Telegrammen. Land- en Tuinbouw Marktberichten. nog jeugdige personen. Zij waren keurig gekleed, deden zich steeds gelden als zeer beleefde jongelui, zoodat hun aanhou ding niet gemakkelijk was. Vrijdag ech ter heeft bedoelde agent van politie, om dat hij weer eenige aanwijzingen had ge kregen, en de bewuste „heeren" een bad waren gaan nemen, hun zwemhokjes aan ,een grondig onderzoek onderwor pen. Rij den badmeester had hij een du plicaatsleutel gehaald en zoo kon hij on gemerkt binnenkomen. De beide jongeheeren hadden ieder een koffer bij zich, waarin diverse voorwer pen werden aangetroffen, die in den af- geloopen zomer en vooral de laatste da gen van Wilgenplasbezoekers waren ont vreemd. Nu kon tot aanhouding worden over gegaan, en zoodra de heeren dan ook in him huisje waren teruggekeerd, wer den ze gearresteerd. Uitgeleide gedaan door een groot aantal bezoekers, zijn bei den ingesloten. Zij bleken te zijn de 20- jarige R., en de 23-jarige O., wonende te Rotterdam. Te veel koud water gedron ken. Vrijdagavond beging de 28-jarige landbouwersknecht B. te Asten, de on voorzichtigheid, na drukke werkzaam heden op het land, waardoor hij in sterk- verhitten toestand verkeerde, veel koud water te drinken met het noodlottig ge volg, dat hij ongeveer een uur later over leed. Inbraak in het station te Mijdrecht. Vrijdagnacht is een in braak gepleegd in het stationsgebouw van de Nederlandsche Spoorwegen te Mij drecht. De dief of dieven hebben zich toegang verschaft door inklimming. Zij hebben hierbij gebruik gemaakt van een ladder en zijn door een raam van de eerste ver dieping van de woning van den halte- chef naar binnen gekomen, vanwaar zij zich naar het kantoor der Spoorwegen hebben begeven. Zoowel in de woning als op het kan toor is alles overhoop gehaald. In totaal wordt honderd gulden ver mist, waaronder de inhoud van de spaar- busjes van den haltechef. Van de daders is tot nu toe geen spOor gevonden. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Het onweer. Tijdens het onweer dat Vrijdagnacht woedde, sloeg de blik sem in de landbouwerswoning van den heer J. Bos te Hooghalen. Het vuur, dat in het in de schuur geborgen hooi en koren gretig voedsel vond, greep snel om zich heen, zoodat in korten tijd het ge- heele huis met de groote schuur, waarin een groote hoeveelheid hooi en koren ge borgen was, in lichte laaie stond en ge heel afbrandde. Ook de geheele inboedel werd een pröod der vlammen. Boven Zuid-Oost-Twente hebben zich Vrijdagnacht buitengewone zware ouweders ontlast. Op tal van plaatsen is de bliksem ingeslagen. Nabij Dalen is de boerderij van deri. heer A. Vleems door den bliksem getroffen en een prooi der vlammen geworden. Te Erm, in de gemeente Sleen, brandde de landbouwschuur van den heer O. af. In Barger Compascuum is de boer derij van K. getroffen en geheel uitge brand; van den inboedel kon niets gered worden. Een juweliersetalage ge plunderd. Zondagmorgen vroeg be merkte een wielrijder, die toevallig naar den juwelierswinkel van den heer A. Po lak, Sarphatistraat 69 te Amsterdam keek, dat de zijruit beschadigd was. Hij: belde de firma op. De politie werd eveneens met het gebeurde in kennis gesteld. Het onderzoek wees uit, die de ruit ver nield was en dat uit de etalage verscheide ne met brillanten bezette sieraden, als mede een aantal zilveren artikelen gestolen waren. De zijruit, welke van gebogen glas is, wordt beschermd door metalen raster werk. Uit dit rasterwerk was een stuk ge sneden. Ook uit de ruit, zoo dat de daders de voorwerpen in de etalage maar voor het grijpen hadden. De zijruit werd geko zen, omdat de groote ruit door een zwaar rolluik beschermd wordt. Het is niet on waarschijnlijk, dat de dief haastig te werk is gegaan. Eenige voorwerpen van f 1200 had hij laten liggen. Onaangenaam ontwaken. Het echtpaar B. te Delfshaven vierde Zaterdag feest, een genoeglijk bruilofs- feest Eerst om halfdrie werd het feest beëindigd. Hoe onaangenaam was echter zoo deelt de „Tel." mede, de gewaarwor ding van twee feestgangers, die bij het opstaan gistermorgen allerlei waarde volle spulletjes misten. Eenige gouden ringen, een gouden broche, een armband, een horloge met gouden ketting, een fraaie gouden schakelketting, dat alles was ver dwenen van de plaats waar het eenige uren te voren was neergelegd. Sporen van inbraak waren niet te vinden. Mietje keek Pietje en Pietje keek Mietje aan, maar wie zou men van dezen diefstal kunnen verdenken. Het eind van het lied je was, dat men de politie waarschuwde. Felle fabrieksbrand. Zater dagmorgen omstreeks 5 uur ontdekten eenige personen, werkzaam in de fabrie ken der firma J. Dekker te Wormerveer, dat brand was uitgebroken in de z.g. Hardings-fabriek voor oliën en vetten, welke fabriek deel uitmaakt van het com plex van bovengenoemde firma. Hoofd zakelijk worden in deze fabriek chemi sche producten vervaardigd. Door middel van een fluitsignaal werd alarm gemaakt. De brandweer was spoedig met vijf autospuiten ter plaatse, en tastte met kracht den brand aan. De vlammen sloegen intusschen uit het dak van de drie verdiepingen hooge fa briek. Spoedig kwam ook de brandweer van Wormer te hulp, terwijl ook de brand spuit van de fabriek haar werk deed. Met een tiental stralen werd het vuur bestreden, terwijl de twee aan het fa brieksgebouw grenzende gashouders, waarvan de afmetingen 2 bij 10 bedragen, nat werden gehouden. In één der gashouders zat waterstof gas, de andere was leeg. Binnnen een uur was men den brand meester, waarna de brandweer haar taak beperkte tot het nablusschen. De muren van de fabriek staan nog overeind; het inwendige gedeelte is vrij wel geheel uitgebrand. Kostbare machi nes zijn verloren gegaan. Voorraden waren bijna niet in de fa briek aanwezig. De schade wordt geschat op f 100.000, doch wordt door verzekering gedekt. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het ontbranden van waterstofgas. Hetslipgevaar. Zaterdagmorgen reed de tractor met aanhangwagen van de firma Moonen—Vugt uit Valkenswaard van Baarlo in de richting Blerick. Ver moedelijk door de gladheid van den weg slipte de auto, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor en de tractor in volle vaart tegen een boom langs den weg botste. Van de drie in zittenden werd de chauffeur G. uit Val kenswaard vrij ernstig gewond. In be- wusteloozen toestand werd hij uit de brok stukken van den tractor opgenomen. Dok ter Vos uit Blerick, die spoedig ter plaat se was, constateerde een arm- en been breuk, versplintering der knieschijf en inwendige kneuzingen. De gewonde werd naar het R.-K. Ziekenhuis te Venlo over gebracht. De beide andere inzittenden be kwamen slechts enkele schrammen en lichte verwondingen. Falie brand te Rotterdam. Zaterdagmiddag heeft een zware brand gewoed in het pand 43 aan de Delftsche straat te Rotterdam. De benedenverdie ping van dit vrijstaande pand wordt door de firma A. van Buitenen gebruikt ais wagenremise. In de twee étages en op den zolder is de N. V. Gartonnage-fabriek Rotterdam, directeur de heer G. v. d. Akker, gevestigd. Het personeel van de fabriek had om één uur de werkplaatsen verlaten, zonder iets bijzonders te bespeu ren. Om vijf minuten voor tweeën merk ten bewoners van omliggende huizen rook op, die uit het pand kwam. Dadelijk werd de brandweer gewaarschuwd, die spoe dig ter plaatse was. De brand bleek te woeden op de tweede étage, waar een groot aantal machines en een vrij groote voorraad carton stonden. Door dit zeer brandbare materiaal (breidde het vuür zich zeer snel uit. De verdieping stond in korten tijd geheel in lichte laaie. Zes slangen op de waterleiding werden uitgelegd. De brand had inmiddels de zolderver dieping bereikt, waar ook een gjrdote voorraad materiaal en afgewerkte car- tonnen doozen waren opgeslagen, zoodat ook hier het vuur snel om zich heen greep. Er werd later met negen stralen ge werkt, waarmee men den brand vrijwel geheel had ingesloten. Het dak brandde niettemin op verschillende plaatsen door waarbij de vlammen hoog oplaaiden. Om drie uur was het gevaar voor verdere uitbreiding van den brand geweken. De tweede étage en de zolderverdieping zijn geheel uitgebrand en alle machines en voorraden, die zich daar bevonden, zijn verloren gegaan. Het dak is zeer ern stig beschadigd. De eerste étage, waar o.a. de kantoren van de fabriek gelegen zijn, kreeg veel waterschade. De wagenremise, in de benedenverdieping, waaruit de wa gens kort na het ontdekken van den brand waren weggehaald, kreeg minder waterschade, daar er een betonnen vloer is tusschen deze remise en de étage er boven van de cartonnagefabriek. Tijdens het blusschingswerk iwerdeiU drie brandweerlieden door glasscherven gewond. Het onderzoek naar de oorzaak van den brand leverde geen resultaat op. Mislukte po ging tot ont vluchting. Het fraaie zomerweer had waarschijnlijk verlokkelijk gewerkt op een der gratis-verpleegden in het Huis van Bewaring te Maastricht. Der halve besloot hij van kosthuis te veran deren, wrong zich door een tralie-raam, doch moest ervaren, dat zijn hoofd noch voor-, noch achteruit kon. Goede raad was duur, met de vrijheid in zicht leed de uitbreker een tantalus- kwelling. Zelfs de omwonenden namen meewa rig aan zijn leed deel, zij het met zeke ren angst, totdat eindelijk de smid A. verscheen, en deed wat de vluchteling had behooren te doen, namelijk de tra lies doorvijlen. i Zwaar weer boven Oost- Friesland. In geheel Oost-Friesland hebben in den nacht van Vrijdag op Za terdag zware onweders gewoed, waar door groote schade is aangericht. In de verschillende plaatsen werden in totaal zeven openbare gebouwen en woonhui zen door den bliksem getroffen; zij brandden tot den grond toe ai. Veel vee is in de vlammen omgekomen, terwijl groote oogstvoorraden verbrandden. Op de velden is veel weidend vee door den bliksem getroffen en gedood. Een groot aantal telefoonleidingen is beschadigd. Een vergissing die f 10.000 zou kunnen kosten? Bij den aan leg van den sluisput voor het Twente Rijnkanaal te Eefde, bij Zutphen, is in 1931 een nieuw café, „de Sluis" gehee- ten, gebouwd. Thans loopen er ter plaatse geruch ten, dat blijkens door 't gemeentebestuur van Gorssel ontvangen mededeeling, Wa terstaat bij de berekening van het tracé een fout van ongeveer 8 meter zou heb ben gemaakt, zoodat of het café onteigend en afgebroken, óf gemeentegrond van Gorssel zou moeten warden aangekocht In beide gevallen zou deze vergissing het Rijk zoowat tien mille kosten. Nachtelijke vechtpartij te Weert. De beide zwagers, W Schu mann uit Weert, en W. Luys uit Tilburg, twee zeer ongunstig aangeschreven vech tersbazen, die herhaaldelijk met de politie in aanraking zijn geweest de laatste, bekend onder den naam van „De Gele", heeft eenige dagen geleden een politie agent omver geslagen kregen het Vrij dagnacht te Weert met elkaar aan den stok. In het heetst van het gevecht trok Luys een revolver en schoot op zeer kor ten afstand op zijn tegenstander. Het schot trof Schumann in de onderkaak, waardoor het slachtoffer in het gelaat deerlijk verminkt werd. Onder heftig ver zet werd de dader naar het politie-bureau overgebracht. Bliksem in groep voetbal lers geslagen. Tijdens een demon stratie van politieke sportvereenigingen te Detmold is Zaterdag een ernstig on geluk gebeurd. Tijdens de sportfestivitei- ten barstte namelijk een hevig onweer los tijdens hetwelk de bliksem sloeg in een groep voetballers. Twee hunner werden gedood, zes zwaar gewond. Het einde van de Oude Maasbrug. Een detachement der ge nietroepen heeft Zaterdag twee bogen der St. Servatiüsbrug te Maastricht laten springen. Onder toezicht van overste SchaiToo werden de in de Oostelijke bo gen door den Rijkswaterstaat geboorde gaten met patronen gevuld, welke tot ont ploffing werden gebracht. De eerste boog doorstond den aanslag. In den tweeden boog werd daarna een zwaardere lading aangebracht, die om 12 uur door oud- Minister van Waterstaat König tot ex plosie werd gebracht. Met donderend geweld stortte deze steenmassa in de Maas. Nogmaals werd een poging ge daan om den eersten boog, nu met een zwaardere lading, te doen vallen. Ook dit maal werd geen ander succes bereikt, dan eenige gebroken ruiten in de nabij gelegen woningen en een sterk verminkte boog der Maasbrug. Een onderzoek wees ech ter uit, dat deze in 1827 gebouwde boog spoedig zou bezwijken. Een schipper bood aan, om met een sleepboot het ge vaarte omver te halen. Na eenige ver- geefsche pogingen gelukte het hem tegen 4 uur ook dit gedeelte der monumentale Maasbrug in de Maas te doen storten. Fraude met automaten. Te Rotterdam is een groot aantal winke liers de laatste dagen tot de onaangename ontdekking gekomen, dat zich in hun automaten die voor de winkels zijn ge plaatst, zeer veel valsche munten bevin den, die even voortreffelijk werken als de kwartjes, die men voor de automati sche koop dient te gebruiken. Onder de munten bevinden zich vooral veel ver tinde centen, die men verdikt tot het for maat van kwartjes. Het is voor de winke liers ondoenlijk na te gaan wie de „klan ten" zijn, die op deze wijze hun automa ten plunderen. De politie is reeds gerui- men tijd doende de vervaardigers van de valsche muntstukken op te sporen, doch voorloopig zonder succes. (Tel.) Vader enzoontjeverdron- k e n. Zaterdagmiddag was het 6-jarig zoontje van den heer K., brugwachter van de Hembrug aan het zwemmen. Plot seling zonk de jongen weg. Zijn vader, die niet kon zwemmen, sprong het kind na met het gevolg, dat beiden in de diepte verdwenen. De |Amsterdamsche politie werd van dit droevig gebeuren in kennis gesteld en verscheen spoedig met een politieboot, die na een kwartier dreg- gens beide slachtoffers ophaalde. Wel werd nog gepoogd de levensgeesten op te wekken, maar het mocht niet meer baten. In een sloot gereden. Zater dagmiddag te ruim half één reed een per sonenauto, waarin gezeten was 'n hoofd vertegenwoordiger van een der margari ne-fabrieken met groote snelheid bij de bocht nabij de Vink op den Haagweg te Leiden. De auto botste tegen de leuning van de brug op en kwam in de sloot naast den weg terecht. Uit de auto wer den gehaald een dame, die zeer zwaar ge wand was, een jonge dame, met zware verwondingen, een oudere heer en een jongere heer, die beiden lichte kneuzin gen hadden opgeloopen. Allen zijn naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. De inzittenden van de auto waren de heer en mevrouw v. d. Berg uit Arn hem. De twee zwaar gewonde dames zijn overgebracht naar het gasthuis te Leiden. De auto was een Ford, welke geheel ver nield is, en ongeveer vijf tot zes metei onder water terecht is gekomen. Vrouw tegen de tram geloo- pen. Aan den Peizerweg te Groningen had men Vrijdagmiddag tijdens het hevig onweer, dat gepaard ging met zeer zware slagregens en harde rukwinden vreeselijk te lijden van zandverstuivingen. Een vrouw is daarvan het slachtoffer gewor den. Te half zes bevond zich de 44-jarige mej. C., wonende in een woonwagen op den Peizerweg; Om het noodweer te ont- loopen wilde ze een korteren weg naar huis nemen, waartoe ze een weg tusschen de boomen koos. Vermoedelijk heeft de zandstorm haar het uitzicht benomen, zoodat zij een tram niet kon zien aan komen. De vrouw werd door de tram gegrepen en eenigen tijd later vreeselijk verminkt langs de trambaan gevonden. De machinist van de tram, die tenge volge van het noodweer weinig of niets voor zich uit kon zien, had zonder op houden de stoomfluit doen weerklinken; van het tragisch ongeval had hij echter niets bemerkt ONVRUCHTBAAR ONDERHANDELEN MET DUITSCHLAND? In-werking-treding van de Clearlngwet gevraagd. Het lid van de Eerste Kamer, de heer Blomjous, heeft aan de ministers van Eco nomische Zaken en Arbeid en van Buiten- landsche zaken gevraagd inzake de be sprekingen te Berlijn over onzen handel met Duitschland. Zijn de ministers niet van meening, dat de politiek der Duitsche regeering in deze er op is gericht een totaal contingent voor den invoer van boter in Duitschland vast te stellen, het aan de belanghebbende im- porteerende landen overlatende om in on derling overleg te bepalen, welk deel van dit totaal aan elk afzonderlijk zal toeval len? Zijn de ministers mede van oordeel, dat het niet wel mogelijk kan worden geacht, dat de bij den invoer van boter in Duitsch land belanghebbende landen het eens zou den kunnen worden over een onderlinge verdeeling van dezen invoer, daar het bij voorbeeld voor Denemarken toch wel uiterst moeilijk zal zijn bij die onderhan delingen rekening te houden met de zoo veel grootere beteekenis van Nederland voor Duitschland als afnemer van Duit sche producten? Zijn de ministers niet van oordeel, dat het uitsluitend de Duitsche Regeering is, welke kan en heeft rekening te houden met de beteekenis der onderscheidene in Duitschland boterimporteerende landen als afnemers der Duitsche producten en met het belang, welke het Duitsche volk heeft bij het behoud van elk dier afzet gebieden? Zien de ministers in Duitschland's stre ven om de onderhandelingen in bovenge noemde richting te sturen, niet de bedoe ling, om door het drijven naar lang durige besprekingen tusschen de in Duitschland boter importeerende landen onderling, welke door den aard van het onderhandelingsobject toch gedoemd zijn onvruchtbaar te blijven de inwerking treding der Clearing-wet door Nederland tegenover Duitschland op de lange baan te schuiven? Zijn de ministers niet van oordeel, dat de wijze, waarop Nederland's uitvoer naar Duitschland, meer in het bijzonder gedu rende de laatste jaren is belemmerd, alles zins het gebruik van het ons onlangs door de wetgeving geschonken verweermiddel rechtvaardigt? Zijn de Ministers; en in het bijzonder de minister van Economische Zaken en Arbeid, van dezelfde zienswijze als vrager dezes, dat de pas ingevoerde Crisis-Zui- velwet bezwaarlijk aan haar doel kan be antwoorden zonder een, tenminste gedeel telijk, herstel van den uitvoer van zuivel producten, met name vooral van boter? Meenende ministers niet met den vra^ ger, dat wij tegenover geen enkel land mo reel zoo sterk staan om een redelijke be handeling in deze te bedingen, dan juist tegenover Duitschland, gezien de wijze, waarop Nederland zoo omvangrijken Duitsche invoer binnen ons ruilgebded tot zelfs in1 de allerlaatste tijden toeliet en daarenboven op velerlei wijze het Duitsche bedrijfsleven steunde, en wij zelf, onge twijfeld mede door die ruime hulp aan Duitschland, in het midden der economi sche moeilijkheden zijn geraakt? Is de regeering deswege met den vrager overtuigd en is zij bereid om onverwijld de Clearing-wet tegen den invoer van Duitsche producten in werking te stellen om eindelijk te trachten, nu op allerlei wij zen gevoerde onderhandelingen hebben gefaald, aan Duitschland de wederkeerige onmisbaarheid der ruilgebieden van beide landen te doen beseffen en gevoelen? BOXTEL. Gisteravond te half twaalf heeft zekere T., die met zijn motorrijwiel van cafébezoek terugkeerde, den rector van het R.-K. krankzinnigengesticht aan gereden. De motorrijder en de duopassa gier v. W. werden vrij ernstig gewond, de rector werd licht gewond. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vanmorgen is een 41-jarige vrouw bij het spoelen van kleedingstukken in den Ouden Rijn ge vallen en verdronken. OOSTEREND (Texel). Gisteren is door hooibroei de boerderij van M. K. in brand geraakt en in vlammen opgegaan. Dit is de tiende maal in veertien dagen tijd, dat de brandweer te Den Burg voor een dergelijk doel wordt gealarmeerd. ZURICH. Prof. Piccard zal niet vóór Woensdagmorgen met zijn ballon op stijgen. DUSSELDORF. Gedurende het warme weekend zijn 7 personen bij het baden verdronken. NEUMUNSTER. Toen drie arbeiders in een mijnput werkzaam waren, stortte de wand in. De dria ai-beld«rs be dolven. Twee werden bevrijd, maar waren ernstig gewond. De derde bleek reeds overleden te zijn. ROME. Marconi heeft een nieuwe ont dekking gedaan, die van groote beteeke nis is. De ultra korte golf, die tot nu toe slechts voor een afstand van ten hoogste 20 K.M. bruikbaar was, zal nu ook te gebruiken zijn voor uitzendingen over langere afstanden. WARSCHAU. De Poolsche regeering heeft in een nota aan de regeeringen van Nederland, België en Luxemburg meegedeeld, dat ze in principe bereid is tot toetreding tot de douane-overeenkomst. PRAAG. Gisteren is een vliegtuig, waar in met den piloot vier passagiers waren gezeten, van een hoogte van 100 M. neer gestort. De vier passagiers waren op slag dood, de piloot werd zwaar gewond. MOSGOU. In verband met verduisterin gen in de graanopslagplaatsen heeft de Gepeoe in Zuid-Rusland en de Kauka- sus 68 personen gearresteerd, onder wie verantwoordelijke leiders der graanbu- reaux. Onder hen zijn verschillende leden der communistische partij. PARIJS. Een hevig onweer heeft boven Parijs en omgeving gewoed en groote schade aangericht. De bliksem sloeg in een kerk in het centrum van Parijs, die spoedig in brand stond. In de omgeving van Parijs hebben de overstroomingen, veroorzaakt door den hevigen regenval, groote schade aangericht. NEW-YORK. De orkaan, die boven Te xas heeft gewoed, heeft 15 slachtoffers geëischt. De schade wordt op miljoen dollar geraamd. BOMBAY. Nabij Litany zijn 100 perso nen verdronken tengevolge van het kan telen van een veerboot. Doordat een gift slang aan boord bleek te zijn, ontstond een paniek met het gemelde gevolg. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Aug., 2.30 u. Parijs 9.71—9.75 K. Londen 8.628.66 Brussel 34.4434.48. New-York 2.47%—2.48 K. Berlijn 59.10—59.15. Geconserveerde aardbeien. Met het motorschip „Roberta" is een volle lading geconserveerde aardbeien van uit Beverwijk naar Engeland verscheept. Het motorschip „Kwiek" te IJmuiden zal een zelfde, in koelhuis opgeslagen lading, innemen. Rotterdam, 15 Augustus 1932. Veemarkt. Aanvoer: 480 Koeien en Ossen; 343 Vette Kalveren; 375 Schapen en Lammeren; 1347 Varkens. Prijzen per K.G.: Koeien 1519, 27 29, 32,5—34, Ossen 17—19, 25—20, 30-32, Vette Kalveren 20—25, 31—36, 4440, Scha pen 16—20, idem p. stuk f 8f 11, Zuig- lammeren p. st. 18f12, Varkens 12, 13, 13,5, Zouters 13, 14. Koeien aanvoer matig, handel traag, prijzen van le en 2e soort minder, van 3e soort gelijk. Prima kwaliteit was niet ter markt. Stieren geen aanvoer en geen noteering. Vette kalveren ruime aanvoer, kalme handel, prijzen van 2e en 3e soort lager, le soort gelijk. Een best kalf tot 2% cent boven noteering. Schapen en lammeren redelijke aanvoer, slechte han del, prijzen gelijk aan vorige week. Var kens iets ruimer aangevoerd dan vorige week, zoodat het aanbod grooter was dan de vraag. Begin markt werd mede in ver band met de inwerkingtreding der Var- kenswet zoo goed als niets gekocht, alleen de slagers kochten tegen lagere prijzen. Tegen afloop der markt werd nogal door grossiers gekocht. Zouters korte aanvoer, tamelijk vlot verkocht. Zaden: Karwijzaad 15-17, BI. Maan zaad 30-32, Koolzaad 10-11.50, La plata mais f 78 per last. Vlas: 2500 K.G. Holl. geel. Onverkocht. Aardappelen: Westl. ronde 3-4.5, Eigenheimers 2-3, Westl. nieuwe eerste lingen 2.5-3.5, id. kleine id. 1.5-2.5, Blauwpitten 2.5-3.5, BL Eigenh. 2-3.5 p. K.G. Redelijke aanvoer, kalme handel. GOES, 15 Aug. 1932. Kleine veiling: Stoksnijboonen 17 Stamsnijboonen 1 —2, Rheinische Spekboonen 2, Stokprin- cesseboonen 10—14, Rentegevers 8, Per- fectboonen 4, Dubbele Princesseboonen 2 —f3.60, Roem van Holland 5, Zilveruien 2—0, Uien 2, Postelein 4—5, Spinazie 3, Tomaten 1—5, Aardappelen 1.70—2.80 gul den, alles per 100 K.G. Bloemkool Ie soort 811, idem He soort 16, groene savoyekool 14.10, meloenen 1528, witte komkommers 4 6, groene idem 24, augurken 0.13— 0.30, andijvie 2.70, kropsla 2.103.00, alles per 100 stuks; wortelen 0.102, bloemen 13 per 100 bos. MIDDELBURG, 12 Aug. 1932. Kleine veiling: Uien 4—5, Spinazie 13, Stok snijboonen 513, Peulen 78, Zilveruien 813, Stamsnijboonen 111, Stokprincea- sen 4—13, Stamprincessen 6—7, Postelein 111, Suikerboonen 1—2, Augurken 1 22 ct., alles per KG. Peen 3—6, Kroten 1—2,5, Rammenas 2,5—3, Uien 1,5—3, Sa voye kool 2,57, Roode kool 2,5—8, Witte

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3