DE ZEEUW TWEEDE BLAD. GIJ DWAAS Brieven uit de Residentie. Binnenland. Uit de Provincie. VAN DINSDAG 2 AUG. 1932, Nr 256. Bezat ik de gave der poëzie, 'k zou een loflied zingen op de rust. Want de Hage naar is op het moment plattelander en denkt alleen maar aan de Residentie als aan de stad, waarheen hij straks weer te rug keert, om er het werk weer op te vat ten, dat een wijle onderbroken werd. De begeerte naar vacantie, naar uit gaan, is de laatste tijden veel meer alge meen geworden; ieder, die eenigszins kan, vliegt er korter of langer tijd uit. Er zijn menschen, die daarover bedenkelijk het hoofd schudden. Zij vinden het maar het beste, als een mensch altijd maar door be zig is, hij heeft dan z'n Zondagen, maar verder geen nieuws. Ik deel dat standpunt niet. Het leven is in onzen tijd voor velen, vooral in de groote steden, zoo gejaagd en zoo gespan nen, dat het er zoo eens echt heelemaal uit zijn niet alleen een genot, maar ook een zegen is. Alleen maar, het maakt een groot verschil, hoe men geniet. Zondagsmorgens zie ik in de Residentie b.v. honderden bij honderden naar zee en strand trekken en wanneer ze dan 's avonds weer terug komen, denk ik wel eens; velen van hen zijn vast op Maan dagmorgen minder bruikbaar voor het werk dan Zaterdagsavond. Men heeft in onzen tijd dikwijls zoo'n eigenaardig begrip van „genieten". B.v. op Scheveningen staat in dezen tijd een circus, avond aan avond trekken er velen heen, om allerlei toeren, waarbij halsbre kende, te zien verrichten. Ze betalen daar voor gaarne hun goede geld. Maar gra tis genieten van de zee en van het strand en van de duinen, alles vlak bij, neen daar denkt men niet aan. Misschien komt het wel, omdat dit geen spanning, geen sensatie geeft en die juist zoekt de moderne mensch in zijn leege en arme leven. Hij is in vele opzichten een meelij-wekkende figuur, ook voor wat be treft zijn „genieten" van het leven. Dat blijkt nog te meer in dezen triestigen tijd. De bioscopen zitten avond aan avond vol, zeggen de menschen soms verwijtend en ze zullen wel gelijk hebben, maar vergeet toch niet de armoede, de leegheid van ve ler leven, die zich zelfs wenschen te voe den met den draf der zwijnen, maar nie mand geeft hun die. Dat is veeleer ont zettend en benauwend, dan om er koud en harteloos op af te geven. Doch, wij zouden spreken over het ge not van de rust. De Hagenaar heeft z'n stad verlaten en is neergestreken in het Drenthsche land schap. En z'n eerste gedachte was; wat is het hier heerlijk rustig. Geen enkele verkeersagent op den weg, 'kheb zelfs nog geen veldwachter gezien. Wel een varken, dat op een sukkeldrafje den langen weg afliep, alsof het iemand van de trein moest gaan halen. Maar overigens rust en nog eens rust. Geen electrische trams, heel weinig auto's, de enkele menschen allen bezig en bedrijvig. Ze vinden het best, dat ik er ben, maar nemen overigens heel weinig notitie van me. Alles rust en vrede, zelfs geen radio. Ja, dat is ook een genot op zichzelf. Geen gebel aan de deur van een „werk- looze", die antwoord komt halen op zijn lied, dat hij in de bus gestopt heeft, 'k Heb hier nog geen enkele koopman-bedelaar ontmoet. Of het dan alles heerlijkheid is? Neen, natuurlijk niet, 'tis ook hier geen paradijs. De menschen klagen er over, dat ze hun tweede postbestelling kwijt zijn, alleen 's morgens komt nu maar de post en men mist 's avonds zoo erg z'n dagblad, waaraan men gewend was. „Zijn er nu in de stad ook minder post bestellingen?" vroeg men mij. Ik moest bekennen, dat er wel iets veranderd is met de buslichtingen, maar het getal der bestellingen is nog altijd vier. Dat vond men nu niet heel eerlijk. FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. van JOHN JOY BEUL. 102) o— Lady Mac Donald liet het grijze hoofd in haar hand rusten. Ze was het zoo moe gedurig haar woorden te moeten wikken en wegen voor ze sprak. Plotseling viel het haar in, dat ze door een paar moedige roekelooze woorden haar laatste restje eer nog kon redden, den man, die haar tot liegen en bedrie gen had gebracht, het huis ontzeggen en de wond kon helen, die ze geslagen had in het hart van het meisje, dat haar „moeder" noemde. En wat zouden die paar moedige roekelooze woorden kos ten?" „Ik wil u niet misleiden", begon ze, en hield op. Ze kon niet. „Gaat u verder, als 'tu blieft." „Maar ik ik heb gegronde redenen te verwachten, dat uw wensch vervuld zal worden." Haar hoofd zonk wat lager. „Ik smeek u, om heel, heel goed voor haar te zijn." Och, het is voor een stedeling dikwijls heel moeilijk om het leven van den platte lander te begrijpen en te waardeeren, maar omgekeerd is het evenzeer het geval, de plattelander kan dikwijls ook moeilijk het leven van den stedeling waardeeren. Als de arbeiders hier zes dagen, tien uren per dag werken, en ze regenen niet uit, dan kunnen ze wel f 12 in de week ver dienen, dat is dus minder dan menige werklooze in Den Haag van steun krijgt. Wij praten hier over de crisis, over de moeilijkheden en de zorgen, ook die van het boerenbedrijf en van het boerenleven. Mijn gastheer is boer, maar hij is geen pessimist en heeft met z'n klachten mijn rust-genot nog allerminst vergald. Maar we praten er wel eens over, meer dan over het weer. Over het laat ste peins ik heel weinig, voor veel va- cantiegangers is het zoo wat de eerste en voornaamste factor, voor mij niet. Ik heb er me op voorbereid, in m'n tasch had ik ook schrik niet! ge stoken het rapport der commissie-Wel- ter, waarover zoovelen spreken zonderde juiste kennis der zaken. Voor mij is het genot hier de rust. Alleen, niet ver van m'n raam rijden voorbij de treinen, die de verbinding tus- schen het noorden en Holland onderhou den. Zij herinneren er me telkens aan, dat straks, na de rust, ginder het werk weer wacht. Gelukkig! Want te kunnen en te mogen werken, het is een ongekende zegen. Evengoed als het een zegen is, om zoo eens één keer per jaar een wijle te mogen rusten van de zweep des drijvers. J. H. Burgemeesters. Bij Kon. Besluit van 26 Juli is aan P. Dumon Tak, op zijn verzoek, met ingang van 2 Januari 1933, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Middelburg, met dankbetuiging voor de goede diensten, door hem in die be trekking bewezen., Bij Kon. besluit van 26 Juli is benoemd tot burgemeester der gemeente En schedé!. J. G. E. Rückert. Bij Kon. besluit van 26 Juli is benoemd tot burgemeester der gemeente Ter- munten R. van der Ley. Wilhelmus van Nassouwe. De Raad van Ministers heeft besloten, dat het „Wilhelmus van Nassouwe" voort aan uitsluitend als het officiëele volkslied zal zijn te beschouwen en dat bij alle ge legenheden, waarbij het Nederlandschie volkslied ten gehoore wordt gebracht, het „Wilhelmus van Nassouwe" in de toon zetting van Valerius zal worden gespeeld. Stookt Nederlandsche kolen. Teneinde een zoo groot mogelijken af zet van Nederlandsche kolen in ons land te bevorderen heeft de minister van Bin- nenlandsche Zaken aan ir. G. F. H. Hou- ben opgedragen, zich in overleg met de rijkscommissie voor de werkverruiming in verbinding te stellen met die lichamen, waarvan het bekend is, dat zij nog niet voldoende aan den wensch der regeering te dezer zake hebben gevolg gegeven. Aanleiding tot dezen maatregel zijn klachten, die den minister van Binnen- landsche Zaken hebben bereikt, volgens welke verschillende publiekrechtelijke lichamen nog niet voldoende doordrongen zijn van de wenschelijkheid, dat zooveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van de producten der Nederlandsche mijnen, hoe wel daarop herhaaldelijk door de regee ring is gewezen. De temperatuur in Juli. Het filiaal van het Kon. Ned. Meteor. Instituut meldt: Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur een halve graad boven normaal. Zij was in de eer ste en tweede decade respectievelijk twee graden en één graad boven normaal, in de derde decade één graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 12en en 23en, respectievelijk 6 graden boven en drie graden beneden normaal. Het gemiddelde dagelijksche maximum was een halve graad, het gemiddelde mi nimum één graad boven normaal. Het aantal dagen met een maximum boven 25 graden bedroeg te De Bilt 9 tegen 6 nor- Barker's gelaat werd zachter, maar hij zei niets. Lady Mac Donald wilde weer beginnen te spreken, toen de'meid de thee binnen bracht. Ze ging wat rechter zitten en glimlachte, of haar bezoeker juist iets grappigs gezegd had en gaf het meisje een teeken het theeblad naast haar gast te zetten. „U wilt misschien u zelf bedienen", zei ze tot hem. „Ik voel me zoo moe van daag. Neen, dank u; ik niet." Toen de deur zich weer achter de meid sloot, hernam ze haar vorige houding. „Ik bedoel niet door haar veel te geven" zei ze droomerig, alsof er geen gaping in het gesprek was geweest. „U kunt haar veel geven, dat weet ik, mijnheer Barker, maar al de schatten ter wereld zullen Elsie niet voldoen, evenmin als uw liefde hoe groot die ook zijn mag. U moet me niet veerkeerd begrijpen. Wat ik bedoel is dit, indien dat wanneer u Elsie Glen trouwt, u moet trachten haar hart te winnen door haar verstand. U moet zich niet verbeelden, dat een klein bewijs van toegenegenheid na het ontbijt en wat liefdesbetoon na het eten voldoende is. U mag haar niet als iets bijkomstigs in uw leven beschouwen, maar u moet haar vertrouwen zien te winnen door haar het uwe te schenken; u moet haar hulp en maal. De neerslag was in Zuid-Limburg ongeveer 20 pet. beneden normaal, overi gens over het geheele land boven nor maal, in het Noordwesten 40 tot 90 pet., in Zeeland ongeveer 40 pet., elders 10 tot 30 pet. boven normaal. Te De Bilt werden 164 uren zonneschijn waargenomen tegen 196 normaal. Het eten in de kazernes. De Minister van Defensie heeft bepaald, dat eten, dat dagelijks in Den Haag over blijft in de kazernes niet langer verkocht zal worden voor veespoeling. Met het oog op de benarde omstandigheden, waarin velen verkeeren, is besloten dit eten (on geveer 50 porties per dag) gratis ter be schikking te stellen van het Leger des Heils (stichter William Booth). In Octo ber zal met de distributie een aanvang gemaakt worden. Dringend beroep op de regeerlng om hulp aan West-Friesland. De commissie uit de Westfriesche ge meentebesturen, bestaande uit de burge meesters van Andij'k, Blokker, Broek-op- Langendijk, Grootebroek en Obdam, heeft een adres gezonden aan den minister van Economische Zaken en Arbeid, waarin er op gewezen wordt, dat men binnen enkele weken voor een volslagen ineen storting staat der tuinbouwbedrijven, met stopzetting der productie. Deze catastrophe dreigt bijna univer seel, dus ook voor die tuinbouwbedrijven, die in 1930 en 1931 niet aanvroegen voor provinciaal- en rijkscrediet en thans hun laatste geld in deze moeilijke jaren geof ferd hebben. Alleen regeeringshulp tot instandhouding der tot voor kort nog zoo bloeiende tuinbouwbedrijven kan afdoen de redding brengen. De commissie doet een dringend beroep op den minister om spoedige hulp in den vorm van toeslag op de productiekosten op de voornaamlste tuinbouwproducten met terugwerkende kracht van het begin der aardappelcampagne. Werkloozenzorg. Het departement van binnenlandsche zaken heeft aan alle gemeenten een vra genlijst gezonden. Bij het samenstellen van dit overzicht waren gegevens ontvangen van 1015 ge meenten. Uitgegeven door de gemeenten (zonder aftrek van subsidies van staat, c.q. pro vincie) aan werkloozensteun f 6.179.318. Uitgegeven door de gemeenten (zonder aftrek van subsidie van staat, c.q. provin cie) voor werkverschaffing f 1.796.861. Voor werkloozenkassen werd uitbetaald f 1.198.569. Door het Rijk is betaald f 596.686. Van 62 gemeenten met rond 250.715 in woners (waaronder Boxtel met 10.941, Deurne met 10.806, Ginneken met c.a. 13.117, Erinelo met 14.731, Venlo met 24.287 en Hillegom met 10.821 inwoners) waren nog geen gegevens binnengekomen. Het Nederlandsch-Belglsche handels verdrag. De Belgische regeering heeft, naar de N. R. Gt. meldt, aan de buitenlandsche regeeringen mededeeling gedaan van de te Ouchy tusschen België en Nederland gesloten conventie, die wordt voorgesteld als een eerste gevolg van de overeenkomst van Oslo. De Belgische regeering vraagt terzelfder tijd aan eiken staat, tot de over eenkomst toe te treden. Volgens de tusschen Brussel en Den Haag .getroffen schikking zal de offi- cieele tekst van de overeenkomst Donder dag worden gepubliceerd. De uitvoering van de Crlsiszulvelwet. De crisis-zuivelcentrale maakt bekend, dat voor de periode van 30 Juli tot en met 27 Augustus 1932, de bijlslag op de in dustrieel verwerkte melk, dezelfde zal zijn als in de voorgaande maand. Deze uitkeering bedraagt thans 1)4 cent per liter melk van 3 pet. vetgehalte. Slapte In de carton industrie. De cartonfabriek „De Kroon" te Oude Pekela, werkende met pl.m. 80 personen, is Zaterdagavond stopgezet. Vier cartonfabrieken zijn er nu stop gezet. Niet alle ontslagenen zijn georga niseerd. Onze Ministers. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft zich voor eenige weken bui belangstelling vragen voor al wat u be treft, haar gelukwenschen vragen bij uw successen, haar sympathie als iets u mis lukt als dat ooit voor mocht komen." Lady Mac Donald lachte wat bitter, maar weer klonk haar stem droevig. „Ik geloof, dat u dan gelukkig kunt worden, mijn vriend. Ik zou u haast een groot verlies toewenschen, een paar maanden na uw huwelijk, want dan zou Elsie trachten u te helpen, eerst uit plichts gevoel, dan uit medelijden en ten laatste misschien uit ach, wie kan vooruit zeggen, hoe een huwelijk zal worden? Ik heb zooveel liefdehuwelijken meegemaakt, die ongelukkig werden en daarentegen huwelijken, die een zuivere overeenkomst tusschen twee menschen waren, zonder eenige diepere gevoelens, bleken uitste kend te gaan. Maar tracht niet uw vrouw te begrijpen, voor u haar gelegenheid heeft gegeven u zelf te begrijpen. Een vrouw wil het laatste woord hebben, maar ze zal nooit de eerste zijn om te spreken. Mijn huwelijksleven duurde twaalf jaar en aan het eind begrepen we elkaar even weinig als in 't begin... Het was ondrage lijk!" Ze ging plotseling recht op zitten. „U laat uw thee koud worden, mijnheer Barker." „Ik zat naar u te luisteren", zei hij tenaf begeven doch is voornemens bin nenslands te blijven. Ook de Minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken en voorzitter van den Raad van Ministers, jhr Ruys de Beerenbrouck, heeft de residentie verla ten, teneinde zijn zomerverlof in het bin nenland door te brengen. De minister van Buitenlandsche Zaken is van zijn verlof teruggekeerd en heeft hedenmorgen zijn arbeid aan het departe ment hervat. Armoede op Madoera. Op de vragen van den heer Wijnkoop, betreffende de toenemende armoede van groote groepen der bevolking van Ma doera en de daartegen door de regeering genomen of nog te nemen maatregelen, heeft minister de Graaff geantwoord, dat hij overleg pleegt met den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië. Na ontvangst van 's Landvoogds ant woord zal hij omtrent deze aangelegen heid nader berichten. Tegen loonsverlaging. In de Zaterdagavond te Oss gehouden algemeene ledenvergadering van den R.K. Textielarbeidersbond St. Lambertus, is met algemeene stemmen besloten de voor "■estelde loonsverlaging bij de Tapijtwe verij der N.V. Gebrs. v. d. Bergh Indus trie en Handels Mij. aldaar niet te aan vaarden. Algemeene vergadering van den Bond van crisis-slachtoffers. De bond van crisisslachtoffers heeft gistermiddag te Utrecht een algemeene vergadering gehouden. De heer van der Hoven te Alblasser- dam, voorzitter van den bond, wees in zijn openingsrede allereerst op den nood van den middenstand. Het is duidelijk, zeide hij, dat met alle mogelijke midde len wordt getracht den middenstand er uit te krijgen. Toch wordt er onder dien stand, zoowel in de stad als op het platte land, het hardst en het langst gewerkt Vaak gebeurt het, zoo ging spr. voort, dat een landbouwer, die tot het einde met de crisisomstandigheden tracht te wor stelen, op het laatst slachtoffer wordt van de wettelijke eischen, welke hem door notaris of advocaat in zijn stuk gesteld worden. Spr. heeft een enquête ingesteld, onder de eigenaars van boerenbedrijven, waar bij de vreeselijkste toestanden aan het licht kwamen. Spr. gaf tenslotte een overzicht van wat reeds door den bond is gedaan. Aan den Minister is gevraagd om in de ergste ge vallen van crisisnood onder de boeren, aan hen, die genoodzaakt zijn hun be drijf te verkoopen, het geld, dat hierbij als belasting aan de regeering vervalt, terug te geven. Bevredigende resultaten zijn echter nog niet bereikt. Ten sterkste kwam spr. verder op, tegen de praktijken van notarissen ten plattelande. Een uitvoerige gedachtenwisseling over de door den voorzitter in zijn rede aan gevoerde punten volgde. Besloten werd den bond voortaan te noemen: Nationale Middenstandsbond. Getracht zal worden, het daarheen te leiden, dat de regeering door bemidde ling van boerenleenbanken en crisisbe- sturen aan middenstanders, die daaraan behoefte hebben, rentelooze voorschotten verstrekt. Ook zal aan de regeering ge- gevraagd worden boeren, die hun bedrijf kwijt zijn, een betrekking te bezorgen, b.v. in het nieuwe Zuiderzeegebied. Tenslotte werd een bestuur voor den bond benoemd. De Tarwe-Centrale begint te vellen. In verband met de verschillende tegen strijdige berichten, die over den verkoop der z.g. T(arwe) C(entrale) tarwe (de vrije te veel verbouwde tarwe) de ronde doen, verneemt de „Maasbode" uit de allerbeste bron, dat de verkoop daarvan practisch reeds begonnen is. Er zijn reeds meerdere offertes gedaan. Dezer dagen zal er een circulaire, inhou dende de verschillende officiëele verkoop condities, worden rondgezonden. De Tarwe-centrale verkoopt tegen vas te prijzen, welke weliswaar naar de om standigheden wisselen, maar waarbij het systeem van loven en bieden is uitge sloten. De verkoop geschiedt op monsters van vaste groepen b.v. B-qualiteit, C-qualiteit zacht. „Ik geloof, dat u heel veel onder vinding hebt. Ik dank u." „Ik ben een dwaas", zei ze bitter. „Ver tel me van uw huis. Hoe is het? Vroeger had ik kennissen in Cornwall Gardens, maar ik ben het heelemaal vergeten." „Zullen we er over spreken, hoe het zijn zal, Lady Mac Donald? Weer kom ik uw hulp inroepen. U moet me raad geven en helpen bij de inrichting en bij het kiezen van het meubilair." „O neen!" riep ze uitDat gaat ver boven mijn krachten. Mijn smaak is veel te ouderwetsch, mijnheer Barker. U ver geet, dat behoort tot het tijdperk van krullen, versieringen en mahoniehout. In veel dingen ben ik misschien met mijn tijd meegegaan, maar wat mijn smaak betreft zeker niet. Ik begrijp die moder ne ideeën niet." Afwerend strekte ze de handen naar hem uit „Ach neen, u moet me excuseeren." Ze zweeg een oogenblik. „Zoudt u maar niet wachten tot „Ik wil alles klaar hebben binnen zes maanden", zei Barker. „Misschien is dit niet de gewone gang van zaken, dat weet ik niet. Maar ik ben besloten, dat het zoo moest gebeuren. Natuurlijk is het niet gezegd, dat het huis een meesteres zal hebben, onmiddellijk nadat het in gereedheid gebracht is. Maar ik wil het klaar hebben. Ik moet iets buiten mijn etc., Groningsche, Zeeuwsche etc. Voor gewone Groningsche C vroeg de Tarwe- centrale gisteren f 44 per ton voor Zeeuw sche een kwartje meer, voor de B-quali teit twee kwartjes meer. In de prijzen is vijf cent opgenomen voor tusschen- personen. De T. C. veilt echter zelf met eigen personeel. Men hoopt de eerste maanden ongeveer 90.000 ton te veilen en daarmede dan regelmatig voort te gaan. De Amsterdamsche tram. Dat de impopulariteit van de Amster damsche tram eer toe dan afneemt bewij zen de dalende vervoercijfers ten duide lijkste. In de maand Juli werden 9.302.500 passagiers vervoerd tegen 9.288.090 in Juni. Vergeleken met de maand Juli van het vorige jaar is het verschil zeer groot. Toen immers werden door de tram 11.538.112 passagiers vervoerd, dus ruim twee millioen méér dan in de afgeloopen maand. Ook de totale vervoercijfers over de eerste zeven maanden van dit jaar zijn «duidend (n.l. ongeveer dertien mü- lioen!) lager dein die over dezelfde periode van het vorige jaar. In 1931 werden in zeven maanden tijds 82.857.943 passagiers vervoerd. Dit jaar bedroeg het aantal passagiers in dezelfde periode slechts 69.373.000. ALLEEN EEN BAD met electrisch warmwater-apparaat voor nachtstroom van 3 y> ets. per K.W.U., geeft volledige voldoening. Installateur: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Te Ghur (Zwitserland) is op 40-jari- gen leeftijd overleden mejuffrouw G. H C. de Meester, die geruimen tijd gods- dienstleerares van de Vereen, van Vrij zinnige Hervormden te Middelburg is ge weest. De vereeniging verliest in haar iemand met groote toewijding voor haar taak. Middelburg. Aan Burgemeester en Wethouders van Middelburg zijn door het raadslid mr van Andel de navolgende vragen gesteld a. Is het U bekend, dat, bij gelegenheid der dusgenaamde jaarmarkt, in het cen trum der stad, Dam Noordzijde, aan het circus van Bever een plaats is aangewe zen voor het opslaan eener circustent en plaatsing van wagens? b. Is U bekend, dat zich in deze wagens wild en verscheurend gedierte bevindt, waaronder o.a. een leeuw? c. Is U bekend, dat reeds op Zondag middag 31 Juli 1.1. een zesjarig kind on bemerkt onder een wagen is gekropen, waarin een leeuw zich bevond, door dien leeuw is gegrepen en aan den arm ernstig is verwond, zoodat het kind in het Gast huis ter verpleging is opgenomen? d. Acht U niet dat door het nemen van behoorlijke veiligheidsmaatregelen dit feit had kunnen worden, voorkomen? e. Acht U de op den Dam ingenomen plaats wel geschikt en gewenscht voor dé plaatsing dezer gevaarlijke dieren en is U niet van meening dat voortaan de Dam niet meer voor plaatsing van inrichtingen als bovenbedoeld worde aangewezen? f. Zijt Gij bereid zoodanige maatregelen te gelasten, dat voor den verderen duur der jaarmarkt feiten als bovengemeld worden voorkomen? Hansweert. De heer J. Nieuwenhuvze, sluisknecht alhier, gaat op 1 September a.s. den dienst met pensioen verlaten. Met gelijken datum wordt de sluisknecht J. Steutel te Wemeldinge overgeplaatst naar hier. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand Juli 1982. IngekomenJa Sinke, van KapeËe, naar Gbezeeweg A 76; P. Werges, van Apeldoorn, naar Noordelijke Achterweg B 263a; J. Nijhoff van Hellendoorn, Nij- verdal, naar Noordel. Achterweg B 263a. Vertrokken J. Benschop Knook, naar Zaamslag, A 138; M. Schouwenaar, naar Rotterdam, Feijenoordkade 13b. Kapelle. Voor de vacature- Gemeente architect hebben zich zeven sollicitanten aangemeld. zaken hebben om aan te denken in de komende zes maanden. Ik zal er heele maal zelf op toezien op elke bijzonder heid letten, Lady Mac Donald en ik verzoek u mij te helpen." „Maar hoe kan ik u helpen? Ik heb u toch juist verteld, dat ik niet in staat ben u in zoo'n geval raad te geven." „U kunt me helpen zonder me beslist met uw raad terzijde te staan." zei bij. „Hoe dan?" „Door me te vertellen, waar Elsie van houdt, wat ze bewondert in de woningen van andere menschen, in winkels en enzoovoort." „Ik heb een slecht geheugen. Natuurlijk ken ik wel den smaak van Elsie in som mige opzichten, maar voor een heel huis lieve tijd! Mijnheer Barker, u vraagt teveel van een oude vrouw". Ze lachte vermoeid. Maar hij liet zich niet afwijzen. „U zoudt dit voor me kunnen doen. Ik zal u een notitie-boekje sturen en als u dan iets in de herinnering komt, schrijft u het op. Het doet er niet toe, wat het is, wat het kost schrijft u het maar op en ik zal er voor zorgen, dat ik het krijg. Noemt u me één ding nu al is het maar een kleinigheidje, dat ik tenminste iets heb om mee te beginnen". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5