Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Rechtzaken Telegrammen. Posterijen en Telegrafie Scheepstijdingen. Finantiëele Berichten Radio-nieuws Marktberichten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Voetbal. Zaterdag speelde Rilland I tegen Nieuw Borgvliet I en II gecombineerd en won na een fraaie, doch spanninglooze, wed strijd met 60. Ruststand was 20 voor Rilland. Krabbendijke II—'Waarde I en II 8—3, Zaterdagmiddag speelde K. V. V. I tegen Goesche Boys een wedstrijd. Uitslag werd 81 voor Goesche Boys. K. V. V. II speelde Zaterdagmiddag een wedstrijd tegen Goes vijf. Uitslag 32 voor Goes vijf. Goes. De winkelweken. We staan nu aan den vooravond der Goesche win kelweken. Sommige winkeliers zijn al ge reed met het etaleeren van hun artikelen en reeds zagen we verschillende etalages, waaraan uiterste zorg is besteed en die zéker de aandacht van het publiek zullen trekken. Anderen moeten vandaag aan hun uitstalling nog de laatste hand leg gen. Het was zeker een goede gedachte, om op den laatsten middag vóór de winkel weken flinke reclame op de dorpen te ma ken. Tegen één uur zag men dan ook op da Markt een groot aantal auto's met vlaggetjes en doeken met duidelijke op schriften, waarmee de Goesche midden standers de aandacht op hun artikelen vestigden. Nadat de noodige regelingen waren ge troffen, had te half twee onder luid getoe ter en meer van dergelijke geluiden, het vertrek plaats. De stoet zal door Oostelijk Zuid-Beveland trekken en daar een goede reclame maken voor de Goesche winkel zaken. Hopen wij, dat de wensch der winke liers in vervulling zal gaan en dat er een veertiendaagsche periode zal aanbreken, waarin druk gekocht zal worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kattendijke, J. W. v. d. Heil, cand. te Utrecht. Te Veenendaal, G. J. v. d. Graaf te Nijkerk. Te Musselka- naal, J. G. P. van Erkel te Wetsinge-Sau- werd. Aangenomen naar Oosterend (Texel), A. W. Kok, cand. te Harderwijk. Bedankt voor Aalten, M. N. W. Smit te Rottum. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Ouderkerk a. d. Amstel, W. Bijleveld té Haarlem en S. v. d. Molen te Rotterdam. Bedankt voor Den Haag (West), Joh. Jansen te Leiden. Bapt. Gemeenten. Bedankt voor Nieuw-Weerdinge, A. P. Baiendregt te Emmer-Erfscheidenveen. Baarland. Gisteren in de namiddag godsdienstoefening nam Ds G. Vonk na een ruim 3 Yt jaar verblijf, afscheid van de Geref. Kerk alhier, wegens vertrek naar Schiedam. Zijn Eerw. bediende het Woord naar aanleiding van Efeze 3 20 en 21.Thema was: Gode alleen de eer. Spr. wensch te in deze ure een 'blik te slaan. Ie Terug; 2e Vooruit en ten 3e Om hoog. Na de prediking werd Zijn Eerw. toegesproken namens den Kerkeraad door ouderling De Leeuw, die Ds Vohk dank bracht voor zijn trouwen arbeid in de ge meente verricht. Namens de Classis sprak Ds v. d. Vegt van Goes. D s G. F. N o 11 e. Wegens droeve familieomstandigheden is 't afscheid van ds C. F. Nolte van de Herv. Ev. Luth. gem. te Harlingen, uitgesteld. De intrede te Middelburg is bepaald op 2 Oct. en te Vlissingen op 9 Oct. Biddag voor de Roomsch- Katholieken. Gisteren is in alle R.K. kerken het volgende afgekondigd: Ter verkrijging van uitkomst in de eco nomische crisis, waaronder i- welen bij voortduring ernstig te lijden h -,-n, heeft het Hoogwaardig Episcopaat andermaal een biddag uitgeschreven, welke gehouden zal worden op Zondag 18 September aan staande. De drie gebeden uit de H. Mis luiden vertaald als volgt: LAAT ONS BIDDEN. Versmaad niet, almachtige God, Uw volk, dat roept in zijn ellende; maar kom, om de eer van Uwen Naam, de gekwelden genadig te hulp. Aanvaard, Heer, genadig de offeran den, waardoor Gij' gewild hebt, dat èn Gij zoudt verzoend, èn ons het heil door Uwe machtige goedheid zou hersteld worden. Blik, zoo smeeken we, Heer, genadig op onze kwelling neder en wend den toorn Uwer verbolgenheid af, welken wij naar rechtvaardigheid verdienen. Door Chris tus onzen Heer. Amen. Inbraak te Schiedam. Vrij dagavond kwam de heer M. te Schiedam om twaalf uur thuis. Hij zag twee fietsen voor het hek van zijn tuin staan. Onraad vermoedend, begaf hij zich onmiddellijk naar den naburigen politiepost, vanwaar eenige agenten op onderzoek uitgingen. Bij het doorzoeken van de woning werd niets verdachts gevonden, maar in het belen dende perceel, bewoond door notaris Hoek, die uitstedig is, werden de garage deuren open gevonden. Uit de keukendeur was een ruit verwijderd. De politie trof in de keuken den 25-jarigen v. D. en den 19- jaxigen de L., beiden uit Rotterdam, aan, die onmiddellijk werden gearresteerd en naar het hoofdbureau gebracht. In hun bezit werden vier rijwielbelastingplaatjes gevonden. De politie denkt met deze aanhouding een goeden slag geslagen te hebben, Storm in het Kanaal, In het Kanaal heeft een hevige storm ge woed. Af en toe bereikte de wind een snelheid van 100 K.M, per uur. Te Liver pool werden drie windvlagen waargeno men, waarbij de lucht zich met meer dan 100 K.M. snelheid verplaatste. Aan En- gelands Zuid- en Zuid-Oostkust moesten de reddingsbooten herhaalde malen uit varen om in nood verkeerende schepen in veiligheid te brengen. Men maakt zich ernstig bezorgd over het lot van den Finschen viermaster „Ar chibald Russell", welke deel uitmaakt van een groep schepen, die graan vervoe ren van Australië naar Londen. (Tel.) Auto tegen een boom. Vijf gewonden. Zondagochtend slipte op den weg Ede-Arnhem op den Langen- berg bij Ede een auto, waarin gezeten waren de heer D. Pas uit Hilversum met zijn echtgénoote en vier kinderen, tegen een boom. Allen werden min of meer ernstig ge wond. Zij liepen voornamelijk snijwon- den op. Mevrouw Pas en drie van de kin deren werden met een passeerende auto naar het diaconessenhuis te Arnhem ver voerd. Het vierde kind, een jongetje van omstreeks tien jaar, dat het ergst er aan toe was, werd per ziekenauto naar die inrichting overgebracht. De auto was zwaar beschadigd en moest worden weg gesleept. De Crisis-Varkenswet. De regeeringscommissaris voor de uit voering van de crisisvarkenswet, de heer S. L. Louwes, schrijft „Ik vestig de aandacht van belangheb benden erop, dat het de Nederlandsche Varkenscentrale in den vervolge niet mo gelijk zal zijn, alle varkens, die ten ver koop worden aangeboden, af te nemen. Tot nu toe zijn zooveel mogelijk de op de markt aangeboden varkens door de Nederlandsche Varkenscentrale, al over trof de aanvoer den normalen in hooge mate, afgenomen. Vanaf 13 September zal het mij niet meer als tot nutoemo- gelijk zijn, voor deze overname vergunning te verleenen. De slachtingen voor export zijn sedert de invoering van de crisisvarkenswet sterk verhoogd. Bedroeg de slachting 'vóór de invoering der wet nog geen 15000 per week, de laatste week zijn er reeds 25000 geslacht, terwijl ook de volgende week het aantal slachtingen nog weer zal wor den opgevoerd. Met het oog op onze po sitie op de buitenlandsche markt kan het tempo dezer toename niet versneld wor den. Zij, die dus zonder de herhaalde waarschuwingen der Ned. Varkenscen trale in acht te nemen, er t o c h toe over gaan varkens van zoutersgewicht boven het normale aantal op de markten aan te voeren, dienen er rekening mede te houden, dat deze de volgende week niet zullen worden overgenomen. De schade, daaruit voortvloeiend, komt dus geheel voor eigen rekening. Men behoeft zich over de afname niet bezorgd te maken. Binnen zeer korten tijd zal de regelmatige afname van ex portvarkens direct van den varkenshou der door de Nederlandsche Varkenscen trale geheel georganiseerd zijn. Vermoe delijk zullen reeds in den loop der vol gende week in enkele gewesten de opga ven voor levering gedaan kunnen wor den. De overige volgen snel, zoodat in de eerste weken van October voor het ge- heele land deze regeling wel zal werken. In den tusschentijd is het natuurlijk niet uitgesloten, dat hier en daar een varken, dat men gaarne geleverd had, niet wordt afgenomen. Het wordt door mij zeer betreurd, dat de prijzen van de vette varkens gedaald zij onder die van de exportvarkens. Door de Nederlandsche Varkenscen trale is het besluit genomen, om in het vervolg de heffing ook terug te geven bij den export van spek van varkens van een slachtgewicht boven 170 K.G. Dit zal er toe medewerken, de prijzen dezer var kens te versterken. Ieder landbouwer dient te begrijpen, dat het voor welke organisatie dan ook, onmogelijk is alle varkens, die men zou willen verkoopen, in eens af te nemen. Hoewel de Nederlandsche Varkenscen trale den afzet reeds aanmerkelijk heeft opgevoerd, zijn daaraan grenzen. In zijn eigen belang wordt ieder landbouwer dringend aangeraden, den verkoop van zijn varkens, ook de zwaardere, op een normale wijze te doen plaats hebben en zich vooral niet' ongerust te laten maken door de verhalen van allerlei personen, die meenen, dat hun belang er mede ge diend is, minder gunstige beschouwin gen te geven omtrent de werking van de Crisis-V arkenswet. Men bedenke, dat door de verhoogde exporthoeveelheid er mettertijd moet ko men een schaarschte aan zwaardere var kens. Zij die zich nu laten bewegen, om tegen den lageren prijs te verkoopen, zul len daarvan berouw hebben, zoodra deze schaarschte zich begint te doen gevoelen. Want dan zullen ook de prijzen van de zwaardere varkens minstens den richtprijs moeten bereiken." De heer Cuypers, hoofdredacteur van de „Vee- en Vleeschhandel" schrijft ,,'t Is te betreuren, dat de varkens houderij weer klappen kriigt en met haar de varkenshandel, maar het feit ligt er nu eenmaal, dat het aanbod van varkens voor de binnenlandsche consumptie te groot is in verhouding van de onder de crisisheffing steeds afbrokkelende vraag, Daarbij is de vraag voor uitvoer geremd door de hooge invoerrechten in Italië. Op alle markten van deze week een ruimer aanbod van varkens, gepaard met terug- loopende prijzen. En toch kochten de grossiers en slagers niet meer dan vorige week, zelfs minder. Oorzaak is het terug loopend debiet. Op enkele plaatsen uitge zonderd zijn dan ook deze week weer minder varkens geslacht, en vooral telt dit mee in de groote steden, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De uit- snijders van varkensvleesch in Gelder land hebben hun debiet tot op de helft zien terugloopen. Eén hunner, die 2300 a 2400 varkens per week slachtte, bij de laagste prijzen van 8 cent per pond, le vend, verwerkte er voor de inwerking treding van de varkenswet nog 1700 1800 en nu 700800 per week, wat ook de helft is van de slachting van verleden jaar in dezen tijd. Deze grossier deelde ons mede, dat het aanbod van varkens thans bij hem nog grooter is, dan toen ze 8 cent kostten en hij veel aanbod van zouters heeft voor 13 cent. Maar boven de 100 K.G. worden ze genoeg aangeboden voor 12 cent. Ondanks het feit, dat de slagers en grossiers den prijs van het varkens vleesch hebben verlaagd, in verband met den lageren inkoop en om meer vraag te lokken, gaat het artikel varkensvleesch nog niet beter. Het publiek be lieft het niet en geeft de voorkeur aan rund-, kalfs- of lamsvleesch, wat laag in p r ij s i s. Door eenige belanghebbenden te Stol wijk was het initiatief genomen tot het houden van een vergadering aldaar ter bespreking van de bezwaren, welke men ondervindt bij de toepassing van de cri- sis-varkenswet. Ongeveer 800 personen waren ter ver gadering. De klachten, welke gehoord werden, kwamen in hoofdzaak hierop neer, dat men als zwaar-mesters door de heffing op het binnenlandsch geslacht zich ern stig benadeeld voelde. Bovendien maakte men groot bezwaar tegen het merken der varkens en het ver plichte lidmaatschap van de gewestelijke organisatie. Een commissie werd gevormd, die in overleg met anderen zich met de crisis- varkenscentrale in verbinding zal stellen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Mag ondergeteekende s.v.p. een plaatsje in uw veelgelezen blad over de Varkens- crisiswet en de gevolgen, die er uit voort kunnen vloeien? Ik dacht, dat we ver van Rusland af woonden, maar met de Varkenswet is mij gebleken, dat we al aan de grens wonen, want we raken onze vrijheid hoe langer hoe meer kwijt; door den Keuringsdienst is het slachten zonder vergunning afge- loopen en nu met de Varkenswet is het niet geoorloofd meer dan één varken te slachten voor huisslachting en dan mag men niet meer hebben dan 2 varkens, want zoodra men varkenhouder is van 3 varkens of meer, dan moet men voor huisslachting 9 ct. per K.G. geslacht be talen en dat wel in ons vrije Neder land. Er zijn, als men weet, te veel varkens, minder huisslachtingen, dus meer uitvoer zoodoende meer accijns, dus duurder voor de burgerij; nu zijn de plattelanders in doorsnee genomen de menschen, die het spek opeten, waar in de steden onlangs mee gespot werd, want men kon het daar koopen voor 15 20 cent per K.G. Als men nu eigenaar is van 3 varkens of meer, dan mag men er niet vrij van eten; ten eerste heeft ieder varken al meer ge kost dan het opbrengt, dus wil men dan huisslachting doen, dan moet men 9 cent per K.G. betalen bij het verlies, dat men heeft en dat noemt men dan steun. Neen menschen, alleen door inkrimping van de fokkerij kan een betere prijs ontstaan, maar niet door accijns, want daarmee raakt men van den wal in de sloot, want hoe meer uitvoer hoe hooger accijns, dus duurder voor binnenland's gebruik, dus kortom voor den Nederlander duur maken en het buitenland goedkoop aan varkens helpen. Ten slotte is het te be treuren, dat onze voormannen van onze landbouworganisaties zoo'n wet helpen bevorderen, daar onze vrijheid er bijna geheel door ontnomen wordt; ik weet er is een licht- en een schaduwzijde aan alles, maar dat ik hier geschreven heb is wel de lichtzijde, want als men de schaduwzijde neemt dan kan het binnen 1 of 2 maanden wel 15 cent of meer per K.G. worden. We zien het bij de Zuivel- wet, eerst 10 nu 25 cent per K.G. en waar zal het einde zijn? Is het nu niet hoog tijd, dat er actie in plaats van mede werking tegen zulke wetten komt in ons vrij Nederland. Hoogachtend, P. VAN DEN BOSSE. Gapinge, B 112. Hooger beroep. Door S. L., 46 jaar, landbouwer te Domburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter van 6 September i 1932, waarbij hij terzake van het onthou- den van drinkwater aan een koe in een weide gedurende de groote hitte is ver oordeeld tot f 20 of 20 d. h. Het drama te Putbroek. DEN BOSCH. Hedenmorgen deed het Gerechtshof onder groote belangstelling uitspraak in het bekende drama van Put broek. Het Hof vernietigde het vonnis der Rechtbank en veroordeelde vader en zoon v. E. op andere gronden resp. tot 15 en 6 jaar gevangenisstraf. De gevangenhou ding van verdachten werd bevolen. De veroordeelden zullen tegen dit vonnis in cassatie gaan. Z ANDVOORT. De ex-keizer van Duitschland is hier vanmorgen kwart over elf teruggekeerd. ROTTERDAM. De Directie der Holland- Amerikalijn heeft beslist, dat de Veendam toch naar Rotterdam zal komen. Het schip wordt Dinsdagvoormiddag te 8 uur te Rotterdam verwacht. HEERENVEEN. Gisteren is de 20- jarige T. de J. uit Joure van een in bewe ging zijnde tram gesprongen. Hij geraak te onder de tram en was op slag dood. HEERLEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de motorrijders F. K., 26 jaar, gehuwd en vader van één kind en de 29-jarige F. E., gehuwd en vader van twee kinderen, beiden van beroep mijn werker en wonende te Hoensbroek, tegen een mast van de electrische tram gereden en op slag gedood. BERLIJN. Het onderhoud van den rijks president met de-.vertegenwoordigers der Nazi's en der Beiersche volkspartij, dat heden zou plaats hebben, gaat op ver zoek der genoemde partijen niet door. De rijkspresident behoudt zich nu 't tijdstip voor, waarop hij de heeren zal ontvangen. FRIEDRICHSHAFEN. De zesde vlucht in 1932 van de Zeppelin naar Zuid-Ame- rika, die vanmorgen zou aanvangen, is wegens den krachtigen wind 24 uur uit gesteld. Opgave betreffende het postkantoor Goes over de maand Augustus 1932. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboek jes ingelegd f 55.362.19, en terugbetaald f 36.265.10, Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 19.097.09. Stoomvaart-Mij. Nederland. P. C. HOOFT, (uitr.) 9 Sept. v. Genua. TAJANDOEN, (uitr.) 9 Sept. te Belawan. Rotterdamsche Lloyd. KOTA NOPAN, 10 n.m. v. Bremen naar Londen. KOTA BAR0E, (thuisr.) p. 9 September Perim. KOTA PINANG, 9 van Batavia te Soera- ba ja. SIBAJAK, (uitr.) p. 10 Sept. (9 v.m.) 'Ouessant. BAL0ERAN, 13 (7 v.m.) v. Batavia te Rotterdam verw. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Sept., 2.30 u. Parijs 9.75—9.76 Y,. Londen 8.658.75. Brussel 34.5034.52. New-York 2.49—2.49 Yt. Berlijn 59.24—59.28. Geldleenlng gemeente Assen. De heeren Gebr. Teixeira de Mattos, Amsterdam en Staal Go., 's-Graven- hage, berichten, dat zij in opdracht van B. en W. van Assen de inschrijving op f 900.000 nam. 5 pet. obligatiën ten laste der gemeente Assen, in stukken van f 1000 en f 500 nominaal, te hunne kantoren te Amsterdam en 's-Gravenhage openstellen op 16 September 1932 tot den koers van 98% pet. De nieuwe Hilversumsche zender. Zaterdagavond heeft de nieuwe Hilver sumsche zender (programma van Huizen, korte golf) voor 't eerst gewerkt. De resul taten waren alleszins voortreffelijk, een groote verbeteringl Westkapelle. Zaterdag j.l. had alhier ten overstaan van Notaris J. L. van der Harst in het café van de Wed. J. Kaland een openbare verkooping plaats. Ie perceel; een huis, tuin en erf, B 43, groot 3 A. 70 c.A. Hoogste inschrijver Mr P. Loeff voor f 1200. Kooper A. Ver hulst Jbz. voor f 1230. 2e perceel: 26 Aren bouwland. Hoogste inschrijver Jaks. Peene voor f780. Koo per L. Cijsouw Jbz. voor f 900. 3e perceel: 59 A. bouwland. Hoogste in schrijver P. Verstraat voor f 1025. Koo per J. Verstraate te Koudekerke voor f1140. 4e perceel: Een derde gedeelte in een huis, schuur cn erf, groot 25 A, 40 c.A. Hoogste inschrijver J. Stoel voor f200. Kooper A. Daniëlse te Middelburg voor f230. Onkosten 8 Y pot., vermeerderd met f 35 per perceel voor onkosten. Beide eerste koopers wonen te West kapelle. Rotterdam, 12 Sept. Veemarkt. Aanvoer 605 koeien en ossen, 305 vette kalveren, 583 schapen en lammeren, 2253 varkens. Prijzen per Yt k.g.: koeien 14-17,5, 25 —28, 30—32,5; ossen 17—18, 24—25, 2931; vette kalveren 27,532,5, 35 41, 47,550; schapen 15—19, id. p. st. f 8f 10, zuiglammeren p. st. f 8f 10, Varkens p. pond 12, 12,5 13, zouters 15 cent. Koeien en ossen aanvoer redelijk, han del kalm, de prijzen ondergingen geen verandering. Voor een beste koe 1 cent boven noteering. Stieren onvoldoende aanvoer, geen noteering. Vette kalveren iets minder aanvoer, willige handel, de prijzen van le en 2e kwaliteit bleven gelijk, die van 3e soort iets hooger. Een puik best kalf 2,5 ct. boven noteering. Schapen en lammeren minder aanvoer, zeer trage handel. Voor export werd bij na niet gekocht, de prijzen waren gelijk aan vorige week Maandag. Varkens aan voer zeer groot, matige handel, de prij zen bleven gelijk, hoewel de zware var kens nog steeds beneden den prijs blijven. Zouters flinke aanvoer, matige handel. In verhouding tot zware varkens waren de prijzen hoog. Zaden: Geel mosterd 1315, karwij- zaad 1617,5, blauw maanzaad 2526, koolzaad 1112. Vlas: 500 kg. Blauw 0.500.60; 2500 kg. Holl. Geel 0.50—0.60. Aanvoer nog niet verkocht, markt slap. Te lande werd wit vlas verkocht voor f 0.500.70. Aardappelen: Eigenheimers 1.5 2.5 Blauwe Eigenheimers 1.52.5 Z. Bonte en Z. Blauwe 2.53.5; Blauwpit- ten 22.5; Westl. >Ronde 34; Kleine 1.52, alles per kg. Granen Gerst f 4.50f 5.50; Haver 5.255.75; Kleine groene erwten 9.00 12.25; Schokkers 1315 en van 7.5012; La plata mais f.79 per last. MIDDELBURG. Veiling van 9 Sept. Aardapp. Z. blauwe 3563, BI. Eigenh. 2641, id. paters 2025, bonte aardapp. 4852, Bevelanders 27 ct. Peen 1-2, sjalotten 5, uien 3-6, zil veruien 1518, augurken 2-18, postelein 14, spinazie 4r—9, stoksnijboonen 220, stamsnijboonen 613, stokprincessen 4 -12, stamprincessen 311, doperwten 24, alles per kilo; asters 12, gladiolen 13, dahlia's 14, chrysanthen 3 ct. p. bos. Peen 1%—3,5, rapen 1,53, kroten 0.13.5, rammenas 12, prei 77,5, uien 12, savoye kool 15,5, roode kool 2%4, boere kool Yt1, selderie 0.5 4.5, peterselie 1, andijvie 0,12, krop sla 0.12, bloemkool 0.117, komkom mers 1/3—3 ct. Meloenen 6,525, perziken 39, vij gen 45 ct. p. stuk. Tomaten 25, blauwe druiven 3846 pruimen 1729 ct. GOES, 10 September 1932. Exportveiling: v.m. 10 uur: Tomaten A f4.10, B f5, C f3.90, alles per 100 K.G. N.m. 1 uur: Zure Kroetappels f 1.70, Dubbele Princesseboo- nen f2.30f3.90, beiden per 100 K.G. Kleine veiling: Pruimen: Reine Victoria 1244, Abrikoospruimen 3842, Kirkes- pruimen 33, Uitschot pruimen 710 gul den, alles per 100 K.G. Peren: Truimphe de Viënne extra 25 27, idem A 19—25, B 17—21, C 9—18, Beur- ré Hardy 1526, Beurré d'Amanlis 17 24, Beurré d'Aremberg 1018, Beurré de Mérode 1015, Beurré Clairgeau 12, Beur ré Durandeau 1118, Beurré Wilhelmina 1012, Beurré Lebrun 1118, Clapp's Fa vorite 1420, Williams Duchesse 817, Bon Chrétien Williams 917, Jutten 18 32, Herzogin Elda 1216, Maagdepeer 12, Lange Perzikpeer 1016, Ronde Perzik peer 813, Marsepijnpeer 7—9, Duifjes peer 7—11, Koning Carel van Wurtem- burg 8, Calabasse Tirlemont 10—12, Cala- basse Carafon 8—10, Souv. de Congrês 12 —16, Dr Jules Guyot 10—16, Spekperen 9, Schellebellen 10—11, Calleboutspeer 9— 10, Afval- en Kroetperen 2—10 gulden, al les per 100 K.G. Appels: Tranperante de Croncels extra 19—21, Idem A 14—16, B 11—14, G 4—9, Jacques Lebel extra 10, idem A 89, B 78, C 46, Lemoenappel 1218, Du chesse d'Oldenburg 14, Mank's Codlin 8— 15, Codlin Keswick 69, Notarisappel 8— 10, Present van Lunteren 58, Oranje reinetten 10, Landsberger reinetten 7—9, Fishers Eerstling 9, Clasie-appel 46, Reinette Burghart 3, Bismarck 512, Blanke Pippin 4, Rembour Mortier 4, Ganzerode 6, Afval- en Kroetappels 17 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe Druiven 3044, To maten 14 gulden, beiden per 100 K.G. Perziken 8, Meloenen 7—23, Pompoenen 12 gulden, alles per 100 stuks. Bloemen (Asters) f0.50 per 100 bos. GOES, 12 Sept. 1932. Groentenveiling: Stoksnijboonen 919, Roem van Holland 8, Perfectboonen 12, Dubbele Princessen 56, Groene boonen 1, Uien 34, Poot- uien 24, Sjalotten 2, Aardappelen 1, To maten 5—7.60 gulden, alles per 100 K.G. Bloemkool 612, idem 2e soort 15, Groene Savoye kool 47, Meloenen 11 25, Witte komkommers 1 gulden, Augur ken 8—23 ct., Kropsla 10 ct.f 1.10, Andij vie f 0.60f 1.60, Chineesche Spitskool f 1.10, alles per 100 stuks. Bloemen fl— f4, Rammenas f2.20, beiden per 100 bo».

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2