HET BLIJFT VOORZEKER 9 NIET HETZELFDE r 271 2 ct. per V2 pondspakje BLUE BAND Uit de Provincie Kerknieuws. JOAN CARISBROKE Predikbe Gemengd of U andere margarine dan wel Blue Band eet. Blue Band is 25 °o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole, versch gekarnd met 75 °/o Blue Band margarine, bereid uit de edelste grondstoffen. VERSCH GEKARND Qnden Stukken voor der van Midd Lyceumdag te Goes. Zooals reeds per advertentie werd aangekondigd heeft de Vereeniging voor Chr. Middel baar en Voor her. Hooger Onderwas in Zeeland, Jegen Dinsdag 27 Sept. a.s. een Lyceumdag georganiseerd. Die omstandigheden zijn voor deze Ver eeniging niet gunstig. De bezuiniging waartoe de Regeering genoodzaakt is, was oorzaak dat nog geen subsidie kon worden verleend. Maar de Vereen, geeft den moed niet op. Was het niet mogelijik in deze crisis tijden de plannen te verwezenlijken, zij wil joch de Lyceumgedachte levendig houden. Om dit doel te bereiken zullen een viertal sprekers het woord voeren. Prof. P. A. Diepenhorst zal spreken over de vraag: Waarom Zeeland niet? Mr H. J. Tilanus koo3 tot onderweitp: De Lyceumgedachte. Verder hoopt Dr J. van Lonkhuizen een openingswoord te spreken. Ds Joh. Raams spreekt het slot woord. Wanneer stoffelijke belangen aan de orde komen, valt er als regel over be langstelling niet te klagen. De z.g. crisis vergaderingen zijn steeds druk bezocht. Zal het, nu een onderwerp van niet minder belang, met name voor ons opgroeiend geslacht en voor de toe komst van on3 volk van beteekenis aan de orde komt, anders zijn? Wij hopen dat het tegendeel zal blijken en wekken dan ook gaarne onze lezers op, deze vergadering, die in het „Schut tershof" zal worden gehouden, niet te verzuimen. Aangehouden. Door de mare chaussee te Hulst is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere B., straatmuzikant, die in den loop van het vorige jaar een hotel houder te Hulst voor verschillende gelds bedragen heeft opgelicht. B. was sinds dien voortvluchtig. Schietwedstrijden Bijz. Vrijvr. Landstorm. Op Woensdag 28 en Donderdag 29 September a.s. zul len op de militaire schietbanen te West- Souburg schietwedstrijden plaats hebben, van het Zeeuwsch Verband van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm. De schietwedstrijden zullen worden op geluisterd door een concert op beide da gen aangeboden door de marinekapel van Hr Ms „Noord-Brabant". Des Woensdags van 11 tot 12 uur zal de wedstrijd worden bijgewoond door ge neraal Duymaer van Twist. NIEUWE RADIOTOESTELLEN (N.S.F. en Philips) vanaf f 129. Ziet de etalage. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Tentoonstelling van fruit, groenten en bloemen te Zierik- zee. Donderdagmiddag is in de boven zaal van de N.V. De Concertzaal te Zie- rikzee in tegenwoordigheid van vele ge- noodigden en leden van den Algemeenen Bond, bjj monde van den voorzitter, de heer A. D. Constandse, een fruit-, groen ten- en bloemententoonstelling geopend. In het bjjzonder heette de voorzitter den burgemeester J. C. A. Bannink en het bestuur van den algemeenen bond harte- ljjk welkom. Hij wees op het doel van deze tentoonstelling en: het maken van propaganda en herinnerde voorts aan het 10-jarig bestaan van de Vereeniging van oud-leerlingen van de tuinbouwwinter- cursus te Zierikzee, die deze tentoonstel ling heeft georganiseerd. De burgemeester van Zierikzee zeide dat het hem een groot genoegen was, deze tentoonstelling te openen; naar zijn oordeed is deze met smaak en sier opge steld en behoeft zij niet onder te doen voor exposities in grootere plaatsen. Ver der wees spr. op de saamhoorigheid der tuinders, die in dezen tijd zoo noodig is. De burgemeester verklaarde tenslotte de tentoonstelling voor geopend. Daarna hebben de aanwezigen een rondgang ge maakt ter bezichtiging der verschillende stands. Waterschappen, enz. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Vliete- polder, A. W. Geluk, te Wissekerke; b. met ingang van 1 November tot lid van het bestuur der waterkeering van de cala- miteuze polders Oud-Kempenshofstede en Moggershil, M. Suurland te Stavenisse; o. met 1 November tot lid van het be stuur der waterkeering van de calami- teuze polders Ser Lippens, Nieuw-Othene, Margaretha, Kleine Huissens en Eendragt, D. Dekker Fzn., te Zaamslag; d. met 1 November tot lid van het bestuur der waterkeeringen van den calamiteuzen -Nieuw-Neuzenpolder, A. van Hoeve Jzn., te Neuzen; e. tot gezworene van het waterschap Poortvliet, A. Buys, te Poort vliet. Met ingang van 20 October tot dijkgraaf van den Dunnepolder, Th. W. J. de Cierck, te Biervliet. Middelburg. Zooals te begrijpen was, kon gisteren geen sprake zijn van het geven van een muziekuitvoering op het Molenwater, waaraan de padvinders met een taptoe zouden medewerken. Moge het Dinsdag beter weer zijn, want tot dien dag is het uitgesteld. Woensdag j.l. hield de landbouw- vereeniging Afd Middelburg een alge meens vergadering. Op de agenda waren punten geplaatst, die een algemeene bespreking uitlokten, waarin sterk uitkwam de ontevredenheid die onder de landbouwers heerscht over hooge grond- en polderlasten, sociale lasten, crisis-varkenswet, melkprijzen, enzoo voort. Besloten wordt het hoofdbestuur der Z. L. M. te verzoeken te willen medewer ken tot verlaging van belastingen en de huisslachting vrij tot 75 K.G. per lid van het gezin en verandering in de op te brengen sociale lasten. K r i n g m a g a z ij n Neder- landsche Roode Kruis. Toen het gebouw op het Molenwater te Middel burg, waar vroeger het Burgerweeshuis was, verbouwd zou worden tot Huishoud school, moest het ook worden opgeheven als bewaarplaats van de artikelen van het Roode Kruis, voor zoover die in Zee land verblijven. Men heeft toen alles naar het voormalig Militair Hospitaal ver voerd. Gedurende de laatste maanden is on der leiding van sergeant-majoor de Bruijn, alles geordend en op een paar zolders van het gebouw ligt nu alles keu rig opgeborgen. Gisteren kwam de heer de Kanter na mens het hoofdbestuur naar Middelburg om een en ander in oogenschouw te ne men en tevens had de overdracht althans van het toezicht aan de afdeeling Middel burg plaats. Dhr H. D r o n k e r s uit Veere, kring commissaris voor Zeeland, noemde het een gedenkwaardige dag voor Zeeland ten opzichte van het Roode Kruis en zeide, dat al de goederen Rijkseigendom zijn en een oorlogsbestemming hebben, maar ook kunnen zij wel voor andere doeleinden gebruikt worden. Van harte hopen allen, dat zij voor oorlog nimmer noodig zullen zijn, maar als dit onverhoopt wel het geval zou moeten zijn, dan moet ook het Roode Kruis paraat blijken te zijn. Spr. wendde zich tot sergeant majoor de Bruijn, die zoo volkomen des kundig bleek te zijn en bracht hem hulde voor de wijze, waarop hij zijn opdracht heeft vervuld. Sergeant Hage zal als be heerder optreden. Volgens de statuten be rust toezicht op een kringmagazijn bij de afdeeling in de plaats, waar het gevestigd is, in casu dus bij de afdeeling Middel burg, doch de goederen zijn ter beschik king van geheel Zeeland. Spr. zeide ten slotte, dat bij rampen of andere buiten gewone omstandigheden bij hem kan worden aangevraagd of men van de goe deren mag gebruiken. De voorzitter dier afdeeling, de heer mr G. F. baron thoe Schwartzen- berg en Hohelansberg, bracht den heer Dronkers dank voor zijn woor den en den heer de Kanter voor zijn aan wezigheid. De afdeeling neemt de goede ren gaarne in beheer over. Hierna hebben de aanwezigen een kijkje genomen. Goes. De winkelweken. Er was voor de openlucht-filmvoorstelling op de Groote Markt ter propaganda van het Ne- derlandsch fabrikaat, gisteravond veel be langstelling. Maar nadat, begeleid door muziek, enkele films waren vertoond van eenige Nederlandsche industrieën, deed 'n stortbui de markt leegstroomen. Zoo kwam er een ontijdig eind aan dit nummer van het winkelweken-programma. Vanmiddag is het attractie voor de kin deren. Ze mogen raden naar het aantal boonen in bij sommige winkeliers geëta leerde flesschen en mogen daarna grabbe len uit de ton. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren. De gemeentebegrooting voor 1933 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op f34.168.68. Een verordening ter uitvoering der Ar- beidsbemiddelingswet werd vastgesteld, en besloten, sollicitanten op te roepen voor de betrekking van agent der arbeids bemiddeling, op een salaris van f 15. Besloten werd, met ingang van 1 Janu ari 1933 verhaal van pensioensbijdragen toe te passen op alle gemeente-ambtena ren ten bedrage van 3 pet., alsmede een tijdelijke korting op de jaarwedden van alle gemeente-ambtenaren, op denzelf den voet als voor den Burgemeester, Se cretaris en Ontvanger. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten van Zeeland werd besloten, aan genoemd college voor te stellen, de jaarwedden van de wethouders en van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand tijdelijk te verlagen met 8 pet., in gaande 1 Januari 1933. Wegens de groote kosten werd besloten voorloopig geen electrische lantaarn te plaatsen aan den Achterdijk. Een brutale overval. Gister avond ruim 8 uur (O. T.) werd er geklopt op de deur van den landbouwer v. d. Slik- ke. De bewoner deed open en lichtte bij met een nachtlichtje; direct nadat de deur geopend was, kreeg hij een slag op de hand en drongen drie vermomde en met revolvers gewapende personen binnen. Na bedreiging en na hem vele harde slagen op hoofd en rug te hebben gegeven, heeft men den bewoner, die men tot in de slaap kamer was gevolgd, f 500 afgeperst. Met medeneming van dit bedrag verlieten de bandieten daarop de woning. De landbouwer was alleen met een zieke vrouw thuis. De politie tracht de daders op te sporen. Zierikzee. De heer L. Doeleman (lib.) heeft ontslag genomen als wethouder en tevens als lid van den gemeenteraad. Als zjjn opvolger voor het raadslidmaat schap is aan de beurt de heer Mr C. J. B. du Croo. CHRONISCHE ISCHIAS. Pijn nu weg Stok overbodig. Niemand kan er aan twijfelen of deze man heeft voorgoed afgedaan met het loopen met een stok, want het is nu al vier jaar geleden, sinds hij hem afdankte. Hij schrijft: „18 maanden leed ik aan chronische ischias en rheumatiek en het was mij on mogelijk te loopen zonder stok. Maar na dat ik korten tijd Kruschen Salts had ge bruikt kon ik de stok wegdoen. Het is nu vier jaar geleden dat dit gebeurde; de pijn is nooit teruggekeerd en ik heb geen dag meer behoeven te verzuimen op mijn werk. Ik zou dan ook nooit meer buiten Kruschen willen want het is zijn gewicht in goud waard. U kunt van dit schrijven naar goeddunken gebruik maken, want ik kan Kruschen Salts werkelijk aan ieder lijder aanbevelen." G. F. Als de afvoer-organen traag gaan wer ken wordt het schadelijke urinezuur vrij heid gelaten zich op te hoopen en zich te nestelen in de weefsels, spieren en ge wrichten in den vorm van naaldscherpe kristallen. Deze kristallen zijn het die, doordat zij de zenuwwanden doorboren, de ondragelijke rheumatische pijnen ver oorzaken. Kruschen Salts lost de kwaad aardige urinezuur-kristallen op, om ze daarna zacht maar volkomen uit het lichaam te verwijderen. Wanneer U dan trouw blijft aan de kleine, dagelijksche dosis, zullen de zes verschillende zouten in Kruschen Salts de afvoer-organen blij ven aansporen tot gezonde, geregelde werking. Het kwaadaardige urinezuur krijgt dan geen kans meer zich ooit weer op te hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a Fl. 0.90 en Fl. 1.60 per flacon. (Adv.) Warmolts Jr. te Garderen. Voor Hum- melo, H. J. Drost te Kolderveen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Kampen, J. Yreugdenhil te Bruinisse. Baptisten Gemeenten. Beroepen te Nieuw-Weerdinge, F. E. Huizinga te Leeuwarden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Langer- en Korter Aar, B. van Ginkel te Nieuwpoort. Te Lettelbert en Enumatil, B. Bruins te Hemelum. Bedankt voor Kampen, N. v. d. Snoek te Veenendaal. Voor Den Bommel, N. D s J. A. Prins, t Donderdag over leed te Epe plotseling ds J. A. Prins, em. i pred. der Ned. Herv. Gemeente aldaar, thans te Leiden woonachtig. Ds Prins, die 82 jaar is geworden, diende de Ned. Herv. gemeenten van Berkenwoude van 18751878, Nieuwveen 18781883, Dok- kum 1883—1888 en Epe 18881917. Ds Prins was jarenlang de eenige vrij zinnige predikant op de Veluwe. Afscheid. Ds A. Andree, predi kant bij de Geref. Kerk te Krabhendijke, die met ingang van 1 Oct. a.s. eervol eme ritaat ontving, zal, in verband met zijn gezondheidstoestand, a.s. Zondag voorloo pig voor het laatst preeken. Indien zijn toestand het toelaat, zal ds Andree Zon dag 4 Dec. a.s. weer voor de gemeente optreden, om dien dag zijn 40-jarige ambtsbediening in een gedachtenisrede te herdenken en dan officiëel afscheid te nemen. Intrede Ds G. Vonk. Dinsdag avond deed Ds G. Vonk, gekomen uit Baarland en j.l. Zondag door Ds J. F. Jonkers bevestigd, in de Julianakerk te Schiedam zijn intrede, sprekende over Ef. 1:3 en 4. Bij de behandeling van deze lofverheffing, werden de volgende ge dachten uitgewerktGeprezen zij God en geloofd zij Jezus Christus le omdat Hij Zijn gemeente van eeuwigheid heeft uit verkoren 2e opdat Zijn gemeente op aar de heilig en onberispelijk zal wandelen. Ds Vonk werd toegesproken door Ds J. v. d. Meulen, namens kerkeraad en ge meente en door Ds G. W. Akkerhuis van Maassluis namens de Classis Schiedam en de genabuurde kerken van Vlaardingen en Overschie, die resp. vertegenwoordigd waren door dr. E. D. Kraan en twee ouderlingen. D s F. J. J. v. d. E n d e te Kamper land hoopt op 29 September a.s. den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden bij de Geref. Kerken in het ambt werd be vestigd. Ds v. d. Ende diende eerst van 1907 tot 1910 de Kerk van Hoogvliet. Vandaar vertrok hij naar Westkapelle Op 1 November 1917 verbond hij zich mede aan de kerk te Domburg. In 1921 werd het beroep naar Kamperland aan genomen, Algemeen college van toe zicht op het beheer. Het algemeen college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Hervormde Gemeenten in Nederland, heeft zijn najaarsvergadering gehouden. De vergadering werd geleid door den voorzitter, mr A. A. de Veer, terwijl te genwoordig waren alle leden alsmede de afgevaardigde der Algemeene Synode, dr G. J. Weyland. Ingekomen was het verslag over het Zuiderzeefonds voor de Nederlandsch Hervormde kerk in 1931 en een uitnoodi- ging van het hoofdbestuur van de Ver eeniging van kerkvoogdijen voor de ver gadering te Arnhem op 11 en 12 Mei 1932. a*ó*c 27) FEUILLETON. door EMMA JANE W0RB0LSE. Vrij naar het Engelsch. o „Dat geloof ik niet; laten we het Me- lioria eens vragen. Zij heeft verstand van philosofie en metaphysica en wat al niet zij zal het zeker wel weten. Ik ben er zeker van, dat medelijden en sympathie niet synoniem zijn." „0, Maggie, wat ben je toch een plaagl Wat kan mij dat nu schelen! Medelijden of sympathie, het is me allemaal hetzelf de, ik heb hulp noodig." „En weer moet ik met denzelfden raad aankomen, wend je tot Meliora. Ik weet het natuurlijk niet, maar ik heb er zoo'n idee van, dat ze best in staat is alleen een diner klaar te maken, als het noodig is. Ik ben er zelfs niet zeker van, dat ze geen stoommachine in elkaar kan zetten of een boerderij beheeren of een schoor steen vegen of Houd nu maar op als je blieft! Ik ben niet van plan gunsten van juffrouw Mar tin te vragen; ik heb het land aan haar." „Ik ben ook niet buitengewoon dol op haar; maar ik vind dat geen reden om geen gebruik van haar diensten te maken en ze is zeer zeker een bekwame vrouw. Ik zou elk stroohalmpje aangrijpen, als ik in de moeilijkheid zat; en dat is zeer zeker het geval met jou, Lavinia." „Wat is er aan de hand? klonk plotse ling een scherpe stem. „Wat scheelt er aan, Lavinia in tranen?" „O Tante Jane, u is vanmiddag niet aan tafel geweest, 't Eten was gewoon verschrikkelijk en vader natuurlijk woe dend. Die lamme keukenmeid ook! Vader heeft haar opgezegd. Ze heeft een maand loon gekregen en moest onmiddellijk ver dwijnen. En nu is ze weg." „Het beste nieuwtje, dat ik sinds lang gehoord hebl Ik heb nooit met een mensch te maken gehad, dat zoo onheb belijk was en haar werk zoo slecht ver stond. En niet alleen kende ze haar werk niet, maar ze was ook een slechte vrouw, daar ben ik van overtuigd. Zonder haar zal het veel beter gaan, reken daar maar op, meisjes." „Dat is alles goed en wel," antwoordde Lavinia, „maar morgen komen er een stuk of zes, acht menschen eten en wat we ze moeten voorzetten, weet ik heusch niet." „Komen er morgen menschen eten, lieve kind, daar heb je me mets van ver teld." „Om u de waarheid te zeggen, was ik het zelf glad vergeten Ik dacht er pas aan toen ik een uurtje geleden brood zat te eten. Toen viel het me plotseling in, dat er nog niets geregeld was, niets be steld. En toen ik hoorde, dat de keuken meid ontslagen was, dacht ik, dat ik flauw zou vallen van schrik. Dat akelige mensch ook!" riep Lavinia uit en ze barstte opnieuw in tranen uit. „Maar hoe moet ik nu met dat afschuwelijke diner aan. Zoudt u er niets aan kunnen doen, tante Jane?" „Ik wil je met alle plezier de behulp zame hand bieden, lieve kind ik heb altijd graag het gevoel, dat ik me nuttig maak. Maar ik weiger eenige verant woordelijkheid op me te nemen. Ik zal je aanwijzingen opvolgen, als je ze ge ven wilt; meer kan ik niet beloven. Je weet, meisjes, ik heb niet veel verstand van koken, trouwens nooit gehad. Er zijn vrouwen, die als het ware geboren kok kinnen zijn ik zou je een dame kunnen noemen, die Beethoven of Mendelssohn speelt of Danthe leest of een heelen mor gen borduurt of schildert en dan naar de keuken gaat en een omelette klaar maakt, waar de meest beroemde kok zich niet over zou behoeven te schamen om nog maar niet te spreken van allerhande smakelijke schoteltjes en heerlijke pud dingen en een oogenblik later kan ze keurig gekleed aan tafel verschijnen. En dan zou je zeggen, dat ze van te voren niets met het eten te maken heeft gehad en ze neemt het heele gezelschap voor zich in door haar levendigheid en geest. Ik kan babies verzorgen, zooals jullie gezien hebt en ik kan een beetje naaien, als mijn oogen goed zijn. Ik spreek een aardig woordje Fransch en ik ben tame lijk wel van onze literatuur op de hoogte, maar koken kan ik niet. Ik zou geen karbonade kunnen bakken, geen aardap pel koken zonder hulp, al zou ik er mijn leven door redden, tenzij ik bij onge luk slaagde, zooals de almanak het wel eens juist raadt, wanneer het weer voor het volgend jaar er in voorspeld wordt." „Maar wat moet ik dan beginnen?" „Ga naar Meliora. Ze kan haast alles, dus naar alle waarschijnlijkheid ook ko ken! Ja, gisteren heb ik nog gezien, hoe ze Joan een lesje gaf in het maken van goede toast. Het zou me al heel erg van haar tegenvallen, als ze geen konings maal kon klaar maken. Zij is de meening toegedaan, naar ik weet, dat een vrouw heel wat meer moet kennen dan muziek, talen en dergelijke dingen. Zij vindt, dat een meisje in alles onderwezen moet wor den, ook in huishoudelijke zaken. Joan wordt e.l heel handig onder haar leiding; Netta en Brenda zijn twee kleine idioten, die tot geen prijs willen leeren, want dan zouden ze zich moeten inspannen." „Ik kan ze geen ongelijk geven," ant woordde Lavinia gemelijk. „Wat moet een gouvernante nog wel een gouver nante, die de laatste hand aan de opvoe ding moet leggen haar pupillen plagen met kooklessen! Ze verknoeit haar eigen tijd, waarvoor ze betaald wordt, en die van haar leerlingen bovendien; ik wil het niet hebben." „Ik zou je niet aanraden tusschenbeide te komen, beste kind," antwoordde tante Jane kalm. „Je vader staat er erg op, dat juffrouw Martin ongehinderd haar eigen methode zal volgen. Je weet, ze heeft volmacht van hem gekregen om haar eigen gang te gaan. En werkelijk meisjes, jullie zoudt er geen van tweeën minder om zijn, als je eens een paar les sen in huishoudkunde had gevolgd. Ik wilde dat ik in mijn jeugd iemand had gehad als Meliora om me op te voeden. En het is meer dan schandelijk, Lavinia, dat je Netta en Brenda nog stijft in haar luiheid en domme weerbarstigheid." „Ik heb het meeste zin om naar bed te gaan en daar te blijven," zei jufrrouw Carisbroke bitter. „Ik heb het land aan alles en iedereen." „Geen prettige gemoedsstemming, zou ik zeggen. Maar ik geloof niet, dat die handelwijs een erg gunstig resultaat zou opleveren. Er is maar één ding, dat je doen kunt en dat is je tot Meliora wen den; als zij ons niet kan helpen, dan zijn we uitgepraat en moeten onze gasten maar eten, wat de pot schaft en dat zal niet veel bijzonders zijn." (Wordt vervolgd.) au»ar heeft mr W. J. „n college vertegenw ^Besloten werd opniei van de zaak-Bussum, al I kollege van toezicht berichten, dat verkiez kandidaatstelling naar Elgeineen college geood (ingekomen was een eenige notabelen te He verkiezing van een 1 provinciaal college vaj deeld. dat de benoeming gghad. Het algemeen iich met dit gevoelen, beroep is verworpen: Vervolgens werd oei zetting van de kerkvoc Leersum behandeld, allen opgeroepen, nada vinciaal College te Ui schorst. ZÜ worden ui Dit geschiedt met algen wijl een der leden (de Utrecht) buiten de bel ven. Er was ook een voo van de kerkvoogden I Friesland). Het betref om zich aan het toez Deze zaak moest worde De heer K. Zijp Jzb een accountantsbureau einde de rekeningen d< controleeren. De voorsl gadering de aangeleg Deze zaak wordt overg dentie der provinciale Tot voorzitter van lege werd herbenoemd tot onder-voorzitter xr Ley, en tot secretaris i Ned. Herv Goes, vm. ds Homburg Wilhelminadorp, vm. c Homburg. Kruiningen, v.m. 10 i Romeny, n.m. 2.30 Doop. 't Zand, 10 u. ds van I Waa. Hansweert, v.m. 9.30 e Selms. Wissekerke, v.m. leesc Louwerse. Geersdijk, v.m. ds Lou Geref. I Wissekerke, v.m. en n laar van Scharendijke De Raad van Col tot onderwijzer aan heer J. Verbaan te ingezonden M CONGESTIES, hai nauwdheden, angstge heid der zenuwen, m digheid, slapeloosheid gebruik van natuur bitterwater spoedig ov Zijn broer g mond is zekere v. d. 1 aldaar zjjri 23-jarigen stoken zou hebben, zo voor diens leven werd tant is naar Roermond Smokkelen het douanekantoor S de Nieuwstraat te K wagen in beslag gene K.G. tarwe was belac leus uit Kerkrade o\ gebracht. Drie persom teerd. Het drama oj boot. Gistermiddag i daalsche strand, onge Noorden van den Zeev spoeld van J. Visser, offers van het ongelu boot. Het stoffelijk ovi woning van den ongein vervoerd. Naar het an< gezocht. Motorongel- lijken afloop. Don der de gemeente Eiberj torongeval gebeurd. Doordat een band den 20-jarige B. uit I bij tegen een boom. H naar het ziekenhuis te Daarna werd hij naar Enschedé overgebrachl bekomen verwondingei man laat een vrouw Behoud Garni; 1,lnf aan de ter raa< f, SePtember gedane en W. een ontwerp Minister van Defensi namens den raad met ara-ng verzoeken om contingents-verminderi regimenten mocht plai v aaige troepen-ver bevorderen, dat het th hl er\ voor Middell behouden blijft.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2