DE ZEEUW derde blad Uit de Provincie Onderwijs. Transpireerende Voeten, Gemengd Nieuws. Radio-nieuws Land- en Tuinbouw VAN ZATERDAG 13 AUG. 1932, Nr. 260. De Goesche Winkelweken. Aangemoedigd door het succes van vo rig jaar, besloten beide Middenstan ds- vereenigingen „Handelsbelangen" en „De Hanze" ook dit jaar de in geheel Zuid en JN oord-Beveland bekende Goesche Win kelweken te houdenden wel van 13 tot 27 September a.s. Het Comité, dat met de voorbereidende werkzaamheden is belast, is al zeer druk bezig om maatregelen te treffen die kun nen medewerken om zoo mogelijk het suc ces van vorige winkelweken te overtref fen en zal bierbij trachten zoowel de be langen van het koopend publiek als die der winkeliers te behartigen. Evenals andere jaren zullen ook thans weer door de deelnemende winkeliers aan den kooper bonnen worden verstrekt voor eiken besteden gulden. Een aantal fraaie cadeaux zullen ook weer dit jaar beschik baar worden gesteld. In afwijking van vorig jaar, toen alle cadeaux werden toegewezen na afloop der gehouden Winkelweken, zullen thans door het comité iederen dag een aantal cadeaux beschikbaar worden ge steld. Aan de bonnen zit thans een waarde volle strook, waarvoor men, tegen inleve ring van een zeker aantal dezer strookjes, een vrij toegangsbewijs kan krijgen voor een Concert van b.v. het Kozakkenkoor, Pijpers en Tamboers der Marine, Staf- muziek of iets dergelijks, zulks naar ge lang van het al of niet slagen van het Comité. Met het aanbrengen van deze strook heeft men bereikt, dat nu iedere bon waarde heeft. Door het Comité zal getracht worden met iets voor den dag te komen wat ieders belangstelling heeft. Verder zullen ongetwijfeld de verschil lende attracties, als: reclameoptocht, lichtstoet, openluchtfilmconcerten enz. medewerken tot het welslagen dezer te houden Winkelweken. In een door het Comité uit te geven programma zal alles breedvoerig uiteen gezet en toegelicht worden. ALLEEN EEN BAD met electrisch warmwater-apparaat voor nachtstroom van 3M ets. per K.W.U., geeft volledige voldoening. Installateur: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Aan de telefoniste bij den interlocal len dienst, A. M. M. Witkam, van het post- en telegraafkantoor te Goes is op haar verzoek met ingang van 16 Aug. tot en met 21 September a.a. nonactief ver leend. Middelburg. Het onweer. Tegen één uur werd het gistermiddag in het Westen angstig donker. Even later volgde op de bladstilte een wind met de kracht van een orkaan, een windhoos, die gelukkig slechts zeer kort duurde en geen groote schade aanrichtte en die overging in een hevige regenbui en krachtige bliksemstralen en onweer boven de stad. Naar wij vernemen is de bliksem op den Seisweg in den schoorsteen van een woning geslagen. Na een goed half uur was de bui over. Voor de dit jaar op Don derdag 25 Augustus te houden jaarlijk- sche ringrijderij van Vreemdelingenver keer hebben zich 54 deelnemers aange meld. Gereden zal worden op 2 inplaats van op 3 banen. Vlissingen. In de afgeloopen week zijn in het gewone bad genomen 3910 baden, n.l. 1974 door dames en 1936 door heeren en in het volksbad resp. 2533, 1287 en 1266. Goes. Gistermiddag is een tractor, die dienst deed bij het opbouwen der ker mis, tegen een op de Markt staande ijsco kar van den heer S. gereden, met het gevolg, dat deze kar en een paar fietsen, die daarbij stonden, werden beschadigd. Een 12-jarig jongetje van L., die zich wat aan de knie had bezeerd en erg was geschrokken, werd mee naar het politie bureau genomen om waf op verhaal te komen. Hij kon spoedig huiswaarts koe ren. Het ongeluk is dus zonder ernstige gevolgen afgeloopen. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Gisteren is door de politie zekere K., zonder vaste woonplaats, die in het Politieblad stond gesignaleerd, aange houden. Kloetinge. Ter aanvulling van het Raadsverslag in ons no. van gisteren zij nog gemeld, dat de gemeente-rekening als volgt is vastgesteld ontv. f64.679.97, uit gaven f62.168.05, batig slot f2511.92. Kapi- taaldienst inkomsten en uitgaven f 6622.13. Qvezand. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig dhr P. J. van der Slikke. Op een verzoek van de café houders werd de grondslag biljarten voor de personeele belasting met f7.50 ver laagd. De onderwijzerswoning werd we derom voor een jaar verhuurd aan het Bestuur der Chr. School. Voor den dienst 1933 werden de opcen ten op de personeele en gemeentefonds belasting elk met 10 verhoogd. De ge meenterekening over 1931 werd voorloo- pig vastgesteld voor den gewonen dienst op f32220.37 in ontvang en op f27977.47 in uitgaaf, alzoo met een goed slot van f 4242.90. De kapitaaldienst op f 1575.40 in ontvang en op f 1575.40 in uitgaaf. Souburg. Door het comité „Muziektent" werd Vrijdagavond verslag uitgebracht van den gehouden bazar. Deze heeft een netto winst opgeleverd van f830.49, terwijl uit verschillende an dere posten o.a. verkoop bouwsteentjes enz. tusschen 1 Jan. en 31 Juli dit bedrag is gestegen tot f969. Het comité heeft zich voorgenomen, de actie alsnog voort te zetten en onder meer een bloempjesdag te organiseeren op Koninginnedag, om zoo mogelijk aan een bedrag van f 1600 te komen. Wethouder Jacques dankte namens het Gemeentebestuur het Comité voor het ne men van het initiatief voor dit hem sym pathieke doel. Door den heer A. Kruithof werden de aanwezigen vergast op verschillende filmvoorstellingen met eigen apparaat, waarbij ook een van den bazar zelf werd vertoond. Bruinisse. Gisterenavond liep het sleep- schip „Pinang" schipper J. Foeks, komen de van Duitschland met bestemming naar Antwerpen, de tramhaven alhier binnen ten einde aldaar te overnachten. Bij het vastmaken van het schip kwam dit in aanraking met een ducdalf, waardoor de ankerkraan binnen boord draaide en de schipper met zijn linkerhand tusschen 't anker en een bolder bekneld geraakte, waardoor zijn hand geheel openscheurde. Na voorloopig ter plaatse te zijn verbon den is hij per auto bij Dr de Koek ge bracht die de wonde heeft gehecht. Tijdens een hevig onweer hetwelk zich gistermiddag boven deze gemeente ontlastte, is de bliksem ingeslagen in de woning, bewoond door dhr C. J. Hanse, aan den Dorpsweg. Een groot gedeelte van den nok werd vernield en de schoor steen van binnen ontzet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tholen. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig met kennisgeving de heer Dekker. Uit de ingekomen stukken stippen wij aan, dat volgens het rapport van den ac countant, de Tramweg-maatschappij over de eerste vijf maanden in 1931 aan het brugbedrijf nog moet betalen de som van f 4293 en dat de maanden Juni en Juli 1932 ook nog niet zijn betaald. Tot onderwijzer aan de Ulo alhier wordt met aJgemeene stemmen benoemd No. 1 der voordracht, dhr Bakker uit Den Haag. Vastgesteld wordt een wijziging in de winkelsluiting, zoodat, zoodra de Konink lijke goedkeuring is verkregen, de derde dag na afkondiging der verordening, de winkels en kapperszaken een uur langer mogen open blijven. Dhr Bogerd vindt het jammer, dat dit zoo laat is gebeurd, daar de menschen van deze wet veel ongemak ondervinden. De voorzitter merkt op, dat dit de schuld van inzenders is; men wist, dat de wet zou komen en had dan eerder moeten re- questreeren. Intusschen kan het nog wel twee maanden duren alvorens de Konink lijke goedkeuring is ingekomen. Dhr Wagenaar informeert of na het sluitingsuur door automaten mag wor den verkocht. De voorzitter zegt, dat deze niet onder de wet vallen, daar de winke lier hierbij geen werk moet verrichten en het juist de bedoeling van den wetgever is, deze menschen ook eens rust te geven. B. en W. stellen vervolgens voor van Tichem een stukje grond te onteigenen voor de som van f 5 per vierk. M. Door Tichem is voor deze 7 vierk. M. de som van f 300 gevraagd, welke som zij abrfbr- maal hoog achten. Dhr Overbeeke acht de som van f 5 per vierk. M. veel te laag. Spr. vraagt den voorzitter ai, of hij ook genoegen zou ne men met zoo'n gering bedrag, indien het zijn grond was geweest. Dhr Moeliker wil niet schriel wezen. Hij zou er voor zijn Tichem f 7.50 per vierk. M. te geven. Besloten wordt, indien mogelijk, deze zaak met Tichem in der minne te schik ken en indien hij niet wil, deze zaak ver der door den rechter te doen uitmaken. Hierna komen ter tafel eenige schrif telijk aan B. en W. ingezonden vragen van het raadslid dhr J. Overbeeke (S. D. A. P.) welke luidden: le. Is het juist dat de tramwegmaat schappij A.B.T. nog verschuldigd is te be talen aan de gemeente Tholen de eerste vijf maanden van het dienstjaar 1931 aan bruggeld. De voorzitter antwoordt hem hierop be vestigend. 2e. Is het juist, dat de A.B.T. ook de maanden Mei—Juni en Juli 1932 met zijn betalingen inzake bruggeld aan de ge meente Tholen achter is. De voorzitter zegt, dat dit juist is, doch dat de maand Mei 1932 is betaald. 3e. Indien vraag 1 en 2 bevestigend wordt beantwoord, wilt U dan maatrege len treffen, dat de tramwegmaatschappij geen gelden meer van de gemeente Tho len in ontvangst kan nemen. In verband met vraag 3 worden op voorstel van B. en W. deze gemachtigd door den Raad, tegen de A.B.T. met alle middelen, het zij zacht of hard op te tre den. Hierna sluiting. Middelburg. Gaarne verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie, omtrent aangifte voor de H. B. S. A en de Handelsavondschool alhier. Juist in dezen tijd is noodig, dat jonge menschen zich zoo goed mogelijk bekwamen, want alleen aan goed onderlegde, bekwame per sonen heeft men in handel en bedrijf be hoefte. Aan de Handelsavondschool be staat gelegenheid in boekhouden en de moderne talen te worden opgeleid voor de praktijd-diploma's, terwijl tevens lessen gegeven worden in stenografie en machi- neschrijven. Geslaagd voor de akte Fransch L. O. de heer J. Lampers te Middelburg; voor de akte Duitsch L. O. de heer J. G. Kense te Middelburg. Geslaagd voor de hoofdakte de heeren J. Deurwaarder te ZaamslagL. A. Dieleman, Hoek (Z.); J. A. de Haas, Vlissingen. De examens van Rotterdam II zijn af geloopen. Deelgenomen aan het schrifte lijk examen 152 mann. en 19 vr. candi. daten, teruggetrokken hebben zich 14 m. en 0 vr. candidaten. Geslaagd zijn 75 m. en 9 vr. candidaten. Afgewezen zijn 63 m. en 10 vr. candidaten. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. Zwaar w e e r b o v e n S o h e- veningen en het Westland. Kort na twee uur gistermiddag kwam uit het zuiden een zware onweersbui opzet ten en dat met zoo'n snelheid, dat de dui zenden, die aan het strand eenige ver koeling hadden gezocht, nauwelijks tijd hadden de vlucht te nemen. Het onweer ging gepaard met een soort van wind hoos, welke een groot aantal tenten aan het stille strand omver wierp. Hierop volgde een vrij' hevige stortregen, welke echter niet lang aanhield. Velen hebben alles een tijdje in den steek moeten laten om het veege lijf te bergen. Ook op Scheveningen, waar duizenden op het strand en in zee waren, was het korten tijd zwaar weer. Het Volksbad was echter eenigen tijd van tevoren gesloten, toen men de bui had zien aankomen. Ten gevolge van den wind was de zee n.l. gaan „trekken". Van persoonlijke ongelukken werd niet vernomen. Ook uit het Westland komen berichten over een windhoos. Op tal van plaatsen is door het stukwaaien van het glas groo te schade aangericht. Te 's Gravenzande werden bij een kweeker dertig ruiten ver nield. Te Naaldwijk gingen bij iemand tien ruiten aan scherven. Te 's Graven zande woei een fietsrijder in een sloot. De man kan zichzelf redden. Het was zóó donker, dat de automobilisten de lichten moesten aansteken. Eergisteravond is de boerenhofstede van de wed. Beumkes bij het Horntje, op Texel, tengevolge van hooibroei, geheel afgebrand. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Ongeval te Sneek. Gistermor gen stak te Sneek de ruim 30-jarige J. afkomstig uit Wellingerga, plotseling de straat over en werd door een auto, die uit de richting van de stad kwam, ge grepen. De wielen gingen den man over de borstkas. In zorgwekkenden toestand werd de ongelukkige naar het Ziekenhuis vervoerd. Militair vliegtuig ver nield. Gistermiddag moest het militaire verkenningsvliegtuig nr 492, dat op de terugreis was van Eelde naar Soester- berg, in de buurtschap Zevenhuizen der gemeente Hoogland een noodlanding ma ken wegens motorstoring op ongeveer 600 meter hoogte. Bij het dalen kwam het toestel tegen een boom en daarna tegen een landhek, welke beide werden ver nield, evenals het toestel zelf. De twee inzittenden, de sergeant-vliegenier Dorre- steyn en de sergeant-vliegenier Wolf Schoenmaker, kregen geen letsel. Het toestel is ter plaatse gedemonteerd en naar Soesterberg vervoerd. Programma van Zondag 14 Aug. HUIZEN. 296 M. 8.30 R.K. Morgenwij ding. 9.30 u. gewijde muziek. 10 u. Ned. Herv. Kerkdienst te Berkel (ds Stigter). 11.30—12.15 gewijde muziek. 12.15 Lunch concert. 2.10 Boekbespreking. 2.30 u. Mid dagconcert. 5 uur Geref. Kerkdienst te Baarn (ds W. Seinen). 6.307.45 gewijde muziek. 8.15 u Zangkoor. HILVERSUM. 8.15 u. V.A.R.A. 12 u. A. V.R.O. kamerorkest. 2.30 u. Harprecital. 3 u. Aansluiting Kurzaal te Schevenin gen. 6.30 u. vrijz. wijdingsuur. 7 u. 45 Vo caal kwartet 8.10 Omroeporkest UITVOER VAN LANDBOUWPRODUCTEN. Aan het Statistisch Overzicht van den uitvoer van landbouwproducten over de maand Juli en Jan.-Juli 1932, samenge steld door de Ned. Landbouwhandelska mer, is het volgende ontleend: De uitvoer van paarden was in de afgeloopen maand wederom geringer dan de maand te voren. Vooral van jongere paarden (79) werd een minder groot aan tal uitgevoerd. Wel betrok België (49) een grooter aantal dan in Juni, doch Duitschland (21) en Frankrijk (5) toon den een minder groote belangstelling. Eveneens bleef het totale uitvoercijfer van slachtvee beneden dat van Juni (Juli 27 stuks, Juni 112 st)l In Juli '31 verlieten nog 241 stuks ons land. Van f o k v e e vonden stieren en stier kalveren (24) en melk- en kalfkoeien (108) een geringer afzetgebied in het bui tenland dan de maand te voren. De export van jongvee bedroeg deze maand slechts 206 stuks tegen 548 stuks in Juni (Juli '31 172 stuks). De uitvoer van varkens naar België (2.256) nam in de afgeloopen maand niet onbelangrijk toe. Totaal verlieten 2.757 stuks ons land (Juni 1.744, Juli '31 862 stuks), Schapen vonden een geringere af name in België (70 en Frankrijk (147). De totale export bedroeg in Juli 217 stuks. Duitschland (274.963), Frankrijk (11.979), Italië (290.884) en Zwitserland (172.070) namen alle een grooter aantal hoenders af. Slechts België (20.960) betrok een minder groot aantal dan de maand tevoren. De totale uitvoer nam be langrijk toe en bedroeg deze maand 778.773 stuks ter waarde van f 510.000 (Juni 390.752 stuks, Juli '31 471.686 st.). Duitschland (518), België (334) en En geland (216) betrokken een grootere hoe veelheid boter. De totale export nam iets toe vergeleken met Juni en bedroeg 1.128 ton ter waarde van f 987.000 (Juni 1.096 ton, Juli 1931 2.914 ton ter waarde van ruim 3,5 millioen gulden) Slechts van Gouda- en Edam merkaas 30 plus was de uitvoer deze maand iets grooter. De overige soorten vonden allen een minder groot afzetge bied. De totale export bedroeg slechts 6.733 ton ter waarde van f 2.865.000 (Juni 7.605 ton, Juli 1931 8.916 ton ter waarde van f 5.489.000. Totaal verlieten 8.243 ton v e r s c h e eieren ter waarde van ruim 3 millioen gulden ons land. De uitvoer van koel- en kalkeieren en eierproducten was gering. Zaaigranen en niet zaaigranen verlieten slechts in zeer geringe hoeveel heden ons land. Ook de uitvoer van erwten en boo- nen en fijne zaden was niet zeer groot. De uitvoer van uien en sjalotten bleef ongeveer gelijk aan die der vorige maand n.l. 1.742 ton (Juni 1.655 ton. De export van kleiaardappelen verdubbelde zich vergeleken met Juni. Totaal verlieten 31.670 ton ter waarde van ruim 1 millioen gulden ons land (Juni 15.875 ton, Juli 1931 21.771 ton ter waarde van ruim 1,5 millioen gulden. Vooral in Engeland (20.009) ontmoet ten deze aardappelen een goede vraag. Duitschland en Zwitserland namen resp. 8.005 en 2.396 ton af. Export van pootaardappelen (naar Frankrijk 5 ton) vond nagenoeg niet plaats. Wansmakende eieren en kip-hanen. Een lezer vraagt: Ik heb sinds eenige jaren een aantal kippen in mijn tuin, zeven kippen en een haan. Zes zijn er van verleden jaar. Het zijn Witte Leg horns en een zwarte, die per dag geregeld vijf eieren leggen, 's Morgens krijgen ze ochtendvoer, verder op den dag veel groen en 's avonds graan. Nu doet zich het eigen aardige geval voor, dat verschillende eie ren muf smaken, de een erger dan de andere. Weet U misschien waaraan dat kan liggen en wat daaraan te doen is? De ren en het hok worden keurig onder houden. Hier hebben we een belangrijke vraag, n.l. omtrent den smaak der eieren. Ik heb er reeds vaker over geschreven, doch wil er nog wel eens op terugkomen. De oorzaak van slechten smaak der eieren kunnen in het ei en in de om geving van het ei gelegen zijn. Vuile legnesten met muffig hooi of andere on aangenaam riekende stoffen zijn al heel gevaarlijk, daar de vieze lucht snel door de schaal der eieren heen dringt. Ook het bewaren van eieren naast allerlei sterk riekende artikelen (sinaasappelen, kool, uien, kaas, worst, visch, enz.) kan aanleiding zijn, dat reuk en smaak der eieren onaangenaam worden. Ook ver pakkingsmateriaal, muffe houtkrullen enz. kunnen schadelijk werken. Daar de vraagsteller schrijft, dat hok en ren goed in orde zijn, zal bij hem de oorzaak daar in wel niet gezocht behoeven te worden. We gaan dus nu de oorzaken in de eieren zelf opzoeken. Allereerst denken we dan aan het voer. Het is bekend, dat verschillende voedingsstoffen invloed op smaak en reuk der eieren uitoefenen. Van uien, knoflook en dergelijke sterke ge rechten behoeft ons dat niet te verwon deren, ook knollen en koolrapen kunnen den smaak der eieren beïnvloeden. Vischvoedering, slechte kwaliteit visch- meel, slechte soorten levertraan, muffig, ranzig, sterk riekend diermeel zijn allen voedingsstoffen, die bij pluimveevoede- ring vermeden moeten worden. Daar de vraagsteller van een onzer meest bekende voederfabrikanten zijn voer betrekt, is deze mogelijkheid echter ook uitgesloten en rest tenslotte als derde oorzaak de kip zelf. Smaak en reuk worden in hoofdzaak door den dooier beheerscht, doch ook af wijkingen van het eiwit kunnen het ei De heer Ir J. D. Dorst, die in de vacature- Siebenga is benoemd tot secretaris-pen ningmeester der Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij. minder smakelijk doen worden. Nu zal in normale gevallen het bloed van de kip naar eierstok en eileider allerlei stof fen voeren, dat de hoedanigheid en smaak en reuk der eieren normaal doet zijn, maar in gevallen b.v. van eileideront steking, darmontsteking, nierontsteking enz. kunnen abnormale producten ge vormd worden of normale producten ver dwijnen en kan dus bij ziekten van de eierproduceerende organen de smaak der eieren beïnvloed worden. Omtrent deze oorzaken, in het lichaam der kip zelf gelegen, is het laatste woord nog lang niet gezegd. Het is n.1. bekend, dat bepaalde kippen van tijd tot tijd wan smakende eieren leggen en het is bekend, dat sommige kippen steeds dergelijke eieren leggen. Er wordt zelfs vermeld, dat dergelijke kippen de eigenschap om onaangenaam smakende eieren te leggen over kunnen erven. Zeker is dat ras, bodemgesteldheid enz. via de kip invloed op den smaak der eieren hebben. Ten slotte noem ik nog een oorzaak, die ech ter ln ons geval ook wel niet in het spel zal zijn, n.l. bederf der eieren door bac terie-ontwikkeling. Eieren zijn als regel steriel als ze gelegd worden, d.w.z. zij bevatten geen bacteriën (behalve dan bij bepaalde ziekten der kippen, zooals pul- lorum, para-typhus, tuberculose, enz.) Is echter de schaal der eieren vuil of nat dan kunnen snel bacteriën en schimmels naar binnen dringen en aller lei veranderingen in de eieren veroor zaken, die den smaak en de reuk beden- venl Rij ontstekingen van eierstok of eileider kunnen er bij de vorming van het ei reeds bacteriën in het ei komen en daardoor den smaak van het versch gelegde ei beïnvloeden. Als ik dus nu in het kort een overzicht geef over het besprokene zou ik bij slecht smakende of riekende eieren het volgende aanraden: le. zorg voor uiterste zindelijkheid en frischheid in het hok, legnesten en be waarplaatsen der eieren. 2e. zorg voor uitstekende grondstoffen in het pluimveevoer. 3e. blijven ondanks goede verzorging wat '1 en 2 betreft abnormale eieren aan wezig, onderwerp dan de kippen aan val- nest-controle, voorzoover ge deze nog niet er op nahoudt. Dan zullen spoedig ge- noeg de boosdoeners door de mand val len en moeten opgeruimd worden. Op groote bedrijven gaat het natuurlijk niet aan om alle eieren stuk voor stuk te gaan probeeren, doch bij een stads- toompje van zeven stuks kan dit wel. Een lezer uit Heenvliet vraagt mij om trent den aard der ziekte zijner kippen. Hierop kan ik zonder onderzoek geen ant woord geven. Ik raad dus aan gestorven dieren naar de Rijksseruminrlchting te Rotterdam op te zenden en bij zieke die ren een dierenarts te raadplegen. Nog een gek geval. Een lezer zendt een ei, gelegd door een Witte Leghorn, een heel gewoon normaal ei. Deze hen heeft de volgende bijzonderheden: Lichaams bouw geheel normaal. Bij tijden kraait ze zuiver als een haan, op één morgen zelfs 10 12 maal. Ook onder het leg gen van het toegezonden ei kraaide ze. Soms gedraagt ze zich als haan tegen over de hennen en terwijl er bij de hen nen geen haan is, zijn sommige eieren bevrucht Bovendien zitten de hennen vast, zoodat er geen andere haan bij kan komen. Ze is erg oplettend en als er s avonds nog een kip in de ren is, komt ze uit het nachthok en jaagt die kip naar binnen. De lezer vraagt nu of dit iets bijzonders is en of het ei iets bijzon ders vertoonde. Het lijkt wel een wonder, doch bij kip pen is alles mogelijk. Dat kippen, die eieren legden, vergroeien tot hanen, die weer andere kippen bevruchten, is meer voorgekomen, doch dat een kip-haan tege lijkertijd als kip en als haan fungeert, is mij niet bekend uit de literatuur. On mogelijk acht ik het niet, daar het zeer goed denkbaar is, dat het dier links een vrouwelijke geslachtsklier bezit en rechts een mannelijke. Het eenige zou zijn het dier een poos nauwkeurig in doen en laten te observeeren en daarna te slach ten en te onderzoeken. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 9