DE ZEEUW ij ANK IANBOD idster lusdienst TWEEDE BLAD. JOAN CARISBR0KE Uit de Provincie liddelburg. ipaard en krwe, :n y2 pond ir 30 cent. elke I. d de wolf, Iht trederiks, FEUILLETON derlandsch lau. in 10—1 uur ■12 uur en aterdagavond in één tot lag berekend ïeid tot be- >or tusschen sinds 1 Jan, :lden. :nt, omtrent rangen van fcnen per giro ■orden gaarne laren :n :n knomen uitsluitend |\GS wordt jimen kleine tns 5 regels [betaling. f 0.85 DE BUCK 3ULAAS hall pond. Irigdamme. e Bonte en resp. Ie en ïk. door de Ier kilo. J. J. ijpskerke. SOUBURG. .aas, ond. Aanbevelend. aelsche blau- enkonljnen. B 83, Krab- DEKKER, 113. goede po- let gegoede Chr. beginse- I Bureau van tONDERGEM 3CHT ien kan, bij rAK, „Moes- SKKEBOOM, xrens. rippen 25 ct. .teletten en trbout 45 ct., IOZEE, Been- Kddelburg. SN, LOOP- iggen. fland. Schapenvl. ^■biefstuk 50 Rosbief 40 l, Middelburg parage, Goes. t 'X VAN VRIJDAG 7 OCTOBER 1932, Nr 6. .1 BEZUINIGING BIJ DE RECHTER LIJKE MACHT. 1 Voorloop ig verslag. 1 De vaste commissie voor privaat- en strafrecht uit de Tweede Kamer heeft voorloopig verslag uitgebracht omtrent drie wetsontwerpen, die bezuiniging bij de rechterlijke macht beoogen. n Ten aanzien van het denkbeeld, de mogelijkheid van berechting van burger- n lijke en handelszaken door een enkel voudige kamer der rechtbank te verruimen, deelt zij mede, dat hiermede werd ingestemd. De commissie dringt er op aan, dat naast de bevoegdheid van de meervou- dige kamer om daarvoor geschikt schij nende zaken te verwijzen naar de enkel voudige, aan deze laatste de bevoegdheid r; gegeven wordt, de voor berechting door n één rechter ongeschikt gebleken zaken n terug te wijzen naar de meervoudige kamer. Het vaststellen van een leeftijds- g grens voor de rechterlijke - macht acht de commissie in het alge- fl meen gewenscht. Hare leden willen echter - uitdrukkelijk doen uitkomen, dat zij ten .1 aanzien van de voorgenomen opheffing van een aantal gerechten door de re- e geering gebruikt als argument vóór dit e ontwerp, daar door deze opheffing per soneel zou vrijkomen om de plaatsen der wegens hun leeftijd ontslagen rechters in te nemen zich alle vrijheid voorbe- a houden. Verscheidene leden der commissie stel- den zich op het standpunt, dat de voor- gestelde leeftijdsgrens van zeventig jaar te hoog is en moet worden vervangen door die van 65 jaar. Zij achtten het niet juist, voor de rechterlijke macht een hoo- jj gere grens te stellen dan voor de andere r ambtenaren in het algemeen geldt. Verscheidene andere leden daarentegen verklaarden er de voorkeur aan te geven, deze grens te stellen op zeventig jaar, zooals dat in het ontwerp geschied is. n De eerstbedoelde leden verklaarden zich 1 tegen een verhooging voor de leden van den Hoogen Raad tot 75 jaar, doch in dien hun denkbeeld mocht worden ge volgd en de algemeene grens 65 jaar zou worden, zouden zij die grens voor de leden van den Hoogen Raad verhoogd willen zien tot zeventig jaar, zulks met het oog op de continuïteit in dat college. Ten aanzien van het ontwerp tot wij ziging van de voorschriften be treffende het openbaar mini sterie in burgerlijke zaken rap porteert de commissie, dat het principe van het ontwerp beperking van de conclusie van het O. M. in burgerlijke zaken hare instemming heeft. ,i Verscheidene leden waren echter van meening, dat deze beperking in het ont werp te ver gaat. Zij drongen aan op Êj een regeling, inhoudende naast de be- voegdheid tot concludeeren, indien het O. M. dit zelf wenscht, een verplichting tot concludeeren, indien de rechter dat wenscht. xr Onder de door den burgerlijken rechter -£ behandelde zaken, waarin thans het O. M. er moet worden gehoord, nemen de zaken -T van disciplinair strafrecht een zeer bij- xi zondere plaats in. Gaarne zal de com- xl: missie van de regeering vernemen, of het haar bedoeling is ook in deze gevallen van berechting van ambtenaren van den burgerlijken stand, advocaten, notaris sen, enz., het O. M. niet meer steeds te 81. -i doen hooren. 1L HET GODSLASTERINGSONTWERP. oJ Memorie van Antwoord Eerste Kamer. -i Verschenen is de memorie van ant- el woord op het voorloopig verslag der Eer- nij ste Kamer over het Godslasteringsont- werp. xn - -9 ei ei door EMMA JANE WORBOLSE. •h 36) o „Ik begrijp het. Maar ik vraag niet om de vurige liefde, die men in zijn jeugd -r. kent. Ik zal volmaakt tevreden zijn met xt een rustige, stille genegenheid, zooals er bestaan kan tusschen een man van mijn xu leeftijd een een vrouw van de jouwe, daar ei wij beiden ons leven al min of meer ach- ,n ter ons hebben." -£ „En kunt u niet tevreden zijn met S-- zoo'n toegenegenheid zonder dat we trou wen? Ik kan u niet zeggen, hoe jammer -I ik het vind, dat een dergelijk denkbeeld ai bij u is opgekomen 1 Laten we het verge ten. Laten we op den ouden voet voort gaan. Ik bied u mijn oprechte vriend schap aan, maar dat is ook alles, wat ik -r, geven kan. Binnen zeer korten tijd zult u b-j me danken, dat ik u niet aan uw woord - heb gehouden, daar ben ik zeker van." nj „Je bent dus niet van plan ons te ver laten?" d „Niet als u mijn antwoord als beslis send wilt beschouwen en me eenvoudig ■wilt beschouwen als de warme vriendin, die ik voor u zijn wil en kan. Als ik geen oprechte achting voor u koesterde, als ik Tegenover de leden, die liever een ande ren vorm van het ontwerp hadden ge zien, betoogt de minister, dat iedere an dere redactie onhoudbaar is gebleken. De minister zegt, dat eenige leden de fout maken, dat elk in de strafbepaling voor komend woord op zichzelf wordt be schouwd, terwijl men toch die woorden in onderling verband en samenhang moet zien. De minister ontkent voorts, dat hier strijd zon zijn met de vrijheid op gods dienstig gebied en zet de onwenschelijk- heid uiteen, de godslastering op zichzelf strafbaar te stellen. O.m. zou dan door de wet zelve een Godsbegrip moeten wor den gesteld en niet in de concrete geloofs voorstellingen van de onderdanen het uit gangspunt kunnen worden genomen. De minister handhaaft met kracht zijn uitspraak, in de Tweede Kamer gedaan, dat het persoonlijk geloofsstandpunt van den rechter hier buiten geding is. Er is j immers juist gezocht naar een zakelijke omschrijving, die de aangelegenheid in de objectieve sfeer hield. De rechter krijgt hier met gegevens te maken, die geheel los van zijn persoonlijk inzicht, moeten en kunnen worden vastgesteld. Dit neemt niet weg, dat de minister niet blind is voor de onverkwikkelijkheden, die een procedure zou kunnen opleveren. Maar dit is een bezwaar, dat bij de toepassing van allerlei strafbepalingen dreigt. Men den- ke b.v. aan majesteitsschennis, niet min der ook aan zedelijkheidsdelicten. Ont houding van de overheid schijnt den mi nister een nog erger kwaad. Van de dagbladen, waarin de in de memorie van toelichting gesignaleerde uitingen zijn opgenomen, heeft de minis ter een exemplaar overgelegd. NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) De beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent begint Maandag 10 Oct. a.s. te werken. F r a u Müllerop de Zeeuw- sche wateren. De „Telegraai" meldt: Frau Müller, die een kanotocht van Hamburg naar Londen maakt, is Dins dagmiddag in de Zuidvliet van Katsche Veer tot Kortgene gesleept door beurt schipper Joh. Noordhoek van Kortgene. De koene kanovaarster dronk met smaak de haar aangeboden thee van de „Mon Désir". Het was de bedoeling van Frau Müller Dinsdagavond Middelburg te bereiken, waarna zij haar tocht naar Vlissingen, Ostende, Calais, Plymouth en Londen zal vervolgen. Hoewel het guur was en de re genbuien telkens neerstriemden, had Frau Müller geen last van de koude. Bij (beschikking van den minister van financiën is met ingang van 18 Oc tober, benoemd tot surnumerair der re gistratie en domeinen in tijdelijken dienst, A. Schaap te Vlissingen. Vlieg dienst Rotterdam Vlissingen v.v. Op de luchtlijn Rot terdamVlissingen v.v., waarop geduren de de maand September 2 maal per week en wel op Maandag en Zaterdag, een dubbeldaagschen dienst in beide richtin gen werd uitgevoerd, werden totaal 123 reizigers en 299 'kg. goederen vervoerd. Op de verschillende trajecten werden vervoerd RotterdamVlissingen 11 pas sagiers, VlissingenRotterdam 11 passa giers, RotterdamHaamstede 34 passa giers, HaamstedeRotterdam 32 passa- giersc, HaamstedeVlissingen 22 passa giers, Vlissingen'Haamstede 13 passa giers. Het totaal vanaf 2 Mei jl. op deze lijn vervoerde aantal reizigers stijgt hiermede tot 1375 en het aantal vervoerde kg. goe deren tot 2700. Goes. De Antirevolutionaire Kiesver- eeniging zal op Maandag 17 Oct. een ledenvergadering houden. Aan de orde komen dan de voorstellen van het Centraal Comité inzake het ver- u niet ten volle vertrouwde, of als ik min der hield van Joan en kleine Ruby, dan zou ik zeer zeker onmiddellijk de noodige schikkingen treffen om een andere be trekking te zoeken. Als u me werkelijk liefheeft, dan zult u dat het beste kunnen bewijzen door alles bij het oude te laten. Door elke gedachte op te geven, dat ik meer voor u zou worden, dan ik op het oogenblik hen. Door me te helpen, zooals ik u wensch te helpen bij de opvoeding van uw kinderen. Maar misschien had u nu liever, dat ik wegging? Mijn aanwe zigheid hier hindert u misschien na wat er tusschen ons is voorgevallen?" „Als je ons verliet, dan zou ik me eerst recht eenzaam gevoelen. Daar ik mijn zaak niet verder mag bepleiten, wil ik u verzekeren, dat ik met de grootste dank baarheid uw vriendschap aanvaard, die naar ik weet veel meer waard is, dan de voorgewende liefde van het meerendeel der vrouwen. Ach, Meliora, had ik je maar eerder gekend." „Het is het beste, zooals het is. Want ik geloof, dat al die dingen „beschikt" zijn. God, Die ons leven bestuurt, is alwijs en weet, wa't het beste voor ons is. Mijn vriend, laten we op hem vertrouwen. Hij zal ons toonen, hoe we moeten handelen in onze vreugden en onze moeilijkheden." „Ik zou al mijn moeilijkheden beter kunnen dragen, als ik maar niet voelde, dat ik het allemaal aan mezelf te danken heb. Ik vrees, dat het te laat is, om het kiezingsmanifest en da candidaatstelling voor de Tweede Kamer. De jaarvergadering zal worden gehou den op Maandag 14 November a.s. Heinkenszand. H. M. de Koningin heeft een bedrag van honderd gulden beschik baar gesteld aan het Comité tot restau ratie van den kerktoren te Heinkens zand. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer W. Glas kwam de vereeniging van Oud-leerlingen van den Tuinbouwcursus in vergadering bijeen in het lokaal Obadja. De voorzitter heet de talrijk opgekome- nen welkom, inzonderheid den Rijkstuin- bouwconsulent Ir. van der Plassche en den heer Phaff, ambtenaar bij den Plan- tenkundigen dienst. De pogingen, aange wend om te komen tot het houden van een cursus in platenziekten en haar bestrij ding zijn in zooverre geslaagd, dat zich 15 personen hiervoor aanmeldden. Gaarne zou men komen tot 20. Een lokaal van de openbare school is aangevraagd. Voor den cursus in bloemschikken hebben zich vol doende leerlingen aangemeld. Ook is de heer Jb. Reijerse uit Goes bereid gevonden tot het geven van onderricht. Alsnu volgde het verslag van de ziekte bestrijding van appel en peer. Deze ge schiedt onder leiding en toezicht van den Rijkstuinbouwconsulent en de ambtenaar van den Plantenkundigendienst in den fruittuin, daarvoor belangeloos afgestaan door den heer Chr. Glas. De heer Ir. van der Plassche deelde op onderhoudende en leerzame wijze mee de resultaten van de genomen proeven. Proeven zijn genomen met Precore de Trevoux, Codlin Kee- wiok, Manks Codlin en Transp. de Gron- sel. Vooral werd door spr. er de na druk opgeleg om twee maal vóór den bloei te bespuiten. Een drukke leerrijke bespreking volgde. De voorzitter dankte genoemde heeren voor de deskundige medewerking, den heer 'Glas voor het afstaan van zijn fruit tuin en den heer S. P. Groenleer voor het beschikbaar stellen van de bestrijdings middelen. De heer G. van Willigen, de tuinman van Eureka, bracht verslag uit van de gehouden tentoonstelling van bloemen te Wemeldinge. De voorzitter, W. Glas, bracht verslag uit van de te Yerseke gehouden groenten, vruchten en bloemententoonstelling. Voor het verslag van de gehouden ten toonstelling te Zierikzee was de secretaris Willeboer aangewezen. Deze kon niet aan wezig zijn, doch de vice-secretaris las het verslag voor. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mee, dat de heer F. P. de Graaf bereid is tot bet geven van een cursus in tuinbouw- boekhouden. Gegadigden kunnen zioh hier voor aanmelden. Hierna sluiting. RIlland-Bath. Woensdagavond werd al hier onder leiding van Ds J. Hetebrij een vergadering gehouden om te geraken tot de vorming van een Comité ter behar tiging van de moreele belangen van jeug dige personen in de komende winter maanden. Een 17-tal heeren werden be reid gevonden tot deze Commissie toe te treden. In beginsel werd besloten dage lijks een lokaal open te stellen, waar ge legenheid wordt geboden tot ontspanning met lectuur, gezelschapsspelen, enz. Ver der zal gelegenheid worden gegeven tot beoefening van slöjdwerk en zullen ver schillende cursussen warden gehouden door onderscheidene personen. Tot ver dere uitwerking van deze plannen zal a.s. Dinsdag wederom een vergadering wor den gehouden. Biggekerke. Woensdag was het de laat ste dag, waarop de rijksveldwachter bri gadier-titulair P. A. de Moor, alhier als zoodanig in dienst was, daar hem met in gang van 6 Oct. eervol ontslag uit zijn betrekking is verleend. Donderdagmorgen vereenigden zich de rijksveldwachters van de brigade Vlissingen met de gemeente veldwachters van Koudekerke, Zoutelan- de, en Biggekerke, ten huize van den heer de Moor, waar majoor Voerman hem in welgekozen woorden dank bracht voor de goede samenwerking, waardoor hij bij al len in aangename herinnering zal blijven. verleden ongedaan te maken." „O neen, nooit te laatl Zijn vergissing in te zien en te erkennen is de eerste stap op den weg naar beterschap. We kunnen onze daden niet ongedaan maken, maar we kunnen bidden dat onze schre den voorwaarts en hemelwaarts mogen geleid worden." „Ja, ik heb mijn eigen weg willen gaan en ik heb dwaas gedaan. En ik ben ge straft zelfs jü weet niet hoe zwaarl En •mijn kinderen moeten lijden om mijn zon dige dwaasheden. Mijn levensgeschiede nis kan vervat warden in één kart zin netje een onnutte dienstknecht! En je weet wel, wat Jezus Christus zelf gezegd heeft van dezulken." HOOFDSTUK X. Nieuwe zorgen. „Meliora", zei Lavinia op een morgen een dag of twee na het gedenkwaardige gesprek in de bibliotheek, „ik geloof, dat vader je gevraagd heeft met hem te trou wen en dat je het hem geweigerd hebt!" „Wat brengt je op dat denkbeeld, La vinia?" „Verschillende dingen; hij ziet er som berder uit dan ood't en is onhandelbaar der dan ik hem ooit gekend heb. En ook is er een zekere terughouding tusschen u en hem, die ik verleden week niet heb op gemerkt. Uit "teen paar woorden, die vader Namens de collega's oyerhandigde spr. hem een vulpenhouder. Aan mej. de Moor werd een palm ge schonken. De rijksveldwachters van Belzen en Janse roemden de nauwgezette plichtsbe trachting en den kameraadschappelijken omgang van den scheidende. De gemeen teveldwachter Plansoen van Koudekerke releveerde den eervollen staat van dienst, dien dhr de Moor achter zich heeft en sprak namens zijn collega's den dank uit voor de aangename wijze waarop steeds is samengewerkt. Spr. achtte het een groot voorrecht, dat de omgang tusschen rijks- en gemeentepolitie in dezen omtrek zoo goed is. Alle sprekers wenschten dhr de Moor een welverdiende rust toe na zijn 38-jari- gen diensttijd. Dhr de Moor dankte voor het mooie souvenir en voor de aangename woorden tot hem gericht. Het is hem een groot ge noegen te kunnen zeggen dat hij in de bri gade Vlissingen een aangenamen werk kring heeft gehad. Hij zal aan allen een aangename herinnering blijven bewaren. Hierna werden ververschingen aangebo den en bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Arnemuiden. Woensdagavond verga derde alhier in de Openbare scinvol onder leiding van dhr Joh. Crucq de Chr. Werk- liedenvereeniging De rekening en verantwoording over 19311932 werd in orde bevonden. Het aftredend bestuurslid dhr J. Crucq. word herkozen, terwijl na herhaalde stemming in de plaats van het aftredende bestuurs lid W. Dronkers gekozen werd Ihr Jac. de Nooyer. Bij acclamatie werd het af tredende lid der comm. van Advies dhr L. Puype herkozen. Een der leden vroeg of zijn uitkeering kon verhoogd worden, daar hierover ernig verschil van meening onder de bestuurs leden bestond. Dit verzoek werd na eeni ge discussie toegestaan. Ritthem. Woensdag vergaderde de Raad. Verschillende stukken werden voor kennisgeving aangenomen, o.a. een schrij ven van het N.V.V. en de S.D.A.P. betref fende werkloozenzorg en een opgave van den Inspecteur der Dir. Belastingen, waarbij de opbrengst van het gemeente lijk aandeel in de gemeentefondsbelasting nader werd geraamd op f 920 en de op brengst van de opcenten op f 240. Naar de voorzitter meldde is de subsi die, op grond van het Werkloozenbesluit 1917, over het eerste kwartaal 1932 ge raamd op f 50, terwijl de extra subsidie voor dat tijdvak vermoedelijk f 30 be draagt, Voorts deelde de voorzitter mede, dat met de gemeente Middelburg nog geen hulpverleeningsovereenkomst bij brand is gesloten, daar laatstgenoemde nog steeds met den Prov. Zeeuwschen Brandweer- bond onderhandelt. Zoodra deze onder handelingen gesloten zijn zal Middelburg zich echter met Ritthem in verbinding stellen. Daarna adviseerden B. en W. den Raad instemming te betuigen met het be sluit van den Polder Walcheren, waarbij het gedeelte van de Zuidwateringstraat, gelegen binnen de bebouwde kom dezer gemeente aan Ritthem wordt overgedra gen. Aldus besloten. Hierna ontspon zich een levendige dis cussie over het schilderen van het ge meentelijk slachthuis. B. en W. hadden n.l. aan verschillende schilders prijsop gave gevraagd en het werk gegund aan dhr A. Melis, alhier, alhoewel deze niet het laagst had ingeschreven. B. en W. toch waren van meening, dat bij een zoo gering prijsverschil tusschen de opgave van dhr Melis en die van den laagsten inschrijver, dit werk voor Ritthem be houden moest blijven. Dhr Wisse merkt op, dat men bij een inschrijving conse quent dient te blijven en het werk den laagsten inschrijver moet gunnen. Dhr de Visser meent, dat zulke kleine werkjes, indien het eenigszins mogelijk is, door gemeentenaren moeten worden uitge voerd. Wethouder Boogaard verdedigt de handelwijze van B. en W. door op te mer ken, dat in dezen tijd van slapte de vak- menschen uit de gemeente in de eerste plaats in aanmerking moeten komen. Hierna stelt dhr van de Putte voor in het zich liet ontvallen, maak ik op, dat u hem leelijk bejegend hebt." „Leelijk bejegend Neen, Lavinia, die beschuldiging moet ik beslist afwijzen. Veronderstel eens, dat ik geweigerd had de tweede mevrouw Carisbroke te wor den veronderstel eens, zeg ik wat dan nog? Zou ik verplicht zijn met je vader te trouwen, alleen omdat hij het me vraagt?" „0, dan heeft hij je gevraagd! Ik wist het wel; en ik zal je zeggen hoe! Ik hoorde hem vanmorgen iets tegen Joan zeggen, dat ik eerst niet begreep, maar dat me spoedig duidelijk werd, toen ik later Joan ondervroeg. Ze gaf toe, dat je mevrouw Carisbroke had kunnen worden, of, zoo als Joan het uitdrukte, haar eigen „lieve moeder". En het is zoo, niet waar?" „Nu, als je vader erover heeft gespro ken, wat zich tusschen ons afgehandeld heeft, dan kan ik ook wel spreken. Ja, Lavinia, je vader heeft me de eer aange daan me te vragen of ik zijn vrouw wilde worden, als het rouwjaar voor je moeder voorbij was; hij zei me, dat hij er zeker van was, dat jij en je zuster me vriende lijk als zoodanig zouden ontvangen. Maar ik wilde hem niet het onrecht aandoen te nemen, wat hij me bood, we tend, dat ik er hem geen liefde voor terug kon geven. En om er nu maar in eens een eind aan te maken, Lavinia want ik weet, dat je toch niet zult rusten, voor je het naatje van de kous weet, om je de i vervolg ieder jaar in Januari prijsopgave te vragen voor onderhoudswerk aan de gemeentegebouwen, waarover B. en W. den Raad advies uitbrengen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangeno men. Besloten werd niet in te gaan op een door Gedep. Staten voorgestelde korting op de jaarwedden van de wethouders en de ambtenaren van den burgerl. stand, als zijnde voor deze gemeente van geen noemenswaardig belang. Deze korting zou een jaarlijksche be zuiniging van f 5,25 beteekenen. Nu kwam aan de orde een verzoek van de Ritth. Burgerwacht om een extra sub sidie van f 35 voor het aanschaffen van onderscheidingsteekens. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor het dienst jaar 1933 een extra subsidie van f 25 toe te staan boven de reeds ieder jaar toege stane f 50. Aan de vereenigingen „Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies" en „Het Groe ne Kruis" afd. T.B.G. werden met alge meene stemmen respectievelijk f 10 en f 25 subsidie verleend. Hierna werd met 5 tegen 2 stemmen (die van de beeren v. d. Putte en Wisse) besloten de Muziek vereniging „Oefening na den Arbeid" een subsidie van f 25 toe te staan. Van de vereeniging voor Chr. Wijkver pleging afd. Souburg-Ritthem was een verzoek ingekomen om een subsidie van f 150 te mogen ontvangen. Naar uit de overlegde begrooting 1933 bleek, wordt het exploitatietekort over 1933 geraamd op f 770, welk bedrag nog is te verhoogen met f 30 subsidie van het Burgerlijk Arm bestuur alhier, welke niet meer zal wor den verleend. Daar het echter sedert ja ren gewoonte is, dat de gemeenten O. en W, Souburg en Ritthem gezamenlijk dit expl.-tekort dekken, in evenredigheid naar het aantal inwoners dezer gemeen ten en hun bevolkingscijfers zich verhou den als 7; 1, kunnen B. en W. geen rede nen vinden om een subsidie van f 160 toe te staan. Zij stelden dan ook voor de sub sidie aan de Chr. Wijkverpleging voor 1933 te bepalen op 1/8 gedeelte van het exploitatietekort plus f 30, of op een be drag van f 100, evenals het vorige jaar. Dit voorstel werd z.h.st. aangenomen. Op een verzoek van den A.N.W.B. om een subsidie voor 1933 werd afwijzend beschikt. Hierna werd overgegaan tot de voor- loopige vaststelling van de gemeentereke ning 1931. De ontvangsten zijn f 16242.46, de uitgaven f 15143.42, alzoo een batig slot van f 1099.04, dit wat betreft den ge wonen dienst. De ontvangsten op den ka- pitaaldienst bedroegen f 3062 en de uit gaven f 5362, alzoo een nadeelig slot van f2300. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1931 werd z.h.st. goed gekeurd met een bedrag in ontvangsten van f 841.79^ en een bedrag in uitgaven van f 632.15^, terwijl de begrooting voor 1933 werd goedgekeurd met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 1145.64 en een post onvoorzien groot f 113.44. De gemeentebegrooting 1933 werd aan geboden met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 15567, en een sluitpost van f2073.22. Hierbij deelde de voorzitter mede, dat de puntsgewijze behandeling dezer begooting zal plaats vinden in de vergadering van 26 Oct. a.s. Tevens deel de hij mede, dat er een aanbieding inge komen was op de te plaatsen geldleening groot f 1800, tegen een rentevoet van 5 'sjaars, af te lossen in 15 jaarlijksche termijnen. Na rondvraag volgt sluiting. Bruinisse. In de laatstgehouden verga dering der vereeniging van Burg., Secr. en Ontv. werd besloten een actie te ont wikkelen voor het behoud van de tram op Schouwen en Duiveland. Een drietal le den werd benoemd om een volledige be spreking te houden met den directeur der Rott. Tramw. Mij. Het is de bedoeling een gioot comité samen te stellen, waarin di verse besturen en corporaties zitting zul len hebben. Kortgene. De werkzaamheden aan den verkeersweg in den Erederikspolder zijn thans zoover gevorderd, dat die de vol gende week wel geheel gereed zal zijn. Het verkeer gaat er trouwens nu al reeds overheen. moeite van verdere informaties te bespa ren, wil ik je wel eerlijk vertellen, waar om ik je vader geen liefde kon schenken, noch aan eenig ander man. Er was eens iemand anders al bijna twintig jaar geleden aan wien ik mijn heele hart ge schonken heb. Het was niet Gods wil, dat we met elkaar zouden trouwen; hij is lang geleden gestorven. Dat is mijn geschiede nis". „O, vertel het me eens precies. Het is zoo leuk naar een ware liefdesgeschie denis te luisteren". „Neen, Lavinia, ik kan je niets meer vertellen. Ik heb je de feiten gegeven en dat moet je. voldoende zijn." „Bijna twintig jaar! En al dien tijd ben je zijn herinnering trouw gebleven! Neen, daar kan i'k niet bij. Ik zou liever eiken man nemen, die niet al te akelig was dan ongetrouwd blijven." „Lavinia, weet je, dat je bepaald ordi nair bent? Als ik eerlijk voor mijn mee ning moest uitkomen, zou ik een veel sterker woord gebruiken. Ik kan me niet voorstellen, dat er iets lagers van de lippen van een goed opgevoed jong meis je komt, dan de gevoelens, waaraan je zoo juist uiting gaf. Ik hoop alleen maar, dat je sprak zonder er bij te denken, dat je nog wel van gedachten zult ver anderen, als je ouder wordt." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5