f f Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Land- en Tuinbouw tanden Seeling. jn groote waar- ibeld omtrent te betuinen. Ik jaren lang en tandpn. die ik Jdagelijkseb ge- tandpasta" heb Reicbelt, Sch. blorodont-tand- ntl 3ld, waar de S.- j verklaarde. In wel gebleken Hetje van deze pit voor om de 3e pers te ver- |liek oordeelen. biljard3 perso- stel van B. en iet algemeene che weg wordt [ergoeding bij- priester wil dit volgende verga- lader onderzoek |ge kosten voor komen. De jvaarop dbr de |z.i. geen repa- Itreft. iet bedrag van srmate boog en Beide wethou- edracht dezer vloer gelegd en prsterkt in zijn cht is om het |euwingen moe leerling druk- I bij verscbillen- linzicht bestaat piling is. fcbel is een gra- booge kosten; Tost onderhoud. plm. f60 te br de besturen tezuinigiiig be- I beeft geen be lt het bij hem |-t. Hij wil voor it. Het punt Igemeene stem- [regelende het ir de Priester len. Dit wordt kommissie voor brdt aangeno- pningbouwcom- de heeren M. IG. Janssen en perceel Bosch orz. stelt voor [geven. Dbr de ster de schuld af, of de nu juist is. Hij brstel, daar hij iet vervolg zal "houd van het |nen. kadaster niet gesteld, bet kadaster lening zal ne- "het toenmalige porzichtig ge- iat B. en W. Igesteld zooals iin een vorige ereid om aan van de vorige pgen dhrn de 7. wordt aan- bmmenverhou- lt hij met de loegen zal ne- Mse en Suur- it onderzoek bestuur zal |heeren Lorier vordt vastge- |t o e s t a n d. 1932 zal aan lang, zegt de mededeeling ïond dat het dein ding is, genoemd. B. log al gemak- i behandeling ligingen voor- schande zoo- is geregeerd, aangeloopen. jloosheid. Bij een goede in- oor de Regee- 3 worden ge- Aan de eene id-verklaring, drastische ilke de Raad tegelijk be te. wk niet eens met de toelichting van B. en W. Deze zien geen kans om de begrooting sluitend te maken. Hij wil nu wel eens weten wat er voor de ziekteverzekering is betaald, Deze was een schadepost. Hij vraagt wat e*\nu £aat gebeuren met de begrooting 1932. De regeering vraagt nu reeds wat de plannen zijn voor 1933. Van vooruit zien ziet hij bij B. en W. zeer weinig. Het tekort over 1932 van f 9000 kan wel eens f 20.000 worden. Waarom wordt geen rekening gehouden met de verhoog de uitgaven voor werkloozenzorg? Als de regeering gaat ingrijpen, zal dit z.i. zeker gaan ten koste van de werkloozen. Als de voorstellen der S.D.-fractie des tijds waren aangenomen, was men er veel beter aan toe geweest. Zijn fractie is bereid om met B. en W. saam te werken, om de curateele der re geering te voorkomen. Maar dan moeten er voorstellen komen. De voorz. zegt, dat hij gaarne de mid delen wil booren die de heeren Suur- mond en de Priester weten om aan de voogdij te ontkomen. Dhr de Priester zegt, dat deze te vinden zijn in de alge meene beschouwingen van de begrooting 1932. Weth. Jacques zegt, dat de gemeente aan het toppunt van belastingheffing is gekomen en de werkloosheid is nog steeds toegenomen. De bedragen voor de scho len vallen tegen, evenals apdere posten. De sociale verzekeringen leggen aan de gemeente zware verplichtingen op. Weth. Cijsouw zegt, dat regeeren moei lijker is dan critiek uitoefenen. Het was reeds in Februari te zien dat het mis zou loopen. De bezuinigingen door de A.R. voorgesteld hadden ook niet veel geholpen. Dhr Suurmond constateert dat Souburg aan het maximum staat van belasting- betalen. De A.R. fractie beeft slechts het minimum van bezuinigingen destijds voorgesteld. Spr. kan met B. en W. medegaan om zich noodlijdend te doen verklaren, aan gezien bij geen dekking voor de tekorten ziet. Hij vindt het evenwel een zeer moei lijke zaak en neemt niet terug dat er veel eigen schuld bij is. Dhr de Priester zegt, dat er duizenden tekort zullen zijn. B. en W. hadden maat regelen moeten nemen, doch dit is niet geschied. In den breede worden door hem plan nen aangewezen, waaruit ruime financi- eele vooruitzichten worden geopend. De voorz. zegt, dat geen leening is te plaatsen daar ieder deze weigert. Dit is een kwestie van tactiek, zegt dbr de Priester. Weth. Jacques zegt, dat het zeer moei lijk valt een leening te converteeren. Het voorstel B. en W. (de wijzigingen aan te brengen) wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die der heeren de Priester en Leenhouts. Hierna geheime vergadering ter be handeling plannen Kanaalstraat. B. en W. stellen voor de zijkanten van dezen weg aan te koopen voor f 5000. Dit wordt aangenomen met alg. st. Rondvraag. Dhr Louwerse vraagt inlichting omtrent de verpachting gras kanten Abeelsche weg, daar deze slordig worden onderhouden. De voorz. zegt, dat deze eigendom van de provincie zijn. Dhr Suurmond vraagt of de electrische kabel zal worden gelegd tot de Abeele bin nen afzienbaren tijd. De voorz. kan dit niet garandeeren, daar het aantal van 25 aansluitingen nog niet compleet is. Verder vraagt dhr Suurmond of het waar is, dat het houden van optochten op Koninginnedag door den voorz. is ver boden. De voorz. zegt, dat dit bet geval is; van hoogerhand is geadviseerd om met het geven van vergunningen zeer sober te zijn. Wel heeft hij vergunning gegeven om muziek te maken des avonds. Dhr Suurmond vindt deze houding kleinzielig. Verder vraagt spr. of er al pogingen in het werk zijn gesteld om de collecte voor het crisisfonds weer te hou den. De voorz. zegt, dat het comité deze heeft stop gezet met het doel om met den winter weer te beginnen. Dhr de Priester vraagt of er met de P. Z. E. M. is onderhandeld over aanleg kabel naar Abeele. Hij is er voor, dat er spoed zal worden betracht om hierin een oplossing te vin den. De voorz. zal dit overwegen. Dhr De Priester zegt, dat hedenavond de krant de menschen opwekt om aan den optocht op 31 Augustus deel te neimen en kan niet begrijpen het gezegde Van den burgemeester, dat de commissieleden het met hem eens waren, toen hij hen de ver gunning weigerde. Hij is het eens met dhr Suurmond, dat hij deze houding klein vindt om zoo iets uit de circulaire van den Minister te lezen. Verder vraagt dhr de Priester inlich tingen omtrent de aanbesteding werken Kanaalstraat. Is in het bestek rekening gehouden met te werk stellen van werk loozen? De voorzitter zegt, dat het de bedoeling is, hieraan de werkoozen te doen arbei den. Dhr de Priester is bevreesd, dat de toe komst zal leeren, dat dit niet mee zal val len aangezien de aannemers niet ver plicht zijn. Hierna sluiting can half elf. Hansweert. Naar wij vernemen zal zich hier binnenkort een geneesheer vestigen, n.l. Dt Peeck, geneesheer te Goorle. ONDERSCHEIDINGEN. Bij Koninklijk besluit is benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: G. H. W. M. ridder Huyssen van Kattendijke, gezant te Lis sabon; is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: C. J. van Paassen, predi kant bij de Ned. Herv. gemeente te Haar lem, lid van de Alg. Synodale Commis sie en secretaris van het prov. kerkbestuur van Noord-Holland; is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. L. Schouten, predikant bij de Geref. Kerk te Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau; G. H. Wagenaar, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam; W. van Oeveren, lid van het prov. kerkbe stuur van Zeeland, penningmeester van het fonds „Aanpakken", wonende teWol- p h a a r t s d ij k; J. W. Geels, predikant bij de Christelijk-Gereformeerde Kerk te Hilversum; E. C. Wierts van Coehoorn, commissaris van politie te Goes; zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Mr P. E. Briët, lid van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal te Leiden; A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal te Schoten-Haarlem; Mej. J. M. J. A. Meijer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Rotterdam; Dr S. E. B. Bierema, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Usquert; Mr R. M. van Dusseldorp, lid van Ged. Staten van Zeeland, te Middelburg. tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau: Mr G. van Baren, burgemeester van Delft tot ridder in de Orde van Oranje- Nas sau: J. Bouman, burgemeester van Nieuwerkerk (Z.); C. Hondius, oud lid van den raad der gemeente Middel burg; A. Mol, secretaris van het Comi té Ned. Roode Kruis, afd. O. Z. Beveland te Waarde; J. Brügeman, pastoor te Middelburg; Ds H. Thomas, voorzit ter der Christelijke Oranjevereeniging te Leiden; tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau: Ds T. Ferwerda, curator van de Vrije Universiteit te Amsterdam; Dr H. C. Rut gers, secretaris van de Nederlandsche Christenstudentenvereeniging te Harden- broek (gem. Driebergen); tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: S. A. Leopold, ondervoorzitter van de examencommissie Fransch voor de A-akte m.o., te Goes; A. de Jong Ezn, directeur der Vereeniging van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen in Ne derland en de Overzeesche Gewesten te 's-Gravenhage; A. D. J. W. van der Stap, baritonzanger te Delft; Louis van Tulder, concertzanger te Rijswijk (Z.-H.); tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: Iz. P. van der Weele, te Colijnsplaat, ontvanger-griffier van den polder Nieuw- Noord-Beveland; tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: Mr J. W. Goedbloed te Goes, secre taris van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond in Nederland (bij bevorde ring); tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau; C. Zwagerman, Rijkszuivelconsulent te Middelburg; P. M. Sneep, te Din- teloord, voorzitter van de Noordbrabant- sche Maatschappij van Landbouw; A. C. van der Vliet, bankier te Zierikzee; A. Staverman, geneesheer bij de Naamlooze Vennootschap Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen; G. Amsing, eigenaar van een boekhandel en drukkerij te Tholen; F. Ei kerbout te Leiden, voorzitter van den Christelijken Metaalbewerkersbond is toegekend de eeremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau: in brons, aan: Mej. T. Costerus, con sistoriedienares bij de Ned. Herv. gemeen te te Zierikzee; in goud aan: C. G. Govaarts, directeur van de harmonie „Excelsior" te Nieuw- Borgvliet, gemeente Bergen op Zoom; in goud (met de zwaarden), aan den kapelmeester J. R. van der Glas; in zilver, aan: W. Pieters te Terneuzen, gep. hulpsluismeester; C. Hoogerland, te Ouwerkerk (Zeeland), kantoorhouder bij den post-, telegraaf- en telefoondienst; in brons, aan: M. Verburg te Driewegen (bij Goes), besteller bij den post-, tele graaf- en telefoondienst; in goud, aan: A. C. Lodder, bedrijfs leider op de timmerfabriek der N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen (bij be vordering) in zilver, aan: H. Tuinder, meester knecht bij de firma Jongmans Zoon te Zierikzee; A. van Overbeeke, wonende te Oost- en West-Souburg, meesterknecht in dienst van dhr L. C. M. Speckens te Vlis singen; mej. P. M. de Jager, voorheen huishoudster bij dhr P. C. Speckens te Vlissingen; in brons, aan: J. A. van der Hooft, arbeider bij de N.V. „De Hoop" te Ter- neuzen; C. Bakker, veldarbeider bij de familie Dees te Terneuzen; F. Gijzeis, knecht bij dhr J. F. Dikkenberg, arts te Zuidzande; P. J. Blomme, landarbei der te Sluis. hoven, A, M. Franssen, cand. te Rot terdam, Voor Kornhorn, D. Biesma, cand. te Groningen. Doopsgez. Gem. Aangenomen naar Surhuisterveen, A. F. L. v. Dijk, prop. te Amsterdam. Bedankt voor Wieringen, A. F. L. v. Dijk, prop. te Amsterdam. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Boskoop, S. Ybema te Doorn. Voor Rozenburg, I. P. v. d. Waal te Grijpskerke. Geref. Kerken. Aangenomen naar Warns, E. A. van Es, cand. te Leeuwarden. Beroepen te Charlois (als hulppred.) J. Kapteijn, cand. te Den Haag. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Den Haag-West, Joh. Jan sen te Leiden. Te Baarn, A. M. Berkhoff te Sneek. Aangenomen naar Drogeham, D. Bies ma, cand. te Groningen, Bedankt voor 's Gravenmoer en Eind- Cclijnsplaat. Het afscheid van Ds F. Staal Pz., predikant bij de Geref. Kerk alhier, aan wien eervol emeritaat is ver leend, is bepaald op a.s. Zondag 4 Sept. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Diaconieschool te Aagtekerke mej. M. J. de Hollander te Middelburg. Aan prof. dr H. M. van Nes, die wegens 70-jarigen leeftijd onlangs als hoogleeraar aan de Leidsche universiteit is afgetreden, zal op Maandag 19 Sept. een huldeblijk worden aangeboden. Fascistenvergadering verstoord. Zaterdagavond werd in het gebouw „De Vereeniging" te Arnhem een propagandavergadering gehouden vanwege den Alg. Ned. Fascistenbond, waarvan de hoofdleider, de heer Baars, als spreker optrad. Enkele aanwezigen droegen het fascistenhemd. In en bul ten het gebouw was zeer veel politie aan wezig, daar gevreesd werd, dat commu nistische elementen de vergadering in de war zouden trachten te sturen. Bij den ingang der zaal werd op de bezoekers door de politie controle uitge oefend. Toen het communistisch gemeen teraadslid, de heer Burgman met eenige zijner kornuiten den toegang werd gewei gerd, protesteerde hij heftig hiertegen, zoodat de politie zich genoodzaakt zag hem naar het centraal politiebureau over te brengen om hem wat tot kalmte te la ten komen. - Ondanks de controle aan den ingang bleken er nog verscheidene communis ten in de zaal aanwezig, want toen de vergadering met het „Wilhelmus" werd geopend, werd dit overstemd door de „In ternationale" en een oorverdoovend ge joel. De rede van den heer Baars werd /telkens door interrupties onderbroken, waaraan eerst een einde kwam, toen de politie de grootste herriemakers uit de zaal had verwijderd. In enkele gevallen ging dit niet zonder geweld. Aan het ru moerig debat na de pauze namen 7 perso- nen w.o. zes communisten deel. Met het „Wilhelmus" werd de vergadering te elf uur gesloten. Na afloop bleef het voor het gebouw en in de omgeving nog eenigen tijd ru moerig. Belasting betalende zuigelingen. De onlangs overleden schoenenkoning, Thomas Bata, heeft aan al de pasgeboren kinderen van de arbeiders, die reeds een bepaalden tijd bij hem in dienst zijn, een bedrag laten uitbetalen van 1000 kronen, die 10 pet. rente opleveren, wanneer ze in de onder neming belegd blijven. Op die manier hebben deze jonge bur gers der stad Zlin in 1932 reeds 188.969 kronen belegd in aandeelen van het Bata- concern. Zoodra de belastingambtenaren zulks vernamen, werden maatregelen ge nomen, waarbij de „baby's" gedwongen werden -gezamenlijk een belasting te be talen van 11.486 kronen. Een moeder van vijf kinderen doodgereden. Gis teravond heeft op de Regentesselaan te Den Haag een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarvan de 30-jarige mej. K., moeder van vijf kinderen, het slachtoffer is geworden. Naar ooggetuigen verklaarden, liep het slachtoffer met een z.g. trekwagentje, waarin haar driejarig zoontje was geze ten, op het schelpenpad. Zij was verge zeld van haar zuster, die een kinderwa gen voortduwde. Toen zij de Teijlersstraat genaderd was, kwam een personenauto, bestuurd door iemand uit Breda, die tijdelijk te Scheve- ningen vertoeft. De bestuurder wilde de Teijlersstraat inrijden en moest links af. Plotseling maakte hij zonder vaart te ver minderen, een manoeuvre, vermoedelijk om voor een ander voertuig uit te wijken, waardoor de auto op het schelpenpad terecht kwam, met het noodlottig ge volg, dat mej. K. en haar kind werden overreden. Onmiddellijk werd de G.D. gewaar schuwd, die de slachtoffers naar het ziekenhuis vervoerde. Spoedig na aan komst is mej. K. aan de bekomen ver wondingen bezweken. Begrijpelijkerwijze was er spoedig een groote menschenmassa op de been. De auto bleek zoo goed als vernield te zijn. De bestuurder beweerde plotseling van richting te hebben moeten veranderen om een aanrijding met een wielrijder te voor komen. De politie stelde een nauwgezet onder zoek naar de oorzaak van het treurige ongeluk in. Boötje omgeslagen. Een jongen verdronken. Gistermiddag is op de Vliet te Leidschen- dam een bootje, waarin drie jongens za ten, doordat zij gingen stoeien, omgesla gen. Twee van hen konden zich zwem mend redden; de 15-jarige B. uit Scheve- ningen verdween in de diepte. Na een uur dreggen heeft de politie zijn lijk op gehaald. Boerderij afgebrand. Gisteravond is de kapitale boerderij van den veehouder B„ te Wormer een prooi der vlammen geworden. Omstreeks half elf werd de brand door een voorbijgan ger ontdekt, die de bewoners, die zich reeds ter ruste hadden begeven, waar schuwde, waarop deze zich in veiligheid konden stellen. De brandweer was spoedig met vier motorspuiten ter plaatse. Met 7 stralen tastte men het vuur aan. Daar het per ceel slechts langs een smal voetpad te bereiken was, werd het blusschingswerk zeer belemmerd. Slechts de paardenstal kon behouden blijven. De schade, welke op ongeveer f 10.000 wordt geschat, wordt door verzekering gedekt. Br and te Schiedam. Gis teravond om negen uur brak brand uit in de fabriek van de ijzer- en staalindu strie „De Sijs", te Schiedam. De brand weer die onmiddellijk met groot mate riaal arriveerde, richtte tien stralen op de vuurzee. Met de grootste krachtinspan ning kon de hoogoplaaiende vlammenzee worden bedwongen. De tegenover het pand staande molen geraakte door den vonkenregen eveneens in brand. Gelukkig kon de groote motor spuit den meer dan veertig meter hoogen molen met haar stralen bereiken en bleef de molen gespaard. Langer dan een uur was de brandweer bevreesd voor de er naast gelegen panden, n.l. de distilleer derij van Meerder en het entrepot voor gedistilleerd van Piet van Gent. Tegen halfelf was het gevaar voor uit breiding bezworen en kon de brandweer inrukken. De belendende perceelen kre gen veel waterschade. Het uit drie ver diepingen bestaande gebouw, dat tien me ter breed was en zeer diep, brandde schoon uit. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. (Ongecorrigeerd.) Staking In de scheepvaart. AMSTERDAM. In verband met het be sluit der Centrale van Koopvaardij-Offi- cieren en van den Gentralen Bond van Transportarbeiders, om met ingang van heden de aanmonstering stop te zetten, hebben zich bij monstering voor twee schepen van de Ned. Stoomv. Mij. slechts de beide gezagvoerders en enkele officie ren aangemeld. Als gevolg daarvan zullen deze schepen niet vertrekken. ROTTERDAM, Met betrekking tot het conflict in de scheepvaart is het nog niet zeker of de monstering voor de Batavier- lijn succes zal hebben. De Directie is be reid op de oude voorwaarden te laten monsteren, maar het is niet bekend, of hierop zal worden ingegaan. Wat gebeuren zal bij weigering is nog niet met zekerheid te zeggen, maar alge meen wordt verwacht, dat dan de dienst zal worden stopgezet. Voor de „Palembang" van de H. A.- lijn moest vandaag worden gemonsterd. Vanmiddag was dit nog niet geschied. Onder de bemanning van verschillende schepen schijnt ontstemming te bestaan, omdat de staking niet van toepassing is verklaard voor de Mij „Nederland" en den Rotterd. Lloyd. Kardinaal Van Rossum. MAASTRICHT. In het R. K. Zieken huis Galvariënberg te Maastricht is he denmorgen op 77-jarigen leeftijd overleden Z. Em. W, M. Kardinaal van Rossum. De overledene die een zeer belangrijke ker kelijke loopbaan achter den rug had, werd op 20 Maart 1918 tot Kardinaal benoemd. J.I. Zondag werd door hem nog een bis schopswijding te Vught verricht. SNEEK. Uit den trein Leeuwarden- Oudega is hedenmorgen een 6-jarig knaapje gevallen. Het kind werd in be- wusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Sneek overgebracht. HEERENVEEN. In den afgeloopen nacht zijn een drietal woningen en twee pakhuizen door een hevige brand ver nield. De families v. d. Meulen en Hijl- kema konden zich slechts met groote moeite in veiligheid stellen. IJZENDIJKE. Gisteravond 11 uur is brand uitgebroken in de groote landbouw- schuur van den landbouwer M. van Oers. Een groote hoeveelheid hooi, stroo, ge- dorscht graan, benevens verschillende landbouwmachines werd een prooi der vlammen. ALPHEN a. d. RIJN. Het 5-jarig zoon tje van de fam. v. d. Hoek werd gister avond vermist. De vrees, dat het kind in de Oude Rijn was gerankt bleek helaas juist te zijn. 's Avonds werd het lijkje door de politie opgehaald. DORDRECHT. B. en W. deelen mede, dat zij in verband met voorkomende ziek tegevallen de gemeentelijke bad- en zwem inrichtingen met ingang van 1 Sept. a.s. te sluiten. Aan- de besturen van de beide particulieren zweminrichtingen is verzocht hetzelfde te doen. Tot het publiek is voorts een officieele waarschuwing gericht niet in de rivier te zwemmen. (Ongecorrigeerd.) WARSCHAU. De gemeente-arbeiders en -ambtenaren hebben de proteststaking beëindigd, nadat het gemeentebestuur zich verplicht had alle achterstallige salaris sen over Juni en Augustus naar een vast plan voor half September uit te betalen. SIMLA. De Indische regeering heeft be sloten tot onmiddellijke verhooging van het invoerrecht op alle niet-Britsohe ge- importeerde stakgööderea. Set fecin ütsfd verhoogd van 31 tot 50 pet. Goes, 30 Augustus 1932. Graanmarkt. Schokkers 711, Winter- gerst 5, Kookerwten 911, Karwijzaad 17, Maanzaad 2629. Aanvoer vrij ruim. Eieren per 100 stuks 3.30, per 25 stuks 82lA ct., winkelprijs 4% ct. Eendeieren 3.30, Poelje-eieren 2 ct. Boter per K.G. 1.40, per halve Kg. 70 ct., winkelprijs 80 ct., fabrieksboter 80 ct. V.P.Z. Aanvoer 15621 eieren. Prijs 3.60 per 100 stuks. MIDDELBURG, 29 Aug. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Zeeuwsche blauwe aardappelen 3261, id. poters 20, blauwe eigenheimers 3149, id. poters 1819, gele eigenheimers 26, mitlothians 4250, muizen 41, negenwe- kers 37, spinazie 910, postelein 89, augurken 0.110, uien 36, zilveruien 525, peen 4, stoksnijboonen 0.113, stamsnijboonen 0.13, wagenaarsboonen 1, stokprincessen 312, stamprincessen 3—9, alles per Kg.; kervel 3 ct. per kistje; gladiolen 35, dahlia's 1 ct. per bos; peen 2,56, rapen 24,5, kroten 1,54, radijs 1 Yi2, rammenas 0,53, rabarber 1,5, alles per bos; savoijekool 1,56, roode- kool 35, andijvie 0,54,5, kropsla 0,5 3,5, cantonner witkrop 1,5, bloemkool 1/3 14, komkommers 0.15 ct., alles per stuk. Fruit: Netmeloenen 1750, Annanas- meloenen 1837, Suikermeloenen 48, Per ziken 39 ct., alles per stuk. Tomaten 2— 6, Blauwe Druiven 4154, Moerbeien 52, Witte Wijnpruimen 46—63, Washington 3660, Reine Victoria 34—55, Belle de Louvain 45, Uitschot pruimen 1318 ct., alles per K.G. KAPELLE, 29 Aug. 1932. Groote veiling: Zure Kroetappels f0.80f2 per 100 K.G. Kleine veiling: Keswick 28, Manks Codlin 315, Transperante de Cronsels 3 —20, Zigeunerinnen 15, Jacq. Lebel 2—9, Nelson's Glorie 38, Guldelingen 2—5, Hondsmuil 24, Groothertogin van Baden 13, Clasieappels 16, Bloemzoet 38, Zoete Herfstappels 710, Zoete Ribbeling 48, Grofzuur 26, Limburgers 38, No tarisappels 24, Lord Suffield 9, Dubb. Zoete Aagt 67, Constatijn de Groote 2 6, Zoete Armgaard 48, Warnersking 4, Clapp's Favorite 328, Précose de Tre- voux 20, Triumph de Viénne 1633, Beur- ré de Merode 613, Beurré d'Aremberg 7, Beurré Lebrun 1218, Beurré Duran- deau 6, Beurré d'Amanlis 1016, Mar guerite Marillat 1018, Seigneur d'Espe- ren 721, Jutten 6—20, Duchesse William 618, N. Holl. Suikerperen 610, Roode Suikerij 25, Wittebroodsperen 49, Scharlakenperen 27, Bergamotten 69, Belle Epin 615, Petite Marguerite 10, Calleboutsperen 58, Peren 617, Val Peren 1—3, Washingtonpruimen 1140, Witte Wijnpruimen 37—51, Reine Victo ria 1440, Belle de Louvain 1838, Ton- neboers 20—26, Blauwe Pruimen 1620, Westlandsche Witte 18, Eierpruimen 9, Blauwe Druiven 50—54, Witte Druiven 34, Moerbeien 2349, Frambozen 4868, Dubb. Pr. zonder draad 24, Snijboonen 612, Rentegevers zonder draad 611, Stokprincessen zonder draad 10—13, To maten 13 ct., alles per K.G. Meloenen 32, Komkommers 2 ct., beiden per stuk. Andijvie f 1.10 per 100 krop. Augurken 6—18 ct. per 100 stuks. GOES. Geboren: Adriana Cornelia Ma ria, d. v. Jan Willemstein en Adriana Cornelia Apollonia van den Berg. Overleden: Neeltje Kousemaker, 72 j., weduwe van Gerard Reijerse. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 31 Aug.: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk nog eenige regen- of onweersbuien. Weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 758. Licht op voor fietsers: Woensdag 8 u. 30 min. Ontsmetting van tarwe, gerst en rogge. Ter verbetering van de opkomst en ter bestrijding van de ziekten, die met het zaaizaad worden overgebracht, wordt ontsmetting van alle uit te zaaien tarwe, gerst en rogge dringend aanbevolen. Nadere inlichtingen worden verschaft door den Flantenziektenkundigen Dienst

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3