Binnenland. Uit de Provincie. Volgen- lot 'r- V:'" Ie ge woonte zoude~ de sociaal democraten aan spraak kunnen maken op het eerste vice- presidentschap en de communisten op het tweede vice-presidentschap. De aurlcrsschulden. De politieke medewerker van de „Daily Herald" weet mede te deelen, dat Mac Donald een plan zou overwegen, om den V. S. concessies te verleenen op het ge bied der tarieven, indien Amerika bereid zou zijn tot concessies ten aanzien van de kwesties der oorlogsschulden. De reis van den Engelschen ambassa deur te Washington naar Engeland, die voor een deel samenvalt met het bezoek van den Amerikaanschen ambassadeur te Londen aan Amerika wordt in politieke kringen beschouwd als een teeken, dat op eenigerlei wijze onderhandelingen tus- schen de beide staten aan den gang zijn. Mac Donald zou vast besloten zijn de overeenkomst van Lausanne te verwezen lijken. Het zal daardoor mogelijk zijn, dat zijn aanwezigheid te Londen tot nieuwe ontwikkelingen leidt. Ruimtegebrek in den Rijksdag. In den Duitschen Rijksdag treft men thans de eerste voorbereidingen voor de openingszitting van den nieuw gekozen Rijksdag. In de zittingszaal zullen ver anderingen aangebracht moeten worden, aangezien er dertig afgevaardigden meer dan tot dusver een plaats moeten hebben. De moeilijkheden, die door het gebrek aan ruimte voor de eerste maal optraden na de verkiezingen van 14 September 1930, heeft men toen overwonnen door de lessenaars voor de zetels der achterste rij te verwijderen, waardoor ruimte ont stond voor het plaatsen van honderd nieuwe stoelen. Ook thans zal men het ge brek aan ruimte moeien bestrijden door nog mee. I—aar.- te verwijderen. Dit zal ten ge; heUmn, dat slechts de voorste .n,_n, aar d. fractieleiders en deskundigen der parken hun zetels heb ben van tafelo voorzien zullen blijven. Protectionisme in België. Niet alleen het besluit van de regeering den invoer van kolen met 50 pet. te ver minderen heeft in haven- en arbeiders kringen te Antwerpen een hevig protest verwekt, doch ook het plan om den in voer van auto's en van hout te contin genteeren geeft aanleiding tot verzet. De Kamer van Koophandel te Antwer pen heeft een brief van protest gestuurd aan de regeering. De Antwerpsche bladen herinneren aan den veelbesproken brief van den Ko ning en betoogen, dat het niet opgaat met Nederland een overeenkomst te sluiten in een geest van vrijhandel om daarna deze beginselen zooveel mogelijk in het eigen land te verloochenen. Russische bestellingen in Polen. De sowjet-Russische handelsvertegen woordiger heeft met de Friedenshütte te Kattowitz onderhandelingen aangeknoopt over de levering van ijzer- en staalpro- ducten, ter waarde van 20 millioen zloty. Eet sluiten van een overeenkomst kan nog in den loop van deze week worden ver wacht. Bergingsschip voor duikbooten. Drie ingenieurs uit Hamburg hebben een onderhoud gehad met den Franschen minister van Marine, Leygues, wien zij plannen uiteenzetten betreffende den bouw van een speciaal bergingsschip voor duikbooten. Op de vraag of het mogelijk zou zijn de gezonken Fransche duikboot „Prométhée" te lichten, antwoordden de ingenieurs ont kennend. De slavenhandel in Abessynië. In Abessynië is een afzonderlijke in stelling gevormd, een soort ministerie van arbeid, ter onderdrukking van den sla venhandel. Aan het hoofd daarvan komt een Engelschman te staan, die langen tijd in Egyptischen staatsdienst is ge weest ue landbouw in Japan in nood. Het Japansche kabinet besloot, het par lement voor een week in buitengewone zit ting bijeen te roepen, teneinde credie ten te voteeren voor steun aan de boe ren en andere dergelijke maatregelen te treffen, in verband met den algemeenen nood met name in de landbouwdistricten. Men veronderstelt, dat hiervoor een leening van 33 millioen yen noodig zal zijn. De geldmiddelen der N. S. D. A. P. De nationaal-socialistische partij heeft het hotel Reichsadler te München ge huurd en bezit thans het derde Bruine Huis in de Beiersche hoofdstad. Volgens de sociaal-democratische Münchener Post zou de door den heer Sellmaier te Zürich, eigenaar van het hotel verlangde huur prijs van 100.000 mark voor 1 jaar con tant zijn betaald. Dit geschiedde onmid dellijk nadat men het eens was geworden in het bureau van den penningmeester der partij. De heer Sellmaier zou ver stomd hebben gestaan toen in zijn te genwoordigheid de brandkast werd ge opend. Aan zijn kennissen heeft hij na dien verteld nog nimmer in zijn leven zooveel geld in groote bankbiljetten te hebben gezien. Korte Berichten. De Bulgaarscne gezant te Parijs heeft het Fransche ministerie van buiten- landsche zaken meegedeeld, dat Bulgarije wil toetreden tot het Fransch-Engelsche gentlemen agreement. Naar een telegram uit Lon den meldt, is bij een militaire oefening in de buurt SulL'-.-:ee^ lloi. te tank omgeslagen en in brand geraakt. Een der inzittenden is doodelijk gewond. In Pruisen waren in Maart 1.1. 123 lieden honderd jaar of ouder. Van deze 123 leven er thans nog slechts 17. De oudste Pruis is op het oogenblik een man van 106 jaar. De Raad der oudsten van den Prui- sischen Landdag heeft beslist, dat de Landdag den 16en Augustus weer bijeen zal komen. Bij een huiszoeking in een natio- naal-socialistisch clubhuis te Hinden burg heeft de politie schietwapens en mu nitie gevonden. De leider van de S. A. die in het gebouw sliep en die wapens droeg, werd gearresteerd. De rechtbank te Milaan heeft een persoon tot veertien maanden gevange nisstraf veroordeeld, die zich voor medi cus heeft uitgegeven en in zeven jaar tijds meer dan 350 menschen heeft geopereerd. Na de Eerste Kamerverkiezing. De bladen schrijven, dat bij de verkie zing voor de eerste Kamer de vrijzinnig democraat mr Slingenberg waarschijnlijk zijn verkiezing te danken heeft aan twee stemmen van sociaal-democratische Sta tenleden. „Dit is niet „waarschijnlijk", schrijft „Het Volk", doch zeker en het gevolg van een overweging van het partijbestuur der S.D.A.P., naar aanleiding van een verzoek van het hoofdbestuur van den Vrijzin- nig-Democratischen Bond. De beide stem men kon onze Statenfractie missen. Wa ren zij op de sociaal-democratische lijst uitgebracht, dan zouden toch niet meer dan drie soc.-democratische senatoren in Zuid-Holland gekozen zijn. Echter zou dan een Kersteniaan gekozen zijn, door dat hij meer stemmen dan de vrijzinnig democraat kreeg. Om dat te voorkomen, stond onze fractie twee stemmen af voor de verkiezing van den vrijzinnig-demo craat. Om dezelfde reden liet de katho lieke fractie één hunner op de christelijk- historische lijst stemmen. Deze kreeg daardoor één man meer verkozen, terwijl anders ook de Kersteniaan meer stemmen dan het christelijk-historisch overschot behaald zou hebben. Waarschuwing aan zelfkarnende boeren. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is ter kennis van de gemeentebe sturen gebracht met verzoek er in hun gemeente algemeene bekendheid aan te geven het communiqué, dat dezer dagen als waarschuwing voor zelfkarnende boe ren is gepubliceerd, waarbij o.a. werd medegedeeld, dat na 31 Juli ingevolge de bepalingen van de Grisiszuivelwet geen enkele hoeveelheid boter de fabriek, de melkinrichting, de boerderij, de melkslij- terij, in het algemeen de bereid- of be waarplaatsen zal mogen verlaten, tenzij voorzien van het Rijksbotermerk, of het speciaal Crisis-botermerk en in verband daarmede zelfkarnende boeren, die zich tot dusver niet bij de betrokken boter- controlestations opgaven met verzoek bo- termerken te ontvangen daarom in hun eigen belang worden aangeraden, zulks alsnog ten spoedigste te doen, aangezien het n.l. in de bedoeling ligt na 31 Juli nauwlettend op de naleving van de wette lijke voorschriften toe te zien en bij over treding dier voorschriften tot het doen opmaken van processen-verbaal over te gaan. De loonsverlagingen in het Westiand. Door de patroonsorganisaties in het Westiand was onlangs besloten om over te gaan tot loonsverlaging voor het per soneel in de tuinbouwbedrijven. Thans is na gehouden samensprekingen door de L.T.B.-afdeelingen in het Westiand beslo ten om in verband met eenige gunstige wending in de prijzen der producten, met de verlaging nog even te wachten. Steunregelingi in het Westiand. De gemeentebesturen in het Westiand hebben besprekingen gevoerd, om te ko men tot een uniforme steunregeling voor alle Westlandsche gemeenten. Uit den aard der zaak is de werkloosheid een ge volg van den slechten toestand van het tuinbouwbedrijf, zoodat de werkloosheids voorziening in alle dorpen naar dezelfde regelen zou kunnen geschieden. In principe is besloten, dat de West landsche gemeenten de steunregeling van de gemeente Monster zullen overnemen. In deze gemeente wordt aan gehuwde en ongehuwde kostwinners een uitkeering van f 10 per week, benevens f 1 bijslag per week en per gezinslid, verstrekt tot een maximum van 65 pet. van den loonnorm, die f22 bedraagt. Aan georganiseerden zal een bijslag van f2.50 worden ver strekt, benevens f 1 per gezinslid. De uit keering aan kostgangers bedraagt f 6 per week; aan reglementair nog niet rechthebbenden en uitgetrokkenen, als mede ongeorganiseerden f 9 per week, be nevens f 0.75 bijslag per gezinslid. Kost gangers krijgen f 5 per week. Regeeringscrediet voor het bouwbedrijf. Zooals bekend, is de Regeering bereid aan het bouwbedrijf credieten tot een be drag van 20 millioen beschikbaar te stel len, mits o.m. een loonsverlaging van 15 pet. voor de arbeiders wordt ingevoerd. Ter bespreking van deze voorwaarden heeft Woensdag te Haarlem een bijeen komst plaats gevonden tusschen de ver tegenwoordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties in de bouwvak ken, waarhij zoowel het hoofdbedrijf als de onderdee'.en waren vertegenwoordigd. Overeenstemming ten aanzien van de loonsverlaging kon echter niet worden bereikt. Een datum voor voortzetting der be sprekingen werd nog niet vastgesteld. In verband met de gehouden conferen tie van de Regeering met de vertegen woordigers van het bouwbedrijf, schrijft de heer Terwey, voorzitter van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond in „De Opbouw": „Zij, die naar deze conferentie zijn ge gaan met de ernstige hoop, dat, gezien de gerezen moeilijkheden in het bedrijf, gezien de positie der werklooze bouw arbeiders en de houding der regeering ten deze ingenomen, hier het perspectief zou geopend worden, dat tot verruiming van werkgelegenheid en tot betere verhoudin gen leiden kan, moeten zich aanvankelijk zeer teleurgesteld hebben gevoeld. Persoonlijk heb ik dien indruk zeer sterk ondergaan. Mijn indruk, dat in regeeringskringen onhoudbare meeningen inzake de con- tractueele loonverhoudingen bestaan (wel licht mede uit hoofde van zeer eenzijdige voorlichting ontstaan) is, na het gehoor de, versterkt. Helaas worden daarvan ook de dupe de werkloozen, die buiten de steunrege ling vallen. Het niet steunen dezer groep staat daarmede in het nauwste verband. Onomwonden is het pijnlijke in deze samenkoppeling uitgesproken. Laat ik hopen, dat de gehouden bespreking ook ten deze de regeering iets heeft gezegd. Onder den indruk van den ernst der verhoudingen in ons. bedrijf zal men ons altijd bereid vinden voor het medespreken over en het zoo mogelijk medewerken aan maatregelen, die deze verhoudingen èn in 't belang der betrokkenen èn in 't be lang van het algemeen gunstig kunnen beïnvloeden. Het standpunt, door de regeering in genomen, dat eenerzijds zegt: gij con tractanten in het bouwbedrijf moet maar eens overwegen of door u een offer in den vorm van loonsvermindering kan worden gebracht, en anderzijds haar maatregelen van het brengen van dit of fer afhankelijk stelt, maar over den in houd dier maatregelen geen positieve mededeelingen doet, alleen zoo scherp laat gevoelen een dier maatregelen: het niet steunen onzer werkloozen, kan door mij moeilijk worden verstaan. Mijn indruk is, dat hier aan de voorlichting heel wat ontbreekt." De Crisispachtwet. In de maand Juli zijn bij het Kanton gerecht te Beetsterzwaag 411 verzoek schriften om vermindering van pacht binnengekomen. Tot nu toe heeft de kantonrechter in 56 zaken persoonlijke comparities gehou den, waarin slechts 5 zaken door minne lijke schikking zijn afgedaan. Hevige werking van de Slamat. Gisteren werd uit Semarang gemeld: De Slamat vertoont sedert gisteren een heviger werking, hetgeen zich demon streert in onderaardsch gerommel, knal len, uitwerpingen van steenen en grovere aschregens, o.a. te Boemi Djawa. Binnenkomende berichten spreken van een „poreuzen" berg, waarbij uit alle gaten vlammen slaan. Hiervan is geen sprake; de vlammen zijn brandende hoo rnen, welke vuur vatten door de uitge worpen gloeiende slakken. Gisternacht werden tot groote hoogte massa's gloeiend materiaal uitgeworpen, welke in den kra ter terugvielen. Vervolgens is echter het agma in den krater zeer waarschijnlijk zoo hoog gekomen, dat de gloeiende massa's nu op de helling terechtkomen. Uit Balapoelang wordt nog nader ge meld: De gloeiende kratertop brandt op vier plaatsen. DE INVOER VAN BOTER IN DU1TSCHLAND. De verwachtingen voor ons land niet hoog gespannen. De onderhandelingen tusschen Duitsch- land eenerzijds en Nederland en Dene marken anderzijds over de mogelijkheid van een nieuwe regeling van den invoer van boter zijn gisteren begonnen. Gelijk bekend is de tegenwoordige re geling deze, dat Nederland evenals Let land, Estland, Rusland een contingent van 5000 ton mag invoeren tegen een recht van 50 mark, terwijl van den overi gen invoer uit deze landen, dus ook uit ons land, 100 mark wordt geheven. Van de landen met gedeprecieerde valuta ge lijk Denemarken, Zweden en Finland, on der welke voor Duitschland in het bijzon der Denemarken als boterimporteur van belang is, wordt op deze rechten een va lutabijslag van 36 mark gelegd, zoodat voor deze landen het recht op het con tingent niet 50 mark, maar 86 mark en voor den overigen import niet 100 maar 136 mark bedraagt. Doel van de tegenwoordige onderhan delingen is in de eerste plaats om een eind te maken aan de onrechtvaardigheid, wel ke daarin bestaat, dat de landen die slechts een klein aandeel in den uitvoer van boter naar Duitschland plachten te hebben door de bestaande regeling gelijk worden gesteld met landen, die, gel ij k Nederland, daarin een groot aandeel hadden. Deze gelijkstelling komt in de praktijk op een zeer ongelijke behandeling uit en wel in dier voege, dat landen als Nederland en Denemarken sterk worden benadeeld, terwijl landen welker boter- uitvoer naar Duitschland tot dusver bene den de 5000 ton lag, worden bevoordeeld. Deze onrechtvaardigheid kan in begin sel worden opgeheven, als aan de onder scheidene landen ^en ^voercontingent wordt toegestaan, dat evenredig is aan hun aandeel in den invoer van boter in Duitschland in do laatste jaren, mits zulks geschiedt tegen een recht, waarbij de in voer nog loonend blijft (proportioneels contingenteering) Voor Nederland is het, zooals vanzelf spreekt, volstrekt noodig, dat de invoer loonend blijft. Wat heeft Nederland aan een hoog invoercontingent als de inge voerde Nederlandsche boter door het hoo- ge inkomende recht in Duitschland on verkoopbaar is? Voor de Denen evenwel is de verhooging van het contingent de hoofdzaak. De hoogte van den tol is voor hen van minder gewicht, omdat zij het inkomende recht kunnen neutraliseeren door de werking van hun gedeprecieerde valuta, zoodra maar de valuta-bijslag vervalt. t Duitschland is daartoe naar het heet wel geneigd. Bij den nieuwen koers in Duitschland, welke op bescherming van de Duitsche zuivelproducten gericht is, was van te vo ren te verwachten, dat de onderhandelin gen moeilijk zouden zijn. En helaas is, naar de N. R. Gt. uit de beste bron verneemt, deze verwachting in den loop van de besprekingen ten volle bevestigd. Uit den aard der zaak zijn de Duitsche voorstellen nog niet in bijzon derheden geformuleerd, maar wat er tot dusver in algemeene trekken van bekend is, druischt zoo tegen de Nederlandsche exportbelangen in, dat het niet eens een basis van ernstige onderhandelingen kan vormen. Het oogsten der tarwe en de buiten- landsche arbeiders. Door het bestuur van den kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen der Gewestelijke Tarweorganisatie voor Zeeland is aan de leden van den kring Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren de volgende circulaire verzonden: Ons bereiken verschillende aanvragen om bij het afpikken van de tarwe en bij andere werkzaamheden gebruik te mo gen maken van Belgische arbeiders. In verband daarmede achten wij het gewenscht U het navolgende mede te deelen: le. Op verzoeken om Belgische arbei ders te werk te mogen stellen zal door ons niet worden geantwoord. Of U Ne derlandsche of Belgische arbeiders zult te werk stellen is op de eerste plaats een beslissing, welke U persoonlijk aan gaat en waarop wij in afzonderlijke ge vallen geen preventieven invloed wen- schen te oefenen. 2e Waar het Nederlandsche volk in zijn geheel, dus mede de Nederlandsche ar beiders de kosten dragen van de Tarwe- wet achten wij het billijk en rechtelijk, dat U, zoo eenigszins mogelijk, aan Ne derlandsche arbeiders de voorkeur geeft. Wij achten het dus ongewenscht, dat U Belgische arbeiders te werk gaat stellen, zoolang in Uwe onmiddellijke omgeving nog voldoende keus is uit goede Neder landsche landarbeiders, die voor de nor male loonen willen werken. 3e. Wij houden voor zoover wij dat ge wenscht achten en op de wijze, welke ons de geschiktste voorkomt toezicht op het te werk stellen van arbeidskrachten. De te nemen maatregelen zullen wij ge val voor geval beoordeelen en steeds zoo veel mogelijk in overleg met de betrok ken leden de moeilijkheden zien op te lossen. 4e. Ten slotte doen wij een beroep op U om in dezen, ook al is het soms eens wat moeilijk, Uwe volle medewerking te willen verleenen. Het isolement van Zeeuwsch-Vlaanderen. Over dit onderwerp schrijft de hoef ijzer-correspondent van het „Hdbl.": De causerie van onzen correspondent in Zeeuwsch-Vlaanderen, die in het Och tendblad van Dinsdag was opgenomen, is wel in staat, om ongerustheid te wek ken bij hen, die, althans sinds Versailles beseffen welk een nationaal belang er voor ons gansche land ligt in Zeeuwsch- Vlaanderen. De banden tusschen dat ge west (dat zich geografisch, toch zoo mak kelijk op België oriënteert) zijn sinds de bedreiging van onze souvereiniteit er over die te Versailles was voorbereid, gelukkig steeds nauwer aangehaald. Maar daar komt. nu de Post en snijdt er, naar onze correspondent doet zien, weer eenige be langrijke door. Wegens bezuiniging natuurlijk. Maar men kan alles overdrijven. Wij stellen ons voor, dat de directie der posterijen volgens een vast plan is te werk gegaan en dat overal heeft uitgevoerd. Dat is in 't algemeen zeker de juiste methode, maar men moet daarbij rekening weten te houden met bijzondere gevallen. En zulk een geval is o.a. steeds aanwezig wanneer een zaak een niet zuiver b i n- nenlandsch aspect heeft. Zoo heeft men op leger en marine wel zéér veel bezuinigd, doch niet zóó veel, dat het restant waardeloos werd. En zoo heeft de commissie-Weiter, naar we nog dezer dagen hebben doen uitkomen, wel eenige bezuinigingen op het Loodswezen aanbe volen, maar heeft ze begrepen, dat de dure Scheldedienst moest worden gehand haafd... wegens de concurrentie met Bel gië. Welnu, juist ook met het oog op een dergelijke „concurrentie" (in dit geval concurrentie in aantrekkingskracht) had de postbezuiniging ten aanzien van Z. Vlaanderen achterwege moeten zijn ge laten of ten minste zeer te zijn getemperd. Men moet ook de beste methode niet, zonder nadenken, generaliseeren. Vooral niet jegens dit voormalige Generaliteitsland. Een naam dien het trouwens nog altijd verdient in dien zin waarin hij op e 1 k stuk van Nederland toepasselijk is: Een deel der „Generali teit". Dat wil zeggen: van heel Neder land. Actie landarbeiders te Biervliet. In vervolg op het bericht dat door de gezamenlijke landarbeiders bonden op 1 Aug. tot staken werd besloten deelt „de Volkskr." mee dat de burgemees ter van Biervliet telefonisch heeft aange boden om daartoe eenig uitstel aan te vragen, waarop door de bonden één dag uitstel is toegestaan. Daarop zijn de werk gevers uitgenoodigd, die vrijwel allen wa ren opgekomen. Zij hebben besloten uit hun midden een commissie te benoemen om met de hoofd besturen van de Landarbeidersbonden te onderhandelen. Met de looneischen konden zij zich vrij goed vereenigen. Na deze vergadering heeft de commis sie met de besturen op het gemeentehuis vergaderd, maar niet ten volle overeen stemming bereikt. De actie heeft voor de arbeiders een zeer bevredigend verloop gehad. Later wordt gemeld: Na lagdurige conferentie, onder leiding van den burgemeester, is in het conflict tusschen werknemers en werkgevers in het landbouwbedrijf overeenstemming be reikt, zoodat de gemeente voor een werk staking is gespaard gebleven. DE RADIODOKTER, steeds en over al te ontbieden. Thans lage afstandstarie ven. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Wedstrijduitslagen 30 Juli: Goesche Boys IIKortgene II 90; KatsColijns- plaat II 60; Wolphaartsdijk's-Heer Arendskerke II 23; Wilhelminadorp— Goes V 31; WemeldingeWaarde 3—2; Hansweert IIIWit Zwart 4—2. Wedstrijdprogramma 6 Augustus. Afdeeling A: WissekerkeKats; Colijns- plaat IIColijnsplaat 1. Afdeeling B: WilhelminadorpKapelle II; NieuwdorpGoes V; Wolphaartsdijk Kloetinge. Afdeeling C: H.V.V.—Rilland II; Waar deIerseke II; Kruiningen IIKrabben- dijke; Kapelle I—Hansweert III; Wit ZwartWemeldinge. Behalve WilhelminadorpKapelle II, die aanvangt te 7 uur, beginnen alle wed strijden te half 7. Competitiestand afdeeling A: Kats 8 6 1 1 30—13 13 Goesche Boys II 9 6 1 2 4410 13 Colijnsplaat I 7 4 2 1 20— 7 10 Wissekerke 7 2 5 16—22 4 Kortgene II 8 116 12—41 3 Colijnsplaat II 8 116 1141 3 Veere 1 1 2—1 2 Middelburg. Met de Prov. boot Bres- kensVlissingen zijn vanmorgen 2000 passagiers en 95 auto's overgezet. Ook met andere verkeersmiddelen waren vele vreemdelingen hierheen gekomen, zoodat het weer bijzonder druk in de stad was. Goes. Gisteravond had op den berucht geworden hoek VoorstadWilhelmina- straatPatijnweg een botsing plaats tus schen de auto van den heer N. uit Goes, komende van de richting 's Gravenpolder en een auto uit Holland, komende van den Patijnweg, met het gevolg, dat een der auto's over het trottoir vloog, een hek vernielde en temidden van de tafeltjes en stoelen, staande voor de melksalon van den heer Jacobs, terecht kwam. Gelukkig, dat zich op dit moment nie mand op het trottoir of vóór de melk salon bevond. Anders waren zeker ern stige persoonlijke ongevallen het gevolg geweest. Wederom is dus gebleken, dat men op dezen hoek zelfs op de trottoirs niet veilig is. Kunnen hier nu geen afdoende maat regelen genomen worden? Te hopen is, dat de schuldigen in dit en het vorige ge val (in de vraag, wie dit zijn, zullen we ons niet verdiepen) voorbeeldig gestraft zullen worden. De verkoop van speldjes voor de T.B.C.-bestrijding in de Typografie heeft Dinsdag opgebracht f 235,76. (Belange loos.) Naar wij thans nader vernemen, zal de viering van het zilveren professiefeest van Moeder Imeldina, overste van het Ziekenhuis „St.-Joanna", niet op Zondag maar op Zaterdag a.s. plaats hebben. Kloetinge. Zaterdagavond a.s., om acht uur, hoopt het muziekgezelschap „Excel sior" bij gunstig weer een concert te geven in den tuin van het R.-K. Ziekenhuis „St.-Joanna", teneinde de zieken en het personeel van deze inrichting een ont spanningsuurtje te bezorgen. Rilland-Bath. In deze gemeente zijn enkele landbouwers welke hebben bedankt voor de steun van f 2.25 per koe, welke hun ingevolge de Crisis-zuivelwet kan worden uitbetaald. Zij waren van mee ning, dat dit voor deze gemeente niet bedoeld is. Opgemerkt zij nog, dat de melk hier f 0.10 per liter wordt ver kocht, zoodat een steunregeling als deze hun ongemotiveerd voorkomt. Het zou zeker in een tijd als deze te prijzen zijn, dat niet anders dan in hooge noodzake lijkheid gebruik van steunmaatregelen werd gemaakt. Kapelle. Loop der bevolking over de maand Juli 1932. Ingekomen: H. Vermue van H. en L. Zwaluwe naar Kapelle E 16; E. Lokerse en gezin van Zevenhuizen naar Kapelle A 48; El. C. Gerstel van 's-Gravenhage naar Kapelle A 180. Vertrokken: Ph. Haakx en gezin van Biezelinge N. J n Schip] Piccardstraa naar Blom de Wemel van B Jonge vi de en Beurssteeg naar Gorcun Hanswecrl weert en d' hulpkan torei Juli bij f 8252.71 Uitslag venvereenigi Soignies, ai Nieuwenhuy Han i. J I 23e Modde, 'ïöe pr. 13e en 5e, He, D 31e Kruiningen /e 8e Th Waarde, Waarde; pr. J. P- A. Verhagei Krombeen, Hansweert, Ellewoutse gemeenteras was ingekoi werkversche ten bedrage voor onderz 1931 worde Klooster bc it U: Bj vall gel 2e het veldwachter den ministe M. de hondenbela: de volgende Zondag te doen Vrijdag, 2e Pinkster de kermis, December. Aangenoi waarbij den wordt, burgemeesti Ingekome bouwvakarl ling of we wil het ters' lenberg zeg werklooshei zoek aan te dering ovei beteren vai worden. Da Wissenker Jacob Geur Pieternella Jozina uit ker uit k uit Midde Scherpenze Wieringen. Vertrokk sum, Een< Flikweert cob Flikv Neeltje Le< ter Marcus gene, Kaai van den I burgstr. 1'. Axel, Juli; li a Jeronin Bruinissi landen vai handeld de 1931—1932 vangst op f39145.48. dhr Joh. v In de v£ raad van Bruinisse, van den h< dhr W. v. In de van het nisse were jaar 1931- op f 35088 Tevens we: door de in nisse was raad in d overlijden installeerd Westka; het dorp g lucht kwa het erf ve Bij een danige kre derraam, Deze oe: gemeente vaarlijk. Dombur wed. G. de Vertrokl .kapelle, naar Midc Arnemu geen. Vertrokl terstraat naar N.- naar Yers Axel. Gi en Indust 7 uur n.m bijeen en ging, de welkom t zocht hij nemend I te openen Dhr Og gen. Dat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2