, die, zoo ze werden aan genomen, zeer groote ongelijkheden zou den scheppen. 3e. krachtens Raadsbesluit van 24 Juni 1932, is ingaande 1 Mei 1932 een tijdelijke salarisverlaging voor het geheele perso neel ingevoerd, zulks naar aanleiding van de „Kortingswet". 4e. dat zoo de salarisverhoogingen waar toe de salari; "ommissie adviseert, zou den worden -. -"• ■'oerd, de daar/oor benoo- digde gelden uitsluitend zouden moeten worden gebonden door de wedden van het overig-:1 personeel te verlagen, ten einde de uitkeering, die de Gemeente uit het Gemeentefonds ontvangt niet in ge vaar te brengen. 5e. verschillende omstandigheden zijn sedert de tot-standkoming van de beide hiervoren genoemde rapporten gewijzigd zoodat op verschillende punten een om werking noodzakelijk zou zijn. 6e. sedert de tot-standkoming der Amb tenarenwet de Commissie voor Georgani seerd Overleg, samengesteld is uit ver tegenwoordigers van den Raad, het Col lege van B. en W. en het gemeente-perso neel, is deze meer dan voorheen het aan gewezen lichaam om wanneer dit noodig geacht mocht worden, wijzigingen in de verschillende salarisregelingen te ont werpen. Hierbij zij nog aangestipt, dat blijkens berichten in de pers, het in de bedoeling der Regeering zou liggen om een wets ontwerp in te dienen, strekkende om het daarheen te leiden, dat voortaan alle sa larissen van het gemeente-personeel aan de goedkeuring der Kroon zullen worden onderworpen. Mocht dit waarheid bevatten, dan mag worden verwacht, dat de Regeering het daarheen zal leiden, dat alle loonen en salarissen opnieuw aan een onderzoek worden onderworpen. Redenen waarom B. en W. den Raad in overweging geven om, onder dankzegging aan de salariscommissie ad hoe voor den door haar verrichten arbeid, haar rapport voor kennisgeving aan te nemen. Tijdelijke korting op jaarwed de Commissaris van politie Bij besluit van den Raad dd. 24 Juni 1932 no. 9 werd voor den tijd van drie achter eenvolgende jaren, ingaande 1 Mei 1932 een tijdelijke korting toegepast op de loo nen en jaarwedden van het personeel der Gemeente, in dier voege, dat van de eer ste f2000.salaris wordt ingehouden 2% pet. per jaar en van het overige 5 pet. Ook op de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger is door Gedep. Staten een tijdelijke korting toegepast. Het leek B. en W. daarom niet onbil lijk, dat ook de jaarwedde van den Com missaris van Politie tijdelijk wordt ver minderd in dezelfde mate. B. en W. vra gen hierover het oordeel van den Raad. Tijdelijke jaarweddenver- mindering. Ged. Staten hebben het voornemen opgevat om op de jaarwedden der Wethouders en Ambtenaren van den Burgerlijken Stand een tijdelijke korting toe te passen, in den geest als die, welke reeds is ingevoerd met betrekking tot de jaarwedden der Burgemeesters, Secreta rissen en Ontvangers. Deze bedraagt 2% pet van de eerste f1000.en 5 pet van het meerdere. B. en W. stellen voor zich met het denkbeeld van Gedep. Staten te vereenigen. Overname Stationsweg. Toen in de jaren omstreeks 1868 de spoorweg van Roosendaal naar Vlissingen werd aangelegd is door het Rijk gezorgd voor aanleg van den Stationsweg, het Sta tionsplein en de beide parallelwegen, van welke laatste er bij gelegenheid van de jongste uitbreiding van het station één is komen te vervallen. Bij overeenkomst dd. 17/30 September 1869 is daarop bepaald, dat de Stations weg in beheer en onderhoud zou komen bij de gemeente; het Stationsplein is steeds in beheer en onderhoud geweest bij de Spoorweg-maatschappij. In den loop der jaren heeft de Gemeen te meerdere malen niet onbelangrijke sommen aan den Stationsweg ten koste gelegd; het laatst werd deze in het jaar 1929 geheel vernieuwd en verbreed, waar mede een uitgave was gemoeid van on geveer f20.000. Onder dagteekening van 20 Mei 1932 ontvingen B. en W. van den heer Ont vanger der Registratie en Domeinen een schrijven, waarin werd verzocht mede te deelen, of er van de zijde der Gemeente wellicht geneigdheid bestond om een deel van den Stationsweg van het Rijk over te nemen. B. en W. hebben hierop geantwoord, dat zij bereid waren den Raad voor te stellen, de overdracht te doen geschieden in den vc van koop en verkoop en daarbij de Koopsom te bepalen op 11. Dij brief van 26 Juli 1932 deelde de Ontvanger bovengenoemd mede, dat de Regeering met een koopsom van fl ge noegen neemt. Later bleek bij vergelijking met de kaart van het jaar 1869, dat hetgeen de Ge meente in eigendom zou verkrijgen, min der groot is, dan dat wat zij in 1869 in beheer en onderhoud genomen heeft. Er zou een stukje overschieten, hetwelk bij de Gemeente in beheer en onderhoud zou blijven. B. en W. hebben zich toen tot de Direc tie der Nederlandsche Spoorwegen ge wend met verzoek het daarheen te leiden, dat gemeld stukje evenals het Stations plein, bij die Maatschappij in beheer en onderhoud komt Er is intusschen geen bezwaar tegen, dat in afwachting van een regeling tus schen het Rijk en de Nederlandsche Spoor wegen als bovenbedoeld, de overdracht plaats vindt van hetgeen het Rijk aan de Gemeente in eigendom wenscht af te staan. Reclame voer Zeeland. Het Bestuur van V. V. V. te Goes heeft zich met een adres gewend tot 'het college van Ged. Staten van Nrord-Brabant in verband met hei vanwege de vereeniging geplaatste reclamebord in de Gemeente Woensdrecht, waarover een schrijven was binnengekomen van den Burgemeester dier Gemeente dat die plaatsing in strijd is met de bepalingen der Provinciale reclameverordening van Noord-Brabant, 't Een en ander is intusschen nr.gelijk na verkregen vergunning van genoemd Prov. College. Adressante wijst in haar adres er op, dat zij met deze bepalingen ten eenenmale onbekend was en verzoekt alsnog de ver eischte vergunning te willen verleenen, aangezien bedoeld hord er zeer zeker toe meewerkt het bezoek aan Zuid-Beveland en Walcheren bevorderen. Verplaatst met ingang van 1 No vember a.s. de adjunct-commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst M. Dekker van het bureel van den hoofdin genieur te Utrecht naar het Ingenieurs- bureel te Vlissingen. EERST KIJKEN naar de volmaakte „NILFISK", voordat U een stofzuiger koopt. Demonstraties bij J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Hoog water in Zeeuwsch- Vlaanderen. In Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen zijn vele laaggelegen weilan den onder water geloopen, als gevolg van den zwaren regenval der laatste dagen. Door den grooten toevoer van polder water uit de Belgische grensstreek, zal de waterstand de eerstvolgende dagen nog wel enkele decimeters hooger worden; wat dan groote moeilijkheden zou kunnen op leveren voor het nog buiten loopende weidevee. M e j. E. v. d. B r o e c k e f Te Oost- kapelle is op ruim 60-jarigen leeftijd over leden Mej. E. v. d. Broecke, ridder in de orde van Oranje-Nassau. De overledene stichtte in het begin van deze eeuw te Oostkapelle het zeehospitium voor verple ging van prae-t.b.c.kinderen en andere zwakke kinderen, genaamd „Zonneveld". In 1928 schonk zij de stichting met nog een som van f 125.000 aan de Prov. Ver. tot bestrijding der t.b.c., opdat haar groot werk ook na haar verscheiden zou kun nen worden voortgezet. De ter aarde bestelling zal Donderdag te half twee in allen eenvoud te Oost kapelle plaats vinden. Telefoondistricten. Door vereenvoudiging van het oorspronkelijke plan zullen de op te richten telefoondis tricten Dordrecht, Leiden en Roosendaal vervallen. Er blijven dan 19 telefoondis- tricten over, waarvan 1 in Zeeland, nl. te Goes. Middelburg. Gisterenavond omstreeks half acht hoorden bewoners en voorbij gangers in de Langedelft een vrij hevigen slag. Bij onderzoek bleek, dat de schoor steen op een der panden het begeven had en op het dak van dat pand en op dat van het naast staande terecht was geko men. Aan beide daken bleek schade be rokkend te zijn. Op straat was niets te recht gekomen. Provinciale huisvlijtten- toonstelling. De Vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" alhier is voor nemens bij voldoende deelname een Pro vinciale Huisvlijttentoonstelling te organi- seeren van 5 tot en met 9 April 1933. De inschrijlving staat tot 1 Januari '33 open, waarna beslist zal worden of de ten toonstelling definitief zal doorgaan. Inzenders kunnen hun werk in een der hieronder vermelde 7 groepen laten in- deelen: 1. dameshandwerken (w.o. kant en weefwerk); 2. 'houtbewerking, houtsnij- en izaagwerk; 3. leer- en kartonbewerking; 4. metaaldrijfwerk; '5. schilder- en teeken- werk; 6. fotowerk; 7. diversen. Men kan een eventueele inzending reeds thans opgeven aan een der bestuursleden van „Uit het VolkVoor het Volk". Voor zitter der commissie voor de tentoonstel ling ia de heer W. de Graaf, secretaris de heer L. A. Schenk, Kinderdijk 103, alhier. Goes. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van de Ghr. Voetbalver. „Excelsior" alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen een schoolelftal. Stand met de rust 11, einde 51 voor „Excelsior". Krabbendijke. Op voorstel van het be stuur der T.B.G.-bestrijding zijn rijwiel- plaatjes verzameld bij C. van Boven 242 stuks, A. de Pagter 138, A. Nieuwehuijse 129, S. v. Koeveringe 121, P. Smit 281, J. v. Weele 96, G. J. Bergs 58, totaal 1065 plaatjes, welke door den heer P. Smit zijn verzonden. 's-Gravenpolder. De gemeenteraad kwam Vrijdagavond voltallig bijeen. Ingekomen was een schrijven van de P.S.E.M., dat niet tot vermindering der kosten van straatverlichting kan worden overgegaan. Een verzoek van de caféhouders om ont heffing van de Zondagsluiting wordt ver worpen met de bekende stemverhouding. Een verzoek om ontheffing van personeels belasting wordt ingewilligd an zooverre dat de biljarten vrij zijn. Niet op grond van Zondagsluiting, doch van algeheele malaise. Ook wordt terugwerkende kracht gegeven, omdat de gem. geen cent wil heb ben van het geen op Zondag met biljarten verdiend is. Besloten wordt eenige lapjes tuingrond aan de oude pachters te ver pachten a 35 cent per roede. De tijd waar in landbonwverlof zal kunnen worden verleend zal door B. en W. worden ge regeld. Vrijstelling wordt gevraagd van de verplichting tot het geven van onder wijs in de 'lichamelijke oefeningen. Over de circulaire tot tijdelijke korting op de wedden van wethouders en ambtenaren van den burgerlijken stanT wordt veel ge sproken. Weth. Schorten wil de jaar wedde van wethouders verminderen met ƒ20 en van den burgem -e.efer met f400. D'hr Vermue zegtdie korting van den burgemeester moet u laten vallen en dan is er f40 bezuinigd. Doch weth. Schou ten meent, lat het w-~- verdiend is en wil liever f 70 houden. La-'.'ma besluit de raad niet te korten, omdat 3 pet. zoo onbedui dend is. Ged. Staten moeten het maar doen. Daarna, kwam de gymeentebegreo- ting aan de orde, die een vlug verloop nam. "Weth. Bakker zegt bij den post assu- t rantie, dat hij in 't vervolg zou willen, dat de gemeenteraad een besluit tot opzeg ging nam, wanneer de polis opnieuw in gaat. Dhr Verhulst merkt op, dat hij dan met September, toen het tijd was om dit van het gemeentehuis te vernieuwen, met een voorstel had moeten komen. Over de post verlichting zal nog ge correspondeerd worden, want die is veel te hoog. Dhr Verhulst verzoekt nu toch eens wat zuiniger te zijn met de sigaren, want dit is toch erg in een tijd als deze. Wie sigaren wil rooken inoet ze zelf maar be talen. Doch de meerderheid meent, dat de eer der gemeente hier op het spel staat. Daarna wordt de begrooting voorioopig vastgesteld op f 29241.03 met een post on voorzien groot f 1174.46., Daarna sluiting. Kapelle. Onder begunstiging van heer lijk herfstweder werd Zaterdag het eerste concours gehouden, vanwege de Hand- boogsooiëteit Willem Teil alhier, op den boomgaard, daartoe afgestaan door dhr G. Lepoeter. Tevens werd de nieuwe gaai steng in gebruik genomen. Onder de talrijke belangstellenden merkten we op burgem. Bierens en de beide wethouders. 58 schutters waren van verschillende Handboogsociëteiten tegen woordig. Omstreeks 1 uur heette de voorzitter, de heer D. Ganseman, alle aanwezigen wel kom. Het deed spreker genoegen om op dit openingsconcoura zooveel belangstel ling te zien, niet alleen van de zijde der burgerij en de opgekomen medeschutters van de omliggende plaatsen, maar inzon derheid van het dagelijksch bestuur der gemeente. Spr. memoreert de wording van deze vereeni'gingen, brengt hulde aan het bestuurslid dhr A. S. Luyk, wiens vader ook deze sport zoo gaarne beoefende. Thans heeft dlhr Luyk bet voorrecht om te kunnen bogen op zijn 25-jarig schutter zijn, waarmee hij wordt gefeliciteerd. Een luid hoera ging op voor dezen 'konings- schutter. Nu brengt spr. dank aan 'den aannemer van de Gaaisteng, dhr Jacs. de Jonge, welke deze steng tot tevredenheid van de vereeniging plaatste, ook dhr G. Lepoeter wordt dank gebracht voor het afstaan van zijn mooien boomgaard, de plaats waar voorheen ook onze voorvade ren gaaischoten. Ook dankte spr. hen, die medailles en andere prijzen beschikbaar stelden om het te houden concours moge lijk te maken. Tenslotte richt spr. zich tot burgemeester Bierens en zegt, dat de ge vraagde medewerking drievoudig is ge weest. Allereerst werd gevraagd een me daille beschikbaar te stellen, ten tweede om een openingswoord te spreken en ten derde om volgens aloud traditioneel ge bruik de eerste z.g. gouden pijl op deze pas gebouwde gaaisteng te willen afschie ten. Volgaarne werd hieraan gehoord ge geven en de eerste pijl gericht op de gaai steng werd krachtig de lucht ingejaagd. Burgemeester Bierens deed het genoe gen om hier een openingswoord te spre ken, omdat deze sport hem sympathiek is. Er wordt in onze dagen zooveel ruwe sport beoefend, maar deze sport is ge zond en tmooi. Spr, hoopt, dat deze vereeniging het wel mag gaan. Reeds op de schoolbanken hoorden we van het vogelschieten, en bij het naslaan van de Kroniek van Jb. Bijlo zien wij, dat deze sport reeds vanaf 1638 werd beoefend. Spr. hoopt, dat deze sport nog lange jaren mag worden be oefend. De Koningsschutter, d'hr A. S. Luyk, bracht dank voor de hem bewezen hulde. De bondsvoorzitter, de heer J. A. Rijk van Ovezande, wenschte namens 't bonds- bestuur en alle aanwezige schutters deze vereeniging geluk met dezen dag. De heer Ed. Vervaat kan ook niet nalaten als oud Kapellenaar om zijn blijdschap uit te spreken met dit heuglijk feit. Spr. hoopt dat 'deze vereeniging krachtig moge wor den en lang mag bestaan. De uitslag van den wedstrijd is als volgt De hoofdvogel werd geschoten door G. Lous van Oudelande van de ver. Juliana Oudelande (medaille). De eerste 'klep door P. de Baar, Willem Tell I Ovezande. De tweede klep door L. de Jager „Doel naar Hooger" Wolfertsdjj'k. De derde klep door S. Westveer „Edele Handboog" Oudelan de. De eerste zijvogel door A. J. Mol „Edele Handboog" te Oudelande. De tweede zij vogel door L. Westveer Oudelande. De eerste hoofdkal door J. J. Meeuwse „Ons Genoegen" Oudelande. De tweede hoofdkal door G. Verheijke „Sorgvliedt" Ellewouts- dijk. De eerste kleine kal door T. van Loenhout „Jacoba van Beyeren" Goes. De tweede kleine kal door J. de Baar „Willem Tell I" Ovezand. De kleine zijvogel onder ste lat J. Rijk „Willem Teil" Ovezand. De kleine zijvogel G. Rijk „Willem Teil" Ove zand. Kleine vogelC. Rijk „Willem Teil" Ovezand; J. Mol „Edele Handboog" Oude lande; P. de Baar „Willem Teil" Ove zande; A. Lous „Edele Handboog" Oude lande; F. Wolse „Sorgvliet" Ellewoutsdijk; A. van Willigen „Willem Teil" Kapelle; A. Lous „Edele Handboog" Oudelande; F. Vermeulen „Soranus" Heinkenszand. De Burgemeester reikte de prijizen uit. De voorzitter dankte den burgemeester voor de aangename medewerking en de schutters voor hun belangstelling. Inzon- dr vheid bracht spr. dank aan den 78- jarigen schutter, den heer A. Koetse van Oudelande, 'die reeds meer dan 60 jaar deze sport beoefent. Dij het opmaken van het Paads- verslag in ons nr. van Zaterdag, is eeD fout gemaakt. Enkele zinnen, die 'daar voor onduidelijk werden, willen wij hier 'herplaatsen. Het zijn de volgende: U zake verstrekking subsidie bewaar scholen, «tailea 3. en W. vqoj om de school te Kapelle, omdat deze reeds een aanzienlijk tekort heeft inplaats van f 1150 nu f 1000 te geven, en die te Biezelinge f 850. Biezelinge heeft geld over. De school te Kapelle heeft 49, die te Biezelinge 34 leerlingen. Weth. van der Have zegt: men had te Biezelinge de burgerlijke beleefdheid in acht moeten nemen. Eigenlijk verdienen zij daar niets te ont vangen. We weten van niets. De school te Kapelle moet geholpen worden, die werkt met een nadeelig slot. Te Biezelinge werd vorig jaar afgeschreven op grond f 500 >en het kassaldo bedroeg f 313.92, dat is een totaal van f813.92. De onder-afdeeling Kapelle van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland telt thans 1500 leden. De gemeente bestaat uit 2801 inwoners, zoodat dit wel een mooi ledental kan genoemd worden. Arnemuiden. De gamalernjvisschers al hier hebben over de vangst niet te klagen, maar door de lage prijzen wordt er wei nig verdiend, temeer daar alle visschers een motor-vaartuig bevaren en groote kosten moeten maken. Het zal voor hen vermoedelijk een slecht jaar worden. Ritthem. Zaterdag gaf in de zaal van Wed. J. Wesdorp de heer A. Kruithof van Oost- en West-Souburg een filmavond over de oeververdediging aan de Zuid- wateringdijk. Voor de film van de zinkstukken werd afgedraaid, sprak de heer B. J. de Meij een inleidend woord. Hij wees o.a. er op, hoe eeuwen her de Zeeuwen tegen de zee hebben moeten strijden. In het bijzonder vertelde hij vaja de inlaagdijken en van de doorbraken aan de Zuiwatering, van de vroegere en de tegenwoordige oeverver dediging. Tholen. Een ernstig ongeval had Zater dagnamiddag aan de haven alhier plaats. Het ongeveer 8-jarig zoontje van het raadslid Bogerd alhier stapte bij zijn va der aan boord, waarbij hij toen hij door het gangboord liep, waarschijnlijk door een misstap, onverwachts in het ruim kwam te vallen. Bloedend en bewusteloos werd hij opgenomen. De dokter constateerde een ernstige hersenschudding. Mej. D. v. d. B. uit S* Maar tensdijk, die met een rijwiel aan den Tol weg alhier, een wagen met paarden voor bij wilde rijden, werd door een der paar den zoodanig tegen haar arm geslagen, dat zij met rijwiel en al in de sloot te recht kwam. Nadat zij hieruit was ge holpen door den voerman en eenige pas- seerende personen, bleek, dat zij een arm- fractuur had opgeloopen Zaterdag overleed alhier de heer J. Gelderblom. De overledene vervulde jaren de functie van brandmeester en van kassier en commissaris der Nutsspaar- bank. Zierikzee. De afdeeling „Patrimonium" kwam Vrijdagavond in vergadering bijeen. De vergadering stond onder presidium van dhr W. de Kam. De secretaris dhr A. Davidse bracht verslag uit van de jaarver gadering. De voorzitter van de door hem bijgewoonde vergadering der Gewestelijke organisatie, waarin het verkdezingspro- gram is behandeld. De ingekomen stukken werden behan deld. Breedvoerig werd gesproken over de voorgenomen wijziging der statuten van het verbond, inzake naam, grondslag, doel en middelen van het verbond. Besloten werd mee te gaan met den uitgesproken wensch om het woord „werk lieden" te wijzigen en te spreken van Chr. Sociaal Verbond. Wel werd prijs gesteld op behoud van het woord „Patrimonium". Verder werd een rooster vastgesteld voor de a.s. winter-campagne, verschil lende belangrijke onderwerpen, ontvingen daarop een plaats. Van een propaganda-circulaire, door het bestuur der afdeeling opgesteld, werd voorlezing gedaan en daarmee instem ming verkregen. Nog werd gesproken over de wensche- lijfcheid om een Ghr. Mïddenstandsvereen. op te richten. Hierna behandelde de voor zitter „Het Bolsjewisme". Op deze gedocumenteerde inleiding volgde een geanimeerde bespreking, waar na dhr v. As met dankzegging sloot. Tijdelijke salariskorting. De circulaire van Ged. Staten inzake tijde lijke korting op de salarissen van de wet houders en de ambtenaren van den Burg. Stand doet B. en W. er aan herin neren, dat zij binnenkort voor zullen stel len, een tijdelijke korting op de bezoldiging van het geheele gemeentepersoneel in te voe ren. Daarom kunnen zij er zich mede vereenigen, dat ook op genoemde sala rissen een tijdelijke korting wordt toe gepast. Ten aanzien van de wethouders stellen zij voor de regeling van Ged. Sta ten te aanvaarden. Er is slechts één be zoldigd ambtenaar van den B. S., wiens wedde van f360 als zoodanig wordt af getrokken van die als commies ter secre tarie. Daar ;ijin verband met de vergade ringen van het georganiseerd overleg der ambtenaren, nog niet hun houding heb ben kunnen bepalen ten opzichte van het percentage en den vorm der tijdelijke korting, stellen zij den raad voor, zich dienaangaande van advies te or+T ouden. In verband met een desbetreffend schrij ven van het Hoofdbestuur van den Alge- meenen Nederlandschen Politiebond, stel len B, en W. een afzonderlijke commissie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2