JWS Rechtzaken Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. Finantiëele Berichten Briefwisseling. Ailoop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand Marktberichten. Advertentiën. PIETER VERHAGE, Oliejassen Jekkers Pijpen Zuidwesters M. VAN LOO UIT DE HAND TE KOOP: WOON- EN WINKELHUIS nette Hulshoudster G. G., Heemstede jaar overle ed. der Ned. ereenvolgens orp, Beets, verkreeg hij ede. Ds S. Ned. Herv. i voornemens nen van deze ichede is be- iracht voor school I al- 'urjaajaz, on- udde, hoofd- i. P. A. Oeké, October 1932 ■om benoemd dbouwwintsr- te Middel- )r H. W. Ob- -docent in de ïwsch en het er letteren en eit te Utrecht, en aangevan- vaarin hij ge- jbelsche Ara- MET EEN tar en twaalf ft zich gister- Laren in het ijdstip is een die 35 passa- gekomen met n naderenden Lgevolge waar- jf ongedeerd, de tram. Van autobus werd g gedood, ter- zwaar gewond rieden. Voorts buspassagiers Duitsch gezel- uit 's-Graverv .g bracht, kwam- ram, welke te rsum vertrekt, rijksweg Am- den straatweg ;eval werd ver- .uffeur op het tram den Hil- oversteken. De heeft signalen de meening, stoppen, om midden aange- deze werd op- aarlijken smaik eg werd geslin- chtauto, welke >n ingericht tot 1 vernield, ter- werden gewor- ïen enkele me strut terecht, am werd even ten werden ge- sagiers van de eerd, alleen de um kreeg glas inzittenden een hulp geroepen. ,tse was bleek, e dame om het iras tusschen de ïeld geraakt en meter hoog de e ogenblikken as néergesmakt, twaalf licht ge- plaatse waren sbraeht naar het arep, waar een Blaricum, Bus- jeskundige hulp er moest opera- De meeste ge- schedelfracturen jelaat. Een vier- glassoherven in enmenigte was de ramp samen- het voorste ge- geraakt, stremde ius is afkomstig ■houdt tweemaal i Amsterdam en den regel Duit- icantiegangers. gedoode dame rden vastgesteld, tar gewonden is ernstig. 6t: dat in het St. ïengebracht, be- i is zeer zwaaf n ook voor zjjn de ongelukkige De verongelukte bus werd bestuurd door Michael Eisenhut uit Oberhausen, die er tevens eigenaar van is. Hij maakte zijn vijfde reis met den wagen. Hij kreeg in hot geheel geen letsel. De volgende inzittenden van de autobus hebben zware kwetsuren opgeloopen: Mevr. Thalrath uit Hamboorn (zware hoofd wonde), Mevr. Jüttjes uit Den Haag (ge compliceerde beenfractuur), Mevr. Nickel uit Hamborn, de heer Plotz en zijn zoon Franz Plotz uit Duisburg, de heer A. Bein- lich uit Bottrop (ernstige hoofdwonde) en Mevr. Lehossi uit Hamborn (ernstige inwendige kneuzingen). Vannacht omstreeks 12 uur is een auto bus uit Oberhausen te Laren aangekomen, waarmede 15 passagiers van de ongeluks bus, onder wie eenige lichtgekwetsten naar huis zjjn teruggekeerd. In het St. Jansziekenhuis te Laren bevonden zich vannacht nog 19 gewonden. Gefingeerde inbraak. Bij den barbier K. te Hooger-Smilde werd Vrijdagnacht een inbraak ontdekt. Aan gifte volgde. Er was een portefeuille in houdende ongeveer dertig gulden en een partij sigaren gestolen. De marechaussee stelde een nauwkeurig onderzoek in, waar uit bleek dat deze inbraak gefingeerd was. K. werd aan een streng verhoor on derworpen, en bekende tenslotte de in braak zelf te hebben gepleegd. Een autobus met voetbal lers van den dijk gereden. Zon dagavond is nabij den weg naar het nieu we veer te Ridderkerk een autobus van de Erven weduwe Van Nelle te Rotterdam met voetballers komende uit Leerdam, van den Molendijk gereden, doordat de stuurinrichting defect raakte. Drie jonge mannen en een mede in de autobus zit tend kind kregen zulke ernstige verwon dingen, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moesten stellen. De anderen kwamen met den schrik vrij. Gestikt. Zondagmiddag heeft een tweejarig dochtertje van R. te Zwolle een pinda in het verkeerde keelgat gekregen. Dadelijk werd een dokter geroepen, maar toen deze kwam, was het kind al gestikt. Moord op de kermis. De eer ste dag der Br&kelsche kennis is ge ëindigd met een twist, die aan A. van H., uit Zuilichem het leven heeft gekost. Tegen ongeveer half twee Zondagmor gen keerden van V. en Sch. op de fiets van de kermis naar Zuilichem terug. Ter hoogte van de plaats, waar van H. woont stond deze familie op den rivierdijk. De ontmoeting gaf aanleiding, een oude veete op te halen. Van woorden kwam het spoedig tot da den en plotseling zakte A. van H. in elkaar. Later bleek, dat hij een diepe steekwonde in de lies had, waarhij ver moedelijk een slagader was doorgesneden. Binnen zeer korten tijd was de ongeluk kige dood. Als verdacht den doodelijken steek te hebben toegebracht, is gearres teerd en naar het Huis van Bewaring te Tiel overgebracht G. Sch. Hoewel deze blijft ontkennen de dader te zijn, meent de justitie voldoende bewijzen voor zijn schuld te hebben. Het slachtoffer is 19 jaar. De vermoe delijke dader is 24 jaar oud. Beiden zijn ongehuwd en stonden gunstig bekend. De verslagenheid in het dorp is groot. Onbewaakte overwegen. De 30-jarige v. d. Broek, uit Egmond aan Zee is Zaterdagavond op den onbewaak- ten overweg te Heiloo, dien hij per fiets wilde passeeren, door een electrischen trein uit Amsterdam gegrepen en met een verbrijzeld been ter zijde van de rails ge worpen. De fiets was geheel vernield. De man, die veel bloed verloor, is ter plaatse verbonden en daarna naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Maartens avontuur. Tjjdens de proefvaart van de „Trondanger" op de Noordzee heeft de 17-jarige Maar ten v, d. Tooren uit IJmuiden, vertelt de „Telegraaf", voor een aardige sensatie gezorgd. Onder den maaltijd werd de overbe- lastingsproef gehouden; het toerental liep tot 160 op en de „Trondanger" doorklief de met een snelheid van 17.6 knoopen de golven. Het .gevolg was echter, dat de temperatuur in den grooten schoor steen hooger en hooger steeg, totdat het deurtje geopend werd en Maarten op het middendek stapte. Zoo „ontpopte" zich een IJmuider jongen als verstekeling. „Ik kon het niet langer uithouden van de hitte en heb een verschrikkeljjken honger" bekende hij aan den kok, die hem in de omgeving van het kombuis plotseling ontdekte. De beer Goedkoop werd geroepen en toen moest de stow-away vertellen hoe hij tot zijn daad gekomen was. „Wist je dan niet dat het maar een proefvaart was?" „Ia, meneer, maar ik dacht toch wat te kunnen verdienen. Ik ben werkloos, leerling bankwerker geweest en mjjn va der is ook al zes wöken zonder werk en moeder en wij allemaal kunnen best wat gebruiken." Toen vertelde hij hoe hij langs de statietrap, om ongeveer halfzes 's mor gens naar boven was galoopen. De dikke schoorsteen leek hem een goede schuil plaats voorloopig en tot zijn verbazing was er geen rook te bekennen geweest later. Alleen de hitte werd ten slotte te «g. koop"1 Wa' nu"' zo' ^0 h0er Goed- „Geef 'm maar hier, vaten wasschen", v® kok. En zoo geschiedde. Zonder remmen, maar ernstig voortwerkend asehte Maarten de vaten; geen kleinig- vj" 115 §r meer dan zestig menschen hebben geluncht I Toen wij te IJmuiden van boord gingen wisten wij, dat Maarten van der Tooren met zjjn ouders moest gaan praten. Als die toestemming geven dan kan hij bij den heer Goedkoop 'komen werken Om kermis te houden. De politie heeft in verzekerde bewaring ge steld den 21-jarigen slagersknecht Th. G. te Beek (Princenhage). Hij wordt ervan verdacht twee koeien uit de weide ont vreemd te hebben. Het eene beest was reeds geslacht en het vleesch verkocht. Van de opbrengst zou G. eens goed Beek- sche kermis houden Verkoop van een boerderij wegens hypotheekschuld ver hinderd. Leden van de tuinbouwver- eeniging te Nieuwe-Niedorp (N.-H.) heb ben in het café „Ceres" te Schagen den voorgenomen executorialen verkoop ver hinderd van een boerderij met land, schu ren, enz. te Lutjewinkel, samen groot 4 A. 70 c.A., eigendom van den heer A. Wit, aldaar. De veiling geschiedde door notaris H. J. van Veen te Schagerburg, in tegenwoordigheid van den plaatsver- vangenden kantonrechter te Schagen, mr D. Breebaart, burgemeester van Cal- lantsoog. Het geheel was ingezet op f 12.407.50. Bij den inzet reeds hadden boven bedoelde boeren en tuinders op de tafel tjes in het café biljetten gelegd, waarin gezegd werd, dat „de nijvere bouwer, wiens bezittingen op last van zijn hypo theekgever werden verkocht, zijn leven in noesten vlijt op zijn bedrijf had gesleten en dat na een leven van harden arbeid slechts armenzorg voor hem openstaat. En dit, land- en tuinbouwers, zijn wel licht ook uw vooruitzichten. Daarom hebben wij besloten, een boycot uit te spreken over den kooper van deze plaats. Wij worden daarbij gesteund door de or ganisaties ter plaatse en in de omgeving. Vandaag hij morgen gij." Ondanks deze opwekking werd bij den inzet toch geboden, wat de demonstranten een dreigende houding deed aannemen. Buitenstaanders wisten maatregelen van geweld te voorkomen. Bij den nu gehouden afslag waren weer vele belangstellenden aanwezigook vier politiemannen. Weer werden biljetten als boven aangehaald op de tafels gelegd, waar de afslager schetskaartjes van de te veilen perceelen naast legde. Vóór de veiling begon, antwoordde de notaris op een vraag van een der aan wezigen, dat de kooper den bewoner uit zijn huis moest doen zetten. De vrager bracht dit antwoord luide over aan het overige publiek, waarna de verkoop aan ving. Op geen enkel der perceelen werd een bod gedaan, waarna een der demon stranten, de heer Zwagerman, opstond, het publiek voor zijn houding bedankte en aanspoorde, evenzoo te handelen bij elke volgende executoriale verkooping. De notaris deelde hierop mee, dat het geheel voor f 12.457 was gekocht door den tweeden hypotheekhouder, en dat deze den heer Wit zal laten wonen voor een lagere huur, dan de hypotheekrente be draagt. In het café en daarbuiten bleef het nog eenigen tijd rumoerig. Motor rjjdt op een autobus. Aan de Boschstraat te Breda reed de 30-jarige motorrijder Van B. uit Dongen met zijn motor in groote snelheid op een autobus met passagiers. Met een he- vigen smak werd de motorrijder tegen de straat geslingerd. Met een beenbreuk en een verbloeding in de hersenen werd hij opgenomen en per politiebranoard naar het Ziekenhuis vervoerd, waar hij kort daarop overleed. De 'duo-passagier be kwam slechts enkele ontvellingen; het motorrijwiel werd geheel vernield. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 21 September. Be Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld: Met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg berijden: H. W. J. N. P. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h., J. B. v. d. Z. te Amsterdam f 3 b. s. 3 d. h. Met een bespannen voertuig links in een bocht rijden: L. Ch. V. te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. Met een motorrijtuig een weg, welke voor het verkeer met motorrijtuigen afge sloten is, berijden: W. L. te Zoutelande, H. J. H. te Breskens, A. J. M. U. te Eindhoven, J. B. te Kruiningen, J. K. te Laag Nieuwkoop, allen f 2 b. b. 2 d. h. 's Avonds rijden met een fiets zonder licht: A. v. L. te Rotterdam f10 b. s. 10 d. h. Idem met een voertuig: J. M. C. te Rit- them f 5 b. s. 5 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder dat nummer en letter aan de ach terzijde helder is verlicht: J. P. te Middel burg f 3 b. a. 3 d. h., R. P. te Vlissingen f 6 b. a. B d. h. Rijden met een motorrijtuig terwijl hij onder zoodanigen invloed van het gebruik van sterken drank verkeerde, dat hij niet in staat moet worden geacht het motor rijtuig naar belmoren te besturen: L. v. d. W. te Middelburg f25 b. s. 25 d. h. met ontzegging van de bevoegdheid mo torrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. Straatschenderij: P. v. d. W. te Sou burg, berisping, G. K. te Souburg, P. v. d. W. te Souburg, beiden berisping, J. P. A. H. te Middelburg f40 of 40 d. h. In staat van dronkenschap verkeeren- de eens anders veiligheid bedreigen: L. I. L. te Koudekerke f 25 of 25 d. h. Wettelijk als getuige opgeroepen zijn de, wederrechtelijk wegblijven: J. C. te Vlissingen, schuldig verklaard zonder toepassing van straf. In staat van dronkenschap verkeerende in het openbaar de orde verstoren: P. B. te N. en St. Joosland f25 of 5 d. h. Openbare dronkenschap, gepleegd bij eerste herhaling: F. J. P. te Vlissingen 3 d. h. Een dier arbeid doen verrichten waar toe het uit hoofde van zijn toestand on geschikt is: K. O. te Souburg f 15 of 15 d. h., veroordeelde heeft tegen het vonnis hooger beroep aangeteekend. Een dier noodeloos arbeid doen ver richten op pijnlijke en kwellende wijze: J. P. te N. en St. Joosland f 1 of 1 d. h., G. R. te Ritthem f 15 of 15 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op eenig weiland: N. G. te Kleverskerke vrijspraak, C. A. te Middel burg f10 of 10 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo pen resp. op eenig weiland en bezaaiden grond: K. M. te Oostkapelle f 15 of 15 d. h., tegen dit vonnis heeft veroordeelde cassatie aangeteekend, J. M. F. te Sou burg f 15 of 15 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo pen op eens anders grond: J. V. te Mid delburg en A. J. v. L. te Middelburg ieder f 10 of 10 d. h., W. H. S. te Kloetinge, G. A. P. F. A. te Kloetinge, J. H. te Mid delburg, J. M. S. te Middelburg, allen f 1 of 1 d. h. Als vader van een kind niet zorgen dat bedoeld leerplichtig kind de school gere geld bezoekt: J. Gh. H. te Middelburg f 15 of 15 d. h. Overtreding ijkwet: A. d. V. te Koude kerke 4 maal f 0.50 of 4 maal 1 d. h. met verbeurdverklaring der gewichten, W. R. te Koudekerke 8 maal f 0.50 of 8 maal 1 d. h. met verbeurdverklaring der gewich ten. Een tramtrein, wanneer deze in aan tocht is, in zijn loop belemmeren: J. M. L. te Wolphaartsdijk f 10 of 10 d. h. Te Middelburg buiten noodzaak de klin kerpaden berijden: J. F. J. de L. te Mid delburg f 10 of 10 d. h. Overtreding der maximum-snelheid der gemeente St.-Laurens: Mr P. v. H. th. S. te 'sGravenhage f10 of 10 d. h. Idem te Oostkapelle: A. G. J. de V. te Bergen op Zoom f 3 of 3 d. h. Idem te N.- en St. Joosland: Th R. te Wassenaar f 5 of 5 d. h. Hooger beroep. Door H. v. D. Hzn., 52 jaar, molenaar te Zierikzee, is cassatie aangeteekend tegen het vonnis van de Rechtbank te Middelburg van 19 September 1932, waarbij hij in hooger beroep is veroordeeld wegens overtreding van het Tarwebesluit, het niet bijhouden van het register betreffende aankoop, verkoop en verwerking van granen en meel, tweemaal gepleegd. DE DUITSCHE CONTINGENTEE- RINGSMAATREGELEN. De gevolgen voor den Nederlandschen tuinbouw. Naar aanleiding van de aangekondigde maatregelen van de Duitsche regeering, waarbij de invoer van een reeks van Ne- derlandsche tuinbouwproducten en fruit zal worden gecontingenteerd, heeft het Nederl. Gorrespondentiebureau zich ge wend tot mr L. Niemöller, secretaris van het centraal bureau der tuinbouwveilin gen in Nederland, teneinde te informee- ren, welke gevolgen de doorvoering van deze maatregelen voor den Nederl. tuin bouw zou hebben. Mr Niemöller wees er op, dat de per centages van de contingenteeringen hier te lande nog niet bekend zijn. En daar hangt natuurlijk zeer veel van af. Wan neer de Duitsche regeering zooals de Ne- derlandsche, contingenteert op ongeveer 100 pet., behoeven de gevolgen niet zoo catastrophaal te zijn. Maar hij vreest, dat het percentage aanmerkelijk kleiner zal zijn. De Duitsche agrarische bladen dringen sinds geruimen tijd geregeld aan op een contingenteering op 30 pet. Nu verwacht de heer Niemöller niet, dat de regeering hieraan gevolg zal ge ven, maar wanneer er een contingentee ring zal plaats hebben op 50 tot 60 pet., dan is de slag aan onzen tuin bouw toegebracht, toch reeds buitengewoon ernstig. Wij moeten daarbij niet vergeten, dat de export van tuinbouwproducten zeer benadeeld wordt door de deviezenrege- ling. Komt er nu ook nog een hoeveelheids contingenteering, dan kan men de gevol gen niet overzien. Als voorbeeld noemde mr Niemöller roode en savoije kool, welke vooral tegen den winter een zeer belangrijk export product is. Wanneer wij van dit product 100 millioen K.G. naar Duitschland uit voeren, en er komt een contingenteering op 50 pet., dan blijft de Nederl. tuinbouw met 50 millioen K.G. kool zitten, waar voor geen afzetgebied te vinden is. Wat het gevolg zal zijn voor de prijzen op de veilingen, is natuurlijk licht te be grijpen. Mr Niemöller uitte dan ook zijn groote bezorgdheid voor de naaste toekomst van den Nederland schen tuinbouw, wanneer de Duit sche regeering inderdaad tot zulk een ver gaande contingenteering zou over gaan. In het algemeen, zoo besloot mr Nie möller zijn mededeeling, leidt contingen teering tot vernietiging van den handel. De Nederlandsche tuinbouw heeft bij den minister meermalen gevraagd, er toe mee te werken, dat de Nederlandsche markt vrij blijft voor het inheemsche fruit in verband met de exportmoeilijkheden. Echter hebben de belanghebbenden nooit bij den minister aangedrongen op contingenteering van het Amerikaanscbe fruit. 1) Wel is het heffen van een hooger invoerrecht op dit fruit aanbevolen. Dit heeft tengevolge, dat het artikel duurder wordt en alleen de. betere soorten geïm porteerd worden. Op die wijze wordt de handel intact gehouden. 1) Wij meenen, dat dit onjuist is en dat nog maar kort geleden, ook vanuit Zee land, op contingenteering is aangedron gen. Red. Z. Lyceumdag. Heden werd in het Schuttershof te Goes een lyceumdag gehouden, uitgaande van de Vereen, voor Ghr. Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs. De op komst was niet druk. Dr J. van Lonkhuyzen, Geref. pred. te Zierikzee, opende te half drie de bijeen komst en verwelkomde de aanwezigen. Spr. wees er op, dat we met de Lyceum gedachte in het stadium van wachten zijn gekomen. Wachten kan tot moedeloos heid leiden. Daarom hebben we behoefte aan een bemoedigend woord. Daarna sprak prof. dr P. A. Diepen horst over: „Waarom Zeeland alleen niet?" KATTENDIJKE. Hedenmiddag om streeks 1 uur is brand uitgebroken in de kapitale hofstede van den heer Mol al hier. De boerderij is geheel afgebrand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schadewaarvan de omvang nog niet bekend is, wordt door verzeke ring gedekt. UTRECHT. De rechtbank veroordeelde den 33-jarigen schipper en diens 26-ja- rige vrouw beschuldigd van het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel den dood tengevolge hebbende bij een meisje van 14 jaar, resp. tot 10 en 1 jaar gevangenis straf. VENLO. Terwijl te Tegelen enkele kin deren bij een slagerswinkel naar het uit laden van vleesch stonden te kijken, sprong het voor den wagen gespannen paard plotseling achteruit. Daardoor ge raakte een der kinderen zoodanig tus schen den wagen en een muur beklemd, dat het in deerniswekkenden toestand naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. ATHENE. In de omgeving van Saloniki is een vrij hevige aardbeving waargeno men. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Sept., 2.30 u. Parijs 9.73—9.78 H. Londen 8.58—8.62 K. Brussel 34.5434.59. New-York 2.49—2.49%. Berlijn 59.2359.27. 5 pet. gemeente Middelburg. Naar van de zijde der emittente wordt meegedeeld, is de Middelburgsche leening zoodanig sterk overteskend, dat op de in schrijvingen slechts een uiterst gering per centage zal kunnen worden toegewezen. Corrspondent te S. Uw bericht omtrent aanstelling van personen voor uitvoering der crisis-varkenswet draagt het karakter van een advertentie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. VerwachtingZwakke tot matige wind uit Westelijke, later Noordelijke richtin gen, matig tot half bewolkt, weinig of geen regen, kans op nachtvorst, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 752. Licht op voor fietsers: Woensdag 7 u. 24 min. Kruiningen. De uitslag van de aanbe steding voor het bouwen van een mon teurswoning voor de N.V. „P. Z. E. M.", alhier is als volgt: D. Lindhout, Hoe- dékens'kerke, f4485; Joh. v. d. Poel, Ove- zande, f4425; Gebr. Allewijn, Waarde, f4360; C. M. Laban, Ierseke, f4248; Bruinzeel, Ierseke, 4170; J. Krijger, Krui ningen, 4165; Joh. Benou, Krabbendijke, f 4147Gebr. Karelse, Kruiningen, f 3985. MIDDELBURG. Bevallen: J. van de GuchteRemijnse, z. Overleden: A. A. Adriaansen, 67 j., geh. met J. Bosdijk. GOES. Gehuwd: Jacob Pieter Verheule, 24 j. jm. en Lydia Hendrika Berrevoet, 24 j. jd. GOES. 27 Sept. 1932. Graanmarkt Aanvoer gering. Handel gewoon. Zaden iets hooger. Schokkers 1216, Haver f 5.50, Bruine Boonen f 9.50f 11, Maan zaad f 30f 33, Karwijzaad f 20f 21. Boter per kilo f 1.50, Per pond 75 ct. Aan particulieren per pond 85 ct. Fahr. boter verkocht voor 85 ct. 2e soort boter 60 cent. Eieren per 100 stuks f3.80, per 25 st. 95 ct. per stuk aan part. 5 cent. Eenden eieren f3.80, poelje-eieren 2 cent. Noteering V. P. Z. Aanvoer 9804 st. Prijs f4.10 per 100 st. MIDDELBURG. Veiling van Maandag 26 September. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Zeeuwsche blau we aardappelen 5658, Poters 919, Blauwe Eigenheimers 3739, Gele Eigen heimers 1828, alle3 per 25 K.G. Sprui ten 18—19, Zilveruien 1618, Uien 35, Rapen 13, Peeën 2, Spinazie 714, Stoksnijboonen 349, Stamsnijboonen 2 16, Stokprincessen 1023, Stamprin- cessen 6—18, Postelein 20, Augurken 216, alles per K.G. Witte Kool 23 per 100 K.G. Peeën 1—4, Rapen 1,54, Kroten 1,5—2,5, Rammenas 1,52,5, Prei .57,5, Uien 24,5, Selderie 13, Peterselie 11,5, Radijs 1,5, alles per bos. Savoye Kool 2,5—5,5, Roode Kool 34,5, Boerekool 1,53, Andijvie 0,6 2,5, Kropsla 11,5, Bloemkool 0,117, Komkommers 0,53, alles per stuk. Fruit: Tomaten 25, Blauwe Druiven 2844, Bramen 1218, Aardbeien 62 66, alles per K.G. Meloenen 1029, Vijgen 2, alles per stuk. VLISSINGEN. Veiling van 26 Sept. Late blauwe 5964, blauwe eigenheimers 2533, witte eigenheimers 35, alles per 35 K.G. Tomaten 14, doppers 6, wage naars 1, stoksnijboonen 1319, stamsnij boonen 25, princes 511, dubbele prin ces 5, blauwe druiven 3341, witte drui ven 29, uien 23, spinazie 38, sprui ten 17, postelein 67, marsepijnperen 67, Beurró Hardy 28, Williams Du- chesse 89, president Roosevelt 1112, Beurré Durandeau 9, Beurré Glairgeau 12, Beurré Lebrun 11, Signe Teliish 7, maagdepeer 9, Beurré de Merode 12, Tr. do Vienne 2939, Notarisappel 10, Kes wick 8, Jficq. Lebel 8, The Queen 9, Or. Reinet 5, Dantziger hout 1011, alles per K.G. Kipeieren 3842 per 10 stuks. Boere kool 0.5, roode kool 24, savoije kool 2 5.5, bloemkool 113, sla 0.25—1, kom kommers 0.31, netmeloenen 1520, suikermeloenen 19, alles per stuk. Selderie 12, prei 45, peen 14, uien 1.5—2, rapen 12.5, kroten 1.5— 2.5, alles per bos. Peterselie 14, andij vie 236, per kist. Augurken 810 per 100 stuks. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Man. Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader in den ouderdom van ruim 83 jaren. Uit aller naam: WED. P. VERHAGE- SONIUS. Meliskerke, 26 Sept. 1932. Woensdagavond 28 SepL a.s., 's av. te 8.18, hoopt Ds L. Nieuwpoort te M'burg, ln de Eng. Kerk, een lezing te houden over 't onderwerp: „De geestelijke wereldcrisis". Toeg. vrij. I I MIDDELBURG. I I met Inventaris, drogisterij, enz. Inlichtingen bij de Wed. MAR» KLISSEJACOBS, Voorstraat 47, Wissekerke (N.-B.) Tegen half October gevraagd een middelb. leeftijd, in klein burger gezin. Brieven onder letter A Bureau van dit Blad te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3