V uws. Stukken. uinbouw Brieven Laatste Berichten. Gemeenteraad van Kattendijke. ZONDER PRIJSVERHOOGING Telegrammen. Financieële Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand Radio-Nieuws. Kerk. ik, J. H. Gunning Te Wirdum, E. P. Te Midwolda, D. m. Te Zoutelande, inger-Ambacht. Te te Surhuizum. Te rink te Vreeswijk, ns, cand. te Oude- Lvereest, A. J. W. wen, J. van Kui- ïesteren en Ouder- >egindeweij te Wil- kheid der Redactie staande s.v.p. een d van dhr F. de voetpad, dat op 't meer te gebruiken vele voetgangers, is er op het eene omgaard gebracht, igang; al de mest, s gevallen (en dat ar nog steeds, wat e weer veel hinder etpad wordt vooral gebruik gemaakt, aan, wat nu heele- vooral niet voor r eenigen tijd gele- ergezet, zóó dicht site heeft er door te elen met mij, dat ing gebracht wordt. J. H. 13 Oct. 1932. e-wet. en 1931 prachtig t nu verkeerd, zegt et orgaan van den iersbond. wordt de richtprijs voor die beide ja- noodig was, mede jdaalden strooprijs, :iën durft men niet denprijs te betalen, nister het maalper- eeft verhoogd, et gedaan? het eenig product >rt hebben. De an- ren. ge politiek geweest te moedigen en tot dsch tarwe-gebruik f wel, dat dit niet broodprijs zou zijn tijging, die het per- rwe zou veroorza- iets door de duur- soorten, welke dan ten worden, om het en, dat het Neder- ne wil. rlijk niet de bezwa- n maatregel om een bangen tijd in prijs et weer weg laten boeren beneden de achten we ernsti- ijven op de tarwe, verlies op. De tar- het loon, voor de jor de waterschaps- af te halen onge- t de onmogelijkheid mbesparing door te erger dan een ge- DOging. at de Minister nu tage houden op 25 ioger prijs laten be- resultaat ook te be- prijs maar hooger a ieder geval moet ster worden aange- ilen om de beoogde 12 gld., te bereiken. TAAF ADOLF. ober wordt in K0*" lijk voltrokken tus- sten zoon van den roonprins Gustaaf Sybille van Sach- Opera te Stockholm n bezoek der Engel- la-voorstelling gege- ze gelegenheid in de in onzen tijd zeld- van tien hooge vors- anschouwenkroon- va.ii Zweden, prinses ran Wales, koning prins Wille®, dea konings broeder, kroonprinses Louise, den jeugdigen bruidegom Gustaaf Adolf, prins Eugene, prins George van Enge land, en prinses Ingrid, wier verloving eveneens in de eerstvolgende dagen ver wacht wordt. Over het aanstaand huwelijk van den jongen prins Gustaaf Adolf met de Duit- sche prinses van Sachsen-Koburg-Gotha hoort men met bijzondere belangstelling spreken, daar hoogstwaarschijnlijk in de vroegere residentie, waar tegenwoordig onder den invloed der nationaal-socialis- ten de roode vlag met het hakenkruis van het stadhuis wappert naast vele vors telijke gasten uit Bulgarije, Scandinavië, Engeland, en andere staten, waar het mo narchistisch bewind den storm der tijden dapper heeft doorstaan ook Adolf Hitler zal verschijnen. Men kan begrij pen, dat velen benieuwd zijn, welke plaats hem aan den feestdisch zal worden toe gewezen. Ook hoort men de vraag oppe ren, of hij in burgerlijk gewaad of in de bruine uniform zal verschijnen Merkwaardige samenloop van omstan digheden juist driehonderd jaar gele den stierf de Zwedenkoning Gustaaf Adolf bij Lützen den heldendood en vierde de Gustaaf-Adolf-Vereeniging in Duitschland te Leipzig haar eeuwfeest. Terzelfder tijd houdt de jonge Gustaaf Adolf zijn intocht in de Duitsche landen, zal hij als oudste kleinzoon van den tegenwoordigen koning Gustaaf op Slot Koburg in, het huwelijk treden met een Duitsche prinses. Gustaaf Adolf was de vorst, die in Duitschland voor zijn geloof streed en stierf, die zijn kleinen staat hierdoor ver hief tot een Europeesche macht van be- teekenis. Hij leeft in de Zweedsche ge schiedenis voort als Gustaaf II Adolf. Gustaaf VII. Adolf zal later, wanneer hij den Zweedschen troon bestijgt, de naam zijn van den thans 27-jarigen hertog van Basterbetten, erfprins van Zweden. In Duitschland is men er niet weinig trotsch op, dat dan een Duitsche prinses als ko ningin van Zweden op den voorgrond zal treden. Ook de held van Lützen had im mers een Duitsche gemalin, prinses Ma ria Eleonore van Brandenburg. Het tegenwoordige Zweedsche konings huis, welks stamvader maarschalk Ber- nadotte was, heeft een groot aantal man nen voortgebracht, die op sterk uiteen loopend gebied tot ver buiten Scandina vië de aandacht op zich vestigden. Prins Eugene, 's konings broeder, is als kunst schilder bekend en bemind. Hij heeft het meesterlijk verstaan, de bekoring van het Zweedsche landschap, de tooverachtige zomernachten in schoone kleuren weer te geven. De tegenwoordige kroonprins, die eveneens Gustaaf Adolf heet, staat bekend als archaeoloog, en prins Willem maakte naam als dichter en dramaturg. De oudste zoon van den kroonprins, de jonge Gustaaf Adolf, is met heel zijn hart soldaat. Bij de laatste manoeuvres sloeg hij een uitstekend figuur als aan voerder der cavalerie, en toen hij liijl andere militaire oefeningen eens met zijn paard in een gevaarlijk moeras terecht kwam, wist hij als een geoefend ruiter en sportliefheber zichzelf en zijn paard op waaghalzige wijze te redden. Zijn popu lariteit moet worden toegeschreven aan zijn groote eenvoudigheid en de beschei denheid van zijn optreden. Door zijn grootmoeder wijlen koningin Victoria is hij een eerenkel van keizer Wilhelm I. Wanneer het huwelijk in Koburg vol trokken is, zal het jonge paar op Slot Haga bij Stockholm zijn intrek houden. Dit landelijk kasteel was geruimen tijd onbewoond en werd voor zijn nieuw doel grondig gerestaureerd. Het werd twee eeuwen geleden gebouwd in opdracht van den ongelukkigen „theaterkoning" Gus taaf III en is idyllisch gelegen aan den Brunnsviken. Met zijn prachtig park vol hooge boomen, zijn marmeren tempel,, machtige ruim en eigenaardige koperen tent, is het een el dorado voor jonge men- schen, die met hun hart aan de natuur en aan de geschiedenis van hun land hangen. De Zweedsche bladen staan vol van de inrichting der verschillende vertrekken; de hofhouding zal een eenvoudig karak ter dragen en het dienstdoende personeel omvat slechts een zestal oudgedienden. Eind October wordt het jonge paar van zijn huwelijksreis te Stockholm verwacht. Niemand weet precies, waar de witte broodsweken doorgebracht zullen worden. Men hoort vertellen, dat czaar Ferdinand van Bulgarije, die sedert het einde van den oorlog in Koburg woonachtig is, hier toe een slot ter beschikking heeft gesteld. Heel Zweden volgt den gang van zaken met hartelijke belangstelling, de kranten brengen uitvoerige beschrijvingen over prinses Sybille, en haar geboorteland. In Stockholm is de toekomstige hertogin van Basterbetten trouwens geen onbekende, want reeds in het begin van dit jaar was zij te gast bij de Zweedsche Koninklijke Familie, Daar de jonge prins Gustaaf Adolf zich steeds zooveel mogelijk op den achter grond hield, zijn er omtrent hem weinig anecdotes in omloop. Klassiek is het ant woord geworden, dat door hem aan een nieuwsgierigen reporter gegeven werd, die iets naders omtrent zijn verloving wilde weten en de nogal vrijpostige vraag stel de „Op welke wijze kwam uw verloving tot stand?" Lachend gaf de prins den indiscreten journalist slagvaardig ten antwoord „Per esperanto natuurlijkl" gaf zijn paard de sporen en liet zijn interviewer beduusd staan. Berlijn, Oct. 1932. Hedenmiddag vergaderde de Gemeente raad van Kattendijke onder voorzitter schap van den burgemeester. Er was voor deze vergadering meer dan gewone be langstelling van de zijde van het pu bliek. De voorzitter opent de vergadering. Naar aanleiding van de notulen vraagt dhr Hundersmarck, wat het beteekent, „Aanbieding begrooting voor 1933 op 2 Aug. 1932." De voorzitter zegt, dat op 2 Aug. een brief is gezonden van B. en W. aan de Raadsleden, waarin de begrooting werd aangeboden. De andere Raadsleden zeggen, dat de begeleidende brief wel in den Raad is voorgelezen. Dhr Hundersmarck ontkent, dat de be groeting is aangeboden. De andere leden beamen deze opmer king niet. Verder zegt dhr Hundersmarck, dat de raadsbesluiten in de notulen niet gelijk luidend zijn aan de opgevraagde Raads besluiten. Enkele Raadsleden vragen den heer H. dit te bewijzen. Dhr H. kan dat niet, om dat het afschrift bij den Hoogen Raad is. Spr. zegt, dat de notulen en het afschrift verschillen als dag en nacht. De voorzitter deelt mede, dat de Hooge Raad het beroepschrift van G. van Huisstede inzake hondenbelasting 1931 heeft verworpen. De heer Hundersmarck vraagt, waarom dat niet bij de stukken heeft gelegen. De voorzitterhet schrijven was ge richt aan den burgemeester. Op verzoek van Ged. Staten wordt de verordening voor den Gemeente-ontvanger eenigszins gewijzigd. B. en W. stellen voor, Ged. Staten te antwoorden, dat de voorgestelde korting op de salarissen van wethouders en amb tenaren van den Burg. Stand zóó gering is, dat daartoe dezerzijds niet wordt ge adviseerd en Ged. Staten toch zelfstan dig te werk gaan. Aldus besloten. Besloten wordt, af te wachten of Eg- mond aan Zee alsnog haar ontslag zal doen ingaan 22 Augustus. Weigert die ge meente dat, dan zal hier haar aanstelling 1 Aug. ingaan. B. en W. stellen voor den aanlsag schoolgeld van J. F. Hundersmarck te handhaven. Aldus aangenomen (dhr Hundersmarck blijft buiten stemming). Ook dient de heer Van Huisstede een uitvoerig bezwaarschrift in tegen zijn aanslag in de hondenbelasting. Met 6 te gen 1 st. voor kennisgeving aangenomen (tegen dhr Hundersmarck). Vastgesteld wordt het tweede supple toir kohier hondenbelasting 1932. De begrooting voor 1932 wordt gewij zigd. Hierna volgt vaststelling begrooting 1933. De commissie tot nazien heeft geen bezwaar tof goedkeuring. Alleen dhr Mol hoek heeft bezwaar tegen hondenbelas ting. Dhr Hundersmarck begrijpt dhr Molhoek niet, gezien de stemming straks. Dhr Molhoek zegt, dat na 13 Sept., toen het onderzoek heeft plaats gehad, de Hooge Raad uitspraak heeft gedaan. Hij bemoeit zich overigens niet met de kwes tie-Huisstede. Dhr van Kleunen vraagt of er een post voor de werkloozen op de begrooting voorkomt. De voorzitter antwoordt bevesti gend. Dhr M e ij e r vindt den post vertering voor stembureau te hoog. De voorzitter wil dezen post maar zoo laten. Het geraamde behoeft niet uit gegeven te worden. De begrooting wordt hierna vastgesteld met een eindcijfer van f36.931,65 (on voorzien f232.82). Dhr Hundersmarck blijft buiten stemming. De voorzitter zegt verder, dat een agent voor de arbeidsbemiddeling be noemd moet worden. Vroeger waren er twee correspondenten, die echter in een geheel jaar nooit één brief behoefden te schrijven. Thans wordt er genoegen mee genomen, als er één agent voor beide dorpen wordt benoemd. B. en W. stel len voor zijn salaris op f 5 te bepalen. Al dus besloten. B. en W. stellen voor te benoemen den heer H. J. Minnaard. Goedgevonden. Ingekomen is het bekende adres van N.V.V. en S.D.A.P. inzake werkloozen- zorg. Ook de afd. van den modernen land- arbeidersbond te Kattendijke verzoekt ob jecten voor werkverschaffing aan te wij zen en het loon te bepalen op f 12 per week. Is er geen werk, dan zou een steun regeling dienen te worden ingevoerd. B. en W. stellen voor deze beide brieven voor kennisgeving aan te nemen. Zij zou den dezelfde steunregeling van vorig jaar willen toepassen, aangevuld met eenige bepalingen. Dhr Molhoek komt er tegen op, dat klein-landbouwers geen steun kunnen krijgen. Dhr Hundersmark vindt de steun regeling van B. en W. te laag. Spr. vindt werken beter dan steunen. Dhr Lindenberg weet geen werk te vinden. Dhr Hundersmarck zöui aan den weg willen laten werken en den puit op Kattendijke willen dempen. Enkele heeren merken op, dat de put eigendom is van de kerk. De v o o r z. wil bij de steunregeling re kenen met de hier betaald wordende loo- nen. Anders nemen we den prikkel om werk te soefeen weg. Dhr Hundersmarck noemt de steunbedragen te laag. De loonen zijn ook al te laag. Enkele heeren merken op, dat de Raad daarmee niets te maken heeft, maar dat hij wel te waken heeft tegen onbillijk heden tegenover degenen, die wel werken. De door B. en W. voorgestelde steun regeling wordt aangenomen met de stem van dhr Hundersmarck tegen. Thans stelt de voorzitter aan do orde de schorsing van het Raadslid J. F. Hundersmarck, wegens han delingen in strijd met art. 26 der Gemeen tewet. De v o o r z i 11 e r tot den heer Hunders marck: hebt u schilderwerk gedaan voor den heer M. J. v. d. Berge te Goes in de O. L. School te Kattendijke? Dhr H.: absoluut niet. Ik kende vóór vanmorgen dien man niet. De voorzitter leest een schriftelijke verklaring van v. d. B. voor, dat hij den heer Hundersmarck eenig schilderwerk heeft opgedragen. Dhr H.: ik heb dat gratis gedaan, maar, voor L. Smit, en geheel te goeder trouw. De voorzitter: v. d. Berge heeft f 1.60 daarvoor aan U betaald. Dhr H.: Niets van waar. Hij heeft mij nooit iets betaald. Devoorz.: wist U, dat v. d. Berge dat werk voor de gemeente deed? Dhr H.: Zeker. Spr. legt een tweetal verklaringen over van v. d. Berge en van L. Smit. De laatste verklaart, dat H. alles uit vriendschap heeft gedaan. De voorz.: gratis of niet. Het doet er niet toe. Dhr H.: Wie heeft dat zaakje onder zocht? De voorz.: Dat behoef ik niet te zeg gen. Het is mij medegedeeld. Dhr M o 1 h o e k is het met de opvatting van den voorzitter niet eens. De voorz.: hij! heeft middellijke leve ring aan de gemeente gedaan. Dhr H.: Niet waar! Dhr Molhoek: ik heb destijds eens dienst gedaan als grafdelver, omdat er niemand anders was. Dan had U mij ook toen kunnen schorsen. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten de heele zaak wel zullen onderzoeken. Dhr Hundersmarck: dat hoeft niet meer. Spr. legt een verklaring over, dat hij ontslag neemt als Raadslid en zegt niet langer meer met zulk bedrog en ge knoei te maken te willen hebben. Spr. richt allerlei beschuldigingen, ook van zedelijken aard, tot den burgemeester, noemt hem een gemeene kerel, enz. Tot weth. de Groene zegt hij: je zit hier maar om je presentiegeld op te strijken. Een besluit om den heer Hundersmarck te schorsen wordt intusschen niet geno men. De stemming hierover wordt niet volbracht. Rondvraag. Dhr Hundersmarck heeft een verschil ontdekt in de rekening van de herstelling van den toren. De voorzitter zal dit onderzoeken. Dhr Hundersmarck vraagt wie de gelden van de volkstelling heeft opge streken. De voorzitter: de veldwachter en ik als Gemeentesecretaris, hebben ontvan gen, wat het Rijk er voor uitkeerde. Dhr Molhoek vraagt wat het blus- schen van den brand bij Mol aan de ge meente heeft gekost. De v o o r z. zegt, dat dit nog niet precies cies bekend is. B. en W. zijn bezig met het nazien der rekeningen. Dhr Meyer: Dan weet de volksmond meer dan wij. De voorz. zegt, dat de rekening van bet verteer is betaald. Spr. heeft toestem ming gegeven, dat er enkele brooden ge haald werden, omdat sommigen niet kon den gaan eten: Er zijn negen brooden van 12 ons gehaald. Maar wel laakt spr. het, dat daarbij zijn geconsumeerd 3,5 pond boter en 8 pond kaas van 55 cent. Ook is 4 Liter brandewijn en wat bier ge dronken en zijn 150 sigaren gerookt. Dhr Molhoek vindt, dat er te veeJ menschen zijn opgeroepen. Beter is twee vaste ploegen te hebben. De voorzitter gelooft ook, dat deze brand een leerlesje is geweest. Op een vraag van een der leden zegt dhr Lindenbergh nog, dat strikt genomen geen loon voor brandblusschen moet ge vraagd worden. Het is een zedelijke plicht. Verschillende leden komen hiertegen op. hierna sluiting. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". AMSTERDAM. Hedenmorgen te 5.35 uur is het K.L.M.-vliegtuig de Pelikaan naar Indië vertrokken. Aan boord bevond zich 248.635 K.G. post, en 53.9 K.G. la ding. De Directeur-Generaal van de P.T.T. Ir Damme maakt de reis naar Indië mee. GRONINGEN. De 31-jarige suikerbie- tenvaarder M. uit Bedum is gisteravond om 9 uur over boord, gevallen en verdron ken. Zijn lijk werd eenige uren later opge haald. GRONINGEN. De Directeur van de Groninger West-Indische Bananen-Gomp. de heer G. is heden met zijn twee broers in arrest gesteld, verdacht van brandstich ting in bet pakhuis van de Camp. De Duitsche ttmtineerrteerlngs- maatregelen. BERLIJN. In de vergadering van de afdeeling Tuinbouw van de Kamer van Koophandel te Munchen, heeft de Rijks minister van de Levensmiddelenvoorzie ning verklaard, dat de Regeering besloten heeft onder alle omstandigheden op den weg der contingenteering voort te gaan. De bedoeling is niet de grenzen herme tisch te sluiten, maar wel het leven van de eigen bevolking te beschermen. De tuinbouw is van te veel belang dan dat deze niet krachtig zou worden be schermd. STOCKHOLM. In de Finsche Golf zijn gedurende den hevigen storm twee Duit sche schepen vergaan. Van het eene vaar tuig zijn slechts de kapitein en een 17- jarige scheepsjongen gered. Een vijftal matrozen is verdronken. LONDEN. De werkloozen-relletjes te Belfast duren nog steeds voort. De on lusten zijn in de eerste plaats een gevolg van communistische agitatie, zij worden veroorzaakt door vreemde elementen uit Dublin. De vakvereenigingsraad heeft besloten de algemeene staking af te kondigen als de steunregeling voor de werkloozen niet wordt verbeterd. Een later bericht zegt, dat de toestand hedenmorgen weer normaal was. LONDEN. Hedenmorgen te half 12 heeft Herriot een bezoek gebracht aan Mac Donald. Nadat zij ongeveer een uur hadden geconfereerd, kwamen ook de En- gelsche Minister van Buitenl. Zaken en de Fransche ambassadeur, waarna de conferentie een meer officieel karakter kreeg. GENEVE. Naar gemeld wordt zal op 3 December a.s. de Ontwapeningsconfe rentie weer vergadering houden. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Oct., 2.30 u. Londen 8.508.60. Parijs 9.75^9.7634. Brussel 34.5434.55. New-York 2.48%2.48%. Berlijn 59.1059.15. Middelburg, 13 Oct. 1932 Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Kroonerwten 1214, schokkers 1215, lange bruine boonen 1011, ronde br. boonen 1115, witte boonen 1113, maanzaad 3537 gld. Walchersche boerinnen: boter 75 ct., kipeieren 5.20, poelje-eieren 3.50, eendeie ren 5, kalkoeneieren 6 gld. p. 100. Handelaren: boter 74 ct., kipeieren 5, poelje-eieren 3, eendeieren 4.25 gld. p. 100. Particuliere prijs: Boter 85 ct., kipeie ren 6, poelje-eieren 4.5, eendeieren 6 ct. Op de Veiling waren 11.000 eieren aan gevoerd. Prijzen: Kipeieren 4042 k.g. 3.07, 42 —44 k.g. 3.25, 44—46 k.g. 3.52, 48—50 k.g. 3.60, 50—52 k.g. 3.95, 58—60 k.g. 5.17„ 60—62 k.g. 5.37—5.45, 62—64 k.g. 5.48—5.50. 66—68 k.g. 5,61 gld. Bruine eieren 5052 k.g. 3.83, 6062 k.g. 5.51, 6466 k.g. 5.58 gld. Eendeieren f 4.29, kalkoeneieren f 7. MIDDELBURG, 12 Oct. Op de veiling deden: Zeeuwsche Blauwe aardappelen 3046, id. poters 15, blauwe eigenhei mers 18 ct., alles per 25 Kg.; wijnpeen 2, spruiten 1623, veldsla 1112, koolra pen 12, uien 25, pompoen 1, schorse neer 10, snijbiet 8, postelein 1719, spi nazie 1820, zilveruien 16, kasstoksnij- boonen 26—48, stamsnijboonen 1221, stokprincessen 25—29, stamprincessen 13—23 ct., alles per Kg.; augurken 19 ct. per 140 stuks; kervel 4, zuring 5 ct. per kistje; pluimen 42 ct. per 10 stuks; peen 24, rapen 0.14, kroten 2,54, ram menas 2—2,5, prei 57,5, knolselderie 1,52, selderie 0,54,5, peterselie 0,5 1 ct., alles per bos; savoyekool 1,5—6,5, roode kool 3,5514, boerekool 13,5, andijvie 0.11,5, kropsla 0.1'1, canton- ner witkrop IX1,5, bloemkool 3,5'19, komkommers 12 ct., alles per stuk. Fruit: tomaten 1013, blauwe druiven 3346, bramen 15, aardbeien 40, fram bozen 54 ct., alles per Kg.; netmeloenen 1014, perziken 10 ct., alles per stuk. VLISSINGEN. Veiling van 12 Oct. Late blauwe 47—51, Blauwe eigenh. 26 ct. bei de per 35 k.g. Tomaten 410, bl. druiven 2835, Nouveau Poiteau 1415, pondsperen 12, Bonne Louise 22, General Sujet 17, Petit Marguerite 11, Dr Cornells 16, maagde peer 18, Gieser Wildeman 12, Zwijndr. Wijnpeen 14, Campagnezoet 15—16, goudreinet 916, perzikappel 13, gouds appel 17, Gron. Kroon 1216, witte Cal ville 16, Wagenaars 7—14, snijboonen 524, framboozen 12, princes 2025, dubb. princes 10, uien 4, spinazie 15, spruiten 1718 ct. alles per k.g. boerekool 2, roode kool 1,53,5, savoye kool 1,5 5, bloemkool 221, sla 0.5—1,5 ct. alles per stuk; radijs 2, selderie 0.5—2, prei 4 5, peen 1,5—3, rapen 13, kroten 3,5 4, gladiolen 1314, dahlia 4 ct. alles per bos. Peterselie 18 ct. p. chip; an dijvie 1024 ot. p. kist. KAPELLE, 12 Oct. 1932. Groote veiling: Zure Kroetappels f 1.90 per 100 K.G. Kleine veiling: Appels: Goudreinetten 4 22, Zure Bellefleurs 614, Dubbele' Bel lefleurs 9—15, Zoete Bellefleurs 4r-12, Ster appels 524, Groninger Kroon 8—15, Transparante de Cronsels 817, Jacques Lebel 8—13, Co* Orange Pippin 4—IS, La- nes Prince Albert 5—11, Udo-appels 11— 14, Rembour Mortier 4—7, Fransche Rei- nette 512, Reinette d'Or 4—8, Reinette d'Automne 8, Court-Pendu 4—13, Pomme d'Orange 6—17, Ermgaard 516, Zoete Hollaart 611, Campagne Zoet 616, Hol- landsch Zoet 212, Lindenappels 11, Schuttersreinette 4, Grofzuur 48, Bram- ley's Seedling 811, Cox Pomona 6—21, Baumann's Reinette 9, Hondsmuil 6—9, Roode Calville 8, Luntersche Pippin 7—9, Westlandsche Bellefleurs 8, Gold Permain 69, Gelderzoet 813, Present van Enge land 14 gulden, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Diel 10, Beurré Alexan der Lucas 819, Beurré Superfin 1018, Beurré Hardy 9—16, Beurré Lebrun 12— 23, Beurré Clairgeau 623, Beurré de Me- rode 1115, Beurré Durandeau 813, Duchesse d'Angoulême 911, Doyenne du Comice 1451, Noveau Poiteau 6—21, Sol dat Laboureur 6—15, Maagdeperen 6—16, Jodenperen 411, Bergamotperen 510, Peren zonder zaadhuis 511, Pondsperen 6—10, St.-Remey 6—12, Kleiperen 5—16, Gieser Wildeman A16, Zwijndrechtsche Wijnperen 8—19, Winter Suikerij 59, Winterrietperen 16, Comtesse de Paris 6—16, Chaumontel 39, Bezy van Scho- nauwen 8, Winterlouwtjes 5—12, William Duchesse 514, Conference 1625, Kwee peren 14, Koninginneperen 713, Tri umph de Viënne 13, Roem van Vlaande ren 712, Kruitperen 11, Legipont 12 19, Valperen 3—33 gulden, alles per 100 Kilogram. Diversen: Frambozen 3740, Blauwe Druiven 23-31, Mispels 6-10, dubb. Prin- cessen zonder draad 816, Snijboonen 10 14, Spruiten 3, Groene Boonen 3, Uien 14, Aardappels 1 ct., alles per K.G. Savoye kool 68, Bloemkool 5, Meloe nen 17 ct., alles per stuk. Noten 72—142, Kassnijboonen 48 ct., bei den per 100 stuks. Kropsla fl.10f 1.50 per 100 krop. Prei 4 ct. per bos. Eiereveiling: Kipeieren f5.10f5.70 per 100 stuks. GOES.Huw.-aang. Joos Siereveld, 27 J. jm. te Kloetinge en Maria Jacoba van der Vliet, 24 j. jd.; Johannes Marinus Schrij ver, 27 j. jm. en Johanna Elisabeth Berks 23 j. jd.; Francois Verrijzer, 26 j. jm. en Geertruida Verdonk 20 j. jd. te Heinkens- zand. Van 5—12 Oct. KRUININGEN. Ondertrouwd: Corne lls Duinkerke, 23 j. te Ierseke en Cornelia van de Velde; Willem Schipper, 29 j. te Papendrecht en Helena Maria Philipse, 20 j. Geboren: Adriaan, z. v. Abraham Koe man en Paulina Karelse; Maria, d. v. Hendrik Jansen en Maria Houtekamer. ZAAMSLAG. Huw.-aang.: 22, David Koster, 24 j. jm. van Axel en Cornelia Zegers, 19 j. jd. Gehuwd: 8, Jan Izaak Kolijn, 25 j. jm. en Gatharina Pieternella Tanneke Wil- lemsen, 31 j. jd.; 15, Levinus Scheele, 26 j. jm. van Terneuzen en Elizabeth Adria- na de Bruijne, 24 j. jd. Geboren: 5, Pieter, z. v. Cornelis van Fraeyenhove en Woudina de Pooter; 10, Jozias Jan, z. v. Jan Bakker en Adrians Dingetje Bolleman. 10, Pieternella, d. v. Adriaan Jan de Visser en Cornelia Anna Bareman. Overleden: 19, Johannes van Westen, 34 j., echtg, van Elizabeth Fraanje; 26, Joris Johannes Wisse, 68 j., echtg. van Helena Wisse; Cornelis Johannes de Vries, 66 j., echtg. v. Jacomina Heijnsdijk. Programma van Vrijdag 14 Oct. 1932. HUIZEN, 1875 M. Algemeen program ma, verzorgd door de N.C.R.V. 8 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Morgenwijding. 1112 Harmoniumcon cert. 12.15 Trioconcert. 1.302 Orgelcon cert. 2.30 Trioconcert. 3.15 Orgelconcert. 3.45 Gramofoonpl. 4 Concert. 8 Concert door de H.O.V. 9 Lezing. 9.30 Concert. HILVERSUM, 296 M. 8 Gramofoonpl. 10 Morgenwijding. 12 A.V.R.O.-kleinorkest. 4 Gramofoonpl. 5.20 Concert. 8 V.P.R.O. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 14 Oct.: Krachtige tot middelmatige Zuid-Wes telijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, aanvankelijk nog regenbuien, iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 758. Licht op voor fietsers: Vrijdag 5 u. 42 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3