Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. opleveren, ma<*r integc-.do-wl groo'.c uitga ven zal meebrer.gen en ook niet zal zijn in het belang van de orde, rust en veilig heid ten plattelande. Het meent, dat de voorgestelde gewestelijke indeeling de een heid niet zal bevorderen, maar juist zal leiden tot desorganisatie, terwijl politie zorg naar zijn meening staatszorg dient te zijn en dus niet moet worden overge dragen op de provincie. Voorts sprak het zich met kracht uit tegen opheffing van het corps rijksveldwacht. De nood van de mijnindustrie. Naar het Hbld. verneemt, is de regee ring voornemens maatregelen te nemen teneinde aan de mijnindustrie steun te verleenen. Waarin die hulp zal bestaan, wenscht men voorloopig geheim te hou den, teneinde in het belang van de zaak gepolemiseer te voorkomen. Het aantal radio-luisteraars in Nederland Eind Juni bedroeg het aantal aange geven radio-ontvanginrichtingen 291.926. Het aantal aangeslotenen van radio- distributiecentrales bedroeg 256.464, het geen in totaal neerkomt op 69 luisteraars per 1000 inwoners. Asphaitwegen en slipgevaar. Het Eerste Kamerlid Arntz heeft tot den minister van waterstaat de volgende schriftelijke vragen gericht: Heeft de minister kennis genomen van het bericht in de dagbladen, dat op den asphaltweg, genaamd de Bredasche Baan, nabij Roozendaal, op 22 Juli j.l. 'n ernstig auto-ongeval met doodelijken afloop heeft plaats gehad, hetwelk volgens de berich ten uitsluitend te wijten was aan de glad heid van den genoemden asphaltweg? Is het den minister bekend, dat in de provincie Overijssel, zelfs langs den wa terweg nabij Lichtmis, wederom wegver hardingen znllm woeden toegepast, die tot slipgevaar aanleiding geven en waar door in de toekom -t ernstige ongelukken wegens de nabijheid n j. het water drei gen? Is het den minister bekend, dat klinker wegen in het geheel geen slipgevaar ople veren? Zoo ja, is de minister bereid, daar, waar het rijk hetzij direct, hetzij indirect zeggenschap heeft, bij het maken van we gen, te bevorderen, dat uitsluitend van straatklinkers wordt gebruik gemaakt? De nood in West-Friesland. Onder voorzitterschap van den burge meester van Obdam is te Hoorn een ver gadering gehouden van een 32-tal ge meentebesturen uit West-Friesland (een 17-tal was verhinderd, wegens het op te korten termijn uitgeschreven zijn), ten einde maatregelen te bespreken, welke ge nomen dienen te worden, nu de toestand in den tuinbouw dermate ernstig is gewor den, ook al door de ongekend lage prijzen van de vroege aardappelen, welke in zoo groote hoeveelheden in De Streek en Lan- gendijk en omstreken worden geteeld, dat er ingegrepen moet worden, wil de West- Friesche tuinbouw niet ten ondergaan. Talrijke wenschen en verlangens werden door verschillende aanwezigen geuit, wel ke wenschen en verlangens werden opge dragen aan een commissie, die staande de vergadering werd benoemd en bestaat uit een 5-tal burgemeesters. Deze commissie, die een uitgebreide be voegdheid krijgt en daardoor een groote verantwoordelijkheid, zal met bekwamen spoed de te nemen maatregelen bespreken en de noodige stappen bij de vertegen woordigende lichamen doen. D'e vergade ring besloot bovendien bij de regeering adhaesie te betuigen aan de voorstellen van de commissie uit de verschillende tuindersorganisaties, die deze aan de re geering heeft gedaan als noodzakelijk te treffen steunmaatregelen voor den tuin bouw. ALS HITLER SPREEKT In een van de bladen die volstrekt niet met dert leider der Nat.-Soeialisten sym- pathiseeren, maar hem integendeel als den grootsten vijand van de „democratie" bestrijden, vonden wij de volgende corres pondentie uit Hamburg: Hitier zal spreken! Tachtigduizend menschen staan schou der aan schouder in den grooten stadstuin van Hannover. Reeds uren lang wachten zij op de komst van „den leider". Maar het vliegtuig, dat hem van de eene stad naar de andere brengt, heeft vertraging. Tegenwind. Zelfs Hitier kan de elementen niet beheerschen. Tachtigduizend menschentot heel in de verte deinen zich de schier einde- looze rijen uit. Het meerendeel der bezoe kers zijn burgers. Vijfentwintigduizend dragen echter een bruine uniform. Het zijn de leden van het groote voortreffe lijk geoutilleerde leger, dat de nazi's op de been hebben gebracht. Zij omsluiten den tuin in achtdubbel gelid, opdat geen te genstander het zelfs maar in zijn hoofd zou halen de orde te verstoren. Orde. Ja orde heerscht er. Voorbeeldeloos. De me nigte wacht, rustig en kalm... wachten. Twee muziekcorpsen, ieder van zestig man, spelen onderwijl. Ook de muzikanten dragen het bruine uniform. Geweldige loudspeakers zijn opgesteld. Zij moeten het woord van den leider tot in de verste hoeken van den tuin dragen. Doch nu worden zij nog gebruikt voor het geven van aanwijzingen en het doen van mededeelingen. Ineens: een incident. De loudspeaker schalt „een jood vent hier met bonbons, waarop het hakenkruis ge drukt staat. Hij noemt ze: Nazi-bonbons. Bovendien zijn zij van slechte kwaliteit.. Deze jood heeft geen toestemming van ons". „Dit feit teekent de joden, vervolgt de stem, zelfs aan kan bigate vijanden willen zij geld verdienen. Karakterloos is het. Wie die jood ziet.... slaat hem neer!!" Daverende en langdurige ova ties Dan wacht het publiek weernog maals een uur. Niemand denkt er aan weg te gaan of zijn entree-geld terug te vragen. Hitier zal immers spreken! Van dezen naam gaat een dergelijke suggestie uit, dat het publiek blijft op de plek waar de leider het woord zal voeren Eindelijk, eindelijk komt er in de S.A.- troepen, die voor het rood omvlagde po dium zijn opgesteld, beweging. Korte, nij dige commando's weerklinkende mu ziek schalt luid. Stram in de houding staan daar de vijfentwintigduizend on echte en toch zoo echte soldaten. Honder den bloedroode vlaggen, met hei-witte ha kenkruisen buigen zich. De leider nadert, zegt de loudspeaker- stem. Ieder blijve kalm! Alle halzen draaien zich naar het punt in de verte, van waar Hitier moet ko men nog is hij er niet, nog niet. Doch dan barst een gejuich uit in de voorste rijen, dat zich geleidelijk verder plant: de leider nadert Hitier. Een kleine figuur stapt snel voort langs de bruine uniformen. Haastig, haastig., met opgeheven hand. Achter hem het ge volg, eveneens zeer snel loopend. Een oogenblik. De leider beklimt het podium. Daar is Hitier Tachtigduizend armen strekken zich voorwaartstachtigduizend hoofden ontblooten zicheen donderend „Heil Hitier", waarvan de echo na-schalt dan zingen tachtigduizend kelen het Nazi lied: „Die Fahne hoch, die Reihen fest geschlossen Hitier. Even staat hij stil, om bijna direct, zon der inleiding te beginnen: Een beslissend oogenblik is voor Duitschland aangebro ken. Het gaat bij de komende verkiezingen niet alleen om de keuze van een nieuwe regeering, maar ook om de keuze tus- schen twee gedachtenwerelden. Gij moet k'ezen tusschen het internationalisme en het nationalisme. Gij moet Hitier spreekt. Zijn stem is vast en glashelder. Eerst wat heesch, maai dat duurt slechts kort. Overal is hij duidelijk verstaanbaar. Rustig begint hij zijn rede.kalm en weloverwogen. De woor den zwellen aan tot zinnen, de zinnen tot een betoog, zij winnen in kracht, de stem wordt harder en harder, de beide handen schieten vooruit en maken een dreigende beweging. Dan zegt Hitier zijn meening, zijn mee ning. Met ijzeren geluid dringt hij zijn woorden in het publiek. Dat ademloos van den climax heeft genoten en juicht. Even wacht Hitier. Geleidelijk-aan begint weer dit wondere spel van pathos. Weer trek ken zijn handen figuren in de lucht, weer wijst de wijsvinger ten hemel, weer klinkt zijn stem daverend tot de menigte en weer juicht het publiek. Ineens zwijgt hijstaart over de duizenden om plot seling in te vallen, met volle kracht een stelling uitend. Zóó bespeelt hij het pu bliek. Met korte pakkende zinswendingen. Met breed gebaar van zijn groote handen, die de menigte schijnen te bezweren. Ont zagwekkend is de stuwing die in zijn woorden schuilt, dat langzaam aanzwel len, als een lentewind die tot orkaan wordt tot een stilte weer volgt. Een redenaar bij de gratie Gods is deze man. Neen, géén groot figuur. Wat hij zegt is poover en armelijk. Zoo onjuist, zoo volkomen valsch, zoo dwaas valsch, dat het lachwekkend zou zijn, ware het niet benauwend. Maar de wijze waarop hij deze bittertafelpraatjes de wereld in slin gert als de hoogste waarheid.... De toeschouwers want het zijn geen luisteraars meer hangen aan zijn lip pen. Zij zijn geboeid door Hitier, die niet vriendelijk tegen hen is, die niet vleit, die stroef is en straf, die altijd over „ik" spreekt. Zij ondergaan met wellust de zweepslagen van dit vleeschgeworden woord. Een daverende peroratie is het slot der rede. Met een magistraal gebaar onder streept Hitier den laatsten zin van zijn betoog; de fotograaf in uniform naast hem maakt er een plaatje van, de filmman in uniform draait evende stilte komt over de tachtigduizend. Nauwelijks heb ben zij tijd tot juichen. Even snel als hij gekomen is verdwijnt Hitier tusschen de S.A. en S.S. mannen. De menigte staart hem na, tuurt De muziek valt in, de hoeden gaan weer af. Deutsehland, Deutschland über alles. Zwemwedstrijd 'f Sas» Maandagavond vergaderde het bestuur van de Zwemclub ,,'tSas", ter regeling van de laatste bijzonderheden voor den Zaterdag a.s. te houden zwemwedstrijd. De wedstrijd-commissie, bestaande uit de heeren Dr v. d. Velde, voorzitter; A. P. Jongepier en F. P. den Hertog deed verslag van de reeds getroffen maatrege len. Er blijkt veel belangstelling voor dezen wedstrijd te bestaan. Voor de 2 KM. telde men reeds meer dan 20 deel nemers, waaronder 8 dames. Er werd ,ok een zeer groot aantal prijzen, n.l. 2 bekers, 36 medailles en 30 kunstvoor werpen, e.d. aangeboden. De verschillende functies werden als volgt verdeeld: starter Dr Snoek, kamp rechter E. Zwaan, jury J. J. de Jongh, voorz.; A. J. Henderikx, J. Meylink, J. K. van Dullemen; tijdopnemers K Kooy, J. Weststrate. G. Broekstra. In tegenstelling met vorig jaar zal dit maal een lage entree geheven worden. (Zie advertentie). Daartoe wordt het ter rein afgezet, langs de linkerzijde van het kanaal heeft men geen toegang. Er wor den ditmaal ook een aantal zitplaatsen ingericht. Een bijzondere attractie is, dat „Euphonia" den wedstrijd met muziek zal opluisteren. „Euphonia" marcheert van de Markt af tot 21/2 K.M. voor het Sas, waar de deelnemers aan den langen afstand zich te water begeven. „Euphonia" legt den laatsten afstand per autobus af. De prijsuitdeeling zal des avonds half acht in de „Prins van Oranje" plaats vinden. Deelen we tenslotte nog mede, dat „Polygoon" mogelijk een geluidsfilm van den wedstrijd zal vervaardigen. Vlissingen. Lezing Ds Bik. Gister avond hield voor de afdeeling Vlissingen van het Ned. Werkliedenverbond „Maar ten Luther" Ds Bik van Enkhuizen een rede over „het boek met de zeven zege len". Spr. werd ingeleid door den voorzitter der afdeeling, den heer J. van den Bosch, die zijn blijdschap uitsprak over de groote opkomst. Ds Bik, zijn rede aanvangende, las voor hoofdstuk 4 en 5 uit de Openbaring van Johannes, en wees er op, dat in den regel de Apocalypsis een gesloten boek is en dat is zeer te betreuren. Hoe komt dat? vraagt spr. Tijdens de reformatie hebben de reformatoren zich weinig met de Openbaring van Johannes kunnen be moeien, uit te begrijpen oorzaken. De officiëele kerk heeft de Openbaring de eeuwen door opzij geschoven, en heb ben de verschillende secten het gegrepen en dit is maar gelukkig ook. Hierdoor werd de kerk gedwongen er zich meer mede bezig te houden. Doch helaas ont stond tevens een groote verwarring, door de verschillende meeningen. Men heeft de Openbaring willen verklaren uit men- schelijke fantasie. Spr. legt er den nadruk op, dat de Openbaring geen gesloten boek is, wan neer men het uitlegt naar de letterlijke beteekenis en niet doet aan inlegkunde. Als streng orthodox predikant aan vaardt hij letterlijk de geheele Heilige Schrift en gelooft spr. in het spreken van de slang, den ezel van Bileam, doch tevens in een werkelijke komst van het duizendjarig rijk, en is het hierin eens met Ds Berkhof, Chr. Geref. predikant. Hij zal echter dezen avond niet spre ken over het duizendjarig rijk, maar over de gebeurtenissen, welke daaraan voorafgaan en waarover de beide voor gelezen hoofdstukken handelen, n.l. over de opneming der gemeente. Het zou te veel plaatsruimte vorderen om een duidelijke weergave te geven van het vele, dat deze jeugdige, begaafde rede naar zijn zeer aandachtig gehoor op hel dere, vertuigende wijze te genieten gaf, maar duidelijk bleek, dat de spr. zijn onderwerp volkomen meester was. Dit is reeds de derde lezing, door Ds Bik voor „Maarten Luther" alhier ge houden en het stijgend aantal hoorders midden in den zomer een volle kerk bewijst, dat deze lezingen groote belang stelling wekken. Wij roepen den spreker gaarne een tot weerziens toe. Ontslag aan „De Scheld e". Het aantal werklooze arbeiders aan de Kon. Mij „De Schelde" alhier neemt steeds grootere afmetingen aan. Ook Zaterdag is weder aan ruim 100 arbeiders tijdelijk ontslag aangezegd. Kloetinge. D'e voetbalvereeniging K. V. V. alhier speelde Zaterdagavond een wedstrijd tegen 's Heer Arenskerke. K. V. V. won met 62. Meliskerke. In den nacht van Zondag op Maandag zijn bij den landbouwer J. B. alhier een 25-tal konijnen zeer waar schijnlijk door een hond doodgebeten. Vrouwepolder. Sport. Uitslag van de op Zaterdag 23 Juli j.l. gehouden huis houdelijke schietwedstrijd door de schiet- vereeniging „Koningin Wilhelmina" al hier. Uitslag Scherp-. Afstand 150 M. Max. aantal punten 150. Ie prijs S. de Roo 141 punten; 2e. J. G. Sturm 140 p.; 3e. P. Pol derman 136 p.; 4e. P. Brasser 132 p.; 5e. Jac. Duvekot 132 p.; 6e. G. Vermeulen 127 p.; 7e. P. Melis 127 p.; 8e. L. Schoe 126 p.; 9e. W. Duvekot Wzn 120 p.; 10e. G. Melse 119 p.; He. P. Schoe 118 p.; 12e. K. Osté 118 p.; 13e. A. Langebeeke 117 p.; 14e. Jan Duvekot 82 p.; 15e. W. Duvekot 77 p.; 16e. J. de Rijke 44 p. Eerebaan. Ie prijs Jac. Duvekot 48 p.; 2e. P. Polderman 48 p. Rozenprijs: le. S. de Roo 9 rozen; 2e. J. G. Sturm 7 rozen. Hoogste serie: S. de Roo 49 punten. Zaamslag. Maandagmiddag kwam de Gemeenteraad in voltallige vergadering bijeen. Na opening met gebed, deelt de voor- ziter mede, dat het nog niet is mogen ge lukken een orgaan voor steunregeling sa men te stellen. Door de betrokken werk nemersorganisaties zijn 4 leden aange wezen. Van de vier leden-werkgevers, door B. en W. te benoemen, kwam van dhr Jan Scheele en A. Koster bericht in, dat zij zich een benoeming lieten welgevallen. Op een 16-tal verzoeken om een eventueele benoeming tot lid-werkgever aan te ne men kwam geen enkel gunstig antwoord binnen. B. en W. stellen daarom voor te besluiten, dat het Burg. Armbestuur als orgaan met de uitvoering van de steun regeling voorloopig belast blijft. Dhrn Buijze en Maas betreuren de hou ding der werkgevers. Dhr Maag merkt op, dat er een groot verschil is tusschen de zen tijd en den tijd toen Boaz leefde. Hij zou gaarne zien, dat er meer waardeering was onderling. Dhr Hamelink vraagt, of het niet met twee werkgevers kan. Dhr Haak zou gaarne zien, dat er een orgaan kon samengesteld worden en noodigt B. en W. uit om toch te blijven doorwerken. Dhr Wisse meent, dat door het B. A. vroe ger is meegedeeld, dat het van dit werk ontheven zou willen zijn en vraagt of het nu nog genegen is om dat werk te blijven doen. De voorzitter zegt, dat ze het werk nog wel zullen blijven doen en merkt op, dat, wanneer er maar twee werkgevers in het orgaan zouden plaats nemen er ook twee werknemers zouden moeten af vallen. Het voorstel wordt z. h. St. aan genomen. De door den Raad vastgestelde veror dening op het agentschap der arbeidsbe middeling enz. is door Ged. Staten goed gekeurd. De begrooting van de burgerwacht en die der Vrijwillige brandweer zullen wor den behandeld bij de begrooting, dienst 1933. Op voorstel van B. en W. wordt bepaald dat de te benoemen onderwijzeres aan de openbare lagere dorpsschool in de ge meente moet wonen. Als zoodanig wordt benoemd Mej. N. S. Risseeuw, no. 2 der voordracht. Als no. 1 stond Mej. M. S. Pauw en no. 3 was Mej. S. Bor. Over het voorstel tot het heffen van 50 opcenten inplaats van 30 op de hoofdsom der vermogensbelasting, waarover in de laatst gehouden vergadering de stemmen gestaakt hebben, wordt opnieuw gestemd. Thans wordt het met 7 st. tegen en 4 st. voor verworpen. Voor stemmen de hee ren Wisse, A. Dees, Maas en Buyze. Met verwijzing naar de stukken voor de vergadering van 4 Juli 1.1. stellen B. en W. andermaal voor over te gaan tot de vaststelling van de belastingverordeningen in die bijlagen opgenomen. Deze worden aangenomen. Dhr Haak stemt tegen. Er zullen nu 70 opcenten op de gemeente fondsbelasting worden geheven. De be grooting, dienst 1932 wordt gewijzigd. B. en W. worden gemachtigd, om, indien het noodig mocht blijken, een kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van maximum f 5000 tegen een maximum rente van 6 pet. Rente en aflossing te voldoen uit de gewone middelen. Naar aanleiding van de onlangs gedane uitspraak in den Raad om op de voor dracht ter benoeming van een tweetal leden van het B. A. personen te plaatsen, vertegenwoordigende den arbeidenden stand en de uitgesproken wenschelijkheid ook op de voordracht te plaatsen een lid van den Raad, deelen B. en W. mede, dat het B. A. met de genomen beslissing in kennis is gesteld en uitgenoodigd zijn hun gevoelen mede te deelen. Het B. A. heeft bericht gezonden, dat het de ingediende aanbeveling handhaaft. B. en W. leggen mitsdien de door hen opgemaakte voor dracht ongewijzigd over. Dhr Buyze wil het werk, dat de leden van het B. A. verrichten prijzen, maar kan toch deze houding niet begrijpen. Er wordt geen rekening gehouden met de be sprekingen in den Raad. Hij begrijpt niet, waarom ook daar geen evenredige verte genwoordiging kan zijn. Dhr Maas is ook niet tegen de meer gegoeden, maar be treurt het, dat er op die manier geen werkman in kan komen. Dhr Koopman verwondert er zich over, dat dhr Buyze het werk van het B. A. prijst. Wanneer men daar niets dan lof voor heeft, waarom moet men dan een andere richting inslaan en waarom dan ook een andere regeling voor steunuit- keering? Dhr Dees merkt op, dat dhr Buyze in de vorige vergadering heeft uitgesproken, dat hij iemand wil, die de belangen van den werkman beter behartigt. Hij beschouwt het lid van het B. A., dhr J. van de Wege, ook als arbeider, al moge hij zich dan wat opgewerkt hebben en acht dit de rechte man op de rechte plaats. Dhr Hamelink merkt dhr Dees op, dat juist dit lid niet mee wil werken aan het orgaan voor steunuitkeering. Dhr van Hoeve spreekt de verwachting uit, dat er, om er een werkman in te krijgen later wellicht gelegenheid zal ko men. De voorzitter hoopt ook, dat het B. A. later met deze besprekingen rekening zal houden. 1 i Dhr J. C. Kayser en G. de Puter, die aan de beurt van aftreding waren hebben meegedeeld niet meer voor een herbenoe ming in aanmerking te willen komen. In de vacature-Kayser wordt benoemd dhr J. Verpoorte en in de vacature C. de Putter dhr W. M. Ferdinandusse, beiden met 5 st. Mede stonden op de voordracht A. Westerbeke en F. D. Dekker, welke beiden 2 st. behaalden; 4 st. waren blanco. De rondvraag leverde niets bijzonders. Na het uitspreken van het dankgebed sluit de voorzitter de vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ootmarsum, W. van Oest, hulppr. te Usselo. Bedankt voor Papendrecht, B. van Gin- kel te Nieuwpoort. Voor Hedel, J. H. Gun ning E.Bzn. te Schoonhoven. Voor Brand wijk, J. Haring te Giessendam. Voor Vleuten, A. Buurman te Wijk bij Duur stede. Geref. Kerken (H. V.) Beroepen te Tienhoven (U.) en Utrecht (als hulppr.), H. Kroon, cand. te En schedé. Herst. Evang. Luth. Gemeente. Bedankt voor Gorinchem, J. G. V. v. Bemmel te Hoorn. Baptisten Gemeenten. Beroepen te 2e Exloërmond, A. Bak ker, cand. te Haarlem. Alg. Synode Neder 1. Herv. Kerk. De president opende gis teren de zittingen der nieuwe week met de voorlezing van Johannes 14 117. Hij deelde mede, dat bericht is inge komen van het overlijden van den heer A. Ohlen te Alkmaar. Reeds bij den aan vang der Synode was hij ernstig ziek, zoodat zijn secundus was opgeroepen. De Synode verliest in hem een bekwaam en belangstellend lid-ouderling. Aan zijn we duwe zal een brief van deelneming wor den gezonden, terwijl het secundus-lid van de Alg. Synode ds van den Kieboom zal worden uitgenoqdigd de begrafenis bij ta wonen. Tot primus-lid-predikant van de Alg. Synodale Commissie wordt benoemd de heer J. Boonstra, pred. te Gieten; tot zijn secundus dr G. Visser, pred. te Assen. Tot primus-lid-ouderling in die Commissie de heer mr H. E. Cost Budde, oud-ouderl. te 's Gravenhage; tot secundus-lid mr J. H. Bybau, oud-ouderling te Middelburg. Tot lid-afgevaardigde in het Alg. Col lege van Toezicht op het beheer wordt herbenoemd, dr G. J. Weyland, pred. te Veere; tot zijn secundus de heer F. Tam- mens, pred. te Oostwold (prov. Gronin gen). Tot lid van den Raad van beheer voor de predikants-tractementen werd be noemd ds D. Eilerts de Haan, em. pred. te 's Gravenhage, en tot lid van den raad van beroep (vacature dr J. Th. Visser) de heer A. B. te Winkel, pred. te 's Graven hage. Vervolgens werd de heer D. Boer herkozen als lid van den pensioenraad. Dit lid werd ook weder als secretaris van dien raad aangewezen. Emeritaat. De classis Bolsward der Geref. Kerken heeft aan Ds R. H. Pel te Schraard, na een diensttijd van 43 jaren eervol emeritaat verleend. Ds Pel heeft te St. Anna Parochie en sinds 1891 te Schraard gestaan. Overgangsexamen Industrie en Huishoud school te Middelburg. Van den voorbereidenden cursus le jaar naar den voorber. cursus 2e jaar werden bevorderd: S. Baayens, J. den Boer, J. van Dijke, M. Eiff, M. Groenendijk, N. Huibregtse, B. de Jonge, B. Kooman, L. Onderdijk, A. van Ouwerkerk, A. Rouffaer, J. Schef- fer, C. Servaas, K. Theune, N. de Vlieger, F. de Witte, S. van Aartsen, N. Carol, M. Faro, L. Faro, M. Groenenberg, N. Ingelse, G. Key, T. Kooman, J. Lorier C. van Moolenbroek, A. Suurmond, M. Verlare, L. Akkenaar, M. Cornelisse, M. Dieleman, M. Goedbloed, N. Jobse, A. Ju lianus, T. Klaassen, T. Looise, N. Mar- kusse, R. de Pagter, J. Repko, W. de Rijk, T. Tilroe. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van den voorbereidenden cursus 2e jaar naar de opleiding voor de Gezins taak werden bevorderd: L. Hozee, T. Lems, L. Melio, M. Mol hoek, M. Noom, M. v. d. Rhijt, T. Janse, T. Klercq, J. Maljers, C. de Roos, A. Seys. Van den Voorbereidenden Cursus 2e jaar naar de opleiding tot Huisnaaister werden bevorderd: M. Cornelisse, J. Da- vidse, J. Flipse, B. van Schijndel, J. Smaardijk, N. Willemse, L. v. d. Bunder, S. Hillebrand, T. Looise, T. Marinisse, J. Wagenaar. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de le kl. Costuumnaai- ster naar de 2e kl.: J. de Hooge. Het diploma Atelier werd uitgereikt gereikt aan J. v. d. Berge, M. Grashuis, L. Ilmer, M. Crucq, T. Janse, J. Karelse, G. Kleijn, D. de Koning, J. van Loo, J. van Ouwerkerk, Q. Sanderse, N. Looise. Eén leerling ontving geen diploma. Bevorderd van de le klas Ateliers naar de 2e klasse: J. van Helleman, J. Valkier, G. Verheul, M. Visch. Het diploma A(telier) werd uitgereikt aan: N. Cornelisse, T. Cornelisse, L. Din- gemanse, L. Eiff, F. Gillissen, B. Land man, A. Mol. Het diploma Hulp in de Huishouding (volgens oud progr.) werd uitgereikt aan: B. de Kam, T. Klaassen, J. Monté, N. Mulder, A. Struyck, T. de Breed. Het diploma Huishoudster (volgens oud progr.) werd uitgereikt aan: A. Daniëlse, J. de Hamer, C. van Kasteel, W. Nier mans, T. van Nieuwenhuijzen, T. van Sluijs. Opleiding tot Hulp in de Huishouding (volgens nieuw progr.) Bevorderd van de le naar de 2e klasse: R. van Beveren, J. Faber, S. Stroo. Niet bevorderd één leerling. Het diploma werd uitgereikt aan T. v. d. Berg, R. Hartog. Opleiding tot Huishoudkundige A. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: N. den Baars, W. de Blécourt, E. Bliek, M. ten Kate, T. Vermeulen. Het diploma werd uitgereikt aan J. Ba- rentsen, A. Beukema, L. v. d. Lely. Tot de le klasse der R. H. B. S. te Bergen op Zoom zijn toegelaten: J. Heijboer en J. Rijnberg, beiden te Oud- Vossemeer; M. Bil, St. Annaland; J. Ta- zelaar (m) en J. de Bres, beiden te St. Maartensdijk. Bevorderd van de le naar de 2e klasse. J. Bastiaanse, St. Maartensdijk en J. v. d. Slikke te Poortvliet. Van de 2e naar de 3e klasse: L. Fri- derich», Oud-Vossemeer; M. Geuze, Poort-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2