DE ZEEUW TWEEDE BLAD- Binnenland. GIJ DWAAS Uit de Provincie Kerknieuws. VAN VRIJDAG 15 JULI 1932, Nr 241. De nood der landarbeiders. Het R.K. Werkliedenverbond heeft in samenwerking met den R.K. Landarbei- dersbond den nood der Landarbeiders be sproken. Besloten werd door de hoofd besturen om: le. Alles in het werk te stellen om te verkrijgen een crisis-wet, krachtens welke in de akkerbouwgewesten (Zeeland, West brabant, de Zuid-Hollandsche eilanden, een gedeelte van Friesland en Groningen, Noord-Hollandsche polders e.d.g.) com missies moeten worden gevormd, die voor de betrokken streek het minimum-loon zullen vaststellen. 2e. Krachtig te ijveren om te bereiken, dat van Regeeringswege aan de akker boeren, die in aanmerking willen komen voor de voordeelen der tarwewet, de vol gende voorwaarden zullen worden ge steld: a. dat zoolang Nederlandsche landar beiders beschikbaar zijn, geen buiten- landsche mogen worden te werk gesteld; b. dat de landerijen behoorlijk zullen worden onderhouden. 3e. Bij de Regeering erop aan te drin gen, dat harerzijds het noodige zal wor den gedaan voor het totstandbrengen eener landarbeiderswet, minstens voor vrouwen en kinderen, waarvoor reeds lang een ontwerp gereed ligt. 4e. Te streven naar wettelijke bepalin gen, krachtens welke polderbesturen zul len kunnen worden verplicht om de mede werking, waarvan boven sprake is, te verleenen. Het Dagelijksch Bestuur van het Ver bond zegde toe met alle ten dienste staan de wettige middelen de landarbeiders, met wier positie het algemeen belang vooral thans ten nauwste verbonden is, te steu nen. De noodtoestand van den tuinbouw. De provinciale commissie uit de veilin gen in Noord-Holland 'heeft een telegram verzonden aan den minister van Oecono- misc'he Zaken en Arbeid, waarbij in aan sluiting aan een vroegeren brief, verzocht is, spoedig maatregelen te treffen, ten bate van den tuinbouw. Medegedeeld wordt, dat de toestand da gelijks verergert en bijkans onhoudbaar wordt. Aan de Alkmaarsche veiling konden 100.000 stuks bloemkool niet tot eenige waarde worden gebracht. Ook de prijzen van andere producten zijn tot een noodpeil gedaald. De vroegere aardappelen brengen f 2 per 100 kg. op, de prijs voor de sluit- kool bedraagt f 0.60 tot f 1 per 100 kg. Ingrijpen van de regeering wordt zeer noodzakelijk geacht. Ook is een telegram verzonden aan Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij; wordt medegedeeld, dat de prijzen van alle pro ducten, welke aan onze tuinbouw-veilin- gen worden aangevoerd, onrustbarend da len. In vele getallen wordt zelfs de mini mum-prijs niet bereikt. In verband met de aanneming van het voor tel van Ged. Staten om f 100.000 be- scMkb.v te stellen voor een in- en ver- k< pbureau van tuinbouwproducten, wordt aangedrongen op s zedige inwerkingstel ling. De Crisls-Zuivelwet. De boternoteeringscommissie, gevormd, door den Algemeenen Ned. Zuivelbond, de Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melk hygiëne, de Vereeniging van groothande laren n boter, de 'Crisis Zuivel-Centrale en het Crisis Zuivel-Bureau, deelt mede, dat de Leeuwarder boternoteering voor 15 Juli is bepaald op 83 cent. per kg. Een standbeeld voor onze Koningin op Curagao. De Amigoe di Curagao meldt, dat er weldra op dit eiland en wel te Willemstad, een standbeeld voor onze Koningin zal FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. van JOHN JOY BELL. 88.) o_ Als ze het zelf maar kon vinden! Triomf was niet het ware geluk voor Elsie Glen. Daarvoor was ze te eenvoudig van hart, en de religieuse gevoelens, die zij diep in zich, hoewel nog onbestemd, koesterde, zeiden haar, dat in het ware leven succes slechts schijn is en geen duurzaam geluk waarborgt. Ook moest zij aan den jon gen man denken, die zoo'n belangrijke plaats in haar gedachtenleven innam, Harry Ze vroeg zich af, welke courant ze hem den volgenden dag zou sturen. Ze was eigenlijk bang er hem een te zenden maar ze had het beloofd. Bovendien, hij was slechts haar vriend! „U voelt zeker de reactie al," zei de spraakzame kleedster, toen Elsie maar bleef zwijgen. „Ja, beste," zei Elsie afwezig. Dat bracht haar weer tot de werkelijkheid te rug, „Hoe gaat het vandaag met uw dochter?" verrijzen, dat door een ïtaliaansohen beeldhouwer vervaardigd wordt en 15 M. hoog zal worden. Het zal waarschijnlijk in de omgeving van het plantsoen op het Wilhelminaplein worden opgericht. De oprichting van dit standbeeld, het tweede voor onze vorstin in onze overzee- sche gewesten, aangezien het eerste met het zilveren regeeringsjubileum te Para maribo werd onthuld, komt op Curagao door bemiddeling van de Damesvereeni- ging „Entre Nous" tot stand. Een dame zou daarvoor bet grootste deel der kosten hebben geschonken. De nood in de mijnindustrie. De Nederlandsche R.K. Mijnwerkers- bond heeft een telegram gezonden aan den Minister van Waterstaat, waarin gecon stateerd wordt, dat, sinds de conferentie tusschen den minister en de vertegen woordigers van de mijndirecties en arbei dersorganisaties, de toestand in de mijn industrie nog moeilijker is geworden. De Oranje-Nassau mijnen zullen tegen 1 Augustus omstreeks 700 arbeiders ont slaan, hetgeen groote beroering onder de mijnwerkers teweeg brengt. In het telegram wordt nogmaals met klem aangedrongen op het treffen van de besproken maatregelen, waardoor de po sitie van de mijnindustrie kan worden verbeterd. PLAKKEN VAN DAGZEGELS. Uitspraak Centr. Raad v. Beroep. De Centrale Raad van Beroep heeft be slist, dat voor arbeiders, die wegens de ongunstige economische omstandigheden in de onderneming van hun werkgever slechts drie dagen per week werkzaam zijn, kan worden volstaan met het plakken van dagzegels. Aan deze uitspraak lag ten grondslag een beslissing van den Raad van Arbeid te Maastricht, die tegen een aldaar ge vestigde vennootschap, welke in verband met de tijdsomstandigheden de driedaag- sche werkweek had ingevoerd, krachtens de Invaliditeitswet een navordering van premie had ingesteld, omdat deze ven noot voor iederen dag, waarop werd ge werkt, voor haar arbeiders een dagzegel had geplakt, terwijl volgens den Raad van Arbeid een weekzegel voor elke kalender- week verschuldigd was. Volgens den Raad van Arbeid gold het zoogenaamde dagzegelbesluit, waarbij bet plakken van dagzegels in bepaalde om standigheden mogelijk is gemaakt, niet voor de in geding zijnde arbeiders, hoewel werd erkend, dat dezen naar de letter van het besluit er onder vielen. Nadat de Raad van Beroep te Roer mond in eerste instantie zich met de op vatting van den Raad van Arbeid had ver- eenigd, heeft de Centrale Raad van Be roep in hooger beroep de uitspraak van den Raad van Beroep, alsmede de daarbij bevestigde navordering van den Raad van Arbeid vernietigd en beslist, dat in deze terecht door de vennootschap voor haar arbeiders dagzegels werden geplakt. Voetbal. Competitie-stand afd. A: Kats 6 5 1 22—<9 11 Colijnsplaat I 5 3 2 153 8 Goesche Boys n 6 3 1 2 288 7 Wissekerke 6 2 4 1517 4 Veere 1 121 2 Kortgene II 6 1 5 929 2 Colijnsplaat II 6 1 5 832 2 Programma voor Zaterdag 16 Juli Afdeeling A. Colijnsplaat IGoesche Boys II. Kortgene IIColijnsplaat II. Afdeeling B. Goes VWilhelminadorp. N ieuwdorpKloetinge. Afdeeling C. WemeldingeHans weert UI. Ierseke IIKruiningen U. Kapelle I—H. V. V. KrabbendijkeWit-Zwart. De wedstrijden in afd. A beginnen te 6 uur, de overige te 6.30 uur. Aan den kantoorknecht 'bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, M. F. van den Berge, van het post- en telegraafkantoor „De dokter zegt, dat ze naar buiten ge stuurd moet worden, maar dat kan niet", zei ze op treurigen toon. „Het kan wel nu," zei Elsie. Barker verliet met Lady Mac Donald het concertgebouw en op haar verzoek reed hij met haar naar huis. Na een oogenblik zwijgen zei ze losjes: „Die aandeelen, waar u over sprak, blij ven nog steeds op dezelfde hoogte." „Daar is het den tijd nog niet voor." „A! Komt hun tijd gauw, mijnheer Bar ker?" vroeg ze met het air van een meisje op haar eerste diner. „Dat zal van u zelf afhangen, Lady Mac Donald." Ze keek hem aan bij1 den flauwen schijn van een straatlantaarn, die een oogenblik de brougham verlichtte de weelderige, kleine brougham, een van de dingen, die ze niet op kon geven, die ze nog meer waardeerde om het kroontje op het portier dan om de gemakken die het bood. „Ik begrijp het niet, mijnheer Barker." „Waarde ontvangen," zei hij zacht maar grimmig. De lady begreep hem. Ze had vaak ge noeg wissels geteekend in haar tijd en ze betaalt als de vervaldag gekomen was. „Ik kan niet meer doen, dan ik al doe," zei ze hooghartig. „Ik evenmin," antwoordde hij kalm. te Goes, is met ingang van 16 Juli a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend met toekenning van wachtgeld. BLIKSEMAFLEIDERS, in eiken omvang en voor elk bouwwerk. Installa teur: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Kloetinge. Woensdag j.l. werd alhier de provinciale jeugddag gehouden voor de Ned. Herv. Meisjesvereenigingen in Zee land van den leeftijd beneden 16 jaar. Van alle kanten waren ze opgekomen, vein Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. Ongeveer half elf was het Herv. Jeugdgebouw meer dan vol. Ruim 450 meisjes waren daar bijeen, die verwelkomd werden door den pastor loei. Daarna ging het in een grooten op tocht langs het Marktveld naar de kerk, die bijna geheel was gevuld. Ds Raams opende deze dag daar met een ernstige toespraak, waarin hij: wees op de vele ge varen van de levensweg en tevens Jezus Christus predikte als den eenigen Gids, Die veilig leidt. In het Jeugdgebouw werd daarna gegeten en de ontvangende ver eeniging, onder de wakkere leiding van mevr. Oostingh, zorgde voor een verfris- schenden dronk. Van hier ging het naar het ruime sportterrein, waar een heerlijke koelte was in de schaduw der groote hoo rnen. Verschillende vereeniging gaven op keurige wijze iets ten beste en de luide bijval getuigde van blijde dankbaarheid. Verschillende spelen werden uitgevoerd. Tenslotte vertelde Ds Raams een verhaal, n.l. de Kaarsvlam, van Selma Lagerlöf. Nadat mevr. Vrijlandt allen had dank ge bracht, sprak Ds Vrijlandt nog een kort woord, waarna hij met dank aan God de zen heerlijken, onvergetelijken dag sloot. Hansweert. De surnumerair L. J. A. van Dijk te Hansweert is met ingang van 21 Juli a.s. belast met de waarneming van het ontvangkantoor te Baarn. Schore. Donderdagvoormiddag verga derde de Gemeenteraad. Aanwezig alle le den. Ingekomen is de rekening 1931 van het Burgerlijk Armbestuur met een ont vang ad f 4827,33 >1, een uitgaaf ad f 4823,78 en een goed slot ad f 3.55 H, en de begrooting 1933 van genoemd be stuur met een eindcijfer van f 4630,96 Mi Tot leden der commissie van onderzoek worden aangewezen dhrn de Vrieze, Bruijnzeel en van den Brink. Medegedeeld wordt, dat Ged. Staten de beslissing om trent de gem. begrooting voor 1932 nader nebben verdaagd tot 1 September a.s. De rekening 1931 van den keurings dienst van vee en vleesch met een ont vang van f 6142,31, een uitgaaf van f 6000.40 en een batig saldo van f 141.91 is ingekomen. De begrooting 1933 van dien dienst met 'n eindcijfer van f 6166.50 wordt met algemeene stemmen goedge keurd. Hierop komt in behandeling een ver zoek van enkele Schoorsche werklieden om een bijdrage uit de gemeentekas als aanvulling van het ingeschreven bedrag voor uit te voeren delfwerk. Uit de gege ven toelichting is gebleken, dat het werk ongeveer 12 weken zal duren en dat er 16 personen bij te werk gesteld kunnen worden. Bij de inschrijving is echter slechts rekening gehouden met het plaat sen van drie damwanden, terwijl volgens den opzichter van den polder zes dam wanden noodig zullen zijn. Bovendien zal de premie moeten worden betaald inge volge de ongevallenwet. De meerdere kos ten van een en ander zijn begroot op f 450; verzocht wordt om f 400. Dhr de Vrieze hoopt, dat degenen, die hiervoor in de eerste plaats in aanmer king komen, .te werk zullen worden ge steld. Dhr Karelse zou het op prijs stellen, dat het werk werd gegund, doch hij acht een bedrag van f 400 aan den hoogen kant. Spr. noemt f 300. Dhr Glerum oppert de mogelijkheid, dat de gemeente zelf zorgt voor de be doelde drie damwanden en de premie On gevallenwet. Dhr Bruijnzeel acht het gevaarlijk een bedrag van f 300 vast te stellen, indien hiervan het gevolg kan zijn, dat het werk voor de inschrijvers verloren gaat. Na nog eenige discussie wordt met alg. stemmen besloten een bedrag ad f 300 beschikbaar te stellen en, indien hiermede geen ge noegen kan genomen worden, dat de ge- „JaMaar wat k a n ik doen?" „U raadde me aan te wachten," zei Barker. „Ik heb uw raad opgevolgd. Toch twijfel ik, of het wachten mijn kansen ver hoogd heeft." Hij zweeg en vervolgde minder kalm: „Ik had niet gedacht, dat zooiets als van avond gebeurd is, mogelijk was. Ik heb natuurlijk van zulke dingen gelezen, maar dacht, dat het erg overdreven werd. Het scheen me ongelooflijk, dat een eenvoudig meisje op het podium de menschen zoo kon opwinden en buiten zich zelf brengen als Elsie vanavond gedaan heeft." „Ik geloof, dat ze u buiten u zelf ge bracht heeft". Hij' scheen die opmerking niet te hooren en ging voort: „U heeft die menschenmenigte van avond gezien. Morgenavond zal een zelf de menigte het hoofd verliezen, veronder stel ik en overmorgen avond „Ja en net zoo vaak als Elsie optreedt. Ik heb nog nooit zoo'n succes gezien bij een eerste optreden. Ik ben heel trotsch op Elsie. Ze zal Londen aan haar voe ten hebben." De brougham reed door. Een volle mi nuut ging vöorbij. „Wat moet ik doen?" De vraag klonk als een bevel. „Heb geduld, mijnheer Barker." „Lady Mac Donald, ik heb al meer dan meente alsdan zal zorgen voor de kosten van de damwanden en de Ongevallenpre- mie tot een maximum van f 400, een en ander behoudens goedkeuring van de be treffende wijziging van de gem. begroo ting door Ged. Staten. De gemeentebegrooting 1932 wordt ge wijzigd. Hierna sluiting. Bij het baden in de Schelde geraakte het dochtertje van dhr P. uit Kapelle on der water. De vader begaf zich gekleed te water en wist door direct ingrijpen erger te voorkomen. Woensdagavond woedde in deze ge meente een hevig onweder. Een huis aan den Schoorschezandweg werd getroffen, terwijl van een woning in den Steenweg een radio-antenne werd vernietigd. Mej. Pa. van Houte van hier, leer linge van het Instituut voor onderwijs aan blinden te Amsterdam, slaagde voor het examen Esperanto. Kruiningen. Woensdagavond ontlastte zich een zeer zwaar onweer boven deze gemeente en sloeg de bliksem in een groo te klamp met vlas en hooi op de boerderij van dhr A. van Hootegem. Onder een stortregen rukte de vrijwillige brandweer uit en tastte het vuur met 2 stralen op de waterleiding aan. Door den gunstigen wind bleek geen gevaar voor de twee groo te schuren. Heel den nacht duurde het blusschings- werk. 15000 K.G. vlas en 15000 K.G. hooi gingen verloren; alles was verzekerd. Waarde. Tijdens het hevig onweder, dat zich Woensdagavond boven deze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in de windko- renmolen van dhr Ph. P. Markusse, zon der evenwel brand te veroorzaken. Er was wel materieele schade. Kwadendamme. Aan de heer I. Folkke te Goes is opgedragen de levering van plm. 100 ton Hollandsche kachelkolen, 80 pet. grof van de Staatsmijnen „Emma" of „Maurits" tegen f8.50; p.m. 30 ton eierkolen van de Staatsmijn „Wilhel- mina" tegen f 10.90; p.m. 15 ton Vetnoot- jes 2 van de Staatsmijnen „Emma" of „Maurits" tegen f 9.50; alles per 1000 kg. franco station Kwadendamme. Wolfaartsdijik. V/oensdagavond heeft boven deze gemeente een hevig onweder gewoed. In de wijk Molenweg geraakte in 'n 3-tal woningen de electr. liohtleiding onklaar, verzekeringen brandden door en lampen idem. In genoemde perceelen was het licht ontstoken, terwijl in de wo ningen, waar het licht niet op was, alles ■intact is gebleven. 'Op een perceel sloegen gen enkele pannen van het dak en vele bewoners van genoemde wijlk hadden gedurende het onweer vonken uit de radio-aansluiting zien springen, in een perceel geraakte de telefoon-aansluiting onklaar. Bruinisse. Zaterdag had op de begraaf plaats te Ellemeet de onthulling plaats van het gedenkteeken op het graf van mej. T. de Moor, in leven onderwijzeres aan de 0. L. school te Bruinisse. De heer P. J. Okfcerse, oud-collega van de over ledene, herinnerde er aan, hoe hij zeven weken geleden op de begraafplaats te Goes een dergelijk gedenkteeken had over gedragen aan de familie van wijlen mej. A. Goedbloed, vriendin en collega van haar, bij wier graf we nu staan. Spr. achtte zich gelukkig dit gedenkteeken aan de familie De Moor te mogen overdra gen. Zij moet het beschouwen als een blijk van waardeering voor het vele werk, dat mej. de Moor als onderwijzeres te Brui nisse altijd met zooveel liefde heeft ver richt. Arnemuiden. Een 3-jarig zoontje van een zekere D. v. Belzer Gzn., dronk, ter wijl de moeder afwezig was uit een flesch gevuld met azijn-extract. Op het gehuil van het kind kwam de moeder haar wo ning binnen, die inmiddels het kind on der behandeling stelde bij: Dr de Haas. Het knaapje was op een stoel geklommen en wist op deze manier het bijtende vocht te bemachtigen, wat hem nu niet zoo bij zonder goed is bevallen. Ds A. Binnerts Sz. f. In den le ftijd van 66 jaar is te Haarlem overle- genoeg geduld gehad." „Heb nog meer." Weer heerschte er zwijgen. Elsie had Barker dien avond verbaasd en betooverd. Hij had niets of niemand gezien dan haar, had geluisterd naar haar stem alleen. Zijn verlangen naar haar was met el- ken slag van zijn hart gegroeid. „Wat wilt u dat ik doe?" vroeg de vrouw met vermoeide stem. Langzaam antwoordde hij: „De zaak lijkt me heel duidelijk, Lady Mac Donald. U heeft geld noodig en ik wil Elsie. Ik heb u gewezen, hoe geld te verdienen. Heeft u al genoeg?" Ze huiverde „Nog niet," mompelde ze. „En hoe denkt u meer te winnen?" „O, hoe wreed en hard is u!" „Het spijt me. Maar mag ik U vragen, wat u voor me gedaan heeft?" Lady Mac Donald keerde zich naar hem toe. „Ik heb u in mijn huis ontvangen," zei ze. Het vernederde hem een oogenblik. „Ik vraag u vergeving, Lady Mac Do nald. Ik vergat mezelf. Laten we er van avond niet meer over spreken. Maak u niet ongerust over die aandeelen." „Ook ik vergat me zelf, mijnheer Bar ker. Dat geld maakt een inhalige oude vrouw van me. Maar geloof me," zei ze ernstig, „ik heb getracht u te helpen. En den ds A. Binnerts, sinds 1 Mei emeritus predikant van de Doopsgezinde Gemeente aldaar. E m e r i t a a t. Ds A. L. Th. van der Ven, Ned. Herv. predikant te Herwen en Aerdt (Gld.) heeft tegen 1 October eervol emeritaat aangevraagd. Beroepbaar. De classis Apel doorn der Geref. Kerken heeft beroepbaar verklaard den heer G. Ghr. Plantagie, te Voorthuizen. Kruiningen. Tot waarnemend secreta ris der Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. is in de plaats van den overleden heer A. le Glerq, door Kerkvoogden benoemd dhr Joh. v. d. Peijl. Teraardebestelling Ds Joh. de Voogd. Onder veel deelne ming is gistermiddag op Oud Eik en Dui nen te Den Haag begraven het stoffelijk overschot van ds Joh. de Voogd, em. pred. van 's Heer Arendskerke c.a. Bij de plechtigheid waren aanwezig de burgemeester van die plaats, jhr H. E. Lewe van Nijenstein, mr Brunt, burge meester van 's Gravenzande, verschillende dorps- en oud-dorpsgenooten, waarvan enkele vrouwen in Zeeuwsch costuum, ds Bruining uit Rheden en in den stoet kwa men mede de predikanten De Vries, v. d. Made, Ten Kate, Hage en Mol en leden van den kerkeraad uit 's Heer Arends kerke. In de rouwkapel speelde de heer D. Littooy op het orgel Gezang 22 en Boven de Starren, terwijl allen met orgelbege leiding Gezang 49 vers 5 hebben gezongen. Een broer heeft in een treffende rede den familieband geschetst en hoe heerlijk den overledene zijn werk was, dat hij uit overtuiging had aanvaard. Namens den kerkeraad van 'sHeer Arendskerke sprak ds De Vries te Wil helminadorp, die dank bracht aan God, die zulk een herder en leeraar als ds De Voogd aan de gemeente gaf. Spr. schetste den overledene als iemand van zeldzamen ijver, die zijn gemeente bijzonder trouw heeft bearbeid. Hij was een man van groote nauwgezetheid, wien ook de dingen van het tijdelijke voor zijn gemeente ter harte gingen. Verder voerden nog het woord de hee- ren Lindenberg, president-kerkvoogd, ds Ten Kate, die herdacht wat Ds De Voogd als bestuurslid van Kinderzorg in Zeeland heeft gedaan; ds Mol uit Heerlen, die van zijn dank en hoogachting voor den overle dene getuigde, die steeds „unterwegs für andern" was en ten slotte de burgemees ter, die een woord van afscheid sprak tot zijn ouden vriend, dien hij 25 jaar heeft gekend en als een edel mensch heeft ge schetst. Nadat ds De Vries nog een kort woord had gesproken, en gezang 49 5 was ge zongen, werd de kist grafwaarts gedragen waarna namens de familie dank werd ge zegd voor de bewezen eer. In memoriam ds Joh.de Voogd. Ds G. W. Coolsma te Gronin gen schrijft aan de N. R. Crt.: Wie onzer ik spreek nu van en in de eerste plaats tot dominees kent niet de treffend-vreeselijke bladzijden uit Herman de Man's Het Wassende Water, als daar, bij dien zeer hoogen stand, en als juist aller samenwerking en opoffering zoo ge biedend noodig is, eindelijk, als de Dijk graaf Gieljan het zijne gezegd heeft, en tot kalmte en offer heeft gemaand, opeens een kanselachtig deftige stem weerklinkt, van een plek af, waar eerbiedig veel ruimte is gemaakt, om in vrome kweze larij geen enkel verstandig of practisch woord te spreken, maar slechts „schrif tuurlijke" bezwaren te noemen, en ver warring te stichten bij dat angstige volk. Gieljan vraagt hem op den man af, wat zijn meening is over het aanleggen van dijken en over het bekisten, en of dominee wel een parapluis draagt als het regent? Dan zou het toch ook wel Gods wil kun nen zijn, dat hij nat werd! Zou het Gods wil niet zijn, dat de menschenkinderen waken en het land beschermen, dat Hij o'ns gegeven heeft? „Man, wees verstan dig, laat ons over de vrije wilsbeschikking wat napraten, als Holland overmorgen veilig zal zijn!" Wij kennen die bladzijden „en wat daar volgt", ook het treffende slot van het mooie boek, dat mij heel uit de verte her- u moet niet denken, dat Elsie's plotselinge populariteit uw kansen zal benadeelen. Het zal niet moeilijker zijn haar nu te winnen, dan voor haar optreden. Popu lariteit zal Elsie nooit bevredigen mis schien bevredigt het niemand. Maar El sie is iemand, die daar al bijzonder wei nig om geeft. Nog eens wil ik herhalen: Heb geduld!" „Ik zal me aan uw raad houden." Toen zwegen ze, tot de brougham stil stond voor Lady Mac Donald's huis. „Wilt u nog even binnen komen, mijn heer Barker?" vroeg ze gastvrij, terwijl ze wachtten tot de deur geopend zou wor den. Nog even wat gebruiken „Dank u, maar het is te laat. Maar mag ik eens gauw komen?" „Ik zal u spoedig uitnoodigen. Gelooft u, dat ik mijn best voor u doe, mijnheer Barker?" Hij keek haar scherp aan ,Ik tracht het te gelooven", zei hij ten laatste, goe den nacht Lady Mac Donald." Hij was nog niet ver weg, toen hij haastige schreden achter zich hoorde. „Mijnheer!" Barker bleef staan en een dienstmeisje verzocht hem een oogenblik terug te kee- ren, daar haar meesteres hem nog iets wenschte te zeggen. In de bibliotheek vond hij haar op hem wachten. (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1932 | | pagina 5