GIJ DWAAS Uit de Provincie ;i5Ifc zal het nooit vergeten!" op de salariseer. benecLi t 3000 wol nood zakelijk zal zijn en of in stede hiervan niet de heffing van indirecte belastingen, waarbij druk gelijkmatiger verdeeld wordt, overweging verdient Hongersnood In IndlB? De heer Wijnkoop vraagt aan den Mi nister van Koloniën of hij kennis geno men heeft van do hand over hand toene mende armoede van groote groepen der bevolking van Madoera, vooral nu de Ma- doereezen ook geen bestaan meer kunnen vinden in den arbeid, den handel of de cultures van den snel verarmenden Oost hoek van Java? Wat heeft de regeering gedaan en wat ia zij van plan te doen om deze op Java en Madoera heen en weer zwervende be volking van hongersnood en hongerdood te redden? Russische boter. Zooals men zich herinnert, werd in de week van 25-30 April, dus juist na het in werking treden van de botercontingentee- ring, nog even 344.723 K.G. Russische boter ingevoerd. Van verschillende zijden is toen bedenking geopperd, of deze partij wel werkelijk voor den 19den met bestem ming naar Nederland was afgezonden, dan wel onderweg plotseling naar ons land was gedirigeerd, m.a.w. of deze boter nog wel mocht worden binnen gelaten. Het gevolg is toen geweest, dat de partij werd vastgehouden. Thans is de invoer definitief geweigerd. De opbrengst der P., T. en T. De diensten der Posterijen, Telegrafie en Telofonie hebben over de maand Juni 1932 opgebracht: Posterijen f 3.059.004 (339.175 minder dan vorig jaar en f 440.890 minder dan de begrooting) 'Telegrafie f 375.571 (f 113.701 mi&dsr dan vorig jaar en f 96.609 minder dan de begrooting). Tele fonie f 202.011.210 0? 19.979 minder dan vorig jaar en f 101 810 minder dan de begrooting). Postchèque en Girodienst f 750.152 (f 82.928 meer dan vorig jaar en f 95.552 meer dan de begrooting). Voor de eerste zes maanden tezamen bedroeg de opbrengst: Posterijen f 18.751.198 (f 1.157.075 minder dan vorig jaar en f 1.727.202 minder dan de begrooting). Telegrafie f 2.283.353 (f 542.265 minder dan vorig jaar en f 467.437 minder dan de begrooting). Telefonie f 11.727.875 (26.057 minder dan vorig jaar en f 597.915 min der dan de begrooting. Postchèque- en Girodienst f 2.985.184 f 215.670 meer dan vorig jaar en f 463.284 meer dan de begrooting). Opzeggingstermijn voor wachtgeld? De vraag is gerezen of bij ontslagverlee- ning aan een ambtenaar wegens opheffing zijner betrekking of wegens verandering in de inrichting van het dienstvak waarbij hij werkzaam is, een opzeggingstermijn in acht behoort te worden genomen. Door den Ministerraad is thans, volgens het „Vad." bepaald, dat dit niet noodzakelijk is, wanneer de ambtenaar na ontslag aan sprak heeft op wachtgeld. Komt de ambtenaar niet in aanmerking voor toekenning van wachtgeld, dan moet de opzeggingstermijn, bepaald in artikel 95 van het Rijksambtenarenreglement, wel in acht genomen worden. Het plakken van dagzegels. Het Tweede Kamerlid de heer Kupers heeft den minister van' econ. zaken en ar beid gevraagd: 1. Of hij heeft kennis genomen van de uitspraak van den Centr. Raad van Be roep, waarbij uitgesproken is, dat voor ar beiders, die wegens de ongunstige econo mische omstandigheden slechts drie da gen per week in de onderneming van den werkgever arbeiden, dagzegels mogen worden geplakt? 2. Is de minister niet van meening, dat deze uitspraak strijdig is, zoo niet met de letter, dan toch met de bedoeling van art. 1 van het K. B. van 28 Sept. 1920, dat dagzegels o.a. toelaat voor arbeiders, wier dienstbetrekking voor minder dan vier dagen is aangegaan en korter dan vier da gen duurt, alsmede voor arbeiders, die in den regel in dezelfde kalenderweek niet langer dan drie dagen in dienst van den zelfden werkgever werkzaam zijn? 3. Is de minister niet van oordeel, dat het gevolg van deze uitspraak zal zijn, dat juist in dezen tijd voor groote groepen ar- FEU1LLETON. Vrij naar het Engelsch. van JOHN JOY BELL. 85) o— „Ik ben bang, dat ik erg langzaam van begrip ben," zei ze als kostte het haar moeite, de woorden te vinden, „maar dit is een heel moeilijke dag voor me geweest. Ik begrijp niet, waar je het over hebt. De ontdekking van wat je vroeger voor me gedaan hebt, maakte me diep beschaamd, maar ik ben niet ondankbaar, Harry. Ik zou waarschijnlijk nu een koorzange resje zijn, als jij niet zoo edelmoedig was geweest. Maar ik wou, dat je het niet ge daan had. Wees niet boos op dien armen ouden Lorens. Hij wilde het niet verraden en ik gaf mijnheer Blyth geen kans me om den tuin te leiden. En nu bedank ik je en" 1een schijn van een glimlach ver scheen om haar lippen „daar je je spijt al betuigd hebt, moet ik probeeren het je te vergeven. Maar ik ik begrijp niet, waarom je het je vader vertellen moest en O, ik snap er niets van!" Met een snik liet ze zich op een stoel val len en drukte de vingers tegen de oogen. beiders mindor premie rail worden be taald, waardoor zij later minder rente zul len ontvangen? 4. Is de minister bereid zoo spoedig mogelijk een voorziening te treffen, waar door voor de arbeiders, die hierdoor zul len kunnen worden getroffen, evenals tot nu toe geschiedt is, weer weekzegels zul len moeten worden geplakt? KOOP- EN PACHTPRIJZEN VAN LANDERIJEN IN ZEELAND. Daling van koopprijzen tot staan gekomen? Volgens het verslag van den landbouw en de veeteelt in Zeeland over 1931, be wogen de koop- en pachtprijzen van lan derijen zich over het algemeen in dalende richting. Toch schijnt in sommige deelen der provincie (o.a. op het eiland Tholen) de daling, speciaal voor kleine perceelen, zeer langzaam te gaan. Zoo zijn er b.v. nog verpacht voor f 150 per H.A. en hoo- ger, hetgeen verband houdt met de gun stige resultaten met de vroege aardappel teelt. Meermalen zijn in het afgeloopen jaar in Zeeland nog hofsteden verkocht tegen prijzen, die in vergelijking met de marktwaarde der landbouwproducten be slist te hoog waren. Op Walcheren zijn over het geheel de koopprijzen met onge veer 20 tot 30 pet. gedaald en de pacht prijzen met 10 tot 30 pet. De koopprijzen varieerden van f 1400 tot ruim f 2000 per H.A. Op Noord-Beveland zijn in 1928 landerijen verkocht voor f 2700 en f 3600 per H. A. en in 1931 in dezelfde polders respectievelijk voor f 840 en f 1400. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is van f 600 tot f 800 per H.A. besteed. In Schouwen gingen zoowel de koop- als de pachtprij zen met 30 tot 40 pet. naar beneden. De laatste liepen in West Zeeuwsch-Vlaande ren van 40 tot 50 pet. terug. Wat de daling van de koopprijzen be treft, deze zijn thans vrijwel overal tot staan gekomen. Het baden in zee. Alom langs de Walchersche kust zijn plaatsen, waar in de zomermaanden velen kampee ren en anderen voor een dagje komen om van duinen, strand en zee te genieten. Daarbij nemen velen een verkoelend bad in de golven of beoefenen daar de ge zonde zwemsport. Maar onder hen zijn er, die de gevaren van het zich in zee begeven niet goed kennen en anderen, die hun krachten op een bepaald oogen- blik overschat hebben en herhaaldelijk verkeeren dan ook personen in gevaar en zijn anderen verplicht hun soms met eigen levensgevaar te hulp te komen. Daarbij is meermalen de groote wensche- lijkheid gebleken, dat op niet te grooten afstand reddingsmiddelen aanwezig zijn en de vraag is o.i. niet overdreven of het niet op den weg ligt der reddingsbriga den of andere vereenigingen om met steun eventueel van de betrokken gemeentebe sturen op niet al te groote afstanden van klkaar reddingsmiddelen als lijn, gor dels, enz. te deponeeren, zooals b.v. in de reddingskastjes te Middelburg aan wezig zijn, om bij voorkomende gevallen kans op hulpbieden te hebben zonder dat anderen zich te veel moeten wagen. Zwemwedstrijd Middel burgVlissingen. Voor de op 6 Aug. te houden Zwemwedstrijd Middel burgVlissingen heeft de Vlissingsche Zwemvereeniging alle medewerking van de Middelburgsche zustervereeniging „Luctor et Emergo". Reeds een flink aan tel deelnemers meldde zich aan, zoowel uit Walcheren als daarbuiten en tot 1 Aug. is nog gelegenheid tot aanmelding, Te één uur rollen de deelnemers bijeen komen in de gemeentelijke zweminrich ting te Middelburg en vandaar met bootjes naar het kanaal ter hoogte van de Winterstraat gaan, waar de start te twee uur plaats vindt. De jury zal op de politieboot den wedstrijd volgen, tol. het eindpunt, dat is bij de zwemschool der Vlissingsche vereeniging nabij de Keer sluis. Ten nadeele van zekere K. te Se- rooskerke (W.) werden een dezer dagen een tweetal fazanten uit een op diens erf staand hok ontvreemd, Het duurde lang voor Harry sprak. „We denken aan geheel verschillende dingen," zei hij. „Mag ik even gaan zit ten en je vertellen, wat ik van plan was?" Ze maakte een lichte beweging van toe stemming. Hij ging op de sofa zitten en begon met gesmoorde, eentonige stem te spreken. „We doelen op verschillende dingen. Jij denkt aan het beste, wat ik ooit in mijn leven gedaan heb, ik aan het slechtste. Ik heb geen recht je lastig te vallen met mijn geheim. Het is erg zelfzuchtig van me het je te vertellen. Maar ik heb nu al drie jaar rust en vrede gezocht en kan ze niet vinden. Ik geloof niet, dat ik ze ooit zal vinden, maar ik kon niet langer verdragen, dat de menschen, waarvan ik hield me voor een eerlijk mensch hielden. Jij en ik zijn vrienden geweest. Als ik je de waarheid verteld heb, zul je misschien begrijpen, waarom ik zoo wei nig prijs op je vriendschap scheen te stellen, waarom ik op reis ging, zonder je goeden dag te zeggen, waarom ik je niet schreef om je geluk te wenschen met je succes." „Je schreef om me succes te wenschen." „Ik moest, ik kon niet anders. Maar Iaat me je nu vertellen en tracht me te vergeven, dat ik je zoo lang misleid heb." Ea hij v«?telde hasj de droeve gescbie- IJSKASTEN, reeds vanaf f 19, elec- trische ijskasten vanaf f230. J. M. Pol derman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Met ingang van 0 October a.s. is de rijksveldwachter A. A. de Paepe te Den Oever (Wieringen) verplaatst naar Big- gekerke. Middelburg. Zaterdagmiddag verga derde in café De Zon het voorloopig be stuur van den Zeeuwschen Bond van Accordeon- en mondaccordeon-vereeni- gingen. De voorzitter, de heer J. A. M. Lanbermont, heette allen welkom en stel de het vaststellen van statuten, huishou delijk reglement en een reglement voor concoursen aan de orde. Bij de behandeling bleek o.a. dat de vereenigingen, die direct toetreden f 5 moeten betalen voor de reeds gemaakte kosten en zij, die later volgen eenzelfde entree, omdat zij mede recht krijgen op de eventueele bezittingen van den Bond. De contributie bepaalt het reglement op 20 cent per jaar voor de werkende en adspirantleden van een vereeniging. Over 1932 zal slechts 10 cent berekend worden, omdat het vereenigingsjaar loopt van 1 Jan. tot 31 Deo. Na deze behandeling besloot men defi nitief tot oprichting van den Boud, maar de reglementen zullen nog ter bestudee ring bij de vereenigingen circuleeren. Slechts enkele afgevaardigden hadden een imperatief mandaat en sloten hunne ver eeniging aan. De andere konden dit niet beslist verklaren, maar het staat vrij vast, dat zij spoedig zullen volgen. De verkiezing van een definitief be stuur werd aangehouden tot een binnen enkele weken te houden volgende verga dering. Er zullen 7 bestuursleden geko zen worden en nog twee plaatsen voor Zeeuwsch-Vlaanderen open blijven. Vlissingen. De Boulevardloop. Een der voornaamste factoren voor het welslagen van een sportdemonstratie of wedstrijd in de openlucht is wel het weer en dat heeft zeker al bijzonder goed mede gewerkt om den 4den Boulevardloop, uit gaande van de Vlissingsche Athletiekver- eeniging „Marathon" te doen slagen, maar dit deden, ook de goede voorberei ding en leiding en niet het minst het ook nu weer flinke aantal deelnemers. Van de andere 34 loopers waren er 4 niet opgekomen en een moest door de doktoren worden afgekeurd. Precies te half acht loste de burgemees ter van Vlissingen het startschot en voor loopig als 'n kluwen bij elkaar ging het in de richting van den Boulevard de Ruy- ter, waar het keerpunt van de ruim 3600 M. baan ook nu weer was. De kluwen ont warde zich echter spoedig en het bleek, dat sommigen geen kans hadden iets te bereiken, maar van vele anderen kon direct gezegd worden, dat zij onder de eerstaankomenden moesten zijn. Tegen het einde had P. Hartman Jr. van D.O.S. te Rotterdam de leiding en na 11 m. 6.6 sec. passeerde hij de eindstreep en had den besten tijd tot nu toe gemaakt, daar in 1929, 1930 en 1931 de tijden resp. waren 11 m. 22 sec., 11 m. 21 sec. en 11 m. 41.4 sec. Met een tijd van 11 m. 15.8 sec. (dus ook nog beneden vroegere tijden) kwam J. Hoogeveen van A.V. 1931 uit Rotter dam aan, derde was J. Hoogeweg van Hellas te Utrecht in 11 m. 23.2 sec.; vier de W. F. Söhmidtke van A.V.A.G. te Am sterdam in 11 m. 26.8 sec. Zoover werden de tijden opgenomen, en daardoor staat die van de beide eerste Zeeuwen G. van Sorge van Marathon en A. Kambier van E.M.M., die als 5 en 6 het einde bereik ten, niet vast, maar zij waren beide vlug achter den vierden winner ook de volgende aankomenden kwamen nog voor een prijs in aanmerking: 7. D. M. IBruijnooge van Marathon; 8. L. J. Lavén van Hellas, 9. O. J. Wessel van D.O.S.; 10. J. Kemp van D.O.S.; 11. J. P. de Vin van Marathon, 12. J. Vermeiden van D.O.S.; 13. F. Kopmels van Mara thon, 14. W. de Kreij van D.O.S. en 15. J. de Jager van Marathon. D.O.S., dat met zooveel goede loopers naar Vlissingen was gekomen, kon zich tevens verheugen, omdat het voor een jaar eigenares is geworden van den ver- eenigingsprijs, een wisselbeker van het gemeentelijk badbedrijf, welke in 1930 en 1931 door Hellas was gewonnen, die hem nu moest afstaan. denis van de valsche handteekening, zon der zich zelf in eenig opzicht te sparen. Terwijl hij sprak zat hij bewegingloos, het hoofd gebogen, de handen tusschen de knieën gevouwen. Toen hij geëindigd was, viel er een zwijgen. Het werd verbroken door het zachte geluid van gesnik. Maar spoedig zweeg dat geluid en twee trillende woorden be reikten het oor van den man. „Arme Harry!" Clement schrok op. Die woorden klon ken haast bekend. Zijn vader had ze gis teren uitgesproken, Handyside had woor den gesproken, die het zelfde uitdrukten. „Wat een genadige wereld is het!" zuchtte hij. „Spijt het je heusch voor mij, Elsie? Het was een laaghartige misdaad, die ik beging, weet je en „0!" riep ze, „wat moet je geleden heb ben." „Dat verdiende ik. En nu" hij stond op, „moest ik maar weggaan. Dank je, dat je me zoo zacht beoordeelt Ik ben nu blij, dat ik het je verteld heb. Vroeg of laat had je anders toch de waarheid van een ander vernomen. Misschien, achteraf bezien, was het juist de angst daarvoor, die me drong het je te vertellen. Ik ben bang, dat ik het daarom mijn vader ver telde. Ik heb er hem pijn door gedaan, maar de pijn zou grooter geweest rijn, als Nadat de loopers zich in de badcahines en badkoetsjes, voor hen beschikbaar ge steld, hadden opgefrischt en aangekleed, had in hotel Oosterhuis de prijsuitrei king plaats. De voorzitter van Marathon, de heer D. W. Toussaint, heette, nadat staande het Wilhelmus was beluisterd, allen welkom en verzocht den burgemeester de prijzen te willen uitreiken. De heer Van Woelderen voldeed hieraan en wees er op, dat de Boulevard loop populair is, gezien de steeds stijgende belangstelling. Overgaande tot de prijsuitdeeling bood spr. aan Hartman aan de Miss Blanche wisselbeker, een persoonlijke medaille en namens de Zeeland een gratis eerste klasse retour naar Engeland. Later moest Hartman nog eens voor het voetlicht ko men om voor het eerst den recordbeker in ontvangst te nemen, die hij nog jaren krachtig zal moeten verdedigen. Deze beker heeft de burgemeester voor dit doel beschikbaar gesteld. Bij de uitdeeling bleek nog, dat D.O.S. met 20 punten den vereenigingsprijs be haalde en dat Marathon met 23 printen den tweeden kreeg. De heer Moorman, voorzitter van de K.N.A.U., sprak woorden van groote waardeering voor wat deze jonge vereeni ging presteert en voor de groote mede werking van den burgemeester. Verder voerden nog het woord de hee- ren K. de Vries, voorzitter van den Z. A.B., en T o u s a a i n t, die dank bracht aan de sprekers en aan allen, die op eenigerlei wijze den wedstrijd hebben doen slagen. Zij nog vermeld, dat mevrouw van Woelderen voor den aanvang uit de han den van Ad Reidsma en Annie Schuur- mans, twee juniorissen van Marathon, een bouquet mooie rozen in ontvangst mocht nemen. Goes. Dinsdagavond a.s. hoopt het mu ziekgezelschap „Excelsior" van Kloetinge bij gunstig weer een concert te geven in de muziektent op de Groote Markt. Het pro gramma bevat o.m. de volgende num mers: 1. L'Entrée Joyeuse, marsch, Anth. van Leesv. 2. Milanesse, ouverture, Jos. Bauman. 3. Mathilde, valse, D. Bauwens. 4. Sincérité, fantaisie, 0. Filsfils. 5. Bartholo, marsch, G. Gadenne. Pauze. 6. Le Drapeau d'Eindhoven, marsch, Ant. van Leest. 7. Bellatrix, ouverture, M. Caldero. 8. La Grotte des Fées, fantaisie, A. D. Doyen. 9. Finale. Kapelle. Zaterdagmiddag werd door de Muziekvereeniging „Ons Genoegen" en de Gymnastiekvereeniging „Olympia" een muziek- en sportfeest gegeven in den boomgaard van dhr H. P. Ganseman, dat welgeslaagd mag genoemd worden. De be langstelling was groot. Verschillende muzieknummers werden door „Ons Genoegen" ten gehoore gebracht terwijl de Gymnastiekvereeniging „Olym pia" verscheidene brug- en paarde-oefe ningen gaf, alsook vrije oefeningen en spelen. Voor verschillende attracties was gezorgd. Wolfaartsdijk. Door de commissie voor werkverschaffing en steunverleening aan valide werkloozen in deze gemeente (voor zitter de Burgemeester) werd de volgende circulaire gezonden aan alle landbouwers in deze gemeente: „De Commissie voor werkverschaffing en steunverleening aan valide werklooze arbeiders in deze gemeente, acht zich ver plicht, met het oog op het groote belang, dat ook de gemeente heeft, zoowel als het rijk bij zooveel mogelijk te werk stellen van arbeiders, .een beroep te doen op uw aller medewerking om het vraagstuk der werkloosheid naar vermogen mede te hel pen oplos seq. Nu de graanoogst aanstaande is, meent de Commissie te mogen rekenen op hen, wier arbeidertal als gevolg der moeilijke omstandigheden waarin het landbouwbe drijf door de algemeene crisis verkeert is gedaald tot het kleinste minimum, dat zaj mede in hun belang waar maar eenigs- zins mogelijk den arbeid der werkloozen vragen voor het oogsten. Waar het Rijk en onze provincie blijken een open oog te hij het van anderen vernomen had. Ja, hij oordeelde zacht." Elsie droogde haar oogen en keek hem aan. „Harry," zei ze, „je moest die papie ren terug zien te krijgen." Hij keek haar aan, maar antwoordde niet. „Je moet ze terug zien te krijgen, het doet er niet toe, hoeveel geld het kost." „Je raadt me aan om dien lafaard te betalen?" zei hij eindelijk zacht. „Ik kan het niet doen, Elsie. Ik moet mijn volle straf ondergaan." Ze bewoog ongeduldig. „Als je vindt, dat je nog niet genoeg gestraft bent, Har ry, laat de rest van je straf over aan God." Haar stem werd zachter. „Terwüle van je vader mag niemand anders er van hoo- ren. Is de man, die de papieren stal, nög in Londen?" „Ja, hij is nu secretaris van mijnheer Barker." „01" zei Elsie. Na een korte pauze ging ze voort: „Ik heb hem gezien. Hij is hier een paar maal geweest met bood schappen voor tante. Ten denken, dat hij nog erger is dan een gewone dief! Maar Harry, ik smeek je, probeer die papie ren terug te krijgen. Dan zal alles ten ein de zijn en jij jij zult het vergeten." hebben voor de belangen van den land bouw, heeft de commissie gegronde hoop, dat de landbouwers uit erkentelijkheid voor hetgeen voor hun bedrijf worde ge daan de beschikbare en geschikte arbeids krachten uit de werkloozen indien dit eenigszins mogelijk is betrekken en het machinaal bewerken van den oogst zullen beperken, waardoor althans voor de eerst komende weken de werkloosheid tot het minimum zal worden beperkt. Indien deze handelwijze ook voor den aardappeloogst mocht worden gevolgd, dan zal de commissie hen, die medewer king verleenen, dankbaar zijn. Het financieel belang van allen is hier bij betrokken en het zal niet noodig zijn den landbouwers er van te overtuigen dat de loyale medewerking ook in het belang der werkloozen is; ook het moreele be land van hen zal hiermede worden ge baat. De commissie verzoekt u beleefd bij het te werk stellen van arbeidskrachten ge bruik te willen maken van de ten gemeen tehuize ingeschreven werkloozen. Dit zal een goede controle over de werkloozen be vorderen. 's Heer Abtskerke. Raadsvergadering op Zaterdagnamiddag onder voorzitter schap van den Burgemeester. Zonder ken nisgeving afwezig dhr De Jonge. Na opening der vergadering voorle zing en goedkeuring der notulen geschiedt mededeeling van de kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in orde is bevonden en van de verdaging door Gedeputeerden der goedkeuring op de be grooting 1932 tot 1 Sept. a.s. Aangeboden wordt de gemeentereke ning 1931 in ontvang op f20.425.38, uit gaaf f 19.265.36, alzoo goed slot f 1160.02 en f 1600 ontvang, f 1494.40 uitgaaf, dus goed slot f 105.60 kapitaaidienst. Zal worden ter visie gelegd. De heeren de Jonge en Blok worden aangewezen tot het nazien daarvan met den heer Van Weele als plaatsvervanger. De veldwachtersverordening wordt ge wijzigd op verzoek van den Minister van Justitie. Daarna geschiedt mededeeling, dat de totale kosten van verlegging der dorp straat hebben bedragen f 1317.64, waar om de begrooting 1932 daarvoor gewijzigd wordt. De rekeningen 1931 van het Algemeen Armbestuur worden vervolgens vastge steld als volgt: 's Heer Abtskerke ont vang en uitgaaf f 14105.45, dus geen sal do; Sinoutskerke ontvang f 16111.92, uit gaaf f 16295.05, nadeelig saldo f 183.12^; Baarsdorp ontvang f 2837.65, uitgaaf f 2249.55, batig saldo f 588.10. Vervolgens begrootingen daarvan voor 1933 en wel: 's H. Abtskerke f 6544.87, Si noutskerke f 5548.91, Baarsdorp f 3144.56. Worden na een korte discussie eveneens vastgesteld. Bij de rondvraag wordt nog even ge sproken over den toestand der hoornen op het dorpsplein, waarna sluiting. Nlsse. Vrijdagavond kwam een 4-jarig zoontje van den handelsreiziger S. alhier, al spelende te vallen onder een fiets, met het gevolg dat het zijn been brak. Dr v. d. Made van 'sH. Arendskerke verleende heelkundige hulp. '«-Heer Arendskerke. Bij het schoonma ken van dakgoten kwam J. H. alhier, doordat de trap waarop hij stond weg schoof, te vallen, waarbij zijn schouder dermate werd bezeerd, dat hij op advies van Dr v. d. Made alhier, moest worden overgebracht naar het Gasthuis te Goes. Schore. In deze gemeente is de melk prijs verhoogd van 8 op 10 ct. per liter. Vrijdagavond geraakte aan den Zou- teweg een groote met verpakkingsmate riaal beladen fruit-vrach tauto in de sloot. De weg was hierdoor tijdelijk geheel ver sperd, zoodat het verkeer bij den Zand dijk en de Schorebrug moest worden om geleid. lerseke. Zaterdagmiddag hield dering- rijderijvereen. Prinses Juliana haar ge wone jaarlijksche ringrijderij, langs den Molenpolderdijk. Gunstig zomerweer lokte veel toeschouwers. le prijs P. Rentmeester, 2e pr. Jan. van Stee, 3e pr. Jac. Bruijmzeel, 4e pr. D. de Koeijer, 5e pr. L. Paauwe, 6e pr. L. Lam- per, 7e pr. Jan van Kruiningen. „O ja, dat zul je wel. Je hebt een groote misstap begaan, beste Harry, maar je hebt geen recht om daardoor je heele leven te laten bederven." Ze sprak opgewonden. „Ik zou wel eens willen weten," ging ze voort, trachtend zich zelf te beheerschen, „waarom de man zoo lang gewacht heeft." „Ik denk, dat hij gewacht heeft, tot ik geld verdiend zou hebben, wat ik nog niet gedaan heb. Tenminste, ik ben er nog niet zeker van. Ik heb wat platina gevonden en andere metalen, maar Torrance moet met me mee om het te onderzoeken tenminste als Torrance ook genadig blijkt te zijn." „Daar kun je zeker van zijn. Natuur lijk", ging ze verlegen voort, „weet ik, dat je je heele fortuin aan je vader hebt gege ven voor je wegging. Hij schreef het me in een brief." ,01" mompelde Harry, die zich weinig op zijn gemak voelde. „Hebben jij en Var der briefwisseling gevoerd?" „Ik schreef hem eens met een 1ach, dat doet er ook niet toe maar hij be antwoordde mijn brief." „Ik herinner het me. Hij schreef me, dat je hem vijfhonderd gulden had ge stuurd." „Dat had hij je niet moeten vertellen." „Hij had jou dat andere niet moeten vertellen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2