Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Telegrammen. Scheepstijdingen. Burgerlijke Stand Marktberichten. WEEK-ABONNEMENTEN ZONDER PRIJSVERHOOGING heeft eenige wijziging voorgesteld in het Reglement op het Godsdienstonderwijs be treffende het examen voor godsdienst onderwijzer. Men zou een splitsing wen- schen van dat examen en een langoren tijd (drie jaren) van voorbereiding. Het voorstel wordt volgens de eenparige con clusie verworpen. De heer Boonstra rapporteert over de consideratiën der kerk betreffende het voorloopig aangenomen kerkelijk „Bevol kingsregister". De rapporteerende Com missie meent op grond van die considera tiën de definitieve aanneming te moeten ontraden. De conclusie van het rapport wordt met 10 tegen 9 stemmen afgewezen zoodat het kerkelijk bevolkingsregister aan de hoofdelijke stemming der provin ciale kerkbesturen zal worden onderwor pen. De heer Bokma behandelt de conside ratiën over het voorloopig aangenomen voorstel, om zendelingen na langdurigen diensttijd onder zekere voorwaarden de bevoegdheid te kunnen verleenen tot het predikambt in de Ned. Herv. Kerk. Het blijkt, dat vele classikale vergaderingen hier tegen zijn gekant. Men vindt hier zelfs strijd tegen de Reglementen der kerk welke aan de Synode geen bevoegdheid verleenen, die alleen aan de provinciale kerkbesturen zou toekomen. De hoog leeraren prae-adviseurs zijn in beginsel zeer gunstig gestemd jegens het voor stel. Maar zij willen de vraag of het kerkrechtelijk wel mogelijk zou zijn, niet onderschatten. De secretaris, de vice-pre sident en de president achten dat regle- ments-bezwaar zeer goed te ondervangen. De president wijst op de groote belang stelling, welke het voorstel in de zendings wereld heeft ontmoet. Gedurende vele jaren heeft hij altijd en altijd wederom hooren gewagen van den eisch van meer rapport tusschen Kerk en Zending. Hier althans kan de kerk iets doen, om voor treffelijke dienaren des Evangelies op de zendingsterreinen te eeren. Evenwel wordt de conclusie van het rapport, strekkende tot afwijzing van het voorstel, met 14 tegen 5 stemmen aangenomen. De heer J. W. van Swigchum, theol. cand., door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Terneuzen benoemd tot hulpprediker gedurende de as. winter maanden, heeft deze benoeming aan vaard. In de vacatures, ontstaan door het vertrek van den heer J. Davidse en het bedanken van den heer L. Smit, zijn bij de Geref. Kerk te Goes tot ouderlingen gekozen de heeren J. S. Bedet en Jn Quakkelaar. Beiden hebben deze benoe ming aangenomen. Afscheid' en intrede. Nader vernemen wij, dat Ds G. Vonk, die op 11 Sept. afscheid hoopt te nemen van de Ge ref. Kerk te Baarland, op 18 Sept. te Schiedam zal worden bevestigd door Ds J. F. Jonkers te Schiedam. De intrede is bepaald op Donderdag 22 September. Kapelle. Geslaagd voor de Middelbare akte Duitsch M.O. A, dhr A. Bruins- hoofd. Boventallige onderwij- z e rs. B. en W. van Baarn stellen den Raad voor met ingang van 1 Jan. 1933 alle boventallige leerkrachten bij het open baar l.o. af te schaffen. De besturen der bijzondere scholen, die, volgens lid 2 van art. 100 der l.o.-wet nog twee jaren recht kunnen doen gelden op de in dat artikel bedoelde vergoeding, wenschen geen me dewerking te verleenen om met ingang van 1 Jan. 1933 eveneens hun bovental lig personeel te ontslaan. In verband hiermede deelen B. en "W. den Raad mede, dat zij, bij aanneming van hun voorstel, tot den minister het verzoek zullen richten, desnoods door wetswijziging, dat voor de bijzondere scholen dadelijk de vergoeding van wed den der boventallige onderwijzers eindigt. Indische Hoogescholen een mislukking? „Het Nieuws van den Dag van Ned.-Indië" is over de Indi sche hoogescholen niet best te spreken. Het noemt ze simpele „colleges" en gaat dan verder: „Men kan van dit onderwijs en de daar bij gevolgde methoden niet anders eischen dan de vorming van lagere leiders, die ge lijk staan met de undergraduates van de Amerikaansche colleges. In wezen zijn deze hoogescholen hoog stens verbeterde „Indische artsen"- en rechtsscholen, maar als hoogescholen zijn ze een mislukking gebleken. Maar dan rijst, aldus het blad, ook de vraag, of het niet beter is die mislukking maar ronduit te erkennen, het Amerikaan sche stelsel over te nemen en er Colleges van te maken, nu gebleken is, dat een op voering tot het peil van echte hoogescho len met vrije studie niet mogelijk is. Is het dan niet beter om de Indische hoogescholen in te stellen op het kweeken van die lagere wetenschapelijk onderleg de leiders, waaraan een jong koloniaal land het meeste behoefte heeft? Daarnaast zou men dan voor 15 pet. van de beste undergraduates de gelegen heid kunnen openstellen om hun studie aan een universiteit of hoogeschool in Ne derland te beëindigen, door hun een beurs toe te kennen. Aan het bezwaar, dat de Indische hoo gescholen haar beteekenis als cultureele centra niet mogen verliezen, zou dan te gemoet kunnen worden gekomen door en kele bestaande laboratoria uit te bouwen tot een Forschungsinstitut, waar de assi- senten en studenten in nauwer persoonlijk en wetenschappeijk contact met hun leer meester staan dan op een hoogeschool ooit mogelijk is. Ontegenzeggelijk kunnen deze onderzoe kingsinstellingen hier in Indië, waar men het studiemateriaal voor specifieke Indi sche onderwerpen bij de hand heeft, gun stige resultaten afwerpen. Zij kunnen juist door specialisatie uitgroeien tot inrichtin gen, waar baanbrekend werk wordt ver richt. Voorloopig zal echter de uitbouw der laboratoria tot Forschungsinstituten met het oog op de slechte tijden nog wel moe ten worden uitgesteld. Dit alles zal in de toekomst een aan zienlijke bezuiniging kunnen geven. Indië zal in de toekomst de topzware organisatie van academici niet kunnen betalen' Het blad besluit met den wensch: Men make zoo snel mogelijk van de Indische hoogescholen hoogere vakscholen. Een noodlottige twist. Twee kampeerders hebben Zaterdag te Putten ruzie gekregen. De twist liep zoo hoog, dat de een den ander met een revolver in den buik geschoten heeft. Zwaar gewond is het slachtoffer naar „Salem" gebracht. De dader is gearresteerd. Hospitaal-kerkschip J) e Hoop. Het hospitaal-kerkschip De Hoop is van IJmuiden vertrokken, voor den tweeden kruistocht onder de haring- visschers op de Noordzee. Als geneesheer is meegegaan dr F. G. van Asperen uit Haarlem. Ds A. Luteijn, uit Vlaardingen, maakt als geestelijk verzorger de reis mee. Boerderij afgebr and. Gister nacht omstreeks half 2 bemerkten jonge lui, die terugkeerden van een feest reeds op een afstand, dat er een begin van brand was in de oude boerenhoeve de Klocht aan den weg Heino-Dalfsen. Zij wekten de bewoners en slaagden er in de kinderen op het laatste oogenblik uit het brandende huis te redden. Van den inboedel was niéts meer in veiligheid te brengen. Omstreeks 2 uur kon de gealarmeerde brandweer eerst water geven. Toen vorm den de boerderij, de twee hooibergen en de twee schuren reeds een puinhoop. De afgebrande hoeve was een van de grootste boerderijen uit de streek. Voetganger door dronken automobilist aangereden. Te Amersfoort is Zaterdagavond laat de 39-jarige v. N. te Amersfoort aangere den door een auto, waarvan de bestuurder onder invloed van sterken drank was. De heer v. N. is ernstig, doch niet levens gevaarlijk gewond en ia naar zijn woning vervoerd. Tegen den autobestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Kindje verongelukt. Me vrouw B. passeerde Zondag, op de fiets, met haar bijna 2-jarig zoontje in het mandje achterop, een melkauto te Haren- karspel. De weg was daar vrij smal. Het kind heeft bij het passeeren blijkbaar het hoofd buiten het mandje gestoken waar door het in aanraking is gekomen met den auto. Het heeft een ernstige hoofd wond opgeloopen. Het kind is naar het ziekenhuis overgebracht en is kort na aankomst aan de gevolgen overleden. Botsing tusschen auto en motorfiets. Zaterdag is te Ermelo een motorfiets in botsing gekomen met een auto. De bestuurder, een vader van 6 kinderen, die uit Utrecht afkomstig was, was op slag dood. De duorijder is met een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. Een smokkel-jacht. Te Zee- brugge is een groote jacht in beslag ge nomen, dat enkele dagen geleden was aangekomen, en dat een Engelsche ad vocaat aan boord had. De bemanning be stond uit vijf Engelschen en een Antwerp- schen machinist. De tolbeambten kregen argwaan door het vele bezoek aan het vaartuig en er werd een nauwkeurig on derzoek ingesteld, waarbij in hét ruim 16,000 liter alcohol werden ontdekt, die niet was aangegeven. De Engelsche be manning werd gearresteerd maar is later weer vrij gelaten. De alcohol was afkom stig uit Antwerpen. Olie uit kersenpitten. In Sturgeon Bay (staat Wisconsin) bevindt zich de grootste kersenplantage ter we reld, waarvan de eigenaar J. G. Marton thans op het idee gekomen is, om de ach teloos weggeworpen kersenpitten te be waren en uit het zaadje in de pit olie te persen. Voor dit seizoen heeft men reeds deze methode om afvalproducten weer waarde te geven toegepast en reeds meer dan 1000 ton kersenpitten-olie gewonnen. Deze olie zou buitengewoon geschikt zijn voor de bereiding van schoonheidsmid delen. De geheele oogst van 1932 was reeds onmiddellijk verkocht. De uitgeperste zaadjes vormen een zeer goede bemestingsstof, terwijl de overge bleven schalen van de kersenpitten als brandstof gebruikt zouden kunnen wor den. De tot nog toe waardelooze kersen pit zal nog een waardevol handelsobject gaan vormen. Motor in een sloot gereden. Zondagmorgen heeft te Montfoort een ernstig motorongeval plaats gehad. Een motor, komende uit de richting Rotter dam, waarop gezeten waren de bestuur der, de 32-jarige J. ter B. en een duopas sagier, de 19-jarige L., beiden uit Rotter dam, reed met een vaart bij het maken r van een bocht in een sloot. Voorbijgangers brachten de drenkelin gen op het droge. Per auto zijn ze naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Bij onderzoek bleek, dat de bestuur- der een zware hersenschudding had be komen. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. Door een koe op de horens genomen. Zondagmorgen is in een weiland in den Haarlemmermeerpolder een visscher uit Haarlem door een koe op de horens genomen en tegen den grond gesmakt. De man werd met een drietal gebroken ribben opgenomen en per auto naar zijn woning overgebracht. Een heel gezin ziek. In de gemeente Rijkholt (L.) is een heel gezin, bestaande uit acht personen, door typhus aangetast. Allen zijn thans naar het zie kenhuis te Maastricht overgebracht, waar de vader Zaterdag is overleden. Voor het leven van twee andere leden van het ge zin wordt gevreesd. Achtjarig ventje in de Waal gereden. Gistermiddag ver maakten zich twee broertjes op de Waal kade te Nijmegen met een autoped. Een der twee had zoo'n vaart dat hij aan de kade zijn stuur niet meer kon houden en lijnrecht de hooge kade afreed. Het ventje verdween onmiddellijk in de diepte. Zijn broertje, dat vlak achter hem reed, had nog de tegenwoordigheid van geest, om het stuur te wenden. Tevergeefs heeft men naar het lijkje gedregd. Kinderverlamming. In de af- geloopen dagen zijn in Nieder-Salzbrunn eenige gevallen van spinale kinderver lamming voorgekomen en thans zijn ook in Weisstein twee kinderen en in Adels- bach een kind ziek geworden. De scholen in Weisstein zijn voor 14 dagen gesloten. Journalist-wereldreiziger op pantoffels. Te Nancy is de Deen- sche journalist Peter Nissen aangekomen die op 25 Maart 1925 uit Kopenhagen vertrokken is, om een wandeling rond de wereld te maken. Op deze wandeling, die hij blootshoofds en slechts op pantof fels heeft gedaan; heeft hij alle landen van de wereld bezocht en daarbij 136 paar pantoffels, 14 costuums en 17 wandel stokken versleten. Slechts driemaal moest hij zijn wandeling tengevolge van ziekte onderbreken. Hij begeeft zich thans naar Parijs. Het doode hondje. In de laatst gehouden zitting kwam o.m. in behan deling een dichterlijke reclame van het raadslid Westera, luidende als volgt: „Hiermede bericht ik u den dood van mijn hond, Vijf maanden was het beestje volkomen gezond, Voor twaalf maanden moest ik belasting betalen, De helft hiervan heeft hij niet kunnen halen. 'kMeen twee gulden te kunnen terug erlangen, En zou dit bedrag dan ook gaarne ontvangen." De Raad besluit op voorstel van den voorzitter, Dr L. C v. d. Steen van Om meren, deze reclame te beantwoorden als volgt: „Hellendoorns gemeenteraad, in vergade ring bijeen, Overwegende, dat Westera's hondje ging heen, Besluit: zijn medelid van harte te condoleeren, Diens verzoek om belastingontheffing te accepteeren, En hem dus de helft van 't betaalde te restitueeren; De burgemeester wordt belast met de uitvoering van dit besluit En keere verzoeker ten spoedigste de duiten uitl" (N. H. Crt) Opheffing rechtbanken en kantongerechten Naar van wel ingelichte zijde verno men wordt stelt de regeering zich op het standpunt zich geheel te moeten vereeni gen met het rapport-Weiter voor wat be treft de opheffing van rechtbanken en kantongerechten. Oogstwerkzaam h eden. We lezen in „De Christelijke Landar beider": Vanuit Flakkee bereikte ons het be richt, dat te Ooltgensplaat, onder leiding van den burgemeester, door een commis sie van werkgevers en werknemers uit het landbouwbedrijf een advies en een loon regeling is opgesteld, om het koren niet met de machine te snijden, maar door de landarbeiders te laten maaien. Daar voor hielden we ook een vergadering te Fijnaart, ook met de r.k. organisaties, waar deze zelfde zaak is besproken. We zullen daarvoor te Roosendaal een ver gadering hebben voor heel W.-Brabant, met de burgemeesters, om te trachten, dat zooveel mogelijk het werk, dat er is in den landbouw, ook door de landarbeiders wordt gedaan. We willen hopen, dat in döze richting wat gedaan kan worden, want de werkloosheid is op tal van plaat sen nog groot. GRONINGSCHE GELUIDEN OVER SALARISKORTING. Mr E. Elias schrijft aan het H b 1 d.: Eenigen tijd geleden hebben de Pro vinciale Staten van Groningen besloten de salarissen der provinciale ambtena ren over de geheele linie te verlagen. Dit voorstel werd aangenomen met behulp van de stemmen van het grootste gedeelte der sociaal-democratische fractie, een feit waar, gezien de Amsterdamsche ge beurtenissen, die vier „dooden" ten ge volge hadden, in den lande niet genoeg aandacht aan is gewijd. Ook in de Groningsche sociaal-demo cratische' kringen is deze houding van een gedeelte der partijgenootelijke fractie waaronder zich bekwame en „eerste rangs" sociaal-democraten bevinden zoo als de heeren Bartels, burgemeester van Hoogezand, Spiekman, wethouder van Veendam en Mansholt niet onverdeeld gunstig ontvangen. Met name het Jonge Volksblad voor Groningen en Drente, een kopblad met plaatselijk bijblad van „Het Volk", heeft in een serie hoofdartikelen den heeren een gansche reeks verwijten gedaan. Op deze verwijten antwoorden de stouterds, die zich de weelde veroorloofd hebben er een eigen overtuiging öp na te houden, thans weer in eenige artikelen, waarin merkwaardige geluiden te beluis teren zijn. Eenige daarvan willen wij hier doen na-klinken. Wij mogen ze hier overne men: „Is dan het offer, van de ambtenaren gevraagd, te groot?" „Het is onmogelijk vol te houden. „Nadrukkelijk wijzen wij er op, dat zelfs mèt de korting, en ondanks de re- geeringsmaatregelen tot steun van tal van bedrijven de koopwaarde van het salaris grooter is, dan vóór de crisis. „En dat in een tijd waarin groote be volkingsgroepen bijna onder den crisis- last bezwijken! „Is het onredelijk, dat wij van de amb tenaren vragen ook iets van dien druk „op hun schouders" te nemen? Zooals we reeds schreven: de organisaties vin den in meerderheid van niet." „Is het onder de gegeven om standigheden te veel gevergd dat ook de ambtenaar die reeds ontheven is van den druk van het spook der werk loosheid een offer brengt, dat zelfs nog niet zoo groot is, als de vermeerderde koopkracht van zijn salaris bedraagt?" Even verder heet het: „Wij hebben ons nu nog te verdedi gen tegen het meest treffende verwijt, n.l. dat wij onzen socialistischen plicht niet zouden zijn nagekomen; dat wij onso cialistisch zouden hebben gehandeld. „Direct zouden we willen vragen: Waar is het partijbesluit, dat ons verplicht onder deze omstandigheden in geen geval mede te werken tot salariskorting. Wij kennen het niet; laat de redactie het noemen. In de congresresolutie wordt uit drukkelijk gesproken van handhaving van het levenspeil der arbeidersklasse. Gesteld, dat het de bedoeling was, dit ook te doen slaan op de ambtenaren, dan wij zen wij met nadruk er op, dat door de aangenomen salariskorting geen sprake is van neerdrukken van het levenspeil." Wij meenen te mogen volstaan met deze beide citaten uit een artikel, geschreven door de crème de la crème der Groning sche sociaal-democratie. Wij' behoeven er weinig aan toe te voe gen. Wie zich voor den geest roept wat er in de Amsterdamsche tragi-comedie te dezen opzichte is te berde gebracht, wie zich de moeite getroost van alle „Wei- terende" sociaal-democratische stemmen nota te nemen, hij zal het met ons eens zijn dat deze Groningsche geluiden wij der weerklank mogen vinden dan binnen de grenzen der nijvere noordelijke pro vincie. plaatsing van advertentlën in alle bladen. Administratie „De Zeenw". Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Mag ik zoo vrij zijn U eenige plaats ruimte te vragen voor het volgende be richt? Mij is ter oore gekomen, dat bij een on geval hier ter plaatse, geheel verkeerd werd opgetreden door het publiek. Dat dit soms erge gevolgen kan heb ben, valt niet te betwijfelen. Daarom is het altijd een eerste vereischte, om dade lijk een dokter te waarschuwen. Zoolang hij niet aanwezig is, mag zoo iemand niet weggedragen worden. Ligt hij op den weg, dan moeten de motorrijtuigen of voertui gen maar een straatje omrijden. Bedenk, dat soms het leven van een mensch er mee op het spel staat. Zoo er geen dokter te krijgen is, waar schuw dan ten minste een lid der eerste hulp-brigade. Wij; zullen altijd bereid zijn, te helpen waar het noodig is. Mochten de namen soms nog niet genoeg bekend zijn, dan zal ik ze hier nog eens laten vol gen: Janis van Rooyen, Adriaan Hen driks©, Jakob Brasser, Willem de Witte, Willeboord Hengst, J. Mol, Pieter Min- derhoud Wz., Adriaan Lievense Pz. en de dames: Willa Minderhoud Jd., Neeltje Lous, Katha Roelse, Adriana Huibregtse, Korna Louwerse. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, EEN LID DER EERSTE HULP-BRIGADE. Westkapelle, Aug. 1932. AMSTERDAM. De politie van alle hoofd steden is in kennis gesteld van een enor- men diefstal gepleegd te Solothurn in Zwitserland. Een groote hoeveelheid sie raden is ontvreemd tot een waarde van 132.000 Zw. fr., zooals ringen, broches, armbanden, oorringen, colliers, dasspel den en horloges. WIERINGEN. Gisteravond te half 12 is een boerderij met een grooten voorraad hooi tot den grond toe afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is hooibroei. BEILEN. Een droevig ongeval heeft zich alhier voorgedaan. Een tweejarig jong©- tje is, terwijl zijn vader aan het melken was, in een sloot geraakt en verdronken. HELMOND. De 28-jarige motorrijder K. uit Eindhoven is tegen een auto aange reden en kwam zoodanig te vallen, dat hij doodelijk gewond werd. Hij werd naar .het Ziekenhuis overgebracht, waar hij spoedig is overleden. Hij was gehuwd. Den automobilist treft geen schuld. DORDRECHT. Op het stationsempla cement heeft zich hedenmorgen te 10 uur een ernstig ongeval voorgedaan. D© 61- jarige stationskruier v. d. L., die van het eene naar het andere perron overstak, is door een binnenkomenden trein gegrepen en op slag gedood. BERLIJN. Gisteravond en vannacht hebben wederom verschillende bom- en andere aanslagen plaats gehad, die wel materiëele schade aanrichtten, maar voor zoover bekend, geen slachtoffers eischten. NANKING. Alhier zijn drie Japansche oorlogsschepen aangekomen. ATHENE. In den Peloponnesus woeden reusachtige boschbranden. Eenige dorpen zijn ontruimd, terwijl nog andere gevaar loopen. Het spoorwegverkeer is onder broken. Ook moeten er verschillende slachtoffers te betreuren zijn. MOEKDEN. De Japansche militaire autoriteiten in Mantsjoerije deelen mede, dat 14.000 man van de troepen der Chi- neesche vrijscharen in Noord-Mantsjoerije zich aan de Japansche troepen hebben overgegeven. De oorzaken zijn: gebrek aan levensmiddelen en uitrustingstukken, alsmede de overstroomingen in dit gebied. Het spoorwegverkeer is door de overstroo mingen en door tal van aanslagen onder broken. Het water heeft groote verwoes tingen aangericht. RATIBOR. D© rivieren zijn hier de laatste dagen zeer gestegen, zoodat men het ergste vreest. Groote oppervlakten land staan onder water. Er wordt nog verdere stijging verwacht. BOEKAREST. In het Donaugebied zoo wel in Roemenië als in Hongarije beeft een orkaan gewoed, die groote schade heeft aangericht. Men schat deze op 20 miljoen lei. De orkaan ging vergezeld van een zwaar onweer. DORTMUND. In de mijn Kaiserstuhl II zijn drie arbeiders door een instortenden pijler bedolven. Alle drie zijn overleden. Ze waren gehuwd. Stoomvaart-Mij. Nederland. P. C. HOOFT, thuisr., 6 v. Pt. Said. TALISSE, thuisr., 7 te Marseille. CHR. HUYGENS, uitr., pass. 5 Perim. POELAU LAUT, thuisr., 7 v. Sabang. Rotterdamsche Lloyd. INDRAPOERA, uitr., pass. 7 Kaap del Armi. KOTA PINANG, uitr., pasa E Ouessant. KOTA TJANDI, uitr., 7 v. Bombay. MODJOKERTO, thuisr., pass. 8 Sagres. GOES. Geboren: Dina Cornelia, d. v. Lauwerens Jeremiasse en Elizabeth Pladet. Overleden: Jan Johannes Snoep, 1 dag. Goes, 9 Augustus 1932. Boter per kilo 11.40, middenprijs per halve kilo 70 ct, winkelprijs 80 ct. Eieren per 100 stuks f2.70, middenprijs per 25 stuks 67%, winkelprijs 4 ct. Eendeneieren f2.70 per 100. Poeleieren 2 cent. GOES, 9 AUG. V.P.Z. Aanvoer 19784 eieren. Prijs f3 per 100 stuks. MIDDELBURG, 8 Aug. 1932. Kleine veiling: Zilveruien 515, snijbiet 4, spi nazie 28, stoksnijboonen 816, doperw ten 16, stamsnijboonen 114, wagenaars- boonen 24, princessen 512, postelein 78, slaboontjes 7, spercieboonen 3, alles per Kg.; augurken 627 ct. per 100 stuks. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeenw" geves tigd zi)n worden ook week abonnementen aangenomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3