Uit de Provincie. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw ^•DeophaalbrugteSelzaete. De groote vraag waarmee ook de politie zich bezigt houdt ie deze: Ds J. G. Harthoorn f. Te Soest- dijk is na een langdurige ongesteldheid Gezien de mogelijkheid, dat niet on middellijk dergelijke voorstellen worden aangenomen en uitgevoerd, worden verder de partijgenooten die Tweede-Kamerlid, wethouder, burgemeester of gedeputeerde zijn of worden, eventueel een ander open baar bestuursambt vervullen of gaan vervullen en als zoodanig reeds een volledig inkomen uit de openbare kas ontvangen uitgenoodigd nu reeds af stand te doen van alle andere inkomsten, vroeger, thans of in de toekomst verkre gen of te verkrijgen uit openbare func ties vanwege de partij bekleed of te be- kleeden en deze bedragen te storten in de partijkas. Tal van afdeelingen verklaarden hun instemming met den geest van het voor- stel-IJmuiden, hoewel zij niet allen dit voorstel uitvoerbaar achtten. Als minder heid in het P.B. sprak Mr D. A. van Eek (Leiden). Spr. meent, dat naast de algemeene maatregelen, die het P.B. voor stelt en die Albarda namens de fractie heeft aangekondigd, ook de partij zelf iets moet doen. Ir Albarda beantwoordde het debat. Hij voelt zich in een onaangename positie. Hij betreurt het, dat zoovelen zich hebben laten brengen tot wantrouwen door de praatjes en achterklap van fascisten en communisten. Bovendien is het voorstel-IJmuiden practisch onuitvoerbaar. Ter toelichting van wat hij in eerste instantie heeft ge zegd, deelt spr. mede, dat het niet de bedoeling der Kamerfractie is met initia tief-voorstellen te komen. Veel beter is het een uitspraak van de Kamer uit te lokken, waardoor de Regeering zelf met voorstellen moet komen. De voorzitter is van meening, dat de partij zich niet kan bemoeien met de persoonlijke inkomens en omstandigheden van de leden. Aange zien echter in de S.D.A.P. alle functiona rissen door de leden worden benoemd, ligt hier het middel om excessen te voor- komen. De motie-IJmuiden werd daarna ver worpen met 603 tegen 1214 stemmen en 75 stemmen blanco. Na een bespreking van het rapport- We 11 e r ingeleid door den heer Albarda, werd een motie aangenomen, waarin de vergadering o.m. eischt, dat allereerst zal worden overgegaan tot een zoover moge lijke vermindering van de militaire uit gaven door nationale ontwapening, en dat ter versterking van de staatsinkom sten zal worden besloten tot de heffing van een progressieve crisisbelasting op de inkomens, tot verhooging van de Divi dend- en Tantième-belasting, en van de Successiebelasting, tot belasting van goe deren in de doode hand, van weelde- uitgaven en, in het bijzonder ter bestrij ding van crisisuitgaven, tot een heffing ineens van 1 pet. der vermogens. Voorts komt het congres met kracht op tegen de staking van de Zuiderzeewerken en beperking van andere groote werken en volkswoningbouw, terwijl het tevens ver langt vermeerdering van duurzame werk gelegenheid. De vergadering veroordeelt verder de in het rapport aanbevolen gedachte om de autonomie der gemeenten aan nieuwe banden te leggen en acht het voorts noo- dig, dat zoo spoedig mogelijk zal worden besloten om een aantal bedrijfstakken in overheidshanden te nemen, waarbij in zonderheid wordt gedacht aan een tabaks monopolie, een staatsverzekeringsbedrijf en een staatshypotheekbank. Ten slotte eischt het congres, dat een begin zal worden gemaakt met de socialisatie van die bedrijfstakken, welke daarvoor in de economische structuur van het land ge schikt zijn. Behandeld werd daarna nog de kwestie der loonsverlaging bij de N.V. „De Arbeidpers". De afgevaardigde van Amsterdam III stelde een motie voor, waarin wordt uitgesproken, dat de loons verlagingen bij de N.V. „De Arbeidspers" in de huidige politieke situatie onge- wenscht is, en waarin het partijbestuur wordt opgedragen, het daarheen te leiden dat deze loonsverlagingen ongedaan wor den gemaakt. De heer Wibaut, als president-commis saris der N.V., heeft hierop geantwoord en ten slotte het congres uitgenoodigd deze motie te verwerpen. De motie werd hierna bij stemming met handopsteken met groote meerderheid verworpen. Het congres werd daarna gesloten. Door den Commissaris der Konin gin is tot lid van de gezondheidscommis sie, zetel Vlissingen, benoemd de heer W. H. van Breen, aannemer en timmer man aldaar. De steenkolendiefstal te Vlissingen. Thans heeft de politie alhier een derden persoon, een baas bij het havenbedrijf, aangehouden in verband met de Jtteenkolendiefstallen. Dok deze persoon is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. 1 DE RADIODOKTER steeds en over al te ontbieden. Thans lage tarieven door gecombineerde bezoeken. J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) De ophaalbrug te Selzaete over het ka naal GentTerneuzen, die in den oorlog door de vluchtende Duitsche troepen is opgeblazen, en die eindelijk vier jaar ge leden weer in gebruik is gesteld, is reeds thans weer zoo slecht, dat zij ten minste één jaar voor het verkeer te land gesloten zal blijven, zoodat er weer een noodbrug ooodig ie. Voetbal. Voor de competitie verloor Hansweert III Zaterdag met 30 van Rilland II. Na een ruw verloop eindigde de com petitiewedstrijd Waarde—Krabbendijke in een 30 overwinning voor Krabbendijke. Kapelle. Zaterdag speelde Kapelle II, alhier, een voetbalwedstrijd tegen H.V.V. II te Hansweert De wedstrijd werd door H.V.V. II gewonnen met 2—1. Kloetinge. Zaterdag speelde de voetbal- vereeniging K.V.V. een wedstrijd tegen Wilhelminadorp. Uitslag was 2—2. lerseke. Zaterdag werd een wedstrijd gehouden tusschen Ajax II en Wit-Zwart I op het voetbal terrein van Ajax. Rust 0—0. Eindstand 40 in het voordeel van Wit-Zwart Zaterdagmiddag werd het voetbal veld der Ierseksche Boys in gebruik ge nomen met een wedstrijd tusschen de nieuwe vereeniging en Volharding van Rilland. Eind 2—0 in 't voordeel van Rilland. De kolenverduistering te Vlissingen. Een op uitermate brutale wijze gepleeg de reeks van diefstallen en verduisterin gen is te Vlissingen aan het licht gekomen. Zooals wij reeds kort meldden, zijn een ter plaatse zeer bekend kolen handelaar, de baas van het gemeentelijk havenbedrijf, en een aan hem onderge schikte beambte gearresteerd. Vermoed werd, dat zij de laatste tien jaren ontzag lijke hoeveelheden kolen op wederrechte lijke wijze aan het staatsmijnbedrijf heb ben onttrokken. Dit vermoeden is thans juist gebleken. „Het Volk" meldt nog: Óp de terreinen van het gemeentelijk havenbedrijf hebben de staatsmijnen een groote opslagplaats. Geregeld worden hier de kolen aangevoerd, die moeten dienen om de loodsbooten en de rijkswaterstaats- vaartuigen van de noodige brandstof te voorzien. Beheerder van dit kolenpark vertrou wensman van de staatsmijnen is de thans aangehouden kolenhandelaar T., een bekend en een geacht ingezetene. Toezicht op het park had de eveneens gearresteerde baas van het havenbedrijf met zijn helpers. Van oudsher ging het in en om deze kolenopslagplaats, waar steeds zeer groote voorraden liggen, nogal vrij toe. „Gemoe delijk" noemde men dat. Deze gemoede lijkheid bestond hiein, dat velen, die bij het laden en lossen der kolen betrokken waren, zoo nu en dan eens wat brandstof mee naar huis namen. Dat hoorde er zoo'n beetje bijMen" beschouwde het niet als diefstal wanneer op die goed- koope wijze voor eigen kachel gezorgd werd. Het ging steeds gemoedelijker toe... tot de gemoedelijkheid ophield en het „on schuldige" kolenmeenemen ontaardde in een komplot met het doel om op groot- scheepsche wijze kolen te verduisteren en te stelen. De groote rol in dit zwarte drama heeft T., de kolenhandelaar, gespeeld. Enkele keeren per week verscheen voor de opslagplaats een groote sleeperswagen of een vrachtauto. T. liet deze vehikels doodbedaard volladen en naar zijn pak huis rijden. Hier werden de verduisterde kolen de staatsmijnen ontvingen er geen cent voor gedeponeerd. Om ver volgens aan de vele klanten van T. te worden verkocht. Waar dit gedurende tien jaren is geschied, één vrachtauto kan bijna 3000 K.G. kolen bevatten en een paar maal in de week werd „voorge reden", kan men nagaan welke kolossale bedragen T. op deze wijze verdiende. Maar nog sterker is geschied. T. leverde ook aan de gemeente, met name voor de verschillende installaties die op de terrei nen van het gemeentelijk havenbedrijf staan. Hij was zoo vrij deze eveneens te voorzien van de verduisterde kolen. Het was dus ?»o: uit de pakhuizen op de terreinen van het havenbedrijf werden kolen ontvreemd ten dienste van het havenbedrijf. Vlissingen heeft daar jaren lang verduisterde kolen gestookt. Op zijn eigen houtje kon T. een en ander echter niet doen en dat is zijn ongeluk geworden. Hij had hulp noodig van de havenbeambten, want voor den baas van dit bedrijf konden zijn manipulaties niet geheim blijven. Doch de baas verleende deze hulp. T. „stopte" hem uit dank daarvoor met... kolen. Die hij eerst zelf ontvreemdde I En gaf vervolgens den baas blanco volmacht om op zijn beurt ook eens in de bergplaats te „kijken"... Iets dergelijks geschiedde eveneens met één der havenarbeiders. Deze kocht van T. voor eigen gebruik, een zekere hoe veelheid kolen. Hij moest ze echter zelf maar weghalen, zei men tegen hem. Als de man dan kwam, was steeds niemand aanwezig. Een stilzwijgende wenk aan den man dus: Ga ja gang maar! Neem maar wat mee mee... goed wat maar... er zijn kolen genoeg. Maar dan ook: de oogen niet te wijd openzetten als wij er zijn... Is het een wonder, dat deze arbeider voor de groote verleiding bezweek? Toch is het deze man geweest, die de zaak aan het rollen heeft gebracht. Hij had op zekeren keer iets aan zijn zwager losgelaten. Beide mannen kregen ruzie... de zwager liep naar de politie en vertelde in zijn kwaadheid wat hij wist. Onder leiding van den commissaris van politie, den heer A. O. F. W. L. Gasinjet, is deze zaak op voortreffelijke en snelle wijze tot klaarheid gebracht. Drie arresta ties zijn gedaan. Het is niet uitgesloten, dat nog meerdere zullen volgen. Hoe is het mogelijk, dat het verkoop bureau van de staatsmijnen van dit alles niets gemerkt heeft? Tien jaar lang voeren de staatsmijnen kolen aan. Tien jaren lang krijgen zij slechts een deel van de aangevoerde kolen betaald. Tien jaren lang oefenen zij blijk baar niet de minste controle uit... noch administratief, noch op de werkelijke voorraden. Want dit misdrijf waardoor de staats mijnen voor tienduizenden zijn benadeeld was alleen mogelijk door volslagen ge brek aan controle. Dit klemt nog te meer, waar voor enkele jaren de Belgische staat op dezelfde grove wijze is benadeeld. Van het Belgische Loodswezen werden door een of anderen kolenhandelaar eveneens kolen ont vreemd. Een dergelijk geval had de administra tie van het staatsmijnbedrijf toch tot na denken moeten stemmen 1 Goede vangst. Door de mare chaussee te Sluiskil zijn Zaterdagavond aangehouden een man en een vrouw, van Belgische nationaliteit, die er van ver dacht werden te Terneuzen diefstal met braak te hebben gepleegd. Bij fouilleering werden op hen verschillende inbrekers werktuigen, waaronder gummihandschoe nen alsmede een belangrijk bedrag aan papieren geld gevonden. Bovendien droe gen zij stukken bij zich, waaruit bleek, dat zij meermalen gebruik maakten van een valschen naam en voor den Neder- landsche strafrechter geen onbekende waren. Tijdens de overbrenging naar de mare chausseekazerne wist de man te ontsnap pen. Hij sprong in het kanaal en wist gebruik makende van de heerschende mist, dat over te zwemmen en zich aan zijn arrestatie te onttrekken. De vrouw is in arrest gesteld en zal aan de justitie te Middelburg worden overgegeven. Faillissementen. Door de rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende failissementen uitgespro ken: L. Dekker, timmerman te Heinkens- zand. Rechtercommissaris Mr Th. Por- theine, Rechter. Curator Mr Ph. R. Hu- genholtz, advocaat te Goes. J. C. Rinders, koopman te Goes. Rech tercommissaris Mr A. van der Hoop, Rech ter. Curator Mr F. B. Evers, advocaat te Middelburg. A. Kwekkeboom, caféhouder te Arne- muiden. Rechtercommissaris Mr J. H. Bybau, Rechter. Curator Mr F. B. Evers, advocaat te Middelburg. Vlissingen. Nu het permanent festival voor dit seizoen ten einde is zijn de vol gende prijzen toegekend: Hoofdplaat f 100; Antwerpia f75; Postfanfare f60; Apollo, Domburg f40; E.M.M., Serooskerke (W.) f25; en prijzen van f10: Ons Genoegen, Vlissingen; Oefening na den Arbeid, Rit- them; Vlijt en Volharding, Souburg; Euphonia, Goes en het Westkapelsche Muziekkorps. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen den huurder van een oud huis, die zich daarin bevindende oude tegels toe-eigende en ze aan een antiquair verkocht lerseke. Voor het examen politie-diplo- ma te Amsterdam slaagde o.a. van ler seke de heer Chr. van Overbeeke Jzn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, B. v. Ginkel te Nieuwpoort. Te 's Gravenmoer, J. G. van der Roest, Am. pred. met verlof te Bussum. Aangenomen naar Serooskerke (W.), J. J. Hietkamp, cand. te Enschede. Bedankt voor Alblasserdam, J. Schone- veld te Kethel. Voor Achlum, H. W. Lo- vink te Gramsbergen. Geref. Kerken. Beroepen te Weesp, J. Overduin te Sleen. Oud-Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Rotterdam (Vrien den waarheid), B. Huisman te Werken dam. Bedankt voor Alphen a. d. Rijn, B. Huisman te Werkendam. Beroepbaar. De heeren G. v. Wijk, cand. aan de Rijksuniversiteit te Leiden en J. G. v. d. Roest te Bussum, laatstelijk predikant in N.-Am., zijn door het Prov. Kerkbestuur van Noord-Bra bant en Limburg, resp. na examen en col- loquim doctum beroepbaar verklaard in de Ned. Herv. Kerk. D s L. B o u m a. Op 12 November a.s. hoopt Ds L. Bouma, em. pred, van de Geref. Kerk te Middelburg, den dag te herdenken, waarop hij voor een halve eeuw te Driesum in het ambt werd be vestigd. Na een korte onderbreking heeft Ds Bouma bijna 36 jaar in Zeeland gear beid, waar hij in het Geref. kerkelijk le ven een zeer vooraanstaande plaats in nam. Na eerst de kerk van Driesum ruim 6 jaar gediend te hebben, vertrok Ds Bou ma in April 1889 naar Terneuzen, welke gemeente in 1896 met die van Emlich- heim verwisseld werd. Op 5 Juni 1898 deed Ds Bouma zijn intrede te Middel burg, waar hij bleef tot hem in Januari 1925 eervol emeritaat verleend werd. Daarna vestigde hij zich te Hijum (Fr.) waar Z.Eerw. de kleine Geref. Kerk dient wat hij hoopt te blijven doen tot de her denking van zijn 50-jarige ambtsbedie ning. in den ouderdom van 74 jaar overleden ds J. G. Harthoorn, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk. Ds Harthoorn werd in 1883 candidaat in Gelderland, om 17 Febr. 1884 te Uit wijk 'het predikambt te aanvaarden. Van daar vertrok hij in 1886 naar Steen wij- kerwold, welke standplaats in 1888 met Hardenberg verwisseld werd. In 1894 werd de ontslapene predikant te Opijnen, vanwaar hij in 1897 naar Scherpenzeel (Geld.) vertrok. Na 29 jaar deze gemeente te hebben gediend ging hij in 1927 naar Etten, waar hem na een diensttijd van 48 jaar 29 Aug. van het vorig jaar eervol emeritaat verleend werd. D s J. R. v a n O o r d t. Op Donder dag 22 Sept. a.s. hoopt Ds J. R. van Oordt, predikant bij de Geref. Gem. te Zeist, den dag te herdenken, waarop hij voor 35 jaar in het ambt werd bevestigd. Ds van Oordt, geboren 14 Januari 1859, werd nadat hij eenige jaren als oefenaar was werkzaam geweest, op 22 Sept. 1897 te Charlois in het ambt bevestigd. Ver volgens diende hij de gemeenten (Ter neuzen, Middelburg, Ridderkerk, Opheus- den en Zeist. Fraude by het inleveren van zeehondenvellen. Te Leeu warden zyn in het Huis van Bewaring twee zeehonden jagers uit Zoutkamp inge sloten, verdacht van het plegen van fraude bij het inleveren van zeehonden vellen. De robbenvangst heeft voor deze jagers n.1. dit jaar niet onbelangrijke win sten opgeleverd. Van rijkswege is op hej; dooden van zeehonden een premie ge steld. Ten einde deze premie te ver krijgen moeten de gedoode dieren, voor zien van hun vinnen, bij den burgemees ter van Schiermonnikoog worden inge leverd, want om te kunnen oonstateeren, dat de premie is uitbetaald, worden na inlevering de vinnen van.de dieren afge sneden. Nu gebeurde het, dat onze rob- benjagers iedere week ongeveer vijftig robben aangaven. Het was voor den burgemeester een raadsel hoe dat mogelijk was. Wat was het geval? Het schijnt, dat de jagera zich telkens weer in het bezit van de vinnen wisten te stellen en deze vervolgens aan de vellen vastnaai den. 'Op deze wijze heeft het door de jagers aangegeven aantal robben in kor ten tijd pl.m. duizend exemplaren reeds bereikt. Kinderverlamming. In het R.-K. Ziekenhuis te Venlo zijn een 9-jarig meisje S. uit Venlo en een 3-jarige jon gen v. B. uit Blerik opgenomen, lijden de aan kinderverlamming. Naar wij ver nemen is de toestand van beide kinderen zorgwekkend. Het droevig auto-ongeval te Wijk aan Zee. Het droevig auto ongeval dat Vrijdagmiddag op den provin cialen weg naar Uitgeest onder de ge meenten Wijk aan Zee en Duin gebeurde, heeft nog een tweede slachtoffer ge- ëischt. De 13-jarige M. N. is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk aan haar verwondingen overleden, zoodat thans twee dooden te betreuren zyn. De toestand van de 15-jarige A. T. die eveneens in het Roode Kruis zieken huis werd opgenomen, is tamelijk be vredigend. Bij de gehouden rem proeven, is ge bleken, dat de remmen van den vracht auto, die het ongeval veroorzaakte niet geheel in orde waren. Terwijl ook de stuurinrichting niet naar behooren functi oneerde. De chauffeur de 21-jarige v. W. wonende te Hoofddorp, bleef by zijn verklaring, dat hij door het felle zonlicht verblind was, waardoor hij de meisjes niet opgemerkt zou hebben, Plotselinge dood van een vrouw. De officier van justitie te Arn hem heeft doen arresteeren zekeren S. wiens vrouw plotseling is overleden. De arrestatie geschiedde, nadat door de jus titie uit Arnhem sectie op het ljjk van de vrouw was verricht. Het echtpaar was woonachtig te Over-Asselt. De vrouw was 22 jaren oud en moeder van twee kin deren. Inbraak. Vrijdagnacht werd inge broken in het raadhuis te Zoeterwoude. De kamer van den burgemeester is door zocht en een bureau opengebroken, ter wijl het daarin aanwezige geld werd meen genomen. Gepoogd is nog de kluis te openen, doch zonder resultaat. De po litie is de daders nog niet op het spoor. Ernstig vergiftigingsge- val. In het dorp Klein-Portwitz bij Kott- bus zijn vier personen onder vergifti gingsverschijnselen gestorven. Het betreft hier het gezin van den landbouwer Matt- hes Türke, die met zijn beide gehuwde dochters en een schoonzoon een klein boerenbedrijf had. De tweede schoonzoon was geruimen tijd afwezig geweest. Tusschen hem en zyn schoonvader bestond een gespannen verhouding, daar Türke weigerde zyn schoonzoon in huis op te nemen. Tegen den tweeden schoonzoon zyn ernstige ver denkingen gerezen, zoodat hy gearres teerd is. Auto rjjdt op kinderen in. Gistermorgen waren te Roermond drie kinderen op weg naar de Mis. Plotseling kwam een auto de hel) mg van den weg afrijden. Door slippen reed de wagen het trottoir op met het noodlottig ge volg, 'dat het 14-jarig meisje Smole- naara en de 11-jarige Peters en diens ru*je overreden werden. Da 14-jarige S. werd op slag gedood *a de U-jarige F, ernstig gewond. Deze laatste Is onmid dellijk naar het ziekenhuis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in, Moord te Rotterdam. Gister nacht heeft zich in een huis op den Schiodamschedyk te Rotterdam een ge heimzinnig drama afgespeeld, waarvan een publieke vrouw het slachtoffer werd. De 33-jarige Wilhelmina Chrisman; beter bekend als „Blonde Mina", be woonde met zekeren K. de voorkamer van pand 197 aan den Schiedamschedyk. Zaterdagavond was zy al vrij vroeg de deur uitgegaan en men had haar in ge zelschap van verschillende mannen en vrouwen in café's op den Schiedamsche- dijk en de omgeving daarvan gezien. Men wist dat ze veel gedronken had. Tegen half een heeft men haar in gezelschap van een man thuis zien komen. Oin 1 uur, na het sluiten van het café, ging de timmerman K., die op dezelfde étage woont, naar boven. Al spoedig hoorde hy echter den bezoeker door de voordeur en over het portaal. De timmer man, by wien inmiddels ook K. gekomen was, verwachtte, dat Mina zooals altijd wel naar de achterkamer zou komen. Toen dit niet gebeurde, en het integendeel stil op de voorkamer bleef, ging hy eens kijken. In de voorkamer lag, de vrouw levenloos op het _becL In de kamer, waar het Irfk lag, vond men de grootste wanorde. Er was echter niets, dat er op wees, dat in de kamer een worsteling zou hebben plaats gehad. Al spoedig bleek, dat er verschillende menschen waren, die de vrouw en den man samen gezien hadden. De politie kon een vry goed signalement samen stellen. Zoo snel mogelijk werd dit ver spreid. Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te Middelburg wer den heden de navolgende vonnissen uit gesproken Overtreding politieverordeningM. J. S., 50 jaar, winkelier te Souburg. Bev. vonnis waarvan hooger beroep, f5 b. of 5 d.h. Overtr. Motor- en RijwielwetW. v. d. L., 25 jaar, arbeider te Kloetinge. Ver nietiging vonnis waarvan hooger beroep. Vrijspraak. R. J. W. C., 23 jaar, zonder beroep te Terneuzen, bevestiging vonnis waarvan hooger beroep, met uitzondering van de straf, f 10 b. of 5 d.h. A. van 't W., 21 jaar, koopman te Kwadendamme, Bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep, f 15 b. of 15 d. hecht. Overtreding MollenwetA. A. G., 18 jaar, arbeider te Aaxdenburg. Bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep met uitzondering van de straf, f 10 b. of 5 d.h. Overtr. Motor- en RijwielwetA. W. v. d. V., 21 jaar, reiziger te Kapelle. Be vestiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep, 2 maal f 10 b. of 2 maal 5 d. J. P. B., 32 jaar, oesterwerker en M. v. S., 21 jaar, werkman, beiden te lerseke, Voor iederBevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf, f 20 b. of 10 d.h. Openbare dronkenschap, gepleegd bij herhalingL. K., 35 jaar, koopman te Ovezande. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. 3 weken hechte- nisstraf en opzending naar een Rijks werkinrichting voor den tijd van een jaar. Overtreding WoningwetM. de K., 32 jaar, arbeider te Kapelle, bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 10 b. of 10 d.h. Overtr. Motor- en RijwielwetJ. F., 25 jaar, chauffeur te Rilland-Bath. Ver nietiging vonnis waarvan hooger beroep. Vrijspraak. W. A. de D., 25 jaar, werkman te Ter neuzen. Bevestiging vonnis waarvan hoo ger beroep, f 25 b. of 10 d.h. Overtreding JachtwetE. L. de M., 37 Jaar, te Stoppeldijk. Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf, f 10 b. of 10 d.h. Overtreding TarwewetH. v. D. Hzn, 55 jaar, molenaar te Zierikzee. Vernieti ging vonnis waarvan hooger beroep, 2 maal f 15 b. of 2 maal 15 d.h. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunst: G. J., echtgen. P. C., 32 jaar, te Utrecht, Bevestiging vonnis waarvan hooger be roep met uitzondering van de straf, f10 b. of 5 d.h. OplichtingG. R., 28 jaar, koopman te Zierikzee. Vrijspraak. Algemeens vergadering der Ned. Pomo- logische Vereeniging. De voorzitter Jhr. G. F. van Tets van Goidsahalxoord, opende deze vergade ring met een rede in welke hij vast stelde, dat de algemeene toestanden in de fruitteelt er helaas niet naar zijn om een optimistischen toon te laten hooren. De algemeene verzwaring van de invoer rechten in andere landen en de contin- genteering vormen wel de grootste be lemmeringen. Mogelyk zal het verdrag met België en .Luxemburg een eerste licht punt blijken te zijn. Tot dusver heeft ons land zich ten opzichte van den fruit handel nog hteeds op het vryhandels- standpunt geplaatst Dientengevolge echter zyn wy aan het einde van de kersencam- pagne overstroomd met Italiaansche en Spaansche pruimen, waarvoor het nor male afzetgebied, Frankrijk, gesloten was. De rreei ran de fruittelers, dat Nederland

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2