DE ZEEUW tweede blad. ïNIE taal en. Z.B. f 2.50 iments- iht van om W" eds iren 1 Gemeenteraad van Middelburg. FEUILLETON JOAN CARISBR0KE Uit de Provincie. Zoeklichtjes. 12.1S Con- !.30 Concert. Postzegelver- ■-fotografen, 6.30 Radio- >embollen in ipl. 3-10.30 •ramofoonpl, -Kleinorkest, L5 Orgelspel. Strijkkwartet. -land. lss. 13 Sept. ez. d. v. Colombo. ■jap. jilatjap. VAN DONDERDAG 15 SEPT. 1932, Nr 294. 13. iERICHT. an 16 Sept.: Zuidelijke eeltelijk be weer, iets 3 uur: derom EMID- E, het eigen- k zoo J nog /en en aarden de nog Irakis I IECTIE Gistermiddag vergaderde de gemeente raad van Middelburg onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren Harthoorn en Boasson. De laatste had een schrijven gezonden, waarin hij zijn verwondering uitsprak over heit uitschrij ven dezer vergadering, daar de secre- taris hem verleden week mededeelde, dat het pas 28 dezer vergadering zou zijn. De voorz. antwoordt, dat hij steeds zooveel mogelijk rekening houdt met de verzoeken en verlangens der Raadsleden. Maar pas Vrijdag werd bekend, dat het vandaag in verband met het leenings- voorstel vergadering zou moeten zijn. Ingekomen stukken. De voor zitter deelt mede, dat hem bij Kon. besluit van 26 Juli j.l. tegen 2 Januari 1933 eervol ontslag is verleend als bur gemeester. Verder deelt Spr. mede, dat dhr Jon- gepier de pacht van 2,5 gemet weiland aan het Oude Arnemuidsche pad heeft verlaagd van f 250 tot f 200. Dhr Jeronimus vraagt, of geen dankbetuiging moet worden gezonden. (Gelach.) Op een vraag van den voorzit ter zegt dhr Jeronimua er geen voorstel van te maken. Een adres van dhr Hendrikse wordt wederom voor kennisgeving aangenomen. Dhr Jeronimus heeft verlof (ge vraagd enkele vragen te mogen stellen over onderhandelingen tusschen de sportcommissie en de voetbalvereenigin- gen. Deze toestemming wordt verleend. Dhr Jeronimus neemt er genoegen mee, dat zijn vragen door B. en W. zul len worden gezonden naar de sportcom missie. In de vergadering van 28 dezer zullen dan ter zake inlichtingen aan den Raad worden gegeven. De adressen van den heer Ingelse om pachtvermindering van het vischwater en van de geitenfokvereeniging om sub sidie gaan naar B. en W. om prae-ad- vies. Ged. Staten vragen advies van den Raad over het invoeren van een tijdelijke korting op de salarissen van wethouders en ambtenaren van den burg. stand. De voorz. wil B. en W. advies laten uitbrengen. Dhr Jeronimus: de burgemeester alleen. De voor z.: dat kan niet. Dhr Jeronimus: dan de fin. com missie. De v o o r z.: ook dat kan niet. Goedgevonden wordt, dat B. en W. prae-advies zullen uitbrengen. Aan den heer H. J. C. v. d. Snoek wordt op zijn verzoek tegen 24 Oct. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan een 0. L. school wegens benoeming tot hoofd der O. L. school te Hollum. Voordat in behandeling komt het voor stel tot het aangaan van een geldleening deelt de voorz. in antwoord op een hem gestelde vraag van een Raadslid het vol gende mede: De totale schuld der gemeente bedraagt f 4.022.942, waarvan voor productieve uitgaven geleend f3.411.096.02 en voor improductieve uitgaven f 611.845.98. Per inwoner is dit voor productieve uitgaven f 185.19 en voor improductieve f 33.22, totaal f218.41. Dhr Jeronimus vraagt of het in dustrieterrein tot de productieve of im productieve uitgaven is gerekend. Weth. de Veer: „daar geef ik geen antwoord op. Ik weet van de geheele vraag niets af." De voorz. deelt mede, dat mevr. Weijl hem gisteren, toen hij haar toeval lig ontmoette, die vraag stelde. Hierna volgt geheime zitting, die onge veer een uur duurt. Na heropening komt het voorstel aan gaande door EMMA JANE WORBOLSE, 20.) _o_ „Neen, natuurlijk niet. Ik dank u, juf frouw Martin, dat u zoo vriendelijk spreekt; en ik beloof u, ik zal trachten goed te worden en mijn lessen leeren en studeeren, zoo hard ik maar kan. En ik heb God gevraagd me goed te maken en verstandig, terwille van haar, die kleine schat, want alleen ik schijn haar noodig te hébben. Als ze vannacht nog stierf, zou den ze allemaal even blij zijn en zeggen, dat het beste was, dat er met haar gebeu ren kon. En vader heeft haar nog niet eens gezien. Maar morgen moet hij wel." „Waarom morgen?" „Ze moet gedoopt worden, weet u en ik mag haar een naam geven, het lieve diertje!" „Joan, vind je je jurk niet erg kort?" vroeg juffrouw Martin van onderwerp veranderend. „Afschuwelijk kort!" beaamde Joan met klem, terwijl het bloed haar naar de wan gen steeg. „Ik schaam me gewoon, als de geldleening aan de orde. De secretaris leest het ontwerp-besluit voor. Voorgesteld wordt, met de Bank As sociatie een definitieve geldleening aan te gaan, groot f 600.000, tegen een rente van 5 pet. en een koers van ten minste 95 pet., in stukken van f 1000. De leening zal een looptijd hebben van 30 jaar. De jaarlijksche aflossing zal f20.000 bedra gen, te beginnen 1 Oct. 1933 en zoo ver volgens 1 Oct. van elk jaar. De gemeente heeft bet recht to geheele of gedeeltelijke vervroegde aflossing pver te gaan. Dhr Jeronimus vindt het onaan genaam, dat B. en W. vooraf geen mede- deeling aan de raadsleden deden, terwijl Spr. het bedrag van zes ton van het pu bliek moest vernemen. Dit bedrag had toch wel gemeld kunnen worden, alsmede voor welk doel geleend wordt. Nu zijn de gegevens pas op het laatste oogenhlik medegedeeld. Spr. aoht overigens den koers van uit gifte zeer aantrekkelijk. De voorz. antwoordt, dat op uitdruk kelijk verzoek van de Bank geen mede- deelingen zijn gedaan, vóór de besloten zitting. Spr begrijpt niet, hoe die zes ton bekend is geworden. B. en W. hebben geheimhouding betracht. Dhr Jeronimus heeft dit bedrag Maandag al hooreu noemen in een ver voermiddel, waar een groepje (Middel burgers bijeen zat. Het voorstel tot het aangaan der geld leening wordt met alg. st. aangenomen. Dhr Van Andel verlaat de vergadering. Rondvraag. Dhr Jeronimus vraagt inlichtingen omtrent het gegeven verlof tot verkoop van zwak alcoholhou dende dranken op het sportterrein. Spr. vraagt waarom ook niet anderen in de gelegenheid zijn gesteld daan naar mee te dingen. Weth. Onderdijk licht toe, dat hier geen verandering in den bestaanden toe stand is gekomen. Zoolang het sportter rein bestaat, is dhr Pieters belast met den verkoop van dranken. Alleen inge volge de gewijzigde drankwet is nu verlof en een nieuw bord noodig. Dhr Mondeel bespreekt weer de standplaats der woonwagens op de plaats, waar vuil en afval wordt gestort. De voorz. is hierover in onderhan deling met den Commissaris van Politie, maar het is moeilijk een goede stand plaats te vinden. De standplaats, die de Commissaris in overweging gaf (aan den buitenkant van den kanaaldijk bij den overweg naar den Ouden Vlissingschen weg) lijkt Spr. minder gewenscht. 'tls ook de vraag of dat zou mogen. Weth. Onderdijk erkent, dat de te genwoordige toestand niet ideaal is, maar het terrein is toch veel verbeterd. Dhr Mond eel wijst er op, dat er toch telkens vuil wordt gestort en ver brand. Spr. noemt als geschikt terrein den Se- geerssingel. Dhr Jeronimus vindt die plaats weer gevaarlijk. Dhr Heemskerk wijst op het drei gend gevaar van opheffing van het laat ste restant garnizoen. Dat zou een finan cieel nadeel voor de gemeentekas en de burgerij beteekenen. Nu zal dit argument in Den Haag weinig inslaan, maar we zouden kunnen wijzen op het belang, dat er in Zeeland toch één garnizoen blijft. Het is gewenscht, dat de jongelui eenigs- zius in hun omgeving blijven. Kan er niet vraagt spr. een comité worden sa mengesteld, waarin ook vertegenwoordi gers uit andere deelen van Zeeland zit ting hebben? De voorz. merkt op, dat de kwestie deze is, dat er regimenten worden opge heven, waardoor garnizoenen moeten vervallen. Er zijn echter nog geen voor stellen van de regeering. Weth. de Veer meent, dat er onder de burgerij een comité in voorbereiding is. Maar de Raad zoui zich tot den Minis ter kunnen wenden, om dezen dringend te verzoeken, eenig garnizoen in Middel burg, en dus in Zeeland te laten. Dh v. d. Feltz: kunnen we niet beter wachten tot de regeeringsvoorstellen be kend zijn? Weth. de Veer wil direct adxessee- ren. Frank of de dienstboden me zien, want ik ben geen klein meisje meer, ofschoon La- vinia me graag zoo noemt. Ik wil heele- maal niet voor volwassen doorgaan, maar ik wil een jurk, die bij mijn leeftijd past. Weet u, wat de keukenmeid gisteren de brutaliteit had om te zeggen?' „Ik zie werkelijk geen kans om het te raden, Joan." „Ze keek naar me op, toen ze de hal aan het doen was en zei: „Lala, juffrouw Joan, u zoudt voor een colombine door kunnen_gaan, als uw jurk rose en met loo- vertjes versierd was in plaats van een voudig zwart!" Ik weet niet precies, wat een colombine eigenlijk is, maar ik weet wel zeker, dat ze er iets onbeleefds mee bedoelde." Eén colombine is een meisje, dat op het tooneel danst in pantomines. Ik geloof niet, dat de keukenmeid je onaangenaam wilde zijn. Je moet je niet al te gauw be- leedigd voelen, lieve kind en troost je maar, je rokken worden verlengd." „Maar zal Lavinia dat goed vinden? Ik veronderstel, dat ze verschrikkelijk kwaad zal zijn." „Ik geloof, dat ik het wel klaar zal spe len en Lavinia zal blij zijn, als ze ziet, hoe veel prettiger jij je voelt." En juffrouw Martin ging weg, haar pu pil in de beste stemming achter latend. Weth. Onderdijk kan zijn stand punt nog niet bepalen. Het is mogelijk, dat door vermindering van het contin gent bezuiniging wordt bereikt. En daar kunnen we ons toch niet tegen verzet ten? De voorz. meent, dat Middelburg te helpen zou zijn door de mitrailleurafdee- ling van het 3e reg. inf. naar hier over te brengen. Dit zou geen vermeerdering van uitgaven beteekenen. Weth. Onderdijk wil aan B en W. opdragen een ontwerp-adres op Ie stellen en dit in de vergadering van 28 dezer Le- handelen. Hiermee vereenigen allen zich, waar na de vergadering wordt gesloten. ONVERKOCHTE BACONVARKENS. De Varkenscentrale weigerde in te koopen overeenkomstig haar aankondiging. De Leidsche varkensmarkt bood Dinsdag avond een otngewonen aanblik. Is anders het marktterrein omstreeks vier uur in den namiddag eenzaam, gisteravond laat wemelde het er nog van krulstaarten, die hun laat verblijf op de Leidsche markt overigens allesbehalve amusant vonden, en hun misnoegen niet onder stoelen of banken staken. De reden, zoo werd aan het Hbld. ver- i teld, was gelegen in den abnormaal groo- ten aanvoer, n.l. 1080 dieren, welke op zichzelf weer een uitvloeisel ia van de bepalingen der Varkenscentrale. Deze be taalt n.l. voor in export aankomende „zou ters", varkens van 90 tot 100 k.g., 15 cent per pond, een prijs, dien de boeren momenteel op de vrije markt moeilijk kunnen maken. Vandaar de groote animo om te verkoopen, welke zich de vorige week in Gouda en thans te Leiden demonstreerde. De Varkenscentrale weigerde onder deze omstaandigheden ook maar één var ken over te nemen en gaf daarmede uit voering aan de dezerzijds reeds gelan ceerde waarschuwing. Deze gang van zaken veroorzaakte on der de boeren groote opwinding. De di recteur van de markt en haven stelde zich daarop telefonisch in verbinding met den varkenscommissaris, ir. Louwes te Zwolle, die den directeur machtigde, den boeren mede te deelen, dat de „zouters" in de provincie Zuid-Holland binnen veertien dagen zullen worden overgenomen. De boeren weigerden niettemin naar huis te gaan. B. en W. kwamen er aan te pas. Telefoontjes en telegram aan ininister Verschuur bleven onbeantwoord. En zoo trok tegen zes uur een deputatie van vijf personen de stoute „klompen" aan en ging per auto naar Zijne Excellentie. Evenwel met hetzelfde negatieve resultaat Z. Exc. was niet te vinden. Teneinde raad werd wederom ir Louwes opgebeld en deze zegde toe, zoo spoedig mogelijk maat regelen te zullen treffen. Nog langen tijd bleven de boeren be raadslagen. Maar ten slotte kozen de meesten toch varkens voor hun geld. Ze wekten de moe geschreeuwde krulstaarten uit hun slaap en dreven ze weder naar huis. Een deel der boeren bleef echter nog geruimen tijd napraten. De markt- en havendiensten toonden een zeer tegemoet komende houding door voor de onver kocht gebleven varkens de marktgelden te restitueeren. Desondanks bleven er 240 varkens op de Leidsche markt overnachten. De vaat- houdendheid van de eigenaren van deze varkens werd gisterenmorgen beloond, daar de varkenscentrale 200 van deze overnam. i Verbetering. Het bericht be treffende het bouwen van een garage bij het gebouw van den Keuringsdienst van Waren is gisteren bij het opmaken van ons blad abusief bij Ierseke terecht geko men. Het behoorde bij het Goesche nieuws geplaatst te zijn, zooals de lezers vermoe delijk wel begrepen zullen hebben. Smeekschrift van een 11-jarig schippers kind aan de Koningin. Een 11-jarig schippersdochtertje uit St. Philipsland zond onderstaand smeek schrift, dat door 170 kinderen van 8 tot Ze zoui niet in de schoolkamer warden op gesloten, gescheiden van haar heerlijke baby en haar grief tegen haar jurken zou opgeheven worden. En ze wist heel goed, dat, als Meliora eenmaal iets ter hand nam, dait het dan ook spoedig in orde kwam. De gouvernante was juist met zichzelf in tweestrijd, of ze maar niet ineens een onderhoud met dominee Carisbroke zou verzoeken, toen de boodschap kwam „Complimenten van dominee en of juf- fruow Martin zoo vriendelijk zou willen zijn in de bibliotheek te komen," „Ik vraag u wel excuus, dat ik u heb laten roepen, juffrouw Martin," waren de eerste woorden van den predikant. „Ik wilde u graag dnder vier oogen spreken en toen ik de eetkamer binnen kwam, was u al weg. Er hebben droeve veranderin gen plaats gegrepen, sinds u hier het laatst was!" Waarop het gesprek volgde, dat men in de gegeven omstandigheden kon verwach ten. Dominee Carisbroke eindigde met te zeggen: „En als u dus de zorg voor de jongere meisjes op u wilt nemen, juf frouw Martin, dan zal ik u zeer verplicht zijn. De tweelingen moeten wakker ge schud worden en Joan, het arme kind, heeft ja, ik weet zelf eigenlijk niet wat noodig! Ze is heel lief geweest, vooral 14 jaar werd geteekend, aan H. M. de Koningin: Lieve Koningin, Onze vaders zijn allemaal schippers. Op onze schepen is altijd erg hard ge werkt maar nu is er al een heele tijd geen werk meer, hoe graag vader ook zou willen. In de laatste tijd krijgt vader wat geld om eten te koopen van het armbe stuur in Rotterdam, maar nu moesten onze vaders naar de werkverschaffing toe. Lieve Koningin, dan blijven wij met moeder heelemaal alleen aan boord en dan zijn wij zoo bang, want dat is heel erg gevaarlijk. Het water doet dikwijls zoo wild en als het hard waait of er moet een schip tus schen de rijen uit dan drijven alle sche pen door en tegen elkaar. Moeder kan ons niet meer met de roeiboot naar de wal brengen en wij kunnen dan ook niet meer naar school en naar de kerk. Vader zegt, dat de bank ons schip af zal nemen en dat zal heelemaal verschrikkelijk zijn. Lieve Koningin zegt u toch dat het niet mag en zorg astublieft dat vader niet naar de werkverschaffing hoeft. U kan alles en zal ons toch wel helpen astu blieft. Het zou zoo heel erg zpn ook voor moeder en wij hopen maar- dat u ons gauw zal helpen voor het te laat is. Lieve Koningin wij zullen u o zoo heel erg dankbaar zijn en wij noemen ons de schipperskinderen. JO FAASSE, oud 11 jaar. Vliegveld te Vlissin- g e n.Bij Kon. besluit van 23 Aug. 1932 is een bouwverbod in den zin der Lucht vaartwet gelegd op terreinstrooken, gele gen om en grenzende aan het vliegterrein te Vlissingen. Het verbod omvat een tweetal stroo- ken waarvan de eerste zich uitstrekt van de grens van het vliegterrein tot op een afstand van 200 meter van die grens. De tweede strook strekt zich uit tusschen de afstanden van 200 en 400 meer van de grens van het terrein met dien verstande, dat deze strook aan de zuid-, noord- en oostzijde bijna overal 200 Meter breed is, terwijl de breedte aan de westzijde va rieert van 125 tot 200 Meter. In verband met het feit, dat het vliegveld over een breedte noord-zuid van ongeveer 600 Me ter (de lengte oost-west bedraagt onge veer 1000 Meter) gelegen is tegen den langs het kanaal door Walcheren loo penden Nieuwen Vlissingschen weg, be slaan beide strooken nog een gedeelte van het terrein, gelegen aan de oostzijde van genoemd kanaal. Voor de buitenste strook geldt het ver bod voor bouwwerken van een grootere hoogte dan 20 Meter. Hierop staan thans reeds meerdere gebouwen, o.m. het groot ste gedeelte van de bebouwde kom van West-Souburg. Voor de binnenste strook (dus direct tegen het vliegterrein gele gen) geldt het verbod voor bouwwerken en houtgewas hooger deux 6 tot 10 Meter, terwijl op een gedeelte van die strook tot een totale oppervlakte van ongeveer 15 H.A. (grootendeels gelegen aan de zuid zijde van het terrein) een volledig bouw verbod is gelegd. Van het kanaal door Walcheren is een lengte van 925 Meter gelegen in de bin nenste strook (verbod tot 10 Meter) en 450 Meter in de buitenste strook. Van den Nieuwen Vlissingschen weg is een lengte van 1000 Meter gelegen in de bin nenste strook (verbod tot 6 en 10 Meter) en een lengte van 450 Meter in de bui tenste strook. Drinkwatervoorziening in Zeeland. In het verslag omtrent de werkzaamheden van het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening in het jaar 1931 schrijft de Directeur omtrenit de provincie Zeeland: De jonge waterleiding voor Schouwen- Duiveland bleek zoozeer boven alle ver wachtingen te bloeien, dat met ingang van 1 April, dus binnen een jaar na de opening, de tarieven met ongeveer 10 pet. konden worden verlaagd, terwijl nog geld voor afschrijvingen overbleef, waar bij den aanvankelijken opzet voor de eer ste bedrijfsjaren op uitstel van afschrij>- vingen was gerekend. Minder opwekkend is het beeld der waterleiding voor het eiland Tholen. Dit bedrijf, aangevangen einde 1923, exploi teert nog steeds met verlies, zoodat de re- voor die ongelukkige baby; maar ze is zoo onhandig zoo „Het eerste, wat we me haar moeten doen, is haar behoorlijk kleeden," viel juffrouw Martin hem in de rede, die bemerkte, dat hij zweeg, omdat hij het juiste woord niet kon vinden. „Er is de een of andere vergissing begaan bij 't ma ken van Joan's rouwkleeding." „O, vindt u dat ook?" vroeg hij, zicht baar opgelucht. „Ik voelde zelf ook wel, dai; er iets aan haperde en ik heb La vinia al gezegd, dat Joans jurk me heele maal niet beviel. Maar zij beweerde, dat alles in orde was en ik was niet in, de stemming om met haar te redetwisten en daarom besloot ik toen maar het heele geval aan u over te laten, als u weer te rug was. Ik geef u volmacht om precies te doen met de kinderen wat u het beste dunkt. Ik zal mijn oudste dochters zeggen, dat ik de zorg voor uw pupillen geheel en al heb toevertrouwd." „Dank u, dominee, dai zal mijn taak aanmerkelijk verlichten. Ik zal niet aar zelen, de macht, die u me geeft te ge bruiken, waar het Netta, Brenda of Joon betreft. Ik veronderstel, dat u geen be zwaar heeft tegen Joans toegenegenheid voor haar jongste zustje?" „Heelemaal niet, als u er niets op tegen heeft. Ze moet natuurlijk niet al te veel De weerloosheidspredikers, die in den leider der Indische nationalisten Gandhi hun profeet zien, zullen verstandig doen met het optreden van dezen profeet goed in het oog te houden. In schijn de man van de weerloosheid, is Gandhi inderdaad de prediker van het scherpste verzet. Zijn nieuwste troef is, dat als de Regee ring niet zijn zin doet, hij vanaf a.s. Maandag 12 uur, geen voedsel, behalve water, meer tot zich zal nemen, totdat de dood intreedt. Een en al lijdelijkheid, zou men zeggen. Maar in werkelijkheid beteekent dit, dat de groote leider zich „met zijn leven" verzet tegen de Regeering. Maar als de leider zijn leven offert, dan wil dat zeggen, dat de paria's, waar voor hij heet te strijden, zich eveneens met hun leven zullen verzetten. Schijnbaar profeet van de weerloosheid is Gandhi de verzetsprediker bij uit nemendheid. OPMERKER. serves nagenoeg zijn opgeteerd en de door Rijk en Provincie toegezegde risico garantie zal moeten worden aangespro ken. De oorzaken liggen in het uitblijven van bevolkingsaanwas en in een lagere gemiddelde opbrengst der abonnements tarieven per perceel dan bij de rentabili- teitsberekening verwacht was. Als grond slag voor de heffing geldt n.l. de opper vlakte der woningen; de indeeling in klassen werd vastgesteld op grond van een steekproef, waarbij in enkele gemeen ten een aantal perceelen werd opgemeten. Achteraf is nu gebleken, dat deze steek proef onjuist was. Bij' later gebauwde waterleidingen is deze kwade kans ver meden door opneming van alle aansluit- bare perceelen. Mag de Thoolsche erva ring derhalve als leerzaam voorbeeld die nen, afschrikwekkend behoeft zij geens zins te werken. De Zuid-Bevelandsche Waterleiding blijft zich gunstig ontwikkelen en haar reservefondsen aanvullen. Van Walche ren valt te vermelden, dat de gemeente raad van Vlissingen besloot de afloopen- de concessie der N.V. Vlissingsche Duin waterleiding niet te verlengen, doch het bedrijf per 1 Juli 1932 over te nemen. Het Zeeuwsch-Vlaamsche waterlei dingplan slaapt. Bij Kon. besluit is met ongegrond- verklaring van de daartegen ingebrachte bezwaren, goedkeuring verleend aan de door het departement van defensie voor genomen oprichting van munitiemaga zijnen in de gemeenten Westkapelle, Kou- dekerke en Vrouwepolder. Goes. Dinsdagmiddag werd op den hoek OpritGroote Markt, de 71-jarige H. door een auto aangereden. H. bekwam slechts een niet ernstige blessure aan den rechterarm. Den auto-bestuurder trof géén schuld. Kapelle. Het plaatsen van een bliksem afleider op den toren is gegund door B. en W. aan dhr J. M. Polderman te Goes voor f 252.60. Met de winkelweken is het eiken avond een recht gezellige drukte. Overal staan /groepjes menschen om de verschillende etalage's te bekijken. Sommigen hebben zich inderdaad toege legd op het etaleeeren. Niet alleen de winkeliers, ook de bak kers hebben hun beste beentje voorgezet, evenals de beide smeden. Ook de slagers wilden niet onderdoen en wie iets moois wil zien op gebied van eLeofr. ver lichting, wandele door de Weststraat. Ook op het gebied van gas is ruime keuze te maken. Voor verschillende attracties is en wordt gezorgd. Hansweert. De heer J. P. J. Hooft, machinist bij de Rijks Electrische Cen trale alhier, is met ingang van 16 Sept. benoemd aan de nieuw te openen veer pont aan de Hembrug. Heinkenszand. Gistermiddag kwam de landbouwer M. alhier in een leeg var kenshok. Zijn hond begon opeens te wroe- tijd in de kinderkamer doorbrengen, dat zou haar zelfs tot nadeel zijn." „Dat ben ik volkomen met u eens; haar gezondheid zou er onder lijden, en haar studies zouden er door benadeeld worden. Maar een redelijke belangstelling zal haar zeker ten goede komen. Ze is al flinker en zachter; de hulpeloosheid en afhan kelijkheid van dat kleine wezentje hebben in haar een gevoel van verantwoordelijk heid doen ontwaken, dat niet anders dan de gunstigste gevolgen kan hebben. Het kind wordt morgen gedoopt, hoorde ik van Joan." „Ja, maar lang zal het toch niet le ven, vrees ik." „Dat ben ik niet met u eens, dominee. Ik heb haar gezien, en ik geloof net als Joan, dat ze, als ze goed verpleegd en ver zorgd wordt, zal opgroeien tot een aller aardigst meisje. U heeft het arme kind nog niet gezien, hoorde ik." „Ik schaam me te erkennen, dat het waar is. Maar het was me niet moge lijk, om u de waarheid te zeggen. Daar voor is de prijs te hoog geweest. Als zij niet ter wereld was gekomen, zon ik nu niet alleen met al die meisjes zijn ach tergebleven. Dochters hebben een moeder noodig, juffrouw Martin." (Woirdt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5