Uit de Provincie. Mooie witte tanden nacht gehad, waarvoor hun ongetwijfeld, een woord van hulde toekomt. Nog vernam het blad, dat Zondagmor gen een drietal Poolsche dames, die per luxe auto 'klandeatien de grens te Putte hadden overschreden, op het station te B. o. Zoom zijn aangehouden en terug gebracht. Ook zij wilden zonder in het be zit van geldige papieren te zijn, te Am sterdam het anti-oorlogscongres gaan bij wonen, De K.L.M. niet meer over Perzië? Bij de politieke onderhandelingen tus- echen Perzië en Engeland is mede in het vuur gébracht de toestemming, die Perzië gegeven heeft aan de Engelsche lucht vaartmaatschappij Imperial Airways, om wekelijks over Perzië te vliegen. Perzië heeft laten weten, dat die toe stemming ingetrokken zou worden. Van den aanvankelijk genoemden datum (1 Juli) heeft men uitstel weten te krijgen. Maar het Engelsche Luchtvaartdeparte ment heeft thans medegedeeld, dat met in gang van 1 October a.s. die toestemming zal worden ingetrokken. Tevens zal, volgens het Engelsche Departement, ook detoestemming aan Neder land voordewee k dienstender K. L. M. op Indië worden in getrokken. De wekelijksche postvluch- ten dreigen dus met 1 October spaak te loopen. Want de Perzische kust is ongeveer 1400 km. lang. Van Basra naar Karachi halen de K. L. M.-Fokkers het niet zonder tuaschenlanding voor 't innemen van ben zine. Nu is Engeland wel bezig, om aan de andere zijde van de Perzische Golf, in Arabië dus, vliegvelden aan te leggen, maar het Engelsche Luchtvaartdeparte ment heeft tevens medegedeeld, dat enkele dezer vliegvelden nog niet gereed zijn. Men heeft den indruk, dat wij hier in een conflict betrokken worden, waarmede wij feitelijk niets uitstaande hebben. Wijziging Contlngenieerlngsbeslult. De Staatscourant van gisteravond be vat een Kon. besluit tot wijziging van het besluit van 10 Augustus j.l., waarbij de invoer is geregeld van wollen en halfwol len stoffen. Bij dit besluit is het volgende bepaald: Dl artikel 2, eerste lid, alsmede in arti kel 3, eerste lid, van voormeld besluit, wordt in plaats van „de jaren 1928, 1929 en 1930" gelezen: „de jaren 1929, 1930 en 1931." Deze wijziging treedt heden in werking. Onze tuinbouw en de handel met Duitschland. In antwoord op het door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, tevens namens de 'gemeentebesturen van. Alkemade, Ter Aar, Nieuwveen en de 'be sturen van de groentenveilingen te Leiden, Roelofarendsveen en Ter Aar, d.d. 3 Aug. j.l. verzonden adres in zake den nood in het tuindersbedrijf is de volgende brief ontvangen van den minister van Econo mische Zaken en Arbeid: Met verwijzing naar uw schrijven enz. heb ik de eer u mede te deelen, dat de daarbij bedoelde zeer ernstige aangelegen heid mijn volle en voortdurende aandacht heeft. Tot dusver hebben de pogingen om de Duitsche regeering te bewegen tot een ruimere beschikbaarstelling van betalings middelen ten behoeve van den invoer van land- en tuinbouwproducten uit Neder land niet tot een positief resultaat geleid. Die pogingen zullen echter worden voort gezet en niets onbeproefd worden gelaten om een betere regeling met Duitschland te bekomen en met name om elke achteruit- stelling van Nederland in vergelijking met welk ander land ook, te vermijden. De postdienst op morgen. Op den verjaardag van H. M. de Ko ningin, worden de kantoren vi.or zooveel den Postdienst betreft, voor het publiek niet later opengesteld dam tot 14 uur. Na dit uur blijft tot het op andere werkdagen geldende sluitingsuur voor de busrecht- houders de gelegenheid bestaan, om zon der betaling van verhoogd recht stukken af te halen. Voorts zullen de kantoren op dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (met uitzondering van tele grafische), postbewijzen en quitantiën en c.q. voor de aanneming van belastingbe talingen, alsmede voor de distributie van pasmunt. Voor den postcheque- en giro dienst zullen zij op dien dag gesloten zijn, behalve voor het aannemen van stortin gen, waarvan spoedbehandeling of spoed bericht wordt gevraagd en voor het uitbe talen van cheques, waarvan de ontvangen adviezen zijn voorzien van de aanteeke- ning „spoedbehandeling". Groote brand te Korigene. Gisternamiddag ongeveer één uur is brand ontstaan in de landbouwschuur van den heer J. Vogelaar aan den Achterweg te Kortgene. De schuur met inhoud, alsmede een in de nabijheid staande hooimijt, brandden geheel af. Het vuur bedreigde vervolgens een rij woningen, waarvan enkele vlam vatten. Een arbeiderswoning brandde uit, ter wijl de andere woonhuizen brand- en wa terschade kregen. Ook een timmermansloods ging in vlam men op. De brandweren van Wissekerke en Co- lijneplaat verleenden assistentie. Die van Middelburg werd ook gewaarschuwd, doch kreeg bericht, toen ze aan het Wol- faartsdijksche Veer stond, dat haar hulp niet meer noodig was. De oorzaak van den brand is onbekend. Het Landboucwonfllct In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Men schrijft ons: De afdeeling van desn 'Christelijken Boe- ren- en Tuindersbcmd in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, die Zaterdag 20 Augustus j.l. toen de heer Kolijin uit Gouda voor haar optrad, in beginsel, zich bereid ver klaarde tot een loonregeling met de land arbeidersbonden over te gaan, heeft op 27 Augustus tegen het bestuursadvies in, besloten in het geheel geen rege ling aan te gaan. Wij kunnen dit bijna niet aannemen. Temeer waar dit door een Ghr. patroons organisatie zou gedaan zijn. Eerst zijn woord geven, en dan later weer terug trekken en zelfs geen arbitrage- voorstel willen, is een houding, die onge twijfeld sterke afkeuring verdient. Laat ons hopen, dat straks betere be richten ons bereiken. Openstelling P.T.T. kantoor Krab- bendijke, op 31 Augustus: 8.30—12.30 voor postzaken; 8.3012.30 plus 1415.30 plus 17.3019 voor telegraaf- en telefoonzaken. Het kantoor is dien dag gesloten voor den dienst van postwissels, belastingbe talingen, kwitanties en den postchèque- en girodienst, behalve voor spoedbehan deling. Nederlanders naar Knocke. De Belgische badplaats Knocke-Zoute heeft dit jaar het grootste aantal buiten- landsche bezoekers uit Nederland gekre gen. Naar thans door oud-minister Lip pens werd medegedeeld zal volgend jaar de luchtlijn Rotterdam—Vlissingen tot Knocke verlengd worden. Schore. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Inge komen is een schrijven van den Inspec teur van de Volksgezondheid betreffende aanstelling van een vroedvrouw voor de gemeenten Kruiningen en Schore. Op voorstel van B. en W. zal dit stuk be handeld worden bij de gemeente-begroo ting voor 1933. Medegedeeld wordt, dat de zekerheid van den gemeente-ontvanger tijdig is verhoogd, en dat de gemeente- begrooting voor 1932 met een viertal wij zigingen door Ged Staten is goedgekeurd. Aangeboden wordt de gameentebegroo- ting voor 1933 met voor den gewonen dienst 'n ontvang en uitgaaf van 29320.66 gulden. Belastingverhooging zal over 1933 niet noodig zijn. De gemeente-rekening over 1931 wordt voorloopig vastgesteld met voor den gewonen dienst een ontvang van f 28864.58, een uitgaaf van f 26448.92 en een batig slot van f2415.66, en voor den kapitaaldienst een ontvang en uitgaaf van f 10577.90. De voorloopig vastgestelde rekening over 1931 van het gasbedrijf ,,'Oosteinde" sluit met voor den gewonen dienst een ontvang van f 87263.34, een uit gaaf van f94326.75 en een nadeelig slot van f 7063.41, en voot den kapitaaldienst een ontvang van f38318.09, een uitgaaf van f 18887.71 en een batig slot van f 19430.38. De gemeente-begrooting voor 1932 wordt gewijzigd. Vervolgens worden goedgekeurd de re kening van het Burgerlijk Armbestuur met een ontvang van f 4827.33 Yi, een uitgaaf van f 4823.78 en 'n batig slot van f 3.55 de begrooting van dat bestuur voor 1932 met een ontvang en uitgaaf van f 4630.96 H. Ellewoutsdijk. Gisteren vergaderde de Raad. Aanwezig alle leden. Uit het ver slag van den keuringsdienst stippen we aan, dat in Ellewoutsdijk 1331 monsters van winkelwaren werden onderzocht. Eén monster werd afgekeurd, terwijl er twee waarschuwingen werden gegeven. Geen enkel proces-verbaal werd opgemaakt voor ondeugdelijke melk. De gemeenterekening 1931 en de 'begroeting B. A. 1933 werden goedgekeurd. De laatste sluit met een be drag van f 6505.29 H in ontvangsten en uitgaven. Het verlofrecht voor den ver koop van zwak-alcoholisehe dranken werd op f25.per jaar gesteld. De raad besloot de opcenten op de per- soneele belasting van 62 K op 100 te bren gen. Het voorstel van B. en W. tot asphal- teering van 3M km. straat en weg, werd aangenomen met de stem van dhr Meu- lenberg tegen. Deze vertrouwde 'het Veeva- product niet, dat als bindmiddel zal ge bruikt worden. De gemeente zal voor dit werk een leening van f 10.000 moeten sluiten. Dhr Goetheer komt terug op het adres van den bouwvakarbeidersbond in zake werkverschaffing, dat den vorigen keer is aangehouden. Daar de voorzitter zegt, dat de werkverschaffing volgens regeerings- voorsohrift zal plaats hebben, wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. Dhr Meulenberg vraagt scherper toezicht op het woeste rijden der vrachtauto's. Dhr Stouthamer had gehoord, dat venters had den moeten betalen voor een ventvergun ning. De voorzitter wees er op, dat in de verordening staat, dat er geen kosten aan een vergunning verbonden zijn, bovendien had hij dezen morgen de eerste vergun ning gegeven. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Oudelande. Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat de begrooting was goedgekeurd. Benoemd werd tot agent der arbeidsbemiddeling, dhr Jan Mol Mz. met 6 st. tegen 1 op K. J. Schog. Een verzoek van M. Mol om betere water afvoer bij zijn woning was niet voor in williging vatbaar, terwijl een verzoek van Gehrs. Meertens voor radiodistributie nog niet in behandeling werd genomen. De commissie tot nazien der rekening over 1931 bracht bij monde van dhr De Jager verslag uit en adviseerde tot goedkeuring. De inkomsten bedroegen f34170.13, de uitgaven f 26883.78, met een bedrag van den kapitaaldienst van f 3341.55. Wijzi ging in de begrooting 1933 werd aange bracht wegens groote uitgaven voor werk verschaffing en rioleering tot een bedrag van f 1581.94. De 'begrooting van het B. Armbestuur werd aangeboden met een som van f 7095.70. Aan de rijksveldwach ters Helmstrijd, Ganseman en Langen- berg werd wegens verrichte diensten tij dens de veldwachtersvacature resp. f 75, f 20 en f 10 toegekend. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht de veldwachters- woning, welke volgens den bewoner niet bewoonbaar is. Met meerderheid van stemmen werd besloten een teekeming en plan te doen opmaken door een deskun dige voor een nieuwe woning. Waarde Gisteren had dhr v. Koeve- ringe het ongeluk van fijn paard te val len, waarbij hij zich aan den hals bezeer de. Dr Nieuwenhuize achtte overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Wolfaartsdijk. Maandag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig met kennis geving dhr D. P. Goetheer. 'Onder ingeko men stukken was o.m. de uitslag van het onderzoek in zake al of niet vervoer van de verschillende schoolkinderen, die scho len elders bezoeken en waarvoor volgens Art. 13 L.O.-wet 1920 vergoeding moet worden betaald. Gebleken is, 'dat zulk ver voer met een autobus niet mogelijk is, daar niet alle kinderen naar een centraal punt moeten worden vervoerd. Op advies van de commissie werd de gemeentereke ning 1931 voorloopig goedgekeurd, even als de rekening over het zelfde jaar van het B. A. De begrooting 1933 werd den raad aangeboden. Gewone dienst inkoms ten en uitgaven f 69740.56, beschikking over het goed slot van 1931 tot een be drag van f 4000. Blijft gereserveerd f 4703.96, post voor onvoorziene uitgaven f 3193.56, zoodat geen belastingverhooging plaats hoeft te vinden. Op de verzoeken van Joh. Driedijk en Jan Boonman om vergoeding voor hun schoolgaand 'kind volgens Art. 13 L.O.-wet 1920 werd gunstig beschikt en f2.per maand toegestaan. Aan B. en W. werd een crediet verleend voor afwate ring van de ring Zuidzijde te Oud-Sab- binge en voor aankoop van 2 brandblusch- slangen voor Oud-Sabbinge, samen lang 40 M., punt 1 geraamd op f 150 en punt 2 op f 100. Op voorstel van B. en W. wordt afwij zend beschikt op een verzoek om bijdrage in de kosten van reclasseering van een afgekeurden 'dienstplichtige. Gewijzigd werd de verordening in zake personeels belasting. Voot de rijpaarden Werd het eenigszins verminderd en de café-biljards geheel vrijgesteld. Op een verzoek van den Vrijwilligen Landstorm om een subsidie voor te houden schietwedstrijden, werd gunstig beschikt en tot wederopzegging toe, f 10 per jaar toegezegd. Met algem. stemmen werd de onderwijzerswoning te Oud-Sabbinge weder voor 1 jaar ver huurd aan het hoofd der School, dhr Nieuwenhuize, voor f 250 per jaar. Als lid van de commissie van werkverschaffing enz. werd herbenoemd dhr J. Lindenbergh en in de plaats van dhr J. Snoodijk werd na herhaalde stemmingen bij loting be noemd dhr van Oeveren. Bij de rondvraag zeide dhr Overbeeke nog even te hebben 'bezichtigd de voorge stelde verbetering hoek Achterweg. Spr. zeide, dat dit geld weggooien is, daar er absoluut geen verbetering wordt verkre gen. Gaarne zag spreker, dat een vorig genomen raadbesluit wordt ingetrokken en deze uitgave voor de gemeente ge spaard werd. Ook dhr Lindenbergh en weth. Valkier zeiden het met spreker eens te zijn. Tegen dit voorstel verzetten zich d'hrn Van 'Oeveren en Snoodijk, zij ver bazen zich over de houding van weth. Val kier, daar die toch in de vorige vergade ring zijn stem voor de verandering had uitgebracht. Dhr Valkier antwoordde, dat hem bij nader inzicht gebleken was, dat het geen verbetering 'bedoekende en hij al dus liever ten halve keerde dan mee werkte onnoodig geld uit te geven. Daar het dreigde, dat de debatten eenigszins scherp zouden worden, sloot de voorzitter de verdere bespreking en bracht het voor stel om de zaak te laten zooals 'die is, in stemming. Voor: Overbeeke, Lindenbergh en Valkier, tegen van Oeveren, Snoodijk en Van Wel. Zoodat de stemmen staakten en deze kwestie in een volgende vergade ring nogmaals ter sprake zal worden ge bracht. Hierna sluiting. Bij het tarwebijeenrijden had de on gehuwde arbeider J. de Witte, het onge luk van een tarweklamp te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat hij onmiddellijk ter onderzoek naar Goes moest worden vervoerd. Hij' bleek inwendige kneuzingen te hebben bekomen. lerseke. Maandagavond vergaderde on der voorzitterschap van den burgemeester de raad. Afwezig met kennisgeving dhr A. Kooman. De tribune was geheel ge vuld met werkloozen, die kwamen luiste ren naar het ingekomen stuk van den Centralen Bond van Transportarbeiders inzake steun verleening. Dhr Scheele was een voorstander van steun. De meeste andere raadsleden waren daarvoor zeer huiverig en zagen liever productieve werk verschaffing. Na een langdurige discus sie werd een motie van dhr Hage geboren, die inhield, dat de raad het gewenscht acht, gezien de groote werkloosheid, te komen met een groot plan van werk verschaffing of anders met een steun verlening. Daar niemand feitelijk hier tegen was, is de motie niet in stemming gebracht. Aanstaande week zal een groot aantal werkloozen aan 'twerk kunnen. B. en W. zullen (misschien) met een plan komen om de geheele Damstraat te as- falteeren. Keien er uit halen, stukslaan enz. enz. Naar de financiën gevraagd door dhr Cornelisse, zei de voorzitter, dat er nog een overschot van f4000 is, dat daarvoor gebruikt zal kunnen worden. Dhr Hage informeerde of niet kon worden overgegaan tot vergrooting van de haven. Hij wil dan verder tot geldleening over gaan. Dhr Scheele werd door den voor zitter nog geantwoord, dat ook van een steunregeling alleen volwaardige arbeids krachten profiteeren. Vleeschkeuringsdienst. Dhr Hage merkt op, dat altijd het drukwerk voor dien dienst bij één man wordt gedrukt. Dhr Mol wees op den eigenaardigen toestand, dat voor een kalf, dat geen drie gulden waard is vier gulden keuringsgeld moet worden betaald. Dat is toch te gek om los te loopen! En waarom zijn nu die tractementen nog niet verlaagd? De raad besluit dan ook daar waar het behoort, te beduiden, dat er gerust 10 pet. af kan. Stappen in die richting zullen worden gedaan: De Geref. schoolvereen. krijgt f516.80 voor reparaties. De gemeenterekening zal worden nagezien door de heeren de Jager, Daane en Cornelisse. De gemeente-opzich ter Goeman krijgt f 500 toelage voor extra werk. Bij de rondvraag komen meest onbedui dende dingen ter sprake, maar één eigen aardig en grappig geval kwam aan de orde, dat der vermelding overwaard is. Dhr de Jager, bakker alhier, is raads lid en lid van 't Burgerlijk Armbesuur. De heeren van 'tB. A. vergaderen altoos der Zaterdagsmiddags, een tijd, die nu voor een bakker zeer moeilijk uitkomt. Hij heeft, herhaalde malen om een anderen vergaderingstij d verzocht, maar de andere leden willen niet veranderen. Nu hebben onlangs de leden van 't Burg. Armbestuur als gewoon hun bezittingen bezocht per auto en dhr de Jager niet uitgenoodigd. Dat is toch geen manier van doen, zei dhr de Jager. Ben je nog wel lid? vraagt dhr Daane, Groote consternatie! Geen lid meer! Het blijkt, dat een lid van het Burg. Armbestuur, dat in geen drie maan den de vergaderingen bijwoont, automa tisch wordt geroyeerd en dit is hier het geval. Dhr de Jager, die zooals dhr Daane hem verweet, destijds zijn benoeming aannam per „koekebakkerszak" (de voor zitter nam dien zelf mee), is zeer ver ontwaardigd. De verwondering wordt te grooter nu blijkt, dat dhr de Jager geen reglement heeft ontvangen. Ook de voor zitter van 't B. A., wethouder Hartoog, drukt daar zijn verwondering en spijt over uit. Het blijkt, dat er een zekere animositeit heerscht tegen de Jager. Dhr Bom merkt op, dat z.i. dhr de Jager on billijk en niet netjes is behandeld door den secretaris van 'tB. A. Eind der discus sie is een motie-de Jager, inhoudende afkeuring over de daden van 'tB. A. Vóór dhrn Kooman, Scheele en de Jager, tegen dhrn Daane, van Es, Hartoog. Blan co dhrn de Koeijer, Mol, Bom en Cor nelisse, dus een volgende vergadering weer in stemming! Bij de rondvraag wordt nog aangenomen een voorstel-Daane, dat in de haven geen grooter schepen mogen komen dan van 250 ton. Arnemuiden. Het muziekkorps alhier zal Woensdagavond in verband met den jaardag van H. M. de Koningin, een muzikale wandeling door de gemeente maken. Zeer waarschijnlijk neemt deze wandeling een aanvang om 8 uur. N.- en Si. Joosland. In de openbare raadsvergadering van 29 Aug. j.l. is tot wethouder benoemd dhr F. P. Polderdijk (vacature P. Dingemanse) en als onder wijzeres aan de O.L. school mej. J. C. L. van Male te Oostburg (vacature mej. v. Houte). Souburg. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig Dhr Janssen. Van den Minister kwam bericht van voor- loopige vrijstelling ziekenbarak. De zaak betreffende den aanleg van waterleiding bij dhr Brasser is in der minne geschikt. Plannen en raming bestrating Buteux- straat zullen ter inzage worden gelegd. Adres van den Kappersbond te Vlis singen om de Maandagmiddagsluiting ook te Souburg in te voeren. B. en W. ad- viseeren dit naar hun college te zenden om advies. Dhr de Priester verklaart zich hier tegen. Vlissingen heeft het voorstel aan vaard en Souburg kan nu gerust vol gen, gezien de toenmaals gehouden be sprekingen. Dhr Suurmond is van ongeveer gelijke meening, Besloten wordt dit punt aan de agenda toe te voegen. Dhr de Priester is voorstander om het adres te aanvaarden; dat de kappers ver deeld zijn in hun zienswijze komt er min der op aan. Dat er enkele zijn welke hun rok in dezen keerden vindt hij niet orga nisatorisch. Weth. Jacques acht het een belang van den kappersbond dat het adres aan genomen wordt. Weth. Cijsouw is tegenstander, daar hij de kappers niet aan banden wil leggen. Het voorstel wordt na eenige discussie aangenomen met de stem van dhr Cij souw tegen. Van de Posterijen kwam een bericht in dat geen brievenbus zal worden bijge plaatst uit bezuinigingsoverwegingen. Dhr de Priester heeft een opmerking aangaande het ingekomen stuk over het .waterleidingbedrijf. Deze zaak ie destijds Ingezonden Mededeeling. „Ook ik wil niet nalaten U mijn groote waar- deering en volle tevredenheid omtrent „Ohlorodont-tandpasta" te betuigen. Ik gebruik „Chlorodont" al Jaren lang en ■word om mijn mooie witte tanden, die ik ten slotte uitsluitend door dageiijksob ge bruik van Uw „Ohlorodont-tandpasta" heb verkregen, vaak benijd." 0. Reicbelt, Bcb. Verlangt alleen de echte Chlorodont-tand- pasta, tube 8fi cent en 60 centl in geheime zitting behandeld, waar de S.- D.fractie zich toen tegen verklaarde. In deze vergadering is toen wel gebleken dat het geen politiek spelletje van deze fractie is geweest. Hij stelt voor om de desbetreffende brief aan de pers te ver strekken dan kan het publiek oordeelen. Dit wordt goedgekeurd. Wijziging grondslag biljards perso neels belasting. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met algemeene stemmen. Verkoop zijkanten Abeelsche weg wordt aangenomen. Vaststelling exploitatievergoeding bij zondere scholen. Dhr de Priester wil dit punt aanhouden tot een volgende verga dering. Hij wenscht een nader onderzoek in te stellen waar de hooge kosten voor de openbare school vandaan komen. De voorz. geeft toelichting, waarop dhr de Priester opmerkt, dat dit z.i. geen repa ratie doch vernieuwing betreft. De heer Lorier vindt het bedrag van f 13.14 per leerling uitermate hoog en dringt op bezuiniging aan. Beide wethou ders verklaren hoe de toedracht dezer zaak is. Er is een granietvloer gelegd en dit verhoogde het cijfer. Dhr de Priester is versterkt in zijn meening, dat het gewenscht is om het punt aan te houden. Vernieuwingen moe ten niet op het bedrag per leerling druk ken. Dhr Suurmond zegt dat bij verschillen de colleges verschil van inzicht bestaat wat vernieuwing of herstelling is. In de School met den Bijbel is een gra nieten vloer gelegd van hooge kosten; deze is betaald uit de post onderhoud. Om nu over een post van plm. f 60 te vallen vindt hij klein. Door de besturen der Chr. Scholen wordt bezuiniging be tracht. Dat is bekend. Hij heeft geen be zwaar tegen aanhouding. Dhr de Priester zegt, dat het bij hem om geen kleine dingen gaat. Hij wil voor alle scholen hetzelfde recht. Het punt wordt aangehouden met algemeene stem men. Wijzliging verordening regelende het georganiseerd overleg. Dhr de Priester wil het minimum op 2 stellen. Dit wordt goedgekeurd. Het voorstel instelling commissie voor het waterleidingbedrijf wordt aangeno men. Tot leden van de woningbouwcom- missie worden herbenoemd de heeren M. Arendse, J. Goedbloed, L. G. Janssen en J. Suurmond. Afscheiding perceel Bosch in de Vrijburgstraat. De voorz. stelt voor in dezen aan Bosch toe te geven. Dhr de Priester zegt dat het kadaster de schuld draagt. Spr. vraagt zich af, of de nu gedane opmeting ook wel juist is. Hij is persoonlijk tegen het voorstel, daar hij niet weet wat Bosch in het vervolg zal gaan eischen inzake onderhoud van het hek. Hij wil liever onteigenen. De voorz. zegt, dat het kadaster niet aansprakelijk kan worden gesteld. Dhr Suurmond zegt, dat het kadaster zulks nooit voor zijn rekening zal ne men. Zijn meening is, dat het toenmalige dagelijksch bestuur niet voorzichtig ge noeg heeft gehandeld. Dhr de Priester meent, dat B. en W. geen onderzoek hebben ingesteld zooals door hem was gewenscht in een vorige vergadering. Hij is niet bereid om aan Bosch toe te geven. Spr. wil het raadsbesluit van de vorige vergadering eerst uitvoeren. Dit wordt verworpen (tegen dhrn de Priester en Leenhouts). Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met dezelfde stemmenverhou ding. Dhr de Priester zegt dat hij met de genomen beslissing geen genoegen zal ne men. Dhrn de Priester, Arendse en Suur mond worden benoemd tot onderzoek der gemeenterekening. De rekening van het B. Armbestuur zal worden nagezien door de heeren Lorier en v. Soelen. Kohier straatbelasting wordt vastge steld op f5465.08. De financieele toestand. De wijziging begrooting 1932 zal aan leiding geven tot bezuiniging, zegt de voorzitter. Naar aanleiding van een mededeeling van B. en W. zegt dhr Suurmond dat bet voor een gemeente geen klein ding ia, om noodlijdend te worden genoemd. B. en W. berusten hierin z.i. nog al gemak kelijk. Door de A.R. zijn bij de behandeling der begrooting enkele bezuinigingen voor gesteld doch verworpen. Hij vindt het eigenlijk een schande zoo als er in bet laatste jaar is geregeerd. Steeds is achter de feiten aangeloopen. Het leek veel op regeeringloosheid. Bij de hoogere autoriteiten is geen goede in druk gevestigd. En nu zal door de Regee ring waarschijnlijk het mes worden ge zet in verschillende zaken. Aan de eene zijde is hij vóór noodlijdend-verklaring, daar dan de Regeering kde drastische maatregelen zal nemen welke de Raad niet aandurft. Doch hij is tegelijk be vreesd voor zulk een curateele. Dhr de Priester is het ook niet eens

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2