Gemengd Nieuws. Rechtzaken Ingezonden Stukken. LeestsfeS Posterijen en Telegrafie naren ran gemeente, armbestuur en voor malig gasbedrijf gecomplimenteerd, ter wijl hem het overige van den dag van de zijde van familie en ingezetenen een druk bezoek ten deel viel. Van verschillende plaatsen des lands ook daarbuiten werden schriftelijke felicitaties ontvangen. Door dat van het muziekgezelschap 0. K. K. verschillende leden momenteel buiten de gemeente vertoeven, werd van het bren gen van een serenade afgezien tot een nader te bepalen tijdstip. Van verschillen de woningen en openbare gebouwen woei de driekleur. Tholen. In spoedeischende vergadering kwam Zaterdagavond j.l. de viisschersver- eeniging „Helpt Elkander" alhier, bijeen in de zaal van hotel Zeeland. Gezien den nood der tijden ook voor de Thoolsche vis- schers, welke op enkele gunstige uitzon deringen na, dezen zomer met de bot- vangsi geen loonend bestaan hebben ge vonden; werd besloten het Visscherijbe- situur te verzoeken de vrije gronden open te stellen voor het vrij visschen van ullken met de lijn; 2e. door mogen trekken der lijhen tot de Grevelingen op de onverpachte gron den. Tevens werd nog besloten, aan het dagelijksch bestuur dezer gemeente te ver zoeken, dat door den eigenaar der bank- stelling gelegen aan de brug, op de uit einden der balken, palen worden aange bracht, op'dat men kan zien tot hoever deze komen, daar de bestaande toestand gevaar oplevert voor de langs dezen kant passeerende schepen. Op het request aan den minister i.z. vrijstelling huisslachtingen, hebben in dit eiland totaal 1100 personen geteekend, waarvan in deze gemeente 271. Aan het postkantoor Tholen en daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September '32 ingelegd f 13.652,65 en terug betaald f 18.844.80. Door de plaatselijke politie alhier is tegen J. E., landbouwer onder de gemeen te Poortvliet, proces-verbaal opgemaakt, wegens het frauduleus slachten onder de gemeente Tholen van een schaap en we gens het vervoer van ongekeurd vleesch. OVERDRACHT VAN WEGEN. Een te ver gaande bevoegdheid? De commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van een regeling betreffende het door het Rijk bij anderen in beheer of onderhoud overbrengen en betreffende het bij het Rijk in beheer of onderhoud nemen van wegen of gedeelten van we gen, heeft hierop drie amendementen in gediend, waarvan blijkens de memorie van toelichting o.m. de bedoeling is: Blijkens de gewisselde stukken wenscht de minister eene wet, die algemeene re gels stelt voor het overbrengen en over nemen van wegen of gedeelten van we gen en hetgeen daartoe behoort. Volgens het wetsontwerp bepalen die algemeene regels zich tot de voorwaarde, dat overeenstemming met den anderen wegbeheerder is verkregen. De grondgedachte van de wetsvoor- dracht is, dat de onbelemmerde uitvoering van het rijkswegenplan moet worden be vorderd, dat vertragingen, uit de beheers overdrachten voortspruitende, zooveel mogelijk moeten worden voorkomen. Buiten verband met het rijkswegenplan (en de provinciale wegenplannen) heeft de minister geen behoefte aan een zóó ver strekkende bevoegdheid als het wetsont werp aan de uitvoerende macht wil toe kennen. In dien gedachtengang behoort, naar de meening van rapporteurs, in de algemeene regels, welke de wet stelt, de samenhang met het rijkswegenplan te worden opgenomen. De regeling geldt dan voor die behoefte en voor den duur van de uitvoering van de wegenplannen als bedoeld in de "We genbelastingwet. 92 JAAR EN RENT DE TRAP OP Dochter trotsch op haar actieven vader „Ik voel het als een plicht", schrijft (Mevr.) A. J. W., „hiermede mijn dank baarheid uit te spreken voor de schitte rende resultaten die mijn vader verkre gen heeft door 't gebruik van Kruschen Salts. Ze zouden werkelijk wonderen ge noemd kunnen worden. Hij is twee en ne gentig jaar oud en zoo levendig als een veulen. Hij is altijd in de weer en rent trap op, trap af. Zijn vrienden verwonde ren er zich altijd over, hoe hij altijd zoo levendig kan zijn en zich nooit eens slap voelt. Hij vertelt hun dan altijd de reden: mijn geregelde dagelijksche dosis Kru schen Salts in het eerste kopje thee eiken morgen. Wij raden Kruschen Salts steeds aan alle kennissen aan. Naar mijn mee ning mag het in geen enkel gezin ontbre ken." (Mevr.) A. J. W. De meeste menschen worden lang voor hun tijd oud, omdat ze één noodzakelijke vereischte voor de gezondheid verwaar- loozen: de vereischte van een inwendige zuiverheid. Toevallig beginnen ze eens met het gezonde Kruschen-systeem en dan misschien wel voor het eerst in hun leven zullen eiken dag alle afval stoffen uit hun organisme verwijderd worden. Gezond, frisch bloed stroomt door hun aderen. En bijna onmiddellijk daarop voelen zij dat hun jeugd terugge komen is. Zij voelen zich jeugdig, ener giek en opgewekt. In één woord is dit het beroemde „Kruschen-gevoel". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten Fl. 0.90 en Fl. 1.60 per flacon. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenhlik kunt U Kruschen Salts pro- beeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en dro gisten duizenden flacons Kruschen ver deeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proeffla- con gebruiken zonder de gewone flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U de groote flacon terugbrengen bij den winkelier waar U haar kocht en hij zal U uw Fl. 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uit verkocht heeft. (Adv.) Kindje door een rat gebe ten. Eenige dagen geleden is te Assen een kindje van den heer S. door een rat aan het hoofd en handjes gebeten. Aan vankelijk leken de gevolgen niet ernstig te zijn, dooh thans is het 'kind ernstig ziek. Razzia tegen smokke laars. De toenemende brutaliteit van Nederlandsche en Duitsche smokkelaars langs de geheele grens-zone heeft de Duit sche douane doen besluiten tot versoher- ping van het grenstoezicht, met het gevolg dat het voor de sluikers steeds moeilijker wordt door de douane-controle heen te komen. Het aantal slachtoffers dat getroffen wordt door de kogel van de snelschietende ambtenaren werd dan ook grooter, zoodat in de afgeloopen week tusschen Ruhr- en Rheingebied een zestal slachtoffers, waar van één doodelijk, gevallen zijn. Volgens officieele opgave van het „Re- gierungsbezirk" Trier-Coblenz, werden in dat gebied in de maand September 223 smokkelaars gearresteerd, dat is ongeveer een derde minder dan in de voorafgaande maand. Er werden in beslag genomen 10 rijwielen, een motorfiets en een kar met paard, terwijl duizenden kilo's tabak, kof fie en suiker werden in beslag genomen. De smokkelcijfers in de aangrenzende gebieden van Keulen en Dusseldorf gingen eveneens in dalende richting. De verwach ting is evenwel, dat de smokkelhandel in weerwil van strenger optreden der grens beambten in de komende wintermaanden bij groote werkloosheid toch weer zal toe nemen. De douane te Keulen heeft in samen werking met de politie gisteravond een groote razzia gehouden in het Griechen- marktkwartier, waar een tiental smokke laars en verdachte personen werden ge arresteerd. Een gereedstaande smokkel auto met gepantserde dubbele koelers, werd in beslag genomen. Durepassagiers. Zondag is de fonkelnieuwe autobus van den busexploi tant P. uit Groeisbeek door Duitsche douanebeambten bij den terugkeer van die bus van een uitstapje naar Duitschland, aan de grens aangehouden en in beslag idiomen. De eigenaar kon de bus weer vrij krijgen tegen betaling van een boete van f 1350. Deze boete werd geëischt, om dat de heer P. onderweg op Duitsoh ge bied twee Duitsche passagiers 'had op genomen. Onvoordeelige wissel- p a r t ij. Een Belgische dame vervoegde 'zich bij een wisselkantoor te Nijmegen om een biljet van 100 fis. te wisselen. De kassier vergiste zich en zag het biljet voor een van 1000 frs aan. De dame kreeg dat bedrag dan ook uitbetaald. De Belgische zei niets, maar verdween spoorloos. De politie te Nijmegen zoekt de betrokken dame. Kind door arend meege voerd. In Noorwegen is twee keer be trekkelijk kort na elkaar een kind door een arend ontvoerd. De tweede maal had deze afschuwelijke gebeurtenis plaats op een kleine boerderij diep in de bosschen van Oosterdalen in Oost-Noorwegen. Het kind, een meisje van vier jaar, zat buiten het huis te spelen, terwijl de moeder op een paar minuten afstands in een stal bezig was. Toen zij terugkwam was het kind verdwenen en tot dusver is er geen spoor van gevonden, ofschoon 250 man nen er naar gezocht hebben. In de nabij heid van de boerderij' is een arendsnest, doch het is niet mogelijk het nest te be reiken. De koning der smokke laars staat terecht. Zaterdag heeft Szymanski, de „koning der smok kelaars", voor den politierechter in Dus seldorf terecht gestaan. Bewaakt door zes Schupo-mannen werd hij de rechtzaal binnengeleid, een escorte, dat duidelijk bewees hoe men den driesten bendelei der vertrouwde, die al tweemaal door een dolle vlucht aan zijn gerechte straf wist te ontkomen. Ondanks het schot, dat hem bij zijn ar restatie in Büderich in de borst trof, zag hij er goed uit. Uitstekend gekleed, nam hij plaats naast zijn verdediger, het be klaagdenbankje voor een smokkelkoning blijkbaar te gering achtend. Toch gold het hier niet een van zijn grootsch opgezette smokkelpartijen, maar de mishandeling van een kind! In December 1930 had hiji een flinke partij koffie veilig de grens overgekregen en was er mee in Düsseldorf beland. Met zijn compagnon stapte hij af aan een café en een ventje van acht jaar, dat graag een i paar pfenningen wilde verdienen, gaf hij opdracht op de auto te passen. Toen rij weer buiten kwamen en den inhoud van de auto controleerden, bleken een paar pakjes koffie verdwenen. Die moest de „oppasser" gestolen hebben en of het al ontkende, de kerels grepen het kind aan en mishandelden het tot het bloed het arme ventje uit mond en neus stroomde. De moeder, die te hulp gesneld was, kreeg zelfs geen kans haar zoontje uit hun han den te bevrijden. De compagnon werd gearresteerd en kreeg zijn straf, Szymanski echter nam de wijk naar Venlo. Nu. pas kon hij ter ver antwoording worden geroepen. Tot zijn verdediging wist hij niet an ders te zeggen, dan dat hij dronken was geweest en het met de mishandeling niet zoo'n vaart had geloopen. D.e rechter was het daarmee echter in geenen deele eens en hij veroordeelde Szy manski, wien eerst nog duidelijk aan het verstand moest worden gebracht, dat hij bij het aanhooren van zijn vonnis behoor lijk had op te staan, tot drie maanden ge vangenisstraf, DeroofovervalteZenderen In verband met den roofoverval te Zen deren, waarbij de 80-jarige Anna Pol werd vermoord, wordt nader gemeld, dat de Zondagmorgen gearresteerde R. uit Borne een bekentenis heeft afgelegd. De rijksveldwachter te Borne heeft in een boschje bij deze plaats verborgen gevon den een gestolen fiets en een met bloed bevlekt overhemd. Toen de verdachte dit hoorde, viel hij door de mand. Omtrent de bekentenis van den gear resteerden R. kan nog worden gemeld, dat hij deze heeft afgelegd tegenover den commisaris van politie te Hengelo, terwijl hij deze heeft herhaald voor den rech tercommissaris te Almelo. De man werd tevens gezocht, daar hij tijdens het transport naar het gesticht Het Hoogeland ontvlucht was. Ernstige trambotsing. Gis termiddag is te Ekehaar op de lijn van de Eerste Drentsche Stoomtramweg Mij een goederentram op een personentram, die uit de richting Assen kwam, geloopen. Beide machines werden in elkaar gedrukt terwijl een aantal goederenwagens uit de rails liepen en gedeeltelijk in elkaar schoven. Drie passagiers liepen eenige schrammen en builen op. De conducteur Leissenaar had eenige verwondingen van lichten aard. De machinist Krabben bleek inwendige kneuzingen te hebben opgeloo- pen en leed veel pijn. Op doktersadvies werd hij naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. De waarschijnlijke oorzaak is dat de goederentram op den wissel te Ekehaar de personentram wilde laten passeeren. Deze kwam eerder dan verwacht werd. De materiëele schade is vrij groot. Boerderij afgebrand. Gister avond is op het Diepenheimsche Broek te Diepenheim de boerderij met schuur van den landbouwer E. Heetland tot den grond toe afgebrand. Het vee kon worden ge red. De oorzaak is niet bekend. De scha^ de wordt door verzekering gedekt. Ongeluk bij een voetbal- wedstrijd. Tijdens een voetbalwed strijd in het nieuwe stadion te Messina is Zondag een ernstig ongeluk gebeurd. Tal rijke toeschouwers waren op de daken van de zich rondom het stadion bevin dende gebouwen geklommen. Eén van de daken, waarop zich 250 menschen be vonden, is toen ingestort. Er waren 49 menschen gewond, van wie er 6 ernstig aan toe waren. Zoutzuur in plaats van w ij n. Te Büderich wilden twee jonge mannen, respectievelijk 20 en 22 jaar oud, naar een kermis gaan en te voren nog een glaasje wijn drinken. In plaats van een wijnflesch, namen zij in het don ker een flesch met zoutzuur. Beiden zijn kort daarop overleden. Pinda-verkoopers verba- li s e e r d. De politie te Den Haag heeft tegen eenige van de vele Ghineezen, die pinda's in suiker te koop aanbieden, pro ces-verbaal opgemaakt, terwijl de trom mels met inhoud in beslag zijn genomen. De Ghineezen zijn n.l. niet in het bezit van een vent-vergunning, terwijl zij bo vendien de Winkelsluitingsverordening overtreden. De werkloosheid en de Te- Y o. Dank zij de Yo-Yo-fabrikaten staan thans te Waddinxveen 150 werkloozen ingeschreven. Dit is belangrijk minder dan voorgaande weken. Alle houtdraaiers hebben werk gekregen. Als kinderen met geld spe- 1 e n. Op een stoep in de Boerhavelaan te Schiedam zaten twee jongetjes van 4 en 5 jaar te spelen met f 35. Zij had den op straat een portefeuille gevonden eens geneusd wat er in zat en dat mooie speelgoed eruit gehaald. Aan de porte feuille hadden zij niets, die wierpen ze maar weg. Een juffrouw zag de jongens met het geld spelen en was zoo „goed' zich over het geld te ontfermen. „Dat is geen speelgoed voor jullie", zei de juffrouw. „Ik zal het maar nemen. Hier hebben jullie een kwartje, daar kun nen jullie wat voor gaan koopenl" De jongens waren de f 35 kwijt en had den daarvoor in de plaats een kwartj el De juffrouw heeft zich nog niet bij de politie aangemeld. Invallen in postkantoren. Er zijn Zaterdagavond weer twee inval len gedaan in Londensche postkantoren, n.l. een agentschap en een hulpkantoor. In het eerste geval kwam de 69-jarige agent juist uit zijn kamer den winkel in toen de dieven, die de beide winkeljuf- i f rouwen met revolver» in bodweng hiel den, de kae leeghaalden. Hij sprong een hunner naar de keel, doch de andere nam een hamer en sloeg daarrcee den ouden heer bewusteloos. De dieven, die slechts een betrekkelijk gering bedrag buit hadden gemaakt, ontkwamen per auto. In het andere geval was er slechts een dader, die de assistente met zijn revol ver in bedwang hield, terwijl hij de kas leeghaalde en een pak postbewijzen stal. Toen hij zich echter omdraaide, om heen te gaan, greep de juffrouw hem vast. Hij sloeg haar neer met zijn revolver. Doch meteen verscheen de beheerder van het kantoor, die op zijn beurt den dief vast greep. Deze moest de postbewijzen laten vallen, doch slaagde er in zijn aanvaller van zich af te schudden en er, ook weer per auto, vandoor te gaan. Men overweegt thans, hoe men de win keljuffrouwen en de assistenten het beste kan beschermen. Reeds thans worden de kantoren en agentschappen door de politie haast voortdurend bewaakt. De autoban dieten gaan echter zoo vlug te werk, dat alleen een vaste post in elk kantoor af doende zou zijn. Oom schiet zijn nichtje dood. In het Duitsche Kaldenkirchen bij Venlo had een droevig ongeluk plaats. J In den namiddag omstreeks vier uur vond men in de woning van den werkloozen arbeider H. het lijkje van diens 3-jarig dochtertje met een schotwond in de hart streek. De moeder van het kind die naar de stad was gegaan om haar wekelijksche in- koopen te doen, had de kleine bij haar 18-jarigen broer, die sinds eenige weken bij hen inwoonde, achtergelaten. Toen het lijkje gevonden werd, was de jongeman spoorloos verdwenen. Men ging dan ook eerst van de veronderstelling uit, dat het meisje vermoord was, en koester de dadelijk ernstige verdenking tegen den jongeman. Later in den avond is deze door de re cherche van Kaldenkirchen opgespoord en in hechtenis genomen. Tijdens het ver hoor heeft hij verklaard, de kleine door onvoorzichtigheid te hebben gedood. Toen de moeder de woning had verla ten heeft het kind volgens zijn verklarin gen heftig geschreeuwd. Daarop heeft de jongeman een flobertbuks, die aan den muur in de kamer hing genomen, den haan gespannen en 't geweer op het kind gericht. Op hetzelfde oogenblik is een schot afgegaan, dat het meisje in het hart trof en op slag doodde. De jonge man zegt er onkundig van te zijn geweest dat het geweer geladen was. Hij is niet temin in de gevangenis opgesloten. De geheime zender. De kan tonrechter te Almelo deed uitspraak in zake den geheimen zender. De verdachte G. D. werd wegens overtreding van het radioreglement en clandestine uitzending van radio, veroordeeld tot een boete van f50 subs. 25 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van de zendïnrichting. Het 0. M. had veroordeeiing gevorderd tot hechtenis van één maand. Haar dochter gedood. Het O.M. bij de Axt. Rechtbank te Maastricht eischte tegen de gedetineerde vrouw M. K., wonende te Kerkrade, die terechtstond als verdacht van doodslag op haar 15- jarige dochter Alwijn, 12 jaar gevangenis straf. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, In ons stukje van 1 October j.l. hebben wij gezegd, dat de wereld vol misverstand is. Het Zoelklichtje, dat aan ons schrijven is gewijd, komt de waarheid van deze be wering opnieuw bevestigen. Wij hebben in ons ingezonden stuk ais onze meening te kennen gegeven, dat bet toepassen van geweld in tegenspraak is met het Evangelie van Christus. Aan het slot hebben wij toen op de verkeerde con clusie van Opmerker gewezen, nl. dat wij partij zouden hebben gekozen vóór de com munisten en tegen de overheid, die het gezag moet handhaven. Opmerker, die ongemeen snel is in het trekken van con clusies, kan het nu niet anders zien, dan. dat nu partij' getrokken wordt vóór de overheid en dat hiermede de weerlooo- heidsgedacbte is losgelaten. Hem ontgaat blijkbaar een derde mogelijkheid, die naar onze meening uit ons stukje duidelijk sprak, n.l. dat men zich ook boven de partijen kan stellen. Het toepassen van 'geweld is evenals oorlog een verschijnsel, dat zich in onze samenleving zal blijven voordoen, zoolang een voldoend zedelijk gezag ontbreekt. Dit zedelijk gezag te versterken en te vestigen, om daardoor het verschijnsel „geweld" te doen verdwijnen, is de plicht van ieder, die, als wij, overtuigd is. dat dit zedelijk gezag is gegrondvest in het Evangelie van Ghristus. Men kan nu het toepassen van geweld door de overheid zien als een nood zakelijk verschijnsel, het gevolg van een tekort aan zedelijk gezag, maar men kan deze geweldsactie nimmer verdedigen als een Christelijke plicht, en daar gaat het naar onze meening om. Met dank voor de plaatsing van dit slotwoord. Het Bestuur van de afdeeling Den Haag en omstreken van „Kerk en Vrede". Den Haag, 6 Oct. 1932. Christelijks scheurkalenders. Bij J. N. Voorhoeve te 'sGravenhage verscheen de 43ste jaargang van de be kende Geïllustreerde Christe- lijke Scheurkalender. Het in zachte tinten uitgevoerde schild brengt in beeld de boodschap van den engel aan de vrouwen bij het gTaf. Het blok is op dezelfde wijze uitgevoerd als vorige ja ren. De voorzijde geeft behalve den da tum, gewoonijk een tekst met een versje. Een enkele maal ook een zeer kort bij schrift. De achterzijde bevat verhaaltjes, versjes en een enkele maal een prijsraad sel waarvoor mooie boeken worden uit geloofd. Verder geeft het blok eon3 per maand een in kleurendruk uitgevoerde tekstbriefkaart. Het kalenderblok is ook gebonden verkrijgbaar. Als premieboeken worden voor een klein prijsje beschikbaar gesteld; „In storm en vloed", door W. Schippers en „Gretha Ga- relsen", door Bodil Lykke. Van denzelfden uitgever ontvingen wij nog een eenvoudig, aantrekkelijk drie- maandelijksch kaleadertje, waarop enkele verzen van E. Voorhoeve van Oordt en een luxe weekkalendertje met een koperdiep- I drukschildje. Vermelding verdient nog, dat de prijs van de groote kalender met bijna 10 pet. is verlaagd. Verder ontvingen wij De Olijftak, eveneens een oude bediende. De voorzijde van de blaadjes is bewerkt door Ds J. J. Buskes, Dt J. H. Gunning J. Hz., Ds A. W. F. Waardenburg, Ds E. B. Gouveé en andere predikanten. Het schild stelt voor, hoe Jezus de stormen stilt. Als premieboek verscheen bij dezen kalender „Genezen", door Fritz Binde. Stemmen des Tljds. De October-afleve- ring bevat de volgende bijdragen Religie .en kunst, door Prof. Dr W. J. Aalders De appel en Eva, door Dr G. Tazelaar. De aanpassing van het Volkenbond verdrag aan het Briand-Kellogtractaat, door Dr Th. van Luytelaer. De jeugd van Walter Scot, door Dra. S. Pos. Het blijvende bij Thorbeoke, dooT Dr L. N. G. Scholten. De Kerk van Christus, haar splitsing en haar hereeniging (I), door Dr Fr. Heiier. Mor genschemering of luchtspiegeling?, door E. L. Baarbe. leestafel. Uitgeefster is N.V. G. J. A. Ruys' Uitg. Mij. Antirevolutionaire Staatkunde. Maan- delijksche uitgave. Het September-nummer opent met een bijdrage van Dr G. Beeken kamp over Art. 147 Wetboek van Straf recht. (Het „Godslasteringswetje".) G. R. W. JakosNederbragt schrijft over Su- zanna Lorantffij, een vrome Hongaarsche vorstin, die geteekend wordt als de groot ste Hongaarsche vrouw en de vurigste Calviniste. Ir B. ten Brugge vervolgt zijn beschouwing over „De wereldbeschou wing van de moderne arbeiders". Verder een „Open brief" van E. A. Keuchenius in verhand met wat Mr H. de Gaay Fortman in een vorige aflevering schreef over Mrs Heemskerk en L. W. G. Keuchenius. De adviezenrubriek ontbreekt ook in deze af levering niet. Uitgave J. H. Kok, Kampen. De Jonge Vrouw. Dit geïllustreerd Ghr. tijdschrift begon 1 October zijn löen jaar gang. De inhoudsopgave bevat Diet min der dan 44 nummers. Wij kunnen niet den geheelen inhoud opnoemen, maar wel mag dit worden gezegd: Er is in een vorige aflevering veel beloofd, maar er wordt ook inderdaad veel gegeven. Som mige bijdragen zijn jijk geïllustreerd. Deze aflevering verscheen in een nieuw modern kleed. Een bewijs te meer, dat ook aan het uiterlijk volle zorg wordt be steed. Uitgeefster is de fa. Bosch en Keu- ning te Baarn. TImothoUs, Geïllustreerd Tijdschrift. Uitgave La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Dit in elk opzicht aantrekkelijke weekblad is zijn 38sten jaargang begonnen. En 't was een goed begin. Als we dit zeggen dan denken we aan het ernstige woord, waarmee J. N. V. den jaargang opent, aan ihet kostelijke artikel van Staatsraad A. W. F. Idenburg, waarin op de groote beteekemis van de Christelijke pers wordt gewezen, maar ook aan het boeiende feuil leton „Eerste en laatste liefde" en ver schillende andere bijdragen in proza en poëzie. Speciale vermelding verdient, dat alle abonnees, nieuwe zoowel als oude een keurige gedenkplaat, voorstellende „Prins Willem van Oranje" als premie ten ge schenke ontvangen. Rijkspostspaarbank. Middelburg. Opgave betreffende het postkantoor Middelburg over de maand September 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand, op spaarbankboek jes ingelegd f82.761.03, en terugbetaald f 62.963.52. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 19.797.51. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f3850, en afge schreven f 700. Derhalve meer in- dan af geschreven f3150. Goes. Opgave betreffende het postka^ toor Goes over de maand September l»3- Aan bovengenoemd kantoor werd i" den loop der maand op spaarbankboek jes ingelegd f47.038.07, en terugbetaal! f 35.285.68. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 11.752.39. Door tusschenkomst van dit kan to werd ter Directie op staatsschuldboekje afgeschreven f6700.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6