Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken De onderhandelingen, die ter zake ge voerd worden, schijnen nog niet overal be ëindigd te zijn. Dat verlies of verminde ring van postvervoer voor de tramweg- ondernemingen, die welhaast zonder eeni- ge uitzondering in minder gunstige finan- cieele positie verkeeren, een groot nadeel zal zijn en dat de exploitatiemoeilijkheden daardoor nog zullen worden vergroot, be hoeft geen 'betoog. BataviaSchiphol in 7)4 das. Vrijdag 30 September vertrok de Ibis, gezagvoerder Pellens, van Batavia naar Amsterdam. Qp Zaterdag 1 October kreeg het toestel echter boven Siam zulk een zware stormschade, dat het Kohlak moest aanloopen, teneinde aldaar de opgeloo- pen averij aan evenwichtsroeren en vleu gel te herstellen. Onmiddellijk besloot de K. L. M. om de Duif uit Batavia te laten vertrekken, teneinde de reis in plaats van de Ihis te laten uitvoeren. Zondagmorgen 2 October vertrok de Duif, gezagvoerder Parmentier. Reeds den volgenden dag was het toestel te Rangoon, na te Kohlak per soneel en materiaal te hebben afgezet voor de reparatie van de Ibis en de post en den passagier van het vliegtuig te hebben over genomen. In het volle besef, dat de post volgens dienstregeling moest worden over gebracht, heeft de gezagvoerder Parmen tier de 'Duif een achterstand van twee da gen laten inhalen en ia hij Zondag 9 Oc tober te 1 uur op Schiphol geland. Den vori'gen Zondag was de Duif uit Batavia vertrokken. De overtocht had dus plaats dn zeven-en-een-halven dag. Daarbij werden enkele zeer lange trajecten gevlo gen o.a. RangoonAllahabad, Karatsji Bagdad en tenslotte MersamatruhBoe dapest. Aan boord bevond zich de werktuigkun dige Buitenhuis, die 22 September uit Amsterdam was vertrokken en dus in 18 dagen heen en terug AmsterdamBatavia heeft gereisd. De loonsverlaging in de bouwbedrijven. Van de zijde van den Algem. Nederl. Bouwarbeidersbond wordt gemeld, dat thans ook het compromis in het Steen- houwersbedrijf met groote meerderheid van stemmen is aanvaard, zoodat dus ook in dit bedrijf een loonsverlaging van 10 pet. wordt ingevoerd. Wanneer deze nieuwe arbeidsvoorwaarden zullen in gaan, is nog niet met zekerheid bekend. Rijkshulp voor oud vlas. Do Vlascentrale, ingesteld voor de uit voering der steunregeling voor de teelt en bewerking van vlas van oogst 1932, heeft getracht, om naast de verwerking van vlas van den oogst 1932 ook mogelijk te maken dat de Overheid de verwerking van vlas van vorige oogsten subsidieert, zonder dat de bewerking van de verschil lende oogsten gescheiden behoefde te ge schieden, hetgeen tot groote practische (moeilijkheden biji de vlassers zou moeten leiden. De ontworpen regeling, die door den minister van Binnen'lanidsche Zaken is goedgekeurd, luidt als volgt Voor de bewerking van oude vlas oogsten, wordt voor de bewerking na het roten, een subsidie verleend van f 12.50 per 100 kg. vlaslint. (Repelen en roten vallen dus buiten de subsidieering). De gemeenten, waaruit werkloozen bij de bewerking van vlas worden geplaatst, betalen een door den minister van Binnen- landsche Zaken vast te stellen gedeelte. De regeling trad in werking op 29 Septem ber j.l. en geldt voor den tijd van één jaar. De Vlascentrale neemt op zich, ten be hoeve van het Departement van Binnen- landsche Zaken, den gang van zaken te controleeren en adviseert bij elke aanvrage van een gemeente (gericht tot het Depar tement van B. Z.) om de nieuwe regeling van kracht te verklaren. De nieuwe regeling geeft verder aller lei uitvoeringsvoorschriften, waaraan wij het volgende ontleenen Aan iedaren werkgever wordt een toe slag gegeven per bundel vlas, die gedu rende periode van 28 Novestórsr 1932 tot en met 13 Februari 193T: wordt be werkt. Deze toeslag is bepaald op 55 pet., te verdoelen ais volgt: rijk 30 pet., ge meente 25 pet. Al naar omstandigheden wordt per bundel betaald f 0.80 tot f 1 braakloon, terwijl het aantal bundels per week kan varieeren van 12 tot en met 16. DE DUITSCHE C0NTINGENTEE- RINGSPLANNEN. Een waarschuwing van R.-K. boeren. De (federatie) R. K. Ned. Boeren- en Tuindersbond, die den geheelen r.-katho- lieken boeren- en tuindersstand omvat en in welks Hoofdbestuur vijf Kamerleden zitting hebben, onder wie baron Van Wijnbergen, heeft den volgenden brief gezonden aan minister Verschuur: „De nieuwe, dezer dagen door den Duitschen minister van Landbouw frh. von Braun medegedeelde plannen, om den invoer van land- en tuinbouwproducten in Duitschland nog verder te beperken, heb ben in onze kringen de grootste ontstel tenis teweeg gebacht. Indien deze plan nen worden uitgevoerd, lijdt het geen twij fel, of onze vaderlandsche land- en tuin bouw, die toch reeds zoo zwaar getrof fen is, zal voor een groot gedeelte ten doode zijn opgeschreven. Wellicht zelfs voor goed. Wanneer de afzet van een dergelijke hoeveelheid onzer land- en tuinbouwpro ducten niet kan worden verzekerd, zul len daarenboven do hulp- en steunmaat regelen, welke de regeering heeft geno men ten behoeve van den land- en tuin bouw, niet het gewensehte effect sortee- jm Onder deze omstandigheden meent onze organisatie, dat Nederland zal moeten vechten om zijn bestaan. Mocht de Duit- sche regeering hare plannen ten uitvoer brengen en dus den invoer van Nedeland- sche producten tot een minimale hoeveel heid beperken, dan verwacht onze bond, dat de Nederlandsche regeering, die voort durend gepoogd heeft het handelsverkeer met Duitschland onder waarborging van beiderzijdsche belangen in der minne te regelen, geen oogenblik langer sal aar zelen, om ook de Nederlandsche poort te sluiten voor den invoer van Duitsche producten. Onze bond is er van overtuigd, dat er met Duitschland niet te praten zal zijn, vooraleer het aan den lijve voelt, dat het niet-koopen van Nederlandsche produc ten hier te lande beantwoord wordt met een niet-meer-koopen van Duitsche pro- duoten. Ik moge uwe excellentie er op wijzen, dat in onze land- en tuinbouwkringen hoe langer hoe sterker tot uiting komt een streven, om indien de regeering mee- nen zou, hare lijdelijke houding niet te kunnen laten varen den land- en tuin bouw zelf het initiatief te doen nemen tot een krachtig verweer tegen de Duitsche handelspolitiek en een breed opgezette boycot van Duitsche artikelen en produc ten in te leiden en door te voeren, Ook op onze, de vorige week gehouden algemeene vergadering is deze stemming zeer be slist en zeer duidelijk gebleken. Gehoopt wordt echter nog steeds dat onze regeering in deze zelf zal ingrijpen en dat haar optreden zoodanig zal zijn, dat een boycot van de zijde van het be drijfsleven die als een guerilla-oorlog uiteraard steeds minder verkieselijk is dan een regeerings-optreden kan achter wege blijven. Ik heb gemeend, excellentie, u op de hoogte te moeten stellen van de stemming, welke in dit opzicht bij onze r.-katholieke boeren en tuinders heerscht." Hét adres is onderteekend door den secretaris, mr H. van Haastert. MINISTER BEELAERTS OVER DEN TOESTAND. Een bizondere medewerker van „Timo- theüs" heeft een gesprek gehad met den Minister van Buitenlandsche Zaken. Daarbij bleek allereerst, dat deze niet den optimistischen kijk op de toekomst heeft, welken de Gouverneur Generaal op den verjaar dag der Ko ningin te Batavia heeft tot uiting ge bracht. Vol gens den minister is de algemee ne toestand donker en hij zou zelfs nog geen tijdstip kun nen noemen, waarop men zou kunnen zeggen: Het begint te dagen. „Ik vrees, dat we nog meer naar de diepte zullen gaan, om eerst dan de wegen te vinden, die leiden tot elkander verstaan, tot sa menwerking, tot herstel. Verder verklaarde de Minister zijn ver trouwen, dat de Volkenbond werkelijk de elementen bevat, die het zoeken naar middelen, om uit de impasse te raken, tot resultaat kunnen brengen. Wie ernstig nadenkt, moet in den Volkenbond iets goeds zien en al heeft het Internationale Hof van Justitie geen middel tot sanctie, toch zal men zich wel even bedenken, al eer men aan de uitspraak van het Hof zich zou onttrekken. Indien de Volken bond in 1914 had bestaan, zouden de za ken wel eeoo>5 heel anders hebben kunnen loopen. Inzake de Ontwapening merkte de minister op: „Zeer weinig staten zijn in de richting van ontwa pening zoo ver gegaan als ons 1 a n d." Een Europeesche Statenbond acht hij onmogelijk, gegeven de huidige samenstel ling van en verbindingen in Europa. Veel meer dan de Vereenigde Staten van Ame rika bestaat Europa uit de meest uiteen- loopende nationale eenheden en belangen. Gevraagd naar wat hij van de economi sche Wereldconferentie denkt, antwoordde de minister: „Zij: heeft iets voor op die van 1927. Toen waren het geen Regee- ringsvertegenwoordiger®, maar particu lieren, die samengekomen waren. Nu wel. Dat is in zooverre beter, dat zij weten, hoe ver zij gaan kunnen met het oog op de constellatie in hun land. Maar de aanbe velingen der conferentie van 1927 hebben niets van haar waarde verloren. Had men er slechts gevolg aan gegeven I Door dit niet te doen, is de toestand steeds erger geworden. Niet alleen hebben de tarief muren een dusver ongekende 'hoogte be reikt, maar door onberaden contingentee- ringen en deviezenmaatregeden wordt meer en meer de internationale handel stuk geslagen." Omtrent de varhooging der invoerrech ten meende de minister: „Ouchy en de aangekondigde tarief verhooging spreken elkaar niet tegen. Immers worden die 30 opcenten louter om fiscale redenen geheven en bovendien is de verhooging slechts voor één jaar, dus tijdelijk. Hier" de minister stond op om het be wijs te leveren „staat in art. 1 van de overeenkomst, dat de contracteerende par tijen geen verhoogingen en geen nieuwe rechten ten opzichte van elkander zullen invowés. W«2au, ren da tijdelijke opcen ten op het invoerrecht stellen wij België en Luxemburg vrij, zoodra dit verdrag (dat nog niet geratificeerd is!) in wer king zal treden. Wie belet andere mogend heden zich daarbij aan te sluiten?" Toen de interviewer vroeg, of de on derhandelingen met België spoedig hervat zullen Worden, was het antwoord: „Als naaste buren moet je op goeden voet met elkaar leven. En dat is niet gemakkelijk, want juist doordat je zoo Vlak bij elkaar woont, zijn er dikwijls allerlei dingen, waarover licht wrijving kan ontstaan en die je 'kregelig maken. Men heeft een open oog voor eikaars fouten. Natuurlijk komt er dan licht ruzie. Daar om is 't maar het beste, te letten op de belangen, die men gemeen heeft. En België en Nederland hebben zulke be langen, in meer dan één opzicht. Er zijn soms omstandigheden, waaronder men be ter doet, een twistpunt eens even te laten rusten. Niet op goeden voet met elkaar zijn, is altijd duur; denkt u maar aan de Maaskanalisatie, die ons door den aanleg van het Julianakanaal vrij wat meer ge kost heeft dan het geval zou geweest zijn, a'ls België tot samenwerking bereid was gevonden." „Ik begrijp dus, dat de tijd nog niet rijp is om het heilige huisje aan te raken." „Er zijn geen heilige huisjes. Wat u op het oog heeft, is zeker van groot be lang, maar toch slechts bijzaak in ver houding tot het geheel. Hoofdzaak is: een goede verstandhouding, hélder inzicht in wederzijdsche belangen, samenwerking waar het mogelijk en nuttig is." AAN 39 AGENTEN in Zuid- en Noord-Beveland kunt U een gratis de monstratie van de nieuwe N.S.F. en Phi- lips-Radiotoestellen vragen. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Aangehouden. Door de politie te Terneuzen is aangehouden en ter be schikking gesteld van de Justitie te Mid delburg, zekere J. J., 28 jaar, bankwer ker, wonende te Axel, die er van wordt verdacht, zich in den iaatsten tijd te Ter- neuzen meerdere malen te hebben schul dig gemaakt aan het ontvreemden van rijwielen, die hij dan op andere plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen aan den man bracht. Het kerkhof te Zout e- 1 an de.-Men schrijf aan de N. R. Ct.: Men is bezig met het afgraven van het kerkhof te Zoutelande, een verhevenheid waarop de middeleeuwsche kerk en to ren zijn gebouwd. Hierbij stuit men voortdurend op zware fundeeringen, o.a. van een kruispand, dat blijkbaar voor heen aan het schip der kerk was gehecht. Ook ander muurwerk, waarschijnlijk niet behoord hebbend tot de kerk, is blootge- komen; mogelijk is dit van het klooster af komstig, dat voorheen ten Zuiden der kerk moet hebben gestaan en waarvan t'en vorigen jare een gemetseld riool werd opgedolven. Het is zeer jammer, dat de ontdekte fundeeringen zonder meer worden uitge graven en niet in kaart gebracht. Ge schiedde dit, dan zou door een en ander mogelijk wat meer licht worden gewor pen op de geschiedenis van dit zeer oude „aanzienlijke" dorp, waarvan zoo weinig bekend is. Behalve steenen en geraamten zijn bij de afgraving van het kerkhof talrijke oude munten („duiten") gevonden, waaronder een van 1692 met het randschrift in het Latijn, verkort „Carolus II, bij de gratie Gods Koning van Spanje, aarts hertog van Oostenrijk, hertog van Bour- gondië." De afgraving heeft aesthetisch dit voor deel, dat kerk en toren rijziger lijken; daarentegen komt de op de plaats van hel voormalige koor in 1905 gebouwde consis toriekamer bijzonder in bet gezicht, het geen den wensch doet opkomen dat deze nog eens moge worden afgebroken, om dat zij het overigens zoo aardige kerkje jammerlijk ontsiert. Tengevolge van de afgraving is de om het kerkhof staande haag vernield en ver vangen doorbetonnen paaltjes, het geen niet bepaald een gelukkige inspiratie van het kerkbestuur kan worden ge noemd! Middelburg. Ds L. Nieuwpoort, predi kant bij de Geref. Kerk (H. V.) alhier zal, zooals in dit nummer wordt aange kondigd, morgenavond in de Engelsche Kerk een lezing houden over een belang rijk onderwerp. De toegang is vrij. Een huldiging. Hedenmorgen had op de Provinciale Griffie, alvorens de dagelijksche werkzaamheden een aan vang namen, een plechtigheid plaats ter eere van den heer P. Adriaanse, den bode kamerbewaarder. In het expeditielokaal vereenigden zich tegen 9 uur de griffier en alle ambtenaren ter griffie en toen de heer Adriaanse met zijn familie was binnengekomen, nam de griffier, de heer Mr B. D. H. Tellegen Az. het woord. Spr. zeide, dat men dezen dag had gekozen van de drie, welke in October voor den heer Adriaanse van buiten gewone beteekenis mogen worden ge noemd. Heden mag hij zijn TOsten verjaardag herdenken, op 15 October zal hij 44 jaar ter griffie werkzaam zijn en op 31 Octo ber zal hij aldaar voor het laatst zijn dienst vervullen. Spr. wees op het vele, dat de heer Adri aanse met groote plichtvervulling en nauwgezetheid heeft verricht, en bracht hem dank namens allen voor de wijze van omgang. Als blijk van waardeering bood spr. namens het geheels ambtenaren corps «m fraaie boekenkast aan, Zich richtende tot de echtgenoote van den heer Adriaanse wees spr. er op, dat ook zij als concierge's vrouw veel voor de provincie heeft gedaan en bood hij haar een bloemenhulde aan. De heer Adriaanse dankte voor deze woorden en geschenken. Hedenmorgen liepen op den Tram singel alhier een 20-tal eenden, die tijde lijk het na.tte element hadden verlaten. Met groote vaart kwam een vrachtauto langs den singel rijden en volgens oog getuigen moet de bestuurder de diertjes hebben zien loopen. Terwijl een andere automobilist zeken zou getracht hebben uit te wijken of door signaal geven de dieren te verjagen, reed deze bestuurder onbesuisd op de eenden in, waarbij hij er een vermorzelde en de anderen versufd van onder den wagen deed komen. Of het feit strafbaar is, willen wij niet beoor- deelen. Dat het ten zeerste afkeuring verdient, staat echter vast. Kloetinge. Maandagmiddag had het zoontje van P. alhier 'het ongeluk met een fiets in een sloot te rijden, waarbij hij zijn pols brak. Dr Wou'da heeft heelkun dige hulp verleend. Kapelle. Gisterenmiddag viel de fa brieksarbeider G. de J. alhier van een aanzienlijke hoogte met zijn zitvlak in een groote ijzeren pin. De man moest naar huis worden vervoerd. Geneeskundige be handeling bleek noodzakelijk, welke Dr Pfeiffer verleende. De patiënt bad veel pijn. Waarde, Werd er vorige week in de Emanuëlpolder een voederbiet gerooid van 13 kg., thans is door den landbouwer Hendrik Schrier een Eureka suikerbiet gerooid van 20 k'g. Arnemuiden. De heer L. Puijpe, die in de gehouden raadsvergadering op 4 dezer gekozen werd tot wethouder en deze be noeming in beraad nam, heeft thans zijn benoeming aangenomen. Oostburg. Hier ter plaatse circuleert een adres aan den gemeenteraad, waarin in gezetenen er bij dezen op op aandringen, dat hij zal besluiten aan de N.V. Prov. Zeeuwsche Electriciteitsmaatschappij te verzoeken, het electrisch bedrijf van de gemeente over te nemen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Pingjum en Zurich, J. Oos terhuis, cand. te Marum. Te Hoorn (Evangelisatie), H. Huijgens te Heer- jansdam. Bedankt voor 's Heer Arendskerke, P. Warners te Doetinchem. Voor Medemblik P. van der Staaij te Tricht. Voor Ame- rongen, F. M. Muller te Eindhoven. Geref. Kerken. Beroepen te Hindeloopen, H. Botma, cand. te Bussum. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Assen, F. A. Bakker te IJmuiden en J. Hovius te Nieuwe Pe- kela. Herst. Evang. Luth. Kerk. Tweetal te Harlingen, G. Mostert, prop. te Den Helder en G. F. Westerman te Amsterdam. Hulpprediker. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Assen heeft, tijdens de ziekte van ds T. Gerber, tot hulppre diker benoemd den heer Wiersma, candi- daat te Sneek. Emeritaat. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid-Holland heeft aan ds Joh. E. Bijl, Herv. pred. te Gouda, we gens voortdurende ongesteldheid met 1 Januari 1933 eervol emeritaat verleend. Hulpprediker-ouderling. De heer H. de Jong, thaol. candidaat te Wommels, die door de Geref. Kerk van Voorburg is benoemd tot hulpprediker, is tevens bij deze kerk tot ouderling geko zen. Indertijd sprak een predikant die eerst als oefenaar gewerkt had van een onmo gelijke naam en een nog meer onmoge lijke positie. Geldt dat langzamerhand ook niet voor de hulppredikers? Ds H. K. Wolfensberger, Ned. Herv. pred. te Tholen, herdacht j.l. Zon dag zijn 35-jarige ambtsbediening. Z.Eerw. werd 10 October 1897 te Noorde loos in het ambt bevestigd, welke gemeen te hij diende tot 17 Augustus 1930 toen hij te Tholen zijn intrede deed. Ned. Herv. Gem. te Leer- s u m. Het conflict in de Ned. Herv. Gem. te Leersum is naar de „Rotterdammer" meldt in een nieuw stadium gekomen. Kerkvoogden en notabelen, die zich niet aan het Reglement op de Predikantstrac- tementen wenschen te houden waren door het Provinciaal College van Toezicht in Utrecht geschorst en daarna door het Algemeen College van toezicht op het Be heer der Kerkelijke goederen en fondsen der Ned. Herv. Gemeenten in Nederland uit hun ambt ontzet. Het provinciaal kerkbestuur eischt thans van de kerk voogdij in rechte de afgifte van de kerke lijke gebouwen en goederen. Gereformeerde Gemeen ten. Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de Gereformeerde Gemeenten in Ne derland onder dien naam tot stand kwa men. De Gereformeerde Gemeenten zijn ontstaan uit een samensmelting van de gemeenten onder het Kruis met die van de predikanten Ledeboer en van Dijke. In een algemeene vergadering van beide groepen op 9 en 10 October te Rotterdam gehouden, heeft deze samensmelting baar beslag gekregen. Het 25-jarig bestaan der Gerefor meerde Gemeenten is gisteren te Rotter dam in een tweetal samenkomsten in het kerkgebouw aan den Boezemsingel her dacht. Er was voor deze samenkomsten zeer groote belangstelling, zoodat het groote kerkgebouw zoowel 's middags als 's avonds overvol was. Afgevaardigden en gemeenteleden van vele gemeenten, alsmede een groot aantal predikanten woonden de plechtigheid bij. Des middags werd het woord gevoerd door ds M. Hofman van Krabbendijke en ds J. R. van Oordt van Zeist. In de avondbijeenkomst heeft eerst ds. J. Fraanje van Barneveld gesproken, waarna ds G. H. Kersten van Rotterdam een gedachtenisrede hield. De financiën der Zending. Het Zendingsbuxeau te Oegstgeest, vraagt ons plaats voor het volgende: „Wat wij reeds zagen aankomen, n.l. dat de inkomsten over de maand Septem ber zéér zouden teleurstellen, is helaas uitgekomen. De gewone baten aan gif ten, busjes enz. hebben slechts f 32.000 opgebracht. Dat is voor September een zéér laag cijfer en in vergelijking met wat er maandelijks noodig is, slechts iets meer dan een derde deel daarvan. En waren niet op een speciaal verzoek sommige der genen, die regelmatig het werk steunen met een extra-bijdrage, te hulp geschoten, dan zou het bovengenoemde bedrag nog veel kleiner zijn geweest. Wij begrijpen, dat de oorzaak van deze teleurstelling ge deeltelijk ligt in de tijdsomstandigheden, al blijkt er voor allerlei ptinder noodige doeleinden nog geld te zijn. Maar een an dere oorzaak ligt ook in de naderende Zendingsweek, waarvoor men schijnbaar reeds gaat sparen. Hoe verheugend dat op zichzelf ook zou zijn, ieder moge toch bedenken, dat dat niet baat, als het gaat ten koste van de voorziening in de be hoeften die ook nu iederen dag er zijn en bevredigd moeten worden. De heer H. D. J. Wolfensberger te Tholen slaagde te Utrecht voor Doctoraal examen rechten. Smokkelen van varkens. In het DuitschGeldersche grensgebied wordt op bet oogenblik een uitgebreide smokkelhandel gedreven 'in z.g. onge merkte varkens en biggen. Deze worden duurder verkocht dan de gemerkte. De politie en het veeartsenijkundig toe zicht staan machteloos tegenover dezen frauduleuzen handel, wijl zij niet het recht hebben, hier als controleurs in te grijpen. De controle is n.l. opgedragen, aan de eigen controleurs, bedoeld in de Varkenscrisiswet. Deze controleurs blij ken nog onvoldoende te zijn geinstrueerd, om hier energiek te kunnen ingrijpen. Op de markt te Nijmegen waren Maan dag weer groote partijen ongemerkte var kens en biggen aangevoerd. De bona-fide handelaars klagen over dezen onbillijken handel. Verwacht wordt thans, dat de controleurs weldra strenger zullen optreden tegen de overtreders. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van Dinsdag 11 October 1932. De volgende personen werden gedag vaard: J. A. v. d. B., 31 jaar, klompenmaker te Clinge, wegens mishandeling van Ber tha Blommaert en Albert van Duijse. Eisch en uitspraak f30 b. of 20 d. h. A. D., 59 jaar, arbeider te IJzendijke, wegens mishandeling van Florimond Reinhoud. Eisch en uitspraak f15 b. qt 10 d. h. A. M., 43 jaar, landbouwer te Vrouwe polder, wegens mishandeling van Abra ham Mesu. Eisch en uitspraak vrijspraak. A. M. B., huisvr. v. Th. v. d. W., 30 jaar, zonder beroep te Terneuzen, wegens mishandeling van Anna Harms. Eisch f- b. of 10 d. h. Uitspraak f 15 b. of 5 d. h. A. H., huisvr. v. R. V., 30 j., zonder be roep te Terneuzen, wegens mishandeling van Anna Maria Bonne. Eisch en uit spraak f10 b. of 5 d. h. W. K. K., 29 jaar, koopman te Vlissm- gen, wegens mishandeling van Gijsbregt de Regt en L. D. van Driel te Souburg. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. M. J. D., 23 jaar, knecht te IJzendijke, wegens mishandeling van M. A. Manneke te Breskens. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. C. A. K., huisvr. v. E. L. L., 45 jaar, zonder beroep te Terneuzen, we; ns be- leediging van Silvia Beeldens. Eisch en uitspraak f 10 b. oi 5 d. h. A. S., 26 jaar, bakkersknecht te Mid delburg, wegens beleediging van den agent van politie Verhage, toen deze dienst deed in den nacht van 3 op 4 - e? tember 1932 te Middelburg. Eisch en uit spraak vrijspraak. E. F., 62 jaar, landbouwster te Cimr' wegens beleediging van Leontina e Schepper. Eisch en uitspraak f 10 h 5 d. h. S. D., huisvr. A. S. de B., 36 jaar, der beroep te Breskens, wegens beleen1' ging van Catharina Diericks. Eisch: b. of 10 d. h. Uitspraak f 10 b. of 5 d. F. J. de P., 24 jaar, leurder te vn singen, wegens verduistering van e geldsbedrag van f 13.60, toebehoorende a*' Pieter Vercor Eisch en uitspraak dagen gev,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2