Onderwijs. Gemengd Nieuws Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Burgerlijke Stand. |en, omdat en is dan prijs voor op 40 ct. en voor |komen: J. lit. Inf., B ?erAar- Jrijpskerke. in, sjott- Üddelburg; [van B 41 ise en ge- Halsteren. R. Wol- Hasker- Soestdijk, Te Papen- |peldoorn. •v. Kerk. Dr Knap- het werk „groote Jenlijst op- over de |kelijke ge- bevolking; Jemelingen, pchisanten, land, hoof- |g, enz. ssie bleek, |e tot geen is geste- en cate- ieens, dat getal der in Rotter- ot bespre ken de oor- ook is de verkeerd gehoord herd er ge- De schei deer werkt van Dr verk voort |node aan- over een brgadering Ian art. 43, Jft hier den Jensch, om predikan- borstel zou lestuur de dispensatie geven. De de conclu- een voor- Ie stukken ran art. 46 is, dat de id zullen ilaats van lien zulks 3t rapport |t het voor- ïgenomen. je „Rotter- jmenteel in jroep meer men onze en enkele •edikanten, [iger betee- ididaten, ►poneeren, >t één he men zelfs t er wordt emeritus- klaar nam fed. Herv. met een de predi- t verschil- naar Del- erd toege- ike en den te een ge- rzocht den zin de ze- 34:3. .Ver eerd door ►es, tevens J. Hom- de Ned. en is tot jr J. W. e n t e te agmiddag de Ned. haven de den toren erk plaats ieer A. J. L van wel- agelijksch Lmilie van oor wiens «naakt en abelen, vershaven, M de heer C. Gast, sprak de gelukwenschen van het gemeentebestuur uit. De predikant der gemeente, ds Drost, besteeg daarna den kansel en hield een toespraak. De gemeente zong staande Ge zang 96. Hierna bracht de koster de groote luidklok in beweging, die zijn ge galm over de gemeente en haar wijde omgeving deed weerklinken. De Gereformeerden in Da- vos. In opdracht van het Geref. Comité voor Davos bezocht Ds H. A. Wiersinga, van Vlissingen, de Geref. patiënten in Davos. Er waren 20 patiënten te bezoe ken. Als men dan na herhaald bezoek merkt, dat door het samenspreken over het Woord en den weg Gods en het sa- hen bidden het geloofsleven opveert, als men hoort, dat velen 's Zondags een bij zonderen troost gehad hebben bij de ver kondiging van het Evangelie, is men dankbaar, dat ook deze arbeid voortgang kon hebben. Straks in het najaar zou het Co mité gaarne weer een predikant naar Davos zendenals de kas het toelaat wat op dit oogenblik niet het geval is. 't Adres van den penningmeester is R. L. Haan, te Groningen; Giro no. 134937. Alle 12 leerlingen van de Openbare U.L.O.-school te Goes, die aan het laatst gehouden U.L.O.-examen hebben deelge nomen, zijn geslaagd. Voor het examen Engelsch L.O. is geslaagd de heer A. J. de Klerck te Wilhelminadorp. Te Rotterdam zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames P. W. van de Gruiter, Middelburg; C. L. Dingemanse, te N. en St. Joosland; P. Lu- teijn, West-Souburg; J. Bijl, Vlissingen en J. Flipse te St. Laurens. Voor het examen Nijverheidsonder- wijs Akte N EU is geslaagd de heer E. v. de Waeter te Oostburg. Voor het examen Fransch L. O. is geslaagd de heer W. J. de Wolf te Mid delburg. Doodelijke val. Mej. van der M., concierge der Ambachtsschool te Win schoten, viel uit de bovenste verdieping van het hooge gebouw. Ze werd in zorge- lijken toestand naar het R.K. ziekenhuis gebracht. Daar is zij aan de gevolgen overleden. Kano-vaarder vermist. De kano Bobby 16, waarmee de 35-jarige heer Antonijsen uit Naarden Zondag ochtend uit Oud-Valkeveen is vertrokken, is eergisteravond te Edam aangebracht door een visscher, die ze bij Harderwijk had gevonden. De moord te Onstwedde. Om een bedrag van f60. Bij het verhoor der daders van den afschuwe lijken moord op den 77-jarigen E. Hui- ting te Onstwedde is komen vast te staan, hoe het misdrijf is gepleegd. Beide jonge menschen hadden tezamen afgesproken om den ouden man eerst .te dooden en daarna van zijn geld te beroo- ven. Daartoe zijn zij Vrijdagavond tus- schen 8 en 9 uur aan zijn woning geko men, die zeer eenzaam is gelegen, zoodat zij geen vrees behoefden te koesteren te worden opgemerkt. Zij hebben den ouden man, die zich reeds ter ruste had bege ven uit zijn bed geklopt, wat gemakkelijk ging omdat de oude H. zijn kleinzoon, die als gezegd, langen tijd bij hem inwoonde, teer goed kende. Huiting heeft enkele kleeren aangetrokken, de deur ontsloten en de jongemenschen binnengelaten. Een kort gesprek volgde en daarna hebben de beide daders den ouden man plotseling aangevallen. Zij hadden een scherpen beitel meegebracht en hem daarmee een vijftiental steken toegebracht, die alle met vrij groote hevigheid zijn toegebracht. De oude man heeft zich vermoedelijk hierbij nog wel verzet, maar tegen de beide jon gemannen kon hij geen sterken weerstand bieden. Welk aandeel ieder der daders gehad heeft, staat nog niet vast. Vermoe delijk hebben beiden den beitel gehan teerd. Toen de oude man geen teekenen van leven meer gaf, hebben zij de kasten door zocht om te probeeren iets van hun ga ding te vinden. De geldtrommel was spoe dig gevonden, geopend en hieruit hebben zij, naar zij hebben verklaard, een bedrag van f 60 ontvreemd. Zij hebben daarna het perceel verlaten, zonder de deur te slui ten en hebben nog eenige caf's bezocht te Nieuw-Buinen. Den volgenden dag, Za terdag, heeft de kleinzoon gewoon de werkzaamheden op het karwei volbracht, waar hij werd gearresteerd. Een gevaarlijke p o<s i- tie. Gistermorgen was een schilder op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam bezig een draadmast te verven. Hij heeft daarbij een spandraad gegrepen, juist buiten de isolatie, waardoor hij door den electrischen stroom werd getroffen. Hij kon den draad niet meer loslaten en bleef eenige meters boven de straat hangen. Een kameraad probeerde hem te hel pen, maar het gelukte hem niet hem te bevrijden. Men heeft toen in de buurt een ladder gehaald en met vereende krachten is het gelukt den man uit zijn hachelijke positie te verlossen. Hij ia in het zieken huis opgenomen. Oneerlijke postoömmies. Herhaaldelijk deden zich bij het postkan toor te Zwolle kleine kastekorten voor. Verdenking werd sedert eenigen tijd ge koesterd tegen een commies, die persoon lijk nogal royaal leefde. De man was be last met de kassiersafdeeling, waaronder ook de afrekening met de bijkantoren valt. Dezer dagen kreeg men zekerheid en de commies, die een inkomen had van f 3600 benevens een toelage van f 400 als reserveofficier, werd geschorst. Hij is ge huwd en vader van kinderen. Inbraak in een boerderij. Gisterennacht hebben ongewenschte per sonen zich toegang weten te verschaffen tot de boerderij van de weduwe van Hen gel te Stoutenburg. Zij hebben een bedrag van f 6000 aan papiergeld meegenomen, waarbij een briefje van f 1000, verschillende van f 100 en voorts papiergeld van kleiner bedra gen. Omtrent de daders tast men in het duister. Door zijn paard meege sleurd. Toen de landbouwer P. Rovers te Geffen zijn paard uit de weide had ge haald, schrok het dier onderweg naar huis eensklaps en sloeg op hol. R. die het touw om de hand gedraaid had, zag geen kans los te komen, hij sloeg tegen den grond en werd een 800 meter door het hollende dier meegesleurd. Met een her senschudding werd de man opgenomen. Hij is na enkele uren overleden. De cyaankali-vergiftiging te Batavia Door de politierecherche in Batavia wordt een streng onderzoek ingesteld naar een mysterieus geval van cyaankali-vergiftiging, dat zich kprten tijd geleden in een Europeesche woning in de Dierentuinlaan, Batavia, heeft voor gedaan, aldus Aneta. De bewoonster van het huis had een kokki in dienst, zekere Sawi, aan wie een helpster, Slama, was toegevoegd. Kokki kon het met haar help ster niet goed vinden. Zij zou liever een ander in haar plaats gehad hebben, een vriendin, die buiten betrekking was. Om de helpster er uit te werken begon zij tegen haar een intrigecampagne, zonder evenwel succes te oogsten, daar de vrouw des huizes heel goed begreep, waar het kokki om te doen was. Enkele weken geleden ongeveer werd er van de keukenmeid een ring gestolen. Zonder het minste bewijs beschuldigde zij Slama van den diefstal. De verdacht making door geen enkel steekhoudend argument gestaafd, had ook thans geen resultaat, d.w.z. Slama werd niet ont slagen. En daarom werd het aanbod van de kamermeid, Idja, om samen naar een bekenden „doekoen" inlandsche ge neeskundige in Batavia, een Bantam mer, te gaan, en zijn hulp in te roepen, door haar dankbaar geaccepteerd. De „doekoen" gaf haar een met water gevul de flesch mee. De zes bedienden in huis kregen elk een kopje van het vocht te drinken, met de verzekering, namens den doekoen, dat het middel afdoende was om de(n) schuldige te ontmaskeren. Deze zou onmiddellijk of na korten tijd ster ven. Geen van de bedienden had bezwaar om het kopje te ledigen. Eenige dagen later gebeurde het, dat plotseling de helpster, terwijl zij aan het strijken was, dood ineenzakte. Onmiddel lijk waarschuwde de dame, den Dienst der Volksgezondheid. Bij onderzoek in de ziekeninrichting waarheen het stoffelijk overschot vervoerd werd, bleek, dat het lijk sporen vertoonde van cyaankalivergif tiging. De politie, in de zaak betrokken, be sloot tot onmiddellijke huiszoeking bij verschillende aangehouden verdachten over te gaan. Er werd nergens een spoor van cyaankali gevonden, zoodat ten slotte de aangehouden personen weer op vrije voeten moesten worden gesteld. Het on derzoek naar de geheimzinnige zaak duurt voort. In den wijn verdronken. Op eigenaardige wijze is de boer Herman Ruchkorf te Percy (Illinois) om het leven gekomen. Hij was een hartstochtelijk wijn liefhebber en ondanks het drankverbod was hij er in geslaagd zijn wijnkelder van een goeden voorraad te voorzien. Op een dag had de boer zijn vaten al goed aangesproken, toen hij, zooals dat meer gebeurt, bemerkte, dat hij nog een ver- schrikkelijken dorst had. Wankelend be gaf hij zich naar zijn kelder, vulde een groote kruik vol wijn en wilde zich weer naar de trap begeven. Hij struikelde ech ter, kwam met zijn hoofd tegen een muur terecht en viel toen, bedwelmd door den' drank en de botsing, met zijn gezicht voorover op den grond, juist in een uit holling, die zich daar bevond. De kruik was door den val gebroken en de wijn stroomde in de uitholling, zoodat de boer niet kon ademhalen en als het ware in den wijn verdronk. Houtindustrie legt b o a- schen aan. Uit de Meierij wordt aan de „Morgen" bericht, dat verscheidene werkloozen hier en daar thans arbeid vinden bij den aanleg van over-jarige bosschen op laaggelegen bouwvelden. De aanleg dezer boschcomplexen geschiedt voor rekening van de houtindustrie, spe ciaal de lucifersindustrie, die het volgroei de geboomte later voor aanwending in het bedrijf hoopt te gebruiken. Ongelukkig schot. De on derluitenant der infanterie D. W. Wij ting is tijdens schietoefeningen te Bata via het slachtoffer geworden van een ver keerde manoeuvre bij het laden van een revolver. Hij is in den buik getroffen en overleden. EEN KIJKJE IN HET SOVJET PARADIJS. Lof voor Nederland met zijn arbeids inspectie. Doj patijbestuurder der S.D.A.P. Mat- thijssen vertelt in „Het Volk" in een van zijn, al eens vermelde, brieven van zijn tweede reis door Rusland, over een be zoek aan de tractorenfabriek Ordjoni- kidze. Ik heb, schrijft de heer Matthijsen, rede nen om aan te nemen, dat deze fabriek niet bestemd is om er belangstellenden te laten rondneuzen. Er is evenals bij alle groote bedrijven en alle groote bouw werken veel politievertoon. Zelfs aan een blinden achtermuur stond een „miliz" (vooral niet te verwarren met milicien; 'tis beroepspolitie) met het geweer aan den voet. De fabriek is twee jaar geleden ge bouwd. Thans werkt zij met 13.000 ar beiders; met een productie van gemid deld 70 tractoren per dag is zij op volle kracht. Nauwelijks was ik een der fabriekshal len binnen, of de stoomfluit kondigde de middagschaft aan. Dat leek een verloren uur. Maar het was het niet geheel. Jonge arbeiders renden wat ze konden naar den uitgang. Toen ik er even later verscheen, werd de oorzaak van deze haast mij duidelijk. In den fabrieksmuur zijn drie openingen gemaakt en voor deze verdrong zich op den smerigen, modde- rigen weg, die langs de hal loopt, een groote menigte. Ieder trachtte zoo gauw mogelijk in het bezit te komen van een bon a 25 of 30 kopeken, die recht geeft op een middagmaal in de kantine. Als een bijenzwerm voor het vlieggat kleef den ze hier samen, rekkend, dringend, du wend en ruziemakend. Een eenvoudig en doeltreffend middel om een al te opdrin- gerigen buurman kwijt te raken is: zijn pet te nemen en die achter den hoop gooien. Onmiddellijk zit hij haar achter na. Want wat hier een oogenblik onbe heerd blijft, is verdwenen. Het was een zeer onwaardige vertoo ning, en ik heb er mijn gids, die steeds bereid is heel Sovjet-Rusland voor zijn verantwoording te nemen, ongezouten mijn meening over gezegd. Het is geen kunst hier gebouwen neer te zetten, zooals ze in het kapitalistische buitenland al een halve eeuw bij duizen den staan en het is ook geen kunst die vol te stoppen met Amerikaansche ma chines, bedrijfsklaar gemaakt door Ame rikaansche ingenieurs en onderhouden door Duitsche monteurs. Dat het kleine beetje organisatievermogen, daarbij van de Russische leiding zelf gevraagd, nog ontbreekt, noem ik een schandaal. Het moest in een kapitalistisch land eens voorkomen, dat arbeiders, die vier uur geploeterd hebben en hongerig zijn, daar buiten in modder en regen slag moeten leveren om voor hun goede geld een etens bonnetje machtig te worden! Het is eey ongehoord schandaal. Natuurlijk geeft mijn gids de schuld aan het gebrek aan organisatievermogen van de Russische arbeiders. Als ze zich netjes op een rij steldenenz. Later zou blijken, dat hen nog een andere drijf veer dan de trek tot spoed maant. In de cantine staan tafels met banken voor tien personen. Zoodra er tien geze ten zijn, wordt een pan soep op tafel ge zet en ieder krijgt een diep bord vol. Daar bij eet hij een stuk zwart brood van 200 gram. 'tls een mager, soeperig soepje. Meer slobber dan menschelijk voedsel. Later krijgt ieder nog een klein bordje waarop drie stukjes vleesch met wat saus liggen. De meesten laten het in de soep glijden. Wij zouden een portie van dezen omvang aan een vierjarig kind geven; en het zou er zich niet aan overeten. Wij dwalen weer naar de werkplaats terug. In een hoek zitten Duitsche mon teurs te kaarten. Zij hebben brood van huis meegebracht. Voor de cantine halen ze hun neus op. Zie, zegt mijn gids, de Duitschers ver staan het veel beter. Die nemen hun ge mak er van. Na even met den man ge praat te hebben, brengt hij1 een langen kerel met een overall aan bij me. 'tls een brutale vent, met oogen in zijn hoofd, die een rechter-commissaris wanhopig maken. Zoo een blijft ontken nen, ook als hij op heeterdaad is betrapt. Hij liegt al, nog voor hij een mond heeft opengedaan. Vraag hem maar, hoe hij het inricht, zegt de gids. Ik denk er niet aan dezen man vragen te stellen. Nu vraagt de gids: Waarom is u niet in de cantine? Mijn vrouw geeft er de voorkeur aan thuis zelf te koken. Ik neem mijn brood mee. En waarom doen die anderen dat niet? vraag ik nu, ondanks mezelf. Dat weet ik niet. Dat weet u wel. U hebt het veel be ter. Uw vrouw heeft wat te koken thuis. Hij verdient evenveel als de Russi sche arbeiders, zegt de gids. Ik haal mijn schouders op. Gelooft u het niet? Hoeveel ver dient u? Honderdvijftig roebel, net als de anderen. Ik draai me om en ga weg. De vent liegt, en hij weet dat hij liegt. Mogelijk, dat hij 150 roebel verdient. Daar zit de kneep niet. Hij, of zijn vrouw, koopt in 'n anderen coöperatieven winkel dan de can- tineslokkers; in den winkel voor buiten- landsche arbeiders-op-contract. (Er zijn ook anderen, met de Russen geheel gelijk gestelden, bijvoorbeeld de gevluchte Duitsche communisten). De winkels voor deze specialisten zijn beter voorzien, zoodat zij geen bijvoeding, brood, vet, vleesch, kleeren, op de markt be hoeven te koopen tegen vier- tot tiendub- belen prijs. Hun loon heeft veel hooger koopkracht. Wie het wonderlijke mecha nisme van de Russische distributie niet kent, krijgt bij zijn onderzoek een carica- tuur van de werkelijkheid te zien. Het is inmiddels half één geworden en geleidelijk loopt het volk de fabriek weer binnen. Hier en daar gaat een man aan het werk. Een Nederlandsch inspecteur van den Arbeid zou hier een rijken oogst aan processen verbaal binnen halen, zeg ik te gen mijn gids. Hoezoo? Omdat er in schafttijd gewerkt wordt Hij geeft een duistere verklaring, waar in de arbeidsvreugde en het vijfjarenplan een rol van beteekenis spelen en hij ver telt nu van stootbrigades en van de nood zakelijkheid om de massa, die pas van het land komt, te doordringen van het besef, dat iedere man met uiterste krachtsinspanning moet werken. Om kwart voor één blijkt meer dan de helft tot de stootbrigades te behooren. Wil ik u eens wat vertellen, zeg ik den gids. Wat hier aan den slag is, dat zijn stukwerkers. Ze moeten hard peezen om hun loon te halen. Daarom rennen ze als gekken naar de loketten voor de bon netjes en daarom knijpen ze een twintig, dertig minuten van hun rusttijd af. Wan neer dat in een fabriek van dezen om vang in Nederland gebeurde, dan kwam de vakorganisatie in actie en als de ar beidsinspectie zich niet heel gauw roerde maar dat zou ze wèl doen dan volg de er een interpellatie in het parlement. De brave gids zegt niet veel meer. Hij verbijt zich blijkbaar van ergernis. Maar toegeven, dat er iets hapert in de Sow- j et-republiek, doet hij principieel niet. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 2 Augustus 1932. De volgende personen waren gedag vaard: P. J. M., 63 landbouwer te Terneu- zen,- wegens vernieling van een afslui ting, bestaande uit palen en schrooten, welke diende voor wegafsluiting en toe behoorde aan den Rijkswaterstaat, ge pleegd te Terneuzen op 11 April 1932. Eisch en uitspraak f0.50 b. of 1 d. h. P. C. v. M., 48 j., zonder beroep te Sou burg, wegens beleediging van Piëter Pol derman te Souburg, op 31 Mei 1932. Eisch en uitspraak f10 b. of 5 d. h. D. G., 46 j., werkman te Geersdijk, we gens beleediging van den Gemeenteveld wachter Schippers, die daar surveilleer de, te Wissenkerke, op 5 Juni 1932. Eisch en uitspraak f15 b. of 10 d. h. N. de V., 20 j., klompenmaker te 'sHee- renhoek, wegens beleediging van Pieter- nella Wagenaar te 's Heerenhoek, op 5 Juni j.l. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. J. A. v. d. W., 43 j., koopman te Groede, wegens mishandeling van Pieter Johan nes de Back te Oostburg, op 10 Juni 1932. Eisch en uitspraak f20 b. of 10 d. h. J. C., 30 j., koopman te Heerenveen, wegens verzet tegen den politie-agent Contant, toen deze hem ter zake van dronkenschap naar het politie-bureau wil de overbrengen te Goes op 17 Juni 1932. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. A. F., 47 j., fabrieksarbeider te Sluis kil, wegens mishandeling van W. Jan sen van Roosendaal te Terneuzen op 17 Juni 1932. Eisch f5 b. of 5 d.h., uitspraak vrijspraak. H. O. M. P., 25 leurder te Hontenisse, wegens mishandeling van J. A. Penne- man, I. Bogaard en L. Blondeel, te Ter hole, op 13 Juni 1932. Eisch en uitspraak een maand gevangenisstraf. M. J. C. de K., 21 j., slagersknecht te Goes, wegens beleediging van den Rijks veldwachter Eversdijk, te 's-Heer Arends- kerke, op 28 Juni 1932. Eisch en uitspraak 14 dagen gevangenisstraf. C. J. F. L., 32 j., colporteur te Vlissin gen, wegens verzet tegen de politie-amb- tenaren Harink en de Rijder, toen deze hem ter zake van dronkenschap beetpak ten om hem op te brengen, te Vlissingen, op 27 Juni 1932. Eisch f 15 b. of 15 d. h. Uitspraak f15 b. of 10 d. h. J. v. W., 45 j., melkslijter te Terneuzen, wegens beleediging van Pieter Wolfert te Terneuzen, op 21 Juni 1932. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. E. de R., huisvr. I. J., 42 j., zonder be roep te Westdorpe, wegens beleediging van Madelena Cappaert te Westdorpe, op 27 Juni 1932. Eisch f10 b. of 5 d. h. Uit spraak f5 b. of 5 d. h. Ph. N., 43 j., koopman te Kruiningen, wegens mishandeling van Barend Arie Bruinshoofd te Hansweert, op 30 Juli '32. Eisch f 15 b. of 10 d. h., uitspraak f10 b. of 10 d. h. P. V., 34 j., boerenknecht te 's-Heer Arendskerke, wegens het niet voldoen aan de vordering van den Rijksveldwachter Weststrate, om van zijn rijwiel, waar mede hij op 3 Juli 1932 te Nisse zonder licht reed, af te stappen. Eisch en uit spraak f 15 b. of 10 d. h. C. P. H., 58 j., handelsagent te Mid delburg, was in verzet gekomen tegen het verstekvonnis van den Politierechter van 24 Juni 1932, waarbij hij terzake van verduistering van een bedrag van f5, ge pleegd te Rotterdam, in Maart 1932, is veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf. Eisch en uitspraak bekrachtiging van het verstekvonnis. Mr P. van Empel vroeg een geldboete of een lichtere straf op te leggen. ZONDER PRIJSVERH00QINQ plaatsing van advertentiBn in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Hoeyeel fruit is er uitgevoerd? De commissie voor den uitvoer van fruit naar Frankrijk .ingesteld bij besluit van den minister van Economische Zaken en Arbeid, op 27 Juli j.l., verzoekt den exporteurs van fruit naar Frankrijk zoo spoedig mogelijk aan het adres van haar secretaris, mr L. Niemöller, Javastraat 80, Den Haag (tel. 113447), opgave te wil len doen van de hoeveelheid van versche appelen, peren, pruimen, kersen, aard beien, roode, zwarte en witte bessen en abrikozen, welke zij voor ieder dezer arti kelen afzonderlijk in het jaar 1931 per maand naar Frankrijk hebben uitgevoerd. HAARLEM. Op den Ouden Weg is gis teravond twist ontslaan tusschen den 29- jarigen grondwerker B. en twee onbe kend gebleven personen. B. is daarbij met een mes in den buik gestoken. Zijn toe stand was vanmorgen redelijk wel. De onbekende personen hebben zich uit de voeten gemaakt. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. DORDRECHT. Gisteravond te half 4 is tengevolge van hooibroei brand uitgebro ken in de hofstede van den heer Visser in de buurtschap Baak aan den Rotter- damschen weg. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandweer machte loos stond. De boerderij is geheel afge brand. WASHINGTON. Gealarmeerd door de nieuwe vijandelijkheden tusschen Bolivia en Paraguay, hebben de regeeringen van de Vereenigde Staten, Mexico, Cuba, Co lombia en Uruguay aan veertien andere Amerikaansche regeeringen een bood schap gezonden, waarin wordt opgewekt deel te nemen aan een gemeenschappe lijke poging om den vrede te handhaven. Naar vernomen wordt heeft de regee ring van Paraguay eventueele bemidde lingspogingen reeds bij voorbaat afgewe zen. De Boliviaansche regeering zou be reid zijn pogingen tot bemiddeling te steunen. Gemeld wordt nog, dat de regeering van Paraguay de onmiddellijke mobili satie heeft bevolen van alle mannen van 22 tot 29 jaar en van alle officieren van 20 tot 50 jaar. PARIJS. Het verzoek van Gorguloff, den moordenaar van president Doumer, om zijn zaak in hooger beroep te behande len, zal vandaag aan het Hof van Cas satie worden voorgelegd. Het verzoek zal, naar algemeen verwacht werd, niet wor den ingewilligd. De terechtstelling zal dan ongeveer half September plaats hebben. MIDDELBURG. Ondertrouwd: G. A. den Decker, 31 j. en W. A. Zijlstra, 35 j.; F. Hoffmann, 25 j. en S. Melse, 25 j. Bevallen: G. VerhageDommisse, z. Overleden: J. M. Moorman, 70 j., geh. met W. Poppe. GOES. Geboren: Gerard, z. v. Jan de Feyter en Janna Bron. Overleden: Barnardus Johannes de Kok, 54 j., echtg. van Elisabeth de Bus- scher. Van 1631 Juli. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: G. Boo- nene, 25 j. jm. en M. J. Tavenier, 24 j. jd., L. Goppoolse, 27 j. jr. en A. de Witte, 20 j.j d.; J. Wondergem, 21 j. jm. en K. Leinse, 24 j. jd. Bevallen: M. van Belzen, geb. Kal- jouw, z. Overleden: J. Wielemaker, 57 j., vrouw van P. Vos. Over de maand Juli. WESTKAPELLE. Getrouwd: Hendrik Cijsouw, 29 j. en Maria Johanna Kaland, 22 j.; Jakobus van Rooijen, 25 j. en Neeltje Wouters, 27 j. Geboren: Lein, z. v. Lein Kaland en Adriana Huibregte; Johanna, d. v. Jakob Cijsouw en Suzanna Westerbeke; Jakoba, d. v. Pieter Minderhoud en Pieternella Jobse. Overleden: Anthonia van Roijen, 83 j., echtgen. van Jacob Cijsouw; Abraham Minderhoud, 76 j., wed. van Jacoba Kop- pejan; Willem Brasser, 85 j., wednr van Pieternella Meijer; Pieternella Minder houd, 73 j., wed. van Gornelis Flipse. ST. LAURENS. Ondertrouwd: J. Won dergem, 33 j. en P. Wisse, 28 j. Geboren: Maria, d. v. M. Boone en P. J. Midavaine; Maria, d. v. A. de Visser en M. Marinissen. AAGTEKERKE. Geboren: Jacobus, z.v. J. v. Keulen en J. Provoost; Simon Jan, z. v. P. Wisse en Joh. Harpe. N.- EN ST. JOOSLAND. Gehuwd: 1, J. A. Meertse, 25 j. jm. en J. Goedhart, 25 j. jd. Geboren: 25, Neeltje Adriana, d. v. P. Goppoolse en F. de Pagter; 27, Marina Elizabeth Jacoba, d. v. A. S. Janse en H. H. Carmejoole; 30, Neeltje, d. v. P. Pleijte en J. de Klerk. Overleden: 11, Neeltje Gatsman, 72 j., wed. van A. Jasper se.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3