Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken Telegrammen. Finantiëele Berichten Alloop Verkoopinp en Aanbestedingen Marktberichten. Biezelinge naar Goes, Scheldestraat 88; N, J. Schipper van Kapelle naar Goes, piccardstraat 17; J. Sinke van Kapelle naar Wemeldinge, Chezeeweg A 77; J. E. Blom van Biezelinge naar Hoogeloon; B. de Jonge van Kapelle naar Rotterdam, Beurssteeg 5; D. J. Sonke van Kapelle naar Gorcum, Dalemstraat 74. Hansweert. Aan het postkantoor Hans weert en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juli bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 8252.71 en terugbetaald f 8857.03. Uitslag wedvlucht van de Postdui- venvereeniging „De Blauwe Doffer" van Soignies, afstand 99 K.M. Ie prijs L. Nieuwenhuyze, Sahore; 2e en 29e pr. P. Modde, Hansweert; 3e, 18e, 20e, 21e, en 25e pr. D. J. v. d. Have, Kapelle; 4e, 12e 13e en 31e pr. Gebr. Smallegange,Schore; 5e, 11e, 23e, 24e en 27e pr. Gebr. Eek, Kruiningen; 6e pr. Gebr. Blaauwkamer, Waarde, 7e en 15e pr. Gebr. Sonke, te Waarde; 8e Gh. Louisse, Waarde; 9e, 28e pr. J. P. Theenaart, Hansweert, 10e, 17e, A. Verhagen, Kruiningen, 14e en 26e A. Krombeen, Hansweert, 16e en 30e Molet, Hansweert, en 22e Willemstein, Schore. Ellewoufsdijk. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Bericht van den minister was ingekomen, dat de subsidie voor werkverschaffing op 40 pot. is bepaald, ten bedrage van f 357.28. In de commissie voor onderzoek van de gemeenterekening 1931 worden de heeren Meijaard en Klooster benoemd. De raad wijzigt het veldwachtersreglement, zooals dat door den minister wordt voorgesteld. M. de Broekei't krijgt ontheffing van hondenbelasting. De raad besluit, om op de volgende dagen, zoo zoover zij; niet op Zondag vallen, de winkelsluitingswet niet te doen gelden; op 1 en 2 Jan., Goede Vrijdag, 2e Paaschdag, Hemelvaartsdag, 2e Pinksterdag, Vrijdag en Zaterdag van de kermis, 17 Dec., 23, 24, 26, 30 en 31 December. Aangenomen wordt een ventverbod, waarbij het aan niet-ingezetenen verbo den wordt, zander toestemming van den burgemeester te venten. Ingekomen was een verzoek van den bouwvakarbeidersbond om een steunrege ling of werkverschaffing. Dhr Goetheer wil het terstond behandeld zien. Dhr Meu- lenberg zegt, dat er op het oogenblik geen werkloosheid is. Beslaten wordt het ver zoek aan te houden tot de volgende verga dering over 14 dagen, daar dan het ver beteren van 3,5 K.M. weg zal behandeld worden. Daarna sluiting. Wissenkerke. Bevolking. Ingekomen; Jacob Geuze uit Scherpenisse; Jacoba Pieternella Batjes uit Middelburg; Lena Jozina uit Middelburg, Cornelia Bak ker uit Middelburg, Johanna Bakker uit Middelburg, Jacoba Bakker uit Scherpenzeel, Cornelis Korshuize uit Wieringen. Vertrokken: Jacob de Smit, naar Bus- sum, Eendrachtstraat 78; Jan Pieter Flikweert naar Breskens, Langeweg; Ja cob Flikweert naar idem; Adriana Neeltje Leendertse naar Oudelande; Pie ter Marcus Kramer en gezin naar Gort- gene, Kaaistaat 101; Adriana Hendrika van den Berge naar Haarlem, Braten- burgstr. 11ZW.; Domina Kramer naar Axel, Julianastraat E 115; Dina Corne lia Jeronimus naar Rotterdam, Odastr 6. Bruinisse. In de vergadering van inge landen van den polder Bruinisse is be handeld de rekening van het dienstjaar 19311932. Zij werd vastgesteld in ont vangst op f 39970.88**, en in uitgaaf op f 39145.48. Tot gezworene werd herkozen dhr Joh. van de Sluis. In de vacature voor lid van den Dijk- raad van het calamiteuze waterschap Bruinisse, ontstaan door het overlijden van den heer M. Hage Az., werd gekozen dhr W. v. d. Berg Dz. In de vergadering van den dijkraad van het calamiteuze waterschap Brui nisse werd de rekening van het dienst jaar 19311932 vastgesteld in ontvangst op f 35088.14, en in uitgaaf op f 76648.19. Tevens werd dhr W. v. d. Berg Dz., welke door de ingelanden van den polder Brui nisse was gekozen tot lid van den dijk raad in de vacature ontstaan door het •overlijden van den heer M. Hage Az., ge ïnstalleerd. Westkapelle. Bij de alhier, vlak boven het dorp gehouden schietoefeningen in de lucht kwamen enkele koperen hulzen op het erf van een paar inwoners terecht. Bij een dezer kwam een huls met zoo danige kracht tegen een ruft van een zol derraam, dat deze gebarsten was. Deze oefeningen boven de kom van een gemeente te houden, lijkt wel wat ge vaarlijk. Domburg. Ingekomen: Ca. de Voogd, wed. C. de Lange uit la Varenne (Fr.). Vertrokken: Jan Riemens naar Oost- .kapelle, Aa. van Luyk geb. Jongepier naar Middelburg. Arnemuiden. Bevolking. Ingekomen geen. Vertrokken: naar Middelburg, St.-Pie- terstraat F 37, G. Wolf, geb. Schroevers; naar N.- en St.-Joosland J. A. Meertse; naar Yerseke T. van Wallenburg. Axel. Gisteren is alhier de winkelshow en Industrie-tentoonstelling geopend. Om 7 uur n.m. waren een aantal genoodigden bijeen en sprak de voorzitter der vereeni- ging, de heer Peeters, een woord van welkom tot de aanwezigen. Daarna ver zocht hij aan den heer J. M. Oggel, waar nemend Burgemeester, de tentoonstelling te openen. Dhr Oggel voldeed hieraan met genoe gen. Dat deze show en tentoonstelling ge houden wordt, spreekt van durf en kracht Spr. hoopt, dat velen een keus zullen doen op deze show, zoodat het voor de Winkeliersvereeniging „Eendracht maakt macht" een succes zal wezen. Dhr P. A. Wondergem, secretaris der vereeniging, brengt dank aan het Ge meentebestuur voor het afstaan der school, voor zijn tegenwoordigheid en in het bij zonder aan den heer Oggel voor zijn sympathiek woord. Vervolgens werden de verschillende stands bezichtigd, die getuigden van goe den smaak en rijke sorteering. Inzonderheid de stands voor gas en electriciteit waren bijzonder mooi. Na bezichtiging werden aan de genoo digden ververschingen aangeboden, waar na de heer H. Zeger, de bezielende orga nisator van deze show, nog een woord van dank en blijdschap uitte, voor de activiteit door de standhouders aan den dag gelegd. Burgh. Ged. Staten van Zeeland heb ben hun goedkeuring onthouden aan het Raadsbesluit van 13 Juli j.l., waarbij in gaande 1 Januari 1933 aan den gem.-ont- vanger ongevraagd eervol ontslag werd verleend. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Eek en Wiel, Th. E. v. d. Brug, cand. te Wolvega. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Delft, te Meerkerk en te Via- nen, C. Smits, cand. te Hillegom. Te Arn hem, D. Biesma, cand. te Groningen. Te Hillegom, A. Dubois, cand. te Apeldoorn. Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. In de zitting van gisteren bracht de heer Mulder rapport uit over de persoonlijke kerkvisitatie. Uit het verslag blijkt, dat er in de kerk veel wordt gedaan en ge werkt en men met trouw werkzaam is aan de taak predikant en kerkeraad op gedragen. In behandeling komt het rapport van Prof. Haitjema over het voorstel van Dr Plooij en Dr Van de Meene om vrou welijke theologische candida- ten tot het proponentsexamen toe te laten en ze dan als hulppre- diksters voor bijzondere diensten in de kerk op te nemen. De conclusie van het rapport is om het voorstel af te wijzen. Prof. Knappert kan zich met die con clusie niet vereenigen. Hij wil de deur van de kerk open zetten voor de vrou wen, opdat ook de kerk gebruik maakt van het zegenrijk werken der vrouwen. Waarom moet de kerk haar deuren nog angstvallig sluiten voor de vrouwe lijke hulppredikster? De tijd zal komen, al beleven wij het misschien niet, dat ze toch zullen worden opgenomen in het werk der kerk. Prof. Haitjema verdedigt de conclusies. Zij zijn juist gesteld ook met het oog daar op, dat in het vorig jaar de quaestie van de vrouwelijke predikanten is behandeld in de kerk en zeer ongunstig is ontvan gen. Dr Van de Meene verdedigt het voorstel van Dr Plooij. In het voorstel is geen ge lijkstelling van man en vrouw. Het komt er voor hem op aan, dat de werkkracht der vrouw in het belang van de kerk wordt mobiel gemaakt. Er kan aan haar veel werk worden opgedragen, dat zij zegenrijk kan volbrengen. Er zijn zaken, waarvoor de vrouw meer geschikt is dan de man. God heeft ook aan de vrouw bij zondere gaven geschonken en die moeten wij gebruiken. Het werk onder de jeugd, onder de vrouwen en meisjes is ook van groot belang en daarvoor is de vrouw ook zeer geschikt. De president wijst er op, dat, als men de conclusie van het rapport aanvaardt, men toch eigenlijk wel voor het vrouwe lijke hulppredikerschap kan zijn, maar op grond van de consideraties van het vorig jaar over de vrouwelijke predikan ten, dat hulppredikerschap thans niet wil vaststellen. De conclusie van het rapport, dit voor stel af te wijzen, wordt met groote meer derheid aangenomen, vooral op grond van wat door den president is gezegd. Souburg. Woensdagavond werd 'die laatste dienst gehouden in het oude ge bouw der Geref. Kerk alhier, waarbij ds Kuiper voorging. Z.Eerw. wees er naar aanleiding van Ps. 48 vers 10 de gemeente op, dat de plaats van de openbaring Gods ook zijn moet de plaatsvan het dank baar gedenken. Spr. herinnerde aan de weldaden hier genoten, de uitbreiding der gemeente in den loop der 41 jaren, en bovenal de geestelijke zegeningen, welke niet zijn op te sommen, de gebeden, welke werden uitgesproken, de eeden van trouw welke werden afgelegd, de verkondiging van den dood des Heeren, de bevestigin gen in bet ambt, enz. Met eenigen weemoed wordt dan ook afscheid genomen van het oude gebouw. Evenwel het werk Gods gaat voort ook op een andere plaats. In de daarna gehouden gemeente-ver gadering werd besloten, den bouw der nieuwe kerk te gunnen aan den laagsten inschrijver, en wel volgens plan B. O.a. zal nu centrale verwarming met voet verwarming worden aangebracht. Ook zal verbouwing van het orgel (tevens verster king) plaats hebben en zal een nieuw front worden aangebracht. Met andere diverse posten zal het totaal der bouw kosten naar raming f 50.500 bedragen, welk bedrag door de aangegane leenin gen, ingekomen giften, en toezeggingen en een ruime collecte van dezen avond gedekt is geworden. Voortaan zal de uienst worden gehou den in de Herv. Kerk die voor dit doel bereidwilig werd afgestaan. De morgen dienst zal dan aanvangen om 8 uur en de middagdienst om kwart over vier uur. Intrede. De heer Abr. Mulder te Middelburg hoopt Zondag, den 21en Aug. 1932 des namiddags te 2 uur zijn in trede te doen bij1 de Doopsgezinde Ge meente te Aardenburg na des mor gens ingeleid te zijn door ds J. Koeke- bakker te Middelburg. Voor het examen Engelsch M.O. is geslaagd de heer G. van den Burg te Middelburg. Geslaagd op het laatst gehouden examen te Arnhem voor het diploma „Mercurius" Boekhouden dhr P. Goed hart te Goes. Voor de examens door de leerares- sen der Modevakschool te 's Gravenhage slaagden de dames T. de Vos te Koude- kerke voor costuumvak B-C; M. Roeting voor costuumvak A; M. Brasser, N. Cijvat, K. Heijboer en S. de le Roy voor het lingerievak, te Vlissingen. i Onverbeterlijk. De 12-jarige K. uit Naaldwijk, die verleden week te Maassluis werd aangehouden wegens dief stal van een rijwiel, en die in totaal reeds 12 diefstallen van fietsen op zijn geweten heeft, is Woensdag te Naaldwijk weer voor rijwieldiefstal aangehouden. De jon gen had een heerenrijwiel weggenomen en de fiets, toen hij een ritje had gedaan, in een sloot geworpen. De jongen is naar Den Haag overge bracht. Nederlander in Duitsch- land veroordeeld. De rechtbank te Dusseldorf heeft veroordeeld een 30-jari- gen commissionnair in effecten, wegens overtreding van de deviezenverordening, tot een jaar en drie maanden tuchthuis straf en vijftig duizend mark boete. De commissionnair werd in April j.l., toen gebleken was dat hij voor een Berlijnsche bank, die hij vertegenwoordigde, groote hoeveelheden had verkocht, gearresteerd. De man, die tegelijkertijd vertegenwoor diger van een Amsterdamsche firma was, had in een kort tijdsbestek kans gezien voor bijna een half millioen mark, tegen lagen koers in Nederland gekochte Duit- sche aandeelen (meerendeels aandeelen I. G. Farbenindustrie), in Duitschland te gen hoogen koers en met benadeeling van het Duitsche Rijk te verkoopen. Door het gebruikmaken van speciale codes wisten zelfs zijn kantoorbedienden en bureau chefs niet van welken aard de transac ties waren. Voor alle verhandelde effec tensoorten gebruikte hij den naam van granen. Aandeelen I. B. Farbenindustrie heetten eenvoudig tarwe. Het O. M. had twee jaar tuchthuisstraf geëischt. Dit is de eerste maal dat een zóó zware straf tegen overtreding van de deviezenverordening wordt opgelegd. Het drama te Onstwed- d e. Naar vernomen wordt is een deel van het geld, dat door de twee daders van den laaghartigen roofmoord te Onst- wedde was gestolen, teruggevonden te Nieuw Weerdinge. Hier was het door de daders in bewaring gegeven. Het geld is door de politie in beslag genomen. Kano omgeslagen. Op de Westpias te Aalsmeer is Dinsdagmiddag een kano omgeslagen, waarin twee Am sterdamsche studenten gezeten waren. Beiden wisten zich aan het omgeslagen bootje vast te klemmen en zich zoo een kwartier boven water te houden, waarna zij door de opvarenden van een zeilboot werden gered. Kan o-v aarder verdron ken. Gistermorgen is even buiten de Hui- zerhaven aangetroffen het lijk van den heer A. A. uit Naarden, die Zondag met een kano van Oud-Valkeveen was uitge varen en sedertdien vermist werd. Het lijk is door de B.U. 56 de Huizer haven bin nen gebracht. De kano was, zooals gemeld is, reeds eerder door een visscher drijven de gevonden en te Volendam aangebracht. Een centen-restaurant. In de stad New-York heeft men zich aan gepast aan de malaise o.a. door de invoe ring van een nieuw type restaurant: het (Amer.) centen-restaurant, of eethuis. Men kan daar voor een dime (ong.' een Hol- landsch kwartje) een maal krijgen be staande uit soep, visch, vleeschballetjes, kool, pruimen, brood met boter, koffie. Het merkwaardige van deze dadelijk enorm beklant geworden zaak is, dat de toeloop niet alleen bestaat uit bepaalde armen, doch bijna niet minder uit net gekleede kantoorbedienden en tikstertjes. IJzeren ketel plaat uit een strop geschoten. Gisteren gebeur de bij de werkplaatsen van „Werkspoor" te Amsterdam, een vrij ernstig ongeval. Een groote ijzeren ketelplaat, wegende ongever 250 KG. werd in een schip ge- heschen. Op eenige meters, hoogte boven den bodem van het vaartuig, schoot de plaat, toen een der hoeken ervan ergens tegen aan stuitte, uit den strop. Twee ar beiders, die, zoo medegedeeld werd, in weerwil van waarschuwingen, niet uit de nabijheid van het hijschwerk gebleven waren, werden door het vallend stuk ijzer getroffen. Eén hunner kreeg .een hoofd wonde met een lichte hersenschudding de ander eveneens een hersenschudding. Arm afgekneld. In de papier fabriek „Gelderland", te Nijmegen is gis teren de 30-jarige J. B. met zijn arm tusschen de rollen van een kalander te recht gekomen. He lichaamsdeel werd den ongelukkige geheel afgekneld. De deerlijk gewonde man is naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is niet zonder le vensgevaar. Verdronken. Dinsdagavond is aan boord van een in den Rijn bij Arn hem liggend schip de schippersvrouw, die een koffiekan omspoelde, over boord geslagen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. Gisteren is te Beunin- gen, bij Nijmegen, de ruim 30-jarige Duit sche matroos Robert Volrath, die uit Brunswijk afkomstig was, overboord ge slagen van het Duitsche schip, waarop hij werkzaam was. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Het onderwijs in één hand. Wie het rapport-Weiter leest, ontdekt aanstonds, zegt de N e d e r 1., hoe onver antwoordelijk het is, dat het landbouw onderwijs bij Landbouw hoort en niet bij Onderwijs. Het Nijverheids-onderwijs behoort bij Onderwijs, niet bij Nijverheid; de Techni sche Hoogeschool behoort bij Onderwijs, niet bij Economische Zaken. Maar aan gaande den Landbouw houdt men hard nekkig aan een andere indeeling vast. Dit is uiteraard onverdedigbaar. Behoort het Landbouw-onderwijs bij Landbouw, dan worden Technisch- en Nijverheids- en Handelsonderwijs al ja ren lang achteruit gezet; want die komen dan niet, waar ze hooren. Is het met de laatstgenoemde Onderwijs-takken wel in orde, dan wordt de Landbouw voorgetrokken. Het eene is zoo onduldbaar als het andere. Maar wat altoos reeds juist geweest is, blijkt nu op eenmaal dubbel juist. Er moet op het onderwijs worden bezui nigd. Op Wageningen zoo goed als op Delft. Op het landbouw-onderwijs zoo goed als op het nijverheids-onderwijs. Welnu: laat dit dan geschieden naar een maatstaf en door een hand. Anders moet er onbillijkheid en onrecht begaan worden. Wat nooit te verdedigen en in bezuinigingstijden dubbel te verwer pen is. 't Zal nu loopen over twee ministers; met alle kans, dat het loopt langs twee manieren. En de materie is principieel precies dezelfde 1 Kan het niet wat meer bevredigend ge regeld worden? Lage omzetten. De omzet aan de Centrale Groentevei ling te Warmenhuizen bedroeg over 1932 tot 1 Augustus f 236,125.57 tegen f 490,986.11 in hetzelfde tijdvak van 1931. De omzet aan de twee groote Lan- gendijker veilingen liep met ongeveer 40 pet. terug in vergelijking met het vorige jaar, toen de omzet ook al bijzonder laag was. Het drama te Putbroek. Sinds eenigen tijd gaan er geruchten dat een nieuw onderzoek naar het drama te Putbroek belangrijke resultaten heeft opgeleverd. Het wordt mogelijk geacht dat nader zal blijken dat althans een der verdachten volkomen onschuldig is. Bij de behandeling in hooger beroep worden verrassingen geenszins uitgeslo ten geacht. Door het Gerechtshof te 's Hertogen bosch is een aantal nieuwe getuigen ge dagvaard. DE STIKSTOFCONFERENTIE. Overeenstemming bereikt. Prijsverhooging het gevolg? Gistermiddag is op de stikstofconferen tie een principieel accoord tusschen Chi- leensche en Europeesche stikstofprodu centen tot stand gekomen. Dit accoord wordt van buitengewone beteekenis geacht voor de stikstofindustrie over de geheele wereld, te meer omdat op deze conferentie alle groepen van be langhebbenden waren vertegenwoordigd. De concerns, welke ter conferentie aan wezig waren, vertegenwoordigen een ka pitaal van ruim 250 millioen pond. Wat het accoord zelf betreft vernemen wij, dat het gelukt is, tot principieele overeenstemming te komen op den grond slag van het toewijzen aan elk der groe pen van een bepaald contingent op de wereldmarkt. Reeds eerder was er tus schen de Europeesche concerns overeen stemming bereikt. Later heeft de Duitsch- Ehgelsch-Noorsche groep onderhandeld met de Chilenen. Toen dezen tot overeen stemming waren gekomen heeft de ge heele Europeesche groep opnieuw met de Chilenen onderhandeld en na moeilijke besprekingen is men het eindelijk gister middag eens geworden. Eenige gedele-» geerden blijven nog te Scheveningen om den definitieven tekst van de overeen komst vast te stellen. Invoerrecht op mosselen. DEN HAAG. Blijkens de wet van 29 Juli 1932 zal in Frankrijk op mosselen (nr 50 van net tarief) ben invoe.rscht van 7,5 franc per 100 K.G. worden ge- beven. iJjjJ HEERLEN. Op de Oranje-Nassau-mijn IV is de arbeider J. M. te Heerlerheide bij het verrichten van werkzaamheden in een schacht naar beneden gevallen en gedood. Hij was gehuwd, vader van drie kinderen en Oostenrijker van geboorte. WORMERVEER. Hedenmorgen is door de politie uit een sloot opgehaald het lijk van een alleenwonenden 51-jarigen pe- troleumventer, die hedennacht door on bekende oorzaak te water is geraakt. Hevig onweer. WARSCHAU. Gistermiddag is War schau en omgeving door een hevig on weer geteisterd, dat vooral te Lukow woedde. Vijf personen werden gedood en twaalf ernstig gewond. In een dorp sloeg de bliksem in een groep van acht kin deren, van wie er een werd gedood en zeven ernstig gewond. Ook werd een afdeeling soldaten ge troffen. Zes soldaten werden gedood en zes zwaar gewond. MILAAN. Gisternacht heeft een hevig onweer hier groote schade aangericht. Op vele plaatsen sloeg de bliksem in het electrisch net, zoodat lichtstoringen ont stonden. Vele straten stonden blank. Uit Omolga wordt gemeld, dat drie geeste lijken, die onder een boom schuilden, door den bliksem werden getroffen en gedood. LONDEN. Tengevolge van een hevigen brand is ongeveer de helft van de pier te Great Yarmouth vernield. De oorzaak is vermoedelijk het wegwerpen van een brandende sigaret door een bezoeker. TOKIO. Het Japansche kabinet heeft besloten aan het parlement voor te stel len een leening van 33 miljoen yen te sluiten voor steun aan den landbouw. Voor verschillende groote werken zou bovendien nog een bedrag van 500 mil joen yen noodig zijn. LAP AS. Omtrent het conflict tusschen Bolivia en Paraguay wordt gemeld, dat Bolivia het voorstel van de Zuid-Ameri- kaansche neutrale staten om de vijande lijkheden te staken, de beide legers in de stellingen terug te trekken en het conflict aan de neutrale staten voor te leggen, heeft afgewezen. GENEVE. De waarnemende president van den Volkenbondsraad deelt aan de regeering van Bolivia mede een telegram van de regeering van Paraguay ontvangen te hebben, dat Bolivia art. 10 en 11 van het Volkenbondspact heeft geschonden. Paraguay blijft bereid, het conflict door arbitrage op te lossen. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Aug., 2.30 u. Parijs 9.73—9.74. Londen 8.768.86. Brussel 34.4634.49. New-York 2.48%—2.48%. Berlijn 59.05—59.20. Hausse te New-York. De New-Yorksche beurs beleefde giste ren de grootste hausse van het jaar. De voornaamste waardepapieren sloten met een winst van drie tot zeven punten. Sterke teruggang. 21 van de voornaamste petroleummaat- schappijen in de Vereenigde Staten be haalden in het jaar 1929 te zamen een netto-winst van 602.37 millioen dollar. De aandeelen dezer maatschappijen werden eind 1929 door de beurs op 7.419.92 mill, dollar gewaardeerd, d.i. 10 Y> maal de netto winst. Het volgend jaar waren de netto winsten tot 228.43 mill, dollar te- ruggeloopen, terwijl de beurs de aandee len dezer maatschappijen op 4.631.22 millioen dollar waardeerde, d.i. 62 pet. van de waarde van het vorige jaar. In het jaar 1931 werkten 11 van de 21 maatschappijen met een netto-verlies. De totale winsten dezer groep bedroegen 63.59 millioen dollar. Zoo was in twee jaren tijds een daling in de netto-winsten van de leidende maatschappijen van 666 millioen dollar te constateeren. Ultimo 1931 hadden de aandeelen een waarde van 2309.48 millioen dollar, of 31 pet van de waarde van twee jaar geleden. Vlissingen. Door de architectenF. G. G. Ir A. Rothuizen, B.N.A. te Goes en Middelburg is namens de Goöp. „De Broederband U.A." te Vlissingen de bouw van een nieuwe bakkerij enz. opgedragen aan de N. Venn. „Mabuwat" te Zwijn- drecht voor f28380.en de gewapend betonwerken daarvan aan de N.V. „De Kondor" te Amsterdam voor f 15.580. Rilland-Bath. Gisteren werd alhier door notaris van Dissel te Goes in het openbaar verkocht een huis en erf in de Vinkenissestraat alhier voor de erven G. Leijs, bewoond door dhr J. Lambrechtse. Kooper werd dhr J. van Steveninck voor f 1700. Middelburg, 4 Aug. 1932. Aangevoerd door boerinnen: boter 72,5 ct., kipeieren 3,60, poelje-eieren 1.50, eendeieren 4.50, kalkoeneieren 5 gld. Aangevoerd door handelaren: Boter 72,5 ct., kipeieren 3.50 gld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3