Uit de Provincie. Zoeklichtjes. minder regen gevangen. Gemiddeld is bij ons de regenval 75 m.M. In 1912 en 1924 werd resp. 171 en 155 m.M. gevangen, terwijl in 1899, 1911, en 1932 resp. 14, 10 en 11 m.M. regen werd afgetapt. Aug. 1932 behoort dus wel tot de hooge uit zonderingen. Waar moet dat heen? De Gemeentelijke Dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon te Rotterdam heeft van 1 Jan. tot 30 Juli uitgekeerd f 11.267.000 en f283.000 kolenbijslag (v.j. f 5.087.990 en f 135.000). Van 26 Juni tot 30 Juli werd uitgekeerd f 1.853.000 (v.j. f 826.000). VERBREEDING VAN HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. Het departement van waterstaat heeft een aanvang gemaakt met de onteigening van gronden, noodig voor verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland, wijziging van de over genoemd kanaal liggende bruggen en verlegging en verhooging van den spoorweg RoosendaalVlissingen na bij Vlake. Zoo is dan eindelijk de uitvoering in zicht van een groot werk van nationale en internationale beteekenis. Tot nu toe moesten de velen, die verlangend naar een verbreed kanaal HansweertWemel- dinge uitzagen, zich tevreden stellen met gissingen en geruchten. Thans heeft Wa terstaat zijn definitieve plannen dienaan gaande bekend gemaakt. De verbreeding van het kanaal zal vanaf den Zanddijk (ongeveer 1400 M. ten noorden van de kanaalmonding bij Hansweert) tot nabij de tegenwoordige Schorebrug aan de oostzijde komen (leng te 1000 M.), van 750 M. ten zuiden van de Schorebrug tot 650 M. ten noorden van de Postbrug aan de westzijde (lengte 5500 M.) en tusschen de Postbrug en de binnenhaven te Wemeldinge (nabij de losplaats bij den Hovijweg) wederom aan de oostzijde (lengte 1000 M.). Er ontstaan dus twee zwakke bochten (nabij Wemel dinge en Hansweert) in de thans rechte kanaalas doch de verbreedingen gaan ge leidelijk in elkaar over, zoodanig, dat de nieuwe kanaalas een zeer geleidelijk ver loop zal vertoonen. Het bestaande kanaal is grootendeels 40 tot 50 M. breed; bij de bruggen 55 tot 65 M.; bij de sluiswerken bij Hansweert en Wemeldinge 175 M. De nieuwe breedte zal voor het grootste deel 87.50 M. be dragen; bij de tegenwoordige Schorebrug 95 M.; bij de nieuwe spoorbrug 110 M.; bij de Postbrug 115 M. De kanaalbodem behoudt over een breedte van 10 M. een diepte van 6.50 M. onder kanaalpeil en zal overigens een diepte van 5.50 M. onder kanaalpeil ver krijgen, zoodanig, dat op een diepte van 4.50 M. onder dat peil een breedte van 64 M. beschikbaar is. De uitvoering van de verbreeding ge schiedt in twee gedeelten, zoodanig, dat na de eerste verbreeding op 4.50 M. onder kanaalpeil een bodembreedte van 40 M. beschikbaar is, terwijl bij de tweede ver breeding het bovenvermelde kanaalpro fiel zal ontstaan. De tweede verbreeding komt eerst voor uitvoering in aanmer king, nadat het verkeer zoodanig zal zijn toegenomen, dat de behoefte aan een rui mer profiel zich doet gevoelen. Belangrijke wijziging van de bestaande bruggen (de Schorebrug bij Schore, de spoorbrug bij Vlake, de Postbrug tusschen Kapelle en Yerseke en de Bonzijbrug bij Wemel dinge) is noodzakelijk. De spoorwegbrug te Vlake en de brug voor gewoon verkeer te Schore zullen door hooger gelegen overbruggingen, rustende op een gemeenschappelijken onderbouw, worden vervangen. Deze overbruggingen worden onmiddellijk bezuiden de bestaan de spoorwegbrug te Vlake gebouwd en zullen bestaan uit een vaste brug met een doorvaartwijdte van 64 M. en een vrije doorvaarthoogte van 7.50 M. (thans onge veer 4.50 M.) boven kanaalpeil en, in het verlengde van deze brug aan de oostzijde een beweegbare brug met een doorvaart wijdte van 18 M. Het midden van de vaste overspanning zal samenvallen met de kanaalas na de tweede verbreeding. De Postbrug zal bij de eerste kanaal- verbreeding geen wijziging ondergaan. Bij de tweede verbreeding wordt zij vervan gen door een overbrugging van dezelfde afmetingen als hierboven voor de nieuwe bruggen te Vlake is beschreven en komt dan 25 meter noordelijker te liggen. De Bonzijbrug ligt ten noorden van de verbreeding en ondergaat dus geen wijzi ging. De spoorwegwerken bestaan in het eenigszins zuidelijk ver leggen en hooger brengen van den spoor weg tusschen de stations Kruiningen-Ier- seke en Kapelle-Biezelinge. De werkzaam heden zullen zich uitstrekken tot ongeveer 1600 meter aan beide zijden van het ka naal, terwijl bij de spoorbrug de grootste afwijking ad 32 meter naar het zuiden ontstaat. Het spoorwegstation Vlake, dat thans aan de zuidzijde van de spoorlijn is gele gen, komt alsdan aan de noordzijde. Dit station zal slechts tijdelijk dienst doen aangezien het in de bedoeling ligt een nieuw station te bouwen ten oosten van de helling nabij het tegenwoordige station Kruiningen-Ierseke. De veranderingen ten aanzien van de wegen zijn zeer belangrijk. Zoo zal tusschen Hansweert en de tegenwoordige Schore brug op den oostelijken kanaalberm en tusschen Hansweert en den Zandweg bij Schore op don westelijken kanaalberm een verharding van 4.50 meter breed worden aangebracht. Eveneens zal zulks geschie den tusschen de Postbrug en Wemeldinge zoowel op den oostelijken als op den wes telijken kanaalberm. De overige bermen van de nieuw aan te leggen kanaaldijken zullen niet worden verhard. Hieruit blijkt duidelijk de bedoeling om na verloop van tijd het verkeer van en naar Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen (veer Hansweert- Walsoorden) te leiden langs de oostzijde van het kanaal naar en van de spoorlijn en hoofdverkeersweg Vlissingen-Roosen- daal. Meerdere wegen, welke thans over de te verhoogen spoorbaan loopen, zullen door middel van viaducten onder den spoorweg worden doorgevoerd. De hoofdverkeersweg Vlissingen-Roo- sendaal bereikt nabij het station Vlake de spoorlijn, passeert daar het kanaal over de naast (ten zuiden van) de spoorbrug gelegen verkeersbrug en buigt ongeveer 350 meter verder met een zwakke ron ding in zuidelijke richting. Daarmede is dus het oude plan om dien weg vanaf de gemeente Kruiningen over den Zouteweg te leggen naar de bestaande Schorebrug losgelaten. De los- en laadplaatsen nabij de Schorebrug zullen vervallen en daarvoor komen in de plaats een tweetal los- en laadplaatsen aan de oost- en west zijde van het kanaal tusschen de tegen woordige Schorebrug en de binnenhaven te Hansweert. Deze plaatsen zullen door coupures in den kanaaldijk vanaf den rij weg zijn te bereiken. BLIKSEMAFLEIDERS, in eiken omvang en voor elk bouwwerk. Installa teur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Het vervoer op de Zeeuw- sche luchtlijn. Het vervoer op de Zeeuwsche luchtlijn geeft voor dit jaar het volgende beeld te zien: Passagiers, van 2 Mei 1932 af tot en met 31 Augustus: Rotterdam—Vlissingen 152 VlissingenRotterdam 143 HaamstedeRotterdam 295 RotterdamHaamstede 304 HaamstedeVlissingen 173 VlissingenHaamstede 185 Totaal 1252 Totaal vracht over hetzelfde tijdvak 2401 K.G. Sterrit. Wij verwijzen de motor rijders onder onze lezers naar de adver tentie in dit nr, waarin ze worden opge wekt zich aan te melden voor een ster- rit naar Goes op 17 Sept. a.s. Middelburg. De Koninginnedag. Tegen kwart over twee stonden in den tuin van het Schuttershof opgesteld de padvinderband, het Chr. Muziekgezel schap „Oefening na den arbeid" en een zeer groot aantal turners, turnsters en adspiranten. Het bestuur van Uit het Volk sloot zich hierbij aan. De stoet ging door een groot deel der binnenstad, o.a. door de Abdij, waar de Commissaris der Ko ningin zich in ambtscostuum voor een der vensters van zijn woning vertoonde en de gymnasten hem den turngroet brachten. Te drie uur kwam men op het gemeen telijk sportterrein aan en werd onmid dellijk met het afwerken van het pro gramma van de turnbetooging, die door ongeveer 2000 menschen werd bijgewoond en gevolgd, aangevangen. Er werd flink gewerkt. Mooi was ook de vlaggenpiramide gevormd door een 80- tal dames en meisjes van Achilles, een kleurrijke hulde aan de Koninklijke jarige die een welverdiend luid applaus uit lokte. Jammer, dat de regen spelbreker was. Toen de stoet bij den terugtocht op den singel was, begon het te regenen, wat vooral voor de dun gekleede turnsters en turners verre van aangenaam was. Toch is er door gemarcheerd naar het Schut tershof, waar de stoet ontbonden is. Toen het avondfeest op de Markt te half negen begon, was het weer uitste kend. In verband met het ook hier geven van turnnummers, had het muziekkorps dit maal plaats genomen voor het Stadhuis aan de zijde van de Noordstraat, en daar bij is ons gebleken, dat de muziek daar veel beter tot zijn recht komt dan vanaf een open tent midden op het plein. Nadat de muziek de volksliederen had gegeven ter opening van de uitvoering hebben de meisjes en daarna de dames van de Walchersche turnvereenigingen op verdienstelijke wijze de dansen en de oefeningen, die ook op het Bondsfeest te Rotterdam in 1933 zullen worden ge geven, afgewerkt. Na nog een tweetal muzieknummers was het de heer Mazure, die weer deed genieten van wat hij op het gebied van dansen en rhythmische gymnastiek met de leden van Medio weet te prestoeren. Toen het laatste nummer, het Perpe tuum Mobile aangevangen was, begon het vrij hard te regenen, zoodat velen ergens een schuilplaats gingen zoeken. Danseres sen en muzikanten lieten zich echter niet afschrikken. Ten slotte werd de traditioneele fakkel optocht gehouden. Toen was het weer droog. Het ging voorafgegaan en gevolgd door zeer velen en gadegeslagen door duizen den een heel groot deel van de stad door naar de Abdij. Hier werd voor de woning van den Commissaris der Koningin halt gehouden en kwamen de heer en me vrouw Quarles van Ufford met hun zonen op het bordes en hoorden daar het Wil helmus van het Middelburgsch Muziek korps en het Wien Neerlandsch Bloed van Oefening na den Arbeid aan. Intus- schen hadden de heeren de Graaf en Stof- koper resp. voorzitter van Uit het Volk en Handelsbelang hun opwachting bij den Commissaris en zijn familie gemaakt, en had de Commissaris de beide directeuren de heeren Caro en van Kamer gecompli menteerd en bedankt. Te ongeveer half twaalf was men op de Markt terug. Voor het stadhuis werd halt gehouden. De padvinders sloegen en bliezen, gesteund door Achilles' signaal- afdeeling, die ook de middag- en avond wandeling mede maakte, de taptoe, waar op het Middelburgsch Muziekkorps inviel. Dit korps speelde het Wilhelmus, Oefe ning na den Arbeid, het Wien Neer landsch Bloed en tenslotte beide korpsen samen onder leiding van den heer Caro het Zeeuwsche Volkslied. Het bestuur hoorde een en ander vanaf het podium aan en de heer de Graaf sloot het feest met een flink ondersteund „Lang leve Koningin Wiilhelmina". De verlichting was ook gisteren weer prima. De Padvinders zullen Zaterdagavond niet in de gelegenheid zijn hun mede werking te verleenen aan het slotconcert. Het bestuur besloot nog een fakkelop tocht na afloop van het Concert op de Markt te organiseeren met het Fanfare gezelschap Crescendo. Deze fakkeloptocht zal de volgende route nemen: Vanaf het Stadhuis door de Lange en Korte Noordstraat, Korte Heerengracht, het laantje bij de Ambachtsschool, Bree, Wagenaarstraat, Balans, Spanjaardstraat, Molstraat, Dam N.Z., Rotterdamsche Kade, Nederstraat, Breestraat, Brakstraat, Rot terdamsche Kade, Bateauport, Dwarskade Dam Z.Z., Korte Delft, Lange Delft, Se- geerstraat, Houtkade, Heerenstraat, Lange Delft, St.-Janstraat, Nieuwe Haven, Var- kensmarkt, Gravestraat, Markt Z.Z., Pot- tenmarkt, Langeviele, Domburgsch Schuitvlot, Zandstraat, Achter de Hout tuinen, Krommeweele, Vlasmarkt, Markt O.Z., Burg, Balans, St.-Pieterstraat, Lange Giststraat, Dam. Korte- en Lange Delft, om op de Markt voor het Stadhuis te eindigen. Het blijkt, dat de Elgawa nog steeds niet voldoende bij onze lezers bekend is, want het bezoek blijft er te gering. Daar om zij nogmaals tot een bezoek opgewekt en er aan herinnerd, dat morgenavond Excelsior er zich zal doen hooren en Vrij dagavond het Middelburgsch Muziek korps en het Middelburgsch Mannenkoor. Gisterenavond te acht uur heeft de R.-Kath. Mondharmonicavereeniging Crescendo, directeiur dhr Broziuis, |een serenade gebracht bij dpn Z.Eerw. heer pastoor J. Brügeman, ter gelegenheid van zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Met de Prov. boot BreskensVlis singen zijn vervoerd 1000 passagiers en 60 auto's, terwijl een mailboot uit Ostende te Vlissingen met 322 passagiers aan kwam. Goes. De Koninginnefeesten. Na den middagoptocht en de concerten op de Markt zorgde de firma Polderman voor radio-muziek, die per luidspreker in de tent op de Groote Markt werd overge bracht. Te ongeveer 6 uur marcheerden de turn vereenigingen O. K. K. en Volharding vanaf de Kreukelmarkt langs de voorge- geschreven route naar de Markt. Het tamboers- en pijperkorps zorgde er mede voor, dat kwiek en kranig in de pas, ook door de jeugdige gymnasten, werd ge marcheerd. Voor de demonstraties, die beide ver- eenigingen daarna van 7 tot 8 uur op de Markt onder leiding van den heer Kooy gaven was groote en welverdiende belangstelling. Inmiddels stond dezelfde optocht van 's middags weer opgesteld, nu bij het sta tion. Door de verlichting, waarvan som mige groepen zeer veel werk gemaakt hadden, kregen enkele een sterk gewijzigd aspect, terwijl andere nog beter en mooier dan 's middags uitkwamen. De optocht leverde werkelijk een aller aardigst gezicht op. Geen wonder, dat het publiek er vol lof over was. Vergezeld van de beide Goesche muziekgezelschappen, die er om beurten weer onvermoeid op los bliezen en trommelden, werd te ruim acht uur afgemarcheerd. De route ging nu in hoofdzaak door die stadsgedeelten, die 's middags geen beurt hadden ge kregen. Vaker dan 's middags moest echter ge stopt worden. Enkele wagens waren te hoog opgetuigd, zoodat nu en dan een aanraking met draden, enz., die bij avond minder goed zichtbaar waren, volgde. Het bleek noodig enkele wagens te doen uit vallen. In het vervolg zal het wel ge- wenscht zijn een maximumhoogte, -breedte en -lengte aan te geven. Ook had nog een klein ongeval plaats, dat echter goed is afgeloopen. Door de slechte en hobbelige bestrating van een gedeelte van de Westsingel viel een deel neemster van den wagen van de St. Ja- cohstraat. Ze had echter geen ernstige verwondingen opgeloopen. Voor de prijsuitreiking, die des avonds te tien uur in het Schuttershof plaats had, was groote belangstelling. Er heerschte een opgewekte stemming. De voorzitter der Oranje-vereeniging, de heer J. A. H. Abeleven, verwelkomde de vele aanwezi gen en moest tot zijn spijt mededeeling doen van een misverstand tusschen het Bestuur en de jury, bestaande uit de hee ren A. D. F. v. d. Wart te Goes, Ir A. Rot huizen te Middelburg en H. Blok te Kapelle. De jury had den avondoptocht buiten beschouwing gelaten, terwijl het de be doeling van het Bestuur was geweest dat ze èn den middag- èn den avondoptocht zou beoordeelen. Het Bestuur had de puzzle opgelost, door te elfder ure aan vier heeren, die onpartijdig geacht kon den worden, te verzoeken als jury voor den avondoptocht te fungeeren. De vergadering hechtte hieraan door applaus haar goedkeuring. De uitslagen zijn de volgende: Middagoptocht. Ie prijs Bouwplan III (28 p.), 2e pr. Oostsingel (26 p3e pr. Groote Kade (25p.), 4e pr. Bouw plan II (24 p.), 5e pr. Lange Kerkstraat (23% p.), 6e pr. Ganzepoortstraat (23% p.) A v o n d o p t o c h t. Ie pr. Oostsingel, 2e pr. Voorstad, 3e pr. Bergpad, 4e pr. Lange Kerkstraat, 5e pr. Bouwplan II, 6e pr. Bouwplan III, 7e pr. (beschikbaar ge steld door de commissie) Nieuwstraat. In zijn slotwoord constateerde de voor zitter met dankbaarheid, dat de feestelijk heden uitstekend waren geslaagd. Hij dankt daarvoor de buurtvereenigingen, de muziekkorpsen, de gymnastiekvereenigin- gen, de pers, de jury en alle ingezetenen, die medegewerkt hebben. Met genoegen mogen we terugzien op 31 Aug. 1932. Laten velen lid worden der Oranje-vereeniging, dan is het wellicht mogelijk, dat in 1933 weer zulk een feest gevierd kan worden. (Applaus). De heer J. C. v. d. Velde deed nu nog enkele mededeelingen over de muzikale avondwandeling, waarna de burgemeester zijn vreugde uitsprak over het mooie feest, dat gevierd i9 en over de uitstekende samenwerking. Spr. brengt hulde aan de Oranje-vereeniging en de buurtvereeni gingen. Op zijn voorstel hief de vergade ring een driewerf hoera aan op het Oranje-comité. Ten slotte maakten de muziekkorpsen van Kloetinge en Kattendijke, voorafge gaan en gevolgd door een zeer groot aan tal feestvierenden, een muzikale wande ling door de stad. De stemming zat er tot laat in den avond uitnemend in. Ons werd hedenmorgen getoond een reuzen-aardappel, met het respectabele gewicht van ruim 11 ons, gerooid door dhr Joh. v. d. Velde te Kattendijke. Een aardig petaatje! Omtrent de ontslagaanvrage van den heer I. Wessel, als voorzitter van het Burg. Armbestuur, vernemen wij nader, dat de heer Wessel inderdaad heeft bloot gestaan aan onbehoorlijkheden en onheb belijkheden van een zeker soort publiek, waaronder zich ook wel sociaal-democra ten hebben bevonden, maar dat er geen sprake van is, dat de personen, die in de S. D. A. P. een leidende positie bekleeden, daaraan schuldig zouden zijn. Gistermorgen werd een man, die zich in beschonken toestand op straat be vond, in arrest gesteld. Het bleek, dat hij nog 10 dagen hechtenis tegoed had, waarom hij naar Middelburg is overge bracht. Schore. Op Koninginnedag heeft de zangvereen. „Zang veredelt" in de avond uren een uitvoering gegeven op het schoolplein. Na het Wilhelmus werden meerdere nummers ten gehoore gebracht, die alle zeer goed tot hun recht kwa men. 's-Gravenpolder. Ook hier is de ver jaardag van onze Koningin niet onopge merkt voorbij gegaan. Een aantal school kinderen hadden een aantal voorwerpen versierd, zooals parapluies, kruiwagen- tjes, een hond met karretje, een koepel enz. en zoo trokken zij, Oranje-liederen zingend, rond het dorp. Des avonds werd dit nog eens herhaald met lampions. Rllland-Bath. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig wegens ziekte de heer Van 't Leven. Een adres van verschillende aan- geslagenen in de zakelijke bedrijfsbelas ting om afschaffing dezer belasting wordt aangehouden tot de behandeling der be grooting. De gemeenterekening wordt voorloopig vastgesteld, met aan inkomsten voor den gewonen dienst van f 32971.08%, aan uitgaven 130214.98%, derhalve met een batig slot van f2758.10; voor den ka- pitaalsdienst aan inkomsten 15951.26%, aan uitgaven nihil, alzoo een batig slot van 15951.26%. De begrooting voor 1933 wordt aangeboden. De rekening Burg. Armbestuur wordt vastgesteld met aan inkomsten 12463.49, aan uitgaven f 1901.44, derhalve een batig slot van 1562.05. De begrooting van het B. A. wordt goedgekeurd met een geraamd bedrag in ontvang en uitgaaf van f2215.01. Vastgesteld wordt een verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling en als agent met algemeene stemmen be noemd de tegenwoordige correspondent E. Tange. Een door B. en W. ontworpen in structie voor den agent wordt aan den Raad medegedeeld. De vergoeding aan den agent wordt vastgesteld op 150 per jaar. In verband met een in de vorige ver gadering ingekomen verzoek van het Be stuur der Vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders zijn door B. en W. in op dracht van den Raad nadere inlichtingen gevraagd omtrent de verdeeling van den aan te koopen grond voor plaatsjes en voor los land en omtrent den verlangden duur der geldleeningen, welke inlichtin gen ter tafel zijn. Dhr Deurloo zou nog wel enkele in lichtingen willen hebben, n.l. omtrent de ligging van den grond en of de gemeente borg is, als het eens mis gaat Dhr van de Sande meent, dat het van de kosten der woningen afhangt, hoeveel grond er bij de plaatsjes komt en dat dit dus nog niet met zekerheid is aan te geven. Dhr Weststrate bepleit de wenschelijkheid, dat In een van de bladen zag ik een over zicht van het leven in de stad Utrecht over het eerste halfjaar 1932. Daaruit blijkt weer eens duidelijk hoe men ook in de groote stad met allerlei moeilijkheden zit. De ontvangsten van de gemeentetram liepen met 7.9 pet. terug. Maatschappelijk hulpbetoon keerde aan ondersteuning uit f 470.000 tegen f 342.000 in hetzelfde tijd vak van het vorige jaar. In totaal werd aan werkloozen uitgekeerd f 1.468.375 te gen f 720.959 in de eerste helft van 1931. Dergelijke cijfers zeggen meer dan el lenlange beschouwingen. Ze wijzen op een onhoudbaren toestand die voor den ko menden tijd het ergste doet vreezen. Er is bij al die donkerheid één „licht punt" zij 't dan ook een zeer eigenaardig en onverklaarbaar lichtpunt. De uitgaven voor openbaar vermaak gingen omhoog. Het aantal schouwburg bezoekers steeg met 13.5 pet. en dat der bioscoopbezoekers met 1.5 pet. Voor openbaar vermaak werd uitge geven f 492.000 of nog f 22.000 meer dan voor armenzorg! De nood wordt steeds grooter en toch. meer uitgaven voor vermaak. OPMERKER. de aanbesteding openbaar zij, doch onder de gegadigden binnen de gemeente. Dhr Van de Sande steunt dit. De voorzitter geeft de gevraagde inlichtingen. Inder daad is de gemeente borg, doch dat een gemeente er bij verkoop niet uitkwam, komt heel zelden voor. De aanbesteding zal plaats hebben op de wijze, door enkele heeren voorgestaan. Mogelijk is inderdaad dat in den voor elk plaatsje beschik baren grond nog wijziging komt, waar mee ook het Bestuur der Vereeniging reke ning houdt. Besloten wordt aan de Ver eeniging een voorschot van f14000 (30 jaren) voor den aankoop van 2.82.20 H.A. grond om daarop 4 plaatsjes te bouwen en een voorschot van f7000 (50 jaren) voor den aankoop van 2.72.20 H.A. grond om dit uit te geven als los land in pacht, onder voorwaarde, dat het Rijk bereid wordt gevonden om gelijke voorschotten aan de gemeente te verstrekken. Bij de rondvraag herinnert de heer Van Gorsel aan de ten vorigen jare door B. enW. gedane toezegging om bij de be handeling van de begrooting voor 1933 te overwegen, of de overeenkomst met de Vereeniging De Weegbrug te Bath op an deren grondslag zou kunnen worden op gebouwd. De voorzitter geeft te kennen, dat deze zaak bij B. cjn W. in. voorbe reiding is en dat verschillende mogelijk heden onder hst oog worden gezien. Daar na sluiting. Wolfaartsdfjk. Woensdagavond ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin gaf de muziekvereeniging „Advendo" een concert op het schoolplein te Oostkerke. Wij konden weer opnieuw constateeren, dat dit jonge gezelschap goede vorderingen heeft gemaakt. Bij de vereeniging TAVENU bestaat het voornemen om op 7, 8 en 9 September een bloemen- en plantententoonstelling te houden in het gebouw TAVENU en tevens om op Zaterdag 10 Sept. een wedstrijd te houden in versierde rijwielen en hieraan een ringrijderij met rijwielen te verbin den. Kruiningen. Woensdagavond had de in schakeling plaats aan hst P. Z. E. M.-net. Om half negen gingen vanaf het Raad huis B. en W., Raadsleden en vertegen woordigers van de P. Z. E. M., voorafge gaan door het muziekgezelschap E. M. M. naar het schakelstaticn. Dhr Slooves, directeur der P. Z. E. M., verzocht na eenige technische uitleggingen te hebben gegeven, den burgemeester den stroom te willen inschakelen. Alvorens daartoe over te gaan, sprak deze voor de vele belangstellenden een rede uit. Nog een enkele minuut, aldus spr., en geheel Kruiningen zal zich baden in een zee van licht. De toren, het Gemeentehuis, de muziektent, de particuliere gebouwen, het is alles licht. Deze dag is voor de gemeente van buitengewoon groote beteekenis. 't Opent een ruim vergezicht en ik heb goeden moed, dat, wanneer eenmaal de moeilijke crisisjaren zullen voorbij zijn, dat dan meer dan ooit duidelijk zal blijken, welk een ontzettend aantal mogelijkheden met electriciteit zijn te bereiken. Blijken zal dan wat electriciteit is voor de industrie, de nijverheid, voor den landbouw, ja, voor het geheele leven. Spr. dankt dhrn Burkunk en de Grooff, die als commissie van voorbereiding zoo veel goeds hebben weten tot stand te bren gen en voor de gemeente aanmerkelijke voordeelen hebben weten te behalen. Dank bracht spr. ook aan de particu liere installateurs, die ondanks hun drukken arbeid in deze dagen, de muziek tent feestelijk hebben versierd. Na nog eenige woorden gewijd te heb ben aan den verjaardag van H. M. de Ko ningin, schakelde spr. den stroom in. Dhr Slooves dankte den burgemeester voor de gesproken woorden. Door de inschakeling verspreidde een aardige reclame: „Doe het electrisch" voor het inschakelstation zijn eerste licht over de menigte welke dit met een hoera en fanfares van E. M. M. begroette. Op den terugtocht naar de Markt zag men reeds aardige etalages alsmede ver lichte woningen. Ook electrische reclames. Op het gemeentehuis werden verver- ■chingen aangeboden, waarbij dhr Linden-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2