Binnenland. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtzaken Finantiëele Berichten tten en met behulp van een spade wist M. met zijn hond binnen enkele minuten B bunzingen uit den grond te graven. Deze week was reeds een konijn dood gevon den dat in de onmiddellijke nabijheid van het varkenshok zat. Een goede vangst. Wolf aartsdijk. Woensdagavond bracht het muziekgezelschap Advendo een sere nade aan mej. D. Koole geb. Leijs, die haar 95en jaardag vierde en de oudste ingezetene dezer gemeente is (en naar wij vernemen) ook het oudste lid van de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging Zuid en Noord-Beveland is. De Jarige mag zich nog in een goede gezondheid verheu gen. Het heeft haar aan bewijzen van be langstelling niet ontbroken. Veere. Alhier is opgericht de afdeeling „Veere en Omgeving" van het Nederl. Roode Kruis. Het voorloopig bestuur be staat uitM. Taytelbaum, arts te Veere, voorzitter; Th. Ch. D. Coops, gemeente secretaris en secretaris Gezondheidscom missie te Veere, secretaris; F. J. Castel, wethouder te Veere, penningmeester, P. Hoebe, te Veere, tweede secretaris, mevr. A. M. van Beveren-Erkelens te Veere, 2e penningmeesteresse, J. Suurmond en J. de Bruijne, beiden te Gapinge, bestuurs leden. Het eere-voorzitterschap is aan den burgemeester van Veere aangeboden. Het ligt in de bedoeling, binnenkort een propaganda-avond te houden, waar de kringcommissaris van het Nederl. R. Kruis in Zeeland, de heer H. Dronkers, een causerie zal houden over „Wat is en doet het Nederl. Roode Kruis". Verder ligt het in de bedoeling het ge- heele eiland Walcheren en ook Noord- Beveland in het ressort der afdeeling te betrekken, uitgezonderd de steden Mid delburg en Vlissingen. In verband daar mede zal het aantal bestuursleden alsnog voor uitbreiding vatbaar zijn. „Buitengewone werkkracht". Blijkens betalingsstu'kken zou een amb tenaar van de Topographische Inrichting in de maanden Maart, April en Mei 1931 buiten zijn gewonen werktijd niet minder dan onderscheidenlijk 273, 174 en 189 uren arbeid hebben verricht ten dienste van het Centraal Bureau voor Statistiek (Volkstelling). De Algemeene Rekenkamer achtte, naar zij in haar verslag over 1931 mededeelt, deze buitengewone werkkracht merkwaar dig genoeg om inlichtingen er over te vragen aan den minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw. Zjj deelde deze vraag ook mede aan den minister van Financiën en, op ver zoek van dezen, aan den minister van Defensie. Bjj de vaststelling van het ver slag had zij nog geen antwoord ont vangen. De voorgenomen verhooging van de Invoerrechten. Naar gemald wordt, zal de verhooging van de invoerrechten, welke de regeering aan de Staten-Generaal zal voorstellen, een heffing zijn van 50 opcenten op het bestaande tarief. v Daar voor de meeste goederen het tarief bjj de wet van 19 December 1931, St.bl. no. 630, reeds verhoogd is van 8 tot 10 percent, zou de nieuwe verhooging dit laatste percentage tot 15 opvoeren. De N. R. Crt. brengt in verband hier mede in herinnering, dat in het verdrag tot vermindering van handelsbelemmerin gen, dat den 13den Juli j.l. te Genève gesloten is tusschen Nederland, België en Luxemburg, de Nederlandsche regee ring zich in de slotbepaling de bevoegd heid had voorbehouden, om tusschen de onderteekening en de inwerkingtreding van genoemd verdrag, in welk tijdvak het bij het verdrag voorziene comité van advies voor rijzende geschillen over uit legging of toepassing van het verdrag nog niet bestaat, eventueel de maatrege len te nemen, voorzien in den tweeden zin van het protocol ad artikel 1 en 2. De hier bedoelde zin luidt: „Onder voorbehoud van het gunstige advies van het comité van deskundigen, bedoeld in artikel 6, heeft zij (ieder der verdragsluitende partijen) bovendien de bevoegdheid, in uitzonderingsgevallen, alle andere tarief maatregel en van fiscaal karakter te treffen, die haar noodzakelijk mochten voorkomen". De regeering moet derhalve deze ver hooging beschouwen als een fiscaal en niet van beschermend karakter. Directeur Maatschappelijke Steun te Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren benoemd tot directeur van Maat- schappeüjken Steun, den heer P. Keule- mans, voorzitter van den Raad van Arbeid aldaar. De heer Keulemans is den 16den Oct. 4.875 te Middelburg geboren. Nadat hij aan de Hoogere Burgerschool voor 5-jari- gen cursus het einddiploma had behaald, volgde hij de officiersopleiding aan den toenmaligen Artillerie-cursus te Delft. Van 18961899 was hij' 2e luitenant der artil lerie. Daarna ging hij naar Zuid-Afrika en diende hij tot 1902 als luitenant der Oranje-Vrijstaatsche artillerie. Hier te lande teruggekeerd werd hjj in 1903 agent der Rijksverzekerings bank te Middelburg. In 1909 zag hij zich bevorderd tot inspecteur van de agenten der R. V. R.; in 1919 werd hij voorzit ter van den Raad van Arbeid te Utrecht en sedert 1921 vervulde hij dezelfde func tie la Amsterdam. De Bedrljfsradenwet. Naar de „Maasbode" verneemt, wordt het regeeringsantwoord aan de Tweede Kamer betreffende de Bedrijfsradenwet nog vóór de Troonrede verwacht. Hulp aan de binnenschippers. Het lid van de Tweede Kamer de heer Duymaer van Twist heeft den minister van Economische Zaken en Arbeid ge vraagd of de maatregelen, welke werden toegezegd, om in den noodtoestand, waar in de binnenschippers verkeeren, voorzie ningen te treffen, binnenkort bij de Kal mer kunnen verwacht worden? Uitvoering Crisis-Varkenswet. In verband met de publicaties van den heer Louwes betreffende de uitvoering van de Crisis-Varkenswet, meent de Ned. Vaikenscentrale goed te doen bekend te maken, welke quantum zouters, door haar als normale aanvoer-quantums op de markten worden beschouwd. Heerenveen 350; Sneek 800; Groningen 500; Wolvega 1000; Drachten 480; Leeu warden 900; Alkmaar 170; Purmerend 130; Rotterdam 400; Gouda 200; Leiden 80; Utrecht 50. Het vervoer van suikerbieten. Het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist heeft den minister van oeconomi- sche zaken en arbeid gevraagd: Kan de minister mededeelen, of het juist is, dat de directie van de Coöpe ratieve Suikerfabriek te Dinteloord den schippers contracten aanbiedt voor het vervoer van suikerbieten, die met rijks subsidie zijn verbouwd, tegen prijzen, die nog lager zijn, dan die, welke tijdens de bietencampagne van het vorig jaar werden uitbetaald? Mocht dit feit juist zijn, wil de minister dan maatregelen nemen, dat het vervoer van suikerbieten tegen toonenden prijs plaats heeft? Voorts heeft de heer Duymaer Van Twist den minister van oeoonomische zaken en arbeid gevraagd: Is het den minister bekend, dat de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Sui kerfabriek te Sas van Gent een contract met een Jjuitenlandsche firma heeft af gesloten voor het vervoer van 60.000 ton suikerbieten naar deze fabriek? Zoo dit feit juist is, is de minister dan bereid, maatregelen te treffen, dat het vervoer te water van deze met rijks subsidie verbouwde suikerbieten geschiedt door Nederlandsche schippers in Neder landsche schepen? Rijksbijdrage voor het Nat. Crisis-Comité Het Nationaal Crisis-Comité heeft bij circulaire aan de gemeentebesturen mede gedeeld dat de Rijksbijdrage van f 750.000, welke ter beschikking van het Nationaal Crisis-Comité is gesteld voor verstrakking van extra-hulp aan werk- loozen, uitsluitend bestemd is voor het kalenderjaar 1932. Gevolg hiervan is, dat de bijdragen voor extra-hulp, die door de gemeenten en het Nationaal Crisis-Comité voor of in den loop van 1932 zijn beschikbaar gesteld, alleen gedurende dit kalenderjaar mogen worden gebruikt. Naar gemald wordt, heeft de regeering voor het kalenderjaar 1933 wederom een bijdrage ter beschikking van het N. C. C. gesteld van f750.000. De wjjze, waarop uitkeeringen uit dit bedrag zullen worden gedaan zal nog nader bekend gemaakt worden. Staten-Generaal. De Tweede Kamer is bijeengeroe pen tegen Dinsdagmiddag 20 September te kwart over 3. De agenda vermeldt de aanbieding van de Rijksbegrooting voor 1933 en het opmaken van de voordracht voor het voorzitterschap. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdagmiddag 20 September half vier, Woensdag 21, te 11 uur, Donderdag 22, te 2 uur en Vrijdag 23, te 11 uur, In de vergadering van Dinsdag zal het nieuwbenoemde lid, mr C. H. J. A. Jans sen de Limpens worden beëedigd. De vergaderingen van Woensdag, Donderdag en Vrijdag zijn o.m. uitgeschreven in ver band met de beantwoording van de Troon rede. Da werkloozenzorg In de vier groote gemeenten. Het Tweede Kamerlid Alhaxda heeft den minister van binnenlandsche zaken, voorzitter van den raad van ministers, gevraagd Indien de regeering na raadpleging van de besturen der groote gemeenten blijft bij haar voornemen, de steunregeling voor de werkloozen zoodanig te herzien, dat de uitkeeringen worden verminderd, is zij dan bereid, de uitvoering van dat voor nemen op te schorten, tot ook de Tweede Kamer daarover haar gevoelen kan heb ben doen blijken Invoer van zeevisch in België. Het Tweede Kamerlid Drop heeft den minister van oeoonomische zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat de laatste weken door België behalve een vermindering van het contingent voor invoer van versche zeevisch ook de bepaling is gemaakt, dat geen zeevisch mag worden ingevoerd klei ner dan 40 centimeter, zoodat daardoor de invoer van wijting, braadschelvisch, kleine schol, tusschenschol, zetschol en kleine middelschelvisch niet meer moge lijk is, terwijl de invoer van tong geheel zou zijn verboden? 2. Wil de minister mededeelen of over deze maatregelen overleg tusschen de Bel gische en de Nederlandsche regeeringen vooraf heeft plaats gehad of na het be kend worden der maatregelen is geopend en wil de minister nu of later mede deelen wat de volledige inhoud der rege lingen is, die tot stand zijn gekomen of nader tot stand Icomen? Veldslag tusschen smok kelbenden. Een dezer nachten werd de marechaussée te Veolo door eenige grensbewoners gealarmeerd, daar er in het grensgebied een heftige strijd was ontbrand tusschen twee smokkelbenden, waarbij van beide zijden van revolvers en messen gebruik werd gemaakt. Toen een groep marechaussée aan de grens aankwam, trokken de vechtende smokkelaars zich op Duitsch gebied te rug, waar zij hun strijd met onvermin derde hevigheid voortzetten. Spoedig ech ter waren ook de Duitsche douane-be ambten op het gevecht opmerkzaam ge maakt. Ter waarschuwing schoten deze eenige malen in de lucht en openden daarna het vuur op de smokkelaars, die uu weer op Hollandsch gebied terugge dreven werden en hier door de mare chaussee werden aangehouden. Het ble ken allen Duitschers te zijn. Eén van hen was door een revolverschot in den schou der vrij1 ernstig gewond terwijl meerdere anderen bloedende verwondingen hadden opgeloopen. De heele troep, waarvan er geen een in het bezit van een geldig paspoort was, werd over de grens gezet, en aan de Duit sche grensbeambten overgeleverd. De gemeente Groningen en een politie-inspecteur gedag vaard. Op 13 Januari j.l. hadden te Groningen werkloozen-relletjes plaats, waarbij de politie van de sabel moest gebruik maken. Er zijn toen klappen gevallen, die ver schillende personen troffen, o.w. een pia nist, zekere D. Deze heeft thans de gemeente Gronin gen en den politie-inspecteur, die hem de slagen toebracht, waardoor hij bloe dend werd verwond, in rechten aange sproken en schadevergoeding aangevraagd, omdat z.i. het optreden van den inspec teur onrechtmatig was, aangezien het niet door de omstandigjheden was geboden. Het gemeentebestuur van Groningen heeft den gemeenteraad thans voorgesteld zich in rechten tegen dezen schadevergoe- dingseisch te verzetten en ook het ver weer ten behoeve van den inspecteur van politie voor rekening der gemeente te nemen. Een scheurende kerk. De pas vergroote en voltooide R.-K. Kerk teChé- vremont-Kerkrade heeft veel te lijden, al jarenlang, van den mijnbouw. De kerk ligt in het ooncessieiveld van de mgn Laura, die ai veel werk in de kerk heeft laten verrichten. Maar de herstellingen Mijken onvoldoende. Een der ijzeren span- halken door de mijn aangebracht, liet dezer dagen los en beschadigde in zqn val den preekstoel. Gelukkig was niemand in de kerk aanwezig. In het plafond wer den nieuwe gewelven aangebracht, die aan de kap der kerk werden opgehangen, wegens de verzakkingen moest een nieu we vloer worden aangelegd, terwijl de pijlers der kerk onderling met betonnen balken werden verbonden. Het nieuwe jgedeelte der kerk, nog geen jaar in ge- bruik, begint reeds flink te scheuren van onder tot boven, in de bogen en in den gevel tusschen de beide torens. Geleidelijk wordt het gebouw vernield. Langzaam maar zeker. Een inbreker aangehouden. Twee rechercheurs van de Amsterdam- sche centrale recherche hebben te Rot terdam gearresteerd den 24-jarigen W, van der L., bijgenaamd „Bleeke Willem", Met deze arrestatie hebben deze politie mannen een berucht recidivist-inbreker naar wien zij reeds weken lang hadden gespeurd, voorloopig onschadelijk ge maakt. Van der L., die telkens weer aan de nasporingen der politie wist te ontkomen wordt er van verdacht, in verschillende inbraken van den laatsten tijd, zoowel te Amsterdam als elders gepleegd, de hand te hebben gehad. Men zal zich her inneren, dat een paar maanden geleden op klaarlichten dag in een villa te Zand- voort, werd ingebroken. De daders, van wie één in het tenten kamp bleek te wonen, zijn toen op heeter- fLaad betrapt, maar slechts één van de twee, de tentbewoner, viel in handen der politie. Dat was een Amsterdamsche in breker, J. R. genaamd, die, geen uitweg ziende, uit de tweede verdieping van het perceel naar beneden sprong en daarbij zoo ernstig o.a. aan beide beenen werd gewond, dat bij thans nog in een zieken huis vertoeft en waarschijnlijk invalide zal blijven. Zijn medeplichtige, die later geïdentifi ceerd werd als V. d. L., wist te ontko men en kon toen niet opgespoord worden. Nu ruim drie weken geleden werd een inbraak gepleegd in een perceel op de Reguliersgracht te Amsterdam. De daders maakten een bedrag van plm. f 2700 buit. Het toen door de recherche ingestelde on derzoek wees weldra uit, dat wederom v. d. L. in ieder geval een van de daders was. Hij' was echteT wederom spoorloos. Na lang en onverpoosd speuren is hij gepakt. Noodlottige twist. In de werk plaats der I. G. B. te Breda 'kregen twee werklieden twist over het gebruik van een boor. De 23-jarige Z. uit Ginneken gaf den 20-jarigen R. uit Bergen op Zoom een slag op het hoofd, waardoor de ge troffene bewusteloos neerviel en eenige oogenblikken daarna overleed. Door de politie is een onderzoek ingesteld. Z., die voortvluchtig was, is door de Breda- sche recherche opgespoord en in ver zekerde bewaring gesteld. Vergiftigingsgeval te Vree land. Een dezer dagen voelde zekere T. te Vreeland zich plotseling onwel wor den. Nadat geneeskundige hulp was ver leend, werd noodig geoordeeld, dat T. naar het ziekenhuis te Utrecht werd over gebracht. Zijn toestand was tamelijk ern stig. Intusschen heeft de justitie een on derzoek bevolen, daar het ziektegeval wees op vergiftiging. Een onderzoek in zijn woning werd ingesteld en de gemeente en rijkspolitie wisten beslag te leggen op een hoeveelheid boter, terwijl een leeg doosje, waarin een rattenvergif had ge zeten, meegenomen werd. Het onderzoek wees verder uit, dat de man, toen hij van de boter at, onwel was geworden. Vermoed wordt, dat het ratten vergif door de boter is gedaan. Na een uitgebreid onderzoek zijn giste ren aangehouden de 22-jarige echtgenoote van T., die te Weesp bij haar ouders woonde, en de ongeveer 50-jarige schoon moeder van T. Beiden zijn gevankelijk naar Vreeland overgebracht, waar zij na een verhoor zijn ingesloten. Beide vrou wen worden verdacht bij afwezigheid van den man het huis te zijn ingegaan om daar het vergif door de boter te doen. Brand. Tijdens afwezigheid van de bewoners is gisteravond tegen half zes brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer Van E. te Bergen op Zoom. De brandweer van Halsteren slaagde er in door tijdig in te grijpen den brand tot de schuur te localiseeren, zoodat de woning behouden pleef. De oogst ging ge heel verloren. Verder zijn eenige land bouwmachines vernield en eenige biggen in de vlammen omgekomen. De schade wordt door verzekering gedekt. Brand te Amsterdam. De rust van de Prinsengracht te Amsterdam werd gisteravond gestoord door een brand die aan de brandweer veel werk heeft gegeven. Om even negen uur ontstond brand in de benedenachterkamer van per ceel Prinsengracht 466 waar een inwo nende dame een spiritustoestel uit haar handen liet vallen. De vlam greep in een oogwenk om zich heen, zoodat de bewo ners een goed heenkomen zochten. Zij lie ten de voordeur open, waardoor groote trekking in de woning ontstond en de vlammen langs de trap naar boven zogen. Bij1 aankomst van den eersten brandweer wagen'sloegen de vlammen uit de eerste verdieping en uit de gang van het bene denhuis naar buiten. De bewoners van de twee daarboven gelegen verdiepingen wa ren reeds gevlucht. Wel bereikte de brandweer het gerucht dat nog kinderen in het brandende huis zouden zijn. Dade lijk werd door de brandweer een onder zoek ingesteld. Zij kon nog doordringen tot de tweede verdieping, maar daar moest zij terug omdat daar het vuur ook reeds was doorgedrongen. Het geheele huis was één vlammenzee. Hoog sloeg de vlam als een fakkel uit het dak. Van alle kanten stroomde het publiek toe om den brand te aanschou wen. Spoedig werd met zes stralen ge werkt. Hardnekkig hield hel vuur vol en niet voor alles totaal in alle vertrekkon was uitgebrand, was het vuur ge- bluscht. In den loop van den avond bleek dat de aanvankelijk vermiste kinderen te recht waren. Het huis, vier verdiepingen en een zolder, brandde zoo goed als geheel uit. Solidariteit. De geheime zen der te Almelo gaat nog steeds geregeld voort met de uitzending van zijn pro gramma's. Zoo werd Dinsdagmiddag tus schen de muzieknummers medegedeeld, dat de zaak van den in beslag genomen geheimen zender op Vrijdag 7 Oct. a.s. voor het kantongerecht zal behandeld worden. Plotseling hoorden de luiste raars een tot driemaal herhaalde waar schuwing aan het adres van den Hen- geloschen geheimen zender, dat er on raad dreigde. En inderdaad, dienzelfden middag omstreeks vier uur werd te Hen gelo in den Achterhoeksweg een inval ge daan door de ambtenaren der P.T.T. in combinatie met de politie. Doch de zender was ai eenige kilometers verplaatst. De zender Almelo was des morgens op de hoogte gesteld met wat er dien middag te Hengelo zou gebeuren en zoodoende kon vroegtijdig Hengelo gewaarschuwd worden. STEUN VOQR DE BIETENTEELT. Voldoende garantie voor den geheelen oogst. In verband met de ongerustheid die thans schijnt te bestaan bij vele verbou wers van suikerbieten, of er, in verband met den gunstigen stand van het gewas, wel voldoende garantie zal zijn te verkrij gen indien meer bieten worden geoogst dan waarvoor men garantie heeft, verne men we uit goede bron dat geenerlei re den tot bezorgdheid behoeft te bestaan en ook geen noodzaak aanwezig is om ga rantie bij te koopen. De Gommislsie inzake isteun aan de Suikerbietenteelt te Bergen op Zoom heeft namelijk medegedeeld, dat het als practisch vaststaand wordt beschouwd, dat, ondanks de goede oogstvooruitzich- ten over het geheele land, voldoende ga rantie is uitgegeven om alle bieten van de rijkspremie te doen profiteeren. Het wordt echter noodzakelijk geoor deeld dat alle landbouwers, die garan tie zullen overhouden, dit overschot te zijner tijd ter beschikking stellen van hun fabriek, opdat geen uitgegeven garantie ongebruikt blijft. Het bijkoopen van garantie wordt den bietenverbouwers daarom ten sterkste ontraden, terwijl ook onderlinge over dracht ongewenscht wordt geacht. Indien de fabrieken de beschikking krijgen over de garantie-bewijzen, zullen deze er voor zorgdragen dat hetgeen de een te veel heeft, den ander ten gerieve kan komen. Centrale landbouworganisaties. De vergadering van de dagelijksche be sturen vau den Chr. Boeren- en Tuinders- hond in Nederland, hot Kon. Ned. Land- bouwcomité en de Kath. Ned. Roeren en Tuindershond, heeft am. de volgende besluiten genomen Besloten werd om in verband met de zeer lage prijzen, welke de consump tie-aardappelen opbrengen, waar door de noodtoestand in den landbouw nog meer wordt verergerd, de Landbouw crisiscommissie in kennis te stellen met eventueel te treffen maatregelen welke een debacle in dezen zouden kunnen voorkomen en haar tevens te verzoeken, betreffende deze aangelegenheid de re geering ten spoedigste te willen advi- seeren. Besloten werd, aan den minister van Economische Zaken en Arbeid te ver zoeken, te willen bevorderen, dat aan de Ned. licenten voor den uitvoer van fokschapen naar Frankrjjk deze uitvoer in den vervolge slechts zal zijn toegestaan onder contróle van het Cen traal Bureau voor de schapenfokkerij in Nederland. Besloten werd den minister te verzoe ken, dat de bestaande stempelingsvoor schriften bij den invoer van eieren streng worden gehandhaafd. Besloten werd, aan den wnd. directeur- generaal van den Landbouw op zijn des betreffend schrijven te antwoorden: lo. dat 't gewenscht is het toezicht van denVeeartsenqkundigen Dienst hetwelk noodig is om zorg te dragen dat paarden welke hier te lande als slacht- paardan worden ingevoerd ook werkelijk tot die bestemming geraken, zoo scherp mogelijk te doen zijn, bijv. door de ge ïmporteerde dieren onder contróle naar een abattoir te doen vervoeren; 2o. dat de schofthoogte welke voor g e- importeerde poney's op maxi maal 1.50 M. is gesteld eer verlaagd dan verhoogd dient te worden. 3o. dat het wenschelijk moet worden geacht den invoer van paarden in ons land tot een klein aantal te beperken. Na een uitgebreide gedachtenwisseling toet de vertegenwoordigers van da Cen trale Boerenleenbanken resp. te Utrecht en te Eindhoven en van de Credietoom- missie van de Holl. Mij. v. Landbouw werd besloten bij de Regeering, die reeds geruimen tijd op de hoogte is van de voorstellen van beide banken, nogmaals Ipp een spoedig treffen van maatregelen inzake het oredietvraagstuk aan te dringen. Kind ten doode toe mishan deld. Dinsdagmiddag diende voor de Utrechtsche Rechtbank opnieuw de zaak tegen den 35-jarigen G. de V., schipper, en de 26-jarige G. v. d. W., koopvrouw, verdacht van zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende van het 5-ja- rig dochtertje van G. v. d. W. Het lijkje hadden zij heimelijk begraven in een dijk te Moordrecht, waarna zij vandaar waren vertrokken. In zijn requisitoir noemde de officier van justitie de handelingen van den man beestachtig. Hij achtte een zware straf op haar plaats en eischte 4 jaar gevan genisstraf, wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en wegens lijk heling. Hierna volgde de behandeling van de zaak tegen de moeder van het overleden kind, G. v. d. W. Hier eischte de officier van justitie wegens mishandeling één jaar gevangenisstraf. Den vorigen keer was de eisch 2 jaar en 8 maanden. Verduistering. Het O.M. bij' de rechtbank te Leeuwarden heeft gisterna middag negen maanden gevangenisstraf gevraagd tegen den 35-jarigen directeur- boekhouder van het Staidsburgerweeshuis te Workum, die zich schuldig maakte aan Verduistering van geldswaardige papieren tot een nominale waarde van f 13.500. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Sept., 2.30 u. Parijs 9.75—9.77. Londen 8.608.70. Brussel 34.5134.53. New-York 2.48%—2.49%. Berlijn 59.2059.30. 4pet. leening Kampen. Emittenten berichten, dat het ter in schrijving aangeboden bedrag der 4^ pCt. leaning Kampen vele malen overtee- kend is. De toewijzing zal derhalve uiterst ge ring zijn. Leening Beverwijk. De gemeenteraad van Beverwijk heeft besloten tot het aangaan van een obliga tielening groot f 600.000, verdeeld in 600 obligaties van f 1000. De rente werd vast gesteld op 5,5 pet. Koers van uitgifte 99,5. De aflossing is verdeeld over tien jaren. Nieuwe leening Sneek. Kingsma's Bank deelt mede, dat beide series der 5 pet. leening gemeente Sneek, groot f 200.000, waarop de inschrijving de vorige week openstond, zijn volteekend. 5^ pet. leening Almelo. De 5,5 pet. leening Almelo, groot f 1.150.000, is zoodanig volteekend, dat de toewijzing slechts zeer gering zal zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6