Afloop Vorkoopinp en Aanbestedingen Land- en Tuinbouw Telegrammen. Rechtzaken Marktberichten. Burgerlijke Stand Scheepstijdingen. Het zal geen verwondering wetten, dat de begrafenis met corpseer zich niet be perkte tot de eer van het Haagsche corps en de corpsen uit de onmiddellijke om geving. Van heinde en verre waren depu taties van politiemannen. Op den Nieboerweg stelde de stoet zich op. Voorop motorbrigade en bereden po litie om den weg vrij te maken. Aan den kop van den langen, langen stoet gingen de leden van den Algemeenen Bond van Christelijk Politiepersoneel in Nederland, welke een ijverig lid in Baas verliezen. Be overige Haagsche politie-vereenigingen sloten zich hierbij aan. Ban kwam het muziekkorps van de Rotterdatnsche po litie, gevolgd door tientallen deputaties. Deze groep bood een groote verscheiden heid van poditie-uniformen. Zjj kwamen uit steden ën dorpen. Bij hen vervoegden zich de vertegen woordigers van Rijksveld wacht, mare- chaussée en militaire politie. Voorts een deputatie van de 1e artillerie-brigade en van het II Reg. Veldartillerie. Daarop volgde het Haagsche Politie- muziekcorps en tenslotte het heele Haag sche politiecorps, voor zoover de open bare veiligheid dit veroorloofde, perso neel van het hoofdbureau en controle, secties en recherche in uniform en onge- uniformden en de rest der politie ruiters. Inmiddels vertrok een groep kin deren van de Zondagsschool naar de Al- gemeene Begraafplaats om de begrafenis van hun meester bjj te wonen. De samenstelling van den stoet bracht een groote mens (henmassa op de been, die vol aandacht naar de omfloerste vaan dels zagen, welke verschillende bonden en deputaties van deze laatsten wel een dertig meedroegen. Als de lijkwagen naderde ontblooten de mannen eerbiedig het hoofd. Zwijgzaam werd de imponeerende stoet gadegeslagen. -VBij het hoofdbureau, aan de Laan Copes en de bureaux aan het Alexanderplein stond het zwart van de menschen. Van het hoofdbureau werd een krans aange bracht. Toen de stoet stilhield voor de woon plaats op no. 15 kwam commissaris Paré naar buiten en hechtte namens den Justi- tieelen Dienst een grooten krans aan den lijkwagen. Ook bij no. 21, waar de afdee- ling Verkeerswezen is gevestigd, legde een der manschappen een krans op de baar van den overleden kameraad. Alle politiebureaux hadden de vlag half stok hangen. Bij het gebouw van de raads zaal in de Javastraat en bij de woning van den burgemeester in de Bankastraat, waren de gordijnen gesloten als bjj menig particulier huis. Het was kwart voor 1 u. toen de treurmuziek en het sombere trom geroffel doordrongen tot hen, die zich verzameld hadden op de algemeene be graafplaats, in welker omgeving ook enor me belangstelling was. De baar werd opgewacht. De gewel dige politiemacht de stoet was meer dan een kilometer lang schaarde zich geleidelijk om het graf, terwijl een zestigtal bloemstukken werd aangedragen. Het Haagsche politiemuziekcorps „On derling Kunstgenot" speelde „Ase's Dood", terwijl de verkeersagenten de kist naar het graf droegen. Nu trad de burgemeester van 's-Graven- venhage naar voren, die de volgende rede hield: Als burgemeester en hoofd der politie gevoel ik de behoefte hier aan het ge opende graf van 'den agent van politie Raas een kort woord te spreken. In mijn 15-jarige ambtsperiode heb ik nooit moeilijker, nooit droever taak ver vuld. In het aangezicht des doods valt alle menscheljjk verschil weg; ook aan dit graf. Wjj dienaren van de overheid, ambte- najen, politie van hoog tot laag, van hier en van elders, wjj staan hier als kameraden bij de baar van een onzer, die in de uitoefening van zijn plicht als trouw agent is gevallen. Zooals het hem is gegaan, zoo kan het morgen ons gaan; zooals zjjn gezin in rouw is gedompeld zoo kan het morgen met het onze zijn. Wij willen hier getuigenis afleggen van ons vast voornemen elkander te schragen, te steunen en te helpen in het nakomen van onze taak. Er staat geschreven: Wij hebben hier geen blijvende stad, maar wij zoeken de toekomende; Baas is niet verloren, noch voor zjjne naasten, noch voor ons, hij is gegaan naar dat wat eeuwig blijft. De beteekenis van ons leven ligt niet in het tijdsbestek dat ons gegeven werd, maar in de vraag die voor de eeuwigheid blijft, of wjj onzen plicht hebben gedaan, niet voor ons zelf maar in gehoorzaam heid aan den wil van den Almachtige, in Gods genade, in liefde voor onzen evenmensch. Zoo deed hij het, die ging. Wij bidden aan dit graf God om zijn onmi8baren troost voor het gezin van onzen makker, wij tezamen, wjj die hier nog in het leven, in ons werk staan, wjj bidden aan dit graf God om kracht voor het verder vervullen van onze taak, als jiet mag zjjn in eeuwigheidslicht, De heer Kooistra, voorzitter van de a-fd. Den Haag van den Rond van Chr. Politieambtenaren, namens alle collega's sprekende, wee3 er op, hoe dit droevig sterfgeval voor allen een roepstem is om trouw te zjjn tot in den dood. Na de toespraak van den heer Kooi stra werd nog het woord gevoerd door den heer Kampagne, voorzitter van de Zondagsschoolvereeniging Thabor, van welke vereeniging Baas 13 jaar lid is geweest. Motorschip „Maraboe" gestrand. Het a.«. „Carnarvonshire" seint draadloos, dat het Nederlandachs motorschip „Maraboe" bij Carreg-y-Llan* drie mijlen ten oosten van de haven van Dinlaan (op de zuidkust van Ierland) om assistentie heeft gevraagd, omdat het op de rotsachtige kust is gestooten. De reddingsboot van Dinlaan ia uitge varen om hulp te verkenen. Naar de directie van de reederij gister avond wist mede te deelen, bestaat voor de bemanning van de „Maraboe" niet het minste gevaar. Er is verbinding met den wal en mocht het schip niet van de rotsen afkomen, hetgeen men niet waarschijnlijk achtte, dan kunnen de leden van de bemanning toch zonder bezwaar den wal bereiken. OOGSTVOORUITZICHTEN BIJ DEN LANDBOUW. Hoogs opbrengst van de aardappelen. Het onderstaand overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 20 September j.l., is, onder medewerking der Rijkslandbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corres pondenten der Directie van den Land bouw. Bij het fraaie weer in Augustus en de voortzetting daarvan in September kon de oogst goed binnengehaald worden. Over het algemeen zijn zoowel kwantiteit als kwaliteit der geoogste producten zeer be vredigend te noemen. De gevolgen van het legeren van vele graanvelden zijn door de gunstige weersgesteldheid van beperkten omvang gebleven. Detarwe geeft goede opbrengsten van goede kwaliteit, behalve op de gelegerde perceelen, waar de korrels te smal zijn gebleven. In verschillende streken werd schade van voetziekte ondervonden. De opbrengst van de haver is even eens goed, hoewel men vreest, dat ook deze op de gelegerde perceelen zal tegen vallen. De veldboonen zijn goed tot vrij goed. De kwaliteit van erwten is slecht tengevolge van aantasting door insecten; ook de opbrengst liet daardoor te wen- schen over. Op verschillende plaatsen hebben de bruine en witte boonen zich al te welig ontwikkeld, zoodat schade werd ondervonden van zomerrot. Gemiddeld was de stand echter goed. Blauwmaanzaad en klaver zaad leveren een vrij goede opbrengst. In Friesland heeft de witte klaverbloem door regen geleden. Het spinaziezaad is goed. Het suikerbietenzaad belooft een grooten oogst. De consumptie-aardappelen geven hooge opbrengsten. Over het alge meen goed tot zeer goed. Slechts in N.- Holland laat de kwaliteit soms te wen- schen in verband met het optreden van de aardappelziekte. De suikerbieten staan goed tot zeer goed. De stand van de uien loopt vrij sterk uiteen en kan gemiddeld goed tot vrij goed worden genoemd. Evenals de suikerbieten staan de voe derbieten goed tot zeer goed; de paardepeen staat goed. Behalve kor ten tijd gedurende de warmteperiode was het weder gunstig voor het grasland. Er is thans nog overvloed van gras in de weiden. De tweede snede gaf een goede opbrengst en werd voor het meerendeel goed gewonnen. Het inmaken van gras neemt nog steeds toe. De oude klavers vertoonen een normalen stand; de jonge klavers staan over het algemeen hol, als gevolg van den zwaren stand der dekvruchten. Samenvatting. Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven cijfers, onder inachtneming der beteelde oppervlakte, het cijfer af voor het ge- heele land, dan verkrijgt men het vol gende resultaat, waarbij verder het cijfer in de tweede kolom aangeeft hoe de stand op 18 Augustus J.l. was, terwijl het tus- schen haakjes geplaatste cijfer aangeeft hoe gedurende de laatste 10 jaren de stand gemiddeld in de maand September was. Gemiddelde stand Stand op: in September in 20 Sept. 18 Aug. de laatste 10 j. tarwe 74 haver 70 boekweit 64 veldboonen 64 erwten 60 br. boonen 70 kanariezaad 70 blauwmaanz. 63 klaverzaad 63 spinaziezaad 73 suikerb.zaad 89 consumptie aardappelen 79 fabr.aardapp. 74 suikerbieten 80 uien 64 cichorei 73 voederbieten 76 koolrapen 65 paardepeen 72 weiland 75 oude klavers 87 jonge klav. 64 herfstknollen 70 spurrie 62 grashooi 2e snede 70 klaverhooi 2e snede 66 Hierbij is 100 uitmuntend, 90 zeor goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slseht, 30 slecht en 10 ss mislukt DE TRUC DER GESCHOREN AAPJES. Men herinnert zich, zegt de Maas bode, dat de orcng pendek eenigen tijd geleden sensatie gebracht heeft in weten schappelijke kringen, in de pers en zelfs in het parlement. Op 13 Juni 1932 kwam het Dierkundig Museum te Buitenzorg in het bezit van foto's der huid en van een geraamte van den orang pendek, (letta man, kort; zeg maar: kleine mensch). Een week later verscheen een uitvoerig rapport van den gezaghebber van Pasir pengarajan (Suma tra's Oostkust) over het geval. Weer een week daarna kwamen de overblijfselen van het wonderbeest te Batavia aan. In het maandblad „De tropische na tuur" schreef een dierkundige van naam Dr Dammerman, een groot artikel. Wij ontleenen aan het weekblad „Op Korte Golf", dat de aandacht op dit arti kel vestigde het volgende: Orang letjo (vert. wartaal sprekende mensch) heet het bedoelde dier in Ooste lijk Sumatra! in Djambi en 'tPalembang- sche spreekt men van orang pendek. Het geraamte was met opzet verminkt. De staart was afgesneden. Het heupbeen miste het kenmerkende deel, n.l. het zit- been, dat bij apen en menschen ver schilt. De hoektanden, die bij apen op hondstanden gelijken, waren door afvij len korter gemaakt. De huid was behen dig afgeschoren, behalve op het hoofd. De bovengenoemde onderzoeker, Dr Dam merman, kon met een vergrootglas de haarwortels zien; ja, vond hier en daar vergeten plukjes haar. Om den neus wat menschelijker te doen schijnen, hadden de inlanders het vel met een stokje van binnen uit naar buiten geduwd. Aangezien het vel losgesneden was, te beginnen bij den rugkant, kon het ver wijderen van staartwervels gemakkelijk worden weggewerkt. Alles bij elkaar genomen kwam men tot deze conclusie: Het wondere beest be hoort tot de groep der slank-apen (Sem- nopithécus), waarvan verscheidene soor ten in Ned.-Oost-Indië leven b.v. de zwar te en grijze loetongs, de moed j it, de soe- rili, de kalahie de simpel, om slechts eenige namen te noemen. Een gewone monjet, grijze Java-aap, kon het niet zijn. Want deze dieren bezitten een veel meer vooruitstekenden snuit, en betrekkelijk kortere achterpooten. Men moet nog letten op dit feit. Bij het vangen van den orang pendek was geen enkele Europeaan aanwezig. De Radja, die zijn luidjes aanspoorde tot het be machtigen, behoort wel tot de „vrij ont wikkelde inlanders", zoo staat in het rap port. Maar inlanders willigen altoos gauw do wenschen der blanken in. Wil men een aapmensch hebben, nu dan zul je er een hebben. En zoo ging het ook hier. De mannekes van de Rokan-rivier heb ben ons, beschaafden en ontwikkelden, aardig bij den neus gehad. Wat de deur dient doet, volgt nu. De oude wereldrei ziger uit het einde van de dertiende eeuw, Marco Polo, verhaalt over zijn bezoek aan Sumatara: „Er is een apensoort, niet zeer groot, en met een gelaat gelijkend op een mensch. Zij scheren het haar en laten het alleen staan onder de kin en op andere deelen van het lichaam, waar ook de menschen haren dragen. Daarna drogen zij ze en prepareeren ze met kam- ter en specerijen. Wanneer zij die dieren op bovenbedoelde manier hebben gepre pareerd, zoodat zij op kleine menschen lijken, leggen zij ze in houten kisten om ze aan den handelaar te verkoopen, die ze door de geheele wereld verzendt. Dit alles is dus bedrog, want noch in Indië noch in eenig ander land, worden pyg meeën (dwergen) gevonden, zoo klein als deze apen. Ten slotte bemerkte Dr Dammerman: „Dat de bewoners van Sumatra na ruim zes eeuwen nog niet de truc van de ge schoren aapjes vergeten zijn, en deze nog met gedeeltelijk succes wisten toe te pas sen." De menschen, die door dik en dun het dogma, het geloofsartikel aanhangen, dat de menschen soortverwant moeten zijn of afstammen moeten van een aap, moeten toch wel geschokt zijn in hun vertrouwen op de zoogenaamde „wetenschap". NIJMEGEN. Te Malden is gisteravond een motorrijder bij het uitwijken voor een auto tegen een boom gebotst. De be stuurder werd onmiddaljjk gedood. De duo-rijder werd gewond, maar kon na verbonden te zijn, naar huis terugkeeren. ROTTERDAM. De directie van de Scheepswerf en Machinefabrieken te Rot terdam en de werknemersorganisatie zijn tot overeenstemming gekomen over de opheffing van de staking, die op 8 Febr. bij dit bedrijf is uitgebroken, naar aan leiding van het feit, dat de Directie had besloten een 10 pet. loonsverlaging in te voeren. Men is tot overeenstemming geko men om de staking op 3 Oct. a.s. op te heffen, onder de volgende voorwaarden: Er zal een loonskorting van 5 pet. wor den ingevoerd; alle stakers zullen tewerk worden gesteld. Voorloopig worden inge voerd een werkweek op twee z.g. wandel- weken; dit laatste geldt ook voor arbei ders, die tijdens de staking aan het werk zijn gebleven. Dr I. H. Schrander, t Op 70-Jarigen leeftijd is heden overleden Dr I. H. Schreuder, pred. bij de Nederl. Hervormde gemeente te Arnhem. De overledene werd op 25 Augustus 1889 te Bleiswijk in het ambt bevestigd; vandaar vertrok hij in 1987 naar Ove- z a n d, welke gemeente in 1902 met Arn hem verwisseld werd. De overledene was president van het Prov. Kerkbestuur en praetor van den Ring Arnhem. De stormramp te Portorico. NEW-YORK. De laatste berichten om trent de orkaan waardoor Portorico ge teisterd werd, spreken van 200 dooden en meer dan duizend gewonden. De scha de kan nog niet bij benadering geschat worden. De hulpverleening wordt ten zeerste bemoeilijkt, doordat alle verbin dingen verbroken zijn). Ministerscrisis in Engeland? LONDEN. In welingelichte politieke kringen verluidt, dat da liberale ministers die op het vrijhandelstandpunt staan in de Kabinetszitting van heden of morgen ontslag zullen nemen. Mac Donald wil nog een laatste poging doen om de natio nale regeering te behouden, althans tot na de economische wereldconfere .tie. Mac Donald zou reeds maatregelen getroffen hebben het Kabinet eventueel zoo spoe dig mogeljfk aan te vullen. Gemeld wordt nog dat Mac Donald ook zelf het voor nemen heeft te kennen gegeven, ontslag te nemen. Men zou er echter in geslaagd zijn hem tot aanblijven te bewegen. LONDEN. Nader wordt gemeld: Zooals verwacht werd is het resultaat van de heden gehouden Kabinetszitting geweest, dat de drie ministers die zich niet met de overeenkomst van Ottawa konden ver eenigen, uit de regeering zijn getreden. LONDEN. De verliezen, die de Engei- sche katoennijverheid door de groote textielstaking heeft geleden worden ge schat op 6 millioen pond sterling. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 27 September 1932. Heden had de uitspraak plaats van de op 20 dezer behandelde zaak tegen H. H., 30 jaar, slager te Woiphaartsdijk, ver dacht van het doen van een valsche aan gifte. Het verstek-vonnis werd vernietigd en verdachte vrijgesproken. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Exportveilingen van 27 Sept. Veiling van 11 u. v.m.: Zure kroetap- pels f 2 per 100 Kg. Veiling van 1 u. n.m.: Dubbele Prin- ce8seboonen 413 per 100 Kg. Kleine veiling. Peren: Bonne Louisse d'Avranches extra 4045, id. A 3542, d. B 2533, d. G 1924, Doyenne du Co rnice extra 4247, id. A 3843, id. B 2933, id. G 1824, Triumph de Vienne extra 2931, id. A 2228, id. B 18 24, id. G 1115, Williams Duchesse ex tra 19—21, id. A 17—19, id. B 14—17, id. G 6<11, Conférence extra 22, id. A 20, id. B 1718, id. G 1216, Herzogin Elsa extra 15—19, id. A 14—16, id. B 10—13, id. G 78, Nouveau Poiteau A 13, id. B 910, id. G 8, Maagdepeer extra 1113, id. A 10—11, id. B 8—9, id. G 5—7, Zwijndr. Wijnpeer extra 24, id. A 1218, id. B 1012, Beurré Hardy extra 2835, id. A 25—26, id. B 20—24, id. G 12—18, Beurré Clairgeau extra 22, id. A 20, id. B 19, id. G 10—17, Beurré Durandeau ex tra 15—16, id. A 14—16, id. B 12—14, id. C 912, Beurré Wilhelmina 710, B. de Merode 1013, B. van den Ham 9 14, B. Alexander Lucas 10—14, B. Ca- piamont 610, B. d'Aremberg 10—15, B. Bachelier 38, B. Lebrun 1014, Le- ghiponts 1519, Souvenir de Congres 17, Souv. Madame Tryve 1822, Soldat Lahoreur 1017, Maria Louisse 710, Lange Perzikpeer 815, Calabasse Tir- lemont 912, Calabasse Carafon 10, Duoh. d'Angoulême 812, Bezy van Schonauwen 610, Spaansche Wijnpeer 1222, Fransche Maagdepeer 7, Doyenn d'Alencon 78, Peren zonder zaadhuis 7 8, Jodenpeer 68, Oranje Bergamot ten, Dubbele Bergemotten 9, Winter- bergemotten 6, Winterlouw-jes 78, Winter Keizerinnen 6, Schellebellen 8 10, Scharlakenpeer 6—8, Foppepeer 8, Pondspeer 0—10, St. Remy 58, afval- en kroetperen 1—8, alles per 100 Kg. Appels: Transp. de Croncels extra 17— 20, Idem A 13—16, B 10<14, G 8—<10, Oranje Reinetten extra 15, Idem A 12, B 8—11, C 6—7, Goudreinetten extra 19 —23, Idem A 15-17, B 11—13, C 8—10, Fransche Goudreinetten extra 15, Idem A 1013, B 58, Cox Oranje Piping extra 26, Idem A 22, B 14—20, C 8—16, Signe Tillish extra extra 20, Idem A 18, B 13, C 6, Sterappels extra 15—24, Idem A 14 19, B 10—16, C 810, Groninger Kroon extra 13—17, Idem A 1314, B 9, C 6, Bramley Seedling extra 9—11, Idem A 9, B 8, C 5, Lanes Prince Albert A 9, Idem B 8, C 6, Charles Ross 16—20, Notaris appel 10—17, Mank's Codlin 13—15, Le- moenappel 1318, Princesse Noble 10, Bauman's Reinetten 6—9, Bunrghartsrel- netten 5—7, Udo-appel 7—14, Paesgood Nonsuck 10—16, Jacques Lebel 6—10, Bis marck 58, Constantijn de Groot 6—8, Blenheim's Pipping 7—8, Hondsmuil 5— 8, Roode Paradijs 6, Codlin Keswick 4—9, Golden Noble 5, Dubbele Zure Bellefleur 8—10, Zure Bellefleur 9—11, Rembour Mor tier 4—6, Guldeling 58, Ganzerodes 5 7, Grofzuur 5—7, Westlandsche Bellefleur 6, Jeruzalem 8, Zoete Campagner 8—12, Zoete Bellefleur 910, Zoete Armgaarde 11, Zoete Ribbeling 10—15, Zoete Veentjes 8, Pomme d'Oranje 12—15, Herfst-Blom- zoet 10—12, Tuinzoet 9, Geld. Holaart 9— 10, Afval- en Kroetappels 2—10 gulden, alles per 100 K.G. Diversen; Blauwe Druiven 21—88, To maten 2—4, Groene Noten 14—22 gulden, alles per 100 K.G. Perziken 89, Meloenen 12—22, Idem uitschot 18, Kipeieren 3.50 4.60 gulden, alles per 100 stuks. Patrij zen 25 ct. per stuk. Bloemen 10—18 gul den per 100 bos. Idem 5—39 gulden per 100 pot. GOES. Groentenveiling van Woensdag 28 September. Stoksnjjboonen 916, Perfectboonen 17, Stokprincesseboonen 1415, Dubbele Princesseboonen 512, Wagenaars 4, Gele boontjes 2, Uien 1.505, Tomaten 23, Blauwe druiven 3034, Witte Drui ven 42, alles per 100 K.GV Prei 210, Wortelen 89, Rammenas '18, alles per 100 bos. Aardbeien 1, Bloemkool 612, Idem 2e soort 2—6, Idem uitschot 1, Roode Kool 45, Witte Kool 4, Savoye kool 37, Meloenen 1019, Idem uit schot 58, Pompoenen 2, Witte Kom kommers 12, Augurken 0.210.25, An- dijvie 0.702.40, Kropsla 0.802, alles per 100 stuks. MIDDELBURG, 27 Sept. Fruitveiling: Peren: Louise Bonnen d'Avranches 14 36, Bergamotte 67, Scharlakenpeer 10 11, Triomphe de Vienne 1130, Marse- pijnpeer 89, Beurré Hardy 16—23, B. L brun 11, B. Six 16, Duchesse Williams 517, Hertogin Elsa 1217, Maagde- i peer 514, Jodepeer 38, Nouveau Poi- I teau 410, Soldat Laboureur 819, B. Aremberg 18, B. Mérode 412, Doyenne du Commice 32, Pondspeer 8, Passé Col- mar 19, Meloenpeer 9 ct.f alles per Kg. Appelen: Transparante de Groncel 5, Lemoenappel 10, Codlin Keswick 2, Grauwzoet 10, Grauwzuur 10, Armgaard 7, Jacques Lebel 410, Ganzebout 7, Bismarck 6, Glasappel 6—7, Notarisap pel 8, Goureinet 512, Bordaanappel 7 13, Reinette Oranje 711, Witte Rib- ber 1314, Signe Tillish 1115, Ster appel 79, Warnersking 910 ct., alles per Kg. Diversen: Tomaten 0.17, blauwe drui ven S341, bramen 1517, aardbeien 6264 ct., alles per Kg.; meloenen 928 ct. per stuk. In de op heden in ons Veilingslo kaal, Warmoezierstraat 37-39 te Rotter dam gehouden veiling, werden de vol gende prijzen besteed: Kipeieren 2.35 4.75, Eendeieren 2.603.75., Aanvoer 130.000 stuks. MIDDELBURG. Bevallen: M. Beekman- Polderman, d.; J. H. Witte-Koets, d.; L. Schutte-Steketee, d. GOES. Overleden: Pieternella Wilhel mina de Keijzer, 36 j., echtgenoote van Adriaan Kuzee; Hendricus Gerrit, 8 mnd. z. v. Elias Maas en Elizabeth van der Weele. Het instuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Oud en Jong Breskens heeft aanbesteed het plaatsen van zinkwerken en steenbestorting tot het verdedigen van een gedeelte van den oever van het calamiteuze waterschap Oud en Jong Breskens. De raming is f 29700. Laagste inschrijver was A. v. d. Straat- ten te Mijnheersland voor f 23.200. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Sept., 2.30 u. Parijs 9.74—9.77. Londen 8.578.6154. Brussel 34.5534.60. New-York 2.48%—2.49 Berlijn 59.2259.27. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisr., 25 v. Sabang. MARNIX v. ST. ALDEGONDE, uitr., pass. 26 Gibraltar. P. C. HOOFT, uitr., 26 v. Belawan. CHRISTIAAN IIUYGENS, 27 v. Batavia te Amsterdam. Rotterdamsche Lloyd. INDRAPOERA, thuisr., 28 6 u. 30 vm. te Marseille verwacht KERTOSONO, thuisr., 26 v. Triest. KOTA NOPAN, uitr., 27 v. Pt. Said. KOTA RADJA, uitr., 26 v. Padang. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 29 Sept.: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen, half bewolkt droog weer, kans op lichte nachtvorsten, overdag wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 755. Licht op voor fietsars: Donderdag 7 u. 73 (67) 71 (07) 68 (53) 67 (63) 63 (02) 73 (60) 70 (68) 64 61 DO 75 72 (00) 71 (07) 77 (06) 64 (08) 73 (70) 74 (67) 67 (63) 75 (69)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3