4 WOENSDAG 5 OCTOBER 1932 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 47e JAARGANG - No. 4 Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA, Buitenland. *0p mijn 85en verjaardag zijn mij uit Binnenland. Uit de Provincie. Belangrijkste Nieuws. w. -;f indikten I. Dit geschied- I I I ding geschiedde marsch naarde et erom, of het mder Zweedsch eh eer kwam te jchen reiigieuse ;n is eenvoudig •ijd in Duitsch- houding, welke jetrouwen uitte: liét weet, waar- it, dat Gustaaf ch uitziend, he als Richelieu, aatsman tevens ldernemend, de jn handelingeu .ndigheden. Het l verbeeldings- eve bekwaam- iet vergund, zijn gedachten in de engen. Zoo kan steld worden, of iliging van een ris baltici zijn lieven is, of dat otestantsch kei- s dan een voor vragen, die van >n een antwoord j aan het prac- Gustav-Adolf- rlog zich vooral en, die buiten ide of in voor ren. Het „Aus- de vereeniging m. Ik denk aan het dichtbijlig- Polen, waar het oortdurend op zij als een „Ger- rdt. che gebied -zijn slechts 300.000 jrgebleven, wier nd door de ter- sscholen belem- E-. Adolf-V ereeni- olen en het lief- De Duitsch- nenië staat voor [et door de ver roepen „Sieben- in den eersten catastrophe te strekt zich ook gebied, tot de leenten aan de uid-Afrika en 't van haar werk- merika en voor an de Duitsch- eft de kerkelijke land steeds veel algemeenen eco- inkomsten der zelfde gebleven, ioén mark. Aam in 1931 ruim uitgegeven. De rer 124 Evange- 1, 115 diaapora- »wakije, 103 ge in Duitsch-Oos- re gemeenten in longarije, Zuid- Italië, Spanje rgeten. toespraak van inister van bin- ;ijn radio-toestel gevoeld hebben, deze vertegen- rdige regeering s uitkwam. De ek geheel en al f-Adolf-Vereeni- ,Yölkerschlacht- duizenden ge- eke manifestatie itionaal-socialis- men waren met Kerkelijke en js waren talrijk le treinen had- alle deelen van zig getranspor- nannen en vrou- idolf-lied „Ver klein!" gewerkt hebben ieelen nood en Staatsminister er juist in zulk geen ander fun- Lvoudige vroom- vertrouwen op er bruggen ge- liale en politieke rgaan in natio- iderd diaspora- de Gustaaf- ,eipzig uitgenoo- irachten en dis- langelegenheden met het hoofd door de magi- jl de zalen van lestelijk ontvan- heeft Gustaaf t de toenmalige an Europa een Ier Evangelische jelicorum, nage- lolf-Vereeniging Lchte tot nieuw grenzen der vol- rlijke geloofsge- smenische bewe- i zij haar plaats Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. V "V""' Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 250. De Zeeuw Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags 10.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting, DE BESPREKINGEN MET DUITSCH- LAND MISLUKT. Onaanvaardbare voorstellen. Verwonde- rlno te Berlijn. De onderhandelingen tusschen de Duit- sche en de Nederlandsche gedelegeerden over de contingenteeringspolitiek der Duitsche regeering, zijn zooals wij giste ren reeds meldden, mislukt. Hieromtrent wordt nog nader gemeld: De Duitsche verkenners van onder handelaars kan hier eigenlijk niet gespro ken worden brachten de mededeeling mede, dat de Duitsche regeering van plan was een contingenteering af te kondigen, waarbij het contingent in het algemeen, zij het met uitzonderingen, zou worden bepaald op 40 pet. van den invoer in het reeds ongunstige jaar 1931. De verdee ling van dit contingent ovêt de verschil lende landen zou op dezelfde wijze plaats vinden als nu de verdeeling van voor be taling van invoer beschikbare deviezen plaats vindt. Verlof tot invoer zou worden verleend al naar de aanvragen binnen kwamen. Met de bijzondere belangen van bepaalde landen voor bepaalde producten zou geen rekening worden gehouden. Onze onderhandelaars hebben deze plannen volkomen indiscutabel genoemd. Daarover heerschte onder hen onderling niet de minste afwijking van meening. De betrokken ministers, die natuurlijk moesten worden geraadpleegd, voor onze onderhandelaars dit besluit definitief aan de Duitsche bezoekers konden mededeelen, namen onmiddellijk, zonder de minste aarzeling, hetzelfde standpunt in. Maandagmorgen hebben de Duitschers zich van hun opdracht gekweten, mede deeling te doen van de plannen van hun regeering. Een middagvergadering was toen overbodig, daar er voor de Neder landsche onderhandelaars niets meer over bleef, dan, zooals reeds gezegd, hun hoog ste chefs de mededeeling van de Duitsche regeering voor te leggen. Dinsdagmorgen heeft daarop nog een bijeenkomst plaats gehad. Daarin heeft de Nederlandsche voorzitter van de besprekingen medege deeld, dat hij het Duitsche voorstel niet in discussie kon brengen, daar men het van Nederlandschen kant als ten eenen- male ongeschikt beschouwde om als on derwerp van bespreking te dienen. Zóó ondubbelzinnig is deze afwijzing geweest, dat er voor de Duitsche onder handelaars geen aanleiding bestond, naar tegenvoorstellen te vragen. Ware dit ge schied, dan zou het antwoord hebben moeten zijn, dat het aan de Duitsche re geering was, ons voorstellen voor te leg gen die een onderwerp zouden kunnen uitmaken van onderhandelingen. Het bericht, dat de Nederlandsche re geering in de Duitsche contingenteerings- plannen geen grondslag voor een vrucht bare discussie zag, heeft te Berlijn, naar Wolff meldt, verwondering gewekt. „Want Nederland zelf heeft, zooals be kend is, sedert eenigen tijd talrijke con tingenten vastgesteld, o.a. voor schoenen, enz., tricot- en textielgoederen, confectie en keramische artikelen, die den Duit- schen uitvoer naar Nederland met onge veer 50 miljoen rijksmarken beperken. Nederland heeft deze maatregelen geno men zonder de Duitsche regeering daar van tevoren in kennis te stellen of met haar een gedachtenwisseling over de ge volgen te openen. Bij dezen stand van zaken is het onbe grijpelijk, dat de Nederlandsche regee ring zich aan de door Duitschland aan geboden besprekingen over de van Duit sche zijde voorgenomen contingentee- ringsmaatregelen wil onttrekken." Het H b 1 d. vestigt er nog de aandacht op, dat de Duitsche regeering nog niets besloten heeft. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat van uit Berlijn nadere voorstellen zullen worden gedaan. De zedsnverwllderlna In Duitschland. In een officieele mededeeling van de Pruisische staatsregeering wordt er op gewezen, dat de rijkscommissaris den laatsten tijd uit alle deelen van Pruisen en uit de meest verscheiden kringen ver zoeken ontvangt, om krachtiger op te tre den tegen do zedenverwildering in het land en speciaal in de groote steden. De politie heeft reeds opdracht gekre gen, bijzonder toe te zien, dat het fatsoen op straat blijft bewaard. Dankbetuiging van v. Hindenburg. Aan de toespraak, welke Von Hinden burg Dinsdagavond voor de radio heeft gehouden om te bedanken voor de hem ter gelegenheid van zijn 85en verjaardag overgebrachte gelukwenschen en bewezen attenties ontleeneq wij: alle deelen des Rijks en ook van Duit schers aan gene zijde onzer grenzen zeer vele gelukwenschen geworden. Al deze groeten en giften van groot en klein, van rijk en arm, hebben mij diep ontroerd. Wij staan voor moeilijke taken. Naar buiten worstelen wij voor onze vrijheid en ons recht; in het binnenland om werk en brood. Zooals steeds zal mijn doel zijn als rechtvaardig zaakwaarne mer van het geheele volk boven de par tijen staande, alle Duitschers te dien ein de te vereenigen. Ik bouw daarbij op het gezond verstand van het Duitsche volk. Het gaat niet om wenschen van personen, groepen en partijen, het gaat om het Vaderland, het gaat om Duitsch- lands toekomst. Deze te dienen, voor haar offers te brengen, moet de wil zijn van iederen Duitschen man, van iedere Duitsche vrouw. Wie in deze erkenning aan mijn zijde staat en mij helpt, heeft mij de beste verjaardagsvreugde bereid. In dezen zin: Voorwaarts met God." Het financieels noodplan der Belgische regeering. Volgens mededeelingen uit officieuse bron is minister-president Renkin er de laatste dagen in geslaagd, de voornaam ste punten van het sedert weken ver wachte financieele noodplan, vast te leg gen. Naast de besnoeiing van vele be- grootingsposten worden nieuwe belastin gen en taxes, voor een bedrag van ruim 1 milliard francs, voorzien. Zekere douanerechten, de verschillende ver bruiksbelastingen, de successierechten, de bedrijfsbelasting, de inkomstenbelas ting, enz. zullen worden verhoogd. Een vijfmogendheden-conferentie. De Britsche regeering overweegt de mogelijkheid om te Londen een conferen tie van de vijf mogendheden te houden, waarop de mogelijkheid zou worden be studeerd van een uitweg uit den toestand, geschapen door den Duitschen eisch vein gelijkheid op bewapeningsgebied. Op deze conferentie zouden vertegen woordigd zijn Frankrijk, Duitschland, Italië en Engelemd, terwijl de Vereenigde Staten een „waarnemer" zouden kunnen zenden. Men wil de bijeenkomst niet het karak ter van een officieele conferentie geven, doch meer dat van een direct vertrou welijke bespreking tusschen de leidende staatslieden der vijf mogendheden. Of ficieele uitnoodigingen aan de vier ove rige mogendheden om de conferentie bij te wonen, zullen derhalve niet worden verzonden. In het departement van buitenlandsche zaken te Berlijn is reeds de uitnoodiging tot de Londensche conferentie der groote mogendheden ontvangen. Zij werd mon deling door den Engelschen zaakgelas tigde aan den staatssecretaris dr von Bülow overgebracht. Het valt te waardeeren, zoo wordt uit Berlijn gemeld, dat Engeland zich moeite geeft, overeenstemming tot stand te bren gen. Om Duitschland tot de ontwape ningsconferentie terug te brengen, moe ten er eerst waarborgen gegeven wor den, dat de pogingen tot een modus vi- vendi zullen leiden. De Duitsche eisch van gelijkgerechtigdheid is zoo bekend, dat hij niet herhaald behoeft te worden. Treurig einde van den nationaal- soclallstlschen Jeugdddag. Eerst nu wordt bekend, dat na afloop van den nationaal-socialistischen jeugd- dag te Potsdam in het geheel ongeveer 120 kinderen van 11 tot 16 jaar in zie kenhuizen der stad zijn opgenomen. Ze waren geheel uitgeput en verhongerd; al leen in de stedelijke ziekenhuizen der stad werden dertig kinderen verpleegd waarvan de meesten bij aankomst bewus teloos waren. De organisatie van den jeugddag schijnt zoo zeer te wenschen hebben overgelaten, dat vijftig procent van de kinderen die te Potsdam ver- eenigd waren aldaar in het geheel niets te eten hebben gekregen, andere kinderen waren dagenlang onderweg geweest om Potsdam te bereiken, weer andere kin deren hebben op de reis in open vracht auto's longontsteking opgeloopen. Een groot aantal kinderen was reeds ziek bij aankomst te Potsdam, maar niemand bekommerde zich om hen. Korte Berichten. Te St. Niklaas (B.) is de meubelfa briek van de firma Gustaaf de Rijcke-Ter- reur met werkplaatsen totaal afgebrand. De schade wordt op 1 millioen frank ge raamd. Volgens de Times heeft 't noodweer van Zaterdag in California groote ver woestingen aangericht. Vijftien bruggen zijn weggeslagen en 2 goederentreinen de railleerden. In den Tehachapi Canon zijn 80 lijken gevonden van personen, die bij de overstrooming verdronken zijn. Eén dertigtal personen wordt nog vermist. De gemeenteraad van Antwerpen heeft een vooretel goedgekeurd, strekkend tot het bouwen van drie nieuwe droog dokken. Dit werk zal 45,513,000 francs kosten. - De patroons-commissie uit de spin nerijen in Lancashire heeft besloten een loonsverlaging van 15)4 procent, door aanslag aan de poorten der fabrieksge bouwen, bekend te maken. Dit is hetzelf de percentage als waartoe in de weve rijen en fabrieken bij de nieuwe overeen komst besloten is. Er wordt niet meer onderhandeld en werklieden, die er zich niet bij neer willen leggen, zullen Maan dag geweigerd worden. Te Londen verluidde, dat Titulesco, de Roemeensche gezant aldaar, en voor malig minister van buitenlandsche za ken, zichzelf als candidaat heeft aange boden voor den door het ontslag van Sir Eric Drummond openkomenden post van secretaris-generaal van den Volkenbond. Titulesco heeft reeds vorige maand zijn ontslag als gezant aangeboden, maar ko ning Karei heeft dat nog niet aanvaard. De Valera is te Londen aangekomen. Hij zal een bespreking hebben met Tho mas, Neville Chamberlain en Lord Hals ham en waarschijnlijk Sir John Simon. Von Hindenburg heeft op zijn 85sten verjaardag rond 22000 brieven, briefkaar ten, telegrammen en geschenken ontvan gen. Het aantal telegrammen bedroeg 1700. Men is op het bureau van. den Rijks president nog steeds druk bezig met het openen, lezen en registreeren van al deze gelukwenschen. Het verzenden van dei dankbrieven, waarvan de Rijkspresident er een groot aantal zelf wenscht te onder teekenen, zal zeker 810 dagen duren. Verlenging van den werktijd. Het zou, naar „Het Volk" meldt, in de bedoeling van het departement van financiën liggen, om den werktijd van een deel van het personeel aan dit depar tement te verlengen van 39 op 47 K uur per week. Uit de steenindustrie. Alle fabrikanten, aangesloten bij de col lectieve arbeidsovereenkomst in de steen industrie aan de groote rivieren, hebben aan de arbeidersorganisaties medegedeeld, dat zij het bestaande contract niet wen schen te continueeren. Zij willen zoowel in de loonen als in de andere arbeids voorwaarden wijzigingen aangebracht zien. Het veer Wlllemstad-Numansdorp. De ingebruikstelling van een groote veer boot op het veer Willemstad-Numansdorp is oorzaak geweest van 'n zeer belangrijke toename van het verkeer. Deze groote veerboot is thans wederom uit de vaart genomen en vervangen door een kleinere boot, met het natuurlijk gevolg, dat in ver band met het toegenomen verkeer voort durend stagnatie optreedt en het verkeer dus geregeld zeer ernstige vertraging on dervindt. Aangezien de toestand onhoudbaar ge acht moet worden, heeft de B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, zich telegrafisch tot Z. Exc. den Minister van Waterstaat gewend, met het verzoek maatregelen tot onmiddellijke voorziening te willen doen treffen. Raad van Arbeid te Amsterdam. Naar de „Telegraaf" uit Den Haag ver neemt, komt ernstig in aanmerking voor de functie van voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam Mr Dr J. van Bruggen, thans voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht, vroeger woon achtig te Goes. De tarwesteun. Het Tweede Kamerlid van den Heuvel heeft den minister van economische zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat één der voorwaarden voor tarwesteun in 1933 zou zijn, dat elk landbouwer slechts een derde van zijn bouwland met tarwe mag betelen? 2. Indien het antwoord op vraag 1 be vestigend mocht luiden, is de minister dan bereid deze voorwaarde niet toepasselijk te verklaren op landbouwers, die kunnen aantoonen normaal een grooter getal H.A. tarwe te hebben verbouwd, daar het toch wel zeer onbillijk is de uitbreiding van de teelt van anderen aan de normale verbou wers in mindering te brengen? Nederlandsche Varkenscenirale. De Nederlandsche Varkenscentrale maakt bekend, dat van Maandag 10 Oct. af levering van varkens over het geheele land rechtstreeks aan de vertegenwoordi gers der Nederlandsche Varkenscentrale kan geschieden. Van dezen datum af zal inkoop van varkens in het zoutersgewicht, bestemd voor de Nederlandsche Varkens centrale op de markten niet meer plaat* vinden. Degene, die varkens aan de Nederland sche Varkenscentrale wil leveren, zal hier van mededeeling moeten doen aan den plaatselijken zaakvoerder der Nederland sche Varkenscentrale in de gemeente zijner woonplaats. Doode benoemd tot Kamerlid. Gisteren meldden de bladen officieel: „De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer heeft in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. J. C. Ament, tot lid van de Tweede Kamer benoemd verklaard den heer H. H. Trienekens te Venlo." Deze heer Trienekens is een paar jaar geleden overleden. Het doet wat erg vreemd aan, als over ledenen tot Kamerlid benoemd worden. „Den benoemde zeil officieel worden ken nis gegeven", heet het nog. Elf millioen crisisuitgaven over 1931. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van hoofd stuk V (Binnenlandsche Zaken) der Rijks- begrooting over 1931. Het behelst o.m. de volgende zaken: De memoriepost voor onderstand aan provinciale besturen is op f 100.000 ge bracht. Dit bedrag is bestemd voor toe kenning van onderstand in de kosten der huishouding van Drente, welke provincie, ondanks opvoering van «lln belastingen tot het wettelijk maximum, haar begrooting voor den dienst 1931 niet sluitend heeft kunnen krijgen, terwijl het zich laat aanzien, dat dit ook het geval zal zijn in de komende jaren. De post voor onderstandaange- meentebe sturen is gebracht op f 725.000, daar de ongunstige tijdsom standigheden zich sterk doen gevoelen in verschillende noodlijdende gemeenten. De geringere belastingopbrengst is oorzaak, dat de toelage van het Rijk in de kosten der gemeentehuishouding moest worden verhoogd. Daarbij komt nog, dat verschil lende gemeenten, welke tot dusver de be grooting hebben kunnen doen sluiten, zich thans genoodzaakt hebben gezien, financi- eelen steun aan het Rijk te vragen. De groote en langdurige werkloos- h e i d, ook onder de Nederlandsche arbei ders in het buitenland, heeft de uitgaven wegens ondersteuning van behoeftige landgenooten in den vreemde in 1931 der mate doen stijgen, dat voor armenzorg f 335.000 meer moest worden uitgetrok ken. Het blijkt, dat ten gevolge van de groote werkloosheid, welke in 1931 geheerscht heeft, waardoor talrijke aanvragen om subsidies moesten worden toegestaan, het reeds verhoogde bedrag geenszins toerei kend is. Op dit oogenblik kan nog slechts een zeer globale raming (verhooging m e t zes tot zestien millioen voor de werkverschaffing en steunverleening) worden gemaakt. In November en December 1931 zijn tot een bedrag van ruim f3.500.000 voor schotten verstrekt op de bij de wet van 28 Mei 1931 toegestane uitkeeringen ten behoeve van verbouwers van sui kerbieten. De slotuitkeeringen, wel ke in de maanden Mei en Juni 1932 zijn geschied, zijn op rond f 1.500.000 te ram men. Het artikel, voor memorie uitge trokken, is mitsdien gesteld op 5 millioen gulden. Uit het bouwbedrijf. Alle partijen in het bouwbedrijf heb ben zich thans, zooals reeds is gemeld, met het accoord, dat de instemming heeft van de Regeering, vereenigd. Eet gevolg is nu, dat de regeering een bedrag van f20.000.000 zal beschikbaar stellen voor het op gang brengen der bouwbedrijven. Voorts zullen de bouwvak arbeiders onder de crisisregeling worden gebracht, en zal de regeering den work- loozenkassen den daartoe noodigen steun in den vorm van subsidie verleenen. De overeenkomst loopt tot einde Sep tember 1933, doch de regeering heeft ver klaard op 1 Maart e.k. den toestand na der onder de oogen te willen zien of zij met de participeering kan doorgaan. Het verblijf in Z.-Vl san- deren ontzegd. Velen zullen zich nog vanuit den mobilisatietijd herinneren, dat aan smokkelaars ontzegd werd te ver blijven in bepaalde gebieden langs de grens. Zij werden dan „achter de water linie gezet." De bepalingen op grond waarvan zoo danige maatregelen genomen werden, dat smokkelaars niet meer langs de grens mo gen verblijven, zijn op het oogenblik nog van kracht, al werden zij langen tijd niet meer toegepast. In zoogenaamde bewa kingsgebieden langs de grens kunnen zij nog worden getroffen. Wordt iemand een bepaald bewakings gebied ontzegd en keert hij dtuar toch te- Binnenland. De mislukte onderhandelingen met Duitschland. De treinbotsing bij Gouda. Vragen over den tarwesteun. Buitenland. Een vijfmogendheden-conferentie. Dankbetuiging van Von Hindenburg. rug, dan kan hij ingevolge art. 97 van het Wetboek van Strafrecht gestraft worden met een gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden. Zeeuwsch-Vlaanderen is ook thans nog evenals onder den oorlog bewakingsge bied. Thans nu de smokkelarij weer overal toeneemt, heeft zich, zoo meldt het Dagbl. v. N.-Br., een geval voorgedaan waarbij een zekere B. uit Belgisch Clinge, die reeds eenige malen geverbaliseerd was vanwege smokkelarij, het bewakingsge bied Z.-Vlaanderen ontzegd is. Verhooging tramtarief. Is „Het Volk" goed ingelicht, dan zou het in het voornemen van de P.Z.E.M. liggen om de tarieven van de electrische tram VlissingenMiddelburg wederom te verhoogen. Failissement. Door de Recht bank te Middelburg is heden failliet ver klaard: F. A. Davidse, banketbakker te Terneuzen. Rechtercommissaris Mr A. van der Hoog, rechter-commissaris. Cu rator: Mr G. Tichelman, advocaat te Ter- neuzen. WARM WATER, met nachtstroom of gas, voor keuken of bad. Installateur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Middelburg. Tot concierge aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek alhier is benoemd mej. de wed. J. J. van der WeelMaas. Goes. Gisteravond zong in de Groote Kerk alhier het bekende Neerbosch- zangkoor. Ds P. J. Steinz opende de goed bezochte samenkomst, waarna het koor op voortreffelijke wijze enkele liede ren zong. Vervolgens deed ds Kluin me dedeelingen over het leven op de stich ting. In de pauze verkochten de meisjes prentbriefkaarten. Nadat nogmaals en kele liederen waren gezongen en ds Kluin andermaal het woord had gevoerd, werd de bijeenkomst gesloten. Ongetwijfeld is de band met de stich ting weer verinnigd en is de zegen, die van Neerbosoh uitgaat, aan de gemeente weer op duidelijke wijze in herinnering gebracht. i Naar ons wordt medegedeeld, is gisteren door ambtenaren van de Poste rijen, Telegrafie en Telefonie onder de vrachtrijders, die van de dorpen naar Goes rijden, controle uitgeoefend op de naleving van de postwet. Verschillende brieven zijn in beslag genomen. Wij vestigen er daarom de aandacht op, (ook van onze agenten en correspon denten), dat men alleen open brieven door particulieren mag laten bezorgen. Dat deze controle wordt uitgeoefend is natuurlijk geheel conform. Toch zal ook de directie der posterijen wel begrij pen, dat men door de verslechteringen in de postbestellingen vooral ten platte lands steeds meer gaat zoeken naar an dere manieren, om brieven vlug be zorgd te krijgen. Kloetlnge. Bevolking. Ingekomen: P. Reijnhout en gezin, los-werkman, Vogel- zangsche weg B 71; P. L. Neeskens en gezin, ambtenaar registratie en domei nen; Buijs Ballotstraat B 148; J. Nieu- wenhuize en gezin, zonder beroep, 's Gravenpoldersche weg G 13 h; H. M. van der Spoel en gezin, leeraar R.H. B.S., Willem Zelleweg B 86; M. J. Ver- mue, zonder beroep, 's Gravenpoldersche weg C 49; Aa. G. E. M. Horsten, ver pleegster, Patijnweg B 177 a; Ma. Spruit, dienstbode, Kloetingsche weg B 126; Ga. M. Kloet, verpleegster, Kloetingsche weg B 140; Aa. Jonker, zonder beroep, Schoolstraat A 156. Vertrokken: A. P. J. Mabelis, metse laar, naar Gadzand W 46; B. Meijers en gezin, ambtenaar Z. L. M., naar Goes, D. D. v. d. Boutstraat 6; G. Wesseldijk en gezin, keurmeester Veiling, naar Goes, Stationstraat 37; J. J. de Feijter en gezin, inspecteur eener Assurantie mij., naar Bergen op Zoom, Noordsingel 82 a; Ja. Marcusse, dienstbode naar Kata. Aan deze gemeente is een voorschot ingevolge de Landarbeiderswet uit 's Rijks kas verleend groot f 3362, ten be hoeve van de stichting van een plaatsje voor J. M. van 't Veer. Gisteravond sprak in het lokaal der Zondagsschool de heer A. Vingerling, Hoofdbestuurder, voor de afdeeling van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 1