Gemengd Nieuws Rechtzaken Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Berlijnsche Brieven Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. 7 vliet; I. Hage, en D. Rijstenbil, Scherpe- nisse; J. Klompe, Tholen, Van de 3e naar de 4e klasse: H. v. d. Berg, Tholen; M. Bil, St. Maartensdijk. Van de 4e naar de 5e klasse: J. de Bres, P. de Bres, M. Groenewegen en A. v. Oost, allen te St. Maartensdijk; C. Stui tert en J. v. Valk (m.), beiden te Tholen. Zaamslag. Tot onderwijzeres aan de O. lagere dorpsschool is benoemd Mej. N. S. Risseeuw te Oostburg. Echtelijk drama te Rotterdam. Gisterochtend te ongeveer 11 uur is in een pand aan de Groote Visscherijstraat een ernstig misdrijf ontdekt. Gebleken is, dat in den nacht van Zondag op Maan dag tusschen het echtpaar, dat de 2de etage van dit pand bewoont, den 41-jari- gen machinalen houtbewerker D. G. W. en de 36-jarige A. A. W., geboren S. een twist ontstaan is, waarbij de man de vrouw zoodanig heeft mishandeld, dat zij aan de bekomen verwondingen is overleden. Een bewoonster van de etage, gelegen onder die van het echtpaar W. was in den nacht van Zondag op Maandag te om streeks 4 uur uit haar slaap opgeschrikt door rumoer .op de bovengelegen etage. Zij hoorde schreeuwen en tot half 8 in den ochtend duurde het lawaai met korte tusschenpoozen voort. Toen hoorde zij, dat de man zijn woning verliet en werd het volkomen stil. Dit bevreemde haar al di rect en toen zij omstreeks half elf nog steeds geen taal of teeken van haar bo venbuur gehoord had, besloot zij eens poolshoogte te gaan nemen. Zij vond de gangdeur, die de heele etage afsluit, op slot. en op haar kloppen kreeg zij geen gehoor. Angstig geworden waarschuwde zij een zuster van mej. W. en toen deze ook geen gehoor kreeg bij kloppen op de deur werd een zwager er bij gehaald, die de deur indrukte. Deze bleek aan de binnenzijde met een knip gesloten te zijn geweest. In de keuken vond men al spoedig het lijk van de vrouw, dat achterover lag. De zwager liep naar buiten en riep om de( politie. Een rijwielagent, die daar juist voorbij kwam, ging naar boven en nadat hij zich' van de situatie vergewist had, waarschuwde hij onmiddellijk den justi- tieelen dienst, die binnen korten tijd op de plaats van het misdrijf arriveerde. Met kracht werd het onderzoek aange vat. In de keuken bespeurde men een flauwe gaslucht. Het kraantje van het gasstel bleek open te staan, doch daar de muntmeter op nul stond en de gaslucht zeer zwak was, kon men al aanstonds vaststellen, dat de vrouw niet tengevolge van gasvergiftiging den dood kon hebben gevonden. De borst van de vermoorde vrouw ver toonde enkele blauwe plekken en dit alles wees er op, dat men hier voor een ernstig misdrijf stond. De politie-arts Dr Snicker, die inmid dels gewaarschuwd was, constateerde dan ook een gewelddadigen dood. Daar na 't vertrek van den echtgenoot van de vermoorde vrouw niemand meer op de etage gehoord was, viel de verden king al aanstonds op dezen man. Zijn aanhouding werd gelast en des middags werd hij op zijn werk gearres teerd en naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat overgebracht. Daar is hem gisteravond een verhoor afgenomen, waarbij hij aanvankelijk heeft ontkend aan den dood van zijn vrouw schuldig te zijn. Hij vertelde, dat zijn vrouw een zenuwtoeval had gekregen en daarom zoo geschreeuwd had. Na eenigen tijd kwam hij echter op deze verklaring terug en verklaarde hij, dat hij een twist met zijn vrouw had ge kregen. De vrouw had zich na een heftige woordenwisseling aangekleed om weg te gaan. Weer waren er woorden gevallen en daarna was een worsteling ontstaan, waarbij W. zijn vrouw door de gang naar de keuken gedreven en daar op een stoel had neergesmakt. Hij had verder niet naar haar omgekeken en was, tegen den tijd dat hij naar zijn werk moest gaan, zich gaan kleeden. Voor hij de deur uit ging was hij nog even naar de keuken gaan kijken en daar had hij zijn vrouw nog op de stoel gevonden, klaarblijkelijk in doods strijd. Zij rochelde en toen hij haar op den grond had gelegd, had zij den laatsten adem uitgeblazen. Hij was daarna naar zijn werk gegaan. Uit het getuigenverhoor is wel gebleken dat jalouzie de aanleiding tot dit mis drijf is geweest. Communistische agita tie in Groningen. Communis tische agitatoren hebben weer een sta king in de centrale werkverschaffing te Vlagtwedde weten te farceeren. Onge veer 150 man, hoofdzakelijk arbeiders uit de communistische haarden Finsterwolde en Bellingwolde hebben gistermiddag om drie uur het werk neergelegd. De mo dern georganiseerde arbeiders zijn allen aan het werk gebleven. Te Laudermarke en op andere werkverschaffingsobjecten is het voorloopig nog rustig. Trambotsing. Zaterdagavond botste de tram van Doorn naar Drie bergen, even buiten het dorp tegen een zwaar beladen vrachtwagen met tractor, die niet snel genoeg van de rails kon komen. Het voorgedeelte van de tram was zoo goed als geheel vernield, maar de bestuurder kwam er wonder boven wonder met eenige schrammen af. Het verkeer was korten tijd gestremd. Uit een trein gevallen. Za terdagavond ia een tweejarig kind uit een trein gevallen, juist toen deze trein uit Rotterdam de brug over het Merwede- kanaal voorbij was. De ouders deden, door aan de noodrem te trekken, den trein stilstaan. Het kind bleek van den spoor dijk naar beneden te zijn gegleden. Een in den trein aanwezige sergeant heeft het kind verbonden, waarna, na aankomst te Utrecht, het kind in de klinieken al daar is onderzocht. De verwondingen wa ren niet van ernstigen aard, zoodat de ouders het kind naar hun woonplaats, Amsterdam, konden meenemen. Kindje verbrand. Eenige dagen geleden heeft te Hillegom het één-jarig zoontje van den heer de J. een kan heete koffie omvergetrokken en over het lichaam gekregen. Gisteren is de kleine aan de bekomen verwondingen overleden. Om een millioenen-erfenis. Men meldt uit Munster aan de „Maas bode": Te Rühle zijn 300 personen uit ver schillende dorpen in de buurt van Rühle bijeengekomen, die meenen aanspraak te kunnen maken op een erfenis van ette lijke millioen guldens, die de uit Rühle stammende reeder Hans Jurgen Ohm zou hebben nagelaten. Deze is, nadat hij op Java een groot vermogen verworven had, ongeveer 150 jaar geleden in Nederland gestorven. Zijn testament is verloren gegaan. De nakomelingen hebben, aldus heet hel. met de Nederlandsche regeering her haaldelijk over de uitbetaling van de erfenis onderhandelingen gevoerd. Thans is aan 2 advocaten uit Minden opdracht gegeven, deze zaak ter hand te nemen. Dorpsbrand. Het dorp Koller- schlag, in Oostenrijk aan de Beiersche grens, is door een hevigen brand geteis terd. Een-en-twintig huizen zijn in de asch gelegd en van de bewoners worden er twee vermist. Ook is veel vee in de vlammen omgekomen. Men denkt aan brandstichting. Beiersche brandweren hebben aan de blussching meegewerkt. Ontzettend ongeluk. H.N. meldt uit Detmold: Tijdens een nachte lijken oefentocht van de Detmolder motor spuit is in een bocht van den weg een ontzettend ongeluk gebeurd. Een 24-jarige brandweerman heeft zich in deze bocht te ver ter zijde gebogen met het gevolg, dat hij met het hoofd tegen den tak van een boom terecht kwam, zoodat de sche del hem van het hoofd werd gerukt en de hersenen getroffen werden. De on gelukkige was op slag dood. Motor-ongelukken. Een jnge- zetene uit Beek en Donk, kwam te Heeze met zijn motor te vallen. Het 10-jarig meisje v. d. V., dat op de duo zat, werd zeer ernstig gekwetst. Haar toestand is hoogst zorgelijk. Bij het nemen van een bocht op den Amsteldijk nabij Ouder kerk werd Zondagmiddag de 21-jarige mej. A. v. d. L. van de duo van het motorrijwiel waarop zij zat, geslingerd. Zij bekwam een ernstige hoofdwonde en zware inwendige kneuzingen en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Te Leende is Zondagmorgen de 40- jarige heer de V. uit Maastricht met zijn motor tegen een boom gereden. De on gelukkige was op slag dood. De man was gehuwd en vader van een groot gezin. Kantongerecht te Tholen. Door den Kantonrechter te Tholen wer den Maandag j.l. veroordeeld: C. v. d. J. te Tholen, wegens het zich bevinden, tegen den wil van den bewoner A. te Tholen, op de stoep, tot f3 b. of 3 d. h. P. R., te Oud-Vossemeer, wegens het visschen met den hengel zonder schrif telijke vergunning tot fl b. of 1 d. h. A. H. te Scherpenisse wegens het weg nemen van aardbeien van een stuk land van D. tot f3 b. of 3 d. h. A. d. V. te Tholen wegens het leunen tegen de winkelruit van C. L. alhier, tot f2 b. of 2 d. h. met de waarschuwing, dat dit bij herhaling aanmerkelijk zal worden verhoogd. P. A. M., huisvr. van H. te Stavenisse wegens de gelegenheid openstellen tot verboden loterij (prikbord), tot f10 b. of 10 d. h. en verbeurd verklaring van het prikbord en de prijzen. E. S. en J. P. te Scherpenisse wegens het zich ophouden op een verboden plaats op de Hoogemarkt, aldaar, tot 50 ct. b. of 1 d. h. Het Kantongerecht te Oost burg. In verband met de aangekondig de opheffing van het Kantongerecht te Oostburg heeft het Gemeentebestuur al daar zich met een uitvoerig schrijven tot de regeering gericht ten einde deze opheffing als nog in te trekken wegens de overgroote bezwaren voor de inwoners van het Vierde District. De crisis in den Landbouw. De Internationale Landbouw-commissie heeft op 21 en 22 dezer te Lausanne een bijeenkomst gehouden, waarin zij den hachelijken toestand, waarin de landbouw in welhaast alle landen ter wereld is geraakt, heeft besproken. De uitkomsten van dit overleg heeft zij samengevat in een uitvoerige verklaring, waarin zij allereerst sympathie betuigt met het voor nemen der regeeringen om een interna tionale economische conferentie bijeen te roepen, ten einde maatregelen te bera men, om de wereldcrisis te boven te ko men. De groote organisaties op landbouw gebied zullen gaarne met deze conferentie samenwerken, omdat zij overtuigd zijn, dat de crisis in den landbouw onverbre kelijk verbonden is met de wereldcrisis. De commissie zet dan uiteen dat h.i. de toestand in den landbouw te wijten is aan de sterke toeneming van producten, waarmede een verminderde koopkracht en dus verminderde consumptie gepaard gaat, zoodat een stijgende wanverhouding tusschen beide is ontstaan. Om die wan verhouding tegen te gaan, geeft zij de vol gende maatregelen in overweging: le. den uitvoer van granen en hout te contingenteeren door middel van een overeenkomst tusschen de exporteerende landen; 2e de internationale suiker-conventie te completeeren; 3e. de productie en den uitvoer van wijn te contingenteeren. Verder beveelt zij aan de consumptie te bevorderen, in de eerste plaats door het zoeken van nieuwe afzetgebieden en voorts door de kosten in den tusschen- handel te verlagen. Deze kosten zijn als nog te hoog, hetgeen blijkt uit het feit, dat de prijzen in den kleinhandel lang niet zoo sterk zijn gedaald als in den groot handel. Tenslotte wijst de commissie op het groote belang om de verstandhouding tus schen de onderscheiden volken vriend- schappelijker te maken, rust en orde in elk land te verzekeren en zoodoende het onderling vertrouwen te versterken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Hooggeachte Redactie! Mag ik door middel van uw blad een briefje fechrijven aan Uw Middelburg- schen Briefschrijver? Ontvang daarvoor dan mijn besten dank. Aan den Middelburgschen Brief schrijver „Metellus" Geachte Heer! Met bijzondere instemming las ik uw laatsten brief. Behoefte gevoel ik u te zeggen, dat ik bewonder uw courage om de dingen bij zijn waren naam te noemen. Gij windt er geen doekjes om en ontziet niemand. Mijn eeresaluutl Ja, het Gasthuis te Middelburg staat wat de verpleeggelden betreft aan de spits; er kan nog aan toegevoegd: ook wat de verdere onkosten aangaat. Het tekort op het Gasthuis, dat de ge meente meent te moeten dekken, zal van jaar tot jaar stijgen als niet tijdig flink wordt ingegrepen door ons gemeentebe stuur. De hoofdzaak zit m.i. in het te groot aantal specialisten, dat er de laatste ja ren huist. Zij zijn het roerend met elkaar eens, en de patiënt wordt al te vaak van den een naar den ander verwezen. Patiënten, die financieel gesteund wor den door Burgerlijk Armbestuur, staan immers onder controle van den contro leerend gemeente-geneesheer (dus ook zijn eigen patiënten). Weet u, heer Metellus, ook of deze zelfstandigheid genoeg bezit om zoo noodig bij een afwijkende meening van zijn collega's door te zetten? Dat mag toch verwacht, hé? Vreemd is het voorzeker, dat een van de heeren Medici, die in ons Ziekenhuis zijn scepter zwaait, gehonoreerd wordt naar den omzet. Die notabene van hem afhangt. Dit dure huishouden kost der gemeente niet alleen het jaarlijksch tekort, maar ook wat het B. A. betaalt. Het mes van bezuiniging moet er in, niet alleen in het Gasthuis, maar nog op velerlei gemeente-terrein. Is één gemeente-geneesheer voor ons stadje niet voldoende? Leven we met een schoolarts niet boven onzen stand? Geachte heer Metellus, ontvang den dank van een TROUW LEZER UWER BRIEVEN. Middelburg, 25 Juli 1932. VON HINDENBURG OF HITLER? Menigen burger van de Duitsche re publiek is het niet recht duidelijk meer, wie tegenwoordig regeert: Hindenburg of Hitier? Ook vraagt men zich af, of het tegenwoordig gevolgde systeem van nood verordeningen en dwangmaatregelen nog iets uitstaande heeft met de grondwet van Weimar? Op de vraag: wat is er in Duitschland beter geworden, sedert Brü- ning tot een ontijdig heengaan werd ge dwongen? kan niemand een bevredigend antwoord geven. Het tegendeel van dien is waar: het door alle zich als nationaal aandienen de elementen bevochten systeem der vroe gere rijksregeering moest door het kabi net der aristocraten weldra als het eenig mogelijke erkend en voortgezet warden; de met eenigen ophef aangekondigde „na tionale concentratie" vond haar eerste uiting in de opheffing van het uniform verbod. Weldra wist iedereen, dat hier mede bereikt werd: een verscherping van den binnenlandschen toestand, een ver sterking van den haat, die het Duitsche volk in een links-staand en een rechts- staand blok heeft gesplitst, een wakker roepen van brutale hartstochten, welke tijdens den oorlog hoogtij hebben gevierd. Deze eerste tegemoetkoming aan de eischen der nationaal-socialisten heeft onomstootelijk bewezen, dat de juiste weg door von Papen niet werd ingeslagen. De eenzijdigheid van zijn beleid heeft een nationale concentratie allerminst bevor derd. Integendeel, zij dwingt ons, de vraag te stellen: wat verstaat men in Duitschland eigenlijk onder Duitsch? En voorts: wie kan in dezen staat aanspraak maken op het begrip: nationaal. Ondanks deze teleurstelling is men voortgegaan op den eenmaal ingeslagen weg, is men steeds meer rekening gaan houden met de wenschen der Hitier- partij. Wij beleefden persoonlijk in de Prinz Albrechtstrasse de walgelijke vecht partijen tüsschen de nationaal-socialis- tische en de communistische leden van den Pruisischen landdag, wij waren te genwoordig bij de zittingen, welke iede- ren productieven arbeid onmogelijk maakten, wij sloegen het gade, hoe Kerll alle verdere samenwerking met zijn aartsvijanden Braun, Severing en Grze- sinski verhinderde en werden gewaar, dat de vorming van een nieuwe Pruisi sche regeering systematisch verschoven werd tot na de komende rijksdagverkie zingen. Men wilde de macht over het rijk veroveren, om dan ook Pruisen tot ge hoorzaamheid te nopen. Ook aan dezen wensch is de rijksre geering thans tegemoet gekomen: langs dictatorischen weg heeft von Papen de waarnemende Pruisische ministers tot heengaan bewogen. Van historische betee- kenis wordt het antwoord, dat door Seve ring aan von Papen op diens vraag werd gegeven, of hij vrijwillig afstand wilde doen van zijn rechten als plaatsvervan gend minister: „Ein republikanischer Mi nister desertiert nicht!" Men moet erken nen: een minister, die acht moeilijke ja ren achtereen de belangen van den Prui sischen staat op voorbeeldige wijze be hartigde, behoort niet op zulk een zon derlinge wijze tot heengaan genoodzaakt te worden! Het feit, dat de kanselier bij deze besprekingen nadrukkelijk zijn per soonlijke hoogachting ten opzichte van Severing tot uiting bracht, kan hier wei nig aan veranderen. Het is dan ook begrijpelijk, dat Hirtsie- fer en de andere ministers, eveneens uit- genoodigd tot een bespreking met de rijks regeering, zich eenparig achter Severing plaatsten, om onder protest plaats te ma ken voor dr Bracht, den eersten burge meester van Essen, lid van het R.-Ka- tholieke Centrum, dien wij als staatssec retaris tijdens het kanselierschap van zijn geloofsgenoot Marx nog in herinne ring hebben. Von Papen, voor de zooveelste maal voelende, dat hij voor zijn nationale con centratie het vertrouwen der volksregee- ring niet bezit, greep naar middelen, wel ke zijn voorganger Brüning nimmer noo dig had: hij kondigde over de rijkshoofd stad en de mark Brandenburg den klei nen staat van beleg af, liet de hoogste ambtenaren der Berlijnsche politie, Grzesinski, Weiss en Heimannsberg door twaalf rijksweersoldaten arresteeren en per auto naar Moabit brengen. Hun naaste omgeving begeleidde hen met een drie voudig hoeral op de Duitsche re publiek. Pas toen zij, noodgedwongen, een verklaring onderteekend hadden, dat zij zich van verdere maatregelen, op den dienst betrekking hebbende, zullen ont houden, werden alle drie vrijgelaten, drie mannen duls, die jaren achtereen hel recht en den plicht hadden, iedereen te laten arresteeren, die het belang vari den staat in gevaar bracht! Na hun vrijla ting hebben zij tegen deze behandeling protest aangeteekend bij den nieuwen hoofdcommissaris van politie, Melcher en het rijksgerechtshof zal zich weldra moe ten bezig houden met de vraag, of de rijksregeering over het recht bescl ikt, Pruisische autoriteiten aldus te behan delen. Dr Planck, de tegenwoordige staats secretaris in dienst van den kanselier, heeft getracht ons duidelijk te maken, dat de nieuwe maatregelen der rijksregeering onvermijdelijk waren. Volgens hem zijn de communisten de oorzaak van de bin- nenlandsche wrijving en was de waar nemende Pruisische regeering niet sterk genoeg, verder bloedvergieten te voor komen. Niet München, maar Moskou is de schuld van alles! Het verzet van Se vering en Grzesinski dwong de rijksre geering voorloopig den staat van beleg af te kondigen. Dr Planck zal wel gemerkt hebben, dat deze weergave van betreurenswaardige feiten door de vertegenwoordigers van de buitenlandsche pers met 'n ironisch glim lachje werd aanvaard. Wie de gebeurte nissen der laatste maanden van nabij, volgde, die weet, dat de oorzaak van al deze ellende niet bij een bepaalde partij dus ook niet bij die der nationaal-so cialisten of die der communisten ge zocht moet worden, maar in het feit, dat Sedert de omwenteling van jNovember 1919 nog geen enkele regeering erin ge- .slaagd het jvertrouwen van de groote meerderheid der Duitsche bevolking voor haar werk te winnen. Buiten Duitschland verwisselt men de zen staat van beleg voor Berlijn en Bran denburg met het begin van een binnen landschen oorlog. Dat is een vergissing: de binnenlandsche oorlog woedt, sedert von Papen het uniform-verbod heeft op geheven, sedert de Hitler-knapen in bruin gewaad met pistolen en gummi-knuppels gewapend, door de volksbuurten der groote steden marcheeren, waar de com munisten op hen loeren en schieten. De hierdoor bevorderde spanning neemt toe in de weken, welke aan de rijksdagver kiezingen voorafgaan en haar hoogtepunt is niet te overzien. Zij wordt bevorderd door de lankmoedigheid der regeering ten aanzien vande nationalisten, niet min der door de publicatie van documenten, welke uit het Bruine Huis afkomstig moeten zijn. Van socialistische zijde wordt beweerd, dat men bij een gladde overwin ning der Hitler-partij van plan is, den voormaligen kroonprins tot rijkskanselier te bevorderen. Mocht de lang begeerde zege ook den 31en Juli niet behaald wor den, dan zouden de S.A.-mannen in sa menwerking met de rijksweer aan de re geering een ultimatum stellen en nieuwe verkiezingen uitschrijven. Omtrent deze plannen zou von Schleicher volkomen op de hoogte zijn. Dit alles zijn sensationeels beweringen en ik vertel ze slechts uit volledigheid, hecht er vooralsnog weinig waarde aan. Zelfs de mededeeling, dat de voormalige keizer zich door middel van zijn oudsten zoon bereid-verklaard zou hebben, de na- tionaal-socialistische beweging financi eel te ondersteunen onder de conditie, dat Hitier hem een verblijf in Coburg zal ga randeeren, wordt door mij als een los gerucht gekwiteerd, want wij weten im mers uit ervaring, dat tijdens de verkie zingen allerlei ongeoorloofde middelen worden aangewend, om de politieke span ning te verhoogen. In een land, waar de geestelijke wapenen niet uitreiken en he laas middelen worden benut, welke aan de middeleeuwen doen terugdenken, raakt men aan toestanden gewend, welke men in andere laijden, welke aanspraak maken op het praedicaat „beschaafd" ge lukkig niet kent. Nu Pruisen tegen wil en dank onder voogdijschap van von Papen is komen te staan, wordt met toenemende belang stelling geluisterd naar diens voorganger Brüning. Deze bescheiden kamergeleerde heeft zich tot een staatsman van groot formaat ontwikkeld. Zijn afkeer van on- noodig en vruchteloos dispuut schijnt plaats gemaakt te hebben voor een ge zond aandoende agressiviteit, verklaar baar door de onverdiende indirecte aan vallen en beschuldigingen van zijn vroe- geren partijgenoot en opvolger von Pa pen. Overal, waar hij thans in het open baar optreedt, wordt dr Brüning door duizenden met enorme geestdrift begroet, ook in een stad als Frankfort a. d. Main, waar het centrum tot dusver niet van grooten invloed was. Op een vergadering te München, de stad waar Hitier zijn eer ste smadelijke nederlaag beleefde, sprak Brüning over de actie der rijksregeering en zeide hij onder meer: „De voorwaar den tot de benoeming van een rijkscom missaris zijn niet voorhanden. Men dient zich af te vragen, of het inderdaad noo dig was, dergelijke maatregelen te nemen, of het noodig was, iemand als Severing tot aftreden te dwingen, een man, die als zooveel andere Duitschers, veertien jaar van zijn leven ten behoeve van het Duit sche volk tegen de communisten heeft gestreden!" Wanneer men overlegt, dat het Brüning was, die met geestdrift tijdens de presi dentsherkiezing voor Hindenburg streed, dan wordt men getroffen door het feit, dat zijn naaste opvolger den generaal-veld- maarschalk voor een staatsbeleid wist te winnen, dat stellig nooit de goedkeuring van zijn voorganger zou hebben gehad! Berlijn, 22 Juli 1932. LONDEN. In het graafschap Kent heeft het 60 uren aan een stuk he vig geregend. Gisteravond brak een ware wolkbreuk los, waardoor tal van plaatsen overstroomd werden. Door de hevige re gens is groote schade aangericht. DUBLIN. Een der onderstaats-secreta rissen van het Iersche ministerie van fi nanciën is gisteravond plotseling met een belangrijke regeeringsopdracht naar Londen vertrokken. Vermoed wordt dat opnieuw pogingen tot jiet voeren van be middelingsonderhandelingen met de re geering zullen worden gedaan. BERLIJN. Hedenmorgen werd het be sluit gepubliceerd, waarbij de verordening tot het afkondigen van de militaire uit zonderingstoestand in Berlijn en de Mark Brandenburg wordt ingetrokken. Dit be sluit treedt onmiddellijk in werking. KEULEN. In den afgeloopen nacht is het hier tot een bloedige botsing geko men tusschen Nat. Socialisten en anders denkenden. Een man werd zoo ernstig gewond, dat hij spoedig overleed. Drie Nat. Socialisten werden gevangen geno men. Op hen werden o.a. met scherp ge laden revolvers gevonden. POORTVLIET. Ondertrouwd: Cornelis Gunst en Wilhelmina Izabella Oosdijk. Gehuwd: Hendrik Nelisse en Christina Bolier. Geboren: Adriaan Martinus, zv. Hendrik Hartog en Cornelia lata. Willemina Cor nelia, dv. Leendert Oosdijk en Mina Ver maas. Marinus Anthonie, zv. Marinus» Anthonie Poot en Hendrika Anthonisse. Willemijna Chatrina, dv. Cornelis Mari nus Geuze en Elizabeth Cornelia vail As. Leendert Cornelis, zv. Adriaan Overbeeke en Pieternella de Rijke. Overleden: Johannes Tichem, 83 jaar, wedr van Maria Geuze. Martinus Ista, 79 jaar, wedrvan W. Haze. Goes, 26 Juli 1932. Eieren per 100 stuks 2.30, per 25 stuks 57 Yt ct., winkelprijs 3^ ct. Eendeneieren 2.30. Boter per Kg. 1.30, per halve Kg. 65 ct., winkelprijs 75 ct. Fabrieksboter 75 ct. V. P. Z. Aanvoer 22358 eieren. Prijs 2.60 per 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3