DE ZEEUW I TWEEDE BLAD. jjitle Provincie JOAN CARISBROKE ~~chr besturenbonden jn zeeland. VAN MAANDAG 19 SEPT. 1932, Nr 297. Vergadering te Goes. Zaterdagmiddag vergaderden in „De A prins van Oranje" te Goes de afgevaar digden van de verschillende Ghr. Bestu renbonden in Zeeland onder leiding van een tweetal leden van het Bestuur van het Chr, Nationaal Vakverbond in Neder- land, dhrn R. Siemens en J. Schipper. De heer Siemons opende de vergade ring op de gebruikelijke wijze, en sprak daarna een inleidend woord, waarin spr. vooral deed uitkamen, de groate waarde v' van de propaganda. Straks, in Novem ber, worden over het geheele land 157 h propaganda-vergaderingen gehouden. In die weken wordt ook op groote schaal lectuur verspreid. Daarop volgt onmid dellijk een periode van huisbezoek. De omstandigheden, waaronder wij sa menkomen, zijn eensdeels van droevigen 6 aard (de voortdurende economische cri- 'j sis en de groote werkloosheid) en ander deels van een verblijdend karakter (de enorme groei der Ghr. Vakbeweging, ook e in Zeeland). Ook in onzen socialen ar beid moeten wij toonen, dat wij Chris tenen zijn. Het hoofd omhoog, gaan wij in blijmoedig geloofsvertrouwen voor waarts. Uit de presentielijst bleek, dat alle Be sturenbonden in Zeeland, alsmede die te Roosendaal en te Bergen op Zoom, verte genwoordigd waren. De heer J. Schipper leidde daarna in het onderwerp„De propaganda in den aanstaanden winter". In de 157 propaganda-vergaderingen zal gesproken worden over„In den storm" en: „Arbeid die wacht". Behalve door vergaderingen en huisbezoek zullen de on- en verkeerd-georganiseerden ook met lectuur bewerkt warden. Zoowel voor ouderen als jongeren zal propaganda^ lectuur beschikbaar gesteld worden. Ook zal een reclame-plaat de aandacht op de Ghr. Vakbeweging vestigen. Over dit onderwerp werd een geani meerde discussie gevoerd, waaraan ver schillende personen deelnamen. Daarbij werd voor de propaganda op speciale deelen van Zeeland de aandacht geves tigd. Daarmee zal getracht warden con tact te krijgen. De heer Schipper leidde vervolgens in het onderwerp„Sociale scholing". In 't verleden moesten we roeien met de rie men, die we hadden. De leiders werden zóó uit de arbeiders gehaald en moesten direct aan het werk. Thans heeft het G. N. V. een legertje van plm. 100 vrijge stelden, die er dagelijks op uit kunnen trekken. Met alle waardeering voor den arbeid die door de Ghr. Besturenbonden is en wordt gedaan, hebben we voor de toe komst noodig planmatige studie, omdat er straks steeds meer van ons zal worden gevraagd. Daartoe moeten we van onde ren op beginnen. Als het eerst noodige noemt spr. het dezen winter door de Besturenbonden op richten van studieclubs. De opzet en de te behandelen onderwerpen moeten heel eenvoudig zijn, zoodat elk lid er desge- wenscht aan deel kan nemen. Het kan niet worden ontkend, dat er door den snellen groei der laatste jaren velen in de beweging gekomen zijn, die principi- ëel nog moeten worden geschoold. Onze verantwoordelijkheid neemt steeds toe. Het komt er niet op aan, met de vuist op tafel te slaan, of een forsch geluid te laten hooren, maar over argumenten te beschikken. Juist omdat de geestelijke kamp voor een groot deel op maatschap pelijk gebied wordt gestreden, moeten alle talenten der leden tot ontwikkeling ge bracht worden. En vooral de jonge men- schen moeten aan den arbeid. Spr. geeft in overweging, dat de Be- FEUILLETON. door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij invar het Engelsch. 23) —o— „O, ga met me mee, Maggie", smeekte Lavinia, wie het huilen nader stond dan het lachen. „Ik zal natuurlijk weer niet weten wat te zeggen, als ik een standje krijg; want zoo gaat het me altijd en jij hebt meestal wel een antwoord klaar." „Neen", antwoordde Maggie, „ik ben niet van plan me er mee te bemoeienl vader heeft om jou gestuurd en om nie mand anders; en o, lieve help! Lavinia, wat zul je er van langs krijgen! Ik heb hem nog nooit zoo boos gezien, zoolang ik me kan herinneren. En als ik jou was, zou ik me maar een beetje haasten; het is al ruim een kwartier geleden, dat we de eetkamer verlieten en als je te laat komt, zal het er heusch niet beter voor je uit zien, vrees ik." „Neen" antwoordde ze met een diepe zucht en met het uiterlijk van iemand, die het schavot zal moeten beklimmen, ging Lavinia Carisbroke langzaam naar de martelkamer. sturenbonden een leider voor de studie club uit eigen kring benoemen en dat de clubs eens per maand bijeenkomen. Het G. N. V. wil dan aan het eind van den winter de gedelegeerden van de clubs bij eenbrengen om de resultaten te bespre ken. We moeten ook hier door de erva ring leeren. Als we zoo na verloop van tijd princi pieel geschoolde menschen krijgen, valt hieruit het kader van de beweging te re- cruteeren. En dit kader zal dan geregeld eens per jaar in een conferentie bijeen dienen te komen. Daarnaast is noodig, dat speciaal de leden, die wat men noemt aan den omtrek zitten, worden bewerkt. Voor hen kan 'n bijeenkomst, waarin op eenvoudige, pak kende wijze een belangrijk onderwerp wordt behandeld, goed zijn. Ook stelt het G. N. V. lantaarnplaatjes ter beschikking Met alle ten dienste staande middelen moeten we zien te krijgen principieel ge schoolde leden, temeer omdat de heer- schende werkloosheid zoo demoralisee- rend werkt en een geest van slapheid en lusteloosheid kweekt. Dezen winter moet er krachtig worden aangepakt. Ook aan de bespreking over dit onder werp namen verschillende aanwezigen deel, Hierna volgde behandeling der inge komen vraagpunten. Daarbij kwamen o.a. ter sprake de rationalisatie en de werk loosheid, de moeilijkheden bij de uitvoe ring der ziektewet voor de werkloozen, de kans op invoering eener wet op de werkloosheidsverzekering, enz. Nadat de rondvraag was gehouden, volgde sluiting dezer welgeslaagde ver gadering door den heer A. de Lange te Goes. De sterrlt der Motorclub „Zeeland" De Zaterdagmiddag gehouden sterrlt uitgeschreven door de Motorclub „Zee land" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, bracht heel wat drukte in Goes en omgeving. Tegen twee uur arriveerden de eerste motoren en automobielen. Dat duurde zoo voort tot vier uur. De motoren en automobielen werden op de Markt gepar keerd. Ieder deelnemer meldde zich bij de sterrit-commissie, die in „De Land bouw" zetelde. Van de 160 deelnemers, die zich opgaven, kwamen er 143 binnen, Daar er van geen panne gehoord werd, zullen de wegblijvers verhinderd zijn ge weest. Daarna ging het plm. kwart over vier gezamenlijk naar Ierseke,- waar men door burgemeester Gunning ontvangen werd en o.a. een bezoek bracht aan de oester putten. Begrijpelijk trokken aankomst en tocht der deelnemers (sters) zoowel te Goes als elders, honderden belangstellen den. Te acht uur zou in het Schutters hof de prijsuitreiking plaats vinden, maar door eenige strubbelingen bleven de deu ren tot over acht uur gesloten, en werd het bijna negen uur eer deze „plechtig heid" een aanvang kon nemen. Aanwezig waren hierbij o.a. de burge meester van Goes, de heer van Bommel van Vloten, lid van Ged. Staten; het be stuur van V. V. V.; dr Sluyter, bestuurs lid K.N.M.V. Bij ontstentenis van den voorzitter, werd de avond geopend door den heer Van Kalmthout, die na een korte begroe ting het woord gaf aan den burgemeester van Goes. De burgemeester verklaarde, dat hij eigenlijk altijd een hekel had aan motor rijwielen, om hun lawaai, snelheid en ge vaarlijkheid, alleen het achterste deel, de duo met meestal een aardig meiske erop bewonderde hij altijd en daarom vergaf hij de motorrijders het andere (Vroolijk- heid en applaus). Spr. besloot met de Motorclub „Zee land" met haar jubileum te feliciteeren. Hierna volgde de prijsuitreiking. De burgemeester las de door hem genoteerde tijden voor, en de commissie noemde dan de rijders, die op dien tijd aankwamen, en den door hen gewonnen prijs. De hoofdprijs, het D. K. "W. motorrij wiel, werd gewonnen door den heer A. de Vos, te Goes. De prijs voor den groot- sten afstand, zijnde de verguld zilveren medaille van den burgemeester en een gouden K.N.M.V.-speld, door den heer G. Broekstra te Goes, met 748.2 K.M. De prijs voor den verstkomenden, niet-lid zijnde, een zilveren sigarettenkoker van Toen ze binnentrad, schreef haar vader met een grimmig gezicht getallen op een vel papier en het resultaat van deze reken oefeningen na het diner scheen zeer on gunstig. Hij keek niet op, toen ze bin nenkwam en de deur achter zich sloot en ze hoorde hem mompelen: „Vijf, acht, zeventien, drie en twintig" en toen plotseling „O ben je daar, Lavinia". „Ja, vader, u heeft immers gezegd, dat ik komen moest" „Ja, ik moet je spreken, Lavinia en ik wenschte alleen maar, dat ik met een verstandiger en praktischer iemand te doen had! Je weet evenveel van huis houden als de poes op het haardkleedje! en je hebt de boel nu zoo in het honderd laten loopen, dat ik het heusch niet langer verdragen kan. Weet je, wat jij al hebt uitgegeven, jonge dame?" „Ja neen, dat is te zeggen, ik ben begonnen met het huishoudboek bij te houden, maar op de een of andere ma nier wilden mijn berekeningen nooit kloppen. Ik vergat posten te noteeren en ik weet zeker, dat het personeel me be driegt En die keukenmeid..." „Daar hoef je niet meer over te spre ken ze gaat weg is waarschijnlijk al weg." „Weg?" En Lavinia keek hem vol ont zetting aan tot haar vader haar driftig V. V. V., door den heer P. Slabbekoorn, te Goes. De prijs voor den verstkomenden, lid, zijnde een zilveren sigarettenaanste ker van oud-notaris Pilaar benevens een gouden K. N. M. V.-spéld en zilveren V. V. V.-medaille, door den heer W. Louisse met 660.9 K.M. De prijs voor deverstko- mende deelneemster, niet-lid, zilv. med. van Handelsbelangen, door mevT. van Riet, Hoensbroek. De prijs voor de verst- komende deelneemster, lid, mej. M. Louis se, Goes. De prijs voor den jongsten deel nemer, door den heer C. van Liere, Goes. De prijs voor de verstkomende, al daar domicilie hebbende, zijnde een gra tis-boottocht naar Engeland, aangeboden door de Mij „Zeeland", benevens een zil veren K. N. M. V.-dasspeld, door mevr. van Riet, Hoensbroek. Voorts waren er nog 46 andere fraaie prijzen, benevens een voor den 2öen, öOen 75en enz. binnenkomende, zoodat er heel wat gelukkigen waren. De heer Van Kalmthout huldigde, na de prijsuitreiking den secretaris-penning meester, den heer P. A. E. Schrijver. Hij was er van overtuigd, dat deze rit in aangename herinnering zal voortleven als de „Schrijvers-rit" (luid applaus). Hierna werd het woord gevoerd door dr Sluyter, die de jubileerende vereeni- ging namens de K. N. M. V. feliciteerde, door den heer van Ballegoyen de Jong, namens V. V. V., die de hoop uitsprak, dat de deelnemers van buiten de provin cie nog eens zouden terugkamen, om nog meer van Zeelands schoone natuur te ge nieten, welke opwekking door den heer Houtekamer onderschreven werd, terwijl deze tevens mededeeling deed van den door de Mij „Zeeland" beschikbaar ge stelden prijs. De avond werd besloten met een bol, dat tot twee uur voortduurde. Drie belhamels verbali- seerd. Dezer dagen kreeg de politie te Koudekerke kennis, dat ter hoogte van de Steenen banken op den Koudekerk- schen weg „spoken" waren waargenomen. Het is thans gebleken, dat een drietal jongens van 16 tot 18 jaar een hoogst afkeurenswaardige daad hebben verricht om passeerende personen aan 't schrik ken te brengen. Een der belhamels had een wit kleed aan en Werkte verder met een zaklan taarn, die aan en uitging en passeeren- den aan het schrikken bracht. De beide andera jongens zaten in de hoornen en schreeuwden hard, of op een anderen avond wierpen zij voetzoekers naar de Voorbijgangers. De gemeenteveldwachter van het dorp, die ook tijdens verlof van zijn collega, op 'tZand dienst doet, stelde een on derzoek in en ontdekte o.a. dat op het hek van Vijvervreugd een doodskop stond met licht er achter. De politieman had vermoeden op enkele jongens en twee, van wie het vrijwel vast stond, dat zij aan het ergerlijk op treden schuldig waren, zijn door den burgemeester en den veldwachter aan een streng verhoor onderworpen, waarbij een hunner door den mand viel en ook de derde bekend werd. Het zijn twee jongens van 'tZand en een uit Middelburg. (M. C.) Het kanaal Hansweert Wemeldinge. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant is aan den raad van minis ters andermaal een schrijven gezonden nopens het kanaal HansweertWemel dinge. Naar aanleiding der plannen van den Rijkswaterstaat ten aanzien van het ka naal HansweertWemeldinge, tot welke plannen niet alleen een verbetering van bruggen, sluizen en wegen behoort, maar ook een aanzienlijke verbreeding van het kanaal zelf, wijst de Kamer erop, dat zij geen nut ziet in de verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland, aange zien de toekomstige nieuwe verbinding tusschen Weater-Schelde en Volkerak, aan welke totstandkoming de regeering, blij kens ministerieels verklaringen, bereid is mede te werken, ruimschoots voldoende in staat zal zijn om de scheepvaart op te vangen, waarvoor de verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland wordt bestemd. Een juiste en spoedige uitvoering van het kanaalplan tusschen Volkerak en Wes- ter-Scbelde belooft bovendien zooveel vroeg, waarom ze hem zoo als een idioot stond aan te staren. Veronderstelde ze soms, dat hij zou gedogen, dat die vrouw nog maar één maaltijd voor hem zou klaar maken? „Maar het diner morgen?" huilde La vinia bijna. „Mijnheer en mevrouw So- merlow en de deken en Kolonel Cotton en zijn vrouw!" Nu had de dominee geen oogenblik meer aan het komend feestmaal gedacht de eerste werkelijke partij, zooals de meisjes zeiden, sinds „die arme Louise" overleden was; en de ontdekking van zijn eigen vergeetachtigheid droeg er niet toe bij zijn humeur te verbeteren. Het is niet prettig op een tukje betrapt te worden door den persoon, die je juist zijn chro nische slaperigheid wilt gaan verwijten. Hij antwoordde eenvoudig: „Die komen natuurlijk. Ze zijn twee weken geleden uitgenoodigd en ik hoef je zeker niet te zeggen, dat ik verwacht, dat je hun een diner voor zult zetten, zooals ze het in de pastorie mogen verwachten." „En wie moet dat klaar maken, vader?" „Weet ik dat? Maak het zelf klaar, dan bewijs je, dat je tenminste nog ergens toe deugt Op het oogenblik komt het me voor, dat je een groote nietsnut bent in huis een doeniet zoo niet erger I Wat is een vrouw, die niet kan koken en waterstaatkundige voordeelen voor Weste lijk Noord-Brabant, met name voor: le de afwatering van dit gewest; 2e de logische voltooiing van het bin- nenscheepvaartsteisel in Oostelijk Noord- Brabant en Limburg; 8e de mogelijkheid eeaar eigen zee haven te Bergen op Zoom, en 4e de gelegenheid later op Zeeuwsch- Vlaamsch gebied een verbinding tot stand te brengen, waardoor de meest zuidelijke gedeelten in het westen van ons land op meer doeltreffender wijze dan tot heden, op het centrum van ons land kunnen geórienteerd worden, dat de Kamer zich genoopt acht, Harer Majes- taits Regeering dringend te verzoeken de gelden, thans bestemd voor een verbree- ding van het kanaal HansweertWemel dinge, niet in Zuid-Beveland, maar wel in Westelijk Noord-Brabant te besteden. Middelburg. Zaterdagmiddag werd in het gebouw van de fa. de Jager in de Lange Delft een centrale Toon zaal van Gas- en Sanitaire Artikelen geopend. Ir B. G. Roeters van Lennep, Dir. der Gemeentebedrijven, wees er op, dat door de samenwerking van den Bond van Loodgieters en Fitterspatroons, de fa, de Jager en de Gemeentebedrijven een mooiu toonzaal kon worden ingelicht. Het doel is voor het publiek een gele genheid te scheppen waar allerlei toestel len voor verwarming, koken, warmwater voorziening e.d. permanent kunnen be zichtigd worden in een groote verschei denheid. De installateurs kunnen de cliënten naar de toonzaal brengen waar ieder ruime keuze heeft en met ieders smaak en behoeften kan worden gerekend Deze toonzaal, zegt spr., is een goede reclame voor winkelier, installateur en gemeentebedrijf. B. en W. verdienen dank voor de medewerking in dezen en met de beste wenscben voor de fa de Jager, instal lateurs en gemeentebedrijf eindigt spr. Dhr Kruyder noemt het een groote eer dat zoovelen de opening der toonzaal bijwonen, in het bizonder dat de Burge meester hier namens het gemeentebestuur aanwezig is. Spr. hoopt, dat deze door samenwerking verkregen inrichting het koopen in eigen omgeving zal bevorde- den wat in het belang der gemeente, win keliers en installateurs is. Hij vindt het jammer, dat de afdeeling sanitaire arti kelen nog niet gereed is, maar hoopt, dat dit binnenkort het geval zal zijn. Deze dag is verder hierom van belang voor onze steeds uitbreidende zaak, daar het vandaag precies 60 jaar 1b geleden, dat dhr Diermanse, thans gepensioneerd winkelchef als iS-jarige jongen in dienst der firma trad. Nog steeds staat hij de belangen der firma voor. Spr. biedt hem enveloppe met inhoud aan en wenscht hem een gezellige levensavond toe, waar voor dhr Diermanse dank zegt. De Burgemeester hierop het woord ver krijgend zegt met bizonder genoegen hier namens het gemeentebestuur gekomen te zijn. Een toonzaal als deze is buitenge woon wenschelijk en in het belang van publiek, winkelier en gemeente. Spr. wijst er verder op, dat dit alles werd verkregen door eendrachtige samenwerking van be langhebbenden waaraan het gemeentebe stuur gaarne steun verleende. Daarna werden de verschillende toe stellen gedemonstreerd. Een groote col lectie gasstellen en gasfornuizen met de nieuwste branders en spaarbranders, alle door de Haagsche Gasstichting goedge keurd kon worden getoond. Er is naar gestreefd het Ned fabrikaat een ruime plaats te bieden. Gasfornuizen met verchroomde uitvoe ring in allerlei modellen en de combi natie gas- en kolenfornuis trokken de aan dacht evenals de nieuwste modellen gas haarden en gasr&diatoren. De druk-automatische warmwaterap paraten voor badkamer en waschtafel wekten bewondering, evenals een zeer handig warmwaterapparaatje op de keu kenkraan waardoor men in de keuken een geheelen dag door warm water disponibel heeft zonder warmteverlies. Ongetwijfeld zullen velen in deze per manent-geopende toonzaal van de fa. de Jager, die geheele dagen gratis toegan kelijk is een kijkje gaan nemen. Voor de zesde maal hield de Mid- delburgsche Athletiekvereeniging „E. M. bakken en braden?" „Jonge dames doen zulke dingen niet, vader, dat wordt haar niet geleerd!" „Des te erger voor de jonge dames! Ik zal zorgen, dat Joan en de tweelingen leeren koken en wasschen en strijken en haar eigen kleeren maken! Ik veronder stel, dat juffrouw Martin het haar wel kan leeren. Dat is ten minste een ver standige vrouw. Maar in ernst, Lavinia, de keukenprinses is weg, of op 'tpunt om te gaan; ik heb haar tien minuten geleden haar loon uitbetaald en gezegd, dat, als ze niet voor den avond het huis had verlaten, ik een diender zou laten halen om haar er uit te zetten. Zoo'n brutale feeks heb ik nog nooit ontmoet! Ik weet werkelijk niet, wat de tegenwoor dige dienstboden mankeert. Toen ik haar onder het oog bracht, hoe schandelijk slecht het eten was vanmiddag, het was eigenlijk heelemaal geen eten te noemen antwoordde ze, dat men niet kon ver wachten, dat alles altijd tot in de puntjes in orde was; zelfs het beste paard strui kelt wel eens en ook een predikant houdt wel eens een preek, waar niemand eigen lijk naar luistert! Ik kon mijn ooren niet gelooven, toen ik die brutaliteit hoorde! Maar toen je arme moeder nog leefde, hoefde ik me nooit met het personeel te bemoeien, Lavinia." M" Zaterdagmiddag een estafette rond Middelburg, waarvoor 4 zestallen waren ingeschreven, ml. 2 van E.M.M. zelve, een van Marathon te Vlissingen en een van de gymnastiekvereeniging Wilhelmina te Middelburg. Precies op tjjd, te vjjf uur startten de loopers van de eerste étappe van 400 M. bjj de Koepoort en reeds tijdens de tweede étappe, die 800 M was, stond het vast dat de strijd om no 1 ging tusschen Marathon en E. M. M. 1. Dit bleef ook zoo tijdens de derde étappe van 1500 M., de beide loopers volgden elkaar in let terlijken iin op de hielen. Dit zou bij de vierde étappe, eveneens 1500 M. veranderen, de bekende lange afstandlooper van Marathon, van Sorge, was hier verre de meerdere van zijn Middelburgschen tegenstander en het be gon er na dezen loop voor E. M. M. slecht uit te zien. Het was toen echter P. Kam- bier, die in de uu volgende étappe van 800 M, het voor Middelburg weer goed maakte en den Maratbonman wist te pas- seeren. Dank zij het flink doorzetten van haar laatsten man, v. d. Feltz, bereikte E. M. M. 1 in 14 m. 51.6 sec. als no. 1 den finish onder luide toejuichingen van de veilen, die aan den finish den uitslag stonden af te wachten. Marathon zat echter ook nu den Mid delburgschen looper vlak op de hielen en werd twee met 14 m. 53.4 sec. Wil helmina was drie in 15 m. 47 sec. Van E. M. M. 2 is de tijd niet opgenomen. Niet alleen bij start- en finish punt, maar overal bij de wisselpunten was er groote belangstelling. Hinderlijk is en bljjft het mede rijden van wielrijders. Na afloop keerden allen naar de melk- salon de Nieuwe Landbouw op de Markt terug en daar bad de prijsuitdeeling plaats. Wedstrijd om deZeeuwsche zwem-kampioenschappen, In verband met de vorming van een kring Zeeland van den Nederlandschen Zwem band, moesten dit jaar voor bet eerst in onze provincie wedstrijden om het Kampioenschap plaats hebben en had de Middelburgsche Zwemvereeniging Luctor et Emergo de leiding daarvan op zich genomen. De wedstrijd had Zaterdagmiddag onder vrij groote belangstelling plaats bij de Gemeentelijke Zweminrichting te Middel burg. De uitslag was als volgt: No. 1 100 M. schoolslag dames, kam pioene Mej. J. v. d. Made te Vlissingen, in 1 m. 45 sec. No. 2, 100 M. schoolslag heeren, kam pioen de heer J. C. Geervliet, Middelburg, m 1 m. 80.4 sec. No. 8. 100 M. vrije slag dames, kam pioene Mej. M. Meerman, Vlissingen, in 1 m. 51.2 sec. No. 4. 100 M. vrije slag heeren, kam- ren de heer L. Schot, Vlissingen, in m, 14.8 sec. No. 5. 100 M. rugslag dames, kam pioene Mej. D. v. d. Peijl, Goes in 1 m. 54.3 sec. No. 6. 100 M. rugslag heeren, kampioen Joh. Molema, Neuzen, in 1 m. 89.2 seo. No. 7. 8 maal 50 M. wisselslag esta fette voor dames, rug- school- en vrne slag, kampioenen de dames Mevr. de Klerk, Me]. J. de Haas en Mej. J. Rdk- staele, Neuzen, in 2 m. 29.4 sec. No. 8. Hetzelfde voor heeren, kampi oenen de heeren L. Schot, J. Offers en F. yan Anraad, Vlissingen, in 1 m. 56.2 seo. Het aantal deelnemers was voor No. 1 vier, No. 2 zes, No. 3 twee, No. 4 drie, No. 5 één, No. 6 vier, No. 7 8 ploegen en No. 8 vijf ploegen. Goes. Zaterdagavond bracht het muziek gezelschap „Euphonia" een serenade bij den burgemeester, den Commissaris van Politie en den heer P. A. E. Schrijver (Emmastraat). Deze serenade was aange boden door de motorclub Zeeland aan deze heeren als blijk van waardeering voor wat zij in het belang van den ster- rit hadden gedaan. Gisteravond bracht het klokgelui voor den avonddienst in de Groote Kerk eenige onrust In afwijking van de ge woonte begon de dienst om half zeven, wat aan vele stadgenooten blijkbaar niet bekend was. Althans velen kwamen uit hun huizen loopen en informeerden naar stig, waar de brand was! „Ik heb u ook niet gevraagd om tus- schenbeide te komen vader. Het maakt het personeel alleen maar onhandelbaar, als de heer des huizes zich met huis houdelijke aangelegenheden gaat bemoei en. Ik weet werkelijk niet, wat ik moet beginnen, als de keukenmeid heusch straks weggaat, want er is niemand in de keuken om haar te vervangen. En ik kan niet koken en Maggie evenmin. Ik zou even goed kunnen probeeren een huis te bouwen, als een diner te koken, al is het nog zoo eenvoudig; laat staan, dat wat we morgen noodig hebben. O, vader, de keukenmeid kan heusch niet weg gaan." „Maar ik zeg Je, dat ze verdwijnt, Juf frouw Carisbroke. Dat verschrikkelijke on hebbelijke mensch zal geen nacht meer slapen onder mijn dak en ik veronderstel dat je toch niet het feit zult betwisten, dat ik meester van Perrywood benl" „Neen, natuurlijk niet lieve vader; en ik zou het allesbehalve prettig vinden, als u niet de meester was; en natuurlijk kunt u uw eigen zin doorzetten. Maar wat moet ik beginnen, terwijl er niemand in de keuken is, dat weet ik waarlijk niet" (Wolrdt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5