Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Telegrammen. Hoogste Korpsschutter A. Trieier, Dom burg met 99 p. Bonds-Beker: le prijs Domburg met 483 punten, groote beker; 2e pr. Soranus te Oostkapelle met 454 p., kleine beker. Personeel Buks: le prijs S. de Pagter Domburg met 100 punten; 2e pr. C. Won- dergem, Oostkapelle met 98 p.; 3e pr. D. Trieier, Domburg met 98 p.; 4e pr. A. Trieier, Domburg met 97 p.; 5e pr. W. Brand, Domburg met 96 p.; 6e pr. J. van Sabben, Borssele met 96 p.; 7e pr. J. v. d. Ende, Borssele met 96 p.; 8e pr. J. M. Drijgers, 's-H. Abtskerke met 96 p.; 9e pr. N. Moerman, Nieuwdorp met 96 p.; 10e pr. C. J. Bos, Nisse met 96 p.; He pr. J. v. d. Hage, Domburg met 95 p.; 12e pr. C. de Krijger, Borssele met 95 p. Geluksbaan: le prijs L. Maas, Borssele met 409 punten; 2e pr. G. Smit, Borssele met 403 p.; 3e pr. J. Alwijnse, 'tZand bij Middelburg met 401 en 365 p.; 4e pr. F. C. de Roo, Oostkapelle met 401 p.; 5e pr. L. Nieuwenhuisse, Borssele met 400 plus 314 p.; 6e pr. J. Dekker, Borssele met 400 plus 120 p.; 7e pr. L. J. Kesteloo Wz., Gapinge met 396 p.; 8e pr. S. Meulpolder, Borssele met 394 p.; 9e pr. J. v. Sabben, Borssele met 392 p.; 10e pr. W. Brand, Domburg met 383 p.; lie pr. J. Slabbe- koorn, Borssele met 379 p.; 12e pr. A. Geldof, Middelburg met 375 p.; 13e pr. B. v. d. Borgt, Schore met 373 p.; 14e pr. B. Geelhoed, Borssele met 372 p.; 15e pr. A. C. v. d. Putte, Middelburg met 371 p. Vrije Baan Buks: le prijs A. Trieler, Domburg met 299 punten; 2e pr. W. Brand Domburg met 298 p.; 3e pr. C. J. Bos, Nisse met 296 p.; 4e pr. J. v. d. Hage, Domburg met 295 p.; 5e pr. J. Wattel, Oostkapelle met 294 p.; 6e pr. S. de Pagter, Domburg met 294 p.; 7e pr. A. C. v. d. Putte, Mid delburg met 294 p.; 8e pr. J. v. Sabben, Borssele met 294 p.; 9e pr. D. Trieler, Domburg met 293 p.; 10e pr. H. Minder- houd, Domburg met 292 p.; lie pr. L. Maas, Borssele met 291 p.; 12e pr. P. Karelse, Borssele met 291 p. Eere-Baan Buks: le prijs A. Trieler, Domburg met 9w punten; 2e pr. J. v. d. Hage, Domburg met 99 p. Korps Cylinder: le prijs Schietver. Frank van Borssele met 282 p.; 2e pr. Schiet ver. Domburg te Domburg met 275 p.; 3e pr. Schietver. Soranus, Oostkapelle met 275 p. Hoogste korpsschutters: A. Krijger, Drie wegen; A. de Bue, Gapinge; P. Karelse, Borssele; D. Trieler, Domburg, ieder met 95 punten, loten. Korps K.S.O.: le prijs Schietver. Sora nus, Oostkapelle met 277 punten; 2e pr. Schietver. Prins Hendrik, Gapinge met 275 p.; 3e pr. Landstorm, Driewegen met 275 p.; 4e pr. Schietver. Domburg, Dom burg met 272 p.; 5e pr. Schietver. Hoede- kenskerke met 268 p.; 6e pr. Landstorm Kapelle-Biezelinge met 264 p.; 7e pr. Schietver. T. O. en O., 'tZand met 262 p. Hoogste korpsschutter A. de Bue, Ga pinge 60 punten. Personeel K.S.O.: le prijs Joh. Sandee, Borssele 60 punten; 2e pr. P. C Oele, Hoedekenskerke 59 p.; 3e pr. C. Janse, Heinkenszand 58; 4e S. Meulpolder, Bors sele 58 p.; 5e pr. A. de Bue, Gapinge 58 p.; 6e pr. P. A. Rijk, Heinkenszand 58 p.; 7e pr. J. Paardekooper, Borssele 58 p.; 8e pr. N. B. Slabbekoorn, Nieuwdorp 57 p.; 9e pr. A. Krijger, Driewegfen 57 p.; 10e pr. J. v. Oosten, Driewegen 57 p.; lie pr. L. Lous, Hoedekenskerke 57 p.; 12e pr. P. Karelse, Borssele 57 p.; 13e pr. M. Polderdijk, Heinkenszand 57 p.; 14e pr. Joh. Snoep, St.-Anneland 57 p.; 15e pr. M. H. van Liere, 's-Gravenpolder 56 p. Vrije Baan K.S.O.: le prijs J. van Oos ten, Driewegen 175 p.; 2e pr. N. Moer man, Nieuwdorp 174 p.; 3e pr. M. H. van Liere, 's-Gravenpolder 174 p.; 4e pr. C. van der Vliet, Kapelle 173 p.; 5e pr. M. Polderdijk, Heinkenszand 173 p.; 6e pr. D. Brand, Domburg 173 p.; 7e pr. P. C. Oele, Hoedekenskerke 173 p.; 8e pr. L. Lous, Hoedekenskerke 172 p.; 9e pr. J. Rottier, Borssele 172 p.; 10e pr. J. van de Ende 171 p.; lie pr. C. Janse, Heinkens zand 170 p.; 12e pr. P. Karelse, Borssele 170 p. Eerebaan K.S.O.: le en 2e pr. N. Moer man, Nieuwdorp en M. H. van Liere, 's-Gravenpolder, beiden met 59 punten (loten). Vrije Baan Cylinder: le prijs S. de Pagter, Domburg met 178 punten; 2e pr. D. Trieler, Domburg 176 p.; 3e pr. A. de Bue, Gapinge 176 p.; 4e pr. T. C. de Roo, Oostkapelle 175 p.; 5e pr. A. Trieler, Dom burg 175 p.; 6e pr. W. Brand, Domburg 171 p.; 7e pr. A. de Muynck, Driewegen 170 p.; 8e pr. P. de Bue, Gapinge 168 p.; 9e pr. A. de Wijze, Middelburg 167 p.; 10e pr. P. Joziasse, Gapinge 167 p.; lie pr. C. v. d. Putte, Middelburg 166 p.; 12e pr. C. de Krijger, Borssele 165 p. Eerbaan Cylinder: le prijs S. de Pagter, Domburg 59 punten; 2e pr. A. de Bue, Gapinge 58 p. Dag-medaille Buks: le prijs P. Karelse, Borssele met 99 p.; 2e pr. J. van Sabben, Borssele 99 p.; 3e pr. A. Trieler, Domburg 100 p. Dag-medaille Cylinder: 2e prijs A. de Bue, Gapinge 59 punten; 3e pr. S. de Pagter, Domburg) 60 p. Dag-medaille K.S.O.: le prijs P. Poort vliet—N. Moerman, Nieuwdorp 58 punten, loten; 2e pr. A. de Muijnck, Borssele 59 p.; 3e pr. J. van Oosten, Driewegen 60 p. St Laurens. De afdeeling van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm hield Zaterdagmiddag op het terrein van dhr M. C. Marinissen haar jaarlijkschen wed strijd. Dhr Riemens, instructeur, bracht een woord van dank aan den burgemees ter en allen, die door het schenken van een Pr^ of een geldelijke bijdrage aan het welslagen hebben medegewerkt. De uitslag van den wedstrijd was: Maximum aantal: 50 punten. le prijs J. Roose 50 punten; 2e J. W. Davidse 49; 8e J. Louwerse 48; 4e W. Christiaanse 48; 5e P. Francke 47; 6e M. Boone 46; 7e J. M. Houterman 46; 8e J. Wisse 45; 9e J. Vogel 45; 10e A. Mida- vaine 45; lie J. P. Kasse 45; 12e M. Gilde 43; 13e M. de Regt 43; 14e M. van Slooten 43; 15e G. Boogerd 43; 16e K. Willemse 43; 17e G. Vader 42; 18e J. Gideonse 42; 19e S. Hillebrand 41; 20e J. Marinisse 40; 21e J. Riemens 40; 22e S. Abrahamse 40; 23e P. Wisse 39; 24e A. Dingemanse 38 p. Zcnnemaire. M. P., wonende alhier, heeft drie personen opgelicht, elk voor 'n bedrag van f 25, onder het voorwendsel, dat-hij voor zijn moeder een rekening van het ziekenhuis moest betalen, waartoe zij niet in staat waren. Toen hij bemerkte, dat deze zaak in handen was gesteld van den Rijksveldw. te Brouwershaven, heeft hij de vlucht genomen naar Rotterdam, waar hij zich heeft willen vergiftigen met azijn-extract. Door den geneeskundigen dienst is hij vervoerd geworden naar het ziekenhuis aldaar. De ingenomen hoeveel heid was evenwel niet groot genoeg, zoo dat hij na eenige dagen uit het ziekenhuis is ontslagen en door de politie naar Zon- nemaire is overgebracht. De politie stelt thans een verder onderzoek in. (Z. Nsb.) Meliskerke. Woensdag kwam de Raad voltallig bijeen. De heeren Koppejan en Spruijt hebben de gemeenterekening 1931 nagezien en adviseeren deze goed te keu ren. Aangenomen met algem. stemmen. B. en W. bieden de begrooting 1933 aan met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 13.390. B. en W. stellen voor een leening aan te gaan groot f 5000 a 5 pet., af te lossen in 20 jaar.de eerste keer in 1934. Deze gel den zijn noodig voor de nieuwe school vereniging teneinde leermiddelen, meubi lair, enz. aan te schaffen. Het voorstel wordt met algem. stemmen aangenomen. Verder heeft plaats uitloting ad f400 van gemeenteschuld en wel van de leening 1929 een aandeel. Een verordening' op de heffing van het verlofsrecht en op de invordering daar van wordt vastgesteld met alg. stemmen. Van het bestuur der nieuwe schoolver- eeniging was een aanvrage ingekomen om een voorschot krachtens art. 101 L.O.-wet 1920; 80 pet. over 5 maanden was f 100. Toegestaan. Een schrijven van dhr J. Jakobsen, ge meente-secretaris, wordt nog voorgelezen dat hij onder dank aanneemt de benoe ming als agent voor de werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling. B. en W. deelen mede wederom enkele zieke boomen te willen laten opruimen, wat goedgevonden wordt. Rondvraag. Dhr Spruijt wil meer boo men rooien en vervangen door niet-vat- bare voor de iepziekte. In de volgende vergadering zal hierover besloten worden. Ook wekt dhr Spruijt B. en W. op tot meerdere activiteit in het laten uitvoeren van bestratingen en het houden van toe zicht. B. en W. zijn te zuinig, de steen gekocht van den Polder is niet goed ge noeg voor de zijbestrating, de uitvoering duurt alzoo verscheidene jaren. De zui nigheid mag de wijsheid niet bedriegen. De voorz. merkt op, dat B. en W. niet meer gelden mogen gebruiken dan is uit getrokken op de begrooting. Bovendien is men gebonden aan de voorschriften van den polder Walcheren, want de straatweg is een polderweg. Hierna sluiting. Zaamslag. Zondagavond te ruim 10 uur is brand uitgebroken in de land- bouwschuur van J. Heijens onder de ge meente Boschkapelle. De ^geheele schuur was in een oogenblik tijds een prooi der vlammen. Een stier en 9 varkens zijn om gekomen. Eb was weinig graan in de schuur geborgen. De oorzaak schijnt on bekend te zijn. Naar wij vernamen wordt de schade door verzekering gedekt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Achlum, H. W. Lovink te Gramsbergen. Te Krommenie, P. Ganne- gieter te Idaard. Aangenomen naar Nieziji (Gr.), H. Hui- zinga te Waterlandkerkje. Naar Wasse naar, dr H. J. Honders te Sneek. Ghr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Biezelinge, A. M. Fransen, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Aalten, A. M. Fransen, cand. te Rotterdam. Vlissingen. Zaterdagmorgen werd Ds J. D. Vossers, overgekomen vein Rozenburg, door Ds J. S. Hartjes, oudste plaatselijk predikant, bevestigd bij de Ned. Herv. Gem. alhier (vac. Ds A. de Voogd) met een predikatie over 1 Petrus 3 9 (laatste ged.). Staande werd den nieuwen leeraar door de gemeente na de bevestiging toe gezongen Gez. 215 4. Des avonds verbond ds Vossers zich aan de Vlissingsche gemeente met een predikatie over 1 Gor. 15 25a: „Want Hij moet als Koning heerschen". Sprekers hoofdthema was, dat het koninkrijk van Christus in het middelpunt moet staan en le. hoe door God bepaald wordt onze boodschap; 2e. onze houding en 3e. onze taak. Na de predikatie werd het bestuur der burgerlijke gemeente, den burgemeester, wethouder P. G. Laernoes en den gem.-se- cretaris dank gebracht voor hun tegen woordigheid, en verder toegesproken, de kerkvoogden, notabelen, kerkeraad, de plaatselijke predikanten en collega's van buiten, spreker's ouders, verschillende vrienden uit Serooskerke (sprekers vroe gere gemeente) en tenslotte zijn gemeente. De gemeente zong staande Gez. 96 (gew.). In beide diensten was de groote St Ja- cobskerk overvol. Inwijding Ned. Herv. Kerk Wieringermeer. Onder groote be langstelling heeft Zaterdagmiddag de plechtige inwijding plaats gehad van de eerste Ned. Herv. Kerk in de Wieringer meer te Slootdorp. Als voorganger trad op Prof. Dr Slotemaker de Bruine, voor zitter van het Zuiderzeefonds der Ned. Herv. Kerk. Na opening van de bijeenkomst met gebed en voorlezing van gedeelten uit Johannes 4, Openharing 21 en Psalm 84, heette spreker de aanwezigen welkom en bracht hij dank aan allen, die in eeni- gerlei vorm tot de totstandkoming van dit kerkgebouw hebben meegewerkt. Hierop volgden eenige mededeelingen betreffende het gebruik van het kerkge bouw ook voor Evangelisatiewerk door Ds Finkensieper. Vervolgens sprak Prof. Slotemaker naar aanleiding van Open baring 2122: En ik zag geen tempel in haar, want de Heer de Almachtige God is haar tempel. Ds van Paassen van Haarlem sprak namens de Generale Synode, de synodale commissie voor de kerkelijke belangen in den Zuiderzeepolder, alsmede namens het provinciaal kerkbestuur van Noord-Hol land, woorden van waardeering en dank voor de voortreffelijke wijze, waarop het bestuur van het Zuiderzeefonds de ver zorging van de geestelijke belangen in de Wieringermeer heeft aangevat en tot een goed einde heeft gebracht. Ten slotte voerde nog Ds Buiskool na mens het klassikaal bestuur van Hoorn en namens den kerkeraad het woord. De heer G. Koert te Wolf aartsdijk is geslaagd voor het examen voor belasting consulent, afgenomen door het Instituut voor Handelswetenschappen te Leiden. Gevaarlijke vrouw. Te Budel werd het gehucht Heerakker plot seling in beweging gebracht door mej. M., die iedereen met een geladen revolver bedreigde. De vrouw scheen abnormaal te zijn. De marechaussee werd gewaar schuwd, maar ook deze werd door de gevaarlijke vrouw bedreigd. Ten slotte is zij op ontactische wijze overmand en naar een gesticht overgebracht. Zij vertoonde reeds eerder teekenen van verstandsver bijstering. Tabak gesmokkeld. Maar door wie? Een groentenex- porteur te Delfzijl bracht deze week, op een avond, eenige manden augurken aan boord van het s.s. „De Tourist", dat el- ken dag naar Borkum vertrekt. De au gurken waren bestemd voor export naar Duitschland en voorzien van de noodige documenten. De boot is den morgen er op naar Bor kum vertrokken. Bij aankomst aldaar bleek bij visiatie dat zich, in de man den verstopt, drie halve ponden tabak bevonden. De boete voor dezen verboden invoer bedraagt meer dan R.M. 2000 terwijl den overtreder de verdere invoer kan worden verboden. De groenten-exporteur heeft echter verklaard absoluut niet te weten op welke wijze deze tabak tusschen de augurken is verzeild geraakt. Het zou, zijns inziens alleen na het laden gebeurd kunnen zijn. Hij heeft dadelijk de politie met een en ander in kennis gesteld die in Delfzijl en te Borkum een onderzoek instelde, zonder tot nog toe daders te kunnen op sporen. 15.000 bossen riet ver brand. Donderdagnacht is in den Bieschbosch brand ontstaan in een groote partij riet. Ongeveer 15000 bossen werden een prooi der vlammen. Een groote schuur, welke als nachtleger gebruikt wordt voor arbeiders, welke aldaar een geheele week plegen te verblijven, ging mede in vlammen op. De brandweer uit Werkendam rukte uit, doch kon niet ver genoeg in het polderland indringen en was genoodzaakt onverrichterzake terug te keeren. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Oorzaak van den brand is vermoedelijk kwaadwilligheid. De rivierpolitie heeft de zaak in onderzoek. De ziekte van Weil. Het aantal gevallen van de ziekte van Weil te Rotterdam, dat verleden week Zaterdag elf bedroeg, is in den loop van deze week gestegen tot zeventien. Deze stijging was, mede in verband met het zeer vele zwem men van de Rotterdamsche bevolking op deze warme dagen, te voorzien. i Valsche munterij in België. Op diverse markten van de provincies Antwerpen en Brabant, n.l. te Puers, Boom, Londerzeel, zoomede Willebroek, zijn in de jongste dagen in vrij groote hoe veelheden valsche stukken van twintig frank uitgegeven. Door de politie van Antwerpen, Brussel en Mechelen wordt een onderzoek ingesteld. (Tel.) Onweer. Vrijdagnacht is tijdens een onweer de bliksem ingeslagen in de woning van bode Vet te Almkerk. De woning is tot den grond toe afgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Vrijdagnacht is tijdens een zwaar on weer de boerderij het Geesink te Diepen- heim, door den bliksem getroffen. De boerderij brandde geheel af; van den in ventaris werd niets gered. Suikersmokkelen aan de Belgische grens. In de rechtbank zitting van 10 Augustus te Breda eischte de Officier van Justitie tegen een viertal Belgische suikersmokkelaars, uit Esschen die in den nacht van 6 op 7 Juli te Roo sendaal waren gearresteerd, ieder 3 maan den gevangenisstraf met verbeurdverkla ring der aangehaalde goederen. Hij stelde zijn eischen zoo hoog ook om den Bel gischen smokkelaars, die nog vrij rond liepen, duidelijk te maken, dat men hier in ons land streng weet op te treden tegen dit euvel. En de uitspraak der recht bank hoewel aanzienlijk milder was toch ook zwaar, n.1. 2 maanden gevangenisstraf met de geëischte ver beurdverklaring. Toch schijnt er de vrees onder de sui kersmokkelaars nog niet in te zitten, want het smokkelen aan de Belgische grens in de omgeving van Roosendaal is nog aan de orde van den dag. Zoo werden gisterennacht door eenige rijksambtenaren uit Roosendaal aan de Schijfschebaan weer zes of zeven vrach ten frauduleus ingevoerde suiker, tot een gezamenlijke hoeveelheid van 30 K.G. in beslag genomen, terwijl in den daaraan voorafgaanden nacht door eenige ambte naren uit Rucphen, in samenwerking met die uit Roosendaal, te Schijf twee wiel rijders werden gearresteerd, die ieder ook een vracht ongedekte suiker vervoerden. In den loop van deze week werden in deze omgeving tezamen vijf smokkelaars aangehouden, waarbij vier rijwielen en tezamen 16 vrachten suiker in beslag werden genomen. Fabrieksbrand te Dor drecht. Zaterdagmiddag kwart over vijf is brand ontdekt in de fabriek van de firma J. H. Bouman Zoon aan den Weeskinderendijk te Dordrecht. De oor zaak wordt gezocht in vuur onder den waterketel in de droogkamer, dat met krullen naast den ketel liggende in aan raking zou zijn gekomen. De oudste fir mant had met zijn zoon tot half vijf in die droogkamer stoelen gebeitst. Na de ontdekking van den brand door kinderen werden politie en brandweer ge: waarschuwd. Niettegenstaande de zeven stralen, die op het brandende gebouw werden gericht, brandde de fabriek ge heel uit. Verschillende machines en een voorraad houtwaren gingen verloren. De schade op f50.000 geraamd, wordt door verzekering gedekt. Daar het brandend perceel gelegen is aan den verkeersweg Dordrecht-Moerdijk, moest het verkeer tijdens de blussching, die tot negen uur 's avonds duurde, worden omgelegd. Smokkelarij op groote schaal. De politie te Keulen is er in geslaagd een centrale te overrompelen, die smokkelaars aldaar hadden ingericht. Uit deze centrale moeten eiken dag niet minder dan 30.000 sigaretten en voorts groote hoeveelheden tabak zijn afgeleverd. De gesmokkelde waren werden van de Nederlandsche en Belgische grens per auto langs allerlei omwegen naar Keulen gebracht. Toen de politie een inval in het gebouw der smokkelaars deed, kon zij nog ongeveer 30.000 sigaretten uit België en een groote hoeveelheid Nederlandsche tabak in beslag nemen. De twee leiders van de onderneming slaagden er in te ontkomen, enkele medeplichtigen konden echter worden ingerekend. Verkeersstagnatie. Gister morgen heeft men getracht de dwarsver binding tusschen de heftorens der ver bouwde brug over de Oude Maas bij Ba- rendrecht naar boven te brengen. Het ver bindingsstuk, een 200.000 K.G. wegende ijzerconstructie, moest door vier lieren 43 meter omhoog gebracht worden. Om tien uur precies, toen het gevaarte reeds 17 meter boven de brug hing, brak de kabel trommel van een der lieren. Het verbin dingsstuk kon niet hooger worden gehe- schen en men kon het evenmin weer la ten zakken. De positie, waarin zich het verbindings stuk bevindt, is niet zonder gevaar. De brug is den ganschen dag voor het ver keer gesloten gebleven en ook vandaag zal dit het geval zijn. Voor Woensdag mogen geen reizigers per tram over de brug worden vervoerd. De reizigers zullen dus in motorbooten over de rivier moeten worden gebracht. Het verkeer zal nu voornamelijk over Dordrecht moeten gaan. Het scheepvaartverkeer behoeft niet gestremd te worden, omdat de draaibrug buiten de gevaarlijke zone ligt. Vijf gewonden bij auto ongeval. Onder Bakewel bij Weert is de heer Joh. Jeger uit Amsterdam door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom gereden. In den wagen zaten vijf personen, zijn echtgenoote, zoon, schoondochter en kan toorjuffrouw, mej. D. de Gros. De wagen is totaal versplinterd. Omwonenden snelden toe en haalden de inzittenden, die allen gewond waren, uit den auto, welke kort na het ongeval in brand vloog. Mej. De G. had een zware hersenschud ding en een beenbreuk, terwijl de zoon ernstige inwendige kneuzingen bekwam. De toestand van deze zwaar gewonden is zorgwekkend. De heer J. kreeg een been breuk, terwijl mevr. J. en de schoondoch ter eveneens inwendig waren gekneusd. Alle slachtoffers zijn opgenomen in het ziekenhuis te Weert. Drama te Drachten. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich te Drachten een drama afgespeeld, waar van de veertigjarige arbeider J. Numan 1 het slachtoffer is geworden. De gebroeders J. aa T. iadden den avond in Draohten doorgebracht en daarbij enkele café's bezocht. Na slui tingstijd begaven zij zich naar de Zuider- dwarsvaart, waar zij de thuiskomst af wachtten van den daar wonenden veehou der Klaas van der Terp, die dien avond ook naar Drachten geweest was. Tusschen dezen en de gebroeders Nu man bestond een veete. Tegen twaalf uur kwam v. d. Terp thuis, vergezeld van zijn vrouw. Bij het erf ont stond tusschen hem en de beide gebroe ders een woordenwisseling, die weldra in een vechtpartij overging. V. d. Terp trof daarbij zijn tegenstander, J. Numan, zoo danig met een mes in de liesstreek, dat deze ineenzonk. De politie werd gewaarschuwd. Dr Wassenaar verleende medische hulp, doch moest den dood constateeren. Marechaussee geslipt en gedood. De heer Colenhrander, mare- chaussée te Aaiten, die met veertien dagen verlof ging en zich per motor naar West dorp begaf, waar zijn ouders wonen, slip te bij het nemen van een bocht in den weg onder Varsseveld, waardoor hij van den motor vloog en met zijn hoofd op den weg viel. Met verpletterden schedel werd het slachtoffer opgenomen en overleed spoe dig. Ernstig motorongeval te Eindhoven. Gistermiddag heeft te Eindhoven een ernstig motorongeluk plaats gehad. De 29-jarige motorrijder A. van Vroonhoven, wonende te Eindho ven, reed in groote vaart door genoemde straat. Ter hoogte van het kruispunt Kronehoefstr.Pastoriestraat vloog plot seling zijn pet van het hoofd. De mo torrijder drukte even op zijn rem en wil de tegelijkertijd nog de pet grijipen. Ten gevolge van deze manipulatie begon de motor te slingeren en raakte de berijder het stuur kwijt. Dientengevolge deed hij een zeer ernstigen val, waarbij' hij een her senschudding opliep en in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. Zijln toestand is levens gevaarlijk. Nader wordt- gemeld, dat de motorrij der is overleden. Wisselkoersen. Amsterdam, 29 Aug., 2.30 u. Parijs 9.72—9.76 K. Londen 8.588.64. Brussel 34.4834.52. New-York 2.48'/i»—2.48"/». Berlijn 59.0559.10. 5% pet. leening Vlaardlngen. Bij de gisteren opengestelde inschrij ving op de 5^ pet. obligatieleening ten laste der gemeente Vlaardingen, fgroot f 500.000, tegen den koers van 100 pet., is voor een zoodanig bedrag ingeschreven, dat slechts een uiterst geringe toewijzing kan plaats vinden. Naar wij vernemen, zou het totale be drag der inschrijvingen ruim 10 millioen gulden beloopen. MIDDELBURG. Gehuwd: J. van der Welle, 21 j. en E. G. Ocké, 19 j.; F. Hoff mann, 25 j. en S. Melse, 25 j. Bevallen: E. W. LandmanDaalhui zen, d.; J. van SchelvenWielemaker, z.; M. H. Schmidt D'egenerHébert, d.; J. A. BassieVader, z.; W. P. de Witte van Almkerk, d. GOES. Huw.-afk.: Nicolaas Fierloos, 22 j. jm. en Anna Helena Sinke, 21 j. jd. te Rotterdam. Overleden: Johannes Steenbakker, 60 j., wednr. van Martina van Dijke, te Hoe dekenskerke; Jan van der Slikke, 83 j., echtgenoot van Isabella Hage, te Kruinin- gen; Wilhelmina Maria Flips, 17 j., te Kruiningen. Branden. WAALWIJK. Hedenmorgen vroeg ont stond in een blok van vijf woningen, waar bij o.a. een smederij en een kruideniers zaak, brand. Aan blusschen viel niet meer te denken. De vijf panden zijn alle geheel afgebrand. De schade wordt op f 12000 f15000 geraamd. Alles is verzekerd. ROOSENDAAL. Zondagavond brak brand uit in een boerderij te Kruisland, waar vorigen Dinsdag reeds een hooimijt is afgebrand. De eigenaar was met zijn kinderen op reis, de vrouw was naar de kermis. Aan blusschen viel niet te den ken. Huis, schuur met oogst, landbouw werktuigen en het vee, alles verbrandde. Het feit, dat de brand op verschillende plaatsen tegelijk uitbrak, wijst op opzet. In de gespaard gebleven bijgebouwtjes vond men sporen van brandstichting. Po litie en marechaussée stellen een onder zoek in. DEN BOSCH. De uitspraak in het dra ma te Putbroek is bepaald op 12 Sept a.s. HAAMSTEDE. Als gevolg van het plot seling omslaan van den wind, is het vlieg tuig de P H A D X van de K. L. M., dat vanmorgen te half acht van Schiphol hier arriveerde, aan het eind van den uitloop met de wielen in een sloot geraakt. Het landingsgestel en de cabine werden be schadigd. Passagiers waren niet aan boord. Bestuurder en mecanicien bleven ongedeerd. Spoedig arriveerde een extra

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3