Onderwijs. Kerknieuws. Staten-Generaal. Gemengd Nieuws Telegrammen. Scheepstijdingen. Bu N er toe geleid, dat de steunregeling voor de boerenboterproducenten in Zeeland anders geregeld is dan voor de fabrieken. Voor de fabrieken kost het crisis-boter- merk thans 42 cent per K.G. Aan het ein de echter van bepaalde perioden ontvan gen de fabrieken een uitkeering per K.G. verwerkte melk, waarbij rekening ge houden wordt met het vetgehalte. De bo- terfabrieken ontvangen echter minder terug dan ze voor de botermerken beta len. Ieder die boter maakt moet een of fer brengen voor hen die met verlies zuivelproducten uitvoeren. De boeren nu betalen voor de merken direct de prijs die voor de fabrieken vast gesteld is min de geschatte steun die aan de fabrieken later uitgekeerd wordt uit de Grisis-Zuivelpot. Als deze schatting tijdelijk iets te hoog of te laag blijkt te zijn, wordt dit bij latere prijsverande- ring der merken verbeterd. Voor de boerenboter dus minder admi nistratieve rompslomp maar toch een gelijke behandeling. De winst voor de boterproducenten zit daarin dat de prijs van de boter voor het binnenland, die nu in het buiten land slechts 83 cent per K.G. kost, kunst matig veel hooger gemaakt wordt. Die binnenlandsche prijs is al bij de f 1.30 per K.G. Men hoopt, die prijs tot f 1.50 f 1.60 per K.G. te kunnen opvoeren. Vereenlging voor Voortgezet Nijverheids onderwijs MiddelburgVlissingen. Op Woensdag 20 Juli 1932 had in het gebouw der Ambachtsschool te Middel burg in een bijeenkomst van Bestuur, Ge delegeerden, Leeraren, Cursisten de uit reiking van diploma's en rapporten van de afdeeling Normaalcursussen plaats. Bij den aanvang der vergadering, wees de voorzitter der Vareeniging, de heer G. Wagenvoorde, erop, dat niettegenstaan de de abnormale tijdsomstandigheden, de Vereniging zich ia. .pgaande lijn voort beweegt, en dat het juist bij de in alle be drijven heerschende slapte, diegenen zijn, die in aanmerking komen voor een plaat sing, welke in het bezit zijn van een of meer diploma's ten bewijze, dat zij door studie hun vakbekwaamheden hebben ver groot. Bevorderd werden van het le tot het 2e leerjaar de heeren: L. v. d. Steen, D. J. Guequièrre, J. M. Ovaa, P. G. Gillsen, al len te Vlissingen en G. H. Hollestelle te Goes. Eén candidaat werd niet bevorderd. Na gedaan eindexamen werd het diplo ma der Vereeniging toegekend aan de heeren J. L. Boogaard te Westkapelle, A. G. H. van den Driest te Middelburg van de afdeeling Werktuigbouwkunde, terwijl één candidaat herexamen zal moeten doen en verder aan de heeren D. H. van Hoorn te Vlissingen, J. G. Hendrikse te Middel burg en J. A. Stokmans te Goes, allen van de afdeeling Electrotechniek. Van deze laatste afdeeling werd een candidaat af gewezen. Als Gedelegeerden traden op de heeren Ir C. Kapsenberg, ingenieur der Kon. Maatschappij de Schelde, J. A. Gijzeis, be drijfsleider bij die Maatschappij, beiden te Vlissingen en J. A. Tavenier te Mid delburg, alsmede de heer J. de Wilde, directeur van de Avondschool voor Nij verheids-onderwijs te Vlissingen. ALLEEN EEN BAD met electrisch warmwater-apparaat voor nachtstroom van 3^ ets. per K.W.U., geeft volledige voldoening. Installateur: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. (Adv.) Faillissement en. Door de Rechtbank te Middelburg zijn heden fail liet verklaard: L. J. Repe, rijwielhandelaar te Renesse. Rechtercommissaris Mr J. W. Zijlstra, rechter. Curator Mr G. J. B. du Croo, ad vocaat te Zierikzee. G. de Greve, vrachtrijder te IJzendijke. Rechtercommissaris Mr J. W. Zijlstra, rechter. Curator Mr G. Erasmus, advocaat te Oostburg. J. de Wee Kzn., rijwielhandelaar te Ierstke. Rechtercommissaris Mr J. H. Bybau, rechter. Curator Mr C. M. Kegge, advocaat te Goes. Door de rechtbank te Middelburg is beëedigd als makelaar dhr C. G. Mantz te Middelburg. Dezer dagen kwam een inwoonster van Axel tot de minder aangename ont dekking, dat in haar woning uit een op de slaapkamer staande kast een belang rijk bedrag aan geld was ontvreemd, ter wijl bovendien uit een portemonnaie, wel ke zij in de woonkamer had gelegd, een bankbiljet van f 20 was weggenomen. De politie werd met een en ander in kennis gesteld. Door de koinmiezen te Sluis werd dezer dagen een kist met boter, die in een auto werd vervoerd en welke boter boven het aangegeven aantal K.G. aanwezig was, in beslag genomen. Een plechtigheid. De Zweedsche marine-attaché te Parijs, te vens verbonden aan het gezantschap te Den Haag, heeft de oefeningen der ma rine te Vlissingen bijgewoond. Hedenmor gen begaf hij zich met den burgemeester, wien hij gisteren reeds een officieel be zoek had gebracht, den onder-comman dant der marine, de officieren, onderof ficieren en manschappen en het muziek korps te elf uut naar het standbeeld van de Ruijter om aldaar met een in het Ne- derlandsch uitgesproken rede een groo- ten lauwerkrans neer te leggen. De burgemeester heeft de toespraak van den attaché beantwoord en ook de onder-commandant der marine voerde 't woord, waarna de plechtigheid met het spelen van het Wilhelmus ia besloten, Middelburg. De sub-Aommisoie B van het plaatselijk crisis-comité heeft in het eerste halfjaar 1932 uitgegeven f 2788.79, waarvan voor 242 paren schoenen f 995.47, bovenkleeding f 752.79; 65 de kens f 212.44 H, onderkleeding en diver sen f 693.14^, huren, garantiebedrag wo ningen Karelsgang f 54.45, matrassen etc. f 48.50; ontsmettingsdienst f 5 en admi nistratiekosten f 26.99. De steun per werklooze bedroeg f 12.45. De ontvangsten waren f 1842.50 (18425 X f 0.10), het nadeelig saldo dus f 946.29, en blijft dus voor het tweede halfjaar over f 896.21, hetwelk bij een zelfde steun bedrag per persoon voor ongeveer 70 ge vallen strekt. Vlissingen. Morgenavond geeft het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" een con cert op den Boulevard. Krabbendijke. Woensdagmiddag te één uur had de eerste steenlegging plaats van de nieuw te bouwen armenhuizen achter de Ned. Herv. Kerk. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van den kerkeraad, den architect Wabeke, den aannemer J. van der Sande en al de genen, die werkzaam waren aan het ge bouw, terwijl er nog al belangstelling door de omwonenden werd getoond. Ds Baarslag nam het woord en wees er op, dat de armenhuizen een telkens we derkeerend onderwerp van bespreking ge weest waren en dat de werkloosheid ein delijk den doorslag had gegeven tot nieuwbouw over te gaan. De heer M. de Jonge Sr., als administreerend diaken, nam de troffel ter hand, nam uit de ver sierde trog wat cement en metselde als de bekwaamste vakman de eerste steen. Nadat de architect Wabeke nog even het woord genomen had, waarbij hij zijn wensch uitsprak, dat de kerkeraad genoe gen mocht beleven van deze gebouwen, was deze plechtigheid geëindigd. Het is de bedoeling in den voorgevel een steen aan te brengen, waarop dit feit voor het nageslacht zal vermeld staan. Kruiningen. Met ingang van heden gaat weer een tweede post naar een der mid dagtreinen en wordt vandaar ook afge haald, zoodat dengene die hun post af halen ook de tweede post kunnen afhalen. 's-Gravenpolder. Gisteravond kwam de gemeenteraad voltallig bijeen. Ingeko men was een schrijven van den Postdi recteur dat voor 's Gravenpolder geen uitzondering gemaakt kan worden wat betreft de postbestellingen. Er was bij kasopname van den ge meenteontvanger in kas f3231.74. Alles werd in orde bevonden. Besloten werd op verzoek van G. de Jonge en H. Mol de pachtsom van de gemeentegronden, die resp. f 88 en f 109 per gemet is, terug te brengen op f 50 per gemet. De verordening tot benoembaarheid en bezoldiging voor gemeenteveldwachter wordt op verzoek gewijzigd. Dhr A. Geel hoed wordt thans agent inplaats van correspondent der arbeidsbemiddeling. Besloten wordt het huis der gemeente, thans verhuurd aan P. Verbeek, te laten schilderen, zulks bij inschrijving. De ge- meentebeerbak zal thans opgeruimd wor den en in plaats daarvan een septictank worden aangebracht. De gemeenterekening wordt aangebo den tot de volgende bedragen: ontvang sten f 34.325.76, uitgaven f 33.528.24, goed slot f 797.52. Weth. Schouten deelt mede, dat hij deze rekening niet voor zijn verantwoor ding neemt, want hij heeft ze nog niet 'gezien. Dhr Vermue vindt dit toch wonderlijk. Dhr Verhulst vraagt wie hem dan aan biedt en wie dan de verantwoordelijkheid draagt. B. en W. kunnen daar ook niet een ant woord op geven. Maar weth. Schouten gaf vergunning om door te gaan, en de zaak was gereed. Tot leden der commissie om de reke ning na te zien werden benoemd dhrn Vermue, De Koster en Kousemaker. Daarna sluiting. Westkapelle. Woensdag vergaderde de Raad alhier. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de burgemeester. In behandeling kwam een verzoek van de reddingsbrigade, onderafdeeling van „het Groene Kruis", om een jaarlijksche bijdrage, ter bestrijding van de kosten voor aanschaffing en onderhoud van red dingsmateriaal. Het bestuur der genoem de brigade meent, nu de bijdrage van „het Oranje Kruis" ter bestrijding van de op richtingskosten door de tijdsomstandig heden is verlaagd, deze niet mogen ver haald worden op de leden van de brigade, die zich geheel belangeloos beschikbaar stellen, in nood eerste hulp te verleenen. De voorzitter zegt inlichtingen inge wonnen te hebben, en daarbij vernomen te hebben, dat een subsidie van f 10 per jaar voldoende geacht wordt. B. en W. stellen daarom voor, tot wederopzegging een jaarlijksche subsidie van f 10 te ver leenen. Dhr Huibregtse meent zeker te weten, dat bij de reddingsbrigade geen leden zijn die kunnen zwemmen. Dhr Louwerse meent evenwel, dat dit niet noodzakelijk is, daar ook buiten staanders in geval van nood, die wel kunnen zwemmen, hulp kunnen verlee nen. Dhr Huibregtse meent, dat het mate riaal dat eigendom is van de brigade, niet in dienst gesteld kan worden van ieder een. Spr. stelt daarop voor, het verzoek aan te houden en eerst nog nadere in lichtingen in te winnen. Dhr K. Cijsouw ondersteunt dit voor stel. De heeren Louwerse en H. Cijsouw ach ten het beter, dadelijk een beslissing te nemen, daar het bedoelde materiaal spoe dig noodig kan zijn. Het voorstel van den heer Huibregtse wordt daarop verworpen met 5 st. Dhrn Huibregtse en K. Gijsouw stemmen vóór. Daarop wordt het voorstel van B. en W, met alg. stemmen aangenomen. Uit de voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school (1. G. W. Smeenk te Doetinchem, 2. I. W. Bakker, te Burgh, 3. L. Broere te Den Burg) wordt met alg. stemmen benoemd dhr G. W. Smeenk. Daarop wordt met alg. st. tot ambte naar van den burg. stand benoemd de heer Jhr. mr. A. F. G. de Casembroot, die onder dank deze benoeming aan neemt. Aangeboden wordt de gemeentereke ning dienst 1931. De ontvangsten uit den gewonen dienst bedragen f 52.775.67, en de uitgaven f48.447.84H, alzoo een sal do van f 4327.82 H. De inkomsten uit den kapitaaldienst bedragen f32.437.19; de uitgaven f 31.637.47. Een batig saldo al- zoo van f799,72. Aangeboden wordt de rekening van het burg. armbestuur, dienst 1931. Ont vangsten f 3860.84 H, uitgaven f3228.96, saldo f 631.88 H. Dhrn K. Minderhoud, L. Minderhoud en J. Lous worden benoemd in de com missie belast met het nazien der reke ningen. Goedgekeurd wordt de begrooting van het burg. armbestuur, dienst 1933 met in ontvang en uitgaaf f2249.51. Daarop komt in bespreking een wijzi ging in de verordening op de leges De voorz. deelt mede, dat B. en W. in ver band met het groot aantal ventvergunnin gen dat gevraagd wordt, voorstellen leges te heffen op de ventvergunning voor per sonen, die buiten de gemeente woonach tig zijn en wel: 50 cent per ventvergun ning voor één dag, indien de ten verkoop aangeboden goederen met rij- of voertuig aangevoerd worden; en f 5 geldig voor een jaar. Voor goederen niet vervoerd met een voertuig, bedragen deze leges resp. 25 ct. en f 2.50. Voor afgifte jachtacten, als bedoeld in art. a, b, c, en d y^n de Jachtwet, be dragen deze leges 1*2.50, f 1.50, f 1, en f 0.50. Voor muziekvergunning moet 25 ct. per dag worden betaald. Dhr Huibregtse kan zich niet met dit voorstel vereenigen, omdat spr. meent, dat zij, die niet venten, maar alleen be stellingen uitvoeren, daardoor niet getrof fen kunnen worden. Met 6 st. vóór wordt daarop het voor stel van B. en W. aangenomen. Dhr. Hui bregtse stemt tegen. Rondvraag. De heer Huibregtse vraagt of het niet mogelijk zou zijn, ver andering te brengen in den tijd, waarop de hulpbus der posterijen gelicht wordt. Spr. zou het wenschelijk achten, dat deze gelicht werd vóór het vertrek van de tram, waarmee de post verzonden wordt, inplaats van nadien. De voorz. zal trach ten, hierin verandering te krijgen. Dhr L. Minderhoud vraagt, nu een ka bel gelegd zal worden door de P. Z. E. M. langs den straatweg naar Aagtekerke, of het niet mogelijk is dat ook de boerde rijen, aan dien weg gelegen, aansluiting kunnen krijgen voor electrisch licht. Be sloten wordt hieromtrent inlichtingen in te winnen bij de P. Z. E. M. De voorz. deelt daarop mede, dat van den Minister van Binnenl. Zaken bericht is ontvangen, dat de werkverschaffing voorloopig kan worden voortgezet tot 30 Juli a.s. De heer L. Minderhoud vraagt, of het niet wenschelijk is, om de beschikbare gelden te laten verwerken in November en December, omdat, naar Spr. meent, de oogst meer werk zal verschaffen. Dhr K. Gijsouw zegt, dat de toestand treurig is. Hij zegt niet met het idee van den vorigen spreker in te stemmen. Dhr L. Minderhoud acht het ook wel noodig, om werk te verschaffen, maar vindt, als er niet voldoende geld beschik baar is, dat het beschikbare bedrag dan beter in November en December verwerkt kan worden dan in Augustus. De voorzitter acht stopzetten van de werkverschaffing met Augustus niet mo gelijk. Spr. wil voortgaan met werkver schaffing, al kan dit dan ook, in verband met de beschikbare geldmiddelen onmo gelijk op groote schaal geschieden. Dhr K. Gijsouw acht de toestand voor de gehuwden met vier kinderen critiek. Dhr Huibregtse ziet ook geen mogelijk heid om de werkverschaffing stop te zet ten. Dhr H. Cijsouw wijst er nog op, dat er voor de werkzaamheden in den oogst veel te veel werkkrachten beschikbaar zijn. De voorz. vraagt of de Raad in prin cipe kan besluiten tot voortzetting van werkverschaffing, waartoe met alg. stem men wordt besloten. Dhr J. Lous vraagt nog, of er geen wij ziging gebracht kan worden in de rege ling der werkverschaffing. Er zijn, aldus spr., personen, die 's morgens, en 's avonds eigen land bewerken en over dag naar de werkverschaffing gaan. An dere personen die het meer noodig heb ben en vooral groote gezinnen, lijden daarondeï. De voorz. zegt daarop controle toe. Daarna sluiting. dinge, J. C. Jörg te Steenwijk. Te Hor stenMusselkanaal, M. J. Visser te Wes- ter-Schelling. Te Zuidbroek, J. N. Se- venster te Bergum. Aangenomen naar Lemmer, A. Keuze kamp te Uithuizermeeden. Naar Uitwier- da, C. van Dijk te Nuis en Niebert. Bedankt voor Gouderak, J. G. Woelde- rink te Vreeswijk. Geref. Kerken. Aangenomen naar Schiedam, G. Vonk te Baarland. Bedankt voor Oudshoorn, G. Vonk te Baarland. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Den Helder, D. Biesma, cand. te Groningen en W. Meijnhout cand. te Haarlem. Te Kornhorn, D. Biesma, cand. te Groningen en J. Franssen cand. te Rotterdam. Beroepen te Drogeham, D. Biesma cand. te Groningen. Te Urk W. F. Laman cand. te Leiden. Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. Gisteren is te 's-Gravenhage de 117de vergadering van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk door Dr G. J. Weyland te Veere geopend. Tot leden van het moderamen werden gekozen de heeren Dr G. J. Weyland, pre sident; A. B. te Winkel, vice-president en F. Tammens, secundus, van den vice-pre sident. Met groote dankbaarheid is het bericht ontvangen, dat H.M. de Koningin weder f 2000 voor het Fonds Noodlijdendende Kerken en personen en f 750 voor het Fonds Geestelijke behoeften heeft beschik baar gesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Surhuisterveen (toez.), B. Ruitenberg, cand. ta Latten, Te Wemel- Rijks Hoogere Burgerschool, Goes. Na gehouden examen zijn tot de le kl. toegelaten: P. F. v. d. Meulen Bosma, T. Overhof, G. J. van Riet, G. J. van Zwee- den, Fa. Reinders Schilt, J. S. Schultz, T. Koning, C. J. de Roo, Ga. Breen, A. J. van Ballengooijen de Jong, J. de Die, T. H. J. Stevens, E. G. Braam, Ca. S. A. van Asperen Vervenne, P. Steutel, H. de Kok, H. van der Sluis en J. G. van der Sluis, allen van Goes; M. Nieuwdorp, Kruinin gen; G. J. Verhoef, Ovezande; W. H. Smits van Kloetinge. J. Butijn, Rilland-Bath, A. D. J. Dees, Waarde, Ma. E. Glas, Sta. E. Glas en P. v. d. Have, Kapelle, W. J. van Liere, Borsele, J. Vette, J. J. Mieras en G. de Rooy van Ierseke. Her-examen 5, afgewezen 4. Hoofdaktestudie voor den Indischen dienst. Naar gemeld wordt hebben de onderwijzers, die op 's Rijks kosten voor den Indischen Dienst worden opgeleid voor de akte van hoofd onderwijzer, bericht ontvangen, dat zij in de gelegenheid worden gesteld het con tract te verbreken. Wanneer de betrokke nen zich terugtrekken behoeven zij de reeds door hen ontvangen gelden niet te rug te storten. Zij, die van dit aanbod geen gebruik wenschen te maken, kunnen hun studie voor de hoofdakte voltooien en blij ven in het genot van de toelage. Geslaagd voor Nederlandsche Han delscorrespondentie Mejuff. H. G. Reijer- se te Middelburg en de heeren J. C. Va- ,der te Middelburg en N. Verstraete en J. Kooman te Vlissingen. Suppletoirs Indische begrooting. De derde kruiser. De Eerste Kamer behandelde gisteren o.m. een suppletoirs Indische begrooting. Naar aanleiding van gemaakte opmer kingen verklaarde de Minister van Koloniën, dat de regeering volkomen doordrongen is van de toestanden in de suiker-industrie. De regeering, hoewel geen directen steun verleenend, zal doen, wat ze kan. Ook de werkloosheidsbestrijding en de voedselvoorziening hebben de volle aan dacht van de regeering; hoeveel daarvoor zal noodig zijn, is niet te zeggen; zoo noo dig zal de regeering niet verzuimen in te grijpen. Wat den kruiserbouw betreft, herinnert spr. er aan, dat het gaat om het behoud van een minimum, dat we moeten hebben om de Indische belangen te verdedigen. Bovendien bedenke men dat in Indië op de marine reeds 35 pet. is bezuinigd en dat de nieuwbouw, in 1929 beloopen- de 17 H millioen, in 1932 is gedaald tot nauwelijks de helft en in 1933 zal dalen tot 2 millioen. De Minister van Defensie deed opnieuw een beroep op de Kamer, zooals reeds eerder is geschied, voor den afbouw van den derden kruiser. Door te gaan beneden een zeker minimum voor de weermacht zoowel ter zee als te land, maakt men bovendien al het overige waardeloos. Van geen enkel departement zijn de laatste jaren zulke bezuinigingen aange bracht als van Defensie en spr. heeft daartoe volkomen medegewerkt. Spr. kwam voorts op tegen de gering schattende woorden van den heer van Embden over het materieel onzer zee macht. Het ontwerp werd met 30 tegen 9 st. aangenomen. Opnieuw relletjes te Over sell e. Gieteravond ie het te Overschie voornamelijk in de buurt Schiewijk, weer heel rumoerig geweest. De O.S.P. had een vergadering uitgeschreven, waar geprote steerd zou worden tegen de politieterreur te Overschie, in verband met 't gebeurde op Donderdagavond j.l. De burgemeester van Overschie heeft deze vergadering evenwel verboden; tevoren had hij een verbod uitgevaardigd van demonstratie en optochten. Tegen acht uur kwam een groep demon stranten uit Rotterdam bij Overschie aan welke door de politie met sabel en gum mistok werden teruggedreven. Er deden zich nog meer ongeregeldheden voor, o.a. werd een barricade van keien en plan ken opgeworpen, die echter nadat de demonstranten waren verjaagd, door de politie weer opgeruimd werd. Nadat er nog eenige charges waren verricht, zijn de demonstranten naar Rotterdam terug gekeerd, waar zij door de Rotterdamsche politie werden opgewacht en met zachten drang werden verspreid. Ook uit de richting Delft had zich een troep leden der O.S.P. en communisten naar Overschie begeven. Eén van hen, afkomstig uit Voorburg, heeft een sabel- wond gekregen. Hij is naar Voorburg op transport gesteld. Kind uit de tweede verdie ping gevallen. In perceel Deiman- straat 107 te 's-Gravenhage, is gister avond een 3%-jarig jongetje uit de twee de étage gevallen. Het kind is met een schedelfractuur opgenomen Op weg naar het Ziekenhuis is het aan de gevolgen van den val overleden Doodelijkongeval. Gisteravond ongeveer zes uur reed een auto, waarin als passagier gezeten was een zekere heer Jansen uit Hilversum, op den Leeu- warderweg bij Deersum in de richting Sneek. Toen een groentewagen uit een zijweg kwam, wilde de bestuurder van de auto daarvoor uitwijken doch reed daarbij tegen een boom. Hoewel de snel heid niet groot was, ongeveer veertig kilo meter, was het gevolg van de botsing rampspoedig. De heer Jansen werd zwaar gewond. Een been was op twee plaatsen gebroken, een kaak ontwricht, en hout splinters waren hem in den hals gedron gen. De zwaar gewonde werd naar Sneek vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. De chauffeur werd niet ge wond. De wagen is vernield. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 4.15 u. is het postvliegtuig de Duif van Schiphol naar Indië vertrokken. Het vliegtuig had 225.8 K.G. post en 11 K.G. lading aan boord. GRONINGEN. Hedenmorgen heeft de politie een tweetal ontsnapten uit de Rijks werkinrichting te Veenhuizen gearres teerd. Zij worden verdacht schuldig te zijn aan den inbraak in de Geref. Kerk te Smilde. KERKRADE. De politie heeft aange houden een Joego-Slavische vrouw in ver band met den dood onder verdachte om standigheden van haar 15-jarige doch ter. Op het lijk dat in beslag genomen werd, zal waarschijnlijk nog heden sectie geschieden. Beslissing van het Staatsgerechtshof. BERLIJN. Het Staatsgerechtshof is reeds bijeengekomen om over de klacht van de Pruisische regeering en die van de overige landsregeeringen te beraadslagen. Het staatsgerechtshof heeft geweigerd een beslissing in kort geding te nemen en heeft de behandeling van deze zaak uit gesteld tot na de verkiezingen. BERLIJN. Wegens het drukken van vlugschriften waarin aangespoord wordt tot een algemeene staking is hedennacht de drukkerij van het communistische or gaan de Rothe Fahne, door de politie ge sloten. BERLIJN. Tegen den afgezetten com missaris van politie is op grond van pa ragraaf 3 der Noodverordening van den Rijkspresident van 20 Juli een strafver volging ingesteld. Zooals bekend slaat par. 3 op het plegen van verzet tegen de bevelen van den militairen bevelhebber. Het uit zijn functies ontheven Pruisi sche Kabinet is hedenmorgen om 10 uur bijeengekomen ter bespreking van den toestand. De gevolmachtigde van den Rijkscom missaris dr Braun heeft intusschen ook de overige leden van de Pruisische regee ring te kennen gegeven dat zij hebben af te treden. BERLIJN. De militaire bevelhebber van de provincie Brandenburg en van Berlijn heeft aan de politie een verordening doen toekomen voor het gebruik van wapenen door de politie en een verordening inzake de arrestatie van personen bij bepaalde delicten, die tot dusverre niet kon geschie den. De politie is aangemaand tegen even tueels overtreders energiek op te treden. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Juli, 2.30 u. Parijs 9.72—9.74. Londen 8.818.90. Brussel 34.4134.44. New-York 2.48^—2.48%. Berlijn 58.8558.95. Stoomvaart-Mij. Nederland. JOHAN v. OLDENBARNEVELT, thuisr., 20 v. Genua, P. C. HOOI POELAU KOTA IN' TELEGF Verwachtii Zwakke Noord-We; wolkt of regenbuien ratuur. Stanc Stand v L Vrijdag 9 GOES. jm. en Adi KRUINI der Endt, Nooijer, 2i Geboren: en Janna J d. v. Lee Adriana J Christiaan Christina, Thona Set Aangevo ct., kipeier eieren 3, k Aangevo Boter 70 kalkoeneiei Part. pr poelje-eier Op de v< gevoerd. 56 k.g. 2.65, 58—f 2.68—2.72, Bruine 64 k.g. 2.f Eendeiei MIDDEL veiling. At poters 13-S ters 25-39, Augurke: veruien 11- boonen 8- 11-21, Tui 12-19, Wa princessen Suikerboon Roem van Gladioler 4, alles pei Colea's 7 Peen 2.5 menas 1.5- kool 2-4, R terselie 2.1 1/10-1, Rad kommers 2 bos of per MIDDE veiling, vm Aardbeis bessen 4-14 2-5, Zwarte Morellen 3( fries 12-16, Meloenen stuk. VLISSIN Zwarte bes uur). Aard; per 25 Kg. —22, id. I genaars 9- stamsnijboo princes 27- kerboonen 64, witte k: 912, rood 12,5, wit 1723, aar 23, spinazie per K.G.; 411, sla ct., alles pe ber 0,51,E uien 1,53 gladiool 17 Belie 923, ct., alles pe stuk; augur GOES. V veilingen: da A 10.30, bessen 33.E 9, n.m. 4 u B 8.90 gld

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 2