ichelde. open lopen DEZEEÜW liging. TWEEDE BLAD. Jagen en Irstdag 16.— 16.— 16.- 16.16 Binnenland. JOAN CARISBROKE Uit de Provincie. r 3 ADRES 16.10 16.30 16.41 17.22 15.50 16.35 17.35 15.35 16.25 17— 17.10* 17.10* 17.26 17.20 16.39 17.25 17.45 17.46 18.46 achten. Bil als op de vermeld, djm 10 min. ortgene koe- conducteur te maken. VAN MAANDAG 12 SEPT. 1932. No 291. Concurrentie van buitenlandsch fruit. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Braat betreffende contingentee- ring van den invoer van buitenlandsch fruit, heeft minister Verschuur geant woord, dat hij niet wist, dat het hier te lande geteelde fruit zoo goed als waarde loos is door den vrijen invoer van uit het buitenland. De prijzen van dat fruit kun nen integendeel over het algemeen zeer bevredigend worden genoemd. Alleen de prijzen van de druiven zijn eenigszins aan den lagen kant. Het vraagstuk van contingenteering van fruit is in onderzoek bij de Commis sie van Advies voor de Crisis-Invoerwet, die daarover zeer binnenüort advies zal uitbrengen. Loonen Spoorwegpersoneel. Op 8 en 9 September is te Utrecht een buitengewoon congres- gehouden van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegperso neel, waarop uitvoerig werd besproken de gevoerde actie die geleid heeft tot de overeenstemming met de directie over de loonkorting van 5 pet. die 1 Juli werd in gevoerd. Deze actie werd volledig goedge keurd. Daarnaast werd besproken de te voeren actie tegen de verdere plannen zooals de directie deze reeds voor 1 Juli heeft ken baar gemaakt. Het congres gaf het hoofdbestuur op dracht om afwijzend te staan tegenover elke verdere inkomstenvermindering, daar deze thans reeds even ver is doorgevoerd als de commissie-Weiter voor 't gehuwde overheidspersoneel heeft voorgesteld. Meer bedrijvigheid. Van de opgelegde IJmuider stoomtraw- lervloot worden op het oogenblik weder om eenige schepen voor de Noordzeevis- scherij in gereedheid gebracht. Aangelokt door de mooie besommingen in de afge- loopen week door de te IJmuiden binnen gekomen trawlers gemaakt, zullen deze schepen reeds binnen enkele dagen zee kiezen. De mariniers op de „Rotterdam". Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer de Visser omtrent het zenden van mariniers naar het stoomschip „Rot terdam" van de Holland-Amerika-Lijn in verband met een tusschen de directie van genoemde maatschappen en haar personeel ontstaan conflict, heeft de heer Deckers, minister van Defensie geant woord, dat het zenden van mariniers naar het bij het lichtschip West-Hinder voor anker liggende stoomschip „Rotter dam" alleen ten doel had de werkwilli gen zoo noodig te beschermen, botsingen en onheil te voorkomen. De mariniers werden dus niet gezon den om het personeel met den 'sterken arm te dwingen, zich niet met de staken de zeelieden te vereenigen. In het economische conflict tusschen zeelieden en reederijen koos de Re^eering door het zenden der mariniers geen partij. Toen het verblijf der mariniers aan boord van de „Rotterdam" niet langer noodig was, hebben zij het schip verlaten. Werkloosheid in 1931. In de September-aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek zal een overzicht ver schijnen van de werkloosheid in Neder land in het jaar 1931 in hoofdzaak be trekking hebbende op de georganiseerde, tegen werkloosheid verzekerde, werkne mers. Het aantal personen, waarover het on derzoek loopt, bedroeg op 1 Januari 1932 ruim 530.000, tegen rond 455.000 een jaar tevoren. FEUILLETON. door EMMA JANE WORBOLSE. Vrij naar het Engelsch. 17.) o- Zoo werd juffrouw Martin gouvernante van de meisjes Carisbroke van de Perry - wood-pastorie; en ze begon haar werk zaamheden daar met het ernstig ver langen haar plichten zoo goed mogelijk te vervullen naar Gods wil. Ze bereidde zich voor op heel wat tegenstand en tegenwerking; maar ze had zich voorge nomen minstens twaalf maanden te blij ven, waar ze was; als ze bemerkte, dat haar systeem dan nog niet begon te wer ken, haar pogingen nog geen vrucht droegen, zou ze een anderen werkkring zoeken. Juffrouw Martin ving haar taak aan, vol hoop, moed en geestkracht en boven alles, met onuitputtelijk geduld. De moeder van haar pupillen was maar al te vaak „een doorn in het vleesch", want het kon niet anders, of ze moest sympathi- seeren met een gemakzucht en slapheid, die in haar karakter de meest in het oog springende trekken waren. Lavina en Maggie hadden veel van de kleingeestig heid van haar moeder geërfd, maar ze hadden toch op sommige punten wel eer- Het Indexcijfer der werkloosheid, weer gevende het percentage werkloosheidsda- gen van het aantal dagen, dat gewerkt had kunnen worden, indien geen werk loosheid ware voorgekomen, bedroeg in 1931 15.3, tegen 7.8 in 1930. Alle beroepsgroepen geven voor 1931 hoogere cijfers te zien dan voor 1930. Zoo waren de indexcijfers voor de dia mantindustrie in deze jaren resp. 81.5 en 70.bouwbedrijven 17.0 en 11.3, houtbe werking 19.7 en 8.5, lederindustrie 9.6 en 8.2, metaalindustrie 21.5 en 7.8, textiel nijverheid 12.8 en 5.8, tabak- en sigaren- industrie 11.0 en 6.verkeerswezen 14.5 en 5.8 en fabrieksarbeiders 12.8 en 6.8. De crisis en het bouwbedrijf. Op de Donderdag te Haarlem gehouden conferentie van afgevaardigden van werk gevers- en werknemersbonden in het bouwbedrijf is overeenstemming verkre gen over de contractloonen. Er zal een eensluidend advies aan de ledenvergade ringen worden uitgebracht, en hechten deze daaraan haar goedkeuring, dan zal men zich opnieuw tot de regeering wen den, die dan zal hebben te beslissen, of zij onder de nieuwe arbeidsvoorwaarden het bedrag van 20 millioen gulden voor het op gang brengen van het bouwbedrijf ter beschikking kan stellen en andere in uitzicht gestelde maatregel kan nemen. Opmerking verdient, dat aan de confe rentie te Haarlem slechts twee patroons bonden hebben deelgenomen, n.l. de Alge- meene Bond van Patroons in de bouwbe drijven en de R.K. Bond. De Christelijke Bond en de Ned. Bond van Bouwkundi gen, welke wel aan de besprekingen met de regeering hebben deelgenomen, waren voor de conferentie te Haarlem niet uit- genoodigd en aldaar niet vertegenwoor dig. Het is hierom de vraag, of zij zich door haar resultaat gebonden zullen ach ten. Aan een heden te houden conferentie van patroonsvereenigingen zullen zij niet deelnemen. Ontginning In het Staphorsterveld. De plannen van de N.V. Ontginnings maatschappij tot cultiveering van ongeveer 1600 H.A. grond in het Staphorsterveld tusschen Hasselt, Staphorst en Meppel nemen vaste vormen aan. Binnenkort zul len de eigenaren in dit blok bericht ont vangen, welke waarde bij schatting aan hun land is toegekend, met de vraag, of zij het daarvoor willen afstaan. In het te verkavelen gebied zullen nieu we landwegen en waterwegen worden aangelegd. Vermoedelijk zal het werk als werkverschaffingsobject worden aan gewezen. De zweep der O. S. P. Langzaam aan kunnen wij ons niet meer onttrekken aan de zekere overtui ging, dat de kleine Onafh. Soc.-Partij, op meer dan gewone wijze invloed uitoefent op de S.D.A.P. De soc.-dem. pers tracht dit wel te ontkennen, maar de feiten spre ken te luid. „De Fakkel", het orgaan van de O.S.P. schrijft in het nummer van 6 Sept.: De feiten zijn nu eenmaal zóó. dat een massale demonstratie onmiddellijk mogelijk zou zijn als de organisatori sche kracht van S.D.A.P. en N.V.V. in die richting werd gebruikt. En, merkwaardig, op denzelfden dag, dat wij dit lezen, komen de socialistische maarschalken Woudenberg en Kupers per oorlogsbulletin in de socialistische pers een „plan van actie" aankondigen. In dit plan is ook opgenomen het houden van een nationale demonstratie in Amsterdam of Den Haag vóór den aanvang van de behandeling der Staatsbegrooting in de Tweede Kamer. Schmidt en Kadt kunnen zich in de handen wrijvenl Lijk opgehaald. Sedert Dinsdag j.l. werd te Sas van Gent vermist de 26- jarige schipper P. uit Rotterdam, liggen de met zijn vaartuig te Sas van Gent Zaterdagmorgen j.l. is zijn lijk uit het ka naal opgehaald. Hoe de man te water is geraakt is niet gebleken. Des nachts heeft zucht en ze voelden wel eens een vagen twijfel aan haar eigen begaafdheid. Netta en Brenda waren echt kinderen van haar moeder en daar ze altijd haar toevlucht namen tot mama, als de gouvernante het haar te lastig maakte, werden ze voort durend in bescherming genomen en ge stijfd in haar fouten en tekortkomingen. Meliora had zich natuurlijk kunnen be roepen op „vader", maar haar gezond verstand waarschuwde haar, dat het beter was, dat na te laten. Ze was nog geen week in huis, of ze wist precies wat ze had aan haar nieuwe huisgenooten. Ze kende de kleingeestigheid van me vrouw, ze wist, wat ze aan den vader had; en ze wist tamelijk nauwkeurig wat er uit haar leerlingen te halen was. Als ze het gewild had, zou ze eiken dag on- eenigheid hebben gehad met de moeder van de aan haar zorgen toevertrouwde meisjes, maar ze was verstandig genoeg om dat zooveel mogelijk te voorkomen. Met zooveel tact en zelfbeheersching ging ze te werk, dat mevrouw zelf haar met Kerstmis verzocht in Perrywood te blij ven. Maar ze had beloofd haar zuster, mevrouw May te bezoeken en bovendien voelde ze zich niet zoo goed als anders; en dus vertrok ze een paar dagen voor Kerstmis naar Hampstead Heath tot te leurstelling van dominee Carisbroke en zijn vrouw en tot groot verdriet van Joan, die tot de conclusie was gekomen, dat juffrouw Martin „nog zoo kwaad niet hij nog te ongeveer 2 uur met iemand staan praten, terwijl een op het lijk ge vonden horloge even voor half drie aan wees. Op last van de justitie is op het lijk beslag gelegd. Heden, Maandag, arri veerde de justitie vergezeld van een sec tie-dokter tot het doen vein een onderzoek en het verrichten van een gerechtelijke sectie. In vrijheid gesteld. Op last van de Rechtbank te Middelburg is in vrijheid gesteld zekere J. A. B., caféhouder te Middelburg, die er van verdacht wordt door diefstal verkregen goederen te heb ben opgekocht Het geval Serooskerke (W.) De Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren, ge vestigd te Middelburg, heeft zich tot de Koningin gewend met een adres waarin zij zegt, dat de Raad der gemeente Se rooskerke (W.) in zijn vergadering van 22 Augustus 1932 heeft vastgesteld een verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening, volgens welke het den houder van logement, herberg, slaapstede, koffiehuis, bierhuis, tapperij of eenigan der huis, waar men gelagen zet, verboden is des Zondags de daarin voor het publiek toegankelijke localiteiten geopend te heb ben of bezoekers in die inrichting te ont vangen. Verzocht wordt voormelde ver ordening te vernietigen wegens strijd met het algemeen belang. Middelburg. De feesten van Han delsbelang. Het was nu toch werke lijk Zaterdagavond het allerlaatste van het feest, dat gedurende twee weken Mid delburg heeft bezig gehouden, en wel de prijsuitdeeling voor gondelvaart en kano wedstrijd, die te half negen in Hotel „De Nieuwe Doelen" plaats vond De voorzitter van „Handelsbelang", de heer L. A. Stofkoper, heette allen welkom en wees er op hoe men diep onder den indruk is van het ongeluk, dat aan den Commissaris der Koningin en zijn familie is overkomen. De Commissaris was het die het eerst sanctie verleende aan de feestplannen en die begrijpende, dat de vereeniging niet alle kosten kon dragen, vooral ook als voorzitter van den Raad van Bestuur der PZEM zijn mede werking verleende. Spr. weet uit aller naam te spreken, als hij den wensch uit spreekt voor een spoedig herstel van de gewonden. Spr. bracht dank aan allen, die hebben medegewerkt aan commissie- en jury leden, aan hen, die hun scheepjes zoo keurig versierden, aan de deelnemenden aan den wedstrijd, welke door omstandig heden op zoo'n laat uur van den dag moest worden gehouden. De voorzitter der commissie voor dit onderdeel, dhr Mr P. C. Adriaanse, schetste hoeveel werk vooraf is moeten verricht, vooral ook toen het weer uit stel noodzakelijk maakte. Thans hebben beide onderdeelen echter met perfect weer kunnen plaats hebben. Spr. brengt allen, die medewerkten, dank, en noemt speciaal den naam van dhr A. C. Julianus, die zoo enorm veel werk verrichtte en van dhr G. Hollema, die, toen Jhr Boddaert verhinderd was, direct bereid was als invaller-starter op te treden. Ten slotte deelde spr. mede, dat de commissie besloten heeft te trachten te komen tot oprichting van een kanoveree- niging en dat men zich als lid kan op geven bij dhr A. C. Julianus, waartoe reeds enkelen overgingen. Hierna ging spr. over tot het uitreiken der prijzen voor de gondelvaart, waar van wij den uitslag reeds Donderdag j.l. hebben vermeld. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen. Dhr de Vos, derde prijswinner, bracht hulde voor het organiseeren van de gondelvaart en hoopte dat „Handels belang ook haar 50-jarig bestaan luister rijk zal mogen vieren. Vervolgens reikte Mr Adriaanse de prij zen voor den kanowedstrijd uit, eveneens met toepasselijke woorden. De uitslag van dezen wedstrijd was: groep I twee-per- soons traag-type, prijswinnaar dhr van Roo in 3 m. 45.2 sec. Groep II, éénpersoons kano's voor jon gens: le prijs dhr Pots in 3 m. 19.2 sec.; 2e pr. dhr Bakker in 3 m. 42.8 sec.; was, als je maar werkelijk probeerde je plicht te doen." „In ieder geval", zei Joan troosteloos, toen de gouvernante wegreed, „snauwt ze je nooit af, omdat ze weet, dat ze zelf ook niet volmaakt is, maar kan wel eens flink tegen je te velde trekken, als ze meent, dat je het verdient." Joan had een sterk ontwikkeld rechtvaardigheids gevoel en verzette zich nooit tegen iets, dat ze naar haar eigen meening ver diend had. Weinig vermoedden Meliora en me vrouw Carisbroke, dat ze voor goed af scheid van elkaar namen. Men koesterde niet de minste vrees voor de moeder, die reeds zooveel kinderen zonder complica ties ter wereld had gebracht en niemand vermoedde de catastrofe, die voor de deur stond. En de gouvernante keerde terug op haar post, vast besloten om te trach ten, haar weinig belovende pupillen en het heele huishouden een grondige verande ring te doen ondergaan, dominee Caris broke incluis. Natuurlijk maakte de dood van me vrouw Carisbroke een groot verschil voor Meliora; ze kreeg nu meer vrijheid van handelen om haar plannen door te zet ten, want ze besloot zich niets aan te trekken van de moeilijkheden die Lavi- nia en Maggie de uitvoering er van in den weg zouden leggen en ze wist, dat ze in tante Jane eerder een bondgenoote dan een vijandin zou vinden. troostprijs de 12-Jarfge David Vos, de jong ste deelnemer, die 3 m. 46 sec. over den afstand deed. Groep III, twee-persoons snel-type: eere- prijs voor den koristen tijd dhr van Heijl in 2 m. 49.2 sec.; le prijs dhr Mak in 2 m. 53.6 sec.; 2e pr. dhr Merk 2 m. 56.8 sec. Groep IV, twee-persoons Junioris: le prijs dhr van Opdorp in 2 m. 58 sec. en de jongens Vermeulen troostprijsjes, ge zien den jeugdigen leeftijd, zij doden er 4 m. 38 sec. over. Groep V twee-persoons voor meisjes: le prijs mej. de Hamer in 3 m. 55.6 sec.; 2e pr. mej. v. d. Bout in 4 m. 21.6 sec. De assistenten van de eigenaars van twee-persoons kano's ontvingen doozen ihocolade, pastilles of sigaretten als troost prijs. Dhr Stofkoper sloot hierna de bij eenkomst. Nu nog een slotopmerking. Vooral gedurende de feestweek hebben weer enkele muziekuitvoeringen op de Markt plaats gehad. Een groot bezwaar daarbij is het ontbreken van een muziek tent. Een vaste tent zou op dit plein niet passen en de tent met dak, die vroeger opgeslagen werd, kostte veel te veel aan werkloon. Men volstaat thans met zeer onoogelijke open verhoogingen. De vraag kwam bij ons op, waarom men niet tracht een verplaatsbare tent te krijgen, zooals men in België veel ziet gebruiken. Als belang hebbenden en enkele vereenigingen samenwerken, is dit zeker wel te bereiken. Donderdagavond geeft het Middel- burgsch Muziekkorps een uitvoering op het Molenwater. Mocht slecht weer die uitvoering onmogelijk maken, dan heeft zij Vrijdagavond plaats. Wemeldinge. Het bezoek aan de bloe mententoonstelling is zeer groot gewor den. Met autocars uit Walcheren enz. kwamen de bezoekers. In totaal hebben 1100 betalende bezoekers de tentoonstel ling bezocht, zoodat deze goed geslaagd mag worden genoemd. Wolfaartsdijk. De tentoonstelling van bloemen en planten, die gehouden werd in het gebouw TAVENU en werd uitge schreven door de vereeniging TAVENU, is uitstekend geslaagd. 154 inzendingen van bloemen of planten waren inge bracht Door 31 schoolkinderen werden bloe men ingezonden, die elk een prijsje ont vingen. Ook ontving nog een extra prijs Adri Snoodijk voor de inzending van een zwaren (10 K.G.) eetbaren pompoen. De deelname aan den wedstrijd in ver sierde rijwielen had grooter kunnen zijn. Slechts 8 kinderen, 6 meisjes en 2 jongens hebben hieraan deelgenomen. Allen ont vingen een prijs. Aan de ringstekerij per rijwiel werd deelgenomen door 16 jongens en 4 meis jes. Ook deze deelnemers ontvingen allen een prijs. Door het muziekgezelschap „Advendo" werd medewerking verleend ter opluistering van voornoemde ring stekerij. Na afloop werd een rondgang ge maakt door de gemeente. Dhr J. Koert, voorzitter van de vereeniging TAVENU, bracht een woord van dank aan allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van deze tentoonstelling. Door de Zangvereenigingen „Looft den Heer", „Psalm en Lied" en het Kin derkoor, alles onder leiding van dhr Tam- minga uit Goes, werd Zaterdagavond j.l. een concert gegeven op het schoolplein te Oud-Sabbinge. Kapelle. Zaterdagmiddag werd in te genwoordigheid van Ir A. W. van de Plassche, Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland, de nieuwe cursus in sorteeren en verpakken van fruit geopend. Met 15 leerlingen kon deze cursus aan gevangen worden. Wel een bewijs, dat er animo is om het fruit te leeren verpak ken en verwerken tot een goed handels artikel. Als onderwijzer treedt dhr W. Glas op. Het bestuur der veiling verleent alle me dewerking inzake lokaliteit en beschik baar stellen van fruit. Voor meisjes was de liefhebberij niet zoo groot om een nieuwen cursus te kun nen vormen. Onder zeer groote belangstelling hielden de veteranen van Kapelle een HOOFDSTUK V. Arme, kleine Ruby. „Juffrouw Martin", begon Lavina, toen ze zaten thee te drinken, met een air van autoriteit, dat haar sinds Nieuwjaarsdag buitengewoon goed afging „ik hoop, dat u nu u terug bent, die lastige kinderen een beetje in bedwang zult houdenl Ik kan niets beginnen, als zij maar door het heele huis rondzwerven en de zitkamer binnen komen, wanneer het maar in hun hoofd opkomt. Netta en Brenda schijnen half in slaap en Joan haalt voortdurend ondeugende streken uit en is in hooge mate brutaal en ondeugend." „Het spijt me, dat Joan zichzelf zoo zeer vergeet! Ik meende vlak voor Kerst mis, dat ze zoo vooruit ging, en ze heeft me zoo beloofd, dat ze haar best zou doen, voor ik wegging. Ze ziet er een beetje verwaarloosd uit, dat moet ik toegeven; en haar rokken! Lieve Lavina, die moe ten eenvoudig zoo gauw mogelijk ver lengd worden." „Ik zie kinderen liever in korte jur ken", antwoordde Lavina kort en zij hield haar nekje stijf rechtop en sloeg de oog leden neer op een manier, die ze zich den laatsten tijd eigen had gemaakt en die ze zoowel gedistingeerd als bevelend vond. „Is u klaar, juffrouw Martin?" „Neen, lieve, ik zou graag nog een kopje thee hebben, als hef nog in de pot wedstrijd met de voetbal vereeniging van Kapelle. Het doel van dezen wedstrijd was om de kas van de bestaande voetbal- vereeniging te versterken. Het fanfarekorps „Ons Genoegen" be geleidde beide vereenigingen naar bet terrein. Ook werd door dit korps deze wedstrijd met muziek opgeluisterd. In 't voordeel van de veteranen (32) werd deze wedstrijd beslist. Zaterdagavond was bet een gezel lige drukte met de winkelweken. Overal zag men de menschen kijken naar de mooi versierde etalage's. Door sommigen is er bizonder werk van gemaakt. Colijnsplaat. Loop der bevolking over de maand Aug. 1932. IngekomenA. L. Krijger, uit Axel; Johanna Nelisse uit Tholen Jan Bou- wense van KortgenePieternella Janse uit 's Gravenhage Pauwelina Karelse van Kortgene; Marius Bons en gezin van Oudenhoorn; Johanna Tuk van Ouden hoorn. Vertrokken Leendert de Wit en ge zin naar Medemblik; Aart de Smit en ge zin naar Medemblik H. E. de Regt en gezin naar Heinkenszand Maria van Goudswaard naar Wissekerke Gornelis Karman naar Medemblik. Kats. VertrokkenPieternella E. Per- reis naar Kortgene. Tholen. Terwijl de heer Joh. v. d. Jagt alhier Vrijdagmiddag j.l. in de Eendracht aan het zwemmen was, heeft men uit zijn jas, die hij met zijn andere kleeren aan den dijk had gelegd, een portemon- naie met ruim zes gulden ontvreemd. Hij deed hiervan aangifte bij de politie, die onmiddellijk een onderzoek heeft inge steld, met dit resultaat, dat men den ver- moedelijken dader reeds op het spoor is. Arnemuiden. Vrijdagmiddag vergader de de gemeenteraad voltallig. Mededeelingen: Van den Minister vein Staat, Minister van Binnenlandsche Za ken is bericht ingekomen, dat door hem in verband met den financieelen toestand dezer gemeente voor eenigen tijd uitstel wordt verleend van verplichting tot aan sluiting bij een ziekenhuis voor de ver pleging van lijders aan besmettelijke ziek ten. Door H. Toussaint is bedankt voor de benoeming tot lid der schattingscommis- sie voor de rijksinkomstenbelasting. Door den inspecteur van het Lager Onderwijs is in een zeer erkentelijk schrij ven voor de door B. en W. en den Ge meenteraad verleende medewerking in zake de verandering van de inrichting der privaten in de O.L.-school in de kom der gemeente, goedkeuring aan het plan voor de uitvoering verleend. Door het gemeentebestuur van Middel burg wordt medegedeeld, dat omtrent het treffen eener definitieve overeenkomst in zake hulpverleening bij brand nog onder handeld wordt met de afd. Walcheren van den Zeeuwschen Prov. Brandweer- bond. Ingekomen zijn: het verslag van den Keuringsdienst van Waren te Goes over 1931; de winst- en verliesrekening met balans voor de exploitatie van het eerste woningcomplex '(E 110) der woning- bouwvereeniging alhier; een afschrift van een schrijven van B. en W. van Vlissin- gen aan Ged. Staten inzake de Drink- watervoorziening aan de gemeente, welke gerekend kunnen worden te behooren tot het verzorgingsgebied der Vlissingsche waterleiding (w.o. ook deze gemeente). Alles voor kennisgeving aangenomen. Wederom komt ter tafel benoeming wethouder door bedanken van dhr B. Franse. Voordat tot stemming wordt over gegaan vestigt dhr Schuit nogmaals de aandacht op zijn gezegde in de vorige vergadering, waarin hij wees op de toe standen, die nog onveranderd zijn geble ven en in het bijzonder op de nalatig heid van weth, Baaijens, die wel weet de centen van het wethouderschap op te strijken, maar zijn verplichtingen in deze niet na komt. Wethouder Baaijens ant woordt hierop, dat hem geen werkzaam heden door het college zijn opgedragen. Hij wordt alleen voor besprekingen op geroepen en wil rich niet indringen. Dhr Puipe zegt, dat hij meermalen op is, en dan zou ik Maggie nog een plakje ham willen verzoeken. Ik heb vroeg kof fie gedronken en alleen een paar sandwi ches genuttigd, bijgevolg heb ik een onge wone eetlust." Lavina goot onmiddellijk een heele straal lauw warm water in den theepot, die, naar juffrouw Martin wist, nog lang niet leeg was. Maggie sneed een plak ham af, groot, dik en vet, minstens vijf maal zoo groot, als de plak, die juffrouw Mar tin op haar vorige boterham genuttigd had. De gouvernante merkte beide han delingen op en begreep best, welke vijan dige geest eraan ten grondslag lag; maar ze zei niets. Ze sneed eenvoudig zelf een dun, klein plakje ham en gaf de rest te rug met een glimlach en een knikje, waar in men een tikje spot en amusement kon lezen. En toen haar een kopje thee werd overhandigd, dat tot het randje toe vol was met slappe, koude thee, ledigde ze het eenvoudig in een spoelkommet je, terwijl ze rustig zei: „Neem me niet kwalijk, La- vinia, je hebt deze thee bedorven, het is niets dan suikerwater. Maar het doet er niet toel er is nog melk genoeg; die is even goed, beter eigenlijk, want je weet, ik ben geen erge theedrinkster, maar, daar ik me zoo moe voelde, meende ik, dat het me dezen keer misschien een beetje zou opwekken." (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5