Staten-Generaal Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws Zoeklichtjes. Land- en Tuinbouw geringe vraag en het naar verhouding zeer groote aanbod. Door het Pootaardappelenbesluit 1932 wordt bevorderd, dat de als Nederlandisch pootgoed aangeboden aardappelen aan re delijke eischen voldoen en in het bijzon der voor uitpoting geschikt zijn. De on gekeurde en de by keuring onvoldoende gebleken aardappelen, die in vorige jaren in het buitenland als Nederlandsch poot goed zijn aangeboden, hebben langen tijd een ernstige bedreiging gevormd voor den goeden naam van de Nederlandsche pootaardappelen. Door het Pootaardappe lenbesluit 1932 wordt de desbetreffende uitvoer in goede banen geleid. Een in trekking van dat besluit ware dan ook in strijd te achten met het landbouwbe lang en met het algemeen belang hier te lande. Er bestaat zeer zeker geen aan leiding het streven van de kweekers van goede pootaarappelend en van de hande laren in dat product op te offeren aan het tijdelijk belang van hen, die minder waardig pootgoed voortbrengen of daarin handel drijven. Alle landbouwers zijn in de gelegen heid gesteld hun aardappelen voor de keuring aan te geven. Aardappelen die n:et fijn gekeurd of die zijn afgekeurd, zijn alleen geschikt voor consumptie, voor voederdoeleinden of voor fabriek matige verwerking. Dat de prijzen van die aardappelen laag zijn, is niet het gevolg van het Pootaardappelenbesluit 1932. Verder kan worden opgemerkt, dat ieder, die zich wil toeleggen op de teelt van Nederlandsch pootgoed, van het aller beste materiaal zal moeten uitgaan. Hij, die ongekeurde aardappelen of aardap pelen van afgekeurde velden plant, zal als regel een volgend jaar een gewas ver krijgen, dat niet voor goedkeuring in aan merking komt. Ten slotte wenscht ondergeteekende te doen opmerken, dat zoowel de vertegen woordigers van den landbouw als die van den daarbij betrokken handel zich vrijwel eenstemmig hebben verklaard vóór de toepassing van de Landbouw- uitvoerwet op de pootaardappelen. Uitkeeringen uit het Gemeentefonds. De uitkeeringen die de gemeenten jaar lijks uit het Gemeentefonds ontvangen, zijn voor het komende begrootingsjaar ge raamd op resp. f 3.067.984 en f 94.163.326. De uitgaven van het fonds zijn derhalve in totaal geraamd op f 97.231.310. De opbrengst van de Gemeentefonds belasting, voor zoover geheven ten bate van het fonds, wordt geraamd op 50 mil- lioen gld, de opbrengst van de tijdelijke opcenten op f 24 millioen. De opbrengst van 50 opcenten op de Vermogensbelasting wordt geraamd op f 5 millioen, terwijl de opbrengst van de tijdelijke opcenten op de Vermogensbelasting op f 3 millioen is geschat. De inkomsten van het fonds wor den dus op f 82 millioen begroot. Waar de uitgaven geraamd waren op ruim f 97 millioen, zal dus uit 's Rijks schatkist f 15.231.310 uitgekeerd moeten worden aan het fonds. Van dit bedrag komt twee derde gedeelte ten laste van de Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1933. en één derde gedeelte ten laste van de Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1934. Het compromis in het bouwvak. In de gehouden ledenvergadering van den Christelijken Patroonsbond is het be kende compromis, gesloten tusschen de besturen van de werkgevers- en werk nemersbonden bij het collectief contract in de bouwbedrijven, aangenomen. Verhooging benzineprijs met twee cent. Naar gemeld wordt, zal met ingang van vandaag de verkoopprijs van benzine in Nederland met twee cent per liter worden verhoogd en als volgt worden vastgesteld: voor particulieren: in bussen f 0.17, uit de pomp 16 cent per liter; voor de industrie: in bussen 16 cent, uit de pomp 15 cent per liter. Seen verlaging posttarisvsn. In ue IA. v. T. van de beg-: Ming van het P.T.T.-bedrijf wordt medegedeeld, dat in verband met de lagere raming van de frankeeropbrengsten met een bedrag van f3.489.000, van verdere verlaging van de posttarieven geen sprake zal kunnen zijn. Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Arnhem ter standplaats de gemeente Zelhem, K. H. Veenstra, candidaat-notaris te Zutphen; tot notaris binnen het arrondissement Dordrecht ter standplaats Ridderkerk, M. A. G. Roelants, candidaat-notaris te Rot terdam. Rouwbezoek namens H. M. de Koningin. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage, de heer F. van 'tSant, heeft een bezoek van rouwbeklag gebracht namens H. M. de Koningin aan de we duwe van den tengevolge van den Dins dag j.l. gepleegden aanslag overleden agent van politie H. Baas. Oud-generaal C. J. Snijders. Ter gelegenheid van de viering van den 80sf.en verjaardag van generaal C. J. Snij ders, op Donderdag, zullen in den middag van dien dag onderscheidene troepen- afdeelingen van land- en zeemacht op den strandboulevard te Scheveningen ter hoog te van het monument van land- en zee macht voorbij den jarigen oud-opperbevel hebber defileeren. Aan dit défilé zal worden deelgenomen door detachementen: van de Koloniale Reserve (met muziekkorps), korps Adel borsten, korps Mariniers, de Politietroe- pen, de Ken. Mil. Academie, de Grenadiers en Jagers (met de Kon. Mil. Kapel), de Genietroepen, het Korps Kon. Marechaus see, het 2de regiment Huzaren en het 2cfe regiment Veldartillerie, beide laatstge noemde bereden korpsen met hun muziek korpsen. Tegen het cadeaustelsel. Het Nat. Comité tot beteugeling van het cadeaustelsel bericht: In Twente worden thans, in verband met de gewestelijke actie, welke daar tegen het cadeaustelsel begonnen is, bij eenkomsten gehouden, waarbij o.a. een aanschouwelijke demonstratie wordt ge geven van artikelen met en zonder ca- deaux om aan te toonen, dat artikelen met cadeaux veel duurder komen en ten deele bovendien nog minder in qualiteit zijn dan die zonder cadeaux. Het meest treffend was de demonstra tie met gebrande, ongemalen koffie, waar bij van deskundige zijde vastgesteld werd, dat en merk van 50 cent per pond met cadeaux, nauwelijks een waarde had van 25 cent en dan ook zelfs nog verre in kwaliteit ten achter stond bij een goed koop merk van 45 cents per pond, dat zonder cadeaux verkocht wordt. Deze „koffie met cadeaux" bestond niet alleen uit een zeer goedkoope soort kof fie, doch bevatte bovendien veel zeer klei ne afvalboonen. De voeding bij de rijkswerkverschaffing. Het gemeentebestuur van Velsen heeft eenigen tijd geleden, naar aanleiding van ingekomen klachten van uit die gemeente te werk gestelden, bij den Minister van Binnenlandsche Zaken aangedrongen op verhooging van het broodgeld voor de bij rijkswerkverschaffing te werk gestelden. B. en W. hebben thans van den Minister antwoord ontvangen, dat een nauwgezet onderzoek is ingesteld. Als resultaat daar van wordt meegedeeld, dat het gemiddel de broodgebruik van de te werk gestelden in de inspectie Zwolle ligt beneden de 900 gram per man en per dag. Er is voor broodvoeding 33 cent per dag beschik baar. Indien voor brood afwisselend ge kozen wordt wittebrood, bruinbrood en roggebrood, zal gemiddeld ten hoogste 15 cent per dag voor brood behoeven te wor den besteed. De overblijvende 18 cent kunnen dan gebruikt worden voor boter of spek e.d. De bij het brood te nuttigen dranken (koffie en thee) worden den ar beiders vanwege het keukenbeheer ver strekt. De kosten er van worden bestre den uit de f2.75 per week, die op de ar beiders uit hun verblijfsvergoeding voor warme voeding wordt ingehouden. Uit gaven voor koffie of thee behoeven dus niet uit het broodgeld te geschieden. Ontegenzeggelijk is het gemiddelde broodgebruik niet groot, doch dit vloeit voort uit het feit, dat op ruime schaal warme voeding wordt bsechikbaar ge steld. De Minister zegt nog versterkt te zijn in zijn meening, dat het broodgeld van f2 voor zes dagen voldoende is voor het bestrijden van de noodzakelijke uitgaven, aangezien meer dan 1000 tewerkgestelden in de inspectie Zwolle, afkomstig uit tien tallen gemeenten, behoorlijk met dit be drag rond komen, EERSTE KAMER. Adres van Antwoord op de Troonrede. De Eerste Kamer heeft aan H. M. de Koningin bet volgende adres van antwoord op de troonrede aangeboden „Mevrouw 1 1. Met levendige belangstelling nam de Eerste Kamer kennis van de rede, waar mede het Uwer Majesteit heeft behaagd de nieuwe zitting der Staten-Generaal te openen. 2. Ook de gedachten der Kamer richten zich op den duisteren tijd, die het Vader land beleeft, nu in alle takken van volks bestaan de bedrijvigheid bleef afnemen en Moederland en Overzeesche Gewesten hun welvaart ernstig ondermijnd zien, mede doordat telkens nieuwe belemmerin gen van bet handelsverkeer tusschen de volkeren aan de bestaande worden toe gevoegd. 3. Het trok onder deze omstandigheden de bijzondere aandacht der Kamer, dat de Regeering herstel van het internatio naal ruilverkeer wenscht te bevorderen door verdragen, die een ruimer geest ade men, en dat zij, om ineenstorting van on misbare bedrijfstakken te verhoeden, nieu we noodmaatregelen noodig acht. 4. Het heeft de instemming der Kamer, dat de Regeering ook in de toekomst haar zorg aan de werkloosheid zal geven, waar bij het zoo noodzakelijk herstel van het bedrijfsleven haar tot richtsnoer zal blij ven, zoomede dat het vraagstuk van de jeugdige werkloozen alle aandacht zal hebben. 5. Het beroep van Uwe Majesteit op de medewerking der Volksvertegenwoordi ging bij bet tot stand brengen van de meest dringende maatregelen, die de zorg wekkende financiëele toestand des Lands vordert, heeft niet nagelaten diepen in druk te maken op de Kamer. Zij is zich bewust van den ernst van den toestand, en zal er gaarne toe medewerken, maat regelen tot stand te brengen, die het even wicht tusschen 's Lands inkomsten en uit gaven kunnen herstellen. 6. De Kamer vernam met belangstel ling, dat in de Overzeesche Gewesten er krachtig naar wordt gestreefd de kosten der Landhuishouding met de middelen in overeenstemming te brengen. 7. Met Uwer Majesteits bede, dat God onze Natie moge sterken, en met den wensch, dat Hij Zijn zegen aan den ar beid van de Staten-Generaal moge schen ken, stemt de Eerste Kamer van ganscher harte in. De heer W i b a u t, S.-D,, verklaarde, dat hij en zijn politieke vrienden geacht willen worden tegen bet adres te hebben gestemd. GEEN GOED BEGIN. Zoo althans, zegt de „Standaard" zien wij de beslissing van de Kamer bij de regeiing van werkzaamheden eergiste- renmiadag. De voorzitter had voorgesteld, dat de Kamer op 11 October bijeen zou komen voor de openbare behandeling van enkele onderwerpen, die daartoe reeds voldoen de waren voorbereid. De Regeenng had den wensch uitge sproken, dat de ontwerpen tot wijziging der L.Ü.-wet en tot instelling van bedrijfs- raden daarvoor in aanmerking zouden komen. De voorzitter had er de Regeering toen weer op gewezen, dat allebei wel niet zou kunnen en de Regeering had daarop weer geantwoord, dat in dat geval zij gaarne aan de wijziging der L.O.-wet den voor rang toegekend zag. Conform dien wensch der Regeering stelde de Kamerpresident voor om 11 Oc tober en volgende dagen o.m. ook het ontwerp-Terpstra tot wijziging der L.O.- wet in behandeling te nemen, terwijl het bedrijfsraden-ontwerp dan tot Februari zou blijven liggen. Ons leek dat volkomen normaal. Reeds ten vorigen jare rekende de Minister van 1 inancien bij zijn becijferingen tot bet sluitend maken der begrooting, op ba ten uit dat ontwerp voor de tweede helft van het jaar 1932, waarbij natuur lijk van de veronderstelling was uitge gaan, dat bet ontwerp reeds vóór 1 Juli van dit jaar tot wet zou zijn verheven. Daarvan kwam niets. Bij den intusschen zooveel erger ge worden financieelen nood, mocht men echter wel vertrouwen, dat de Kamer zich thans zonder veel moeite naar den wensch der Regeering voegen zou. Toch is dat vertrouwen beschaamd. De Kamer stelde zich tegenover den duidelijk kenbaar gemaakten wensch der Regeering en besloot, op voorstel van Prof. Aalberse, den voorzitter der R.K. fractie, om niet het ontwerp-Terpstra en wél het ontwerp tot instelling van be- drijfsraden in behandeling te nemen. De heer Aalberse kreeg, behalve zijn eigen fractie, de heele linkerzijde voor zijn voorstel mee. Van de niet-Katholieke leden der rechterzijde echter niemand. Dezen schaarden zich allen achter het voorstel van den President, dat verband hield met een 'duidelijk kenbaar gemaak ten wensch der Regeering. Echter zonder succes. Dit noemden we „geen goed begin". Om meer dan één reden niet. Maar zeker ook wijl het niet veel goeds voorspelt voor de bereidwilligheid tot har telijke medewerking aan de zware taak, die de Regeering te vervullen heeft. Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd tot Notaris binnen het arrondis sement Middelburg, ter standplaats ge meente Renesse: M. C. v. d. Bout, candi daat-notaris te Goes. Nieuw- en Sint Joosland. Vrijdagavond hield de afdeeling Nieuw- en St. Joosland, van de Z.L. M. een Algemeene Vergade ring, waai' 23 leden aanwezig waren. Na een openings- en welkomstwoord van den voorzitter, dhr. M. I. Verhulst, werd be spreking gehouden over aankoop kunst mest. Besloten werd, diverse soorten kunstmest aan te besteden voor 1933. De heer C. Franse van Kleverskerke, gaf daarna eenige inlichtingen, betreffen de de werking der Tarvvewef, on over de schatting der ingeleverde monsters. Verschillende door de leden gestelde vra gen werden door hem afdoende beant woord. Verder werd besloten een schrijven te richten 'aan het bestuur van'den Kring Walcheren der Z. L. M., houdende ver zoek het daarheen te leiden dat voor huisslachting geen betaling moet plaats hebben. Serooskerke Uitslag van den schiet wedstrijd en den wedstrijd om de wissel beker van de Afdeeling van de Bijzondere Vrijwillige landstorm. Schietwedstrijd 10 September. Max. aan tal punten 100. J. Muizelaar 96 p. Ie prijs, P. Joziasse 95 p. 2e prijs, H. L. Meijers 95 p. 3e prijs, G. van Keulen 95 p. 4e pr., S. de Visser 92 p. 5e pr., H. Al- laart 92 p. '6e pr., H. Geldof 92 p. 7e pr., C. Meijers 91 p. 8e pr., D. Kodde 91 p. 9e pr., W. Joziasse 90 p. 10e pr., M. Janse 90 p. lie pr., A. Zwemer 89 p. 12e pr., W. Vogel 88 p. 13e pr., Fl. Wondergem 88 p. 14e pr., P. Huibrechtse 87 p. 15e pr., Jac. Meijers 87 p. 16e pr., M. Izebout 86 p. 17e pr., L. Cevaal 86 p. 18e pr., Jac. Sturm 85 p 19e pr., Jan Meijers Azn 85 p. 20e pr., J. Wattel Joh.zn 82 p. 21e pr., J. Wattel Szn 82 p. 22e pr., K. Meyers 82 p. 23e pr., J. Wagenaar 81 p. 24e pr., Jan de Visser 81 p. 25e pr., Jan Wonder gem 79 p. 26e pr., Joh. van Schaik 77 p. 27e pr., Jac. Geldof 77 p. 28e pr., A. Clarisse 76 j>. 29e pr., D. Adriaanse 75 p. 30e pr., P. Mathijssen 70 p. 31e pr., M. v. d. Slot 65 )s. 32e pr. Daar er 40 prijzen gekocht waren, ble ven er nog 8 pryzeü over, waarop be sloten werd om die met de wisselbeker op 24 September te verschieten. De waarnemend voorzitter de Heer A. Goedbloed, Wethouder, reikte hierna de prijzen uit. In zjjn toespraak herin nerde spreker aan het groote verlies dat de vorige plaatselijke leider heeft ge troffen. Door een der aanwezigen werd een voorstel gedaan om één der overgebleven prijzen (een electrische fiets-zaklantaarn) te geven aan het zoontje van den pl, leider voor zjjn hulp by de oefeningen. De wedstrijd op 24 September had tot uitslag dat de wisselbeker gewonnen werd door den heer Jan Wattal Johzn met 50 punten. Aan deze wedstrijd is door 25 personen deelgenomen. Arnemuiden. Dezer dagen geraakte onderweg van een der motortreinen de motor defect, zoodat hij slechts met veel moeite het station alhier heeft kunnen bereiken. Nadat men den motortrein op dood spoor gereden had, zijn zoowel de passagiers als zij, die van hier mee moes ten met een achterop komenden sneltrein die men hier liet stoppen, naar de plaats hunner bestemming vervoerd. Kamperland. Zaterdagavond kwam de alleenwonende bijna 80-jarige F. Kipper man, oud-brievengaarder zóó ongelukkig te vallen, dat hij zijn been brak. Eerst Zondagmorgen acht uur vond de werk ster hem op den grond liggen. De ont boden geneesheer, Dr Bruijnzeel achtte overbrenging naar het Ziekenhuis nood zakelijk. Meer dan 12 uur heeft K. op den vloer liggende onder hevige pijn, doorgebracht. Hedenmorgen is hij naar het Ziekenhuis te Goes overgebracht Zierikzee. Zaterdagmiddag had alhier een vergadering plaats in hotel „Juliana" van de afdeeling Schouwen-Duiveland van de Zeeuwsche Brandweer Bond. Door dhr. Bierman van Middelburg werd een leer zame leezing gehouden over: Organisatie van de brandweer op Schouwen-Duive land. Na afloop dezer vergadering werd een publieke demonstratie gehouden met modern brandbluschmateriaal. Tot dat doel waren aanwezig een auto spuit van Zierikzee, een motorspuit van Nieuwerkerk, een motorspuit van Brui- nisse en twee slangen op de waterleiding. Tal van autoriteiten uit diverse dorpen, waaronder de betrokken burgemeesters, waren daarby tegenwoordig. Het niet alle- daagsche schouwspel trok de aandacht van vele belangstellenden. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Dinteloord, J. E. Klomp te Ede. Voor Bergum, P. Cannegieter te ldaard. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Baarn, Schiedam en Urk, A. M. Berkhoff te Sneek. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Gouda, R. Kok te Vee- nendaal. Raad vanBeheer. Het ligt in de bedoeling, om op Woensdag 16 No vember a.s. te Utrecht een vergadering te houden van de kerkvoogdijen der Ned. Herv. gemeenten met de bedoeling, een oplossing te vinden voor de thans hangen de kwesties inzake den Raad van Beheer. Aan deze vergadering zullen zoowel de protesteerende als niet-protesteerende kerkvoogdijen deelnemen. Evangelisatie-predikant De Particuliere Synode van de Gerefor meerde Kerken in de provincie Groningen heeft besloten, te treden in de voorstellen van de classes Groningen en Winschoten, om te komen tot het beroepen van een evangelisatiepredikant, speciaal voor O. Groningen. Deze predikant, zal dan door een der nader aan te wijzen kerken in de classis Winschoten worden beroepen. De Synode machtigde deputaten voor de evangelisatie aan de beroepende kerk, financiëelen bijstand te verleenen. Strafwerk en een hardnek kig vader. Men meldt uit Deventer De vader van een leerlinge der Noor- derschool II weigerde- voor ongeveer een jaar, toestemming te verleenen dat zijn dochtertje strafwerk thuis zou maken. Tengevolge daarvan werd het kind niet meer tot de school toegelaten, terwijl do vader wegens overtreding van de Leer plichtwet werd vervolgd. Het kind bleef hierdoor ongeveer een jaar van onderwijs verstoken. Met betrekking tot deze, meer malen ook in den Raad besproken kwes tie, hebben B. en W. thans aan het hoofd van de Noorderschool II medegedeeld,, dat zij, met volkomen handhaving van de bevoegdheid van den onderwijzer om kin deren thuis strafwerk te laten maken, en met erkenning van de juistheid der beslis sing van den betrokken onderwijzer inzake strafoplegging aan het betrokken meisje, enkel en alleen ter wille van het belang van genoemd kind, welk belang h.i. door haar vader maandenlang op onjuiste wij ze is behartigd, er geen bezwaar tegen hebben, dat aan het kind gelegenheid ge geven wordt haar strafwerk na afloop van den schooltijd te maken. Naar wij nader vernemen, is het straf werk intusschen gemaakt en deze zaak dus opgelost. De bliksem slaat in een groep aardappelrooiers. Te Schmolde is de bliksem in een groep aard appelrooiers geslagen. Alle twaalf werden bewusteloos geslagen. Een man en een vrouw werden gedood, twee zusters zwaar gewond. Ik weet niet hoe het optreden van den leider der Soc.-Dem. raadsfractie in de Residentie te karakteriseeren, maar weer zinwekkend is het zeker. Terwijl het lijk van den verkeersagent, die het slachtoffer werd van de Com munistische relletjes, nog boven aarde staat, heeft d$ heer Vliegen behoefte den burgemeester te interpelleeren over het ruwe optreden van de politie. Inplaats van zijn hartgrondigen afkeer uit te spreken over het schandelijk op treden van de Communisten, waardoor de politie voor een uiterst moeilijke taak werd geplaatst, richt zijn critiek zich te gen de handhavers van het gezag. Als de Soc.-Democraten een optocht houden en Communistische elementen trachten die te verstoren, dan wordt gaar ne politiehulp aanvaard. Maar als de Koningin Hare Grondwet telijke taak vervult en de Communisten komen van alle kanten bij elkaar om de orde te verstoren, dan moet voor deze revolutionaire elementen ruim baan wor den gemaakt! De Communisten zullen het zeker toe juichen, dat hunne roode vrienden zoo voor hen in de bres springen. Maar het optreden van den Soc.-Dem. leider is er niet minder weerzinwekkend om. OPMERKER. Inbraak in een postkan toor. Vrijdagnacht heeft men door het openbreken van een raam zich toegang verschaft tot het postkantoor te Reuver, Een postbode, die Zaterdagmorgen in dienst kwam, ontdekte de inbraak. Of schoon kasten en laden waren overhoop gehaald, vermist men slechts een klein be drag aan geld. Voorts zijn enkele voor werpen, eigendom van den postdirecteur gestolen. Felle brand te De Lier. Gister middag omstreeks kwart over twee is brand uitgebroken in het woonhuis van den graanhandelaar Ph. van Duyn te De Lier. De vlammen grepen zeer snel om zich heen, zoodat weldra het woonhuis en het aangrenzende pakhuis in lichte laaie stonden. De brandweer ter plaatse die den brand met twee stralen bestreed, was niet in staat de vuurzee te dooven. De politiebrandweer van Delft wier hulp was ingeroepen, was spoedig met de mo torspuit aanwezig om met nog drie stra len bij het blusschingswerk te assisteeren. Omstreeks 5 uur was men den brand meester. Het woonhuis is geheel uitge brand, terwijl ook het pakhuis gevuld met graan verloren is gegaan. Omtrent de oorzaak van den brand, welke is ont staan in een vertrek tusschen de woning en het pakhuis, tast men in het duister. De schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. (Tel.) Jongeman gedood. Gisteravond heeft op den Bornscheweg te Almelo een doodelijk ongeval plaats gehad, waarvan de 28-jarige J. S. uit Enschedé het slacht offer is geworden, Te ongeveer zes uur liep genoemde S. aldaar op het voetpad ter rechterzijde van den weg te wandelen met zijn ver loofde uit Almelo op weg naar de stad. Uit de richting Borne naderde een ledige vrachtauto, die een groote vaart had en bijna geheel aan de uiterste rechterzijde van den weg reed. Toen de auto het tweetal genaderd was, keek het meisje om en zag, dat de wagen bijna recht op hen aankwam. Zij gaf een gil en trachtte haar verloofde nog mee tusschen de boomen te trekken, doch het was al te laat. De ongelukkige jongeman werd door de auto van zijn meisje weg gesleurd en met groote kracht tegen een boom geworpen. De auto reed door. S. bloedde uit tal van wonden en over leed tijdens het vervoer per brancard naar het Ziekenhuis. De autobestuurder was intusschen gewaarschuwd door voor bijgangers en keerde terug naar de plaats van het ongeluk, alwaar hij even naar het slachtoffer keek, zijn schouders op haalde en daarop weer wegreed. Hij werd korten tijd daarna door de politie aange houden' en naar het bureau gebracht, waar hem een verhoor werd afgenomen. Het bleek te zijn een 27-jarige groente handelaar uit Almelo. De auto werd in beslag genomen. Volgens ooggetuigen heeft de bestuur der onbesuisd en te veel rechts gereden. Tevens was hij niet vrij van sterke drank. (Telegr.) Tulnbouwonderwijs in Zeeland. Zaterdag vergaderden in Hotel „Cen traal te Goes de leerkrachten bij het Tuinbouwonderwijs in Zeeland, onder voorzitterschap van den Rijkstuinbouw- consulent. In het openingswoord werd medege deeld, dat in het vorige winterhalfjaar in de provincie Zeeland 20 algemeene tuin- bouwcursussen, 5 cursussen voor volwas senen en 15 speciale cursussen in sorteeren en verpakken van fruit werden gehouden die in totaal werden bezocht door 513 leerlingen en 4 toehoorders. In het daaraan voorafgaande winter halfjaar werden 35 cursussen gehouden met 475 leerlingen, zoodat het aantal tuinbouwers, waaraan onderwijs is ge geven, nog is gestegen. Verondersteld wordt echter, dat een sterke daling in het a.s. winterhalfjaar zal optreden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2