Kerknieuws. Onderwijs. Telegrammen. Pruisen onder censuur van de Rijksregeering. Financieële Berichten. Rechtzaken Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. een bevestiging van de waarheid van het Christendom, en van 'het Woord Gods: „Ik zal vijandschap zetten." Noch de moordplannen in den Romein- schen tijd, noch de naturalistische we tenschap, noch de Moscousche actie heb ben het Christendom nog maar een milli meter kunnen verdringén. Maar, zegt men, als er dan een God is, waarom zijn er dan nu 15 millioen werk- loozen en is er zoo'n crisis en wereld ellende? Zonder het geloof is er toch ook de we reldellende, zegt spr., maar waar is dan de toevlucht. Bovendien als God zegent en als er overal welvaart is, zijn het dan allen christenen? Iemand zei eens: heel het raderwerk staat stil, als onze mach tige arm dat wil, maar het is nu of God zegtheel dat raderwerk staat stil, wie brengt het weer in gang, wie is daartoe in staat I De Christen draagt het kruis der we reldellende in de kracht van den Gekrui sigde. Heel de actie van Moscou drijft de menschheid naar Bethlehem. Het is bestaanbaar, dat ook deze crisis wordt opgelost, maar het is alleen moge lijk door de reserves van het Christendom. In het Kind van Bethlehem is meer kracht tot behoudenis, dan in ons kracht tot verdoemenis. De Kerk was stampvol. De spr. werd met gespannen aandacht tot het einde gevolgd. Vlissingen. Voor den a.s. Zaterdag, 's avonds om half acht, te houden Vlissing- schen Boulevardloop hebben zich 35 deel nemers aangemeld, dat is 9 meer dan ver leden jaar, terwijl nog enkele inschrij vingen moesten worden geweigerd, daar deze te laat waren. Hieruit blijkt, dat er voor dezen wed strijd een groote, toenemende belangstel ling bestaat. De start- en finishlijn is gelegen vóór het Grand-Hotel „Brittannia". De prijs uitreiking heeft direct na afloop van den wedstrijd plaats in hotel „Oosterhuis" bij monde van den heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen. Goes, Gisteren speelde de Chr. voetbal- vereeniging Excelsior een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen de R.K. voetbalver- eeniging Robus. Robus won met 52. Excelsior was niet volledig. 's-Heer Arendskerke. Bij de Maandag gehouden stemming ter verkiezing van een lid van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier, werd in de vacature ont staan door het vertrek van dhr A. C. Westveer gekozen, dhr M. Duijnkerke. Wolfaartsdijk. In haar laatst gehouden vergadering betreurde de afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond het, dat de werkgevers zonder overleg te ple gen met de arbeidersorganisatie het zo- merloon weer lager gesteld hebben dan vorig 'jaar. Aangezien de loonen 'ook vorig jaar aanmerkelijk zijn verlaagd, had de afdeeling via het hoofdbestuur aan de patroonsvereeniging een schrijven gericht, met het verzoek de loonen niet te verlagen. Het schijnt echter wel of er geen aandacht aan werd geschonken. Al thans er kwam geen bericht op terug. Met het hoofdbestuur zal overleg worden gepleegd hoe verder te handelén. Hansweert. Vrouw T. had het ongeluk te vallen waarbij zij ernstig gekwetst werd en geneeskundige hulp direct moest wor den ingeroepen. Zaamslag. De afdeeling van de N. C. L. B. kwam in ledenvergadering bijeen. Er was 'n flink bezoek, dat mede zijn oorzaak vond in de stopzetting der steunuit'keering, waarover gesproken zou worden, waar toe dhr Vingerling, hoofdbestuurder, was overgekomen. Na gebruikelijke opening en het afhan delen van huishoudelijke zaken kreeg dhr Vingerling het woord, die een practische rede hield over „Trouw en ontrouw". Hij begon met nader te belichten de moei lijkheden, die zich in deze gemeente voor doen. "Wanneer door een misstap van en kele raadsleden de werkloozensteun wordt stopgezet door B. en W., dan hapert hier wel het een en ander. En als dan alle plaatselijke afdeelingen hierover ge zamenlijk door middel van hun hoofdbe sturen eens willen spreken, en men spreekt dag en uur af, en als dan de rood-georganiseerden een dag vroeger gaan, bewijst dat niet dat zij! meer doen, maar dat men met hen niet kan samen- spreken of handelen, omdat zij niet willen of omdat zij het liever alleen willen doen. Dat moet dan nu ook maar eens uit zijn. Hij wijst er op, dat er zich speciaal in 't Zuiden meer moeilijkheden voor doen, b.v. gezamelijk overleg en Belgische'arbeiders. Over 't laatste zijn stappen gedaan bij de regeering en over het eerste moet dit noodwendig volgen. Reeds 2 jaar is ge tracht contact te krijgen, doch tevergeefs. Er is een miskenning van ons doel, een bewuste ontkenning van ons Chr. levens beginsel. Daarom zal ook in de naaste toekomst door de overheid dwingend moe ten worden opgetreden. Dat is wel jam mer, maar het zal noodzakelijk zijn. Niet voor 95 pet. de regeeringssteun voor de werkgevers en de rest voor de arbeiders. Met een opwekking om vooral in deze dagen het hoofd koel te houden, Christen te zijn in woord en daad en met een ernstig vermaan aan werkgevers om niet met vuur te spelen en straks als de ge volgen niet meer te stuiten zijn, zich te beklagen, maar naar den eisch Gods en den plicht des Christens te handelen, eindigde hij zijn met aandacht beluisterde rede. Medegedeeld wordt, dat een samenspre- king zal plaats hebben met de aardappel handelaars in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen over de loonen voor aardappels rooien. Nadat de voorzitter nog heeft gewezen op het nut van het t.b.c.-fonds, gaat dhr Vin gerling voor in dankzegging. Veere. Dinsdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer P. Dekker. De voorzitter, de heer Drorikers, deelde mede, dat door B. en W. kas opname bij den ontvanger is gedaan en dat alles in orde werd bevonden. In kas was een bedrag van f 6746; voor kennis geving aangenomen. Verder, dat van Monumentenzorg „Nehalennia" mededee- ling is ontvangen, dat aan dhr W. de Buck f 100 tegemoetkoming voor gevel- verbou'wing in ouden stijl wordt verleend. Vervolgens is een schrijven ingekomen van den Minister van Financiën, dat aan de gemeente zal worden uitgekeerd van de Rijksinkomstenbelasting per ingezetene f 5,4)82 of globaal een som van plm. f 5000. Goedkeuring is ontvangen van Ged. Sta ten op de gewijzigde verordening van het slachthuis. Schrijven van den kantonnier J. Ver- straate, dat het kadaver uit het kanaal is verwijderd. Een adres van de Kamer van Koop handel aan de Tweede Kamér, waarin wordt gewezen op het nadeel, dat geleden wordt door de beperking van de post bestelling. B. en W. stellen voor hieraan adhaesie te betuigen, wat algem. instem ming verwerft. Een schrijven van het Centraal Ar chief met verzoek medewerking te willen verleenen en als lid toe te treden voor een contributie van f 5. Wordt m. a. st. aan genomen. Een schrijven van dhr A. Mesu Wz., verzoekende opneming in het Godshuis. Gezien den financieelen toe stand der stichting en daar adressant geen inkoopbedrag heeft genoemd, wordt besloten afwijzend te 'beschikken. Een schrijven van dhr C. Wattel te Gapinge, om vermindering van pacht over 1932; wordt op voorstel van dhr Wouters, aangehouden tot een volgende vergade ring. De voorzitter kan nog mededeelen, dat de stank, die door 'het riool op de Markt veroorzaakt werd, door hiervoor genoem de maatregelen is verdwenen. Een schrijven van dhrn Kasse Johz. en J. de Nood, waarin niet alleen op het water der begraafplaats, maar ook/op het rioolwater dat van Zandijk afvloeit, ge wezen wordt. Dhr Neugebauer, gem.-opziehter, heeft nogmaals een onderhoud gehad met be langhebbenden, doch zonder resultaat. De voorzitter vraagt om het genomen raadsbesluit tot wegneming der nieuwe rioleering uit te stellen, tot B. en W. een onderhoud hebben gehad met de Provin cie om de waterleiding te leggen door den Veerscheweg naar de nieuwe sloot. Hier toe wordt besloten. Een schrijven van Vrouwepolder, waar in gevraagd wordt een regeling te treffen tot toelating van kinderen op de Open bare school. Na wijziging wordt een con cept-regeling vastgesteld. Daar goedkeuring van Ged. Staten is ontvangen, wordt besloten het grootboek- kapitaal N. W. S. te verkoopen en het bedrag in leening te storten voor de ge meente, af te lossen in 40 jaar. Verzoek van dhr Verbeek, carouselhou- der, om vermindering van staangeld op de Veersöhe kermis, wegens verminderde opbrengst door de malaise. Dhr Gideonse stelt voor hierop niet in te gaan, over welk voorstel de stemmen staken. De voorzitter deelt nog mede een onder houd gehad te hebben met de zetbaas der garnalendrogerij en zegt, dat de goedkeu ring van B. en W. nog niet had plaats ge had, doch dat hij nu toestemming heeft verleend om de garnalen op de gemaakte plateau's te storten, tot wederopzegging. Dhr van Beveren vraagt naar de par keerplaatsen van auto's om de bewoners van overlast te vrijwaren en 'klaagt ook over de onzedelijke kleeding van de zwem mers. De voorzitter zegt, dat de politie meer toezicht zal houden, terwijl B. en W. voorstellen de politieverordening te wij zigen om beter te kunnen optreden. Met algem. stemmen wordt hiertoe besloten. Dhr Simonse klaagt over het te snel rijden van motorvehikels, wat ernstig ge vaar oplevert 'bij! den Boschweg, terwijl de maximum snelheid toch 20 km. is. B. en W. zullen hieraan aandacht schenken. Dhr Gideonse informeert naar de te- werkgestelden aan de toren. De voorzitter zegt, dat dit meest gaat via den architect- opzichter. Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Doetinchem (dir. Chr. Phil. Inr.), E. J. Mulder te Herveld. Te Mussel- kanaal en te Drachten (Evang. Vereen.), M. J. C. Visser te Wester-Schelling. Te Woubrugge, J. Jellema te St. Pancras. Bedankt voor D'antumawoude, J. van Rijs te Tjerkwerd. Voor Someren, R. Meeuwenberg te Driel. Voor Dinteloord, E. Schimmel te Ameide. Voor Boskoop, H. van Dijken Jr. te Gouda. Voor Alblas- serdam, J. van "Woerden te Zwammer- dam. Chr. Geref. Kerk. Drietal te Aalten, D. Biesma cand. te Groningen, A. M. Franssen cand. te Rot terdam en "W. Meijnhout cand. te Haar lem. Geref. Gemeenten. Drietal te Tholen, J. D. Barth te Bors- sele, M. Hofman te Krabbendijke en J. Fraanje te Barneveld. Emeritaat. Ds E. J. Koppe, Geref. predikant te Wester-Emden, zal begin Januari met emeritaat gaan. Aan de universiteit te Utrecht slaag de voor het 2de theor. taandheelkundig examen de heer A. van Gastel te Z i e- r i k z e e. Geslaagd voor het examen Handels kennis L. O. mej. J. A. Cysouw, onder wijzeres aan de Chr. U.l.a school te Goes. Opheffing kweekscho len. In aansluiting op ons bericht, waar in melding gemaakt werd van het voor nemen der regeering om over te gaan tot opheffing van een aantal rijkskweekscho len voor onderwijzers, vernemen wij thans nader, dat het in de bedoeling ligt de kweekscholen te 's Hertogenbosch en Oud-Beijerland en de normaallessen te Tiel en te Zwolle op te heffen. Omtrent één kweekschool is nog geen beslissing genomen. Deze wordt echter nog heden verwacht. Overgangsexamens R. H B. S. te Middelburg. Bevorderd zijn van de le naar de 2e klasse: J. Allewijn, A. J. Andriessen, F. van Beusekom, C. J. Boasson, A. R. J. den Boer (m.), P. van Boven (m.), J. Gruq (m.), J. A. van Heijl, J. Langebeeke (m.), M. P. van Leeuwen (m.), L. J. Marcusse, P. Peterse (m.), G. J. Versluijs, P. M. de Wilde (m.), M. Bastiaanse (m.), J. van den Ende, M. G. Entink (m.), C. G. de Feijter, K. Flipse, P. M. van Giezen (m.), B. Heijt (m.), R. J. Jansen, Tj. Loo- dewijk, J. C. Meijboom, C. I. van Nieu- wenhuij'zen (m.), H. Peterse (m.), T. J. C. Smid, J. L. Tuijnman, J. P. Vaane, C. P. M. de Wilde (m.). Afgewezen 4. Van de 2e naar de 3e klasse: J. M. van den Boudt (m.), H. W. Ghijsen, A. L. Janse de Jonge, J. J. Maris (m.), M. E. Minderhoud (m.), G. Orbaan, J. Z. S., Pel, C. M. Roozemond, J. W. Snijders, J. C. Stijger, B. J. de Vos, C. J. de Vuijst (m.), J. de Baare, J. Dorleijn, C. M. ten Kate, M. F. Leijnse (m.), F. G. van Niel, A. M. van Teerling, W. Terwoert, A. R. M. Tummers (m.), J. Wagenvoor de, J. C. Wisse. Een leerling herexamen, afgewezen 6. Van de 3e naar de 4e klasse: W. van Aartsen, F. A. N. van Adrichem Boo- gaert, A. E. Beenhakker (m.), A. Cap- pon, C. A. P. van Giezen, I. Koens (m.), A. Korstanje, C. C. van der Mersch (m.), P. A. Meijler, J. W. van Pienbroek, A. Roelse, A. A. Suurland, J. Warnau (m.), J. A. Akkerdaas (m.), G. J. van den Berg, G. L. Bareel, J. I. de Bruijne, H. van Empel, J. G. Enkelaar (m.), J. Geers, C. Ghijsen (m.), I. Lamain, H. van Om meren, J. J. Pieterse (m.), S. H.Pots, "W. Tj. Smid, D. S. Tuijnman. Afgewezen 4. Van de 4e naar de 5e klasse: J. J. van der Schuur, K. F. P. van Voorst Va der, H. J. Weijl (m.), J. Wisse, V. P. Zwagerman (m.), e.v. B. M. Bakker, F. H. van der Bijl, G. J. M. Eppings, H. Klarenbeek, M. L. van der Moer, A. H. Munnik, D. J. Naezer (m.), J. van Pienbroek (m.), J. Reijnierse, L. P. Ta- zelaar, H. G. M. Tummers (m.), J. W. J. Vermeulen (m.), E. P. Vos (m.), M. P. de Vos, M. C. de Weerd. Afgewezen 10. Opheffing kweekscho- 1 e n. Nader wordt nog met betrekking tot de opheffing van een aantal Rijks kweekscholen gemeld, dat de minister van onderwijs ook zeer ernstig overwogen heeft over te gaan tot opheffing van de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Apeldoorn. Thans is echter besloten, deze inrichting niet op te heffen, doch er wel sterk op te bezuinigen. Te Rotterdam zijn geslaagd voor het examen Hoofdacte mej. M. L. P. Eecke- laer, Hulst, en de heeren J. C. Braven- boer, Noordgouwe; J. Dekker, N. en St. Joosland; P. J. Traas, Vlissingen; G, Hertogh, Zuiddorpe. DE MILITAIRE UITZONDERINGS TOESTAND AFGEKONDIGD Buitengewone rechtbanken ingesteld. Het post- en briefgeheim opgeheven. BERLIJN. Rijkskanselier von Papen is benoemd tot Rijkscommissaris van Prui sen en de opperbevelhebber Dr Bracht uit Essen tot commissaris Minister van Bin- nenlandsche Zaken en leider van de staats- kanselarij. Omtrent de redenen, die aanleiding ge geven hebben tot deze benoeming wordt het volgende gemeld: De Rijksregeering is steeds meer tot de overtuiging gekomen, dat gedurende den laatsten tijd de rust en de orde herhaal delijk werden verstoord, en de politie niet steeds tijdig en krachtig heeft ingegre pen. Ook hebben de buitenlandsche be- stuursinstanties in Pruisen herhaaldelijk een onderlinge onzekerheid aan den dag gelegd, als het er om ging doortastende maatregelen tegen de communistische ter reur te nemen. De Rijksregeering is verder van oor deel, d&t de communistische beweging zich heeft kunnen doen gelden op een wijze, die niet in overeenstemming is te bren gen met de autoriteit van den staat. Een nauwe samenwerking van de Soc.- Democraten en de Communisten is naar het oordeel van de Rijksregeering onmis kenbaar. De scherpe aanvallen tegen dg. Rijksre geering, in het bijzonder de vorige week, toen de kiezers werden opgeroepen de re geering weg te jagen, heeft mede bijge dragen tot het genomen besluit.. De Pruisische minister van Binnenland- sche Zaken heeft geweigerd deze veror dening te erkennen en verklaarde slechts voor geweld te zullen wijken. De Rijkspresid ent-heeft daar op een tweedeverordening uit gevaardigd, waarbij voor Ber- 1 ijn en de provincie Branden burg de militaire uitzonde ringstoestand wordt afgekon digd. Het uitvoerend bewind is dientengevol ge op den bevelhebber van het derde mi litaire district overgegaan. Onder hem staat ook de Berlijnsche en de Pruisische politie. Officieel wordt medegedeeld, dat bij ver ordening van den Rijkspresident van 20 Juli 1932 de Rijkskanselier von Papen tot Rijkscommissaris van Pruisen is be noemd. In deze functie heeft hij, op grond van de hem gegeven volmachten, den minister president Braun en den Minister van Bin- nenlandsche Zaken Severing, uit hunne functies ontheven. De bevoegdheid en de taak van den Pruisischen minister-president zijn op den Rijkskanselier als Regeeringscommis- saris overgegaan. De bloedige botsingen van communisti sche zijde veroorzaakt en uitgelokt, hebben de Rijksregeering voor de moeilijke taak gesteld zelf voor de rust en de veiligheid in het grootste gebied van Duitschland te zorgen. In Pruisen heeft de Rijksregeering waargenomen, dat bij de bestrijding der communistische beweging systeem en een doelbewust optreden ontbreken. Het is geen toeval, dat juist in Pruisen de Communistische strijdorganisatie het sterkst en met het meeste succes is opge treden en in verschillende plaatsen ern stige en bloedige onlusten heeft veroor zaakt. Er bestaan gegronde vermoedens dat de hooge Pruisische officieele instanties te Berlijn en op andere belangrijke posten niet meer de innerlijke onafhankelijkheid bezitten, die voor de uitvoering van hun taak noodzakelijk is. Daardoor is in wijde kringen van auto riteiten en uitvoerende beambten de auto riteit van den Staat aangetast. Onder deze ondraaglijke omstandighe den is de tijdelijke samenvoeging van de machtsmiddelen van het Rijk en van Pruisen in handen van den Rijkskanselier als Rijkscommissaris van Pruisen de eenige weg voor snel herstel van den vrede en de rust in den grootsten Duit- schen staat. De leden van het Pruisische ministerie zijn hedenmiddag voor een bespreking bij een gekomen. Tegen kwart voor 12 werd de wacht van de Rijksweer in de Rijkskanselarij betrokken door een afdeeling infanterie, die de beschikking heeft over een licht machinegeweer. Naar verluidt zou het Pruisische Ka binet Braun niet bereid zijn vrijwillig af te treden. Tegen half één verschenen in het Prui sische staatsministerie een officier en een aantal soldaten van de Rijksweer. Het oude Kabinet heeft zijn standpunt tegenover de gebeurtenissen van heden als volgt vastgesteld: De benoeming van een Rijkscommissa ris van Pruisen aan welke het geheele uit voerende bestuur wordt overgedragen is naar de meening van de Pruisische regee ring in strijd met de Rijksgrondwet: le. omdat er geen aanleiding voor een dergelijke maatregel is; 2e. de benoeming geen noodzakelijke maatregel tot herstel van de openbare veiligheid en orde is; 3e. de benoeming veeleer andere doel einden heeft. De Pruisische regeering zal daarom onmiddellijk een beroep doen op het Staatsgerechtshof, en een spoedige be slissing verzoeken. BERLIJN. De Rijkskanselier heeft den Pruisischen minister-president Braun en den Pruisischen minister van Binnen- landsche Zaken Severing uit hunne func ties ontheven. De Pruisische regeering heeft besloten de maatregelen der Rijksregeering niet te erkennen en een beroep te doen op het Rijksgerechtshof. Het Pruisische staatsministerie is door de Rijksweer bezet en gesloten. Verder heeft de Rijkscommissaris den Beriijnschen politie-president Grzeskinski en alle leden van den Pruisischen pers dienst ontslagen. In de verordening waarin de militaire uitzonderingstoestand in Berlijn en de provincie Brandenburg wordt afgekon digd, heeft heden de Rijkspresident de doodstraf afgekondigd voor de ver schillende misdrijven als hoogverraad, het veroorzaken van overstroomingen, aanslagen op spoorwegwerken en voor hen die den dood van een menschenleven veroorzaken. Mede zullen strafbaar worden gesteld zij, die tot bovengenoemde misdaden op wekken of aanhitsen. Er zullen buitengewone rechtbanken worden gevormd. De persoonlijke vrijheid, het recht van openlijke meeningsuiting met inbegrip van de persvrijheid en van vergadering en vereeniging worden beperkt en het brief-, post-, telegraaf- en telefoongeheim opgeheven. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Juli, 2.30 u. Parijs 9.71—9.75. Londen 8.808.88. Brussel 34.4034.45. New-York 2.48142.48%. Berlijn 59.20—59.80. Door den officier van Justitie te Middelburg is het door hem aangetee- kende hooger beroep tegen het vrijspre kend vonnis der Rechtbank van 29 April j.l. in de zaak tegen M. L., 37 jaar, ge meenteveldwachter te Duivendijke, ver dacht geweest van meineed, ingetrokken. MIDDELBURG. Bevallen: A. J. J. An- theunisseLa Brujeere, z. Overleden: J. F. Hooijkamp, 70 j., geh. met C. P. Thewes, GOES. Huw.-aang.: Marius Hubertus Constandse, 24 j. jm. en Gerarda Alde- gonda Maria van der Loo, 20 j. jd. Over de maand Juni. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 11, Ja cobus, z. v. Jacob op 'tHof en Anna Neeltje Louisse; 18, Apolonia en Maatje, d. v. Marinus Bras en Jacomina de Dood; 18, Marinus Johannes, z. v. Cornelis Ma rinus de Koster en Janna Maria Gijzel; 15, Jannetje Maria, d. v. Pieter Jacobus Kousemaker en Adriana Anthonise; 30, Johannes Henricus Dingenis, z. v. Johan nes Louwerse en Anna Maria Martha Melsen. Gehuwd: 8, Jan op 'tHof, 42 j. jm. en Catharina Meijaard, 31 j. jd. Overleden: 5, Jacob Steketee, 82 j., wed. van Margritha Mol; 23, Adriana de Dreu, 29 j., ongeh.; 26, Derk Gerretsen 59 j., geh. met Hendrika Antonia van Weede. Ongelukken. Zondagmiddag wilde de dienstbode Tielbeeke te Pleeg- ste, gemeente Raalte, een melkkar een eindje verder rijden. Het er voor gespan nen paard sloeg toen op hol, waardoor de wagen kantelde en op de dienstbode te recht kwam. Zwaar gewond is zij onder den wagen uitgehaald; kort daarop is het meisje overleden. Te Huizen is een 13-jarige jongen, die zich te ver in zee had gewaagd, door een stroom meege sleurd en verdronken. Vierde slachtoffer van de „Stanfries"? Te Stavoren is aan de Noordzeedijk drijvende gevonden het lijk van een manspersoon, dat in verre staat van ontbinding verkeerde. Aan een der voeten zat een blauwe gebreide sok. Vermoedelijk heeft men hier te doen met het lijk van het vierde en laatste slachtoffer van de in Januari j.l. op de Zuiderzee vergane „Stanfries" Lijk aangespoeld. Tus- schen IJmuiden en Wijk-aan-Zee is op het zeestrand aangespoeld het lijk van een vrouw, hetwelk inmiddels is herkend als te zijn van een inwoonster van Bloe- mendaal. Bij het zwemmen afge dreven op den Indischen Oceaan. Mevrouw Van Eersel is bij het zwemmen aan de Zuidkust van Java, nabij een dessa ten Zuiden van Dono- moeljo, afgedreven. Men wierp de dame twee leege petroleumblikken toe om drijvende te kunnen blijven, waarop zij in de richting van den Oceaan verdween. Er werd om assistentie van een water vliegtuig gevraagd. Het was overigens onmogelijk haar te helpen. Na 3 f4 uur werd mevrouw Van Eersel door een in lander in de nabijheid van een andere baai opgemerkt en gered.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 3