No. 299 L Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Onderwijs. Radio-nieuws Scheepstijdingen. EERST Dit nummer bi promitteerend spelletje. Misschien maakt men daarom in die kringen op dit oogen- blik zulk een luid misbaar om op die wijze de aandacht van zich zelf af te lei den. Maar al is het bekend, dat de be wuste roode arbeiders heel wat slikken, het demagogisch spelletje, dat thans van die zijde gevoerd wordt, lijkt toch è.1 te doorzichtig." De duurdere margarine en de smokkelaars. De broeders van het nimmer uitstervende gilde der smok kelaars hebben weder een nieuw kolfje naar hun hand gevonden. Hun speurzin is nimmer falend als het erom gaat te onderzoeken, of ergens iets „aan" zit. Naast de suiker, het sigarettenpapier, en parfumerie-artikelen, is thans de mar garine een lucratief smokkelobject gewor den. Tengevolge van de prijsstijging der margarine is er een marge ontstaan van ongeveer 50 cent per K.G. tusschen de margarine in België en hier te lande. In verband daarmee is thans de fraudu leuze invoer van België naar Nederland in toenemende mate aan de orde van den dag. Kinderen op de fiets. Zon dagmiddag is te Nieuwer-Amstel een 2- jarig kind uit het fietsstoeltje van het rij wiel van haar moeder gevallen. Het kind bekwam een hersenschudding en moest naar een ziekenhuis worden overge bracht. Felle brand te Leeuwen. Gisterennacht te ongeveer twee uur ont stond brand in het woonhuis van den heer J. van Lent te Leeuwen (Beneden). Het vuur werd bemerkt door een der be woners, die op den zolder sliep. Hij en de huisgenooten moesten in nachtgewaad 't huis uitvluchten. Van den inboedel kon niets gered worden. Een in de onmiddel lijke nabijheid staande arbeiderswoning, waarnaar de vlammen oversloegen, werd eveneens een prooi der vlammen. Alhoe wel de brandweer spoedig ter plaatse was kon deze niets uitvoeren. Beide woningen brandden tot den grond toe ai. Alles was verzekerd. Eenige oogenblikken nadat deze brand was uitgebroken, werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand, ditmaal op een afstand van twee K.M. van de brandende gebouwen in een huis van den heer K. Dit begin van brand kon door middel van een brandbluschapparaat worden ge- bluscht. De politie, die onmiddellijk een onder zoek instelde, vond op het dak van dit laatste huis drie lucifers, zoodat brand stichting in het spel moet zijn geweest. Vermisten terecht. Sinds eenige dagen werden te Bergen op Zoom twee personen vermist en wel de 17-jarige van K. en haar verloofde de ruim 18-ja- rige van O. De politie deed ijverige na sporingen en vond Zondagmiddag beiden in de bosschen nabij Bergen op Zoom. Het meisje, dat bewusteloos was, is per bran card naar het Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, terwijl de jongeman naar het politiebureau is overgebracht. Thans zal de politie in deze duistere zaak spoedig opheldering weten te bren gen. Motorrijder te Tilburg ge dood. Zondagmiddag had te Tilburg een ernstig ongeluk plaats. Zekere K., wo nende op den weg, had een motor op proef en bevond zich met den eigenaar in een café Bij het betalen van de consump tie bemerkte K., dat hij1 geen geld bij zich had. Hij nam den motor om even naar huis te rijden. Na korten tijd kwam K. in vliegende vaart teruggereden en kon door de groote snelheid de bocht niet ne men, zoodat hb', na langs eenige boomen te zijn geschaafd, tegen een anderen boom aanreed. Met verpletterden schedlel werd de ongelukkige opgenomen. De dood trad nagenoeg onmiddellijk in. Tedichtbijhetgascomfoor. Doordat een bewoonster van een perceel aan de Voorbroodstraat te Arnhem Zater dagavond bij haar werkzaamheden te dicht bij het gascomfoor kwam, vatten haar kleeren vlam. Ze is in een kelder gevlucht, waar de vlammen even later door haar man wer den gedoofd. De vrouw, die ernstige brand wonden had bekomen, is naar het Zieken huis overgebracht alwaar ze eenigen tijd later is overleden. Gecompliceerd ongeval. Zondagavond reed de tram van de Holl. Buurtspoorwegen die om 8.20 uit Tilburg vertrok, op den Loon op Zandschen weg op enkele op de rails loopende koeien. Eén koe werd gedood. De locomotief en enkele wagens derailleerden door den schok. De conducteur van de tram hield een luxe auto bestuurd door S. uit Waalwijk, aan, met het verzoek in Loon op Zand hulp te halen. Terwijl de conducteur en de automobi list stonden te praten, kwam een vracht auto met volle vaart aangereden en bot ste op de luxe-auto, die op zijn beurt tegen den omgevallen wagon van de tram werd gesmeten. Goede slag voor de politie te Helder. De politie te Den Helder heeft een goeden slag geslagen door ar restatie van den dader van een vijftien zestiental inbraken, gepleegd van Janu ari tot Mei van dit jaar. In het laatst van de vorige week kreeg de recherche een tip, waardoor zij op het spoor van den dader kwam, een 26-jarig Rotterdamsch varensgezel. Deze jongeman, die al eer der met de politie in aanraking kwam en reeds drie maanden gevangenisstraf ondergaan heeft wegens diefstal, was in het begin van dit jaar te Den Helder gekomen om werk te zoeken. Tijdens zijn verblijf aldaar ging hij trouw op diefstal uit. In verschillende in aanbouw zijnde perceelen werden tim mermansgereedschappen weggenomen, nieuw hout en steigerbalken waren van zijn gading, eenige rijwielen werden ge stolen en verscheidene lijfgoederen en huishoudelijke artikelen werden ontr vreemd. Ook een gouden horloge met doublé-ketting was van zijn gading. Een koffer vol gestolen goederen werd naar een adres te Rotterdam getransporteerd, terwijl de andere gestolen waren in een schuur achter de woning van zijn tijdelijk kosthuis werden opgeslagen. De man is te Rotterdam gearresteerd en naar Den Helder overgebracht en op gesloten. De meeste inbraken heeft hij reeds bekend. Door de tram gegrepen. Gis termiddag te ongeveer vijf uur, is te Schiedam de 64-jarige landbouwer A. Vroegindewei, wonende te Rotterdam, op den overweg bij het Roode Hek, welke hij per fiets passeerde, door den motor wagen van een electrische tram gegre pen. De man werd ongeveer tien meter weggeslingerd en bleef zwaar gewond lig gen. Tijdens het vervoer naar het Zieken huis is hij overleden. Het slachtoffer was gehuwd. Boerderijen afgebrand. Zon dagavond is brand ontstaan in de boer derij van de wed. Smeyers te Haaren. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners zich slechts met de grootste moeite in veiligheid konden stel len. De geheele boerderij brandde af. De inboedel, de landbouwinventaris en de oogst gingen verloren. Vijf koeien, drie kalveren en vier varkens kwamen in de vlammen om. Ook de nabij gelegen boer derijen liepen groot gevaar door het vuur aangetast te worden, doch konden behou den blijven. Gisteren is brand uitgebro ken in de boerderij van H. van Elderen in den Haarlemmermeerpolder. Het vuur greep zoo snel om zich héén, dat het woonhuis en de groote voorraadschuren, waarin tarwe, haver, stroo en erwten waren opgeslagen spoedig in lichtelaaie stonden. De oogst was juist binnen. In de tegenoverliggende boerderij van Biesheuvel was eveneens brand ontstaan. Deze kon echter worden gebluscht, nadat slechts geringe schade was aangericht. De brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat een kind in het stroo met vuur speelde. Diefstallen van r ij wiel en in Noord-Limburg. De Noord-Lim- burgsche grensstreek wordt den laatsten tijd onveilig gemaakt door de talrijke rijwieldiefstallen. Men schijnt het te heb ben gemunt op die fietsen, welke, zoo- als veelal gebruikelijk is, tijdens kerk diensten door de kerkgangers nabij het kerkgebouw worden neergezet. Het vermoeden is gewettigd, dat de vele rondzwervende Duitschers de daders dezer schier dagelijks voorkomende dief stallen zijn. Stier losgebroken. In het dorpje Elverdinge nabij Yperen heeft een drama plaats gehad, waarbij twee per sonen het leven lieten en een derde zwaar gewond werd. Op de boerderij van zekeren Jonkheer werd geconstateerd, dat een stier was losgebroken. Een broeder van den boer, diens vrouw en voorts de vader van de Vrouw gingen het beest terughalen. Aan vankelijk ging alles goed, doch onver wacht viel de stier den vader van de vrouw aan. De vrouw, die het gevaar zag, waarin haar vader zich bevond, trachtte den ouden man te ontzetten, doch toen wendde het dolle beest zich ook "tot haar en ook haar man, die inmiddels ter hulp was gesneld, werd door het dier aangevallen. Alle drie per sonen werden door de horens en de pooten van het beest bewerkt. Op het hulpgeroep der slachtoffers kwamen buren glings toegeloopen, die het beest ten Blotte overmeesterden. Het bleek, dat de oude man en de vrouw reeds aan de ernstige verwon dingen waren overleden. De broer van den boer was zeer zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis worden over gebracht. Opstand in eenopvoedings gesticht. In het opvoedingsgesticht Dehrn te Limburg a.d. Lahn is Zondag avond een opstand van grooten omvang uitgebroken. De gestichtsjongens hebben de ruiten stuk geslagen en de verlichting, alsmede een groot deel van 't meubilair vernield. In de verwarring zijn velen uit het gesticht gevlucht, doch de meeste ontsnapten zijn denzelfden nacht weer aangehouden en teruggebracht. Vijf bel hamels zijn in arrest gesteld. De oudste vrouw van Bel gië gestorven. Het oudste vrouwtje van België, de weduwe Pierquain, is Zon dag in het Henegouwsche stadje Roeulx gestorven op 105-jarigen leeftijd. Zij was nimmer ziek geweest en alleen, sedert een paar jaren, bijna geheel blind ge worden. Trieste vondst te Breda. Zaterdagmiddag om twee uur ontdekte een wandelaar op den Bredasohen Wil- helminasingel te Breda nabij het houten bruggetje een lijk, dat op het water dreef. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, die direct met een dreg ver scheen en het lijk naar den wal trok. Het bleek dat men toen te doen had niet met een, maar met twee lijken, ü.l. van een jongen man en van een jonge vrouw, naar schatting ongeveer twintig jaar. Uit het onderzoek der lijken, bleek dat zij ongeveer zes dagen in het water moeten gelegen hebben. De lijken, zijn van een jongen man en jonge vrouw, beiden uit den Haag afkomstig. Het meisje, dat verleden week Maandag naar Breda was vertrokken om daar exa men te doen, was nagereisd door den jongen man. Wat er zich tusschen beiden heeft afgespeeld, zal wel geheim blijven. Kinderverlamming rondom He er en veen. De kinderverlamming, die de laatste tijden in de omgeving van Heerenveen heerscht, gaat zich, naar de TeL meldt, hoe langer hoe meer uit breiden. Een drietal gevallen is dezer dagen geconstateerd bij twee families te Rottum, waarvan een zoontje van den heer K. naar het ziekenhuis is vervoerd. Verder zijn twee patiënten in het ge zin van den heer G. R. te Oudehaske aan deze ziekte lijdende, waarbij de noo- dige voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Bovendien zjjn er nog tal van gevallen, waaraan geen ruchtbaarheid wordt ge geven. In den Zuidwesthoek van de provincie, waar de ziekte aan het afnemen was, zijn ook de laatste dagen weer verschillende gevallen geconstateerd. Gelukkig dragen deze geen kwaadaardig karakter. Te Sneek is bij een drie-jarig meisje kinderverlamming geconstateerd. Het is in de barakken voor besmettelijke ziek ten opgenomen. In verband met dit ziekte geval is de bewaarschool gesloten. Varen met hindernissen. De passagiers, die Zondag met het jacht „Electra" van Utrecht naar Amsterdam een tochtje maakten, hebben eenige ang stige oogenblikken doorgebracht, daar de boot in de Vecht van den eenen kant naar den anderen slingerde, en zelfs eenige ma len met den wal in aanraking kwam. Herhaaldelijk heeft men den kapitein verzocht, het schip te mogen verlaten, doch hieraan wenschte hij geen gevolg te geven. Bij: de brug te Maarssen gekomen, had een nieuwe botsing plaats. De politie be moeide zich met het geval, en de passa giers gingen van boord. Een der passagiers is in zenuwachti- gen toestand te water gesprongen, en wist ten koste van een nat pak, het „spook schip" te verlaten. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 14 Sopt. 1932. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden, W. F. de R. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h.; Met een rijwiel een weg, welke voor het verkeer met rijwielen afgesloten is, berijden, J. ft. te N. en St. Joosland f3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig, terwijl het niet is voorzien van een plaatje als be doeld bij art. 12.3 Motor en rijwielregle ment, J. A. de P. St Laurens, fl b. s. 1 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder licht terwijl ook 't nummer met let ter aan de achterzijde niet was ver licht: J. K. te Kapelle, f3 b. s. 3d. h. 'sAv. rijden met een motorrijtuig ter wijl letter ^n nummer aan de achter zijde niet helder is verlicht: E. B;. te 's-Heerenhoek f3 b. s. 3 d. h.; Rjjden met een motorrijtuig zonder gel dig nummerbewijs: G. K. te Hilversum fö b. s 5 d. h.; Trekdier onbeheerd laten staan: M. v. H. Vlissingen fö b. s. 5 d. h.; Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen gedurende de maanden Mei tot Oc tober op eenig weiland: L. J. de W. te Vlissingen teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf; Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt geen doorgang ver- leenen aan het veerkeer van rechts: N. G. v. H. te Middelburg, vrijspraak. Met een motorrijtuig rijden op zooda nige wijze dat de vrijheid en de veilig heid van het verkeer werd belemmerd of in gevaar gebracht: M. v. B. te Vlissin gen, vrijspraak. Het O. M. in burgerlijke za ken. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de voorschriften betreffen de het openbaar ministerie en de burger lijke zaken. De minister neemt het standpunt in, dat ook, afgezien van de cassatie-pro cedure, de conclusie van het O. M. niet zonder meer moet worden afgeschaft. Men kan zich gemakkelijk gevallen voorstel len, waarin deze conclusie nuttig kan wezen. Aan den anderen kant zij toege geven, dat vele conclusies, welke thans genomen worden, achterwege kunnen blij ven zonder dat dit aan de rechtspraak schade zou doen. Een bevredigende op lossing is te vinden door overneming van het dankbeeld, door den toenmaligen mi nister van Justitie geopperd in de Me morie van Antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer inzake de Jus- titie-begrooting voor 1924, om de ver plichting van het O.M. tot het nemen van conclusies om te zetten in een be voegdheid. Slechts voor de cassatiepro- cedure ware de verplichting te hand haven. Immers, daar is zij als voorberei ding voor te wijzen arresten en dus ook gepubliceerd als toelichting op de arres ten van groot belang te achten. Met de omzetting van de verplichting om conclusie te nemen in een bevoegd heid daartoe kan gepaard gaan de ver andering van de verplichting van het 'O.M. om steeds op de terechtzitting tegen woordig te zijn in een bevoegdheid. De Dinteloord in bedrijf. Aan de suikerfabriek te Dinteloord be gint men reeds heden suikerbieten af te leveren en Zaterdag zal de fabriek gaan werken. Hoe ik door mijn ratten-artikelen in de Alpen terecht kwam en daar de kippen- houderij bekeek. Er is maar één deugdelijk middel om aardrijkskunde te leeren en dat is: veel reizen. Aangezien dat echter veel te duur is behelpen we ons met wat school onderricht. met het gevolg, dat we er bitter weinig van weten. Desnoods wor den enkele namen van steden, bergen en rivieren in het hoofd geprent, wat grens lijnen, maar begrip van het land, den houw van het land, de productie, han delsverkeer, enz. 'krijgt men niet veel, althans vroeger niet in mijn .tijd. Hoe ik tot deze pessimistische ontboezeming kom? Och, een mensch is van nature vaak een zeurpiet, ontevreden over alles en nog wat. Als men zooals ik weer veertien dagen door den Balkan gezwor ven heeft, absoluut niets gelezen heeft over crisis, buitenlandsche politiek, enz. dan wordt er weer wat anders bedacht om ontevreden over te zijn en zoo bij deze gelegenheid, waar ik 's morgens om 6 uur bij prachtige zonneschijn langs den voet der Alpen spoorde van Salzburg naar Munchen, daar hinderde mij het ge brek aan aardrijkskundige kennis, de laat ste weken te vaak ondervonden. Ik be zocht hier in de Oostenrijksche bonds staat Salzburg een aantal kippenhouders, pioniers, die zich met moeite in de Al pen vastklampen en staande trachten te blijven, doortrok prachtige dalen, zag de grillige toppen der kalkrotsen hoog tegen den "blauwen hemel, vond in de hooge Alpenweiden, waar thans de herfsttyloos haar paarsche kelken uit het gras verheft, een hygiënische model-melkstal, die kan wedijveren met de besta Hollandsche mo- del-stal, zag ijverige, vriendelijke men- sohen in stadjes van bijzondere schoon heid enwist van dat alles niet eens de namen, had er nooit van gehoord 1 Hoe ik hier nu weer zoo opeens in da Alpen terecht kwam? Door mijn ratten- artikelen van onlangs. Is er een gekker combinatie denkbaar en een meer aan trekkelijker titel dan: „Hoe een kippen- kranten-schrijver in de Alpen terecht kwam, via de rattenverdelging"? Heel eenvoudig. Hier in een klein, schilder achtig Alpen-dorpje, Hallein geheeten, woont de grootste ratten-specialist der wereld, Dr KoIIer, die een prachtig boek over het ratten-probleem geschreven heeft een standaardwerk dat in alle talen der wereld vertaald behoord te worden. En als men nu op reis naar Joego-Slavië kans ziet een stadje te passeeren waar zoo'n man woont dan maakt men toch desnoods een klein zij wegje en gaat hem bezoeken. En steeds staat men op reis p.an verrassingen bloot, hoewel ik niet zoo gauw meer verbaasd ben. In Belgrado ziet men op moderne vrachtauto's de meest fantastisch en ouderwetsch ge- kleede arbeiders zitten en vindt men naast de fraaiste luxe auto's de eeuwen oude ossenwagens in de straten. In Hallein denk ik een echten Duitschen professor te treffen, geweldig geleerd met grooten bril en vind een jonge vent in Beiersch costuum, gemsleeren korte broek wat wij noemen een Tyroler in costuum I Spreek echter vijf minuten met hem en ge staat verbaasd over zijn kennis op elk gebied. Enorme bereisdheid in Euro pa, groote talenkennis, groote literatuur kennis en daarbij een man van lucht, licht en zon, een man geheel naar mijn hart. Deftigheid is het schamele wapen van den zwakke tegenover de omgeving, wie meer wil schijnen dan hij is en zijn omgeving wil imponeeren, probeert het vaak met deftigheid als hij niets anders tot zijn beschikking heeft, niet het minst in ons land. Wie dat spelletje doorziet heeft lak aan deftigheid en zoo vloog ik, na bekomen te zijn van mijn aangename verrassing, voor het eerst van mijn leven in no time achter op een motorfiets, al leen in hemd met losse kraag en broek gekleed, met den geleerden sportman met 80 K.M. vaart langs de Alpenwegen om een paar kippenhouderijen te bezichtigen. Wie gauw benauwd is moet thuis blij ven. Hoed af voor de energie en levens moed van deze menschenl Waar enkele jaren geleden nog een soort oerbosch lachte met elke cultuur en een grootgrond bezitter zijn bosschen alleen hield als schuilplaats voor herten en fazanten voor de jacht, daar hakt nu de werklooze nit Hallein zich een weg door het bosch, tnaakt zich zooais de pioniers in de oer wouden van Canada een vrije plek in het bosch, bouwt zich een hut en een kip penhok en gaat kippen houden. En dat in een streek waar feitelijk elke voorlich ting ontbreekt, waar een eeuwenoude boe- ren-generatie op de Alpenweiden vege teert en degenereert door de volkomen isolatie van de buitenwereld. Hier krijgt het land weer frisch bloed terug uit de steden, hier begint het sa- neeringsproces voor de crisis, de werk looze stadsarbeider trekt weer de natuur in en pakt den grond aan met geheel onbevooroordeelde onbevangenheid en tracht zich een bestaan te scheppen. Hier in deze landen staat men ook wat klee ding betreft dichter bij de natuur. Kin deren loopen vaak geheel naakt rond van J de zon te genieten, de mannen arbeiden met ontbloot bovenlichaam. Hier vindt men midden in het bosch thans keurige éénkamerwoningen, omgeven door bloem perken .en keurig onderhouden paden. Zie daar onze collega-kippenhoudor, een jonge, sterke vent in badbroekje alleen, overigens zoo bruin als een paard, zie daar de door hem zelf gebouwde kippen hokken en luister dan hoe hjj vol moed de toekomst tegemoet ziet. Voel de tegen stelling tusschen den gedeprimeerden werklooze in de stad en den jongen, fris- sehen natuurkerel daar in de zelfgemaakte omgeving en woning. Een Oostenrijker vertelde me hier het verschil tusschen een Noord-Duitscher en een Oostenrijker als volgt: De Oostenrijker zegt: het is thans voor 99 pet. slecht, „zoo kan het niet langer gaan". De Duitscher zegt: het is thans voor 99 pet. naar, „wij zullen er weer bovenop komen." Ik geef toe dat velen in ons land dat verschil tusschen Oostenrijker en Duit scher ook zoo voelen, doch nu ik hier te midden der Oostenrijkers was moet ik zeggen, dat generaliseeren allergevaar lijkst is en ik hier prachttypen van voor beelden gezien heb van groote energie en moed voor de toekomst. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Directeur-I R. Z Buronu: Lange Til.: Redactie cn Postroken Bijkantoor Pirma F. P. DHUI Hooger Onderwijs. Toenemend aantal studenten. Gisteren had aan de universiteiten en hoogescholen in ons land de overdracht van het rectoraat plaats. Aan de daarbij gehouden redevoeringen ontleenen wij wat het aantal studenten betreft het volgende: Leiden: Het aantal ingeschreven studenten bedroeg in het afgeloopen stu diejaar 2686. In den cursus 19301931 was dit aantal 2563, zoodat er dus een ver meerdering van 123 studenten valt te con- stateeren. Het aantal promoties bedroeg 87. Utrecht: Ingeschreven zijn in totaal 2833 studenten w.o. 526 vrouwelijke; afge legd werden 1354 examens (168 vr.), waar van 1008 met gunstig gevolg (143 vr.) en 9 met lof. Het aantal promoties be droeg 68 (7 vr.), waarvan 15 met lof. Groningen: Het aantal studenten bedroeg 1156 tegen 1139 in het vorige jaar. Het aantal vrouwelijke studenten is geleidelijk gedaald. In 1914'15 be droeg het bijna 20 pet. van het totaal, in 1919'20 26.5 pet., sinds 1924'25 is het steeds om en bij de 20 pet.; dit jaar was het 20.4 pet. Amsterdam: Voor het eerst wer den ingeschreven 611 studenten, het vorig jaar was dat 613, het hoogste dat men bereikte was 532 in den cursus 1922—1923. In het geheel werden ingeschreven 2466 studenten, waaronder 661 vrouwen. Met 118 ingeschrevenen voor enkele lessen is het totaal 2584, verleden jaar was dit 2427. Delft (Techn. Hoogeschool): Het aan tal studenten bedroeg in het afgeloopen jaar 1891, tegen 1766 in den cursus 1930 1931, dat der nieuw ingeschrevenen was echter lager, n.l. 394 tegen 448 het jaar te voren. Het aantal uitgereikte ingenieursdiplo ma's bedroeg 155, tegen 171 in den vorigen cursus. Er hadden 14 promoties plaats, waarvan 4 met lof. Wageningen (Landbouwschool): Voor de eerste maal werden ingeschreven 105 studenten, tegen 106 in het vorige jaar. Het aantal studeerenden steeg tot 511 met inbegrip van 13 voor enkele les sen. Er hadden 9 promoties plaats. Rotterdam (Ned. Hand. Hooge school): Het aantal voor de eerste maal ingeschreven studenten bedroeg dit jaar 136, tegenover 132 in 1930'31, 109 in 1929 --'30, 123 in 1928—'29 en 120 in 1927—28. Het aantal totaal ingeschrevenen bedroeg 368, tegenover 315 in 1930'31, 310 in 1929 '30 en 339 in 1928'29. Nijmegen (R.-K. Universiteit). Het aantal studenten steeg tot 505. Er waren 124 nieuwe inschrijvingen. ProgTamma van Woensdag 21 Sept. HUIZEN. 296 M. Uitsl. NCRV-uitz. 8 n. Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpla- ten. 10 u. NCRV. Dameskoor. 10.30 Zie- kendienst. 11 u. Harmoniumconcert. 12.15 2 u. Concert. 2.30 Gramofoortpl. 3 uur Concert. 6 u. Chr. Liederenuurtje. 7.15 Causerie A. Stapelkamp. 8 Herdenking van het 60-jarig bestaan der Haagsche Chr. Oranjevereen. „Bijbel en Oranje" uit de St. Jacobskerk te Den Haag. HILVERSUM. 1875 M. 8 u. Gramofoon platen. 9 u. Trio. 10 u. Morgenwijding. 122 Schrammelkwintet. 6.30 RVU H. Ch. G. J. v. d. MandereDe a.s. bijeen komst te Genève. 8.30 orkest. Stoomvaart-Mij. Nederland. TABIAN, uitr., 17 Vlissingen gep. van Antwerpen. ARENDSKFRK, thuisr., 16 te Manila. P. C. HOOFT, uitr., pass. 17 Perim. POELAU ROEBIAH, thuisr., 17 te Bela- wan. Rotterdamsche Lloyd. BALOERAN, 19 (5 am.) v. Kopenh. n. Rotterdam. KOTA BAROE, thuisr., 17 r. Napels. KOTA NOPAN, uitr., 18 v. Ouessant. KOTA RADJA, uitr., 17 v. Bombay. SIBAJAK, uitr., pass. 18 Kaap del Armi. V Het Comm Het weerzinwei Communistische presentie van de lende mogendhed' van de Staten-Ge trachtten te sture parloment tot een word door zoo goc meest scherpe wi. De Soc.-Democi rich tot deze hoo; zij verdedigen toe Sovjet-agenten gei Blijkbaar word tische en het gevf der communisten Als H. M. in he Generaal komt or te spreken, dan i doen aan een maar de uitoefen: telijke taak. En wie zich welke wijze dan o munisten riepen ringen gegeven dermijning van h en brengt de rech volk in gevaar. Trouwens, war mochten meenen, den band tusscht kunnen verzwak zich wel deerlijk. Mede als reacti enthousiasme zo Ridderzaal gewei De heeren ver; van het Nederlan De Soc.-Democ van meer notie' t 1 Werd vroeger foto van de Kon men, thans nu meer commercie ook, zij 't dan so onderschrift, get die op het leven hebben. Dat de heeren hun „heldhaftige gemak gevoelden dat ze zoo lang zaal bleven en een bevend hart de recherche na: gen. Intusschen is 1 tige maatregeler herhaling van h men. Het Centraal C heeft goed gezii eerste punten o fest plaatste: K ving van hi m i n g en in sliste betei wanordelijk De perker „Het Volk" is de Duitsche Hi bodem permitte< De HitlerianeiL lijk vergaderinge hun Amsterdams de Nederlandsch wat mede niet te van hieruit dooi Duitsche perste Wolff in de Duit mededeelingen g van fascisten te „Het komt om gaan, „dat een b\ vrijheid geniet, binnen onze grei verre te buiten g leriaanschen onz sen als kiespijn.' Precies. Maar zuimt daarop de is meer wat we b de perken verre „U moet, zoo opletten het i gevallen waarin dat „gelijk" zich gen de S. D. A. Immers precis pers thans in de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6