Gemengd Nieuws. Het Vrouwenhoekje Dammen R t ii-s 111® KÉ* sM* li II "llsri I I 1 XG. Moch Nederland in dat opzicht zijn plicht niet verstaan, dan cal bet sell de „Neem er maar eens een in je han- I denP Aarzelend, eigenlijk een beetje angstig, Roest. St Phlllpaland. In de raadsvergadering van Woensdag werd besloten te heffen: a. opcenten gebouwde eigendommen van 60 op 80 te brengen; b. 10 opcenten te brengen op ongebouwd; o. 50 opcenten te heffen op de pers. belasting; d. de classi ficatie der gemeente-fondsbelasting te brengen van de 2e naar de 3e klasse. De begrooting sloot in ontvang en uit gaaf gewone dienst f 71065,59; de kapi- taaldienst f 2414,14. De strijd tegen de geheime zenders. In samenwerking met de ge meentepolitie werd een clandestiene radio- zendinrichting in beslag genomen te Hil versum, ten huize van een bewoner van de Werneslaan. Tegen den eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt. Straten geasfalteerd met koffieboonen. De eigenaars der kof fieplantages in Brazilië en de exporteurs van koffie, breken zich het hoofd hoe zij hun groote voorraden koffie van de hand kunnen doen. Eorme voorraden koffie heeft men reeds in zee geworpen. Er zijn reeds 12.000.000 balen koffie van 100 K.G. vernietigd. Bovendien heeft men van koffieboonen briketten vervaardigd, om de locomotieven te stoken. Thans heeft men nog een nieuwe ma nier ontdekt om een nieuw afzetgebied voor koffieboonen te vinden. Men is na melijk begonnen, om de straten van de Braziliaansche steden te asfalteeren met koffieboonen waardoor een massa arbei ders werk hebben gekregen. Zundert is onbestuur baar. Raadsvergadering van Zundert. De derde in één week. Want uit protest stemt links overal tegen. De stemmen sta ken dan vijf-vijf en het voorstel wordt, volgens de gemeentewet „geacht te zijn verworpen". De publieke tribune in de kleine raads zaal van Zundert is vol. Deze, in de Ne- derlandsche historie vrijwel onbekende vorm van obstructie, wil het Zundertsche publiek meemaken. Met groen laken bedekte tafels, in hoef- ijzervorm. Links zitten de linkschen rechts de rechtschen. Voorzitter J. W. P. Mallens, burgemees ter. Een kwieke, kleine gestalte. Nerveus bewegende handen. Scherpe, ietwat Haag- sche stem. Kortaf. Hij kijkt de zaal rond en ziet, op de tribune, een der linksche raadsleden zit ten, die geen zitting mogen nemen om dat rechts niet tot toelating wil besluiten. Een vorige maal heeft dit lid-niet-lid de orde der vergadering verstoord. U hier, Sprenkels, roept de burgerva der uit, nog voor de vergadering is ge opend. U moet er uit. Vooruit. Ik wil u hier niet hebben. U gaat er uit. Als 't u blieft Sprenkels verdwijnt schuchter lpnder deze machtswoorden. Dan: Ik open de vergadering. Aan de orde zijn andermaal de ingekomen stuk ken. Volgt voorlezing van de lange lijst. Ik stel voor ze voor kennisgeving aan te nemen. Verlangt iemand stemming? Ja, klinkt een stem van links. De stemmen. 55. Verworpen. De stuk ken worden niet voor kennisgeving aan genomen. Maar wat moet er dan gebeuren, roept de burgemeester. Terugsturen. Volgend punt. Ontslag aan gemeente geneesheer. Stemming. Verworpen. De geneesheer, die hier al niet meer woont, wordt niet ontslagen. Voorstel van B. en W. om geen subsidie aan een of andere vereeniging te verlee- nen. Het wordt eveneens weggemaaid. De burgemeestermaar mijne hee- ren, beteekent dit nu, dat wij wèl subsidie zullen verleenen? Zoo ja, hoeveel lan? Algemeen zwijgen. 'Begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur. Verworpen. Aanvragen om subsidie. Verworpen, Enz., enz. De zoete invalOp de heide onder Nuenen zijn ten nadeele van den imker Th. de L., 48 van de 53 bijen korven leeggehaald. Uit de wijze waarop men te werk ging, staat vast, dat vakkun- digen de daders moeten zijn. Vier mannen onder stroom. Gisteren was een viertal arbei ders bezig bij een boerderij te Meeden, met het electrisch dorschen van den graanoogst. Door tot nu toe onopgehelder de oorzaak is een der arbeiders in aanra king gekomen met een onder stroom staanden electrischen draad, waarna ook de andere arbeiders contact met den draad kregen. De laatste drie waren spoedig her steld, doch de eerste arbeider moest op geneeskundig advies naar huis worden vervoerd. Avonturiers. Onlangs maakten we melding van de landing aan de Wal- chersche kust van twee mannen, die uit Engeland waren gekomen met een jacht, dat bij nader onderzoek bleek te zijn gestolen. De .Times" vertelt nu het volgende van dit avontuur: Twee mannen: de 22-jarige Zuid-Ame- rikaansche zeeman de W. en de 32-jarige mijnwerker uit Plymouth L., waren aan het wandelen langs de Engelsche kust. Toen de avond viel leek him het te Whi- testable liggende jacht Lapwing een ge schikte slaapplaats. Toen er bij het krie ken van den ochtend een mooie stroom stond naar zee kon de W. zijn zeemans neigingen niet langer bedwingen en gooi de het schip los. De Engelschman was bij dit alles slechts een tegenstribbelend toeschouwer, want toen zij eenmaal op drift waren kon hij er niets meer tegen doen. Het begon hard te stormen en op goed geluk, want ze hadden geen kompas, zeil de het tweetal in de richting van de Hol- landsche kust. Daar gekomen, legden zij aan en vroegen aan boeren om wat voed sel, want zij hadden niets aan boord. Zij bleken toen 30 mijl van den Hoek van Holland af te zijn. Daarna verloren zij de kust echter weer uit het oog en stak er zoo'n storm op, dat zij alle aandacht aan hun schip moes ten wijden. Pas drie uur later kregen zij de kust weer in het oog en konden zij, geholpen door een stoomboot, landen, 15 mijl van Vlissingen, zooals later bleek. De beide dieven waren uitgeput van honger en vermoeidheid. Zij werden naar den burgemeester van het nabijzijn- de dorp gebracht, die hun voedsel gaf, maar hen tevens arresteerde, omdat zij geen paspoort hadden. Per autobus werden zij daarop vervoerd naar Middelburg, waar zij twee we ken werden gevangen gehouden. Vandaar werden zij gebracht naar Roosendaal om door de politie over de Belgische grens te worden gezet. Wat nu te doen? Zij gingen maar weer loopen en kwamen den vol genden ochtend in Antwerpen aan. Daar vervoegden zij zich bij den consul, die hun in een zeemanstehuis onderbracht en vandaar naar Engeland stuurde. L. werd spoedig vrij gelaten, de W. bleek echter allerminst een schoone lijst te hebben. Voor deze eveneens onsuccesvolle esca pade naar Holland heeft men hem zes maanden dwangarbeid gegeven. Arme visschen. Uit Munchen wordt gemeld: De groote hitte van den laatsten tijd heeft ontzaglijke schade aan gericht onder den rijken vischstand van de Stever. Duizenden visschen, die door gebrek aan zuurstof omgekomen zijn, drijven aan de oppervlakte van het water. Gedeelte lijk zijn de visschen reeds tot ontbinding overgegaan, zoodat een ontzaglijke stank verspreid en het water bijne vergiftigd wordt De overheid heeft maatregelen ge troffen, om het water te zuiveren en de visschen te doen verwijderen. De bevol king wordt aangespoord, slechts gekookt water te drinken. Vliegeninvasie in het Lip- pe-dal. In het dal van de Lippe doet zich op het oogenblik een eigenaardig verschijnsel voor. lederen nacht komen uit het water van de Lippe millioenen zgn. eendagsvliegen te voorschijn, die door den wind naar de akkers en velden ge dreven worden en daar hun einde vinden. Hoe ontzaglijk groot het aantal insec ten is, blijkt hieruit, dat op sommige plaatsen des morgens de doode vliegen een meter hoog liggen. BREVEN UIT HET LAND VAN CADZAND. De post en het kantongerecht. Een geruimen tijd heb ik niets van me laten hooren. Niet dat er geen stof voor een Gadzandschen brief was, ik heb er dan ook zoo nu en dan wel eens een ge schreven met Gadzandsche wenschen en die zijn er nog vele. Maar als den anderen dag de krant weer vol stond met aller lei berichten van malaise en nood en dreigende tekorten, dan dacht ik, wat zal ik nu in dezen tijd nog aankomen met wenschen, wier vervulling alweer zooveel geld zal kosten en mijn brief verhuisde naar de prullemand en de lezer heeft er heusch niet veel bij verloren. Wenschen, we hebben er nog vele in ons landje van Gadzand. En er is een ach terstand in te halen. De laatste jaren had den wij zoo langzamerhand de gedachte gekregen, dat Den Haag zich bewust was geworden, dat daar verre over de Schel de een landje ligt, dat wel aardrijkskun dig bij België behoort, maar dat toch een deel van Nederland is. Door historie, door cultuur, door, nu ja, doordat de menschen, die er wonen, zich nu eenmaal Nederlan ders voelen. En in de bekende annexatie jaren heeft dat volkje getoond, dat ze Ne derlanders zijn en willen blijven. Die spontane uiting van aanhankelijkheid aan Nederland heeft er zeker niet weinig toe bijgedragen, dat het streven van zekere kringen in België zoo weinig succes heeft gehad. En wij zijn er voor beloond met de prachtige Hoogere Burgerschool in Oost burg'. Maar het lijkt er wel een beetje op, dat Den Haag toen heeft gedacht, dat de zoete jongen zijn belooning had gekregen en verder weer heel zoet moest zijn. Maar dan heeft Den Haag misgetast. Zeker, we zullen wachten tot de jaren van diepe inzinking, waarin we leven, voorbij zijn, maar men moet niet denken, dat het landje van Cadzand nog hetzelfde is van 25 jaar terug, het landje, dat rustig lag te dommelen aan den Overkant. Er is een groot verschil tusschen de rustige, ietwat zelfgenoegzame Cadzantenaar van 25 jaar terug en de zich thans ook mo derne mensch gevoelende bewoner van ZEEUWSCH-VLAANDEREN. En zoo gauw eenigszins betere tijden aanbreken, zullen wij met onze wenschen aankomen, weer opnieuw. Een overbrug ging van de Schelde vragen wij nog niet, maar wel moeten de bezwaren, veroor zaakt door de Schelde, tot de kleinst mo gelijke proporties worden teruggebracht. En in dat opzicht is er nog heel veel te verbeteren. schuld er van zijn, dat Zeeuwsch-Vlaan- deren zich hoe langer hoe meer richt naar het Zuiden. Het heeft dan ook pijnlijk aangedaan, dat den laatsten tijd maatregelen zijn ge nomen, die werden ingegeven door de be zuiniging, die noodig is, maar die toch in een streek, die zoo afgelegen is als de onze, meer worden gevoeld dan in andere. De post heeft de derde bestelling opge heven. Men mag zelf zijn post des avonds om 10 uur af komen halen, als men ten minste busrecht betaalt. In deze warme dagen nog een luchtje scheppen om 10 uur, het kan nog, maar ik denk, dat het straks, als de koude dagen weer aanbre ken, voor niemand aangenaam zal zijn dan voor den dokter, die er zijn klanten door zal zien vermeerderen. Was het nu niet mogelijk, als er één bestelling moest vervallen, die van 's middags te nemen, waar toch zoo goed als niets mee mee komt. Maar de handel is niet gevraagd; de Kamer van Koophandel, toch zeker het aangewezen lichaam om advies te vragen, is gepasseerd. En dan de openstelling van de kantoren. In Aardenburg b.v. is het kantoor open tot 11 uur 's morgens en des middags van 23. Reden heeft dit absoluut niet. De kantoorhouder zit toch op het kantoor, maar hij mag niet helpen. Bezuiniging geeft het niet. Maar wel groot ongemak voor het publiek. Dat is weer één van die bureaucratische maatregelen, die uitgaan van de stelregel, dat het pu bliek er is voor den dienst in plaats van omgekeerd. En dan de verzendingl Vroeger ging er een post des morgens om half zeven; deze is vervallen. Als men nu een brief post naar Middelburg 's avonds om 7 uur, is die er den anderen avond om 8 uur. Als men een brief verzendt van Aardenburg naar Oostburg (een afstand van 9 K.M.) des avonds om 7 uur, is die er den an deren middag om 2 uur ongeveer. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is het nog mooier. Daar maakt een brief, die men verzendt van Terneuzen naar Axel zoo wat een reis om de wereld, eer hij be zorgd wordt. Een herziening van de re geling der postbestellingen was zeker op haar plaats. Ik zette boven mijn brief naast de post ook het kantongerecht. Het kantongerecht te Oostburg, dat op de lijst staat van opge geven te worden. Niet, dat de meeste men schen nu zoo'n aangename herinnering hebben aan het kantongerecht. Wanneer men er moet komen, is het meestal niet zoo aangenaam. Maar men heeft er helaas gauw genoeg mee te maken. En stel je nu voor, dat je voor elk wis sewasje, pardon, ik bedoel voor elke over treding naar Terneuzen moet. 's Morgens om half zes opstaan, om half zeven met de tram en dan als het goed gaat 's avonds om half tien terug, en dan nog boete beta len. Het ware goed om in deze dagen van gebod op gebod en regel op regel maar te besluiten niet meer op straat te komen, maar heel den dag op bed te blijven lig gen. Ik wou, vóór het te laat is en de maat regel is genomen, dan toch onder de aan dacht van de autoriteiten brengen, als ze tenminste De Zeeuw lezen, dat Terneuzen voor ons zoowat in de stratosfeer ligt. Als je tenminste geen auto hebt. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat men in voogdijzaken een eed moet gaan afleggen. Stel je voor, dat men bericht krijgt, dat men eventjes naar Terneuzen moet. Geef ons dan tenminste Middelburg, of neen, nog veel beter, als dan Oostburg moet ^warden opgegeven, geef ons dan een reizende kantonrechter. Een kantonrech ter voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen, goed, als het niet anders kan, maar die in ver schillende plaatsen zitting houdt. W ij moeten ook „rakken en vliegen" om ons broodje te verdienen, och, laat het dan de kantonrechter ook eens doen. Maar in allen ernst, het opheffen, zonder meer van het kantongerecht te Oostburg en indeelen bij Terneuzen, mag misschien op papier in Den Haag een aardige bezuiniging lij ken, het zou voor de inwoners van het land van Cadzand een maatregel zijn, die bijna onoverkomelijke bezwaren zou mee brengen. En't zou opnieuw de schei ding tusschen dit deel van Nederland en de rest grooter maken. „Het schoolgaand kind In de vacantie". Truus Eygenhuysen vertelt in „De Huishouding" van de leerzame tentoon stelling „Het schoolgaande kind in de va cantie", die van 514 Aug. te Amsterdam gehouden werd. Zij behoort tot het verle den, zooals nu ook weer de vacantie der kinderen tot het verleden behoort. De jeugd heeft er zich geamuseerd en kennis opgedaan omtrent vele dingen, die voor haar nog een geheim waren. Maar ook de ouders hebben op deze tentoonstelling veel kunnen leeren, niet zoozeer van wat er geëxposeerd was dan wel van de wijze, waarop de kinderen op wat zij zagen reageerden. Want wie nog niet overtuigd was van de wenschelijkheid het kind in aanraking te brengen met de levende natuur, kwam hier tot ander in zicht. Ontelbare verrukte kinderoogen keken naar de niet minder dan driehon derd bijeengebrachte kuikens. De N.V. P. Sluis te Weesperkarspel had daarvoor een keurige en aantrekkelijke ruimte inge richt met fijn grint, zand en zoden. Het woelige, donzige goedje verdrong zich voor de voeder- en drinkbakjes, zooals de jeugdige toeschouwers elkaar achter de afrastering verdrongen. kwamen de handjes naar voren. Sommi gen trokken terug, anderen zetten dapper door en vingen zoo'n beweeglijk geel wol len balletje in de toch wel even trillende vingers. „Zie je wel, je hoeft niet bang te zijnl Als je de dieren geen kwaad doet, zullen zij je vriendjes zijn." De eerste les. De firma Geuzebroek te Amsterdam had een stand, waarin een broedmachine met levend materiaal was opgesteld. Ieder kind, dat door het venstertje keek, had natuurlijk wel eens gehoord, dat een kui ken uit een ei komt, maar eerst nu, bij het zien ervan, kreeg het beteekenis. De kinderen hebben in den letterlijken zin van het woord stilgestaan bij het uit komen van een kippenei en het ontkiemen van een bloemzaadje. Het kind hoeft niet gedwongen te wor den zijn aandacht aan de natuur te schen ken. Het staat er voor open en is tot op nemen bereid. Maar er is leiding noodig. Het kind alleen naar buiten sturen richt niet veel uit. Misschien zijn er ouders, die al eens gezegd hebben: „Ons kind heeft niet veel oog voor de natuur; als het uit is geweest en je vraagt wat het gezien heeft, weet het niets te vertellen", en mis schien zagen diezelfde ouders met verba zing, hoe hun kind op deze tentoonstelling met enthousiasme de prachtige verzame ling aquariums bekeek. De leering hier van? Het is deze: Plaats een kind slechts tegenover een klein deel van de natuur; verblind het niet door een overvloed, maar geef het gelegenheid dit kleine gedeelte in zijn meest aantrekkelijken vorm (een aquarium, een terrarium, een plant) te doorvorschen. (Hoe heerlijk, als dan daarbij de kin deren worden gewezen op den grooten Schepper aller dingen, die alleen het leven kan geven en onderhouden. Red. Z.) Enkele recepten. Komkommers stoven.1 k.g. komkommers, 1 eetlepel melk, 4 d.l. kom kommerwater, 40 gram bloem, 45 gr. bo ter, een weinig eierdooier, zout, iets fijne peper of nootmuskaat. De komkommers dun schillen, in de lengte in twee helften verdeelen, met een zilveren, houten of hoornen lepel het zaad er uithalen, het vruchtvleesch in de lengte in reepen van plm. 0.5 c.M. dikte snij den en deze in nette schuine snippers van 3 of 4 c.M. lengte verdeelen. De kom kommersnippers wasschen en in water met zout gaar koken. Het water afgieten, 4 d.l. ervan met de melk vermengen en er, met de boter en de bloem een mooi, ge bonden sausje van koken. Er een weinig eierdooier en fijne peper doormengen en de komkommerschijven er goed warm in laten worden. Zoetzuur van meloen. 1 groote meloen (niet al te rijp), 10 gram pijpkaneel; 10 gram kruidnagelen; 1 flesch inmaak azijn; het gewicht van de stukjes meloen aan suiker. Snijd den meloen in stukken en schep het eetbare rijpe gedeelte er uit met een lepel. Verwijder van het overblijvende deel de schil, snijd de stukken in blokjes en weeg ze. Breng den azijn met de sui ker en de kruiden aan den kook en laat daarin de stukjes meloen koken tot ze eenigszins glazig zim geworden. Doe ze in de goed schoongemaakte flesschen; laat de azijn nog even inkoken tot een dun ne stroop, giet het over de stukjes meloen en sluit de flesschen dan goed af. Wijnbowl. X flesch roode Bor deaux, 2 d.l. water, 200 gram suiker, sap van t citroen en 3 sinaasappelen, V& kom kommer zonder zaad; een paar takjes (bij elkaar gebonden) Onze Lievevrouwenbed- stroo of versche thijm; spuitwater; ijs. Los de suiker in het water op en laat de dunne citroenschil erin trekken. Zeef dan de stroop in een groote kan en laat haar koud worden. Schil een kleine kom kommer, haal het zaad er uit en snijd een kwart ervan in dunne, niet te lange ve zels. Voeg bij de suikerstroop de wijn, de bij elkaar gebonden takjes kruiden, het vruchtensap en de komkommervezels, dek de kan dicht en zet hem een paar uur weg op een koele plaats. Neem dan de kruiden eruit en vul de drank aan met spuitwa ter. Hebt ge ijs, doe dan in elk glas een paar blokjes ijs. Als roestvlekken in linnengoed zijn ge komen, legt men het goed, waarin de vlek zit, op de strijkplank, druppelt er ci troensap op, legt er een natten doek over en strijkt daar met een heeten bout over heen. Versche roestvlekken zijn meestal reeds na twee van zulke behandelingen verdwenen, bij oudere moet men een beetje meer geduld hebben. Maar verdwij nen doen ze op deze manier allemaal. Na tuurlijk moet het goed daarna gewasschen worden. Roestvlekken in matten en in wollen dekens. Twee moeilijke problemenl Voor de matten raden wij aan een beetje zuringzout met water op de lee- lijke plekjes te wrijven en een warme kruik onder de roestvlek te houden. Ook kan men een 10 pet. oplossing in citroen zuur in water aanwenden. Men druppelt eerst een beetje absoluten alcohol op de vlek en daarna iets van de oplossing. Na 10 minuten met schoon wa ter uitwasschen en de bewerking zoo noo dig herhalen. Een wollen deken zal er, bij het pro- beeren om roestvlekken te verwijderen, waarschijnlijk niet mooier op worden. Het beste middel, dat hier toegepast kan wor den, is citroenzure ammona. Men bereidt dit door bij een oplossing van citroenzuur zooveel salmiak te gieten, tot men een sterke lucht van salmiak waarneemt, Roestvlekken warden Uit marmer en steen verwijderd als men ze schuurt met Gothlandsche steen. In het uiterste geval gebruikt men bleekwater, wat daarna goed weggespoeld dient te worden. Uit geglazuurd aardewerk en porselein verwijdert men ze met bleekwater en azijn. Een uitstekend middel om verroest nik kel, koper, ijzer en staal schoon te ma ken is het te schuren met citroensap en fijn zand. Ook petroleum werkt uitste kend. Men kan roestvlekken verwijderen uit zijde door ze stevig in te smeren met een prop watten, gedoopt in citroensap, waar in vrij veel zout is opgelost. Alles een nacht over laten zitten. Den volgenden morgen zullen de vlekken verdwenen zijn. (Hbld.) Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstr. 221, Amsterdam. Oplossing probleem 257. Auteur: J. Daane, Zoutelande. Stand. Zwart 11 sch. op: 9, 12, 13, 14, 16, 19, 21, 24, 26, 29, en 36. Wit 11 sch. op: 25, 27, 30, 32, 37, 39, 41, 43, 44, 47, en 48. Oplossing. Wit: 48—42, 25—20, 44—40, 37—31, 47—42, 32X3, 3X8. Zwart: 24X 35, 14X25, 35 X33, 26X 39, 36X38, 21X32. Oplossing probleem 258. Auteur: J. H. Hunze, Amsterdam. Stand. Zwart 12 sch. op 1, 5, 8, 12, 13, 14, 18, 19, 21, 23, 24, en 30. Wit 12 sch. op: 28, 32, 33, 35, 37, 38, 42, 46—50. Oplossing. Wit: 28—22, 33—29, 37—31, 47—41, 32—27, 48X39, 49 X7, 35X2. Zwart: 18X27, 23X34, 27 X36, 36X47, 21X43, 47 X44, 1X12. Oplossing probleem 259. Auteur: J. G. v. d. Brink, Gorinchem. Stand. Zwart 10 sch. op: 8, 9, 18, 21, 22, 23, 27, 35, 36 en 40. Wit 10 sch. op: 24, 29, 32, 34, 38, 41, 42, 43, 45, en 50. Wit: 24—20, 20—14, 42—37, 37—31, 50—44, 31—26, 26X30, 45X3. Zwart: 36X47, 9 X20, 47 X24, 27X49, 40X29, 49X40, 35X24. Oplossing probleem 260. Auteur: J. Dienske, Haarlem. Stand. Zwart 9 sch. op: 5, 12, 13, 14, 17, 20, 21, 24, 30 en dam op 7. Wit 12 sch. op: 23, 26, 28, 31, 32, 33, 37, 40—43, en 45. Oplossing. Wit: 32—27, 43—38, 26—21, 33—29, 42—38, 37X10, 40—34, 45X14. Zwart: 21X32, 32X 43, 17 X26, 24X 22, 43X32, 26X46, 7X40. Oplossing probleem 261. Auteur: J. Zuiver, Amsterdam. Stand. Zwart 10 sch. op: 1, 6, 8, 9, 11, 12, 17, 20, 25, en 26. Wit 10 sch. op: 19, 21, 23, 2730, 34, 38, 39. Oplossing. Wit: 19—13, 28—22, 29—24, 27—22, 22X2 2X18 Zwart: 9X18, 17X19, 20X40, 25X32, 26X17. Goede oplossingen. Ontvangen van: S. Blaas, S. Bosselaar, P. de Visser, A.de Visser, en A. Willem- se, allen te Aagtekerke, J. A. v. Dixhoora, en J. Scheele te Zaamslag; J. Alme- kinders Jr. en D. de Hullu te Oostbuxg; J. Daane en J. Geelhoed te Zoutelande; A. Deurloo, M. G. Geschiere, J. Huissoon en J. Modderkreeke, te Nieuwdorp; C. P. Va- gelaar Jr. te Krabbendijke, M. A. de Bel, te Ierseke; J. Pasman te Kruiningen, H. K. Allaart, nrs 258261 te Ritthem; L. G. v. Vijven, nrs 258260, te Goes en A. J. Moggré Janz. te Schoondijike. Probleem 265. Auteur: A. Deurloo, Nieuwdorp. 1 2 3 4 5 Zwart 9 sch. op: 3, 7, 8, 9, 12, 14, 17, 18 en 26. Wit 8 sch. op: 23, 29, 30, 31, 34, 35, 38 en 48. Wit speelt en wint. Oplossingen. Aug.-problemen voor 6 Sept. in te zen den aan bovenstaand adres. 1 Ol (D e -5 O) CO s n «J O I M J2 _r 03 •s .9 .a ö-g'.s 1=3' 0 <D ■3 g |-g SS 1 S"2 W 0 A u o o 3 O 3 Q> a -o °2 "S S -S 3 1 I -8 IS 8 sj *g "V ra! ja-2» o -3 '0 ~d a-2 .2 S w *- ft 9 -V Js5,3 03 ■s 15 ssisr 9 g U XI 5^3 0 H a g s g O 03 5 Ojq i -+-> 'J~* 0 n 1 S3 o 60 H, 3S S S® r o.® 5P - 8-S ïT s o o. ■Ofl 3 <8 q, a> .2 o ■«•gsg N "2 T3 I'S 1 9 a ja S Pt 0

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 6