Kerknieuws. Gemengd Nieuws Rechtzaken Een breedvoerige discussie ontwikkelt zich nu over den toestand waarin de mos- selvisscherij zich momenteel bevindt. Al gemeen is men van gevoelen, dat het mis moet loopen. Er wordt tegen veel te lagen prijs aan België en Frankrijk verkocht. Het idee wordt geopperd om het Bestuur alles te laten verkoopen en de afrekening dus via het Bestuur te laten loopen. De v o o r z. en enkele andere heeren wijzen er op, dat de grootste fout bij de mosselvisschers zelf ligt. Dat is vijf jaar geleden bij de oprichting van den Bond al gezegd, maar we zijn nog niet veel verder. Alle mossel kweekers moesten zich organiseeren. Dan kon elk hunner een loonend bestaan hebben. Dat dit niet zoo is, is in de eerste plaats hun eigen schuld en een gevolg van concurrentie- geest en verkeerd inzicht. Niet de koop lui in Antwerpen, maar de visschers zelf zijn de schuld van de lage prijzen. Een der aanwezigen merkt zelfs op: al waren er in de wereld maar twee mos selkweekers overgebleven, dan zouden ze elkaar nog beconcurreeren. Bij alle maatregelen, die worden voor gesteld, stuit men op 't gemis aan mede- en samenwerking. Dhr J u m e 1 e t stelt namens de afd. Bruinisse voor, dat aan de regeering ge vraagd worde, den uitvoer van mosselen te verbieden en dien alleen toe te laten met consent, af te geven door den Bond. De v o o r z. vreest, dat de Minister hiertoe niet bereid zal zijn, gezien de vele ongeorganiseerden. Ook zou een dergelijke regeling voor den Bond ontzaglijk veel werk beteekenen. Dhr J u m e 1 e t antwoordt hierop, dat de regeering toch ook belang heeft bij een geregelde betaling der pachten. En zooals het nu gaat, gaan de mosselschip pers er onder. De v o o r z. vindt een consentregeling een laatste middel, dat bewijst, dat de visschers hun eigen belang niet inzien. Dhr J u m e 1 e t erkent, dat we zelf den toestand niet beter kunnen maken. Er moet van hoogerhand een regeling ko men. Er zijn niet te veel mossels. Straks zullen de mossels op zijn. Dan gaan de prijzen omhoog en de mosselvisschers hebben elkaar doodgeconcurreerd. Verschillende heeren blijven bezwaar hebben tegen een aan banden leggen door da regeering. Dhr Jumelet: als we het zelf doen, komt er niets van. Bij zitten en opstaan wordt het voor- stel-Bruinisse in beginsel aangenomen. De afdeelingen zullen nog een schrijven van het bestuur hierover ontvangen en voor een nader te bepalen datum haar oordeel hierover kunnen kenbaar maken. De vice-voorzitter, dhr Hage te Brui nisse, dringt er met klem op aan, dat de leden goed zullen bedenken, wat zij doen en dat zij vooral goed om de gevolgen zul len denken. Spr. erkent, dat zoolang de mosselvisschers blijven handelen als ze nu doen, het een hopelooze zaak is. Maar of de regeering aan het verzoek van den Bond zal voldoen is voor Spr. de vraag, want dan gaat ze den uitvoer contingen teeren van een artikel, waarvan niet een te kort is, maar alleen omdat de kwee kers het onderling voor elkander beder ven. De voorzitter sluit hierna de vergade ring. Aan de telefoniste bij den localen dienst M. M. Theijsebaard—Dronkers, van het post- en telegraafkantoor te Middel burg, is op haar verzoek met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend. DE HILVERSUM 5, het prachttoe- stel met Super-inductieschakeling, één- knopsbediening, electro-dynamische luid spreker, f275, bij alle N.S.F.-agenten. (Adv.) De heer P. van Bortel te Schoon- dijke is benoemd tot ontvanger-griffier van het waterschap Uitwateringssluis Nummer Een te Hoofdplaat. Kapelle. Aan den dijk van den Willem- Annapolder nabij de grens der gemeente Schore, is men bezig met de werkzaam heden, noodig voor het in elkaar zetten en leggen van zinkstukken. Deze stukken zullen dienen voor uitbreiding van het oeverwerk van genoemden polder. Krabbendijke. Maandag vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. Ingekomen is een verzoek van de schippers Aar- noudse en Wagenaar om ontheffing van havengeld. B. en W. stellen voor geen ontheffing te verleenen. Dhr Haverhoek wijst er op, dat de adres sen onderscheiden zijn. Aamoudse was hier wegens familie-omstandigheden en Wagenaar door werkloosheid. Hij wijst op den zeer slechten toestand van de binnenschipperij en wil graag dat aan het gevraagde wordt voldaan. Dhr Voge laar steunt dat. Na eenige discussie zegt de voorzitter, dat de verordening nogeens zal worden nagezien. De rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente 1931 wordt voorloopig vast gesteld. Dhr Vogelaar wijst er op, dat er een batig saldo is. Hij vraagt een staat van die posten, die dat bewerkt hebben. Ook de rekening van het grondbedrijf 1931 is in orde bevonden. Aan de orde wordt gesteld de begrooting van inkom sten en uitgaven der Zuid-Bevelandsche Gascentrale Oosteinde dienst 1933. Dhr Welleman zou graag een andere volgorde der werkzaamheden zien. Van andere ge meenteraden weten we niets af. Hij zou wenschen, dat er geen beslissingen vallen eer de raad er kennis van nemen kan. Naar aanleiding van de begrooting zelf maakt hij enkele opmerkingen en vraagt inlichtingen over kolen, die meer en min der gas geven. Wat het arbeidsloon be treft, daarvan zal de heer Welleman niet veel zeggen. Voor hem is dit een principiëele kwestie. Toch vraagt hij in lichtingen dienaangaande. Dhr Hirdes vraagt het woord en legt een verklaring af, dat hij bij vorige begroo tingen tegen de posten verzekering enz. heeft gestemd. Hij heeft het tot in hoog ste instantie uitgezocht, maar geen ver hoor verkregen. Hij zal nu zonder meer voor de geheele begrooting stemmen. Zijn partijgenoot, dhr De Kok sluit zich daar bij aan. De voorzitter antwoordt op de beschouwingen van dhr Welleman en ook over de loonpolitiek. Te zijner tijd zal daar rekening mee worden gehouden. De gemeentebegrooting dienst 1933 van inkomsten en uitgaven wordt aangeboden en zal ter bestemder tijd aan de leden worden toegezonden. Nu volgt een voorstel tot het doen aan brengen van een ondergrondsch net in verband met de electrificatie der gemeen te. De voorzitter licht een en ander toe. Dhr Vogelaar zegt, dat er weinig aan sluitingen zullen komen. Misschien een zeer enaele, die er naar verlangt. De tijds omstandigheden zijn ongunstig. Ligt het nu op onzen weg kosten te maken en een last op de gemeente te leggen? Hij zal niet tegen stemmen, maar hij wil toch de feiten onder de oogen zien. Dhr Welleman wijst ook op de tijdsomstandig heden, terwijl dhr Gebraad aanraadt in dezen voorzichtig te wezen. Dhr Haver hoek staat nog op hetzelfde standpunt als toen de heeren van de PZEM ter vergadering waren om de zaak toe te lichten. De omstandigheden zijn nog on gunstiger dan toen. Hij is zeer huiverig om mee te gaan. Dhr Hirdes meent, dat dhr Haverhoek de zaak niet goed begrijpt of zich niet goed uitdrukt. Trots verzet komt de zaak er toch, omdat de PZEM haar net doortrekt Dhr Haverhoek zegt, dat dus de knie op de borst wordt gezet. Hij keurt dit ten sterkste af. Het voor stel wordt aangenomen. Bij de rondvraag stelt dhr Vogelaar een vraag over het bietenvervoer. Dhr Haver hoek vraagt wat het college van B. en W. gedaan heeft sinds de laatste vergade ring van den raad der gemeente inzake de leening van gelden voor de school in de Wilhelminabaan. De voorzitter ant woordt, dat op een advertentie is geschre ven en ook aan een Bank te Haarlem. Evenwel zonder resultaat. Dhr Welleman heeft gezien, dat het werk aan de genoem de school wordt uitgevoerd. Hoe heeft het College van B. en W. geld gekregen en op welke voorwaarden? De voorzitter ant woordt, dat het College geen geld heeft. Het schoolbestuur is toch begonnen met de werkzaamheden. Ook heeft het zich gewend tot Ged. Staten evenals het Col lege van B. en W. om advies. De ver gadering wordt op de gebruikelijke wijze gesloten. 's-H. Arendskerke. In de Zaterdag middag gehouden raadsvergadering, die door alle leden werd bijgewoond, werden aangeboden de rekeningen van het Burg. Armbestuur van 's H. Arendskerke, die van het Groot Armbestuur van 'sHeer Hendrikskinderen, en de gemeentereke ning alle over het dienstjaar 1931. Al deze rekeningen werden in handen ge steld van een commissie van onderzoek. Op verschillende belastingreclames werd beschikt. Daarna werd vastgesteld de gemeente lijke vergoeding overeenkomstig art. 101 Lager Onderwijswet 1920 en 1930 voor ue Bijzondere Lagere School te Nieuw- dorp op een bedrag van f 1353.62, voor de Herv. Chr. School te 'sH. Hendriks kinderen op f633.25, voor de R.K. Bijz. L. School te Lewedorp op f 830.87 en voor de Bijz. L. School te Lewedorp over het tijdvak 1 Sept. tot en met 31 Dec. 1930 op f 235.16. In de verordening regelende de eischen van benoembaarheid enz. van de veld wachters dezer gemeente werden enkele wijzigingen aangebracht. Op voorstel van B. en W. werd onbewoonbaar verklaard de woning staande te Nieuwdorp wijk H no 40 Sectie B no 435. Daarna werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten de jaarwedde voor den te be noemen Agent der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente vast te stellen op f75 terwijl met algem. stemmen daartoe wordt benoemd dhr M. Vogelaar, ambtenaar ter Secretarie dezer gemeente. De verordening op het agentschap der Arbeidsbemiddeling wordt vastgesteld. Dhr v. d. Weele informeert naar de werkverschaffing, waarop hem door den voorzitter inlichtingen worden verstrekt. Hierna sluiting. SI Maartensdijk. Ten gemeentehuize had Zaterdag de ontvangst plaats van verschillende autoriteiten in verband met een te houden Gewestelijke Schietwed strijd van den Bijz. Vrijwilligen Land storm „Eiland Tholen". Onder de talrijke aanwezigen werden o.m. opgemerkt: de voorzitter van de Nat. Landstormcommissie Z. Excellentie Luit.- Generaal L. F. Duijmaar van Twist, lid der Tweede Kamer; de Commandant ver band Zeeland van den Bijz. Vrijw. Land storm, overste Bierman; de secr. van de Prov. Landstormcommissie de heer Laer- noes; Kolonel van Schelven en Kapitein Bologne; dhr Sonke lid van de Prov. Staten, alsmede verschillende Burge meesters uit het eiland Tholen. Nadat allen zich in de raadzaal ver- eenigd hadden sprak de burgemeester een welkomstrede uit. Als burgemeester en als voorzitter van de plaatselijke afdee- ling van den Bijz. Vrijw. Landstorm riep Spr. allen een hartelijk welkom toe in deze historische zaal, in het bijzonder den heer Duymaar van Twist. De Bijz. Vrijw. Landstortn, voortge sproten uit een kern van hoogstaande mannen die het wel meenen met ons land en Vorstenhuis, mag bogen op een sterkte, die eerbied afdwingt, en die, zoo de ure des gevaars mocht aanbreken, paraat zal zijn, om zich onder leiding van Uwe Excellentie en bevelvoerende officieren te scharen om den Troon van Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Ko ningin. Dat de leuze: „God, Nederland en Oranje" diep in de harten van onze man nen moge zijn gegrifd. De rede werd door Generaal Duymaar van Twist beantwoord. Een in 1924 aangelegd register bij gele genheid van de komst van Hare Majesteit de Koningin in deze gemeente werd door allen geteekend. Hierna werden door alle aanwezigen de verschillende prijzen bezichtigd welke in een naburige zaal waren ten toonge steld. Vervolgens vereenigden allen zich aan een lunch in het hotel Hof van Hol land alhier. Tijdens de lunch werd door den heer Laernoes, secretaris van den Bond, een dronk uitgebracht op Hare Majesteit de Koningin, door den Burge meester op Generaal Duymaar van Twist en door Wethouder Hage op den Secre taris van het Zeeuwsch Verband. Na de lunch werd door den Generaal, de Burgemeesters en vele anderen een be zoek gebracht aan de schietbaan te Go- rishoek. Des avonds vereenigden zich de leden en autoriteiten aan een koffietafel in de bewaarschool. De heer Laernoes opende de tafel ter wijl na afloop van den maaltijd de bur gemeester op verzoek van den secretaris der Prov. Landstormcommissie de ver schillende prijzen aan de winnaars over handigde. Na afloop daarvan werd de vergadering gesloten door dhr Hamer, burgemeester van Oud-Vossemeer, com mandant van het kops „Eiland Tholen". Dat deze dag zich in de sympathie der ingezetenen mocht verheugen, bewees wel het groot aantal vlaggen die wapperden zoowel van openbare als particuliere ge bouwen. Een omzendbrief der ver- eeniging van kerkvoogd ij en in d e N e d. Herv. K e r k. De Vereen, van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk heeft aan de kerkvoogdijen en kerkeraden in de Nederlandsche Hervormde Kerk een omzendbrief gezonden, waarin wij o.m. lezen: „De maatschappelijke crisis heeft op vele plaatsen drang doen ontstaan tot ver laging van het predikantstractement. In dien zulk een verlaging noodzakelijk is, behoort zij evenwel in het geheele land volgens dezelfde regels te geschieden. Doet men anders, dan is het duidelijk, dat de met moeite verworven aigemeene rege ling der traktementen op losse schroeven wordt gezet. Het hoofdbestuur, in op dracht der ledenvergadering te Arnhem op 11 en 12 Mei j.l., heeft aan de Synode in overweging gegeven een z.g. „crisis- comité" te benoemen, die o.m. ook tot haar bevoegdheid zal mogen rekenen aan de bevoegde kerkelijke instanties voorstel len te doen tot een verlaging der trakte menten desnoods tot een tijdelijke crisis verlaging. De Synode heeft dit verzoek in handen der Aigemeene Synodale Com missie gesteld en in afwachting van het geen deze daaromtrent zal besluiten, en tot welke resultaten eventueel zulk een crisiscomité zal komen, verzoekt 't hoofd bestuur u dringend om alle krachten in te spannen, ten einde plaatselijke en dus uiteraard willekeurige traktementsverla gingen zooveel mogelijk te vermijden. Daargelaten het bovenstaande behoort één ding evenwel terstond onder het oog te worden gezien, en dat is de dringende eisch, dat juist in dezen tijd een extra beroep moet worden gedaan op de offer vaardigheid der gemeenteleden. Het ambt van kerkvoogd vereischt thans in hooge mate persoonlijke toewijding. Verwacht mag worden, dat in de kleine gemeenten door persoonlijk huisbezoek van de kerk voogden, hetwelk door een omzendbrief kan worden voorbereid, bijgestaan door notabelen en in de groote gemeenten door openbare gemeentevergaderingen en in de kerkelijke pers, de gemeente zal worden gewezen op haar plicht om in het bijzon der in dezen tijd de afbraak der kerk te verhoeden. Een ernstige samenwerking tusschen den Kerkeraad, de Kerkvoogdij en de Di aconie, ja tusschen allen aan wie, hetzij in beheer, hetzij in bestuur in onze kerk een taak is opgedragen, zal in dezen moei lijken tijd noodiger zijn dan ooit. Niet te vergeefs zal, naar gehoopt mag worden, de kerkvoogdij voor het houden van col lecten of andere inzamelingen, voor een rondgang door de gemeente of het spre ken op een gemeentevergadering, een be roep kunnen doen op de medewerking van den Kerkeraad. Met name geldt dit voor de medewerking van de predikanten bij het aanbevelen van collecten ten behoeve van de kerkelijke kas. Ook zou er van den kansel en in de kerkelijke pers op kunnen worden gewezen, dat het betalen van vrijwillige bijdragen of van hoofdelijken omslag een geestelijke plicht is. Wij be velen ook het zenden van een plaatselijken omzendbrief naast dezen aigemeene ten zeerste aan, opdat de gemeente wete, dat de nood dringt en dus op haar een beroep wordt gedaan. Daartegenover mag de gemeente ver wachten, dat in het bijzdnder in dezen tijd de predikanten hun volle werkkracht aan de gemeente geven". Stichtingen van barmhar tig h e id. Voorloopig wordt medegedeeld, dat door den Geref. Bond van Stichtingen en Vereenigingen van Barmhartigheid in Ne derland, op Woensdag 5 October a.s. te Utrecht in het Gebouw v. Kunsten en Wetenschappen een conferentie zal ge houden worden ter bespreking van de samenwerking van artsenen predikanten in de Christe lijke verzorging vankranken en krankzinnigen. Als referenten hopen op te treden Ds R. Bartlema te Zeist, Prof. Dr H. Bouwman te Kampen, Dr C. H. Honig te Amsterdam en Dr C. H. Kok te Utrecht. Uit principieel en prac- tisch oogpunt hoopt men het vraagpunt te belichten. De conferentie is toegankelijk voor alle Medici en Predikanten en voorts allen, die betrokken zijn bij het werk der Barmhartigheid aan kranken, krankzin nigen en andere lijdenden, mits men in stemt met den grondslag en het doel van bovengenoemden Geref. Bond. Een schietpartij te Gro ningen. De viering van het Groning- sche feest was Zaterdagnacht zonder eenig incident afgeloopen. In den vroe gen morgen van Zondag echter vond een ernstige vechtpartij plaats, die bijna aan 2 menschen 't leven heeft gekost. De 34r- jarige los werkman D. I. leeft reeds ge- ruimen tijd gescheiden van zijn vrouw; deze heeft haar intrek genomen bij haar broei. Zondagmorgen te 7 uur werd de vrouw, die sliep op de eerste etage, voor het raam, wakker en bemerkte dat haar man op de straat voorbij het huis liep en be dreigingen tegen haar uitte. Toen ze haar hoofd oprichtte en naar buiten keek, zag ze dat haar man een revolver op haar gericht had. Een vriend van haar man trok echter zijn arm opzij, juist toen hij vuurde. Het gevolg hiervan was, dat de kogel niet door het venster, waarvoor de vrouw lag, maar door een ander venster naar binnen drong en in de zoldering van het vertrek terechtkwam. De man, die in beschonken toestand verkeerde, ging hierop weg en ontmoette in de Heerenstraat een zekeren De J., die met de oneenigheid met zijn vrouw totaal niets te maken had. Hij vroeg De J. om een sigaret, onder de bedreiging, dat hij hem anders een paar klappen zou toedie nen. Deze reageerde daar niet op en liep dooï. I. nam daarop een sigaret en greep te gelijk zijn revolver, welke hij pardoes in de richting van het hoofd van De J. af schoot. Deze had nog juist tijd om te buk ken, zoodat de kogel rakelings over hem heenvloog. I. werd daarop onmiddellijk gearres teerd, terwijl zijn revolver in beslag werd genomen. Bewusteloos langs den weg gevonden. Zondagmorgen, om streeks 4 uur, vond een landbouwer, die ging melken, den 24-jarigen melkknecht J. de Boer uit Muiderberg, bewusteloos langs den rijksweg liggen, terwijl het melkkarretje geheel ontredderd op den wegberm stond. De Naardensche politie werd gewaarschuwd en deze deed De B. per ziekenauto naar de Majella-Stichting te Bussum vervoeren, waar een hersen schudding werd geconstateerd. Volgens het onderzoek van de politie is De B. aangereden door een luxe-auto, bestuurd door iemand uit Hilversum. Het was Zondagmorgen vrij mistig, zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de automobilist het melkkarretje, dat geen verlichting droeg, niet heeft gezien. In ieder geval is de chauffeur doorgereden zonder eenige hulp te verleenen. De toestand van B. is ernstig. D r H. P. Penning f. In den ouderdom van 33 jaar is te Apeldoorn aan bloedvergiftiging overleden, Dr H. P. Penning, zoon van den bekenden schrij ver L. Penning. Autobus verongelukt. Eenige lichtgewonden. Een autobus, die Zondag uit Egmond aan Zee vol passagiers naar Alkmaar vertrok, is dicht onder Egmond door het breken van een stuurstang verongelukt. De chauffeur kon de auto niet meer op den weg houden en de autobus kwam met de passagiers in een naast den weg gelegen sloot te recht. De passagiers konden zich door het dak va,n de autobus redden. Verschillende inzittenden waren evenwel door het bre ken van de ruiten door glasscherven ge wond. De auto is later gelicht. Spoorwegongeval te Arnhem. Gisteravond omstreeks half- acht, is op het station te Arnhem een botsing ontstaan tusschen een personen trein, welke uit Zevenaar kwam en een losse rangeerende locomotief. Blijkbaar door een misverstand tus schen den machinist en den rangeerder is de losse locomotief inplaat3 van voor uit, .achteruit gereden, met het gevolg, dat hij op de lijn kwam van den trein uit Zevenaar, welke juist arriveerde. Op het laatste moment hebben zoowel de machinist van de rangeerende locomo tief als die van den trein nog gepoogd door krachtig remmen een botsing te voorkomen, hetgeen echer niet gelukte. Door den vrij hevigen schok, welke toen ontstond is de locomotief van den trein, benevens een personenwagen gederail leerd. De locomotief kwam dwars over de rails te staan en kantelde gedeeltelijk. De enkele reizigers, die zich in dezen wagon bevonden, hebben geen letsel be komen. De rangeerende locomotief kreeg slechts geringe schade en kon op eigen kracht weer wegzijden. Doordat het ongeval geschiedde opeen zijlijn, welke naar het tweede porron loopt, ondervond 't treinverkeer geen noe menswaardige stagnatie, daar het geheele doorgaande verkeer langs het eerste per ron kon worden geleid. Een onderzoek is ingesteld. Ruzie tusschen fami lies. Na een heftige woordenwisseling is het gisteravond omstreeks half elf in de Janslangstraat te Arnhem tot een vechtpartij gekomen tusschen de families S. en Z. De harmonicaspeler Z., die het vorig jaar bij een vechtpartij een oog ver loor, bracht zijn schoonzoon S. een mes steek toe, terwijl het dochtertje van Z. bloedend aan het hoofd werd gewond. Beiden zijn, na voorloopig in het Centraal, politiebureau verbonden te zijn naar het stedelijk ziekenhuis overgebracht. Uit den trein gegooid. Drie reizigers hebben vrijdagavond in de buurt van Bad Kleinen een loerling-kellner, met wien zij ruzie hadden gekregen, uit den trein gegooid. De arme jongen werd later langs de rails gevonden met een hersen schudding en eenige gebroken ribben. Tuinbouwproducten naar de mestvaalt. De prijzen der tuinbouwproducten zijn in de laatste dagen ook in het Noorden zoo laag ge worden, dat de plukkosten niet kunnen worden vergoed, nog minder de werkloo- nen, vrachten, veilingskosten e.d. Te HoogezandSappemeer was de toe stand nog erger. Daar werd voor een groot gedeelte der aangevoerde producten waaronder 4500 K.G. pronkboonen, als mede een groote partij tomaten, komkom mers en roode kool, in het geheel geen bod gedaan, zoodat deze onverkoopbaar bleven. Tomaten, komkommers en roode kool verhuisden naar den mesthoop, de pronk boonen zullen ter beschikking van de werkloozen worden gesteld. Door een slang aange vallen. Een oppasser van den dieren tuin te Manchester heeft Donderdag een opwindend avontuur beleefd. De man, die de oudste oppasser is in het reptie lenhuis, bevond zich in de kooi van een pithon van negen meter lengte, om den waterbak schoon te maken, toen hij door het dier werd aangevallen. Het beest lag boven in de kooi en scheen in slaap. Door een gelukkige ingeving keek de oppasser naar boven en zag toen meteen den kop van het dier op zich toeschieten; hij schrok zoo, dat hij viel. Dit was zijn be houd, want daardoor schoot de kop van de slang rakelings langs zijn hoofd. De pithon maakte zich gereed voor een twee den aanval, doch de oppasser zag nog juist kan3 om de kooi uit te kruipen. Toen hij deze dicht gooide sloeg met een harden slag de kop van den pithon er tegenaan. Het beest herhaalde die aan vallen tegen de sterke glazon deur nog vele malen. Een groot aantal bezoekers was getuige geweest van den aanval doch verscheidenen hunner waren uit angst gevlucht. De directie van den tuin liet het reptielenhuis nu ontruimen totdat het beest wat tot bedaren was gekomen. Naar de oppasser verklaarde, had het beest hem nog eens een keer aangevallen, maar toen had hij het gemakkelijk kun nen ontwijken. De betrokken pithon moet meer dan dertig jaar oud zijn en de lang ste slang in eenigen Engelschen dieren tuin. De oudste vrouw ter we reld. In Servië leeft een vrouw, Milosics geheeten, die 111 jaar is en kort geleden als de oudste vrouw ter wereld gold. Deze eer is haar thans afgesnoept door de 126- jarige Rusisin, Anastasia Prokopief, die door den filmman Wendel ontdekt is. On danks haar gebogen rug, voelt zij zich nog gezond. Zij doet zelf het huishouden, gaat 's ochtends vroeg naar de markt een wandeling van twee uur en loopt 's middags weer terug. Zij herinnert zich nog duidelijk de militaire successen en tegenslagen van de Franschen onder Na poleon. Wendel heeft de oudste vrouw ter wereld reeds geëngageerd voor een film, waarin de glans en de ondergang van het Napoleon-leger in Rusland afgebeeld zul len worden. De moord te Kerkdriel. De Hooge Raad heeft verworpen de cas satieberoepen van de gebroeders S., die door het hof te Arnhem zijn veroordeeld, en wel één tot 13 jaar de andere twee ieder tot 10 jaar gevangenisstraf, wegens moord op Oudejaarsavond j.l. gepleegd te Kerkdriel op den rijksveldwachter Tap. Burengerucht. Voor den kan tonrechter te Den Haag heeft terecht gestaan de directeur van den Haagschen Dierentuin, de heer W. graaf van By- landt, wien overtreding van art. 31 der Haagsche politieverordening ten laste is gelegd, met name dat hij op 27 en 28 Juni j.l. niet er voor gezorgd heeft, dat eenige tot de fauna van den dierentuin behoorende kraanvogels, die onder zijn hoede stonden, geen nachtelijk hinderlijk rumoer verwekten. De kantonrechter zeide den dierentuin een zeer nuttige instelling te achten, doch hier is art. 31 der Politieverordening toe passelijk. De verdachte heeft erkend ver antwoordelijk te zijn en gebleken is, dat het rumoer inderdaad hinderlijk is. De kantonrechter veroordeelde den directeur tot 11 subs, een dag hechtenis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6