Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw lededeellng. AKINOII rietsjekkers ƒ0.75, Esolmo-bonkers met ïarkt, Middelburg. iers en mogen nu deze werkgever, rie zooveel mogelijk ale argumenten van |jzing steekhoudend. Ie industrie helpen, b.v. uitstel van be ider geval moet dan fen bekeken. wil nu wel ver- iaar b.v. bij inflatie rijst er op, dat de idxess anten is inge- een gunstigen tijd. komen evenals dit Inden wordt gedaan. Is voor dit jaar een toestaan. Het voor- knverleening en beft toont aan, dat erf- iets geheel anders [•kenning van eigen- houdt verband met op de slechte tijden rennende interrup- |n concludeert, dat veel te weinig heb- ïiet zoo erg, als ze |n. |t zich verbaasd over eer v. Andel. Adres- In vermindering op Jen reppen niet over I vaarwater. Terloops leze kwestie ook zoo ook de adressanten ped onderscheid tus- iir. Het eerste is een en persoonlijk recht, xenoeg met eigenaar |moet weten, dat hij kan hebben, zijn er niet. De fe zaken gemaakt en ee erfpacht. En nu Sa twee jaar al met Tendering. rnstig toch geen ge lscheppen. Bij in wil le verzoeken komen. Im-Boasson dan ko- Jrfpachters, pachters huizen om vermin van de financiën tegen elke verlaging |e is ook bang voor is gesproken van lie, maar het is toch |n van crisis de in- arbeiders voor re- Jiap brengt, k bespreekt het eco- erfpacht. Spr. is aan noodlijdende in door verlaging van divert Spr. voor de |k merkt nog op, dat end, geen enkele ge- laging althans voor gevoerd, vanwege de staan hier ook te lachtscanon opnieuw Lpaling, dat de be- ,nkomsten ble- i f d. Iets dergelijks [chieden. Voor nood- het voorstel-Paul fcn. alleen reductie ver- Inde industrieën, niet niet bang voor de j in het vol en rustig fte zijn, kunnen met en. idel (aan Bouwmees- yoor één jaar) wordt gen 2 st. (vóór dhrn fel). on (aan beide adres- ictie voor één jaar) st 14 tegen 3 stem- Ison, Mevr. Weijl en (uitstel van betaling wordt aangenomen egen dhr Heemskerk en W. wordt aldus ■omen. het subsidie-verzoek jet geitenras. dering visch- a v e n s. Het gaat de paling, zegt de ortaan beslissen aan ril nu een besluit ne- het ook deed. (e wordt het voorstel nomen. g installatie N o o r d p oort je 11 z wil de techni- m. Omtrent de finan- niet gerust. Spr. wil jan W. destijds hun hebben verdedigd- dat de Mabeg ons oefkonijn. Aan onze Ingezonden Mededeellng. STRENGEN WINTER, KOOPT EEN ZWAREN ULSTER OP WINTERJAS BIJ J. HOOFTMAN Jr, VLASMARKT, MIDDELBURG, VANAF 12.25. ambtenaren heeft blijkbaar de noodige kennis van automatische pompinstallaties ontbroken. We gaan nu weer op goed vertrouwen in zee. Vastgesteld dient te worden in het contract wie garant is, als later on deugdelijkheid blijkt. Kan dat niet, dan durft spr. de verantwoordelijkheid niet dragen. Dhr den Hollander herinnert er aan, dat B. en W. vorig jaar nog ver klaarden, dat het gebouwtje vrij regelma tig werkte. Het werkte zóó regelmatig, dat de omwonenden af en toe schrokken! Nu zal er geen enkele industrie te vin den zijn, die machines wil leveren, waar van van te voren vast staat, dat ze altijd goed zullen werken. Naar de ervaring van dat tijdstip heeft de Mabeg destijds een zoo goed mogelijke installatie geleverd. Spr. maakt nu enkele technische op merkingen over het voorstel en doet eenige vragen. Spr. heeft wel eenige bezwaren, maar zal toch niet tegen stemmen. Dhr Jeronimus herinnert aan het voorstel van 1926. Daarin is van de Mabeg geen sprake, terwijl er nu door B. en W. een aanval op wordt gedaan. De Mabeg heeft dan ook reeds aan den Directeur van de gemeentewerken gemeld, dat zij het niet eens is met de bewerin gen van B. en W. Zij vraagt intrekking daarvan of dreigt met andere maat regelen. Weth. Onderdijk: hoe weet u dat? Dhr Jeronimus: dat is niet ter zake dienende. De voorzitter: dat u dat hier zegt. Dhr Jeronimus: de Mabeg wordt beschuldigd van een ondeugdelijke in stallatie geleverd te hebben. De voorzitter: waar staat dat? Dhr Jeronimus: B. en W. spre ken toch van een mislukking. Dat is toch vrij sterk gezegd. Waar B. en W. het advies van de Mabeg destijds hebben overgenotnen, zijn zij ver antwoordelijk. Spr. heeft wel eens gehoord, dat men vanaf het begin over de installatie niet tevreden was. Er is nog iets anders. Is de rioleering hier wel in orde? Misschien hebben we geen pompen maar een zandzuiger noo dig vanwege het kwelzand. Gaat het nu op, de strop over jaren te verdeelen en daarvoor een leening te sluiten? Spr. meent van niet. De rioleering is een mislukking. En de deskundige werpt ook de verantwoorde lijkheid voor de toekomst van zich. Weth. O n d e r d ij k: Ir de Bruyne is een veel te serieus man, om een pomp- installatie te ontwerpen, als de riolee ring niet in orde is. Dhr Jeronimus: maar hij wil toch zekerheid omtrent den toestand der rio leering. Spr. noemt de woorden: „Het college van B. en W. heeft niets te verbergen" wel wat kras. Nu wordt pas gezegd, dat de installatie feitelijk nooit goed geweest is. Dat had wel eerder mogen worden ge- ?egd. Spr. dringt eerst aan op een onder zoek naar de rioleering. Dhr P au 1 meent ook, dat geen enkele firma de volle verantwoordelijkheid zal willen dragen. Dat kan alleen een firma, die èn de zaak ontwerpt èn uitvoert. Weth. Onderdijk begrijpt de on gerustheid van den Raad. Toen de pomp installatie ging werken, kwamen al spoe dig gebreken aan het licht. We moeten nu afgaan op onzen ver trouwensman Ir de Bruyne, wiens werk te Gouda te zien is. Nadat de gebreken aan 't licht waren gekomen zijn B. en W. voortdurend in bespreking geweest met de Mabeg. Pas toen bleek, dat dit geen resultaat had, is de pompinstallatie stopgezet en zijn B. en W. in overleg met Ir. de Bruyne getreden. B. en W. achten het niet juist dat ad viseur en uitvoerder dezelfde zijn. Toen de Mabeg de installatie aanbracht, was er op dit gebied nog weinig ervaring. De Mabeg zoekt de oorzaak van de te leurstelling in het kwelzand in de riolee ring. Herhaaldelijk is gepeild, •maar tel kens bleek die hoeveelheid zand onbe langrijk. Ook toen de zinkputten werden geledigd. De toekomstige aannemer kan alleen garant zijn voor de goede werking der pompen. Meer niet. Spr. heeft geen be zwaar tegen overlegging van het contract met den aannemer. Dat de pompinstallatie vrij regelmatig werkte, was ten deele juist. Zoolang de onderhandelingen met de Mabeg gaan de waren, konden B. en W. niet te diep op de gebreken ingaan. Dit overleg ia echter op niets uitgeloopen. Spr. deelt ook nog mede, dat de heer de Bruyne hier een goed onderzoek heeft ingesteld naar de rioleering en de pomp installatie. Verschillende technische vragen zal spr. aan den heer de Bruyne overbrengen. Spr. ontkent, dat de directeur van ge meentewerken de volle verantwoordelijk heid moet dragen. Ook in andere ge meenten neemt men een adviseur. Spr. durft met Ir. de Bruyne wel in zee te gaan. Dhr Jeronimus concludeert, dat Middelburg een proefkonijn is geweest ten aanzien van automatische pomp-in- stallaties. Waar spr. geen zekerheid heeft aan gaande het zand in de rioleering, kan spr. niet vóór stemmen, Het amendementv, d. Feltz, dat de aannemer moet garandeeren, dat de pompinstallatie goed zal werken, wordt verworpen met 11 tegen 4 stemmen. (Voor dhr Harthoorn, Heemskerk, v. d. Feltz en Jeronimus.) De heeren Mes en Bybau hadden de vergadering verlaten. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met de stem van dhr Jeronimus tegen. Dhr v. d. Feltz hleef buiten stem ming. Besloten wordt nog tot het uitvoeren van eenige herstelwerken aan de graan- beurs. Rondvraag. Dhr Jeronimus heeft gelezen, dat Arnemuiden weigert de rekening te betalen voor de hulpver leening hij een brand. De voorzitter heeft alle hoop, dat die rekening alsnog betaald wordt. Maar mocht dit niet zoo zijn, dan zal worden overwogen aan Arnemuiden in geval van brand geen hulp meer te verleenen. Dhr Harthoorn wijst op de ver- keersbelemmering, die scholieren op som mige uren in de Latijnsche schoolstraat veroorzaken. De voorzitter zal dit onderzoeken. Dhr Paul vraagt naar de aansluiting van Domburg bij de waterleiding. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. een uitnoodiging hebben ontvangen tot een conferentie. Dhr Paul vraagt of er al iets van Oostkapelle bekend is. De voorzitter verwacht daar niets van. Dhr M o n d e e 1 vraagt, of er weer iets gedaan wordt voor ontwikkeling der jeug dige werkloozen. Weth. O n d e r d ij k antwoordt, dat dezer dagen hiervoor een vergadering zal worden gehouden. Hierna te even zes uur sluiting. Einde van den zomertijd. De zomertijd zal eindigen in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. Zaterdag avond, vóór het naar bed gaan, moeten de klokken dus één uur achteruit worden gezet. Reeds voor f 8.40 per maand kunt U zich thans een Philips radio-installatie aanschaffen. Vraagt inlichtingen bij J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Verplaatst met ingang van .1 Octo ber a.s. de schrijver hij den post, tele graaf- en telefoondienst H. de Boo van Uijen, van het post- en telegraafkantoor te Vlissingen, naar het postkantoor te Utrecht. Bewaking der suikerfa brieken door particulieren. Als bezuinigingsmaatregel zullen bij de Zeeuwsche suikerfabrieken gedurende de eerlang te openen campagne particulie ren als bewakers worden aangesteld, die als opdracht hebben, te controleeren, en toe te zien, dat geen suiker clandestien door het werkvolk uit de fabriek wordt meegenomen. Vroeger geschiedde deze be waking door rijksambtenaren, die voor den duur der campagne aan elke fabriek gedetacheerd werden en daarvoor een af zonderlijke toelage genoten, welke met in begrip van bet door hen gedurende dien tijd genoten salaris voor rekening der fa briek kwam. De vastgestelde toelage voor de burger- controleurs bedraagt f3 per dag. Zoodra deze maatregel bekend werd, hebben zich reeds een groot aantal perso nen voor deze werkgelegenheid aangebo den. Teekenend voor dezen tijd is wel bet feit, dat zich onder de gegadigden voor dezen dienst zelfs personen bevinden, die over ruime pensioenen te beschikken heb ben, sommigen zelfs hoog in de vermo gensbelasting zijn aangeslagen. Verbreeding kanaal düor Zuid-Beveland en werkloos heid. Het gemeentebestuur van Krui- ningen beeft zich in verband met de ge durende den aanstaanden winter te ver wachten groote werkloosheid, onder de land- en grondarbeiders, gewend tot den Minister van Waterstaat met een schrij ven waarin op de wenschelijkheid wordt gewezen om nog dit jaar te beginnen met de uitvoering der werkzaamheden, noodig voor de verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland. Aan de besturen der langs genoemd kanaal gelegen gemeenten is gevraagd, zich fn gelijken geest met deze zaak tot den Minister te wenden. Middelburg. De 17-jarige P. Joosse, loodgietersknecht, die Dinsdagmorgen van een acht meter hoog dak is gevallen op de Korte Burg alhier, is in het Gasthuis aan de bekomen verwondingen overleden. Vlissingen. Met ingang van 1 Novem ber a.s. is benoemd tot stationschef eerste klasse alhier de heer G. Sipman, thans stationschef tweede klasse te Beverwijk. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer H. Blok Sr kwam de vereenlging „Handelsbelangen" in vergadering bijeen. Allereerst heet de voorzitter de nering doenden welkom en inzonderheid B. en W,. welke ook in de gehouden winkel weken hun medewerking bizonder heb ben getoond. Met voldoening mag terug gezien worden op de welgeslaagde weken. Alsnu had de trekking plaats van de nummers geannonceerd in dit blad. Ver der werd de wenschelijkheid uitgespro ken om voortaan gezamenlijk in de nabije dorpen eenzelfden tijd tot het houden van winkelweken vast te stellen. Bizondere dank bracht de voorzitter aan de vereenlgingen, welke voor attrac ties zorgden en de burgers veel genoegen verschaften. Krabbendijke. Bij de beëindiging van den zomertijd op 2 October a.s. heeft het zijn nut het publiek er aan te herinneren, dat alleen busrechthouders van 8 uur tot 8.15 uur in de gelegenheid worden gesteld hunne correspondentie af te halen. Voor post-, telegraaf- en telefoonzaken wordt het kantoor om 8.30 opengesteld. Colljnsplaat. Door personen, behooren- de bij de Geref. Gemeente, alhier, is een Zangvereeniging gevormd onder den naam van „Soli Deo Gloria". Aanvankelijk zijn 18 leden toegetreden. Directeur is dhr H. de Wilde. Tholen. Gisteren vergaderde de Gemeen teraad. Besloten wordt, het schrijven van Ged. Staten: wat de Raad denkt over een tijdelijke korting der salarissen van wet houders en ambtenaar van den burger lijken stand, aan te houden tot de begroo ting. Een verzoek van de schietvereni ging „Wilhelmina" om bet lokaal van de gymnastiek te gebruiken voor kamer schietoefeningen, wordt op voorstel van B. en W. toegestaan. De rekening der gemeente en bedrijven over 1931 werd voorloopig vastgesteld met een ontvang van f 192.452.03 en uit gaaf van f 184.459.33, goed slot f 7992.70. Kapitaaldienst ontvang f 45681.09 en uit gaaf f 53.205.72. Nadeelig slot f 7524.63. Aan bet Alg. Armbestuur werd een sub sidie toegekend van f2800. De commissie tot nazien der begrooting merkt in baar rapport op le dat bet bedrag der haven gelden te hoog is geraamd, aangezien er veel bieten enz. per auto worden vervoerd De voorzitter merkt op dat het verlies is verdisconteerd en de raming gerust zoo kan blijven. De beer Overbeeke heeft de bezwaren niet der commissie, daar er veel meer bieten zijn als vorige jaren en ook meer aardappelen zullen warden ver voerd, zoodat de inkomsten vast niet zul len verminderen. 2e acht de commissie den post pacht en buren te hoog, daar door de malaise in den landbouw men zal moeten verla gen. De voorzitter zegt dat men bij even- tueele verlaging, de begrootingspost kan wijzigen. 3e meent de commissie, dat de post on derhoud ambtswoning niet mag worden overschreden. De voorzitter merkt op dat men niet moet vergeten, dat deze wo ning oud is, dus meer aan onderhoud kost dan een nieuwe woning. 4e. Of B. en W. reeds een aanvang heb ben gemaakt met reorganisatie der brand weer. B. en W. hebben hieromtrent bet advies ingewonnen van den Kon. Brand- weerbond, en zullen ter zijner tijd met voorstellen komen. 5e. dat de post werkverschaffing ten bedrage van f 1000 te laag is. De voorz. zegt dat dit alleen bedoeld is voor kleine karweitjes. 6e. dat de post bestrating beter kan worden besteed, door eerst de Verbrande- straat te herstellen en daarna de Molen- vlietscbestaat. De voorzitter merkt op, dat toen hij voor acht jaar hier kwam, men reeds klaagde over de Molenvlietsche- straat, terwijl dit ook een doorgang is en de Verbrandestraat niet. De heeren Over beeke en Wagenaar meenen, dat eerst de Verbrandestraat dient te gebeuren, temeer daar men bij regenbuien daar met laar zen dient door te gaan. De voorz. zegt toe, dat, indien het eenigszins kan, men ook de Verbrandestraat zal herstellen, terwijl het de bedoeling is, de Molenvliet- schestraat te walsen, en zoodanig te ver harden, dat deze ook geschikt is voor rij- verkeeï. 7e. Wordt gevraagd, hoe het uitbagge ren der vest zal plaats hebben. De voorz. antwoordtdat B. en W. dit nog nader moeten bespreken. 8e. De meerderheid der commissie is voor tijdelijke korting op de salarissen der ambtenaren van 3 procent. B. en W. zijn in principe bier niet tegen, mits deze korting dan wordt toegepast over de ge- beele linie en niet booger wordt als reeds door Ged. Staten is toegepast op Burge meester, Sécretaris en Ontvanger, dat ze ook geldt voor hen die op arbeidscontract werken, dat de uurloonen zullen komen van 25 ct. op 24 en dat op alle subsidiën één derde zal worden gekort. De heer Moelker is tegen verlaging der subsidies, temeer daar de verhoudingen als B. en W. voorstellen, niet voorkomen. De heer Bogerd (St. Geref.) had ge dacht, dat men alle subsidie zou afschaf fen, daar wij dit geld als er straks een strenge winter zal komen, hard zullen noodig hebben voor werkloozenzorg. Spr. is tegen alle subsidies. Dhr Moelker zou het betreuren, dat nuttige vereenigingen ten gronde moesten gaan. Dhr Dekker is tegen de korting, daar het de bedoeling is, den post onvoorzien te verhoogen ten koste van de ambtena ren. Ook anderen dienen hieraan mede te dragen, inzonderheid zij die geen lasten betden en ook geen schoolgeld, terwijl zij toch bekend staan ala vermogend. Laat men de opcenten op het vermogen bren gen van 10 op 30, en 70 opcenten op de auto's. Spr. zal steeds ageeren indien men enkel de ambtenaren wil treffen. Hij is voor verlaging der subsidies, doch dit mag niet meer zijn dan 10 pet., terwijl van Groene Kruis en Armbestuur niets mag worden gekort. Dhr Moelker zegt, dat men niet kan be talen als men geen inkomen heeft en het toch niet aangaat, dat deze menschen hun kapitaaltje opeten. Terwijl alles goedkoo- per is en wordt, hebben de ambtenaren hetzelfde salaris. Dhr Overbeeke is tegen korting, en wil weten, op welken post bet bedrag dezer verlaging zal worden bijgevoegd. De voorz. zegtop den post onvoorzien. Dan heeft deze korting ook geen zin, merkt de heer Overbeeke op, daar de be groeting sluitend is en men nu een groote post onvoorzien wil maken ten koste van al wat ambtenaar is. SpT. is ook tegen kor ting van het salaris der wethouders. De korting op het uurloon van den werkman is geheel uit den booze. Zou het niet ver schrikkelijk zijn, dat als straks de men schen bij de werkverschaffing onder mod der en vuil verkeeren, zij dit zouden moeten doen voor 24 cent per uur. De op merking van dhr Moelker, dat alles veel goedkooper is, is er geheel naast. Op veel artikelen is een groote stijging waar te nemen. De voorzitter merkt op dat het index cijfer wel wat lager is gekomen. Dhr Wagenaar (A.-R.) merkt op, dat men zou moeten komen met belastingver- hooging, of korting voor de ambtenaren. De heeren hebben toch al een behoorlijk inkomen en zijn bevoorrecht boven an deren. Dhr Bogerd (St. Geref.) is heit eens met dhr Wagenaar. De post van f 1000 on voorzien is veel te laag. De heeren Moelker( Vr. B.) en Wage naar (A.-R.) stellen hierna voor, alle sa larissen met 3 pet. te verlagen. Met 3 tegen 4 st. wordt het voorstel verworpen, voor met de voorstellers, de heer Bogerd. (Slot volgt.) Poortvliet. Op initiatief van enkele meis jes is alhier een Geref. Meisjesvereeni- ging opgericht, bestaande aanvankelijk uit 12 leden. De vereeniging stelt zich ten doel hoofdzakelijk aan beginselstudie te doen. De kerkeraad der Geref. Kerk stelt de consistoriekamer als vergaderlokaal beschikbaar, terwijl de Jongelingsvereeni ging baar studiebronnen gaarne disponi bel stelt. Door bet bestuur van het waterschap is benoemd tot sluiswachter dhr D. van 't Hof in de plaats van dhr Gerling, wel ke vertrokken is naar elders. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's Grevelduin-Capelle L. Vroegindewei te Wilnis. Te Minnertsga, J. H. F. Engel te Nes en Wierum. Te IJsselstein 3. G. Woelderink te Vreeswijk. Bedankt voor Boskoop J. Schoneveld te Kethel. Voor Drie sum N. v. d. Snoek te Veenendaal. Geref. Kerken. Tweetal te Bruchterveld, E. G. Buiten- bos, cand. te Amersfoort en H. Veltman, cand. te Kampen. Aangenomen naar Roden, H. Vogel, cand. te Zwolle. Afscheid. Zondagmiddag nam Ds J. W. Dippel, na een verblijf van onge veer 5 jaar, afscheid van de Ned. Herv. Kerk van Aalten, wegens vertrek naar Middelburg, sprekende over Filippen- zen 16: „Vertrouwende dit, dat Hij, die in u een goed werk begonnen is, dat vol eindigen zal, tot op den dag van Jezus Christus". Aan het einde van den dienst richtten zich, met woorden van dank, tot den scheidenden leeraar: Ds J. D. Stegeman van Aalten, namens Kerkeraad en Ge meente; Ds Roobol van Winterswijk, na mens den ring van Herv. Predikanten en de heer J. A. Winkel, namens de Herv. Evangelisatie te Winterswijk. Bevestiging Ds Van Neer bos. Dinsdagavond is onder groote be langstelling Ds B. v. Neerbos, gekomen van Terneuzen, bij de Geref. Gemeente te Vlaardingen bevestigd. Ds de Blois van Dirksland trad als be vestiger op. Deze koos tot tekst 2 Cor. 5: 20 en 21. Ds de Blois wees in zijn predi katie op de ambtelijke bediening en stond stil le. bij de herderlijke zorg; 2e. den inhoud; 3e. den grondslag der zending. Staande werd den nieuwen leeraar toe gezongen Ps. 201. Ghr. Geref. Kerkdiensten. De leden der Chr. Geref. Kerk te Vlissin gen, woonachtig te Middelburg, hebben verzocht aan den kerkeraad dier gemeen te, hen in de gelegenheid te stellen te kunnen opgaan onder de bediening des Woords in hunne woonplaats. Op dit verzoek werd gunstig beschikt. Dezen winter zal, te beginnen Woensdag 12 October a.s. om de veertien dagen, des avonds een openbare kerkdienst worden gehouden in de Bogardzaal, waarin zal voorgaan ds L. Kleisen van Vlissingen. Eigenaardige houding. Ds J. J. Timmer van Ermelo heeft als vice-voorzitter van het Prov. Kerkbe stuur der Ned. Herv. kerk in Gelderland bedankt, omdat hij het met zijn geweten in strijd acht de besluiten van dit college uit te voeren. Hij blijft echter wel 'lid, omdat hij aldus kan protesteeren tegen de huidige Synodale organisatie. Tot hoofd van de O.-L. School no. 1 te St. Philipsland is benoemd dhr J. Ju- riaanse te Leiden. Geslaagd voor doctoraal examen ge neeskunde de heer W. Netelenbos, vroe ger te Heinkenszand. Bevorderd tot arts de heer W. J. v. d. Hooft te Waterlandkerkje. Militair vliegtoestel ver ongelukt. Gistermiddag is een mili tair vliegtuig bij een noodlanding in de dennenbosschen nabij het vliegterrein „de Molenheide" onder Gilze-Rijen terecht ge komen en geheel vernield. Het toestel werd bestuurd door luitenant Jansen, ter wijl luit. Van de Kamp, eveneens af komstig uit Soesterberg, als waarnemer fungeerde. De bestuurder kreeg een vleeschwand aan het been, terwijl luite nant v. d. Kamp aan het gelaat gewond werd. V ierjarig jongetje ver dronken. Gistermiddag werd het vier jarig zoontje van den heer ten H. uit Tijnje aldaar vermist. Toen men ging zoe ken, werden de klompjes van het ventje drijvende gevonden in het stroomkanaal. Na eenige uren dreggen is het lijkje opge haald. De jongen is voor de ouderlijke woning van een bruggetje gevallen. De vermiste trouwring. In het jaar 1899 verloor in het Limburgsche plaatsje Horst-America mej. van Helden Donders, enkele maanden na haar hu welijk, den trouwring. Vorige maand was dit 33 jaar geleden. Sedert woonde zij nog 9 jaren in Engeland, en daarna weer 22 jaar in Horst-America. Vorige week heb ben de kippen bij het oude huis de gehei me verblijfplaats van dezen ring ontslui erd, door hem uit den grond te voorschijn te halen. De namen der echtgenoten in den ring bevestigden hierbij, dat de verloren ring van 1899 was weergevonden. i De dievenbende van Hil versum. Gistermorgen zijn vier van de zeven verdachten van rijwieldiefstallen, de laatste maanden in Hilversum en om geving gepleegd, welke verdachten ver leden week in verzekerde bewaring wer den gesteld, overgebracht naar het Huis van Bewaring te Amsterdam. Bij de ver schillende verhooren zijn een groot aantal onopgehelderde diefstallen en inbraken aan het licht gekomen. Naast rijwielen werden in grooten getale rijwielmerken, kleedingstukken, sigaren, chocolade enz. ontvreemd, welke goederen een inwoner van Nederhorst den Berg overnam. Laatstgenoemde heler, die zich steeds als een onnoozel boertje voordeed, bleek hun ook nog geregeld te bedriegen en te be stelen. Aanhouding van smokke laars. Na een wilde jacht moeten de Duitsche douanebeambten er Dinsdag avond in zijn geslaagd den beruchten wa pensmokkelaar F. S. uit Venlo, nadat hij een schotwond had opgeloopen, in de buurt van Dusseldorp te arresteeren. S. bestuurde een vrachtauto met gesmokkel de wapens geladen. In de auto zaten en kele Duitschers en de Nederlander G., die allen tot de smokkelbende behoorden. Na dat de beambten het vuur op de auto ge opend hadden, waardoor de chauffeur werd getroffen, kwam de auto tot stil stand. Ofschoon de leden van de smok kelbende trachtten te ontvluchten, zijn zij allen gearresteerd. De getroffene, die een schot onder het hart heeft gekregen, is naar het ziekenhuis overgebracht. De overige leden van de bende zijn allen in arrest gesteld. In de auto bevonden zich 100 automatische pistolen en 2500 patro nen kaliber 7.65. Het autobus-ongeluk bij Laren. Dinsdagavond waren nog 19 van de gewonden bij dit ongeluk in het St. Jansziekenhuis te Laren achtergebleven. Dien avond zouden nog vier jonge Duit sche mannen met verwondngen aan ar men en beenen per autobus naar Bottrop worden overgebracht. Deze bus was om half vijf uit Bottrop vertrokken. Om 10 uur 's avonds kwam er evenwel telefo nisch bericht, dat ook deze bus, een uur tevoren, vermoedelijk op Nederlandsch grondgebied, in botsing was geweest met een tram of trein. De bus werd, aldus meldde het telefonische bericht, vernield; de inzittenden bleven ongedeerd. De jonge Duitschers zijn nu vandaag per auto van Laren naar hun woonplaats te ruggebracht. De overige gewonden, onder wie vier ernstig, maken het allen vrij goed. Heden zullen wellicht weer enkelen naar hun woonplaatsen vertrekken. Een tekort van f 132.000. Naar vrij vernemen, is uit het boekenonderzoek bij de R.-K. Boerenleenbank te Oegstgeest in verband met de gepleegde malversa ties door den gewezen kassier van der H., gebleken, dat er een tekort is van f 132 duizend. Van slechts f80.000 is kunnen worden vastgesteld, waar dit bedrag ge bleven is. .Kastekort te Venhuizen. Bij den kassier der Coöperatieve vereeni ging tot aankoop van veevoederartikelen „Ceres" te Venhuizen, is een aanzienlijk tekort in de kas geconstateerd. Onmiddel lijk is hij uit zijn functie ontslagen, terwijl hem enkele dagen tijd gelaten is, om het tekort aan te zuiveren. Steun aan de veehouders. Duurdere boter en margarine. Naar het Hlbld. meldt, zal met ingang van Maandag a.s. de accijns op boter en margarine dusdanig worden verhoogd, dat de boeren, inderdaad den indertijd in uitzicht gestelden prijs van 5% cent per kilo melk zullen ontvangen. De 5Yz cent zullen echter bereikt worden bij 3.4 pet. vet, hetgeen dus overeenkomt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3