DE ZEEÜW TWEEDE BLAD. Uit de Provincie. GIJ DWAAS Gemengd Nieuws. F EU I LL ETO N. Kruiningen. Donderdagmiddag had de begrafenis plaats van den op noodlottige wijze omgekomen J. Waverijn Joostz. Be halve de familie, waren vertegenwoordigd het college van kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente en het bestuur van het Waterschap Kruiningen. De pres.-kerk- voogd, dhr J. Sinke, en dijkgraaf A. J. Lindenhergh, spraken waardeerende woorden over hun medelid in beide col leges, terwijl Ds. B. Ter Haar Romeny een ernstig woord richtte tot de familie en de vele aanwezigen. Twee kransen van bovengenoemde besturen dekten de lijk baar. Waarde. Woensdag hebben enkele auto eigenaars gratis een rit gemaakt met de ouden van dagen, en wel door Walcheren. Dat de oudjes 't zeer goed naar hun zin hebben gehad, blijkt wel hieruit, dat zij getuigden dezen dag nooit te zullen ver geten. Onder de oudjes bevond zich ook de burgemeester dezer gemeente. Baarland. In de raadsvergadering van Woensdag 1.1. waren alle leden tegen woordig. Dhr J. de Rijk wordt als raadslid ge ïnstalleerd. De rekening 1931, die een ont vangst aanwijst van f 24.954 en een uit gaaf van f 24.173 op den gewonen dienst en een ontvangst en uitgaaf een bedrag van f 6501 cp den kapitaaldienst wordt aangeboden. Aangeboden wordt de begroo ting 1933 met een bedrag aan ontvangst en uitgaven van f 24.774 terwijl een post van onvoorzien van f 697,63 hierop voor komt. Er zal 50 opcenten worden gehe ven op de vermogensbelasting, 100 tot 180 op de personeels en 40 op de gemeente fondsbelasting. Een post van f 1000 is uit getrokken voor werkverschaffing. Het huis wijk A no. 35 wordt met alg. st. on bewoonbaar verklaard. Kloetinge. Ter gelegenheid van den a.s. verjaardag van H. M. de Koningin zullen 30 Aug., des avonds 8 uur, het Kloeting- sche muziekgezelschap „Excelsior", dir. dhr Mannhardt, en het „Kloetingsch Ge mengd Koor", dir. dhr Ta mm in ga., een gecombineerde uitvoering in de muziek tent geven. Gisteren kwam de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burge meester Zandee in openbare vergadering bijeen. Afwezig dhrn Zweedijk en Kousemaker, laatstgenoemde met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Goedkeuring tot aankoop van het voor malig hulpkanoor der posterijen voor ambtswoning van den gemeenteveldwach ter en een dankbetuiging van dien amb tenaar voor het beschikbaarstellen van een ambtswoning. De commissie van onderzoek der ge meenterekening over 1931 heeft geen aan merking en stelt voor tot voorloopige vaststelling daarvan over te gaan. Dhr Straub zegt, dat hem is opgevallen, dat de timmerlieden niet alle hetzelfde uurloon berekenen. Vervolgens wordt behandeld het rap port der commissie van onderzoek der re kening over 1931 en der begrooting 1933 van het Burg. Armbestuur. Deze commis sie heeft ook geen aanmerkingen, waarna besloten wordt deze rekening in ontvangst op f 15.860,03 en uitgaaf op f 13.955,40 K, alzoo goed slot f 1904,62 H en de begroo ting 1933 in ontvangst en uitgaaf op f 11.117,28 Yk goed te keuren. De gemeentewerkman A. v. d. Velde heeft volgens mededeeling van den bur gemeester geruimen tijd de betrekking van grafdelver waargenomen en daar dit ook veel van zijn vrijen tijd heeft gevergd, wordt voorgesteld hem hiervoor een grati ficatie van f 10 te geven. Hierop wordt met algemeene stemmen gunstig beschikt. Hierna volgt vaststelling rooilijn voor op het perceel Sectie A no. 857, aan den Achterweg te bouwen woningen. De voor zitter zegt, dat de lijn van de bestaande woningen niet te volgen is, waarom door B. en W. wordt voorgesteld, deze te be palen op 10 M. uit den as van den weg. Nadat verschillende leden hierover het woord hebben gevoerd, waarbij er op ge wezen werd, dat het niet mooi is, als de woningen niet in een rechte lijn staan, maar aangezien het hier een kromme weg is, en er geen rechte lijn voor de wonin gen kan zijn, worden B. en W. gemach tigd naar bevind te handelen met zooveel mogelijk in acht neming van de 10 M. afstand. De rioleering zal nader onder de oogen worden gezien. Bij de behandeling van het voorstel tot verlaging der personeele belasting voor biljarten in café's enz. met 50 pet. en tot verhooging van het tarief voor den grondslag meubilair zegt de voorzitter, dat verleden jaar enkele caféhouders reeds om verlaging hebben gevraagd. Het is wel aannemelijk, dat de verdiensten voor die menschen zijn verminderd, terwijl volgens de nieuwe Drankwet het vergunningsrecht is verhoogd. Dhr Straub vraagt of hieronder ook de melksalon begrepen is. Hij zegt, dat daarin toch. niet van vermindering van biljarten gesproken kan worden, daar het biljard altijd loopt. Nadat was medegedeeld, dat de wet geen onderscheid toelaat, wordt besloten die belasting met 50 pet. te verlagen. Om trent de verhooging van het tarief voor den grondslag meubilair met 1/3, merkt de voorzitter op, dat B. en W. alle uit gaven voor 1933 zooveel mogelijk hebben besnoeid, maar dat er toch andere bron nen van inkomsten aangeboord zullen moeten worden en deze belasting vóór September moet worden vastgesteld. Daar om komt dit nu reeds aan de orde. Boven dien drukt die belasting zeer wenig op de minst gegoeden, terwijl iemand, wiens meubilair op f 10.000 is geschat, maar ongeveer f 70 meer betaalt. Dhr Hoogstrate zegt, dat hij aanvanke lijk van meening was, dat beter de ver mogensbelasting kon verhoogd worden, maar nu hem is medegedeeld, dat ook deze belasting verhoogd zal moeten wor den, zal hij er zich bij neerleggen. Op een vraag van dhr Straub zegt de voorzitter, dat ook de vermogensbelasting verhoogd zal moeten worden, doch later omtrent andere belastingverhoogjn -en voorstellen zullen worden gedaan. Dhr Buitenhuis vraagt, of er een alge meen plan tot verhooging van belastingen is. Het is nu moeilijk een juist oordeel te vellen. De voorzitter zegt, dat het hier maar één belastingverhooging geldt, doch later ook een gedeelte op de gemeente fondsbelasting en andere zal moeten ge vonden worden. Deze belasting zal onge veer f 1100 opbrengen en is voor niemand bezwarend. Dit voorstel wordt eveneens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De begrooting voor 1933 in ontvangsten en uitgaven op f 61593,20 met een onvoor zien van f 1979 wordt den Raad aange boden. Bij de rondvraag vestigt dhr Straub de aandacht van B. en W. op den hoop vuil bij den mestbak van de gemeente. De voor zitter zegt, dat de mest was verkocht, maar dat den anderen dag de kooper bericht deed dat hij van den koop afzag en niet direct een anderen kooper daarvoor te vinden was. Hij gaf echter de verzekering, dat de zaak spoedig in orde zal zijn. Hierna sluiting. Vrauwepolder. Zooals in ons nummer van Dinsdag is geannonceerd hoopt D.V. Zondagavond zeven uur in de Geref. Kerk alhier op te treden ds den Boeft van Rot terdam voor de J. V. en M. V. met het onderwerp „De les van Efeze". Een op wekking om deze rede bij te wonen is ze ker wel overbodig! Arnemulden. Donderdagavond had de sneltrein, die te 16.32 van Middelburg vertrekt, eenig oponthoud voor den over weg van de vroegere wachtpost 59, daar op dezen overweg zich een tractor met dorschmachine bevond, die niet gemak kelijk vooruit kon. Na verwijdering der dorschmachine kon de trein met eenige vertraging de reis voortzetten. Het was gelukkig, dat deze overweg niet onbe waakt was, en dat de machinist door het signaal langzaam rijden op het geval op merkzaam was gemaakt, zoodat wellicht een ongeluk is voorkomen. Donderdagavond werd een begin van brand ontdekt in een aan zijn woning grenzend pakhuis van den bakker M. de G. Een zak zaagsel was aan het branden geraakt. Door de buren is met emmers water het begin van brand gebluscht. Het muziekgezelschap „Arnes Genoe gen" geeft Zaterdagavond een openbaar concert in het Bellamypark te Vlissingen. Poortvliet. Toen de landbouwer A. Lind- hout een met graan beladen wagen naar huis bracht, kreeg hij een trap van een paard tegen zijn been, terwijl hij een opril afreed. Met een gebroken been werd hij opgenomen. Dr Polderman verleende ge neeskundige hulp. St Maartensdijk. Alhier is overleden, 65 jaar oud, dhr A. W. Eermie, sedert 1916 ontvanger van deze gemeente. De overle dene was tevens kassier van de coöpera- VAN VRIJDAG 12 AUG. 1932. Nr. 265. Langs Walcherens kust. De bekende letterkundige Henri Borel, medewerker van „Het Vaderland heeft met de Batavierlijn een vacantiereisje naar Oostende gemaakt. Hij geeft daarvan een beschrijving in het bovengenoemde Haagsche blad, waar aan wij ontleenen wat de heer Borel heeft geschreven over de liefelijke zeeland schappen van Walcheren: Om de passagiers wat van Mooi Ne derland te laten zien, buigt de „Batavier" bij Walcheren om tot Vlissingen, en na de schoonheid der Zuid-Hollandsche eilanden komt nu die van Zeeland. Hij vaart langs Domburg en langs West-Kap- pel met den prachtigen ouden toren, en langs Zoutelande en Valkenisse en allerlei andere rustieke, pittoreske plaatsjes. Wat is het landschap, vlak aan zee, hier verrukkelijk typisch Nederlandschl Ik had het nooit gezien, maar ben er ver rukt over. De directie van de Batavier- lijn doet er bepaald een nationaal, goed werk mede, de Nederlanders eens in staat te stellen de schoonheid van hun eigen land te zien. Vredige, groene vlakten, huisjes met roode dakjes, vlak aan zee, wiekende molens, een kerktoren daarachter, hier en daar wordt het afgewisseld door dui nen, wat is dit alles stemmig en liefelijk landelijk en hoe vredig en rustig! Zoo langs die groene weiden vlak aan zee va rende, waar de molens lustig draaien, en de huisjes zoo vredig onder hun roode dakjes liggen, lijkt het alles een idylle van rust en genoegelijke pais en vree, ergens een veilig toevluchtsoord in de heftig be wogen wereld vol onrust en nooden. Wie deze liefelijke zeelandschappen van Wal cheren nooit gezien heeft, kent Neder land op zijn mooist niet. Ik ben blij, dat de directie van de Batavierlijn juist deze vredige, stemmige oorden heeft uitge kozen om den Nederlander, die ze op een „Batavier" voorbij vaart, zijn land eerst recht te leeren liefhebben. De boot vaart eindelijk voorbij Vlissin gen, waar het groote hotel en de lange rij huizen aan den Boulevard duidelijk te zien zijn en vaart dan langs Knocke en Zeebrugge op Oostende aan. DE HILVERSUM 5, het prachttoe- stel met Super-inductieschakeling, één- knopsbediening, electro-dynamische luid spreker, f 275, bij alle N.S.F.-agenten. (Adv.) Vluggere spoorwegverbin ding. Zij, die aan de directie der Ned. Spoorwegen verzocht hadden om een snelleren loop van den boemeltrein, die om 19.15 van Roosendaal vertrekt en eerst te 21.39 te Vlissingen aankomt, hebben succes gehad. Van de directie is het antwoord ingekomen, dat aan den wensch zal worden voldaan met ingang van 2 October, 't Vertrek uit Roosendaal blijft gehandhaafd op 19.15, doch verder worden de tijden van 1 tot 12 minuten vervroegd. Het vertrek van Goes wordt 20.45 in plaats van 20.51, van Middel burg 21.19 in plaats van 21.30, en de aan komst te Vlissingen 21.27 in plaats van 21.39 uur. De goedkoope treinen. Zoo als bekend, kan men| bij het gebruik maken van de goedkoope treinen zich verzekeren tegen regen. Dit jaar is het bij een reis van de Zeeuwsche stations naar Utrecht en Amsterdam reeds voor gekomen, dat er in genoemde plaatsen zooveel regen viel, dat men recht had op uitkeering. Er is toen alleen aan het sta tion Middelburg f150 uitgekeerd, maar dit bedrag zou nog hooger zijn geweest, als de betrokkenen beter hun strook voor de verzekering hadden bewaard. Daarom waarschuwen wij hen, die in het vervolg van deze treinen gebruikma ken, de bedoelde strooken goed te bewa ren, als het in de plaats van bestem ming geregend heeft en zij dus groote kans hebben op een uitkeering. Gommissionniirs in vlas. De kort geleden opgerichte ver- eeniging van Gommissionnairs in Vlas Vrij naar het Engelsch. van JOHN JOY BELL. 111). _o_ „Hier heen, John." Dg stem was krach tiger dan hij had durven hopen. „Kom hier zitten hier naast mijn bed", ver duidelijkte ze. „Ik zal je maar geen hand geven dat zul je wel niet kwalijk ne men. Ik moet mijn krachten een beetje sparen, zie je om met je te praten ente denken. Het spijt me, dat je voor mij die lange reis moest maken." „Ik vind: het jammer, dat ik zoolang niet geweten heb, dat je zoo slecht was, Caroline". Hij zette zich op den stoel, die klaarblijkelijk voor hem was neergezet. Hij keek haar aan sloeg daarna de oogen neer. „Voel je je wat beter, vanmor gen?" „0, een heele boel", antwoordde ze met in de provincie Zeeland heeft te Goes een vergadering gehouden. Daarin is o.m. be sloten een beroep te doen op den minister van Economische Zaken en Arbeid, ten behoeve van eventueel door het Rijk te verleenen steun aan de vlas-commission- nairs. Van den tot nu toe verleenden steun profiteeren, aldus werd gezegd, uitslui tend landbouwers, fabrikanten en arbei ders. Waarschijnlijk zal het bestuur een audiëntie bij den minister aanvragen om Z.Exc. op de hoogte te brengen van den nijpenden nood, waarin de vlascommis- sionnairs verkeeren. Goedkeuring verwierf het voorstel de vlas-commissionnairs uit West-Brabant en Zuid-Holland als lid in de vereeniging op te nemen. Auto verbrand. Een uit Vlis singen afkomstige personen-auto is Woensdagavond bij Woensdrecht in brand geraakt en geheel in vlammen op gegaan. Nu het te laat is. Men deelt aan de Vliss. Crt mede, dat bij Val kenisse, waar zeer veel gebaad wordt, een reddingtoestel zal worden geplaatst, ten einde aan eventueel in nood verkeerende baders zoo spoedig mogelijk hulp te kun nen verleenen. De kwestie der buiten- landsche landarbeiders. Op 26 Juli is te Goes een vergadering gehou den van de Hoofdbesturen der drie land arbeidersbonden met het bestuur der tar- we-organisatie voor Zeeland ter bespre king van de kwestie der Belgische land arbeiders. "Door de bestuurders der vakorganisa ties werden in hoofdzaak twee vragen ge steld, n.l. waar de tarwe-organisatie de bevoegdheid van den minister heeft, om, waar meer Belgen werkzaam waren dan voorheen, deze landbouwers van den tar- westeun uit te sluiten, of het niet hoogst noodzakelijk was, wat nauwkeuriger op te letten waar dit gebeurt, en in de tweede plaats, of de tarwe-commissie niet van oordeel was, dat de Belgische arbeiders niet meerd an aanvullend moesten wor den te werk gesteld en Nederlandsche werkkrachten den voorrang dienden te hebben. Hierop werd geantwoord, dat een zes tal gevallen waren behandeld en dat de tarwe-commissie in dezen geest hoopt voort te gaan. Na bespreking werden een tweetal adressen in Zeeuwsch-Vlaande- ren genoemd waar ook de landarbeiders bonden zulke gevallen kunnen aangeven. Over de tweede vraag vooral ontspon zich een breede bespreking. Hiervoor heeft de tarwe-copimissie geen bevoegd heid en ook bleek op enkele punten aan vankelijk verschil van meening te bestaan over deze zaak. Toch werden allen het hierover eens, dat eerst dan Belgische werkkrachten dienen genomen te worden, als geen Hol- landsche werkkrachten meer beschikbaar waren. De „Chr. Landarbeider" voegt hieraan toe: Wij zijn dankbaar voor deze bespre king. Wij hopen, dat onze afdeelingsbesturen in deze streek van het eerste goede nota nemen en ons serieuze gevallen, dus ge vallen waar men meer Belgische arbei ders dan voorheen in dienst heeft, opge ven, opdat wij ze aan de tarwecommissie kunnen doorgeven. Zeeuwen in het Padvinders kamp teWassenaar. Aan het groo te Nationale Padvinderskamp te Wasse naar, dat heden gesloten wordt, heeft ook Zeeland meegewerkt, en wel door een con tingent, bestaande uit jongens uit Middel- delburg, Goes en Zierikzee. Gisteren en heden vonden de Nationale patrouillewedstrijden plaats, waarvoor elk District haar beste patrouille, vastgesteld door onderlinge wedstrijden, heeft afge vaardigd. Voor het Zeeuwsche district heeft de verdediging op zich mogen nemen een patrouille van groep 2 der Middel- burgsche Padvinders, die voor de moei lijke taak kwam te staan zich te meten met de beste Verkenners-patrouilles uit het land. Het geheele kamp is een groot succes geweest voor de Padvindersbeweging hier te lande, een demonstratie van gerouti neerde kampvaardigheid en vlotte ver kennersactiviteiten. Het uitgangspunt, het resultaat der training te toonen aan de buitenwereld, niet het demonstreeren der middelen, is door deze bijeenkomst ten volle bereikt. zwakken glimlach. „Je ziet er goed uit, John, heb je vacantie gehad je bent zoo verbrand, lijkt me toe. Maar het staat je goed bij dat witte haar. Waar ben je geweest?" „Den laatsten tijd ben ik veel naar bui ten geweest, om onze nieuwe tehuizen te inspeeteeren". „Vertel me daar eens wat van?" Hij begon met haar enkele bijzonder heden mede te deelen, maar al gauw, toen hij zag, dat ze haar oogen gesloten had, hield hij op. „Ga voort, als je wilt", mompelde ze. „Ik stel er zoo'n belang in". Hij sprak eenige oogehblikken voort en toen viel ze hem in de rede. „Ik vraag me wel eens af, of sommige menschen het goede zelf opzoeken, of dat het hun wordt toegeworpen", zeide ze droomerig. „Vroeger toen ik jong was, had ik ook wel eens goede invallen, John. Later had ik alleen stokpaardjes. Ik be gin te gelooven, dat je een groot man bent, John, groot van hart. Dat je een goede kerel was, wist ik". Een glimp van haar oude coquetterie klonk in haar stem door. Hoe moet je je voelen, als je tegelijk groot en goed bent? 0, je hoeft het niet te ver tellen! Ik had er altijd een handje van om je in de war te brengen, is 't niet? Zelfs toen je nog een knaap was en ik een jong meisje. Maar kom! Vandaag zal ik je maar niet plagen. Preek je nog wel eens? Gisternacht had ik zoo'n mooi on derwerp voor een preek in mijn hoofd, John, alleen voor ouderen, over de deugd om grijze haren te eerbiedigen iemands eigen haren. Geloof je niet, dat een hoop bejaarde menschen van onzen tijd zoo'n preek noodig hebben?" „Vermoei je je niet te veel, Carolina?" „Verveel ik je?" was het antwoord. „Wat zeide ik ook alweer? Ach het doet er ook niet toe. De hoeveelste is het van daag, John?" „Zeven en twintig September, Caro line." „Zeven en twintig! Dus ik lig al ruim twee maanden te bed. Ben ik mager ge worden? Ik geloof dat dat 't eenige stok paardje is, waarvan ik mezelf serieus re kenschap gaf. Ik zou wel eens willen we ten of ik weer zoo onmogelijk dik zal wor den als ik weer op ben. Maar ik ben voor- loopig nog niet van plan weer op te staan. Ik voel me heel prettig zoo in mijn bed. Wil je me een slokje uit dat glas geven, als je blieft dat kleintje daar?" Hij greep het glas en de linker hand onder het kussen schuivend, richtte hij haar wat overeind, zoodat ze drinken kon. Ze nam een slokje en dankte hem met haar oogen. „Ik ben bang, dat je je erg zwak voelt", zei hij bezorgd. „Zal ik „Ga zitten John. Er zijn een paar din gen, die ik graag had, dat je voor me deed. „Goed Caroline. Ik zal met plezier alles voor je doen, wat ik kan." „Nu, ga dan zitten. In de eerste plaats wilde ik, dat je een briefje voor me schreef aan Sir Robert Barker. Je kunt zijn adres vinden in het kleine boekje tieve Boerenleenbank en boekhouder van de coöperatieve electrische centrale. We gens zijn nauwgezette plichtsbetrachting stond de overledene bij de verschillende autoriteiten hoog aangeschreven. Uit den gemeenteraad van H e e s c h. In de Dinsdagavond gehouden „spoedeischende" vergadering van den ge meenteraad van Heesch (N.-Br.) heeft de heer Van der Ven gezegd, dat de burge meester een onkosten-nota aan de wethou ders ter teekening heeft aangeboden be treffende verteringen, welke de burge meester op eenige dienstreizen zou heb ben gemaakt. Spreker wist zeker, dat deze uitgaven nimmer waren gedaan; de wet houders hadden de nota dan ook niet ge- teekend. De heer Van der Ven noemde een dergelijke handelwijze zuiveren dief stal. De voorzitter wenschte zich niet te lak ten beleedigen en stelde voor, dit punt in besloten zitting verder te bespreken. Maar de Raad weigerde dit. De voorzitter vroeg laarop den heer Van der Ven zijn belee- digende woorden terug te nemen, maar die deed dat niet. De voorzitter stelde toen voor, den heer Van der Ven uit de ver gadering te doen verwijderen, welk voor stel met algemeene stemmen werd ver worpen. De voorzitter heeft vervolgens de vergadering maar gesloten. Ongeluk met een spiritus- toestel. Gistermorgen is er een ern stig ongeluk gebeurd aan de Waalhaven te Rotterdam. De zandoever van de ha ven wordt hier op warme dagen door een groot aantal menschen gebruikt om er tenten op te slaan en zoo is daar, zoo als op meer plaatsen aan de Waalhaven, een druk strandleven ontstaan. Onder de velen, die er zich gistermor gen bevonden, was ook mej. L., die verge zeld was van haar vier kinderen. De vrouw had een spiritustoestel bij zich en wilde daarop voor de kinderen panne koeken bakken. Het toestel wilde niet goed branden. De vrouw besloot het bij te vullen. Ze goot spiritus in het reser voir, meenende, dat het toestel niet meer brandde. Dit was echter wel het geval, zoodat dit in brand vloog. Vlakbij stond het vierjarig dochtertje, dat in bakpak was. Het badpak vatte vlam. De moeder scheurde het van het lichaam van het kind af, en droeg het vervolgens naar het verbandlokaal van de firma Swart- touw. Hier heeft een lid van de E.H.B.O. het kind verbonden, waarna het kind met ernstige brandwonden naar het zieken huis is overgebracht. 22 meisjes in een beek ge vallen. Donderdagmorgen wilden 22 meisjesscholieren uit Münch zich laten fotografeeren in de buurt van Jachenau. Zij stelden zich daartoe op op een ouden vlonder langs een beekje. De belasting was evenwel te zwaar, zoodat de meisjes in de ongeveer twee meter diepe beek stortten. Drie meisjes werden vrij ernstig gewond, terwijl de 19 anderen er met wat schrammetjes en builen afkwamen. Een groote juweelendief- s t a 1. Naar uit Juan les Pins wordt ge meld, is daar in een der grootste hotels een opzienbarende juweelendiefstal ge pleegd, naar men vermoedt door een in ternationalen hoteldief. Toen een rijke Engelschman met zijn huisgezin van een wandeling terugkeer de, bemerkte hij, dat een met een veilig heidsslot gesloten koffer was verdwenen. In den koffer bevonden zich o.a. sieraden ter waarde van 70.000 pond. Ontploffing in een mo torboot. Gisteren is door onbekende oorzaak een motorboot in Loosdrecht, waarin twee dames gezeten waren, ten gevolge van een ontploffing, geheel uitge brand. Een van de beide inzittende dames, mevr. A., is uit de boot geslingerd en brak beide beenen. De andere dame sprong overboord en beeft geen letsel bekomen. De beide dames zijn door toeschietende booten aan wal gebracht, waarna mevr. A. direcht naar de R.K. ziekenverpleging te Hilversum is vervoerd. Haar toestand is redelijk. Vreemd geval. Te Bochum is op koene wijze een gedetineerde uit de gevangenis ontvoerd. Hij was in de spreekkamer en kreeg daar de boodschap van iemand dat hij! voor den rechter van onderzoek moest verschijnen. De gedeti neerde ging met den boodschapper mee op de schrijftafel in de bibliotheek. Zijn Londensche adres, denk er om. Ik weet, dat hij voor zaken in de stad is vandaag, want deze bloemen" ze wees op een groote bouquet rozen - „kwamen een uur geleden. Zeg hem eenvoudig, dat ik hem vanavond graag zou spreken." „Ja Caroline." „En dan moet je een telegram voor me versturen." Ze zweeg en sloot de oogen als om na te denken. Heb je papier en pot lood? Ja? Nu, schrijf dan als je blieft op, wat ik zeg. Elsie Glen per adres Calyx New- York. Heb je dat? Goed, schrijf dan ver der. Alle moeilijkheden geëindigd. Denk alleen aan je zelf. Tante. Lees het nu nog eens hardop voor, John?" Langzaam en duidelijk las Clement de woorden. „Ja", zei ze met zwakke stem. „Dat is goed. Dank je, neef John. Zal je zorgen dat het verstuurd wordt?Je bent een waar vriend, je stelt geen vragen." „Zal ik het nu versturen?" vroeg hij.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5