Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Rechtzaken de den nacht, dat gewaakt werd. Eige naar van het vlas is de heer Huige te Nieuwdorp. Oorzaak onbekend. Verzeke ring dekt de schade. Veere. Dinsdagavond had alhier de jaarlijksohe schietwedstrijd van de 33. V. L.-afdeeling plaats, onder tegenwoordig heid van-de plaatselijke commissie en van den Commandant Zeeuwsch Verhand, overste Bierman. De uitslag was als volgt: max. aantal punten 100: le pr. B. Versluis 94 p., zil veren medaille, geschonken door burge meester H. Dronkers; 2e pr. J. Huy- brechtse 93 p.; 3e pr. J. Mesu 93 p.; 4e pr. P. de Jonge 93 p.; 5e pr. D. de Jonge 93 p.; 6e pr. I. v. d. Hooft 90 p.; 7e pr. C. M. Douw 90 p.; 8e pr. W. de Buck 89 p.; 9e pr. J. Bakker 88 p.; 10e pr. D. Kasse 88 p.; lie pr. J. v. Heulen 86 p.; 12e pr. F. Oudendijk 84 p.; 13e pr. P. Karreman 83 p.; 14e pr. C. Verton 83 p.; 15e pr. D. Midavaine 81 p.; 16e pr. J. Leer 81 p.; 17e pr. J. Francke 80 p.; 18e pr. M. Hoogedeure 79 p.; 19e pr. L. van Sorgen 59 p. Bij gelijk aantal punten werd gekampt. Aan het einde rijkte burgemeester Dron kers eerst den beker uit, die voor veer tien dagen was gewonnen door D. 'de Jonge en vervolgens de andere prijzen.' Hij feliciteerde D. de Jonge met het be haalde succes en hoopte, dat hij hem ook het volgende jaar als eigendom zou mogen direct eigendom. Axel. Gisteren was alhier, zooals ge woonlijk bij warm weer, een groot aantal jongens aan het baden in de zoogenaamde Kleine Kreek, toen plotseling hulpgeroep klonk. Het bleek, dat twee broertjes in een eenigszins diepe put waren terecht ge komen. Dadelijk schoten enkele flinke jon gens toe, wien het gelukte een der jon gens spoedig aan den wal te brengen. Zijn broertje echter verdween in de diepte. Het duurde ongeveer 10 minuten voor hij aan wal kon worden gebracht. Direct was geneeskundige hulp ter plaatse, maar he laas, de toepassing van een zuurstof apparaat motfht niet meer baten. Het jon gentje genaamd A. B., oud 12 jaar, was overleden. Dit geval is nog te meer tra gisch, omdat de vader van dit groote gezin pas herstellende is van een zware ziekte. Vrije Evang. Gem. Bedankt voor Franeker G. H. de Jonge, te Oudebildtzijl. Ds Joh. Langman. In verband met het feit, dat Ds Joh. Langman, Ned. Herv. predikant te Wassenaar wederom een benoeming tot lid van de Tweede Kamer heeft aangenomen, heeft hij bij het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland emeritaat aangevraagd. De beslissing van dit college is nog niet afgekomen. Zon dag zou Ds Langman voorgaan in de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Gem. te Voorburg. Aangezien Ds Langman de bevoegdheid van emeritus nog niet heeft en een benoeming als Kamerlid reeds aan nam, heeft de Kerkeraad, naar de Tel. meldt, geweigerd deze godsdienstoefening als een officiëele te erkennen, al mocht Ds Langman wel voorgaan. Ds J. P. E n k 1 a a r van Katten- dijke gekomen, werd Zondagmorgen j.l. bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gemeente van Delden door Ds B ter Haar Romeny van Ginneken, met 1 Petrus 5 vers 2a. Des middags te 3 uur deed Ds Eniklaar intrede met een predikatie over Rom. 116, aan het einde waarvan hij in het bijzonder toespraken hield tot kerke lijke personen en colleges, den burgemees ter en de Gemeente. De nieuw overgeko men leeraar werd daarna verwelkomd door den consulent, Dr J. W. Samberg, ambtgenoot ter plaatse; door den vroege- ren predikant van Delden, Ds J. F. L. A. de Jagher van Slijk-Ewijk; en door 'Ds V. E. Schaefer, van Losser, namens den Ring Enschedé. Kerk-acoustiek. In een korte voordracht heeft pater A. J. M. Mulder S.J. van Nijmegen Zondagavond verklaard hoe het vraagstuk van de acoustiek in de kerken tot oplossing is gebracht. Maar wat de spreker naliet er bij te vertellen is, hoe hij enkele weken geleden een schitterend staaltje van zrijn deskundigheid op dit ge bied geleverd heeft. Tot dusverre was het niemand gelukt, het groote beursgebouw te Leeuwarden behoorlijk bespreekbaar te maken; zelfs de beste luidspreker-installatie mocht daar niet baten. Toch hadden de katholieke Friezen die zaal noodig voor een feest- vergadering. Pater Mulder werd geroepen, en wat steeds als een onmogelijkheid gold, werd door hem tot stand gebracht als betrof het de gewoonste zaak van de wereld. Het zichtbaar resultaat zijner berekeningen was een geluidspiegel, die in het leeken- oog niet meer dan een doodgewoon klank bord scheen. Het effect was schitterend; sprekers met een stem van middelmatige tracht, wisten zich tot in alle uithoeken van een met 2400 personen gevulde zaai volkomen ver staanbaar te maken, zonder gebruikmar king van microfoon en luidsprekerl i Geslaagd voor examen Engelsch L.O. mej. H. P. M. van Wel te Terneuzen. De bliksem in den toren ge slagen. Zondagmorgen omstreeks half vier uur is de bliksem geslagen in den toren van de Ned. Herv. Kerk te Lange- rak. Gelukkig werd zulks onmiddellijk ontdekt, zoodat terstond 't blusschings- werk kon worden begonnen. Intusschen had de burgemeester, de heer G. B. For- tuijn, die spoedig ter plaatse was, de hulp ingeroepen van de auto-motorspuit te Groot-Ammers, welke binnen zeer korten tijd arriveerde. Onder leiding van den burgemeester werd in den toren een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat het vuur zich inwendig niet aan den toren had meegedeeld, maar alleen be perkt bleef tot de houten omlijsting, als mede het wijzerbord. Men was dan ook spoedig met eigen materiaal den brand meester. Fietsendieven aangehou den. Twee personen hadden bij een rij wielhandelaar in Haarlem-Noord fietsen gehuurd doch deze niet teruggebracht en ook niet betaald. Gisterenavond laat zag de rijwielhande laar zijn fietsen voor een café staan en wilde ze meenemen, hetgeen de beide per sonen hem beletten. Er ontstond een vecht partij waarbij een ruit van het café werd ingeslagen. Een agent van politie, die een der mannen wilde arresteeren, kreeg een slag in het gezicht en liet dientengevolge zijn arrestant los, die op een fiets sprong en wegreed. Aan de sommatie van den agent om af te stappen gaf hij geen ge volg, waarop de agent zes revolverschoten loste. Hoewel de vluchteling een schot in een van zijn beenen kreeg wist hij te ontkomen. Later zijn beide personen aan gehouden. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt Kinderverlamming in Gaas- te r 1 a n d. Er hebben zich in Gaasterland geen nieuwe gevallen van kinderverlam ming voorgedaan. Toch hebben autoritei ten het noodig geoordeeld, de vacanties aan de scholen voor onbepaalden tijd te verlengen. In Stavoren zijn opnieuw 2 gevallen van kinderverlamming geconstateerd, zoo dat het aantal patiëntjes aldaar tot 4 is opgeloopen. Inbraak in een kerkgebouw. Maandagnacht is voor de tweede maal ingebroken in de Geref. Kerk te Beet gumermolen. Was men den vorigen keer gelukkig geweest, thans was de buit zeer klein. Door een kelderraam is men waar schijnlijk binnengekomen, daarna heeft men de achterdeur weten te forceeren. Verschillende kasten waren opengebro ken. Ook heeft men dat getracht te doen met de brandkast, wat niet gelukt is. Geld had men trouwens niet kunnen vin den, daar men na de eerste inbraak niets meer in de kerk achter laat. Van den schrik gestorven. Te Meerkerk is een vrouw zóó van het onweder geschrokken, dat zij plotseling dood bleef. Paniekineenautobualn een autobus, waarmee een gezelschap meisjes van Nijmegen naar Beuningen en Weurt vervoerd werd, is plotseling 'n paniek uit gebroken, doordat een der inzittenden, die een brandlucht meende waar te nemen, alarm maakte. Twee meisjes sprongen aan de achterzijde uit het voertuig. Beiden kwa men te vallen. Eén van haar brak een arm en kreeg eenige hoofdwonden, terwijl de andere een hersenschudding opliep. Na voorloopig verbonden te zijn, werden zij naar haar woningen overgebracht. Van brand in de autobus was intusschen geen sprake. De kas van een cabaret gee st o 1 e n. Bij de afwezigheid van den eige naar werd de kas van een cabaret te Zandvoort door een der ondergeschikten tijdelijk in een keukenkast geborgen. En kele uren later, toen de eigenaar thuis kwam, was het geld, f1300, verdwenen. Zender in beslag genomen. Een rijkstelegrafist en twee rechercheurs te Haarlem hebben ten huize van een bewoner van de Vijverlaan aldaar een ultra-kortegolfzender in beslag genomen. De installatie was het eigendom van een zoon van den bewoner. De jongeman had geen machtiging van den Minister van Waterstaat. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Bij het baden verdronken. Te Wageningen is de 38-jarige B. uit Breda, die met zijn gezin aldaar gelogeerd was, bij het baden in den Rijn verdron ken. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Gistermiddag is de 18-jarige wees M., die logeerde bij familie te Zwolle bij het baden in een particuliere badin richting in de Vecht verdronken. Te Roodevaart (gem. Klundert) is de 16-ja- rige v. d. M. bij het zwemmen in de bui tenhaven verdronken. Zijn lijk is opge haald. Gemaskerde roovers. Te Stui- vezand onder Made (N.-Br.) is door een tweetal gemaskerde personen ingebro ken bij de 80-jarige alleenwonende we duwe, mej. v. G. Terwijl de eene de oude vrouw in bedwang hield, maakte de an dere inbreker zich meester van het aan wezige geld, een bedrag van ongeveer f70.—. De politie stelt met behulp van politie honden een onderzoek in; tot nog too echter zonder resultaat Na 124 uur pianospel. Eén- honderd en vier en twintig uren heeft Heinz Arntz uit Düsseldorf, „der D'auer- klavier-Weltrekardmeister'zijn muzikale offers geplengd op het altaar der kunst, 124 uren lang hebben zijn handen een moeizamen wandeltocht gemaakt over het wit-zwarte slagveld, dat piano-toetsenbord heeten er is toch nog muziek uit ge komen. Heinz Arntz heeft zijn eigen duur-re- cord pianospelen, dat met 120 uren op zijn naam stond, verbeterd. Zooals gezegd, hij heeft er nu 124 van gemaakt. Te midden van de huldigingen trok hij zich terug in zijn particuliere vertrekken om zijn behlaarde vingertoppen te laten verbinden, onder welk bedrijf hij in slaap vielna een tijdsduur van 130 uren waken. En terwijl Heinz Arntz, „der Weltre- kordmeister in Dauerklavierspielen" pro beerde zijn afgebeuld lichaam de hoognoo- dige rust te geven, welke het reeds zoo lang toekwam, zaten in de gelagkamer de tallooze bewonderaars te feesten aan de schuimende potjes bieren dronken een „Heil" op het welzijn van den record virtuoos. Wat men met dronken chauffeurs kan beleven. Maan dag maakte het hoofdbestuur en een 300- tal leden van den Limb. R. K. Bond van Coöperaties een uitstapje naar Venlo, Te- gelen en Steyl, per autobussen. In Steyl brachten de deelnemers een be zoek aan het Missiehuis en het daaraan verbonden museum. Tijdens dit oponthoud hebben twee chauffeurs, die ieder een autocar te besturen hadden, waarin on geveer 30 personen zaten, dermate de bloemetjes buiten gezet, dat zij in zulk een staat van dronkenschap verkeerden, dat de inzittenden dier twee auto-cars wei gerden zich door deze bestuurders te laten rijden. Eenige inzittenden, die in staat waren een bus te besturen, boden 't twee tal aan in hun plaats te rijden, doch de twee dronkenmannen weigerden dit. Zonder bun voorkennis zijn de beide auto-cars met reizigers toch vertrokken, terwijl deelnemers aan de excursie de wil gen chauffeerden. In Venlo aangekomen meldde het gezelschap zich direct bij de Venlosche politie en stelde de beide auto bussen ter beschikking van den eigenaar. Inmiddels deden de twee chauffeurs, die in Steyl waren achtergebleven, telefonisch aangifte van den diefstal van twee auto bussendie de politie al vóór de aan gifte in haar bezit had. Het gezelschap huurde te Venlo direct een tweetal andere autocars, waarmede de tocht werd voortgezet. Weer eenbelangrijkq in braak opgehelderd. Wederom kunnen wij melding maken van een suc ces der Haagsche politie, waardoor zij er in geslaagd is een belangrijke inbraak hier ter stede op te helderen. Op 9 Augustus j.l. werd in een villa aan de Jacob Catslaan ingebroken. Verschillende waardevolle voorwerpen en sieraden, tezamen een aanzienlijk be drag vertegenwoordigende, werden mee genomen. Enkele dagen later kreeg de politie een tip, dat enkele voorwerpen, vermoedelijk van inbraak afkomstig, te koop waren aangeboden. Een onderzoek wees uit, dat men hier inderdaad te doen had met een deel van den buit van de villa aan de Jacob Catslaan. Een en ander leidde tot de arrestatie van den 22-jarigen v. d. L. koopman van beroep en den 28-jarigen bakker S. Beide aangehoudenen werden aan een streng verhoor onderworpen en daaruit kwam zoovéél aan het licht, dat de poli tie het gewenscht achtte op bepaalde pun ten in Zorgvlied opgravingen te doen. Langs den muur van het oude buiten werd, na geringe moeite, opgegraven het grootste gedeelte van de voorwerpen, uit de villa afkomstig. Kostbare theepot ten, prachtige vazen, koperen klompjes en voorts een groot aantal andere kost baarheden, werden uit den bodem opge graven. Dienzelfden avond werd een 69-jarige koper- en blikslager aangehouden, S. ge naamd, als verdacht van heling. Op hem werd nog een heerenhorloge gevonden, eveneens van den diefstal afkomstig. Gis terochtend is nog een vierde persoon aan gehouden, eveneens verdacht van heling, de 22-jarige H. Alle aangehoudenen hebben een volle dige bekentenis afgelegd. Het grootste deel van de gestolen voor werpen is teruggevonden. Het moorddrama te Put- Is roek. Naar het „Hbld." meldt, is de dagvaarding van een der nieuwe getui gen in de zaak van den drievoudigen moord te Putbroek onder Echt, welke zaak weldra voor het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch in hooger beroep in behandeling zal komen, ingetrokken. Het betreft hier Jhr A. M. H. E. van Aefferden, burgemeester van het Zuid- Limburgsche plaatsje Geulle. Hij is eige naar van de bosschen, waarin het drama zich heeft afgespeeld en werkgever van den verdachte jachtopziener, die door de rechtbank te "Roermond tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld. De advocaat-generaal van het gerechts hof vernam, dat de burgemeester in een zenuwlijdersgesticht zou zijn opgenomen. Een officiëele verklaring, dat de man ze nuwpatiënt is, heeft hij niet ontvangen. Het was hem zelfs niet bekend, in welk gesticht de burgemeester zou vertoeven. Jhr van Aefferden is een nieuwe ge tuige in deze zaak. Bij de behandeling voor de rechtbank te Roermond was hij niet opgeroepen. Naar een berichtgever van het blad te Maastricht uit goede bron verneemt, ver toeft Jhr van Aefferden nog steeds in Geulle. Hij zou dan ook geheel niet ze nuwziek zijn. Wel had de burgemeester zonder opgave van redenen bericht ge kregen, dat zijn naam van de getuigen lijst is afgevoerd. Moordaanslag op een vrouw. Gistermiddag ongeveer halfvier verliet een 28-jarige vrouw haar huis te Amster dam. Op korten afstand van haar woning reed haar man, van wien zij gescheiden leeft, te fiets op haar af en bracht de vrouw, die op niets verdacht was, met een mes een vijftal steken toe in borst en rug. Hevig bloedend zakte de vrouw ineen. De 36-jarige man had zijn kinderen willen zien. Hierover waren tusschen de beide echtgenooten moeilijkheden gere zen. In den loop van den middag verliet de vrouw echter het huis. De man, die vermoedelijk op haar gewacht heeft, reed onverwachts op haar toe en volvoerde zijn daad, waarop hij ijlings de vlucht nam. Later heeft hij zich echter zelf bij de politie aangemeld. De G. G. D. vervoerde het slachtoffer naar het Wilhelmina-gasthuis. Wonder boven wonder zijn geen edele deelen ge raakt, zoodat de vrouw althans niet in levensgevaar verkeert GOES, 17 Aug. 1932. Groentenveiling: Blauwe Druiven 54, Tuinboonen 1, Stok- snijboonen 13, Rheinische Spekboonen 1, Stokprincesseboonen 713, Rentegevers 6—7, Perfect 711, Dubbele Princessen 1 4, Groene Boonen 13, Spinazie 2, To maten 0.507, Uien 2, Kleine Uien 1, Aardappelen 0.60—3 gulden, alles per 100 KG. Meloenen 1034, witte komkommers 15, groene idem 13, augurken 0.10 25, andijvie 3.20, kropsla 1.502, bloem kool Ie soort 510, id. He soort 14, roodekool 2.10, savoyekool 2.703.20, al les per 100 stuks; radijs 2.20, wortelen 3, bloemen 12, alles per 100 bos. HULP VOOR DEN NEDERLANDSCHEN FRUITTELER. De drie centrale landbouw-organlsatles vragen hooger invoerrecht De drie Centrale Landbouworganisaties schrijven in een adres aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid: Volgens de gegevens van het Centraal- Bureau van Veilingen in Nederland, zou den ruim 33.000 H.A. in gebruik zijn voor de teelt van fruit voor den handel, wat 1 pet. is van de totale oppervlakte cul tuurgrond in Nederland. Deze oppervlak te is groot genoeg om Nederland van voldoende fruit te voorzien en zelfs nog een belangrijk overschot te leveren voor ex port Op grond van in het adres verwerkte berekeningen komen de landbouworgani saties echter tot de slotsom dat de ge middelde invoerwaarde ruim pl.m. 20 cent per K.G. bedraagt, terwijl de gemiddelde uitvoerwaarde nog geen 7 cent per K.G. is. Dit wordt, volgens adressanten, veroor zaakt door het feit, dat het goede fruit alleen in het binnenland geplaatst wordt en minderwaardig uitgevoerd. In goede bedrijven in Nederland zijn de laatste jaren de resultaten zoodanig geweest, dat gebleken is, dat ook een goede kwa liteit vruchten geteeld kan worden, die bovendien wat smaak betreft, de voorkeur geniet. Wijzende op de groote hoeveelheden fruit, die uit het buitenland ons land wor den binnengebracht en een overzicht ge vende van de in andere landen van Ne- derlandsch fruit geheven invoerrechten, betoogen adressanten dan de noodzakelijk heid van hoogere Nederlandsche invoer rechten op buitenlandsch fruit, welken wensch zij als volgt toelichten: Wil de Nederlandsche fruitteler in de toekomst aan meer menschen een bestaan geven, dan is daartoe noodig, dat steun geboden wordt en wel in den vorm van een verhoogd invoerrecht op buiten landsch fruit, geheven per K.G. en niet van de waarde. De prijzen zullen daardoor op peil blijven en de Nederl. consument zal er weinig van merken, want, zoo goed de Nederl. teler de verhooging van het in voerrecht in Engeland betaalt, zal de Ame- rikaansche fruitteler het verhoogde in voerrecht op zijn producten te betalen hebben. Ook al zou men van de veronderstel ling uitgaan, dat het heffen van een in voerrecht van 10 ct per KG. tengevolge heeft, dat de groothandelaar hier 10 ct duurder moet inkoopen, dan beteekent dit nog slechts een geringe verhooging voor den consument, want de winst van den tusschenhandel zal dezelfde blijven. Met de gelden, die aan invoerrechten worden geheven, zou dan gezorgd kunnen worden voor verbetering van de Nederlandsche fruitteelt Indien bezwaar mocht bestaan tegen een invoerrecht op buitenlandsch fruit dan verzoeken adressanten den minister te willen overwegen, of niet thans de tijd is aangebroken om, gezien den sterk ge stegen invoer van 1930 vergeleken bij dien van 1931, over te gaan tot contingentee- ring van den invoer van fruit, speciaal van de appels en peren. Do nood in den West-Frleschen tuinbouw. Men meldt uit Langendijk: Al grooter wordt de nood in West-Fries land. De commissie uit de 50 West-Frie- sche gemeenten heeft zich, door den nood gedrongen, zooals zij in den desbetreffen- den brief zegt, opnieuw tot den Minister van Economische Zaken en Arbeid ge wend, om namens die 50 gemeentebestu ren dringend te verzoeken binnen eenige dagen een ontwerp-Tuiaboaw sïöimawet (c.q. een tijdelijke noodregeling) te wil len indienen en te bevorderen, dat de Kamers der Staten-Generaal hun reces onderbreken om deze kwestie van leven en dood spoedeischend te behandelen. Uit stel van hulpverleening aan het zwaar- getroffen district kan funeste gevolgen met zich sleepen. WAGENINGEN. Vanmorgen te tien uur moesten hier drie militaire vliegtui gen door den mist een noodlanding ma ken. Ze bekwamen daarbij zóóveel averij, dat ze niet konden opstijgen. De inzitten den 'bleven allen ongedeerd. DEN BOSCH. De advocaat-generaal bij het Gerechtshof heeft den burgemeester van Geulle, Jhr van Aefferden, werkgever van de beide verdachten in het moord drama te Putbroek, alsnog als getuige ge dagvaard. Aanvankelijk was hij van mee ning, dat deze getuige in een gesticht voor zenuwlijders vertoefde. OLST.Gisteravond ds een auto in volle vaart in een booht van den dijk gereden. De bestuurder E. K. uit Olgt en de vier andere inzittenden werden niet ernstig gewond. De oorzaak is een defect aan de stuurinrichting. DUBLIN. Door die landbouwers is een groote protestmeeting tegen den Engelsoh- Ierschen economischen oorlog 'gehouden. Een dringend beroep op de regeering werd gedaan om dezen oorlog te beëindigen, daar de agrarische belangen groot gevaar loopen vernietigd te worden. MADRID. Boven enkele Spaamsche pro vincies. heeft een hevig onweer gewoed. Te Villa Rosa zijn zes stieren ontsnapt, die de stad doorrenden en twee personen doodden en vijf verwondden. LONDEN. Volgens berichten in de pers verwacht men de plenaire zitting der eco nomische wereldconferentie pas in het be gin van het volgend jaar en niet lm No vember of December, zooals aanvankeijlk werd gedacht. Dit uitstel dient om Ame rika gelegenheid te geven richtlijnen voor de economische politiek vast te stellen. Kantongerecht te Goe*. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Straatschenderij: J. B., J. F. G., A. K., M. K. K., A. L. V., J. W„ allen te Waar de f 3 of 1 w. tschool. Met een rijwiel 's avonds rijden zonder dat dit is voorzien van een reflector: H. D. te Goes, f2 of 1 w. tschool. Overtreding Brandweerverordening: C. v. G. te Rilland-Bath f 2 of 2 d. h. Onder invloed van drank een auto be sturen: P. S. te Baarland vrijgesproken. In verboden vischwater visschen: J. B. te 's Gravenpolder f 15 of 15 d. h. In de provincie Zeeland in een water leiding vuilnis werpen: J. B. te Hoede- kenskerke f 10 of 10 d. h. In een waterleiding een vischtuig plaat sen: H. C. te Goes, f 3 of 3 d. h. Visch beneden de maat bij zich hebben: H. C. te Goes, f0.50 of 1 d. h. Dronkenschap: J. B. te Kruiningen f 10 of 10 d. h.; J. S. te Terneuzen f 15 of 15 d. h. Zonder rijbewijs rijden met een motor rijtuig: G. K. te Heinkenszand f 3 of 3 d. h.; G. S. te Haarlem, geen straf toe gepast. Zonder vergunning langs spoorweg loo pen: J. B. te Hoedekenskerke f 3 of 3 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder zicht baar nummer met letter: A. Z. te Goes, geen straf toegepast. Als bestuurder van een rijwiel de vei ligheid van het verkeer in gevaar bren gen: E. G. te St. Maartensdijk f 5 of 5 d.h. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van Dinsdag 16 Augustus 1932. De volgende zaken werden behandeld: M. S. G., huisvT. van L G., 62 j., zonder beroep te Nieuw-Namen, wegens belee- diging van Emelinde van Puyvelde. Eisch en uitspraak f5 b. of 2 d. h. E. J., 43 jaar, werkman te Nieuw-Na men, wegens mishandeling van Frederi- cus Goedemond en wegens vernieling van een glasruit in de woning van L. Goede mond. Eisch en uitspraak f10 b. of5d.h. M. S. G., huisvr. v. L. G., voornoemd, wegens beleediging van Germaine Pau lina Janssens. Eisch en uitspraak 15 b. of 2 d. h. M. E. v. P., gehuwd met E. J., 41 j., werkvrouw te Nieuw-Namen, wegens mis handeling van Maria Silvia Galle. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. W. L. Sch., 19 j., koopman te Middel burg, wegens mishandeling van J. A. G. L. Nijenbuur te Heinkenszand. Eisch f 10 b. of 5 d. h. Uitspraak f5 b. of 2 d. h. J. L., 58 j., werkman te Oost- en West- Souburg, wegens beleediging van Anna Maria Bosdijk. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. J. W., 20 j., kennisreiziger te Kruinin gen (Hansweert) wegens diefstal van een portemonnaie met eenig geld, toebehoo- rende aan Jacoba Jansje Hage te Zon- nemaire. Eisch en uitspraak f15 b. of 5 d. h. M. J. H., 20 j., zonder beroep te Noord- gouwe, wegens diefstal van een gelds bedrag, toebehoorende aan J. J. Hage. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 cL h. A. J. S., huisvr. v. F. A., 27 J., zonder beroep te Hontenisse, wegens beleediging van Maria Elisabeth Asselman. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. b.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3