Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Invoer van fruit. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Braatj heeft den minister van Economi sche Zaken en Arbeid gevraagd: Is het den minister bekend, dat het hier te lande geteelde fruit zoo goed als waar deloos is door den vrijen invoer van het buitenland uit en dat hierdoor o.a. het Westland zeer wordt gedupeerd? Is de minister bereid onze fruitteelt te beschermen door het nemen van contin- genteeringsmaatregelen? Dreigend conflict opgelost. Het hangende conflict bij de N.V. Gebr. V. d. Bergh Koninklijke Industrie en Han del Maatschappij te Oss is tot oplossing gebracht. De op Donderdag onder leiding van den rijksbemiddelaar Prof. Aalberse te Heerlen gehouden bespreking met de betrokken partijen heeft tot resultaat ge had dat voor een groot gedeelte der arbei ders de aangekondigde verlaging van 5 tot 15 pet. voor de tarieven in de weverij tot kleine proporties is teruggebracht. Het hoofdbestuur van St. Lambertus heeft in een Vrijdagavond drukbezochte vergade ring te Oss geadviseerd de staking niet te doen doorgaan. Na breedvoerige be sprekingen besloot de vergadering met dit voorstel accoord te gaan, zoodat hier mede het dreigend conflict van de baan is. Invoer van Belgisch brood. Nadat de regeering heeft kennis ge nomen van een rapport over den invoer van Belgisch brood in ons land, is, naar de „Telegr." meldt, namens den minister van economische zaken, een brief aan de commissie van advies ex art. 4 der Tar- wewet-1931 gezonden, waarin meegedeeld wordt, dat wellicht stappen tot contin- genteering van den invoer van buiten- landsch brood gedaan zullen worden. Crisispachtwet ook voor tuinders? Het lid van de Tweede Kamer de heer Van de Bilt heeft den minister van Justi tie gevraagd: Is het juist dat de kantonrechter te Haarlem bij een beschikking van 28 Juli, zich onbevoegd heeft verklaard kennis te nemen van een verzoekschrift, ingediend door een pachter teneinde op grond van het bepaalde in de Crisispachtwet 1932 om gedeeltelijke ontheffing der pachtsom te bekomen, en wel omdat de aanvrage een perceel tuingrond betrof? Is de minister ook van oordeel, dat de crisispachtwet niet geldt voor de tuin bouwbedrijven, zooals de bovengenoemde kantonrechter bij zijn decisie meende? Wil de minister in geval hij meent, dat de tuinbouwbedrijven wel onder genoemde wet vallen daarvan de kantonrechters doen blijken? De bezuinigingsmaatregelen bij den postdienst. Het bestuur van het Chr. Nationaal Vakverbond heeft aan den minister van Waterstaat een adres gezonden, waarin het wijst op de verschillende maatrege len door het bedrijf van de P. T. T. ge nomen. Het bestuur oordeelt, dat de ingevoerde maatregelen oeconomisch eer belemme rend werken dan omgekeerd. Het erkent, dat ook dit bedrijf niet met tekorten mag werken, en da.t dus de begrooting slui tend moet worden gemaakt, maar oor deelt, dat, indien publiek, handel en in dustrie voor de keus gesteld werden van inkrimping van diensten of tariefsverhoo- ging ongetwijfeld het laatste als het minst nadeelige gekozen zou worden. Zonder de mechaniseering of rationa liseering zelve te willen bestrijden, wijst adressant er op, dat een te sterke bevor dering daarvan in dezen tijd geen aanbe veling verdient, aangezien men de werk loosheid niet zonder besliste noodzaak moet verhoogen. Adressant geeft den be windsman de verzekering dat geen cri- tiek, maar bezorgdheid, dat de genomen maatregelen publiek, handel en industrie schaden zullen en de werkloosheid ver- grooten hem dreef een en ander ter ken nis van den minister te brengen. Geen koffie-belastlrq. Bij informatie aan het Departement van Financiën, werd het in eenige bla den voorkomende bericht over een te ver wachten invoering van een koffiebelas- ting, uit de lucht gegrepen ge noemd. Uii-, in- en doorvoer van eieren. In het Staatsblad is afgekondigd het Kon. Besluit van 9 dezer tot vaststelling van het tijdstip van de inwerkingtreding van le. de artikelen 1 tot en met 6 van de wet van 29 November 1930, tot regeling van den uitvoer, alsmede wijziging en aanvulling van de bepalingen betreffende den in- en doorvoer van kippen- en een deneieren., 2e. de artikelen I tot en met V van de wet van 8 April 1932 tot wijziging en aanvulling van de bepalingen betreffende den uitvoer en den in- en doorvoer van kippen- en eendeneieren. 3e, een Kon. Besluit, van 30 Juli 1932, houdende bepalingen tot uitvoering van voornoemde wetten. Postverdrag met België. Het nieuwe Postverdrag, dat op 4 de zer door onzen minister van buitenland- sche zaken en den Belgischen gezant in Den Haag is geteekend, houdt in, dat de tarieven, na ratificatie van dit verdrag, zullen zijn als volgt Voor brieven van Nederland naar Bel gië of van België naar Nederland tot een gewicht van 20 gram 10 cent of frs. 1.50; boven de 20 gram 7 Y-> cent of 90 centimes per 20 gram of fractie van 20 gram. Verder zijn bijzondere tarieven, vastge steld voor het verkeer over körten af stand. Als de afstand in rechte lijn tus- schen het kantoor van afzending en dat van bestemming de 30 kilometer niet te boven gaat, is het tariefvoor brieven uit Nederland 6 ct. tot een gewicht van 20 gram en 5 ct. per 20 gram daarboven; voor brieven uit België 75 centimes per 20 gram of gedeelten van 20 gram. Brief kaarten 5 ct. of 50 centimes en brief kaarten met betaald antwoord 10 cent of 1 franc. Officiëele brieven worden wederkeerig vrijgesteld van port. Uitvoering crisis-varkenswet. De heer Keestra heeft den Minister van Econ. Zaken en Arbeid verzocht of hij bereid is aan de hoofden der Vleesch- keuringsdiensten mede te deelen, dat in de gevallen, waarin vooraf op juiste wijze het levend gewicht is vastgesteld, geen nieuwe weging na het slachten behoeft plaats te hebben, doch een door den Mi nister te bepalen percentage van het levend gewicht wordt aangemerkt als het geslacht gewicht BOTERINVOER IN DUITSCHLAND. De Nederlandsch-Duitsche besprekingen Vrijdag zijn op het Ministerie vanBui- tenlandsche Zaken besprekingen gevoerd met de Duitsche delegatie, die naar Den Haag was gekomen om over de boter- quaestie te onderhandelen. Van Nederlandsche zijde waren tegen woordig dr Nederbragt, van het Ministe rie van Buitenlandsche Zaken, dr Hirsch- feld, directeur-generaal van Handel en Nijverheid van het Ministerie van Econo mische Zaken en Arbeid, Ir Mansholt en Ir Bonthuis, van den Landbouwvoorlich- tingsdienst van het Ministerie van Eco nomische Zaken en Arbeid. Uit Duitschland waren aanwezig Mi- nisterialrat Walter, leider der Duitsche delegatie, legationsrat Kroll, van het Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken, ober- regierungsrat Hoffmann, van het Minis terie van Economische Zaken en minis- terialrat Uricher van het Ministerie van Financiën. De Duitsche delegatie is Zaterdagoch tend vertrokken. Omtrent de besprekingen werd het vol gende communiqué verstrekt „De besprekingen, die de vorige week over het botervraagstuk te Berlijn plaats vonden, zijn Vrijdag hier ter stede (Den Haag) in het Departement van Buiten landsche Zaken voortgezet. „Van Duitsche zijde werden voorstel len gedaan, die naar de meening der Ne derlandsche delegatie aan een nader on derzoek dienden te worden onderworpen. Het voornemen bestaat, de besprekingen binnen zeer korten tijd voort te zetten, nadat dit onderzoek heeft plaats gevon den." Naar gemeld wordt, bestaat thans een vrij goede kans, dat men tot overeenstem ming zal komen. Voetbalsport. Uitslagen van Zaterdag: Waarde. Zaterdag speelde de v.v. S. S. S. I een competitiewedstrijd tegen V. D. V. I van Kapelle. S. S. S. I won met 64. Met de rust was de stand 21. Kapelle. Zaterdagavond speelde Kapelle II een competitiewedstrijd tegen Kloetinge IL De uitslag was 32 in het voordeel van Kloetinge I. Rust 21 in het voor deel van Kapelle II. Krabbendijke speelde en won thuis tegen Wemeldinge met 41. Een ongeval overkwam de keeper van Krabbendijke. Even voor het einde kwam hij in een doel- worsteling te vallen en brak een sleutel been. Te Kruiningen verloor Kruiningen 11 met 8—0 van H. V. V. Zaterdagavond speelde Goes V tegen Wolfaartsdijk voor de competitie. Goes V won met 21. Athletieksport. Wedstrijd Noord-Brabant Zeeland. Te Breda is Zaterdagmiddag de tweede bondenontmoeting tusschen de Noord-Bra- bantsche en de Zeelandsche athletiekploe- gen gehouden. Noordbrabant wist even als het vorige jaar beslag op den beker te leggen, door met 59% punt tegen Zee land 43% punt te zegevieren. De gede tailleerde uitslagen zijn: 100 M. hardloopen: 1. E. van Heel (B.) 12 sec.; 2. Van Leeuwen (B.) 121/5 sec.; 3. M. Boreel (Z.); 4. A. de Pagter (Z.), Brabant 7 punten. Zeeland 3 punten. 800 M. hardloopen: 1. Ernes (B.), 2 m. 6,5 sec.; 2. „Johan" (B.) 2 m. 8.4 sec.; 3. D. van Maris (Z.), 4. W. de Wolf (Z.). Brabant 7 punten, Zeeland 3 punten. Speerwerpen: 1. Van Meijl (B.) 53.05 M.; 2. J. Schotte (B.) 45.35 M.; 3. J. Schipper (Z.) 39.33 M.; 4. P. Kambier (Z.) 37.21 M. Brabant 7 punten. Zeeland 3 punten. 5000 M. hardloopen: 1. Van Sorgen (Z.) 18 m. 10.5 sec.; 2. A. Kambier (Z.) 18 m. 27.2 sec.; 3. Van den Heuvel (B.). Van Dongen (B.) gaf op. Brabant 2 punten, Zeeland 7 punten. Kogelstooten: 1. Kamerbeek (B.) 12.93 M.; 2. J. Schipper (Z.) 11.72 M.; 3. Schotte (B.) 10.68 M.; 4. De Jager (Z.) 10.11 M. Brabant 6 punten, Zeeland 4 punten. Discuswerpen: 1. Kamerbeek (B.) 33.43 M.; 2. Ernes (B.) 30.41 M.; H. v. d. Schuur (Z.) 30.23 M.; 4. P. Kambier (Z.) 28.09 M. Brabant 7 punten, Zeeland 3 punten. Hoogspringen met aanloop: 1. J. v. d. Schuur (Z.) 1.58» M.; 2, Peppier (B.) 1.53® M.; 3. Klompe (Z.) 1.43® M.; 4. Van de Broek (B.) 1.38® M. Brabant 4, Zeeland 6. 1500 M. hardloopen: 1. „Johan" (B.) 4 m. 41.8 sec.; 2. Van de Broek (B.) 4 min. 47 sec.; 3. De Jager (Z.), C. van Opdorp (Z.) uitgevallen. Brabant 7 punten, Zee land 2 punten. Polsstokhoogspringen: 1. Klompe (Z.) 3.15 M.; 2 en 3. J. Parent (Z.) en Peppier (B.) 3.10 M. Brabant 2% punt. Zeeland 6% punt. Verspringen met aanloop: 1. Van Leeu wen (B.) 6.17 M.; 2. J. Harinck (Z.) 5.96 M.; 3. Van Heel (B.) 5.95 M.; 4. M. Boreel (Z.) 5.83 M. Brabant 6 punten. Zeeland 4 punten. Olympische estafette (800, 400, 200, 200 M.): 1. Brabant in 3 min. 59% sec.; 2. Zeeland met Van Maris, De Wolff, Ha rinck en Boreel in 4 min. 142/5 sec. Bra bant 4 punten, Zeeland 2 punten. Totaalsuitslag: Brabant 59% punt, Zee land 43% punt. Dreigend conflict in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdagmorgen j.l. had te Axel een spoedconferentie plaats tusschen het be stuur van de G. B. T. B. en de drie land- ar bei dersbonden ter bespreking van een collectief contract. Door de landarbeidersbonden werd mee gedeeld, dat, als de werkgevers afwijzend bleven staan tegen deze zaak, vanaf Maandag 22 Aug. elke dag de staking te wachten was, waarop het bestuur van de G. B. T. B. toezegde op Zaterdag 20 Aug. een spoedvergadering te houden. Komt er geen aanvaarding van hun eigen bestuursvoorstel of aanvaarding van arbitrage, dan komt hier zeer waarschijn lijk spoedig een staking, in de gemeenten Axel, Zaamslag, Driewegen (Terneuzen) en Hoek, omvattende 600700 arbeiders. Storing bij het electriciteitsbedrijf. Gistermorgen ontstond een storing in het electriciteitsnet. De alaxmschellen waarschuwden directie en personeel en onmiddellijk ving het onderzoek naar de plaats van het defect aan. Dit bleek te zijn in een hoogspanningskabel aan den Zuid singel bij den watertoren te Middelburg. Na ongeveer anderhalf uur kon de ge- heele stad weer van stroom worden voor zien, grootendeels langs de laagspannings- kabels. Aan het defect werd met kracht voortgewerkt, doch het zou toch heden morgen 8 uur worden voor de calamiteit was hersteld. De storing in de stroomlevering had door het stil vallen van de electrische pompen in den watertoren ook nog een groote vermindering in den druk der wa terleiding ten gevolge, die slechts kort duurde. Er was order gegeven het water van de Oranjezon direct naar de stad te voeren, waardoor de druk weer normaal werd. P. A. Rammeloo. t Zaterdag middag is na een vrij langdurige onge steldheid overleden de heer P. A. Ram meloo, burgemeester van Philippine. BLIKSEMAFLEIDERS in eiken omvang en voor elk bouwwerk. Instal- Iteur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. llftO I (Adv.) Een auto tegen een paal ge reden. Zondagmiddag te ongeveer 12 uur, reed de handelsreiziger R. uit Vlis- singen, die met den artist B. uit Amster dam van Middelburg naar Vlissingen terugkeerde, op den tramsingel, toen door onbekende oorzaak zijn auto plotseling naar rechts afzakte, tegen een der palen van de electrische tram aan. De bescher ming om het onderste deel van den paal werd geheel stuk gereden en een groot stuk gegoten ijzer kwam een heel eind verder op den weg te liggen. De auto was van voren deerlijk gehavend en de carosserie ontzet. Inwendig was o.a. het stuurrad half gebroken. De bestuurder R. kwam er met een snij wond op den neus en den schrik af, doch zijn passa gier B. had behalve een flinke snee in de kin, volgens de ter hulp gekomen doktoren een lichte hersenschudding. Toch kon hij na bij een der omwonenden wat op zijn verhaal te zijn gekomen, naar Vlissingen terugkeeren. Later is hij in die plaats in het ziekenhuis opgenomen. De politie nam de auto in beslag. Ge bleken is, dat stuur en remmen in orde waren, of dat dit althans kan worden aangenomen het geval te zijn geweest vóór de aanrijding. Ook achtte een des kundige het aanneembaar, dat R. met ongeveer 30 K.M. vaart heeft gereden, zoo als deze verklaarde. Het Neerbosch-koor. Naar wij vernemen zal het zoo bekende Weezen- zangkoor van Neerbosch in de eerste week van October een tournee door Zee land makem Gezongen zal worden te Kruiningen, te Koudekerke en te Vlissin gen. Onderhandelingen worden nog ge voerd met Goes en Middelburg. Middelburg. De Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg heeft tegen Woensdagavond haar 25e bespeling van den Beiaard, in den Abdij toren georgani seerd. Van negen tot tien- uur, zal de heer Th. C. Ferwerda het volgende pro gramma uitvoeren: 1. Wenn Christus der Herr, Hhndel; 2. a. Allegro uit de He Suite, b. Presto uit de Ille Suite, H&ndel; 3. a. Gigue, b. Con Leggerezza, Couperin; 4. a. Zeeuwsch Volkslied, Morks; b. Tambourin Rameau; 5. a Melodie, b. Tr&llerliedchen, c. Soldatenmarsch, d. Stückchen, e. Wil der Reiter, Schumann; 6. a Allegretto, b. Allegro, Lemoine; c. Andante, d. Alle gretto, Duvernoy. Goes. Zooals Zaterdag j.l. werd gean nonceerd, heeft dhr M. J. van den Berge in pand Lange Vorststraat 48, zijn zaak heropend in electrische lampen, stofzui gers en verder alle artikelen op electrisch gebied. De verbouwing is uitgevoerd door dhr P. van Wijckhuize, het schilderwerk door firma J. de Graaff Zoon. Het ge heel ziet er fleurig uit. Het is een mooie zaak geworden. Naar de „Midd. Crt." verneemt, zul len binnenkort eenige Duitsche kunst vliegers een demonstratie in den Wilhel- minapolder geven. Kloetinge. Zaterdagavond te ongeveer zes uur, brak brand uit in een bijgebouw (wagenhuis) op de Hollandsche Hoeve, bewoond door de Wed. M. A. de Jager, onder deze gemeente. Het met riet gedekte houten gebouw was gevuld met landbouwgereedschap pen; ook een dorschmachine was daarin geborgen. De brand werd laat ontdekt, zoodat slechts weinig kon worden gered. Nog juist op tijd kon een aantal bussen benzine naar buiten worden gebracht. Door het krachtdadig optreden van de buren kon een, in de onmiddellijke na bijheid staande, schaapskooi, die reeds vlam had gevat, behouden blijven. De landbouwschuur, reeds gedeeltelijk ge vuld met graan enz., bleef ook gespaard. Inmiddels was de brandweer uit Goes gealarmeerd. Deze verscheen spoedig met een motorspuit op het terrein van den brand en tastte het vuur aan, waarna dit spoedig was bedwongen. De Burgemeester van Kloetinge was ook bij den brand tegenwoordig. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. lerseke. Vrijdagavond vergaderde onder presidium van burgemeester Gunning, de Vereeniging tot bevordering van het oes- terbedrijf. De opkomst was tamelijk. Uit voerig werd de toestand in het oester- bedrijf besproken en toegelicht. De prij zen der oesters werden voorloopig vast gesteld. Het gewicht zal genomen worden als vastgesteld in October 1931 op de conferentie te Londen. Gepoogd zal wor den in nader overleg te treden met niet- aanwezige verzenders en de Cokzo. De vereeniging zal op een nader te bepalen dag in September een aantal Nederland sche journalisten ontvangen, een diner of een lunch aanbieden en een autotochtje naar Bergen op Zoom maken en voorts het Zeeuwsche banket, de oester, leeren kennen. De onkosten daarvoor zullen de leden vrijwillig dragen. Ook de Vereeni ging V.V.V. zal haar medewerking ver- leenen. Bij rondvraag werd het slipper limped-gevaar, dat niet denkbeeldig is, uitvoerig besproken. Maar niemand wist een goede oplossing te vinden. Heinkenszand. Zaterdag had alhier onder buitengewoon groote belangstelling de teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van den op zoo nood lottige wijze te Valkenisse om het leven gekomen K. de Jonge. Zaterdagmorgen was het lijk van Biggekerke naar Hein kenszand overgebracht. Des middags werd hij uit de ouderlijke woning naar de laat ste rustplaats gedragen. De baar werd gevolgd door leden van de Zangvereeni- ging „Ons Genoegen". Aan de groeve werd gesproken door den heer J. Hooger- land, leerend ouderling der Oud-Gerefor meerde Gemeente te Nisse, waartoe de overledene kerkelijk behoorde. Daarna sprak namens de Zangvereeniging, uit wier midden hij als lid zoo plotseling werd weggerukt, de directeur der vereeniging, dhr Wolzak te Goes. De kist was bedekt met een prachtige krans van de familie Van Citters uit Den Haag, van welke familie de overledene den dag, dat hij verdronk, nog een broer in het familie graf te Heinkenszand had helpen bij zetten. 's-H. Abtskerke. In de Zaterdagna middag gehouden raadsvergadering, on der voorzitterschap van den Burgemees ter, waren de leden de Roo en Van Weele met kennisgeving afwezig. Medegedeeld wordt, dat Gedeputeerden de gemeentebegrooting voor 1932 goed keurden. Op desbetreffend rapport van de daarvoor benoemde Commissie wordt de gemeenterekening 1931 voorloopig vast gesteld in ontvang op f 20425.38 en uitgaaf f 19265.36, dus batig saldo f 1160.02 gewo nen dienst en f 1600 ontvang, f 1494.40 uit gaaf, dus goed slot f 105.60 kapitaaldienst Aangeboden wordt vervolgens de ge meentebegrooting voor 1933 in ontvang en uitgaaf op f19720.71 met een post van f636.68 voor onvoorzien. Westkapelle, Tijdens den korten storm, die ook hier Vrijdagmiddag woedde, had een drietal Duitsche heeren en een dame het een oogenblik hard te verantwoorden, toen zij dicht onder den wal in een paar kano's voorbij voeren. Vóór het staand kustlicht gekomen, kwamen zij nabij de zoogenaamde maling een draaikolk waarheen zij getrokken werden. Zij slaag den er evenwel op het critieke oogenblik in te keeren, waarna zij het vijfde Zui- derstrand opvoeren. Zij waren afkomstig uit Essen; in Vlissingen gekomen, had den zij het plan buitenom naar Rotter dam te varen. Zaamslag. Stonden er enkele dagen ge leden nog verschillende werkloozen in geschreven, thans is dit geheel anders. Nu zijn er handen te kort om den oogst bin nen te halen, zoodat er thans talrijke Belgische arbeiders komen om het graan te pikken, omdat het op vele plaatsen voor machinale bewerking niet ge schikt is. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rijsoord A. Oskamp te Buurse. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Paterson (U.S.A.) A. Verhagen te Middelburg. Kruiningen. Vrijdag had de in gebruik neming plaats van de nieuw gebouwde kerk der Geref. Gemeente. Reeds voor het vastgestelde uur was het ruime kerkje tot in alle hoeken gevuld met genoodigden en belangstellenden, ook van elders. Ds Hofman van Krabbendijke sprak naar aanleiding van 1 Petrus 2:4 en en bepaalde zijn gehoor in een ernstig woord bij: le. de fundeering; 2e. de bouw stoffen; 3e. de samenvoeging; 4e. de vol making van den bouw der Kerk als ge bouw en als gemeente in geestelijken zin. Hierop gaf de spreker een historisch overzicht van de gemeente, waaruit bleek, dat in 1875 Ds Bakker te 's-Gravenpolder zijn aanhangers hier had. Daar de afstand te ver was, besloot men in een schuur preeken te lezen. Genoemd werden onder de eerste leden: J. Zweemer, Boone, Ro- meyn en Verburg. In 1878 sprak Ds Bak ker hier voor de eerste maal voor de ge meente, terwijl Potter van Schore en Jan sen de diensten leidden als ouderlingen. Na Ds Bakker kwam Ds Ruben, Hubrecht- sen en van de Garden. De gemeente is daarna overgegaan bij lerseke. In Dec. 1931 besloot men een Kerkeraad te benoe men en werd aan J. Waverijn opgedragen een kerk te bouwen. Spr. bracht dank aan B. en W. voor hun tegenwoordigheid als Overheid, waar aan ook deze gemeente rekenschap schul dig is, en de ondervonden medewerking. Vervolgens bracht spr. dank aan den architect-uitvoerder en de bouwers en den schilder P. Penne, alsmede aan allen, die belangloos paarden, wagens enz. hebben gegeven en medegewerkt hebben aan de voltooiing van de Kerk. Daarna beklom Ds Barth van Borsselen het podium en wenschte de gemeente van Kruiningen geluk met deze nieuwe kerk, daarbij wijzende op „opgerichte steenen", vermanende tot eenheid en wijzende op den strijd, zonder welke wij geen kroon ontvangen. Ds Kersten verkreeg thans het woord, die de gemeente wees op het eenvoudige mooie kerkje, waardoor de herinnering aan „de schuur" toch bij velen zal blijven daar Jezus Christus ook daar verkondigd is. Burgemeester B. G. de Mul dankte daarna voor de uitnoodigiug aan B. en W. alsook voor de woorden tot hem ge richt en hoopte dat waardeering, begrij pen en samenwerking tusschen kerkelijke en burgerlijke autoriteiten mogen blijven, en dat velen mochten komen in dit kerk gebouw tot het kruis van Jezus Christus. Ds Hofman dankte alle sprekers voor hun woord en ging daarna voor in dank gebed. Geslaagd voor examen handenar beid mej. J. Laarman te Waarde, de hee ren G. P. L. Baart te St. Jansteen, R. P. Geilleit, M. M. Geilleit, beiden Sas van Gent, J. M. van den Berg te Sluiskil. Doctoraat inde gymnastiek. Italië heeft een nieuwen doctorstitel inge voerd; aan de koninklijke universiteit kan men een doctorstitel behalen in lichame lijke opvoeding en jeugdvorming. Hier mede is thans een lang gekoesterde wensch van Mussolini in vervulling ge gaan. Dezen doctorstitel kan men behalen na een vierjarigen cursus gevolgd te hebben. De eigenlijke titel luidt: Doctor in de we tenschappen voor lichamelijke opvoeding en jeugdvorming. In de toekomst zal de ze titel als eisch gesteld worden voor de leiders der jeugdbeweging. Auto-ongeval onder Half weg. Een gecompliceerd auto-ongeluk, waarbij vijf personen min of meer ern stig gewond werden, heeft Zondagavond groote consternatie veroorzaakt op den straatweg AmsterdamHaarlem. Bij den molen waren twee Amsterdamsche geslo ten luxe-auto's door hoogst roekeloos rij den van den uit Amsterdam komenden automobilist op elkander geloopen. De 5 inzittenden van den uit Haarlem komen den auto werden door de kracht van de aanrijding allen uit den wagen geslin gerd. De familie Pauli uit Amsterdam, be staande uit man, vrouw en een zoon van 19, een dochter van 16 en een 18-jarig vriendinnetje uit Amersfoort, was er ta melijk slecht aan toe. Een ziekenauto bracht de gewonden naar de Maria-stichting in Haarlem. Jeugdige dieven aange houden. De politie te Schiebroek heeft een goede vangst gedaan. Zooals wij steeds hebben bericht, kwamen de laatste paar maanden aanhoudend bij de politie te Schiebroek aangifte binnen van dief stallen, gepleegd op de Wilgenpias. Iedere poging, die werd aangewend om de da ders te betrappen, bleef echter tot nu toe vruchteloos. Dagelijks bleven de aan giften van diefstal bij de politie binnen komen. De exploitant van de „Wilgen- plas" had zelf reeds een particulier re chercheur aangesteld, doch wat ook werd ondernomen, iedere poging faalde. Vrijdag is men echter gelukkig ge weest. Een agent van politie aldaar, had reeds eenige dagen verdenking tegen twee

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2