Uit de Provincie. Kerknieuws. PROF. RUTQEÏ33 OVES 3E ONTWAPE NINGSCONFERENTIE. Prof. Mr V. H. Rutgers, die i zooals bekend lid is der Nederlandsche dele gatie ter Ontwapeningsconferentie, is uit Genève in ons land teruggekeerd. Desgevraagd was hij zoo welwillend een „Standaard'-redacteur te ontvangen en met hem te spreken over het resultaat, dat in Genève is bereikt en de verwachtingen voor de toekomst der conferentie. Aan het verslag daarvan ontleenen wij het volgende: Zijn uw verwachtingen van het slagen der Conferentie i zoo vroegen wij Prof. Rutgers gezien het resultaat van haar arbeid in deze eerste zes maanden, groo- ter dan toen de conferentie aanving? Neen, zoo antwoordde Prof. Rutgers dadelijk. Want over de twee groote pun ten, waarover men in de allereerste plaats tot overeenstemming moet komen: de kwestie der veiligheid of wel „de orga nisatie van den vrede die van Fran- sche zijde als eisch is gesteld en de kwes tie der gelijkberechtigdheid, de eisch der Duitschers, is men nog geen stap verder gekomen. En in de zitting der conferentie van Zaterdag I.L is wel gebleken, dat zoowel Frankrijk als Duitschland hun eisch ten deze onverzwakt handhaven en Duitsch land zelfs gedreigd heeft, dat het wan neer aan den eisch van volkomen gelijk berechtigdheid van Duitschland niet wordt voldaan niet verder aan de con ferentie zal deelnemen. Maar zoo vroegen wij - was in de rede, welke Herriot Zaterdag gehouden heeft, niet te onderkennen een zekere be reidheid van Fransche zijde om indien een voldoende veiligheidsorganisatie zou tot stand komen, den Duitschen eisch van rechtsgelijkheid in te willigen? Prof. Rutgers heeft een dergelijk ver blijdend symptoom echter in de rede van Herriot met kunnen waarnemen. Herriot heeft in die rede, waarin hij zeer sterk de noodzakelijkheid der veiligheidsorganisa tie op de hem eigen suggestieve wijze on derstreept heeft, tenslotte gezegd, dat zulk een organisatie natuurlijk ook Duitsch land bevrediging zou geven. Doch dat is geheel iets andera dan de Duitschers willen. En i zoo herhaalde Prof. Rutgers wil de Ontwapeningsconferentie slagen, dan zal allereerst op deze beide punten overeenstemming moeten worden verkre gen. Acht U 't waarschijnlijk, i zoo vroegen wij nu concreet dat de conferentie uit eindelijk toch zal slagen. Waarschijnlijk? - zoo luidde het ant woordvolgens mijn meening zal er een wonder moeten gebeuren, wil de con ferentie slagen! Op de vraag naar den verderen gang van zaken, deelde Prof. Rutgers ons mede, dat het Bureau eind September we der bijeen zal komen om den arbeid aan te vangen, die de conferentie heeft opge dragen. Volgens de aangenomen resolutie zal de conferentie dan 4 maanden later d.i. dus eind Januari weer bijeenkomen om haar arbeid voort te zetten. Doch er kan in dien tijd nog van alles gebeuren. In Duitschland staan de verkie zingen voor de deur, in Amerika heeft in November de presidentsverkiezing plaats en wat Frankrijk betreft, is 't natuurlijk de vraag hoelang Herriot zich zal kun nen handhaven. „En wanneer nu Duitschland eens niet ter conferentie terugkeert, wat dan?" Zoover is 't nog niet aldus Prof. Rut gers en daarom zou ik mij daarover nog geen zorgen willen maken. Er waren er in Genève, die Zaterdag ook reeds deze vraag stelden, doch ik hoorde daarop door een der delegatieleden dit antwoord ge ven: Ala er één de kamer uitloopt, is dat voor de anderen nog geen reden om ook weg te gaan. Hij, die weggegaan is, kan immers weer terug komen! DE BURGEMEESTER VAN DE RESIDENTIE OVER ZIJN AMBT. „Timotheus" heeft een interview gehad met burgemeester Bosch van Rosenthal, die daarin voor iemand die werken wil en met z'n beide beenen midden in het leven wil staan, burgemeester zijn een prachtig werk heeft genoemd, maar uiter mate vermoeiend. „Mits zoo verstaan: tot aan mijn huisdeur. Als ik die geopend heb, is hoofd en hart alleen voor mijn gezin. Ik praat thuis met geen woord over ge meentezaken, men weet er nauwelijks, of ik raadsvergadering heb of niet. Ambt en persoon blijven thuis streng gescheiden." „En 's nachts dan, burgemeester?" „Geen sprake van. Dan slaap ik." „Maar dan moet u toch wel over een zeer sterk physiek beschikken!" „Iemand, die dat niet heeft, moet niet burgemeester van een groote stad worden. En bij moet het ook niet lang blijven. Zoo hoogstens na een jaar of zeven, acht, wordt het zeker tijd om plaats te maken voor een ander, opdat die ook eens ge legenheid krijgt, fouten te maken." „Burgemeester, welk deel van uw ar beid trekt u het meest aan?" „Wat mij het minst aantrekt, is het representatieve werk. Dat is tijdroovend en vraagt heel wat belangstelling voor din gen, die soms ver buiten het ambtswerk liggen. Om u de waarheid te zeggen: „ik heh eigenlijk liever een raadszitting, dan een receptie. „Maar het belang van de representatie, burgemeester?" „Dient erkend; het werk aan den bin nenkant is echter van meer belang. U vraagt mij, wat mij bet meeste aantrekt? Plannen xnakua, s"tuür<ru Instuderen, en vooral het werk in de colleges." „B. en W.?" „Dat bovenal. Daar staat in hoofdzaak alleen de zakelijke kant der dingen in het midden. En ik kan u verzekeren: bij alle verschil van meening staat daar zonder uitzondering het belang der stad en van haar inwoners op den voorgrond. Er be hoeft in de vergadering van B. en W. zelden gestemd te worden." Wat de verhouding tusschen zijn levens beschouwing en zijn positie ten opzichte van den Gemeenteraad betreft, zei de bur gemeester: „Dat is wel de allergrootste moeilijkheid in ons ambt, wanneer men een Raadsmeerderheid heeft, die de eigen levens- en wereldbeschouwing niet deelt. Zoo is het hier in Den Haag, zoo was het in nog sterker mate in Groningen." „Dat vormt dus een conflict tusschen willen en kunnen, dat. „Het is eenvoudig onmogelijk, behalve voor eigen persoon en gezin, zulk een levensbeginsel toe te passen. Maar dat wil nog niet zeggen, dat dit beginsel ge heel is uitgeschakeld in het ambtswerk. Mijn persoonlijke opvatting is, dat het openbare leven althans des Zondagsmor gens vrij moet zijn van alle belemmerin gen, welke de openbare Godsdienstoefe ning en wat daarmede verband houdt, kunnen hinderen. De rust van den Zon dagmorgen is een Nederlandsch histo risch goed, dat ook door zeer velen, die den Zondag anders zien dan u en ik, hoog gehouden wordt. Liever nog zou ik ook den verderen Zondag saneeren van veel, wat hem ontwijdt, maar daar hebt u het conflict; ik ben daarin begrensd door de Gemeentewet. Naar de letter en naar den geest". „Maar binnen die grenzen zult u „Niets nalaten, wat maar mogelijk is, om den Zondag te doen eerbiedigen. Eén voorbeeld: onlangs was er een receptie van het Gemeentebestuur op een Zater dagavond. Toen het kwart voor twaalf was, heb ik het Wilhelmus laten spelen en mijn ambtsketen afgelegd en afscheid genomen. Op de verbaasde vraag der medeontvangende heeren was mijn ant woord: „Ik kan u niet beletten, den avond nog wat te rekken, maar het Gemeente bestuur heeft zijn officieele plichten thans beëindigd." SAMENWERKING RECHTSCHE PARTIJEN. In „De Tijd" (R.-K) was de opmerking gemaakt, dat de Christelijk-Historischen „min geneigd zijn vooraf over een bond genootschap en een program te praten". Men is bang, aldus dit blad, daarmede koren te dragen naar den molen van de Nederlandsch Hervormde Staatspartij en houdt zich daartoe kunstmatig dom tot de verkiezingen voorbij zijn. Naar aanleiding hiervan zegt de „Neder lander": „Deze woorden kunnen in geen enkel opzicht door den beugel en wij vertrou wen, dat bij nader toetsing „De Tijd" dit zelf zal inzien. Om met het laatste te beginnen: ziet onze collega de Hervormd Gereformeer den voor zóó dom aan, dat zij het spel der Chr.-Historischen elke vier jaar zou den bijwonen, maar het nooit zouden doorzien en elke vier jaar er weer de dupe van zouden worden? Ziet onze collega bovendien de Christe lijk-Historischen voor zóó dom aan, dat zij dit spelletje telkens opnieuw zouden beproeven? Do onderstelling veroordeelt zichzelf. Maar dan: men moest toch liever be ginnen met de minder-lage motieven bij den ander te onderstellen. Wanneer ter verklaring al het moreele en fatsoenlijke faalt, dan is het nog vroeg genoeg om aan „kunstmatig zich dom-houden" te denken. Blijkbaar is bovendien „De Tijd" ver geten, wat „De Nederlander" in den eer sten leader van het jaar 1932 geschre ven heeft Wij zien Lingbeek niet naar de oogen; van onze geestelijk-politieke roeping hebben wij een gansch ander begrip. Ten derde: wij herhalen, dat naar onze overtuiging een zeer ernstige roeping ligt op de schouders der drie rechtsche par tijen. In dezen zwaren tijd economisch en moreel, sociaal en politiek, nationaal en internationaal hebben krachtens begin sel èn traditie de drie groepen van rechts in het midden van ons schuddende en brandende leven samen een zeer ernstige taak. Is dit duidelijk genoeg? Wij verbazen ons, dat wij dit nog zeg gen moeten. Heeft „De Tijd" niet be speurd, hoe gaarne wij vermijden alles wat A.-R. en C.-H., alles wat R.-K en Prot. op politiek erf uiteen kan slaan? Natuurlijk willen wij daarbij onszelf zijn; met eigen bestaansgrond en van vol komen gelijken rechte. Doch dit geldt van R.-K en A.-R. evenzoo. Niemand denkt aan fusie. Maar velen roepen, dat men staan zal schouder aan schouder. En dat roepen wij meel Wij doen dit, omdat wij politiek nu een maal zien als roeping en taak, niet als berekening en kans. Maar God kroont degenen, die om Zijnentwil berekening en kans verachten om te grijpen naar roeping en taak: Hij werpt hun de vrucht van berekening en kans mede in den schoot In ons volk groeit namelijk om de al- gemeene benauwenis met den dag het besef: niet dat roomsch en protestant hetzelfde is, dat A.-R. en C.-H. hetzelfde is, dat een amalgama gemaakt moet wor den, dat één zich moet leenen tot aan hangwagen voor twee anderen; en zoo maar voort Niets van dit al. D o c h w e 1 dat rechts het zal moeten doen. En dat, als dezen gesloten opmarcheeren, zij de breede kern vormen kunnen, waarom al meerderen uit ons volk zich zullen scha ren met vertrouwen." Hoenderloa-Collecten. Uit een advertentie in dit nummer blijkt, dat dezer dagen te Zoutelande, West- kapelle en Domburg met toestem^ ming der betrokken gemeentebesturen een collecte zal plaats hebben voor de stich ting Hoenderloo, waar nu reeds 80 jaar lang verwaarloosde jongens worden opge nomen. Thans heeft de stichting 350 knap pen onder haar hoede, van wie 100 in ge zinsverpleging. Men zal een goed werk steunen door een speldje te koopen en in de bussen te offeren, zoowel het een als het andere door verpleegden vervaardigd. In de vergadering van ingelanden van het waterschap Oud Wolphaartsdijk op Vrijag jJL, idem Heerenpolder, Oost polder en Nieuw Sabbingepolder werd als ontvanger-griffier benoemd dhr G. P. Lenshoek te Kloetinge. IJSKASTEN, reeds vanaf f 19, elec- trische ijskasten vanaf f230. J. M. Pol derman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Goes. Moeder Imeldina Zaterdag 6 Augustus as., zoo meldt de N. Z. Crt, hoopt Moeder Imeldina, de overste van St. Joanna, haar zilveren professiefeest te vierea Meer dan tien jaren reeds oefent Moeder Imeldina hier haar even moeilijke ais zegenrijke taak met opofferende lief de, groot meegevoel en aanstekelijke op gewektheid uit; honderden patiënten, hier zoowel als in den omtrek, heeft zij aan zich verplicht, waarom wij meenden er een goed werk mee te doen om aan het komende jubilé eenige meerdere bekend heid te geven. Haar bescheidenheid zal, wij weten het reeds van te voren, tegen deze publica tie appèl aanteekenen, doch de dankbaar heid heeft ook haar rechten op uiting en daar komen wij thans voor op; 6 Augus tus of beter 7 Augustus, want dan zal „St. Joanna" haar leidster huldigen, zal Moeder Imeldina het moeten toestaan, dat ook een ander eens ondervindt, dat het zaliger te geven is dan te ontvangen. Wolfaartsdijk. Vrijdagvoormiddag hield de raad dezer gemeente een openbare ver gadering. Tegenwoordig alle leden. Voorz. de burgemeester. Onder de ingekomen stukken was o.m. een proces verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger pn een schrijven van de Kamer van Koophandel omtrent de slechte postbe stelling, aan welk adres op voorstel van dhr v. Oeveren adhaesie werd betuigd. Dhr Snoodijk vraagt in hoeverre er met ziju wenschen rekening is gehouden bij de aanbesteding van het uit te voeren werk aan de Papeweg enz. De voorz. en ook de beide wethouders geven eenige inlich tingen en mededeelingen, die dhr Snoodijk niet konden bevredigen; spreker meeende dat in de vorige vergadering niet de noo- dige mededeelingen zijn gedaan of op zettelijk verkeerde inlichtingen zijn gege ven. Zoo werd in de vorige vergadering medegedeeld door B. en W., dat de breedte van den weg met inbegrip van het trottoir 6,50 Meter zou zijn, terwijl spre ker nu in het bestek ziet dat er 4.50 M. geteerd zal worden. Wanneer men van de 6.50 M. af trekt 1 M. trottoir en 20 c.M. goot, dan blijft er toch volgens deze bere kening nog 5.30 M. over als rijvlak en nu staat er in het bestek slechts 4.50 M.; hoe is dat te verklaren? Een bevredigend antwoord werd hier op niet verkregen. Dhr Snoodijk zeide, dat als hij geweten had dat de Papeweg na afneming trottoir slechts 4.50 M. rij vlak zou overhouden, hij zijn stem nim mer voor een trottoir zou hebben gege ven; ook zag spreker in het bestek 15 ijzeren trottoir-kolken tegen f 20 per stuk; hierover is in de vorige vergadering niets medegedeeld. De voorzitter deelde mede, dat dhr Pouwer, provinciaal opzichter, aan B. en W. had verklaard het werk niet te zullen goedkeuren als een en ander werd weg gelaten. Dhr Snoodijk: goed, maar waarom dan niet een en ander ter kennis van den raad gebracht? Spr. zegt, dat het vertrou wen in B. en W. na deze handelwijze bij hem in dalende lijn is. Verder stelt hij nog de vraag of er voor dagelijksch toe zicht niet iemand uit deze gemeente kon worden genomen, b.v. de gemeenteopzich ter. De voorz. zegt, dat de gemeenteop zichter had te kennen gegeven, niet met het toezicht over dit werk belast te wil len worden omdat hij niet deskundig is voor het leggen van trottoirs, teeren van wegen enz. Dhr Snoodijk: maar waar halen B. en W. het geld vandaan om een dagel. op zichter te betalen en hoe groot zal dit bedrag zijn wat aan dagel. toezicht wordt betaald? De voorz. antwoordde, dat er 6 pet. raoet warden betaald van de aannemings som voor het maken van bestek en toe zicht. Dhr Snoodijk zegt dat noch in bestek noch in de raming over deze uitgave is gesproken; de raad heeft geen crediet voor dezen post toegestaan. De raming wordt op verzoek van dhr Snoodijk voor gelezen; deze blijkt geen post te bevatten voor het maken van bestek en toezicht. De voorz. zegt dat dit is besproken en goedgevonden in de vergadering van B. en W Dhr Snoodijk: maar "3 had toch voor deze uitgave ook noodig de toestemming van den Raad? Weth. Goetheer zegt, dat dit in handen van B. en W. is gegeven, wat dhr Snoodijk ontkent. Spreker zegt nimmer meer zijn goed keuring te zullen geven aan de plannen van B. en W. als deze niet zwart op wit zijn gesteld. Dhr van Oeveren zegt het ook niet eens te zijn met B. en W. wat betreft het dagelijks toezicht; nu alle materia^ len vooraf moeten worden gekeurd, had den wij met een goedkoopere leiding afge kund. In de raming is over geen des kundig dagelijks toezicht gesproken. Punt 3. Aanbieding gemeente-rekening 1931. Ontvangst f 72574,41, uitgaaf f 63870,45. Idem Burgerlijk Armbestuur: ontvangst f 11895,45, uitgaaf f 9390,66. Als leden van de commissie van onder zoek voor bovenstaande rekeningen en be grootingen 1933, werden na herhaalde stemmingen benoemd de heeren van Oeve ren, Snoodijk en van Wel. De rekening van de Gezondheidscom missie werd goedgekeurd in ontvangst op f 1800,73, uitgaaf f 810,77; de begrooting voor 1933 van bovengenoemde commissie werd goedgekeurd met een uitgaaf voor deze gemeente van f 30. Op verzoek van den Minister van Binn. zaken en Landbouw werd de verordening op de veldwachters eenigszins gewijzigd. Het salaris van den agent der arbeidsbe middeling en den dienst der werkloos heidsverzekering wordt vastgesteld op een gezamenlijk bedrag van f 50. Als zoodanig werd benoemd dhr J. Goetheer, gemeente secretaris. Op verzoek van de afdeeling van het Nationaal Crisis-Comité werd 10 cent per inwoner beschikbaar gesteld, zulks in sa menwerking met het Burgerlijk Armbe stuur. Op voorstel van den voorzitter werd met algemeene stemmen besloten, nu de steun verlening van den minister na 30 .Juli weer opnieuw moet worden aangevraagd, deze tijdelijk voort te zetten uit de gemeen tekas. Daar de rondvraag niets bijzonders op leverde, werd hierna de vergadering ge sloten. Hansweeri. Uitslag wedvlucht de Blau we Doffer van Bordeaux, afstand 810.4 K.M. Ie prijs Krombeen, 2e pr. Louisse, 3e pr. en 9e pr. Smallegange, 4e pr. en 8e pr. v. d. Have, 5e en 6e pr. Sonke, 7e pr. G. Ver straten. Uitslag wedvlucht de Blauwe Doffer van Vilvoorde 66 K.M. Ie, 11e, 21e, 30e pr. Krombeen, 2e, 18e Sanderse, 3e, 9e Smallegange, 4e, 20e, en 34e F. Modde, 5e, 12e, 16e, 22e Theenaaxt, 6e, 26e, 27e Cok, 7e, 33e Sonke, 8e, 10e en 28e Ver hagen, 13e en 17e Nieuwenhuize, 14e Mallet, 15e, 19e, 23e, 32e D. J. v. d. Have, 24e v. Espen, 25e Van 'tWestende, 29e Blauwkamer, 31e Willemstein, 35e Gh. Louise. - Door de kinderen van de hoogste klassen van de openbare school werd per autobus van Leendertse een reisje ge maakt naar Den Haag en Scheveningen. Hoevel het weer niet in alle opzichten medewerkte, kwamen toch allen welvol daan thuis. Ellewoutsdijk. Loop der bevolking over de maand Juli 1932: Ingekomen: uit Groesbeek, Klaas Rog gen en gezin, kom mi es directe belastingen, Zomerstraat B 11. Rilland-Bath. Gisteren vergaderde de Raad voltallig. Mededeeling wordt gedaan, dat ver schillende door den Raad vastgestelde verordeningen de Koninklijke goedkeuring verwierven. Een dankbetuiging van ver schillende ingezetenen voor verbetering van de varkensbrandplaats, met verzoek om geregeld toezicht, wordt voor kennis geving aangenomen. In de verordening, regelende de eischen van benoeming en bezoldiging van de veldwachters wordt een kleine wijziging aangebracht. Naar aanleiding van de ingekomen re kening en begrooting voor den keurings dienst van vleesch wordt besloten te be stemder plaatse de opmerking te maken, dat op de jaarwedden van het personeel voor 1933 geen korting werd toegepast, wat van de zijde der gemeente Rilland- Bath, die voor haar eigen personeel een tijdelijke korting invoerde, niet juist kan worden geacht. Met betrekking tot een adres van J. Blok Jr, die verzoekt een strook grond, breed 3 M., te mogen koopen als uitweg van zijn hofstede naar den Adriaan Bu- tijnweg, besluit de Raad zijn eerder inge nomen standpunt te handhaven, dat de Raad tot verkoop bereid is, mits de ge meente wordt in de gelegenheid gesteld een ander perceel grond te koopen ter uit breiding van haar bouwterrein. Tegen het verkoopen zonder meer bestaan bezwaren, daar de uitweg het bouwplan blijvend zou ontsieren. De voorzitter geeft in overweging den heer Blok, om hem te helpen, een strook grond te verhuren ter breedte van een normaal perceel, dat altijd nog weer in het bouwterrein zou kunnen worden opge nomen. De Raad draagt B. en W. op deze mogelijkheid aan den heer Blok voor te leggen, waarna eventueel een concreet voorstel een volgend maal den Raad zou kunnen bereiken. Een aanvrage van de Vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders om een voorschot uit de gemeentekas, groot 21000 gld. voor den aankoop van enkele percee- len grond wordt in handen gesteld van B. m W. om praeadvies. De rekening over 1931 wordt aangebo den. Tot leden der commissie tot nazien der rekening worden benoemd de heeren Van Gorsel en Weststrate, tot leden der commissie tot nazien der rekening en be grooting van het Burg. Armbestuur de heeren Dansen en Dronkers. Aan Ch. Hen- se wordt over een half jaar ontheffing verleend van zijn aanslag in de honden belasting. Daarna sluiting. Arnemuiden. Hedenavond 8 uur (N. T.) geeft het muziekkorps „Arne's Genoegen" een uitvoering op het marktplein. Met ingang van 16 Augustus a.s. wordt dhr W. J. Haaxs, wachtmeester bij de marechaussee, overgeplaatst naar Temeuzen. Tholen. De heer M. C. Deurloo, alhier, behaalde voor de tweede maal dit jaar een zilveren medaille voor zijn beschuit, ditmaal op de vaktentoonstelling te Gro ningen. Nu de winkelsluiting verschillende winkeliers in hun zaken beperkt, is men ook ten plattelande begonnen met bot plaatsen van automaten. De heer Beuke laar, alhier, welke bekend staat als een zeer vooruitstrevend zakenman, is de eer ste te Tholen die aan zijn nieuwen win kel aan den Eendrachtsweg, een auto maat heeft geplaatst, welke des avonds verlicht wordt.. Alhier is opgericht een duivenclub genaamd „Do trouwe duif". De vereeni ging telt reeds 16 leden. Dit jaar zal nog een wedvlucht worden georganiseerd. Tot secretaris is benoemd de heer L. Meer man Mz. DE SOCIALE VERZEKERING EN HET LANDBOUWBEDRIJF. Het Koninklijk Nederlandsch Land- bouw-Comité heeft betreffende de sociale verzekering aan den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid een schrijven ge zonden, waarin adressant de aandacht van den Minister vraagt voor een drietal pun ten, onderdeelen betreffende de sociale verzekering hier te lande. Adr. verklaart allereerst het verzoek te ondersteunen, dat 27 Maart door de fede ratie van bedrijfsvereenigingen, mede na/- mens de besturen van die in de uitvoering van de Ziektewet voorziene bedrijfsverze- keringen, die uitsluitend, of althans in hoofdzaak land- en tuinbouwarbeiders on der haar verzekerden tellen, tot den Mi nister gericht om n.l. door toepassing van artikel 141 der Ziektewet voor de landarbeiders een bijzondere regeling te treffen, wat aangaat de berekening van hun dagloon. De tweede aangelegenheid, waarop adr. het oog heeft, betreft artikel 100 der Land en Tuinbouw-ongevallenwet 1922 en den bij K. B. van 9 November 1924, Staats blad 504, vastgesteld en bij K. B. van 12 April 1926, Staatsblad 64 gewijzigden uit voeringsmaatregel. Volgens het eerste lid van artikel 106 dezer wet, zooals dat ar tikel opnieuw is vastgesteld bij de wet van 13 Mei 1927, Staatsblad 157, komen, tot ten hoogste f 90.000 over een boekjaar, ten laste van de bedrijfsvereenigingen de administratiekosten, welke door de ver- zekeringsorganen gemaakt worden voor werkzaamheden, welke uitsluitend ten be hoeve van de uitvoering der land- en tuin- bouwongevallenverzekering door bedrijfs vereenigingen geschieden, alsmede voor werkzaamheden, welke geschieden zoowel ten behoeve van de uitvoering der verze kering door de openbare organen als ten behoeve van de uitvoering der verzekering door bedrijfsvereenigingen. Op verschillende gronden verzoekt adr. den Minister in welwillende overweging te nemen om de totstandkoming te bevor deren van een wijziging der land- en tuin- bouwongevallenwet waardoor alle kosten, ten laste van den Staat worden gebracht. Tenslotte wijst adr. er nog op, dat, wan neer men in aanmerking neemt, dat de loonstandaard in het landbouwbedrijf la ger is dan die in de industrieele bedrijven, de krachtens de Invaliditeitswet te betalen premiën voor de landbouwers, in verge lijking met hetgeen de industrie krachtens gezegde wet moet betalen, een onevenredig zware last beteekenen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ooltgensplaat, W. Wes- seldijk te Den Ham. Te Dinteloord, D. J. v. d. Graaf te Ede. Bedankt voor Arnemuiden, H. H. van Ameide te Ouddorp. Geref. Kerken. Bedankt voor Nijmegen, B. A. Bos te Assen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Amsterdam-Noord, D. Bies- ma, cand. te Groningen en W. Meijnhout, cand. te Haarlem. Aangenomen naar Middelbamis, W. F. Lam an, cand. te Leiden. Bedankt voor Papendrecht, Soestdijk, Ouderkerk a. d. Amstel, Vianen, Arnhem, Den Haag (West), Meerkerk, Delft, 's Gravenzande en Urk, W. F. Laman, cand. te Leiden. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Franeker, G. H. de Jonge te Oude-Biltzijl. Het nieuwe kerkgebouw der Geref. Gem. te Kruiningen zal op Vrijdag 12 Aug. D.V. worden in gebruik geno men, WJ welke gelegenheid zal voorgaan da M. Hofman van Krabbendijke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2