Berlijnsche Brieven Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Advertentiën. fOORSUIZEN Porijzer Soezen „Den Soelen Jnval" wetenschappelijke laboratoria en proef stations, waar wetenschappelijk geschool de krachten de rijkdommen van den bo dem onderzoeken. „En vandaar het resultaat: een steeds toenemende opbrengst van de cultures en van den mineralen rijkdom. „Van het moederland uit, gering van oppervlakte, maar groot door zijn histo rie en sterk door de eigenschappen van zijn volk, beheerscht Nederland, op der tig dagreizen van zijn zeehavens, een Aziatisch rijk, dat zestig maal grooter is dan eigen oppervlak en acht maal meer bevolkt." DE „HERRENCLUB". In de lezenswaardige serie boeken „Manner und Machte", welke bij den Leipziger uitgever R. Kittler het licht ziet, verschijnt thans een nieuw werkje van actueele beteekenis: „Ras Kabinet Papen- Schleicher-Gayl", geschreven door den bekenden conservatieven publicist Dr Walter Schotte. Het spreekt uit den aard der zaak, dat hij vol sympathie tegenover de huidige regeering staat, zoo dat men niet altijd een objectief beeld van de wer kelijkheid mag verwachten. Toch is het zeer de moeite waard, eens te luisteren naar wat door !Dr Schotte omtrent de veel genoemde „Herrenclub" wordt verteld: Het Kabinet-Papen was drie dagen na den val van het kabinet- Brüning gereed. De eerste dag werd be steed aan besprekingen tusschen den rijkspresident en de leiders der verschil lende partijen. Hindenburg wilde klaar blijkelijk zijn voornemen, von Papen tot rijkskanselier te benoemen, eerst nog eens controleeren met de gedachten der partij leiders omtrent een kabinetsvorming. Don derdag den 2den Juni hoorde de buitenwe reld, des namiddags voor de eerste maal den naam von Papen als toekomstig kan selier en even later was diens kabinet ge reed. Deze spoedige, in het Duitsche poli tieke leven nog nimmer voorgekomen gang van zaken deed vermoeden, dat het kabi- net-von Papen al veel eerder was voor bereid. Het gerucht deed weldra de ronde, dat de Duitsche „Herrenclub" voor de sa menstelling had zorg gedragen. Het feit, dat de chef-redacteur van den „Ring", Heinrich Freiherr von Gleicben, die tot het bestuur van deze club behoort, het kabinet-von Papen op den dag zijner be noeming in een radio-voordracht begroet te, versterkte deze zienswijze. In werkelijkheid was echter de gansche Herrenclub met inbegrip van Freiherr von Gleichen, net als iedere andere bui tenstaander, verrast door deze spoedige kabinetsoplossing. Zij hebben dus geen in vloed op de kabinetsformatie uitgeoefend. Dr Schotte noemt het een misplaatste grap, dat men de Herrenclub als kabinets formateur aandient wel geeft hij toe, dat rijkskanselier von Papen zoowel als de rijksminister van binnenl. zaken von Gayl tot deze voorname club gerexenct mogen worden. Hij noemt het „selbstverstand- lich", dat er tusschen toonaangevende po litieke persoonlijkheden uit de „Herren club" en leden van het kabinet der Rijks- regeering productieve relaties bestaan. Maar dat is dan ook alles! Juist is ook, dat het conservatieve weekblad „der Ring", onder redactioneel beleid van von Gleichen geruimen tijd in oppositie stond onder het kabinet-Brü- ning. Bij de politieke discussies in de club werd de politiek van dr Brüning vaak aan scherpe kritiek onderworpen. Aan den anderen kant bestonden er ech ter ook relaties tot prominente persoon lijkheden uit het kabinet-Brüning. Dr Brüning heeft zelf in vroeger jaren tot de club in relatie gestaan, die zich toen nog als „Juni-Club" aandiende. De na tionale oppositie der Hugenbergsche rich ting bezorgde de Club en den „Ring" den roep „volksconservatief" te zijn, maar deze typeering is al even onjuist als de bewering, dat de club direct iets met de kabinetsformatie uitstaande had. De ka rakteristiek „Klubkabinet" is voor de re- geering-von Papen niet juist. De openbare meening omtrent de Deut sche Herrenclub berust op verkeerde voorstellingen, daar men in Duitschland een politieke club, zooals die in Enge land traditioneel is, nu eenmaal niet kent en dus elke soortgelijke organisatie in samenhang brengt met partijpolitiek. De „Herrenclub" is politiek, maar doet niet aan politiek. Hij bestaat ter wille van de politiek, maar beoefent geen poli tiek. Hij spreekt met zijn leden over de politiek, maar de consequenties worden aan iedereen overgelaten. Hij roept zijn leden bijeen, om conservatieve relaties on der elkaar rendabel te maken, want hij wil de representant eener conservatieve politieke klasse zijn. Hij vermijdt het zorgvuldig collectief positie te nemen in zake de politiek, daar politiek tot de ver antwoordelijkheden eenner persoonlijk heid behoort. De „Herrenclub" vereenigt heeren uit de meest uiteenloopende partij- groepeering en let niet op verschil van confessie. Hij verlangt van zijn leden al leen de christelijk-conservatieve basis als het uitgangspunt dergenen, die zich op politiek gebied verantwoordelijk erkennen tegenover God. Als een der mede-oprichters van deze Duitsche „Herrenclub" kan dr Walter Schotte in zijn lezenswaardig boekje authentiek materiaal leveren over het doel en de geschiedenis van de club. Hij zoo wel als von Gleichen, met wien hij sedert 1921 op politiek gebied samenwerkt, koes terden allang het voornemen op Engelsch voorbeeld een organisatie in het leven te roepen van den zich verantwoordelijk voe lenden „Oberschicht", om de buitenwereld duidelijk te maken, dat er in Duitschland ook nog wel iets anders bestaat als par tijen! In 1924 slaagde men er onder mede werking van Oost-Pruisische vrienden, lie reeds in de Novembercrisis van 1923 een politieke rol gespeeld hadden, in, een grootere kring te vormen onder de leiding /an graaf Hans Bodo von Alvensleben Neugattersleben. In den aanvang was hier de landadel toonaangevend, maar in den loop der jaren zijn leden uit alle lagen der bevolking toegetreden. Het arbeidsveld van de club nam toe, doordat in alle deelen van het rijk soort gelijke groepen werden gevormd. Op een Oost-Pruisische en een Pommersche volgden een Silezische, een Noord-West- Saksische, een Maagdenburger, een Go- desberger, een Keulsche, een Düsseldor- per, een Essener, een Hannoversche, een Osnabrücker, een Mecklenburgsche Her renclub. De „Nationalclubs" van Ham burg,, Augsburg en Dresden sloten zich hierbij aan. Het vormen eener „Ober schicht" had hierdoor een meer vasten vorm gekregen. Maar zelfs al deze clubs tezamen willen geen politieke organisatie genoemd warden, zij willen geen partij zijn, zij beoefenen geen politiek, willen niets anders zijn dan een vereeniging van vrij staande persoonlijkheden, die zich hun politieke plichten bewust zijn. Een vergissing is in dezen ontstaan door de enge relatie tot den „Ring", waar onder het tijdschrift verstaan wordt on der redactie van von Gleichen. Dit con servatieve weekblad is niet het orgaan van de Herrenclub, het is het product van den arbeid, door von Gleichen en zijn medewerkers ondernomen, en wordt in de kringen van de „Herrenclub" alge meen gewaardeerd en veel gelezen. „Der Ring" ontstond uit het vroegere week blad „Gewissen", door Freiherr von Glei chen en dr Eduard Stadtler opgericht. Dit „Gewissen" was de spreekbuis van von Gleichen, Moelier van den Bruch, dr Max Hildebert Boehm, zonder echter een officiëel erkend orgaan te zijn. Deze „Ring" is een symbool, een symbool der aaneensluiting. Heinrich von Gleichen koesterde van oudsher een levendige belangstelling voor de mystieke kracht van symbolen. Het is voornamelijk aan hem toe te schrijven, wanneer het symbool van den „Ring" zijn mystieke kracht heeft herwonnen. Sedert von Gleichen over den „Ring" sprak, zijn overal „Ringe" ontstaan, een „Hochschul- ring deutscher Art", een „Ring deutscher Frauen" enz. De „Ring", waarover von Gleichen oorspronkelijk sprak, was geen organisatie, maar een kring van men- schen, die na de omwenteling een gemeen- schappelijken weg zochten. Op zekeren dag stond het verlangen naar een vaste orga nisatie. Zodoende kwam op initiatief van dr Schotte de „Ring der Tausend" tot stand, een groep menschen van gelijke opvatting, die tijdens de bezetting van het Roergebied naar voren traden en later de „Herrenclub" genoemd werden. Als organisatorisch centrum is hier van overgebleven de zoogenaamde „Mit- telstelle des Rings", niet veel meer dan een bureau, dat het verkeer der clubs en „Herrengesellschaften" onder elkaar re gelt en de correspondentie verzocht met hen, die zich verbonden voelen met de conservatieve belangen. Maar ook deze „Mittelstelle des Rings" heeft niets met actieve politiek uitstaande, van hieruit worden dus geen kabinetten gestort of gevormd. Dr Schotte achtte het wenschelijk, al deze interne aangelegenheden uitvoerig te behandelen, voordat hij tot de kern der zaak doordringt: Herr von Papen is een der oudste en meest actieve leden van de „Herrenclub" en acht zich als door en door conservatief man gebonden aan het symbool van den „Ring". Von Papen heeft zoowel in den „Ring", als in voor drachten voor de „Herrenclub" zijn poli tieke zienswijze behandeld en vond daar-- bij contact met de prominente leden van de „Herrenclub". Voor een juist begrip van Von Papen's politieke zienswijze ver dient het aanbeveling, zijn uiteenzettingen in „Der Ring" met bijzondere aandacht te lezen. Berlijn, Aug. 1932. Overval in de Incasso-bank te Rotterdam. Het Haagsche Ge rechtshof vernietigde het vonnis der Rechtbank te Rotterdam, waarbij de 21- jarige beeldhouwer M., die op 16 October j.l. met zekeren B., een overval pleegde in het kantoor der Incasso-bank op den Goudschen Singel te Rotterdam, werd ver oordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest Verdachte werd thans veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van 10 maanden voorarrest. Moord op den Schiedam- schen dijk. L. van 'tZ., was door de Rotterdamsche Rechtbank ter zake van doodslag, gepleegd op „Zwarte Jopie" in een café aan den Schiedamschen dijk, te Rotterdam, veroordeeld tot 8 jaar ge vangenisstraf. Het Haagsche Hof beves tigde dit vonnis, doch bracht het voor arrest voor den tijd van 7 maanden en 3 weken in mindering. Suikersmokkelaars. De rechtbank te Breda heeft drie Belgen uit Esschen veroordeeld wegens het smok kelen van suiker tot twee maanden ge vangenisstraf met aftrek van de voorloo- pige hechtenis. Zij werden in den nacht van 7 Juli onder Roosendaal aangehou den, toen zij elk 45 Kg. suiker over de grens brachten. Zij verdienden er een franc per kilo aan. Amerikaansche graanoogst. Het departement van Landbouw te Washington deelt mede, dat de totale graanoogst voor 1932 geschat wordt op 2.819.794.000 bushel of 77 procent van den normalen oogst op 1 Augustus van het vorige jaar. Van deze hoeveelheid graan wordt de totale hoeveelheid tarwe geschat op 722.687.000 bushel. Crisis-Varkenswet. Het bestuur van de Ned. Varkens Cen trale heeft aan de Gemeentebesturen me degedeeld dat de heffingen bedoeld in art. 6 der crisis Varkenswet met de slach tingen van Maandag 15 Aug. a.s. moeten beginnen. Het bedrag der heffing is tot nadere bekendmaking door den minister van Economische Zaken en Arbeid vast gesteld op 9 cent per kilo ge slacht. Uitvoering Zuivelwet. DEN HAAG. De crisis zuivel-centrale heeft voor de week van 1420 Aug. den prijs van het botermerk bepaald op 55 cent per K.G., evenals die voor de ver- voervergunning. Het onweer. BUSSUM. Vanmorgen is tijdens een hevig onweer dat te ongeveer 6 uur bo ven het Gooi woedde, de bliksem gesla gen in de groote houten villa aan den rijksstraatweg bij Naarden, vroeger be woond door den heer Floris Vos. Toen de brandweer arriveerde, was het huis al één vuurzee. Het gebouw was op beurspolis verzekerd. De inboedel was niet verzekerd. GIESSENDAM. Hedenmorgen is tijdens een hevig onweer de bliksem geslagen in een schuur op de hofstede van den heer H. Beusekom te Giessen-Oudekerk. De ge- heele schuur stond weldra in lichte laaie. Een gedeelte van het woonhuis bleef behouden. MEPPEL, De Drentsche en de Gro- ningsche Boerenbond en de Agrarische Bond in Friesland hebben den minister van Economische Zaken en Arbeid tele grafisch dringend verzocht zoo spoedig mogelijk audiëntie te zullen verleenen tot nadere toelichting van een reeds vroeger gezonden adres. ROTTERDAM. Gisteravond had een Duitscher op straat kennis gemaakt met een juffrouw. Toen hij in zijn hotel terug was, vermiste hij 3000 Fransche franc en nog eenig ander geld. De politie hield daarop de 36-jarige juffrouw C. de M. vrouw van W. de K. aan, maar zij ont kent zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. KATWIJK. In den afgeloopen nacht is van de K.N. 12 overboord geslagen en verdronken de 61-jarige M. v. D., wonen de te Katwijk aan Zee. CONSTANTINOPEL. Een groote en krachtige aardbeving heeft het plaatsje Vadiye, gelegen bij Smyrna geteisterd. Een honderdtal huizen is geheel vernield. Cholera-gevallen. MOEKDEN.In het overstroomde gebied in Mantsjoerije is cholera uitgebroken, die zich met groote snelheid uitbreidt. Een groot aantal personen is reeds over leden. De levensmiddelenvoorziening kan uiterst moeilijk geregeld worden. Volgens berichten uit Charbin, heeft de Japansche opperbevelhebber wegens het uitbreken van de cholera de gevechten doen staken. MOERDEN. De politie heeft een acht tal personen gearresteerd, die ervan ver dacht worden, op 12 Aug. een putsch te hebben willen ondernemen tegen de re geering van Mantsjoerije. MADRID. Een opgewonden menigte heeft te Sevilla twaalf huizen en verschil lende lokalen van monarchisten be stormd. Eenige huizen zijn verbrand. Ook te Granada deden zich onlusten voor. Ook daar werden huizen van mo narchisten in brand gestoken. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Aug., 2.30 u. Parijs 9.719.76%. Londen 8.608.66. Brussel 34.4434.48. New-York 2.48M—2.48K. Berlijn 59.14—59.18. Gemeenteleeningen. In de gisteren gehouden raadszitting der gemeente Utrecht is besloten ten laste van de gemeente met de N.V. Natio nale Levensverzekeringsbank te Rotter dam een leening aan te gaan groot f 1 millioen op onderhandsche schuldbeken tenis, rentende 5 pet. tegen den koers van 99 pet. voor den duur van 30 jaren. De gemeenteraad van Breda besloot in de raadsvergadering van Donderdag tot het aangaan eener geldleening met de Rijkspostspaarbank, groot f 1 millioen tegen den koers van 97J4 pet., rentende 5 pot., aflosbaar in 40 gelijke termijnen. Stoomvaart-Mij, Nederland. POELAU ROEBIAH, uitr., 10 v. Belawan. TALISSE, thuisr., pass. 10 Gibraltar. TAJADOEN. uitr., poss. 10 Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. PALEMBANG 11 v. Rotterdam n. Ba tavia. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. I. Hamming, 26 j. en A. G. Littooy, 27 j. J. de Plaa, 23 j. en J. A. S. Flipse, 19 j. J. v. d. Welle, 21 j. en E. C. Ocké, 19 j. Bevallen: G. Polderman-Kakebeke, z. G. G. Dekker-Reijerse, z. GOES. Geboren: Johanna Pietemella d.v. Danker Bliek en Jozina Cornelia Kloosterman. Overleden: Jacob Flipse 51 j. echtge noot van Hubregtje Cornelia Wessel. Van 111 Augustus 1932. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. D. v. d. Velde, 21 j. en J. G. L. van Roo, 20 j.; J. G. C. Naerebout, 29 j. en Th. J. Hil- len 21 j. Getrouwd: A. J. Smits 28 j. en D. Ben- them 27 j.; A. G. van Malland 26 j. en L. Polderman 26 j. Bevallen: S. M. Gerritzen, geb. Spies- sens z.; J. Sweebel, geb. v. Rijswijk, d., J. P. G. Zijta geb. Venema, z.; M. G. de Bruijne geb. Boidin, z.; P. Mathijsen geb. Florusse d.; M. Verhulst geb. Philipse, d.; D. Roedema, geb. v. d. Sluis z.; G. J. Kloet geb. Dekker, d.; H. J. van Gelderen, geb. Olivier, z.; Th. A. M. van Gameren, geb. Keizer, z.; G. Bergs geb. Moerings, d. (levenl.) Overleden: L. van Dijke 32 j., angeh.; J. J. v. d. Heijdt 65 j. m. v. J. van Aart- sen; G. Bronke 78 j., wed. van J. Schroe vers. (Vliss. Grt.) Over de maand Juli. BRUINISSE. Gehuwd: Hendrik Jan Jumelet, 35 j. jm. en Wilhelmina Bal, 29 j. jd.22, Adriaan de Ruiter, 26 j. jm. en Jozina Bal, 25 j. jd.; 27, Johannes Hendrikus den Hengst, 40 j. jm. te Vee- nendaal, en Lena Wemmers, 35 j. jd. Geboren: 2, Jan, z. v. L. van den Berge en M. Dorst; 18, Neeltje Jacomina, d. v. Mars. Bal en N. Schipper; 22, Marinus, z. v. M. Kleppe en L. Platschorre; 30, Johanna, d. v. A. G. Verspoor en L. van den Berg. Overleden: 27, Leendert van den Berge, 84 j., wednwnaar van J. Verspoor. WISSENKERKE. Geboren: 30, Krijn Johannes, z. v. Thomas Krijn Koole en Pieternella Feijtel; 31, Elisabeth Pieter- nella, d. v. Jan Versluis en Dina Thona de Haze; 5, Pieter Hendrik, z. v. Willem Kramer en Lena Versluis, Eduard, z. v. Johannes van Goudswaard en Willemina de Smit. MIDDELBURG, 11 Aug. Fruitveiling. Appels: Madeleinen 1427, perzikroode zomerappel 526, Earley Victoria 715, Codlin Keswick 49, Ons Neuzen 14, Schoone van Bath 18, St. Jan Appel 7 14, Lord Suffield 8, Hondsmuil 613, Koningin Emma 8 ct., alles per Kg. Peren: Oomskinderen 523, Précose de Trévoux 1126, Claps Favorite 13, brui ne Heerenpeer 79, Dirkjespeer 10, Zo- merlouwtjes 713, Spuitjes 12, Suiker peer 59, Suikerij 17, val en kroet 15, alles per K.G. Diversen: tomaten 824, roode bessen 825, witte bessen 16, kruisbessen 6 12, druiven 6566, morellen 3943, frambozen 5058 ct., alles per K.G. GOES. V.V. „Zuid-Beveland". Export veilingen van 11 Aug. 1932 v.m. 10 uur Tomaten A 9.90, B 11.40, C 8.20, CC 4.10, gescheurde 3.20, en kriel 0.80 per 100 K.G. n.m. 1 uur Roode Bessen 7.107.50, dub bele Princesseboonen 2.104.80. Kleine veiling. Peren: Oomskinderen extra 22—27, idem le soort 1825, idem 2esoort 12—17, idem 3e soort 611, Pre- cose de Trevoux extra 2528, idem le soort 20—26, idem 2e soort 12—28, idem 3e soort 912, Clapp's Favorite extra 26, idem le soort 1622, idem 2e soort 815, Bruine Heerepeer 614, Petite Marga- erithe 8, Janbaasperen 59, Noord.-Holl. Suikerpeer 711, Roode Suikerijen 35, Blanke Suikerijen 5, Zomerlouwtjes 411, Spekperen 57, Sambree 69, Langste- len 67, Scharlakenpeer 57, Afval- en Uitschotperen 15. AppelsYellow Transparant A 17—25, idem B 1619, idem C 1014, Perzikroode zomerappel extra 19, idem le soort 1618, idem 2e soort 8—14, idem 3e soort 4—8, Earley Victoria extra 1720, idem le soort 1216, idem 2e soort 710, idem 3e soort 36, Codlin Keswick extra 1416, idem le soort 1014, idem 2e soort 610, idem 3e soort 25, Mr Gladstone 812, Duch. d'Oldenburgh 610, Lord Grosvenor 8— 11, Zomeraagt 1014, Tarweappels 8— 12, Zoete St. Janappel 6—8, Afval- en Kroetappels 14. Pruimen Washington's 42—65, Perzik- pruimen 46, Princepruimen 35—37, Pre- cose Prolifix 2629, Czarpruimen 2633, Okkelanen 28, Marbelanen 26, Kouwelij- nen 26. DiversenBlauwe Druiven 6273, Kruisbessen 13, Roode Bessen 525, W. Bessen 12, Tomaten 610, alles per 100 K.G. Meloenen 1336, per 100 stuks. Bloe men 1—6, per 100 boa THOLEN, 11 Aug. 1S32. 3uii.evpe«£? I 3-5, Précose de Trevoux I 11-15, II 8-9, III 6-7, Yellow Transparant 13-15, Tarwe appel 9-10, Oomskinderenpeer I 15-16, II 12-13, III 7-8, Tsaar pruimen 25-26, R. pruimen 11, Glauwe eigenheimers 2, Witte id. 1.90, alles per 100 K.G. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Aug.: Zwakke tot matige Zuid-Oostel. tot Z.- W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk enkele onweersbuien, nog warm weei. Stand van hedenmiddag 3 uur: Lichl op voor fietsers: Zaterdag 9 u. 5 min. Voor de vele bewij'zen van deelne ming, betoond bij1 de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefde Echt- gen oo te, JOHANNA MARIA AARNOÜTSE— VAN DER HEIJDEN, betuig ik mijn hartelijken dank, in zonderheid aan den Weled. Zeergel. heer Dr. R. Grippeling voor de ge neeskundige behandeling en de heide zusters van het Groene Kruis voor de liefderijke verpleging. J. AARNOÜTSE. Vlissingen, Hoheinstraat 5. Voor de vele bewijzen van deel neming gedurende de riekte en na het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwdmoe- der, JOHANNA VAN SOELEN, ontvangen, betuigen wij1 onzen har telijken 'dank. Inzonderheid dank aan den WelEd. Zeergel. heer Dr. Bloos en zuster Meier voor de lief derijke behandeling. Uit aller naam, W. KOOLE. Souburg, 12 Augustus 1932. Wij allen, die de gratis autorit hebben meegemaakt op Woensdag 10 Augustus, betuigen onzen harte lijken dank aan allen, die daaraan hebben medegewerkt, en Verzekeren hun, dat ze dien dag voor ons tot een onvergetelijke gemaakt hebben. Waarde, 11 Augustus 1932. DE OUDJES. De Griffier der Arrondissements- Rechtbamk te Middelburg geeft ken nis, dat op 11 Augustus 1932 ter Griffie van genoemde Rechtbank de rapporten der deskundigen in de onteigeningsprocedures van: den Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, wonende te Middelburg, eischer, verschijnende door den procureur Mr. J. F. van Deinse, tegen achtereenvolgens, doch af zonderlijk I. STEPHANUS MINDERHOUD Pz., wonende _te Westkapelle, ge daagde, niet verschenen; H. LEUNIS CYSOUW Jz., wo nende te Westkapelle, gedaagde, niet verschenen; zijn nedergelegd ten einde ge durende veertien 'dagen ter inzage van partijen en derde belanghebben den te liggen. Middelburg, 11 Augustus 1932. De Griffier der Rechtbank voornoemd, H. PLEYTE. en doofheid ook ouderdoms- doofheid, oorverkalking, loo- pende ooren, brommen, suizen, fluiten, geraas in het hoofd, enz. Vraagt kosteloos brochure nr. 4 omtrent „genezing". S. WIJNBERG, Oosterpark 45, Amsterdam. Telefoon 111

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3