Gemengd Nieuws Rechtzaken Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Telenrammen. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Afloop Verkopingen en Aanbestedingen is en anderzijds in de brutale attractie van bonte kleuren en uitheemsche vormen van badcostuums, badmantels, strand- t pyama's. Vooral de laatste trekken zeer de aan dacht. Het strand schijnt tegenwoordig een publieke slaapkamer geworden. Trouwens het is reeds lang de gewoonte om zich in een zeebad niet aan de omge- ving te storen; men doet daar eenvoudig of men thuis is. Het strand is eet-, con versatie-, slaap- en badkamer tegelijk. Zelfs vrouwen, die het thuis vreeselijk zouden vinden om ten aanschouwe van eigen omgeving van blouse te verwisselen, geven zich aan het strand zóódanig aan de openbaarheid prijs, dat mijn oogen er nog meer pijn van doen dan van de flik kering der zon op de golven. Ik lees in den Bijbel, in Deuteron. 22 vers 5: „Het kleed eens mans zal niet zijn als de vrouw, want zulks is den Heere een gruwel", maar dat heeft de redacteur van de „Matin" blijkbaar niet gedacht, ais hij zegt: „De strandpyama is het meest correcte en oprechte kleedingstuk voor de dames, het is hermetisch gesloten" en de directie van de Haagsche Tram ziet blijk baar de trams voor slaapkamers aan en heeft daarom toegelaten, dat dames in strandpyama's ook in de Haagsche tram mochten vervoerd worden! Het wonder van onzen tijd is, dat men zich over niets meer verwondert, de hy permoderne wereldbeschouwing laat geen bewondering meer toe, er is geen verwon dering meer over de schaamteloos-ont- kleede en als mannen gekleede en gekapte, de bitter-drinkende en sigaren-rookende vrouwen aan het strand. Voor zijn vertrek van het strand naar huis, zag Johannes de Heer op het strand ook nog een schelpenman, die zich niet stoorde aan al het gedoe van het mon daine strandleven, evenmin als zijn paard. De milliarden schelpen daar in dien wa gen eens zooveel levende diertjes, welker leven vergaan is en wier huisjes alleen nog maar dienen omvertreden te worden. Zou het ook zoo zijn met vele strandlevens, alleen leven om straks bij den oogst der wereld vertreden te worden, gelijk de Bijbel het zegt, Mal. 4 vers 3: En Gij zult de goddeloozen vertreden. Aan het slot van zijn strand-indrukken deelt Johannes de Heer dan nog in „Het Zoeklicht" mede, dat hij naar huis gegaan zijnde, zijn Bijbel opsloeg en daarin las, dat er dingen zijn, die voor de menschen heel gewoon geworden zijn, maar noch- thans voor God gruwelen heeten en niet alleen in het Oude, maar ook in het Nieuwe Testament wordt gezegd, dat Gods toorn over deze dingen komt (Efeze 5 vers 6). Pas ontdekte onbe schaafde volksstammen. Omtrent de in de wouden van Oost-Boli- via wonende wilde volksstammen, die jfcenige jaren geleden nog slechts van hooren zeggen bekend waren, heeft dr Richard Wegner, hoogleeraar in de an thropologic aan de universiteit van Frankfurt a. d. Main, een groot aantal nieuwe bijzonderheden ontdekt. Dr Wegner, die een langdurige ontdek kingsreis heeft gemaakt in de binnen landen van Zuid-Amerika, heeft kunnen vaststellen, dat tusschen de, door de daar wonende blanken als Siriona aangeduide boschindianen, een op een nog lageren trap van beschaving staande stam leeft, die door hem Koeroengoea wordt ge noemd. De Koeroengoea's leven, naar prof. Wegner mededeelt, nog ongehinderd en vrij in de bosschen en kennen geen hangmatten, zooals de overige stammen, en vergenoegen zich met gevlochten mat ten. De mannen en vrouwen leven in de le gerplaatsen gescheiden. De mannen be kommeren zich slechts weinig om de kin deren. Van ongeveer twaalfjarigen leeftijd af worden de knapen mee op jacht geno men. Vaatwerk kennen deze primitieve na tuurkinderen in het geheel niet. Wan neer zij willen drinken, gaan zij naar een rivier of beek, buigen zich als een acro baat naar voren en slurpen met den mond het water uit den stroom. Voor het vervoer van water gebruiken zij groote bladeren, waarmede zij zeer behendig het kostelijke vocht over groote afstanden weten mede te nemen. Behalve als drank heeft het water voor de Koeroengoea's niet de minste aantrek kelijkheid. Zwemmen kunnen zij niet. Bij het oversteken van rivieren zoeken zij een doorwaadbare plaats op en peilen de diepte met een van hun meer dan mans- hooge pijlen. Van een zieke wenden diens stamge- nooten zich vol afkeer af. Zij vermijden zijn leger zoo veel mogelijk, ten einde zijn smarten niet te zien. Na het overlijden van een zieke breekt men ijlings de leger plaats op en laat den doode achteloos lig gen. Wat van vele wilde volksstammen, d.a. die van Ceylon en Paraguay ten onrechte werd gedacht, namelijk dat zij stom wa ren, schijnt bij de Koeroengoea's werkelijk het geval te zijn. Wekenlang heeft prof. Wegner hen ga degeslagen, zonder dat het hem gelukte een bepaald woord van hen op te vangen. Wel bedienden zij zich van gebaren en teekenen. De mannen slaan op hun dij en stampen met den voet op den grond, terwijl zij door sisgeluiden hun ontevre denheid of boosheid toonen. Tien dagen in een tdn gevast. In de Engelsche badplaats Blackpool heeft een zekere mevwsuw Sa rah Mahon een prijs van f 2000 gewon nen met gedurende tien dagen in een ton te vasten. Gemakkelijk heeft de 27-jarige dame het geld blijkbaar niet verdiend. Toen zij namelijk na afloop van dezen tiendaagschen vastentijd uit haar ton te voorschijn kroop, zakte zij van uitputting bewusteloos in elkaar. Men haalde een draagbaar en bracht haar in allerijl naar het ziekenhuis over. Pas toen haar be wonderaars de envelop met de f 2000 voorzichtig onder haar hoofdkussen had den gelegd, herkreeg zij even haar be wustzijn. Zij zal echter nog geruimen tijd in het ziekenhuis moeten vertoeven, ten einde weer op krachten te komen. Stakersterreur. In een straf zaak tegen een aantal stakers van P. Smit die terecht stonden wegens mishandeling van den werkwillige B. te Rotterdam, had de buurman van B., genaamd J., verkla ringen afgelegd in het nadeel van de sta kers. Zaterdagnacht nu is J. op den hoek van de Christiaan de Wetstraat en de Martinus Eteynstraat door een aantal on bekend gebleven mannen aangevallen en mishandeld, waarbij hij een steek in het linker dijbeen kreeg. Een dokter achtte op neming in het ziekenhuis noodzakelijk. Daarheen is ook vervoerd Mej. van H. die bij het relletje onder den voet was geraakt. De politie heeft ten slotte een einde aan de onrust gemaakt. Daarbij is een hoofd agent door een uit de duisternis gewor pen steen getroffen. Hij kreeg gering let sel. Stakers, die, evenals B. en J., in wo ningen van „Gemeenschappelijk Eigen dom" wonen, hebben deze maatschappij den eisch gesteld, B. en J. de huur op te zeggen, daar anders door de stakers geen huur meer zal worden betaald. Een gevaarlijke „klan t". Zon dagmorgen heeft een politieman in bur ger preces-verbaal opgemaakt tegen een sigarenwinkelier in de Hoofdsteeg te Rot terdam, wegens het verkoopen op Zondag. De winkeldeur stond open en in den win kel bevonden zich een paar automaten. De „klant" vroeg om een pakje tabak, waarop de winkelier antwoordde, dat hij eerst even moest kijken, of er geen politie in de buurt was. Toen hij dit gedaan had, gaf de winkelier het gevraagde aan den „klant". Toen deze betaald had, zeide de winkelier, dat hij nog even om den hoek van de straat moest kijken, of daar mis schien niet een politiedienaar stond. De winkelier deed dit, kwam terug met een verheugd gezicht en de mededeeling, dat er geen „vijand" in de buurt was. Toen echter maakte de „Jdant" zich bekend als rechercheur, waarop hij proces-verbad opmaakte. Firma Van Heel en Co. failliet verklaard. Bij beschikking van de Arrond.-Recht- bank te Middelburg van 24 Augustus 1932 is ingetrokken de surceance van betaling, bij 'beschikking dier Rechtbank van 16 Juli 1931, ingaande 20 Juni 1931, ver leend aan de commanditaire vennootschap onder de firma van Heel en Go., gevestigd te Goes en aan hare beheerende vennooten T. van Heel, thans koopman, A. J. van Heel, thans kassier en Mr. A. L. W. van Heel, thans kassier, allen wonende te Goes, en is genoemde vennootschap, als mede hare vennooten failliet verklaard. Recihter-commissaris: Mr Th. Portheine rechter. Curatoren: Ir J. H. G. Kakebeeke, ingenieur, wonende te Kloetinge en Mr H. G. J. Zaaijer, advocaat en procureur, wo nende te Goes. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De doorgevoerde loonsverlaging aan „The Vitrlte Works" en de houding der Directie in deze. Ongetwijfeld zullen velen bij het lezen van dit opschrift direct hun gedachten terug laten gaan tot de persberichten van eenige dagen geleden, welke zeer in het kort, maar niet te min klaar en duidelijk, omtrent deze materie zijn gepubliceerd. Uit die berichten kon wel worden af geleid, dat er aan den juisten gang van zaken iets haperde. Eerstens, dat zonder overleg met vak organisaties of personeel een loonsverla ging was aangekondigd. Op zichzelf in dezen crisistijd een verschijnsel waaraan we zoo ongeveer gewend zijn geraakt. Al leen het „zonder overleg" leek wel vreemd. Wanneer we den gang van zaken in het maatschappelijk leven den laatsten tijd goed waarnemen, dan blijkt ons al ras, dat bij vele bedrijven met mede werking der vakorganisaties belangrijke loonsverlagingen worden doorgevoerd. Een bewijs, van gezond verstand bij de arbeiderslei ders in verschillende moeilijke bedrijfsom standigheden. Het zal dan ook niemand verwonderd hebben, dat het tweede persbericht ver meldde, dat de samenwerkende organisa ties verzocht hadden ter conferentie over de te nemen maatregelen met de directie te spreken en te samen in overleg de moeilijkheden onder de oogen te zien. Men zou zoo denken, voor een Directie een middel, dat aangegrepen dient te worden. Immers, hoe zal men de moeilijkheden be ter het hoofd kunnen bieden dan gezamen lijk? Echter, de Directie der „Vitrite" schijnt die samenwerking niet te begeeren, integendeel. Uit het antwoord wat zij zond blijkt, dat zij alle samenwer king in deze en de toekomende tijd verwerpt, en zelf de vakbonden, en in deze hun leiders, aansprakelijk stelt voor de moeilijkheden van het bedrijf. Na eerst wat „in het algemeen" ten aanzien van crisis en vakbonden te hebben gezegd, spreekt de Directie in haar schrijven al dus: „Het is voor de vakbonden, die n i e t de geringste verantwoorde lijkheid dragen voor den gang van zaken in een onderneming wel heel gemakkelijk te trachten tegen te houden wat wegens gewijzigde omstandigheden voor ons bedrijf wordt vereischt, doch aan dit streven kan niet bij voortduring worden toege geven. Voor ons al thans is het duidelijk welk een nadeeligen invloed onze vroegere toegeeflijkheid reeds op dè verdere bestaanskansen van onze onderneming heeft gehad". Hier hebben we dus een dubbele be schuldiging, die door de christelijke orga nisatie, in casu de Chr. Metaalbewerkers- bond in geenen deelekan worden aanvaard. Indien waar was, dat de leiders der vakbonden geen verant woord e 1 ij k h ei d s g e v o e 1 beza ten, dan was nergens te lande loonsverlaging aanvaard, en was per 19 Augustus aan de „Vi trite" dewerkstakingafgekon- digd. Ook kan door de christelijke organisatie niet worden aanvaard, dat door vroe gere loonacties de onderneming heeft ge leden. Trouwens sinds 1921 weigert de Directie met de leiders der vakbonden te confereeren. Als er iets te bespreken valt, geschiedt dit door de afdeelingsbestuurders op de fa briek werkzaam. Tot die afdeelingsbe stuurders sprak verleden jaar de Directie, dat de moeilijkheden in het be- drijf onstaan waren doordat de vijf groote lampenfabrieken elkander den v o or r an g s s t r ij d bevochten, en d,a t wij aldus de Directie behoorlijk kunnen wachten tot deze strijd ten ein de i s. Hieruit blijkt dus duidelijk, dat met „vroegere toegeeflijkheid" de zaak niets te maken heeft. Integendeel. Wij willen er zelf op wijzen, dat de Di rectie eenige jaren terug voor een groot conflict is gespaard gebleven, door het verantwoordelijkheidsbesef der christelijke organisatie. Hiervoor hebben de christelij- ke arbeiders smaad en hoon gedragenen getrotseerd. Als de Directie dan verder zegt: v dat zij er in principe bezwaar tegen blijft maken besprekingen te houden met personen, die niet de ge ringste verantwoordelijkheid voor den gang van ons bedrijf dragen en hierbij niet het minste belang hebben", dan blijkt hieruit dat welbewust door de directie het libe rale standpunt van den klassenstrijd wordt gehul digd. Een standpunt inhoudende deze gedachte: wij beschikken over u, en zonder u. Wat ook ten sterk ste blijkt uit het slot van den brief, waar in medegedeeld wordt dat enkele afdee lingsbestuurders op het kantoor zullen worden toegelaten, DOCH DAT ER AAN HET STANDPUNT DER DIRECTIE NIETS MEER WORDT VERANDERD. Om dan nog wat meer kracht bij te zet ten wordt gezegd, als er bij de doorvoe ring „m o e i 1 ij k h e d e n" zullen opdoen, de Directie besloot de werkweek 48 uur te doen worden, en een gedeelte van het personeel te ont slaan. Dat is de klap op de vuurpijl. Onze beslissing zal wet zijn, en gij, o arbeiders, hebt te zwijgen. Hier wordt het Ghriste 1 ijk recht met voeten getreden. Dat gaat in tegen elke gezonde moraal. Dat standpunt zal daarom door ons Christenvolk in zijn geheel dienen bestre den te worden. Bestreden, door de Chr. vakbeweging te steunen in haarstrijd voor het Christelijk recht, opdat, ook in crisistijd vol daan worde aan het hooge gebod eens door Da Gosta gezegd: TOENADERING EISGHT GODS OR DE, EN DEZER TIJDEN NOOD P. M. Stand der landbouwgewassen. Het onderstaand overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 18 Augustus 1932 is onder medewerking der rijkslandbouw-consulenten, samengesteld naar gegevens verstrekt door de corres pondenten der Directie van den Land bouw. De weersomstandigheden zijn voor de ontwikkeling der verschillende gewassen in het algemeen niet ongunstig geweest. De schade, door regenbuien aan de lege rende granen toegebracht is voor een be langrijk deel door de laatste warmtepe- riode weder goedgemaakt. De oogst van de tarwe is over het al gemeen goed; in verschillende streken goed tot zeer goed. In het noordoosten des lands worden veel klachten vernomen over het optreden van voetziekte in de tarwe. Rogge, haver en gerst leveren een goeden oogst. Vooral waar de rogge reeds vóór den bloei gelegerd was, ver wacht men echter lage opbrengsten. Het gewas van develdboonen wis selt van goed tot vrij goed. De erwten hebben gedurende den oogsttijd veel van den regen geleden; bo vendien is de qualiteit slechts matig door vreterij. Slechts in enkele streken is het gewas goed; veelal varieert het van matig tot vrij goed. Het standcijfer voor de bruine boo- n e n overtreft het gemiddelde niet onbe langrijk. De opbrengst van het vlas is in Zee land en Friesland goed, elders vrij goed te noemen. De oogst van het kanariezaad is goed. Het koolzaad heeft in Zeeland schade ondervonden van den koolzaad- glanskever. De opbrengst kan normaal worden genoemd. De oogst van het blauwmaanzaad belooft goed tot vrij goed. De opbrengst van de k a r w ij varieert sterk ten gevolge van de beschadiging door de rups van de karwijmot en is ge middeld slechts matig tot vrij goed. Het mosterdzaad belooft vrij goed, spinaziezaad goed tot vrij goed en suikerbietenzaad goed tot zeer goed. De stand van de consumptie- en van de fabrieksaardappelen is goed. In Groningen en Drenthe is het ge was in hevige mate door de aardappel ziekte aangetast. In andere gebieden wordt de ziekte slechts hier en daar verspreid aangetroffen. Uit het midden en het zui den van het land wordt het voorkomen van de aardappelziekte niet gemeld. De suikerbieten zullen ongetwij feld een beste opbrengst leveren. De stand is goed tot zeer goed. De droogte in den voorzomer heeft de bieten den grond doen ingaan, daarna deden de Juliregens een gunstigen invloed gelden. De stand van de uien is niet onbe langrijk verbeterd doch loopt in de on derscheiden streken nog vrij sterk uiteen. Gemiddeld is de stand goed tot vrij goed. De door warmte afwisselende regens hebben zeer veel goed gedaan aan de n a - weide. In vele streken was de grasgroei in den laatsten tijd aanmerkelijk beter dan in het midden van het jaar, toen veel over droogte geklaagd werd. De stand van de weiden is goed tot zeer goed. De moord te Naaldwijk. DEN HAAG. In hooger beroep stond voor het Haagsche Gerechtshof terecht een 22-jarige letterzetter, verdacht van den moord op de 16-jarige Joh. v. d. K. te Naaldwijk op 5 Maart j.l. Hij was door de Rechtbank veroordeeld tot 6 jaar ge vangenisstraf en daarna ter beschikking stelling van de regeering. De advocaat- generaal eischte oevestiging van dit vonnis. Treinbotsing. Eén doode. UTRECHT. Vanmorgen te 5 u. 24 is een goederentrein bij het binnenrijden van het station Utrecht in botsing gekomen met enkele stilstaande wagons. Het ge volg was, dat verschillende wagons ont spoorden. De hoofdgeleider, de heer Kloe ke uit Amsterdam, werd zóó vreeselijk verminkt, dat de dood onmiddellijk in trad. EINDHOVEN. Hedenmorgen was de 38- jarige werkman L. D. bezig met een che misch praeparaat een ketel te reinigen. Daar dit praeparaat gevaarlijk was, werk te hij met een gasmasker op. Desondanks werd hij bewusteloos gevonden. Genees kundige hulp mocht niet meer baten. Hij bleek aan verstikking overleden te zijn. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. HEERLEN. De 25-jarige mijnwerker B., die werkzaam was op de Oranje-Nassau I is aangehouden wegens diefstal van een aanzienlijke hoeveelheid materialen. Hij was voornemens een eigen smederij te gaan beginnen. Hij is in arrest gesteld. De waarde van het gestolene is aanzien lijk. ENSCHEDE. Vannacht heeft een felle brand gewoed in de garage aan de Zuider hagen alhier. Het mocht de brandweer gelukken de belendende perceelen te be houden. De garage is geheel uitgebrand Eén auto is vernield. Alles is verzekerd. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. MADRID. Hedenmorgen is het proces begonnen tegen den leider der laatste monarchistische actie, generaal Sanjurjo en zijn medeplichtigen. Het proces zal niet onderbroken worden tot het vonnis zal zijn uitgesproken. Dit wordt reeds vanavond verwacht. Algemeen wordt ge dacht, dat Sanjurjo ter dood zal worden veroordeeld en dat tegen zijn drie hoofd- medeplichtingen levenslange vestingstraf zal worden geëischt. PARIJS. Hedenmiddag zal een zitting Tan het Fransche kabinet Worden gehou den. O.a. zal behandeld worden de prijs zetting van het graan. Men vermoedt, dat ook de samenstelling der begrooting (waarvan de sluiting op groote moeilijk heden zal stuiten) aan de orde zal komen. Naar verluidt, zullen de bestuursuitgaven met 5 pet. verminderd moeten worden. Maar dit zal niet voldoende zijn, om het tekort te dekken. MUNCHEN. Naar gemeld wordt, zal het verblijfsverbod voor Hitler in Oostenrijk inzooverre worden opgeheven, dat hij toe stemming krijgt om zich op 17 en 18 Sept. ter gelegenheid van den partijdag der nar tionaal-socialister» öp Oestsrirfjksih gebied op te houden. BUENOS AIRES. De Braziliaansche re- geeringstroepen hebben een groote over winning behaald op de opstandelingen in den staat Sao Paulo. Dit was de grootste slag, die ooit op Zuid-Amerikaanschen bodem is gevoerd. Meer dan 10.000 man heeft er aan deelgenomen. Namens God. Staten van Zeeland ia hedenmorgen aanbesteed het meuken van twee Ducdalven, het verbouwen van een bordes, het vervaardigen van een opleg- stoel voor de toegangs'brug en het maken van bijkomende werken ten behoeve van een drijvende aanlegplaats te Vlissingen, voor den Provincialen stoombootdienst op de Westerschelde. Raming f 68.000. Inschrijvers: N.V. v.b. H. J. Nederhorst te Gouda f72.743; N.V. Waterwerken te Amsterdam f71.100; J. G. Steensma te Lemmer f 70.400; J. Blijlevens te Geer- truidenberg f 69.800; Gruis en Rietveld te Rotterdam f69.748; P. J. de Bourgraaf te Wemeldinge f 68.900 A. v. d. Straaten Jr.'s Aannemersbedrijf te Hansweert f 68.900; L. F. Kapiteins te Rotterdam f 68.648; Firma Gebr. Parel te Sliedrec'ht f 68.200; M. Jansen te Nisse f68.195; J. J. Jansen te Middelburg f 67.900; N.V. v.h. P. W. van Wijnen te Dordrecht f 64.930; C. v. d. Klippe te Vlissingen f 64.870L. Schermers te Nieuwendijk f 64.800; N.V. Visser en Smit's Aanne mersbedrijf te Papendrecht f 64.260; Iz. Lagasse te Koudekerks f 64.100; G. Scher mers Jr. te Nieuwendijk f 63.900; firma A. Verhagen te Made f63.790; N.V. G. Kasteleijn en Zonen's Aannemersbedrijf te Dordrecht f 62.844 N.V. Th. Smeulers Aannemersbedrijf te Rotterdam f 61.798; N.V. van Splunders Aannemersbedrijf te Ridderkerk f61.570 en L. P. Korstanje te Wemeldinge f 60.430. Rotterdamsche Lloyd. SIBAJAK, 23 v. Batavia te Rotterdam. KOTA RADJA, 22 v. Rotterdam te Pernis. NOTA NOPAN, (thuisr.) p. 22 (7 n.m.) Finisterre. KOTA GEDE, (thuisr.) vertrek 24 (n.m.) van Londen. DEMPO, (uitr.) 23 van Taniger. MODJ'OKERTÓ, 23 van Rotterdam naar Hamburg. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN VAN OLDENBARN'EVELT, (uit reis) 23 van Pt. Said. POELAU LAUT, (Ihuisr.) 23 v. Pt. Sai-d. TAWALI (uitr.) pass. 23 Kaap de Goede Hoop. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 25 Aug.: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig of geen verande ring in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u. 767. Licht op voor fietsers: Donderdag 8 u. 42 min. MIDDELBURG. Bevallen: G. F. van OostRijke, z.; M. de BreeDingemanse, d.; A. Pietersede Bree, d. Overleden: A. van Riel, 79 j., geh. met H. J. Baale; M. P. J. Mantz, 56 j., geh. met P. J. Barto; L. Barentsen, 72 j., wed. v. M. Leijs. GOES. Veiling van 24 Aug. Stoksnij- boonen 410, stamsnijboonen 23, stok- trosprincessen 814, stokperfect 1213, stamperfect 48, dubb. princessen 1 5, rentegevers 710, pronkboonen 12, uien 3, sjalotten 13, aardappelen 1 2.40, tomaten 2, blauwe druiven 55 gld. alles p. 100 K.G. Radijs fl, Rhabarber f 0.90, Rammenas f4, Bloemen flf3, alles per 100 bos. Meloenen fö—f33, Witte komkommers flf3, Groene idem flf2, Augurken f 0.07—f 0.15, Kropsla f 3—f 4, Andij vi ef 3.10 f3.30, Bloemkool f4f9, Idem 2e soort fl—f4, Roode kool f 1.90—f2.40, Groene Savoye kool f 1.70f 3.90, alles per 100 stuks. MIDDELBURG, 23 Aug. 1932. Appels: Codlin Keswick 1-11, Earley Victoria B-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3